Wasseeefó NU RAIFFEISENBANK SOEST OPPOSITIE IN BELGRADO Een verbod dat moeilijk in stand te houden is Oud Soest verdwijnt EIGEN RECHTER MIS MET BOUW BREUK MET CHINA TELEVISIE GARAGE STAM Sinas eitroen 59 ct. Sftaricct-IMons 59 si, Zo vlogen de duiven B.D.C. Nieuws Rectificatie POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 9e Paleis Soestdijk-tocht Zondasjniiddagconcert Bcatclub „Occult" Renault deaS^r Bent L moe. mevrouw, heeft U hard gewerkt en ga naar de VAN WEEBESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTR. 30 Hees-Nieuws spaarbank en alle bankzaken Mtchajlo Mlchajlow is in voorlopige hechtenis genomen net voor hij een conferenite van Joegoslavische onte vredenen zou gaan voorzitten. Zijn filosofie is dat Joego-Slavië rijp is voor een normale democratie met meer partijen. Die zou volgens hem In zijn slechtste vorm altijd nog beter zijn dan één-partijstaat, zeker een com munistische. Mlchajlow is al eens voorwaardelijk veroordeeld nadat hij een afbrekend boek over het Sowjet-systeem bad ge schreven Zijn straf dankte hij toen waarschijnlijk minder aan dit onder werp dan wel aan het feit dat een groot deel van zijn kritiek regelrecht ook van toepassing was op Tito's be wind Tito is al enigszins het straffe com munistische syteem van de eerte ja ren aan het afbreken, maar zijn nieuwbouw ts slechts gradueel ver schillend. De toon zal minder door de communistenbond (zo heet de com munistische partij van Joego-Slaviël en meer door de socialistische allian tie aangegeven worden, maar daarin is de bond toch de sterkste partij. Michajlow wil verder gaan: radicaal naar een meer partijenstelsel zonder automatische communistische opperin- vloed En hij zegt geestverwanten te hebben: voldoende om een oppositie blad rendabel te maken Voor Tito is he' moeilijk iets tegen hem te doen Hij maakt in het bui tenland juist graag een goede beurt door te wijzen op het soepeler en to- leiante systeem dat hij als president h«ft ingevoerd. Daarvan profiteert hij eenerzijds door er een wereldaan- z en uit te peuteren in de onverbon den wereld die ver uitgaat boven het werkelijk belang van zijn landje en anderzijds bij het losbranden van le- r'ngen en financiële steun Het in de cel stoppen van Djilas deed hem al geen goed in dit opzicht, maar dat was tenslotte nog een politicus Schrijvers, kunstenaars in het alge meen, zo behandelen maakt een veel slechtere indruk. In het westen hebben Sowjet-vrien den zich weinig opgewonden over het verdwijnen van Russische politici van het toneel, zelfs al heetten ze Chroesj- tsjow. Maar de schrijvers-processen diepen heel wat ongenoegen op, ook in bevriende partijen. Een ander verchii is ook dat Djilas publiceerde wat hij zelf dacht dat wenselijk was als democratisering van het communistisch systeem. Michajlow daarentegen zegt te uiten wat onder velen leeft en derhalve een ontwik keling is die historisch niet is te stuiten, zeker niet door hem als een ling in de cel te stoppen. Wat Tito ervaart is dat er geen tus senweg is tussen een volkomen dic tatuur en een geheel vrije samenle ving. Een beetje vrijheid is ondenk baar: men ls vrij of men is het niet. En Michajlow kon wel eens gelijk hebben, dat hij slechts uiting geeft aan een bestaand vrij algemeen ver langen en zeker niet de opwekker en aanstichter daarvan is. Hij is op de voorgrond gekomen omdat hij volsla gen onverschillig is wat het regiem met hem doet en door die moed ver snelt hij misschien de loop der dingen wat Zoals Tito waarschijnlijk ook niet meer probeert die vrijheidsstreven ge heel de kop ln *e drukken doch het slechts te remmen opdat niet alles op losse schroeven komt te staan zodra hij het tijdelijke zegent. In zijn hart houdt hij er wellicht zelf wel reke ning mee dat een profetie van Mi chajlow in vervulling gaat, namelijk dat de opvolger van Tito Djilas zal zijn. Heerlijke agar vruchten schijfjes. Nu nog voor deliger. 200 gram Een assortiment van de fijnste bonbons. Pittige chocolade en fijne vullingen 250 gram ƒ1,20 Een extra fijn koekje. Licht in gewicht dus deel maar uit. per zakje VROOIV3 DREESMANN De vereniging ..De Zwaluw" nam met 517 duiven deel aan de wedvlucht vanaf St Denis, afstand 416 km. De duiven werden met Z.-W wind te 10 uur gelost De eerste duif arriveerde te 15.17.33 uur en de laatste prijs- duif te 17.20.10 uur. ü'tslag: C. v Soest 1 11 25 41 57 59 71 98. V. Reijerse 2 H. Gorissen 3 12 17 36 68 79 94. G Rijksen 4 13 33 40 48 55 80 83 87 89 E de Goede 5. A Hil- horst 6 51 56. H. den Dekker 7 43 67. C v. Klingeren 8 74 93 P de Bes 9 35 88 100 101. C v. d Goede 10. A. C. v Ee 14 23 26 70 78 96 103. J. Knoops 15 99. Ph. H. Kok 16 62 81 102. C Huijskes 18 19 38 49. C. Bosboom 20. J Rauch 21 28 29 50 77 90. C. Dijk man 22 45 63 69 H. v. Hengstum 24. J Stalenhoef 27 34 39 84 95. A Dor- restein 30 58 85. J v. d. Belt 31 61 87. R Voskuilen 32 46. Comb. Wigtman- Roest 37 53 86. C. v d. Hoek 42 44 64 H Bosman 47. G. Heijveld 52 60 G. Duijst 54 72 75 91. G Visser 65. Gebr. v. Klooster 73 82 92. C. v d Lugt 76. Het gesloten voetbalseizoen is bijna ten einde en wanneer op 4 september a.s. de competitie begint, zullen 10 senlorenelf tallen. 6 junioren- en 11 adsplrantenelftallen de blauw-witte B D.C. kleuren verdedigen. Het ledental van B.D.C. afd. voetbal is de 350 gepasseerd. Voor wedstrijd secretaris F v. d. Breemer zal het een zware taak zijn alles vlot te doen verlopen evenals voor jeugdleider P Jansen, die nu al voor de derde ach tereenvolgende week zijn pupillen, ad- spiranten en junioren een onvergete lijke tijd bezorgt met een jeugdkamp in het landelijke Herthme- Gelukkig zijn er nog enthousiaste B D C.-ers. die de Heren v. d Breemer en Jansén willen assisteren bij hun zo verantwoordelijk werk. De indeling van B D.C ls ook bekend. In afdeling I A spelen de volgende clubs: Actif, E.MJVf.. het Gooi, Naar- den, Meervogels. Barneveld, Amers- foortse Boys. Kampong. DW.SV, Hoogland, Voorwaarts en B.D.C. Het Gooi uit. Hilversum en Voor waarts uit Utrecht, dè twee nieuwelin gen in deze afdeling konden wel .eens zeer sterke gegadigden blijken te zijn voor het kampioenschap Het zak een zware competitie worden, vooral ook omdat er twee eiubs degraderen. De B.D.C.-ers- zijn zich hiervan wel bewust. Er wordt al enthousiast ge traind en hetziet er naar uit dat het eerste elftal rriet de-nieuwe aan winsten, zeker weer een grote rol gaat spelen in de komende competitie. J. v. d. Lugt, het vorig seizo.en zo on gelukkig.. u ingeschakeld cdpor- een been breuk, .is nu .weer' volop in'training en zal zeer waarschijnlijk bij het begin van de competitie zijn oude plaats in het elftal - weer~kimneir bezetten. Ef is een groot aantal zeer goede" re serves, waar onder keeper Van Tie nen, gekomen van het Bussumse SD O. AIS laatste voorbereiding voor de com petitie zullen B.D.C. I en B.D.C. II spelen tegen D.S.G- I en II uit Utrecht, er zal deelgenomen worden aan het Zilveren Vliegtuigtoernooi van Soesterberg en aan het door B.D.C. georganiseerde Zilveren Ploeg- toernooi. Het zal dit komende seizoen dus weer de moeite waard zijn voor de voetbal liefhebbers om op het prachtige com plex aan de Bosstraat te gaan kijken naar de prestaties van B.D.C Op bovenstaande foto ziet u min of meer een vuilnisbelt en men zou de indruk krijgen, dat, juist omdat er zo'n bordje bijstaat, men daar vuilnis stort. Dat gebeurt meer! Jaren geleden heeft op die plaats, aan het eind van de Molenweg, als het ware in een kuil, een huis gestaan, dat bekend stond als ..Dijk en dal". Dit huis werd afgebroken en de grond, het diepe gat, is eigendom van de gemeente. Daar de gemeente grote behoefte heeft aan een stort plaats voor „brandbaar" vuil, wordt dit gat hiervoor ge bruikt en wordt het vuil van tijd tot tijd verbrand 't Is dus niet de opzet van de gemeente, dat particulieren hier huisvuil storten, maar hieraan zal moeilijk paal en perk te stellen zijn. Hoe het zij, het is jammer, dat deze fraaie landelijke omgeving ontsiert wordt door een stortplaats voor vuil, ondanks het eigenlijk nodeloze bordje „Verboden vuil of puin te storten". Vandaar dan ook de zucht van Gemeentewerken „wat doe je er tegen?" Wij zijn geschrokken van het bij schrift bij de foto op de voorpagina van ons blad van dinsdag, toen wij. na het afdrukken van ons blad, de courant nog even doorkeken. Bij deze foto schreven wij: De oude Ned. Herv. Kerk en „De Drie Ringen", de vroegere oude dorpsherberg, waar over (Van Lennep in zijn boek) Ferdl- nand Huyck reeds schreef (rechts op de foto) enz. De zetter sloeg de tussen haakjes geplaatste woorden over bij het over tikken van de hem verstrekte copy op de zetmachine op zichzelf geen ern stige tekortkoming maar hierdoor ontstond heel toevallig een wel zeer foutieve zin. De corrector, die de fout wilde herstel len. verergde het geheel nog eens door Van Lennep te verwarren met Hilde- brand. 't Is nog altijd niet mogelijk alles zelf te doen. Soms wel jammer. Er is gesuggereerd, dat Nederland de band met Rood-China ln stand moet houden in het belang van de handel. Maar handel is ook mogelijk met niet erkende staten als Oost-Duitsland. Wij zijn in 1949 de eersten geweest die de rode regering erkenden en nau were banden aanknoopten. Wij mogen gerust de eersten zijn zo'n band door te snijden, als een land meent onze diplomatieke vertegenwoordigers in gij zeling te mogen houden. Het ls een publiek geheim dat de Chi nese legatie een centrum vormde van onprettige activiteiten. Wij hebben er geen enkel bezwaar te gen, dat zo'n haard „op diplomatieke wijze" wordt opgeruimd. Op zaterdag 27 augustus a.s. organi seert de Wantfelsportverenlglng „Olym- pia", onder auspiciën van de N C.W.B de bekende Paleis Soestdijk-tocht. De afstanden zijn 12 km voor perso nen tot en met 15 jaar, 18 en 25 km boven 15 jaar. De start vindt j. laats bij gebouw ..Credo" aan de Julianalaan. Inschrijving kan plaats vinden bij de heer W A. Suman, Veldweg 1 te Soest. Zondag 14 augustus, te 3 uur, wordt in de Pekingtuin, te Baarn wederom een concert gegeven Ten gehore zullen worden gebracht: Litmoroso. II Sospetto- van Antonio Vivaldi. Vioolconcert in e, op. 64 van Felix Mendelssohn Bartholdy en Het grote Russische Paasfeest van Nicolai Rimsky Korsakov. Zaterdag trok jong Soesterberg naar de „Hoeksteen", alwaar de eerste avond van de in oprichting zijnde Beatclub „Occult" gehouden werd. Rond 8 uur was de zaal van het gebouw gezellig vol en weldra konden de danslustige tieners ..shaken" op de muziek van „The Miseries" uit Soest. Het lag in de bedoeling de komende maanden dit evenement tweemaal per maand te herhalen. De openingsavond heeft evenwel bij omwonenden en bestuur van de „Hoeksteen" enig stof doen opwaaien, zodat de discussie tussen beide par tijen in de toekomst misschien een schaduw kan werpen op dit evene ment. De organisatoren achten het evenwel niet uitgesloten, dit evenement in de toekomst, weliswaar misschien in een andere vorm. toch te doen terugkeren. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960.— Renault R 10 Major v a. f 6 495.— Renault R 16 v.a. f 8 650 Caravelle Coupé v.a. f 10.530.— Renault Rambler v.a. f 14.450.— Nleuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Of heeft U een werkkring voor elke dag? Beloon U zelf dan eens Morgen, zaterdag organiseert Hees weer zijn jaarlijkse sportdag, waar aan deelnemen dames, heren, jongens en meisjes. De wedstrijden vangen aan te 10.00 uur en omvatten hardlopen, versprin gen, hoogspringen, hinkstapsprong enz. Te 15.15 uur wordt een jeugd wedstrijd gespeeld tussen de Hees- jeugd en de jeugd van Baarn van 11 tot en met 13 jaar. Zo wel voor de dames als de heren is een fraaie prijs te winnen voor de beste prestatie over alle nummers. Te ongeveer 17.30 uur wordt een vete- ranenwedstrijd gespeeld om de wissel beker. Hees rekent op een massale opkomst, veel publiek en mooi weer. In navolging van sommige buitenland se excessen grijpen ook in ons land tegenwoordig verscheidene vertwijfel den naar een paardemiddel om de aandacht- op hun nood te vestigen. Dat dit leidt tot zeer vreemde toestan den leren de berichten over de dokter die ging staken omdat de belasting dienst hem een foutieve aanslag stuur de en dat over de bewoner van een zomerhuisje in Friesland, die zijn in boedel in brand stak omdat de toe gangsweg werd weg gegraven. Het mankeert er nog maar aan, dat er iemand hier tot zelfverbranding meent te moeten overgaan, omdat hij zijn a.o.w. niet op tijd heeft ontvangen. Toch is de tendens naar dit soort ge beurtenissen in de kiem aanwezig. Bouwvakarbeiders, die het recht in eigen handen nemen omdat er op hun vakantietoeslag wordt gekort, verkeers deelnemers die de vermeende schuldige aan een aanrijding te lijf gaan; op geschoten jongelui die vechtpartijen met de politie uitlokken en verwondin gen oplopen, het komt reeds allemaal /oor en veel kranten maken er grote ophef van. Wij zouden er meer mee gediend zijn, als er minder publieke en veel meer justitiële belangstelling aan de dag werd gelegd voor dit soort delicten. Onze uitgebreide lezerskring zal in onze wekelijkse foto- rubriek „Soest toen - Soest nu" meermalen opgemerkt hebben, dat oude Soester panden zijn verdwenen of dus danig zijn verbouwd, dat van het oude weinig of niets is overgebleven. Thans gaat weer een typisch oud Soester huisje, dat u op bovenstaande foto ziet afgebeeld, verdwijnen. Dit huisje is gelegen aan de Soesterbergsestraat 71 en moet om verkeerstechnische redenen afgebroken worden. Wij kunnen niet zeggen, dat de redenen van verdwijning ongegrond zijn, integendeel, maar jammer is het wel. Zeker 100 jaar staat dat huisje daar en heeft reeds voor vele doeleinden dienst gedaan, zoals klompenmakerij, kruidenierszaak en rijwielhandel. De meeste bekendheid heeft het huisje echter bij de oude Soesters als herberg. Het was in de oudheid een aanleg plaats voor o.a. vrachtrijders, die van andere plaatsen naar Soest kwamen. Toen werden ook hondenkarren voor het vervoer van goederen gebruikt en de legende wil, dat honden, die voor dergelijke karren gespannen waren, met geen stok voorbij de herberg „De laatste stuiver" waren te krijgen. Er moest eerst aangelegd worden. Of de hond of de baas dorst had, moeten ook wij in het midden laten. Een stukje „Oud Soest" verdwijnt iw ieder geval weer Er staan weer huizen leeg. Vooral in de particuliere (vrije) sector wordt ge tobd met lang leegstaan van afge bouwde woningen. De moeilijkheden zijn veroorzaakt, doordat er weinig geld beschikbaar is voor hypotheken. Er zijn banken die cliënten hypothecaire leningen moes ten weigeren en er zijn vele particu lieren, die niet van zins zijn meer dan 7 rente te betalen gedurende de 30 jaren van een lopende hypotheek. Al met al komen de bouwplannen en de aannemers in moeilijkheden. Door de stagnerende verkopen ontstaat er een tekort aan likwide middelen en door dit geldgebrek moeten er bouw vakarbeiders worden ontslagen. Door het tekort aan mensen wordt er weer minder gebouwd en ook de op drachten worden getemporiseerd. Dat brengt mee, dat de verkoopprijzen kunnen zakken, maar ook dat de wo ningbouw weer zoveel langer duurt. De woningbouw, die in ons land eigen lijk nog nooit tot een oplossing van de naoorlogse nood kon komen, raakt nu opnieuw in 't- slop. Het wordt tijd dat de zaken effectiever worden aange pakt. Het ernstige incident in Den Haag, waar de Chinese legatie een verhoor weigert van de lastechnici, die moge lijk meer weten van de raadselachtige dood van een collega, heeft geleid tot een crisis in de diplomatieke verhou ding. Wij leven in een nieuwe tijd Vol spannende onzekerheid. De televisie maakt sekuur Een gaatje in de wereld-muur. En daardoor zien wij met beklag Het laatste oproer van de dag: Wij leren hoe een moord perfect Gepleegd moet en wordt toegedekt. Wij zien zelfs door de dichtste mist Hoe levens worden weggegrist; Wij horen liedjes met gekerm Vanuit het televisie-scherm. Want bij deez' splinternieuwe tijd Hoort waanzin - hoort brutaliteit. En wie gewoon doet heeft voortaan Bij massa kijkers afgedaan. Is 't grijze matglas niet gestoord. Dan ziet men dikwijls brand en moord. Aan 't einde - gek idee - Komt dan de T V -dominee. Maar ergens in de hemellucht Klinkt bedroefd een diepe zucht Over de zo verlichte tijd, Een zucht vanuit de eeuwigheid. In iedere gemeenschap, of het nu een dorp is of een stadswijk, bestaat behoefte aan een bank. Een bank waar men sparen kan, maar waar men ook al zijn verdere bankzaken kan afdoen. Zoals effecten, reisdeviezen, noemt u maar op. Zo'n bank is er nu. In Soestdijk! In afwachting van het definitieve bijkantoor weliswaar een noodvestiging. Maar u krijgt er dezelfde service, dezelfde aandacht die alle 2 miljoen spaarders krijgen, die bij de meer dan 1000 banken en bijkantoren van de Raif- feisen-organisatie sparen. Fijn, dat die bank er is. En wat gemakkelijk, dat hij zo dichtbij is. Op 16 augustus gaan wij openen. Komt u eens langs? bijkantoor Soestdijk, Koninginnelaan (naast nr. 38). Openingsuren: maandag t.e.m. vrijdag van 9-12.30 uur. Vrijdagavond van 18.30-20 uur.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5