HEEFT U AL KENNIS GEMAAKT? RAIFFEISENBANK SOEST De leer van Mao De ommekeer Telefoonnummer ziekenauto 5980 (-V-J H Autorijschool VAN BUUREN MINISTERIE VAN BELANG Chewing- Napolitains VOLVO - Veilig VERZWEGEN CIJFERS L0CHTENBERG Krabbels van Knelis TISSOT Ringenoldus Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" V.V.Z.-nieuws Brillantstaaf jes. ƒ1,10 Krentenkoekjes spaarbank en alle bankzaken PARKGARAGE A. v. (I. Hoef S.E.C.-nieuws De inbraak bij De Paardenkamp Softbal Sfe i \LVJxr De bedriegende tuinman weer op pad Weekendwijding Chinezen lezen in hun krant merk waardige meldingen. Een pingpong- club die van belabberd spel overging tot verrassend goed dankt dit aan de leer van Mao Tse-toeng. Een machi nist die op een gammele locomotief kans ziet toch de dienstregeling na te komen, kon dat slechts door ijverig bestuderen van de werken van voor zitter Mao. Een kok die de kooktijd van rijst weet te verkorten, ziet hierin weer de weldadige werking van Mao's denksysteem. Dit is misschien voor westerse ogen pure onzin, maar het is de kern van een konsekwente indoctrinatie waarin het leger een grote rol speelt. En de grote man hier achter is maarschalk Lin Piao. een 58-jarige en dus relatief jonge topfiguur. Hij is ook de grote aanstichter van de enorme zuiveringen die nu aan de gang zijn en waarvan het verloop vaak even absurd lijkt als de boven aangehaalde gemengde be richten. De directeur van een staatsbedrijf, noem hem Wong, kan op een ochtend zijn fabriek binnenkomen en alom plakkaten zien hangen waarop staat: Wong is een reactionair, Wong denkt revisionistisch". Die avond is er als altijd een verplichte bijeenkomst van al het personeel, waarop volslagen on bekenden Wong in zijn bijzijn en in zijn eigen fabriek nog eens de mantel uitvegen. Het geheel kan slechts een waarschuwing zijn en dan gaat Wong morgen weer naar de fabriek. Het kan ook zijn dat Wong voortaan straat veger is. En wat was dan zijn fout? Niet dat hij zijn fabriek geen goede produkten liet maken, noch dat zijn efficiency te wensen overliet. Maar wel dat hij de geschriften van Mao niet voldoende tot leidraad nam in al zijn doen en laten als particulier en als di recteur. Zending Het is enkele jaren geleden begonnen in het leger, dat door Lin Piao werd omgebouwd tot een machtig apparaat ter verbreiding van de ware leer van Mao. De rangen verdwenen al spoedig en elke militair kreeg een reeks taken. Hij was niet alleen een strijder om indien en waar nodig de Chinese grond te verdedigen tegen invallers, maar daarentegen ook een zendeling die Mao's leer uitdroeg, en bovendien een boer en in alle opzichten een wer ker voor de natie. De militairen kwa men te pas aan wegenaanleg, dijken- bouw en bewerkten ook het land. En evenzeer inspecteerden zij bedrijven, winkels en opslagplaatsen op alles wat maar tegen het belang van de staat, als geleerd uit de werken van de ver eerde voorzitter, in kon druisen. Dit had tweeërlei doel. Lin gebruikte het leger als een geweldig apparaat om de bevolking te trainen in een uni formiteit van ongenuanceerd denken waarin de staat de eerste en enige plaats innam. Bovendien liet hij niet alleen het leger in de burgermaat schappij infiltreren, maar omgekeerd ook werd de burger zo half en half ingelijfd, weliswaar niet in het offi ciële leger, maar wel als lid van de volksbeweging die zich geestelijk en materieel voorbereidde om ook aan de strijd deel te nemen als die komen mocht. Het leger zelf kreeg tot taak ook alle mogelijke soorten werk aan te pakken om in kleine gebieden geheel op zich zelf te kunnen staan en het dus even tueel zonder grote aanvoer van elders te stellen, een doelbewuste paraatheid op een eventuele inval. De grote zonde Deze acties van Lin Piao leidden tot twee soorten van verzet. Dat van de burgers schijnt eerder tot uiting geko men dan dat van de generaals. Bur gemeester Peng Tsjeng van Peking was een van de eerste slachtoffers. Zijn grootste zonde is waarschijnlijk geweest dat hij een normaal bestuur 10 LESUREN 155.— MET DE NIEUWSTE V.W 1300 Laanstraat 20 - Telefoon 4685 SPAARZAAM SOfPEL SCHOON SNEL SOESTERBERGSESTRRflT19 TEL:2945 SOEST In zijn stad wenste, dat niet voortdu rend doorkruist werd door militaire missionarissen van de leer van Mao. Hij werd er voor veroordeeld, net zoals boeren die suiker verbouwden omdat ze daar betere winst van verwachtten dan van de rijst, die het leger had be volen te planten. In beide gevallen was het vergrijp dat ze de zaken van nationaal belang anders zagen dan het leger, en dus verkeerd zagen. In het leger zelf waren er generaals en lagere officieren die er meer prijs op stelden een gewapende macht te or ganiseren met zo efficiënt mogelijk ge bruik van zo modern mogelijke wa pens. Van al de kruistochten voor de leer van Mao verwachtten zij minder militaire paraatheid dan van normale legeroefeningen, zoals die in alle handboeken te vinden zijn. De opvolging Zowel de burgemeester, de boer als de generaal bewezen daarmee dat ze de werken van Mao vooral in de exe gese van Lin niet als opperste gids voor hun denken hadden aanvaard Ze waren dus revisionisten en ze wer den gezuiverd. Burgemeesters en generaals verloren zo hun functies, maar ook duizenden en duizenden kleine mannetjes, van wie niemand ooit heeft gehoord, wer den, in eendrachtige samenwerking van leger en partij, aan de kant ge zet. Lin Piao, de man die zijn miljoenen- leger leerde dat de leer van Mao ster ker is dan megatonnen, is met deze actie ook terstond op de gunstigst mo gelijke plek gekomen voor de opvol ging. waarover ai een strijd is ont brand nu nog bij het leven van Mao. Hoewel men daarvan ook weer niet al te zeker kan zijn: tenslotte volgde op Stalin een Chroesjtsjow. Zo'n Chinese Chroesjtsjow echter is voorlopig niet In zicht. Maarschalk Lin Piao heeft de teugels stevig in handen en zachtzinnigheid hoeft niemand van hem te verwachten, de Chinezen thuis niet en het buitenland helemaal niet. Tenslotte handelt Lin volgens de leer van Mao en daartegen is niets opge wassen. Oe Thant heeft niet zo lang geleden eens verzucht, dat de mensheid dreigt te worden vernietigd, omdat zij steeds aan het belang van de eigen groep denkt in plaats van aan het belang van de gehele mensheid. En inderdaad, ook in de vergaderingen van de Ver enigde Naties, waar toch het belang van de gehele wereld voorop zou moe ten staan, vecht ieder voor zijn eigen standje en géén van de geachte afge vaardigden voor blank èn bruin èn geel èn zwart èn rood gezamenlijk, of voor west en oost tegelijk. Iedere minister van Buitenlandse Za ken strijdt voor de belangen van zijn land, zelfs In de E.E.G., die toch een Europese eenheid zou moeten zijn. Daarom doet het ons deugd, dat in Trouw eens wordt gepleit voor een de partement van mondiale zaken, dat bevolkt werd door knappe koppen die zich zorgen gaan maken over de mens heid. Het voortbestaan van de mensheid is immers een gemeenschappelijk belang. De ontwikkelingshulp zou daarin mooi kunnen worden ondergebracht. Ontwikkelingshulp ligt voor velen nog in de sfeer van de liefdadigheid, waar je aan begint als je zonder gevaar voor eigen welvaart iets missen kunt. Terwijl het voor ons toch in de zelfde sfeer zou moeten liggen als binnens lands het industrialisatiebeleid, aldus Trouw. Zou het geen heerlijke gedachte zijn, te kunnen leven als volkeren van één wereld en te werken in aller belang? Meer nog dan wat er in andere landen van Azië geschiedt, blijft voor de Ne derlander vooral van Interesse wat er in Indonesië gebeurt. De niet-commu nistische krachten daar hebben lang zamerhand het pleit gewonnen. De uiterste behoedzaamheid waarmede Nasoetion en Soeharto c.s. te werk moesten gaan om het tot economische ondergang leidende beleid van Soekar- no en zijn trawanten uit te schakelen, toont weer op frappante wijze de an dere geaardheid van dit volk. Men heeft en neemt daar steeds de tijd om plannen in daden om te zetten, men gaat daarbij met de uiterste behoed zaamheid te werk, trachtend de an dere partij daarbij niet zijn gezicht te laten verliezen, opdat deze daardoor steeds in staat zal wezen met alle waardigheid zijn draai te nemen en daardoor een volwaardige medewer ker kan blijven. Tegen die oosterse mentaliteit kijken de westerse politici en zakenmensen wel eens vreemd aan. gewend als zij zijn om snel besluiten te nemen waaraan dan niets meer te veranderen valt, "hoe rauw dit de an dere partij ook op het lijf mag vallen. Nadat de legerleiding begin oktober vo rig jaar een poging van de wat onge duldig geworden communistische par tijleiding, om de macht geheel ln han- 3en te nemen, nog juist wist te ver ijdelen, waarbij gebleken was dat pre sident Soekarno van deze poging niet geheel onkundig was. hebben leger en niet-communistische politici de rege ringsmacht langzaam maar zeker in handen genomen. Met oosterse be hoedzaamheid te werk gaande, heeft men de presidentiële macht van Soe karno steeds meer beknot, hem noch tans zijn waardigheid als president la tend, omdat het volk in hem toch de revolutionaire leider voor de onafhan kelijkheid blijft zien. De nieuw gevormde (kleinere) regering moet nu trachten het aan de rand van de economische ondergang staande land van de totale ineenstorting te redden. Zou dit niet lukken, dan zal het communisme er zeker weer de overhand verkrijgen. Vorige week is oficieel een einde ge maakt aan de z.g. confrontatiepolitiek tegenover Maleisië, die in feite reeds sinds eind vorig jaar gestaakt was. Dit geschiedde ondanks het feit, dat slechts enkele weken tevoren Soekarno nog in het openbaar had verklaard, in aanwezigheid van de regering, dat die confrontatiepolitiek zou worden voort gezet. De ministers reageerden er niet eens op. Het bekendmaken van de da tum van de ondertekening van het vredesverdrag was er eigenlijk het fijn zinnige antwoord op. Verder geen woord van tegenspraak. Zoiets zou in onze politieke samenle ving juist tot heftige uitspraken aan leiding geven. En in onze ogen lijkt Soekarno nu meer dan ooit een char latan geworden die men maar laat praten doch van wiens optreden men zich niets aantrekt. Dat is bepaald niet het geval in de ogen van de Indonesiërs. Voor hen heeft hij zich slechts neer moeten leg gen bij de omstandigheden, omdat dit op dat ogenblik het beste was voor het land; en dat te kunnen en te doen terwijl hij zelf getuigt een andere op vatting te zijn toegedaan, stempelt hem in Indonesische ogen tot een wijs man. Nu moet de Indonesische regering trachten uit het economische moeras te geraken. Dat zal alleen kunnen wanneer het land grote kredieten wor den verstrekt. Maar de pogingen daar toe lukken nog niet zo best. Men is in het westen wat huiverig geworden door vroegere ondervindingen en weet nog niet hoe standvastig het nieuwe bewind zal blijken te zijn. Ook in Nederland heeft een Indonesi sche missie nog geen succes geboekt. Men wil wachten op een in september in Japan te houden conferentie van schuldeisers, omdat men, eer aan nieu we kredieten wordt begonnen, een de finitieve afspraak wil hebben over de betaling van schadeloosstellingen voor in beslag genomen eigendommen e.d. Maar Indonesië staat het water aan de lippen. Het zou van wijs politiek inzicht ge tuigen als de Nederlandse regering het nieuwe bewind in Indonesië niet in zijn hemd zou laten staan. Men zou toch alvast kunnen beginnen met de no dige vakmensen ter beschikking te stellen, misschien garanties op zich te nemen voor particuliere leningen Een beetje minder stroefheid en het tonen van bereidheid tot helpen kan in af wachting van de conferentie in Tokio voor Indonesië èn voor Nederland reeds van belang zijn. We zijn benieuwd of ln de aanstaande troonrede een passage aan Indonesië zal zijn gewijd. De rustperiode voor de V. J Z.-ers behoort weer tot het verleden en de eerste trainingsavonden zijn weer achter de rug. Zowel bij de seioren als bij de jeugd was de opkomst zeer groot, hetgeen er wel op wijst dat „de honger naar de bal" groot is. Woensdag j.1. bracht een W Z -com binatie een bezoek aan Hoevelaken. V.V.Z. I gaat (zaterdag) naar Scher- penzeel om deel te nemen aan een door Valleivogels uitgeschreven toer- DOOi Eveneens a s zaterdag speelt op het terrein aan de Ferd. Huycklaan een V.V.Z.-combinatie tegen S.V.M.-boys. Aanvang 14 30 uur Voorafgaande aan deze wedstrijd, te 13 30 uur. speelt een andere combina tie tegen de A-Junioren. Dit is tevens een goede oefenwedstrijd voor de ju nioren. Intussen zijn ook de plannen voor de verbouw en uitbreiding van de kleedaccomodatie in een vergevor derd stadium gekomen. Indien deze plannen door de officieele instanties worden goedgekeurd, zal terstond met de werkzaamheden begonnen worden De reeds aanwezige lichtinstallatie zal in de komende competitie intensiever worden gebruikt voor het spelen van llchtwedstrijden Ter verdere voorbereiding voor de as. competitie zullen door de diverse WZ.-elftallen nog meerdere oefen wedstrijden worden gespeeld, zodat de competitie met vertrouwen tegemoet kan worden gezien. Pittige chocolade met croquante vulling 250 gram Een feest voor de kinderen, die heerlijke kauw napolitains per zakje ilA -1 plm. 200 gram W Heerlijke zandkoekjes met krenten in vers hou dende en breukvrije ver pakking. doos inhoud fh .1 plm. 300 gram VROOM DREESMANN Met de Ralffeisendank Ja Dan tot de volgende keer. Nee Komt u dan eens langs. Er is nu ook een bijkantoor dicht bij u in de buurt KONINGINNELAAN naast nummer 38. U bent van harte welkom. BIJKANTOOR SOESTDIJK. Openingsuren maandag t.e.m. vrijdag van 9-12.30 uur vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur OVERIGE KANTOREN TE SOEST BIJKANTOOR SOEST-ZUID Soesterbergsestraat 14 - Telefoon 4657 HOOFDKANTOOR Kerkplein 9 - Telefoon 2568 Amallalaan 19/21 Baam Telefoon 02954-2323 S£C. I—G.V.V.V. I. Zaterdag zal SEC zijn derde neder- laagwedstrijd spelen tegen G.V.V.V. uit Veenendaal Dit is een 4e klasser KNVB en bijzonder sterk. De wedstrijd zal om vier beginnen en geleid worden door W F Bührman Opstelling doel Van Hattum, achter W Brouwer. Krijt, Ruttenberg en Hoed, midden v. d Broek en Van Veen. voor Dorrestein, Van Berkel, Duyst en Surstedt. S.E.C. Zaterdag IG.V.V.V. II. Deze wedstrijd begint ook om vier uur en wordt geleid door de heer El- ferich Opstelling doel D Renooy, achter N Baptist en J Verwoerd, midden B van Servellen. A Staal en J Hodde, voor D Nijhuis. A. Stalenhoef. H Sen- gers, A. Hop en C Vink. S.E.C. II—Olympia L Zaterdag, om 6 uur, zal het tweede elftal van S.E.C spelen tegen Olym- pia I uit Hilversum Opstelling doel Van Essen, achter De Rooij. Van Breukelen, J. A Brou wer en Rodermond, midden Aalberts en Evers, voor Lenarduzzi, v. Boeyen, De Jong en Dettmer. SOESTERBERG III—S.E.C.-comb. Opstelling doel Van Beek. achter Schiffaert. Valero en De Vries, mid den Voskuilen en Pureveen. voor Mei- dam, Huizinga. Abbel, Luytelaar en Van Rijn. Aanvang van de wedstrijd 14 uur. DANSAVOND SEC. Morgenavond zal er voor de tweede keer in de cantine van het SE.C- clubhuis een dansavond met diverse attrakties gehouden worden. Deze avond is toegankelijk voor leden en hun dames. BIJEENKOMST OUDERS VAN JEUGD. Vanavond zal er een contactavond zijn tussen het bestuur van S.E.C., commis sies, jeugd en de ouders van de jeugd De bedoeling Is om de ouders een in druk te geven van wat er al zo in S.E.C. allemaal gedaan wordt Ook al heeft u geen aanschrijving ge had, bent u van harte welkom Ook het- Nederlands Katholiek Vak verbond heeft zich thans geschaard in de rij van degenen die het verstandi ger achten het inkomen van ons ko ninklijk huis jaarlijks op te trekken bij stijgende lasten voor onderhoud paleizen, salarissen hofhouding en re presentatieve verplichtingen. Het or gaan van het N.K.V. „Ruim Zicht" be cijfert, dat de koningin jaarlijks 1.4 miljoen heeft moeten bijpassen, sinds H.M. haar personeel in 1963 op gelijke voet stelde met de rijksambtenaren, [n vijf jaar tijd heeft de koningin ruim 10 miljoen uit eigen middelen toegelegd. Uit de verstrekte cijfers in dit orgaan blijkt weer eens hoe gebrekkig de voorlichting van onze regering is, die verzuimt een duidelijke motivering te geven bij een zo belangrijk wetsvoor stel, dat zulke misverstanden kan doen ontstaan en republikeinse groepen in de kaart speelt. Wij vragen ons af, waaróm het kabi net deze noodzakelijke cijfers heeft verzwegen. Zoals gemeld in onze vorige editie werd er ingebroken in „De Paarde- kamp". waarbij een bedrag van 150- 180.- werd ontvreemd. Dit geld bevond zich in een collecte bus, sigarenkistje en een doosje. Hoewel van de dader nog geen spoor gevonden is, werden wel de bus. het kistje en de doos in struiken aan de Esdoornlaan gevonden. Na een uiterst spannende nek aan nek race met het eerste team van U.V.V. zijn de softbalsters van SE C dit jaar helaas met de haven in zicht gestrand. In de laatste wedstrijd van deze com petitie kwamen de beide rivalen - die op dat moment ieder slechts één wed strijd verloren - tegen elkaar in het veld. waarna U.VV. via een goede 6-2 zege zich practisch zeker stelde van de titel 1966. Nietemin kunnen de Soester meisjes terugzien op een uitstekend seizoen en vooral in deze finale-wedstrijd werd nog eens overduidelijk aangetoond dat het spelpeil dit seizoen met sprongen is vooruitgegaan. Een leider was het er na afloop even wel over eens. dat de titel dit jaar te recht komt bij het team dat er het meeste recht op heeft. Spijtig was het evenwel dat de Soester nederlaag in feite tot stand kwam in een zeer ner veus en onzeker gespeelde le inning. U.V.V. profiteerde hier dankbaar van door onmiddellijk een 3-0 voorsprong te nemen. Ondanks een kranig herstel zijn de Soester meisjes deze eerste klap niet meer te boven gekomen. Zelfs lier» U.V.V. in de 2e inning nog even uit tot 4-0, doch in de gelijkma kende slagbeurt brachten Trudy Kok en Margret Little, goed profiterend van een 2-honkslag van Nel van Wely, het Soester team weer wat dichter bij (4-2) Zowel in de -4e als 5e inning voegde U.V.V nog een punt aan de score toe terwijl S.E.C alleen in de laatste slag- beurt, toen Trudy Kok de bal voor 2 honken het veld injoeg, nog even ge vaarlijk kon worden De beide defen sies bleven de situatie verder meester. In het S.E.C.-team toonde Cherry van Ee uit het goede pitchers-hout ge sneden te zijn. S.E.C. I neemt thans met 24 punten uit 14 wedstrijden definitief de 2e plaats in op de ranglijst. SEC. II speelde dit jaar uiteraard een veel bescheidener rol, doch in dit team - dat met tien punten de 5e plaats in neemt - bevinden zich zeer zeker enkele veelbelovende krachten voor de toekomst. De stand luidt thans 1 U.V.V. I 13-24 2. SE C. I 14-24 3. U.V.V. II 13-20 4. HMS. 14-12 5. S.E.C. II 14-10 6. O.S.O 13- 8 7. F.A.K. I 13- 6 8. F.A.K II 14- 4 Het goede spel van het S.EC.-team is elders in het land niet onopge merkt gebleven ten gevolge waarvan de Soester meisjes meerdere uitnodi gingen mochten ontvangen om aan tournooien dee te nemen. Zondag a s. trekt S E C. naar Haarlem om aldaar in een tournooi van Onze Gezellen enkele sterke teams elders uit het land te ontmoeten terwijl op 3 september S.E C haar krachten gaat meten in het U.V V-tournooi met een aantal teams uit de westelijke en Zuidelijke competities. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 B G.Gi 02950-f7727' Ajje 't ming vraogt mok zei ge dak ut meraokels Jaamer ving; datter un paor minse eweest binne, die d'r eiges lilluk om de tuun hebbe laote leije. Letterluk en feguur- luk Deur een me- heer, die zich af tuunman uutgaf. Hie belde an bie de minse en vroeg oftie soms Iets an de tuun zou kenxif opknaape, As zullie dan jao zeeje, dan VToegtie een veurschot om plaante en nest en aandere dinge te kope. Bie een meheer kreegtle tweehongderd gulde los en de laotste keer ok weer een paor stuuvers. Je begriept netuurluk, dattle tuun man nooit meer is terug ekomme toen die eenmaol ze geld had. Dat hettie an heul aandere dinge dan an mest en bloeme uutegeve. Hie het van dat geld netuurluk de blommetjes veur z'n eige buute ezet. Die minse, die be- naodeeld binne, vertrouwden die „tuun man", maor zullie hadde toch wel op d'rluu klompe kenne anveule, dat hie de waorheid verbloemde. Affing, 't is allegaor ebeurd en de voegel is evloge Waant de pelisie wist wel wie ut edaon had, moar toen zullie naor die man toeginge om us over z'n vreemde praktieke te praote, was de voegel evloge. En ut leek nog wel zo'n aorduge man. Zo zie je maor weer d'r is geen roosje of d'r zit wel een doorntje an. En wie weet leitle man noeng arregus in een duur hotel in Fraankriek te slaoje as un roos. Hie kan ut makkeluk doen, waant hie het geld as waoter. Ik zal us un geheimpie vertelle, maor netuurluk mot dat nie veerder ver teld worre, waant as de pelisie d'r affer komp, bin ik de segaor. Ik ge- leuf dak ming ok as tuunman gao uutgeve. Ik bin ok een vriendeluk oud baosje, ik hep een vertrouwd veurkom- me en ik zie d'r eerluk as goud uut. En over tuuniere hoef je nie veul te weete, ajje maor weet hoe je de minse beet neme kan, dan schup je 't een heul end. En daor hoef je nie eens ?en schup voor vast te kenne houwe. Goed minse, alle gekheid op een barg- roei, ik ken maor nie begriepe, datter minse binne, die an een weldvreemde vent zomaor een paor hongderd gulde meegeve, allenug mar omdattie zeit, dattie de tuun wel effe veur mekaor zal maoke. As ik zoiets zou wille laote doen (gelukkug hoeft dat nie. ik bin zelluf haandig enog) dan zou ik dat deur un echte tuunman laote doen, eentje die ik ken. Veul meer dan de pries die de valse tuunman veur ut opknappe van de tuun vroeg, zo'n aachthongderd g-ulde, zal dat nie koste. Noeng bin je veerder van huus. Die „tuunman" is ok veer van huus en die komp veurlopug niet weerom mot je maor denke. Die komp pas weerom as z'n geld op is. En da kan nog wel een hortje dure. Dan geeftie zichzelluf an bie de pelisie, hie gaot een paor maonde de bak in, maor de minse hebbe daormee d'rluu goeje geld nie te rug. Maor wat wil je ajje je eige ep zo'n goedkope menier om de tuun laot leije V. Jjf tvki No. 17.111/235.- Juwelier - Horloger Opticiën Midden in de Laanstraat BAARN Telefoon 02954-3392 Een nieuw slachtoffer van de tuin man G W uit Driebergen werd de heer F. A. de B. uit Soesterberg. Hij maakte met W. de afspraak, dat hij zijn tuin in orde zou maken voor 600 -, maar ook hier moest hij mest, planten enz. kopen en vroeg daar om een voorschot van 375 -, welk bedrag aan W ter hand werd gesteld. De tuinman kwam echter niet meer terug, dus deed de heer B aangifte bij de politie. Een onderzoek wees uit, dat W. spoorloos is. Waarschijnlijk zijn meerdere perso nen het slachtoffer van de praktijken van W geworden waarom de politie het op prijs stelt, dat ook zij aangifte komen doen. Zaterdag, 20 augustus a.s. te 8 uur, wordt in de Julianakerk te Soestdijk wederom een weekend wij ding gehou den. Het navolgende programma zal wor den uitgevoerd: Orgel. Komm Heiliger Geist, D Bux- tehude Piantotrio. Andante uit piano trio op. 49, F Mendelssohn-Bartholdy. Declamatie. Psalm 65 1-14. Orgel. Andantino, C. Franck. Declama tie. a. Het zwervershart, Mirje Muur- ling; b. Koeienhut, Mirja Muurling. Pianotrio. Largo uit Pianotrio op. 1 nr. 2, L. v. Beethoven. Orgel. Praelu- dium en Fuga in g. kl., D. Buxtehude. Dit programma wordt verzorgd door: Mevr. Ida Reinink-Jongsma, piano. M. de Wolf, viool; G. Groenouwe. cello; Mevr. Mirja Muurling, declamatie, G«- rard van de Schepop, orgel.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5