Mexico dubieuze keuze U/as&eeefle COLLEWIJN Laatste K.N.V.B.-kampweek in Soestdijk HANDELSINSTITUUT „PRACTICUM" aattu-ang, tiLeuw-e cuMulieti Voorstellen voor de raadsvergadering van 31 augustus Zonder commentaar Krabbels van Knelis R.K. Openbare Bibliotheek §3 Autorijschool F. C. Kuyperstraat 11 SOEST V.A.M.O.R. OLYMPISCHE SPELEN 1968 2000 M. BOVEN ZEESPIEGEL Interessant studieobject voor fysiologen voor U voor U voor U voor U voor U voor U Leosse'n+de Wolff S.E.C.-nieuws Aansluiting riolering Plaatsen noodschoolgebouw Verkoop grond intrekking verhuur perceel grond Vergunning leggen van hoogspanningskabel Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND P0L1T1ETEL. 4444 Opnieuw een drukke week in Soest dijk. Afgelopen week hebben er 120 voetbaljunioren gekampeerd Ze sloe gen hun tenten op in de bossen vlak bij paleis Soestdijk en zorgden voor een uitbudige stemming Het prachtige weer was daar wel debet aan. De 120 voetballertjes waren de laatste gasten van het kamp, dat twee weken geopend is geweest en dat door ver scheidene functionarissen werd be zocht. Het K.N.V.B.-kamp in Soestdijk trekt immer de aandacht en je bent nu een maal geen goede junior als je dat niet een keertje hebt meegemaakt. Voetbal neemt uiteraard de eerste plaats op het programma in. Er is dan ook op het K P S.-terrein aan de Biltsew-g duchtig gestreden om het kampioenschap. Wat niet wegnar dat er altijd voldoende tijd overbleef om andere sporten en spelen te be oefenen. Dat is dan ook in ruime mate gebeurd en de jeugd heeft alle gelegenheid gehad om zich te ver maken. Dit mede dank zij de opoffe ring van de jeugdleiders onder aan voering van de Amsterdamse hoofd agent van politie G. Jongerden, de kampchef. Zij hebben de jeugd bezig gehouden en ervoor gezorgd, dat al les op rolletjes liep. De jongens werden vorige week maan dag door de heer Jongerden verwel komd. Hij wees er op, dat deze kamp- week het sluitstuk vormde van de K.N.V B -jeugdsportkampen. De eerste week had in het teken ge staan van de wereldkampioenschappen voetbal, maar nu het rumoer daarover is verstomd, kunnen we aan de eigen voetballerij gaan denken. De competitie van de profs is inmid dels van start gegaan, de amateur- competitie volgt snel en er zijn nog steeds toernooien Dit alles komt nu oo de achtergrond te staan omdat we nu zelf gaan sporten, zoals al 35.000 junioren vóór jullie hebben gedaan, aldus de heer Jongerden. 's Maandagsavonds was er een film vertoning, twee voorfilms en een hoofdfilm. Dinsdag werd een begin gemaakt met de voetbalcompetitie op Nieuwe boeken. Boeken over allerlei onderwerpen. Abel, Het spel van den winter ende van den somer. Abbott, Schelpen van de we reldzeeën. Alberts. Koning Willem III. Andreas, Richelieu. Andrles- sen. Zo zijn mensen. Baanen, Lu- gano, Venetië en de Dolomieten. Baumer, Kafka. Blond, De slag bij Verdun. Bouman, Cultuurgeschiede nis van de twintigste eeuw. Brandt, Indonesië's voltooid verleden tijd. Brecht, Leben des Galilei. Buch- ner, Maximiliaan. Constandse, Josip Broz Tito. Cuny, Albert Einstein en de relativiteitstheorie. Dariaux, Ele- gance Dieren-encyclopedie voor iedereen. De Dierenwereld van Noord-Amerika. De Dierenwereld van tropisch Azië. Doedens. De Franse Rivièra. Rome. Napels, Pompei en Capri. Falk, Naar het land van de Jordaan. Feininger, Fotograferen van A tot Z. Franqui- net, Vliegsport en luchttoerisme. De geschiedenis der pausen. De geschiede nis van het Korps Mariniers. De Graaf. Motorboten tot 7 meter. Grauwin, Ek was chirurg in Dien Bien Phu. Hack, Pele, het voetbalwonder. Hampl, Alexander de Grote. Hartog, De slag om Duitsland. Haslip, Eli- zabeth. Van Hattum en Kreulen, ABC van de kleine motor Herwig, Ik kan planten en bloemen in huis verzorgen. Hilliard, Vrouwenarts helpt. Horne, Slag zonder einde. Hornman, Rioolratten. Kanada, Nehroe. Kessler, „Voetballen". Klaverjassen. De Klerk, Grietjebie, schoonheid van Suriname. Koekoek, Filmen in kleur. Kölling, Volkswa gens lopen van de band. Koning, De wereldoorlog (1939-1945). Kroes, Zo speelt u bridge Kuyk en Van Veen, Prinses Beatrix trouwt. Lan- celoet en het hert met de vitte voet. Lemaire. Onze koninklijke marine. Leonard, Vrije tijd. blije tijd. Les- han. Opvoeden is geen ramp. Maas kant, Wiel aan wiel. Mirbeau, Het dagboek van een kamermeisje. Mudrak, De Nibelungen en andere sa gen. Oltmans, Denemarken. Oost- Ëuropa. Het oude Griekenland. Pau wels. Toon Peck, Het leven begint ïtj 65.Perdeck, Bernard Shaw. Pevsner, Geschiedenis van de bouw kunst in Europa. Van Peype, Wat is sociologie? Von Rauch, Lenin. Rittlinger, Het heilige water. Van Roosbroeck, Willem van Oranje Rijnsdorp, De mderne roman in op spraak. Van 't Sant-van Bommel, Tirol en Vorarlberg. Scharff, Kla verjassen. Volledige leercursus voor bridge. Sierksma, Nederlands vlag- genboek. Simons, Vloerbedekking. Steele, Het leven van Ingrid Bergman. Stolk, Avonturen met leeuwen. Stork, Vogelziekten voorkomen en ge nezen. Stresau, Ernest Hemingway. Tadema Sporry, Arabische parels en Syrische feesten. Teirlinck, Mijn heer J. B Serjanszoon. het K P.S-terrein. Alle kamperende verenigingen. Coal uit Rotterdam, Spi rit uit Ouderkerk aan de IJssel, S.V.V. uit Schiedam, R.F.C. uit Rotterdam en S.C.R. uit Rijswijk, namen er met en thousiasme aan deel Tevens begon dinsdag de tafeltenniscompetitie en werd er s'avonds een speurtocht ge houden. De woensdag werd traditioneel benut voor het afleggen van bezoeken aan bezienswaardigheden in de omgeving. Sommige jongens maakten zelfs een wandeltocht van ongeveer zes uur. Ze brachten bezoek n aan Harderwijk en Spakenburg Anderen zochten het dichter bij huis en gingen zwemmen Enkele jongens, die daarvoor het Baarnse bad hadden uitgekozen, kwa men na afloop tot de ontdekking, dat tijdens het zwemmen hun por 2- monnees waren geplunderd. 's Avonds speelde men het dierenspel, waarbij de jeugd binnen zo kort mo gelijke tijd op dierengeluiden moesten afgaan Voorts werden er nog spel letjes gedaan als touwtrekken, ballon- prikken enz. De donderdag werd benut voor het voortzetten van de competities, 's Avonds werd er gevolleybald en ge tafeltennist, daarna was er in de re creatiezaal een filmvoorstelling, ver zorgd door de Nederlandse Sport Fe deratie. De jeugd genoot volop van de films over de autosport, een etappe uit de Tour van de Toekomst en van een instructiefilm over spelregel 12 overtreding wangedrag. Vrijdag werd de sportcompetitie af gewerkt en werd een wedstrijd ge- speed tussen de jeugd van S.V.V.die de voetbalcompetitie had gewonnen, en een geselecteerd elftal. De wed strijd eindigde in een 1-1 onbeslist. Aansluitend had de traditionele voet balwedstrijd plaats tussen een jeugd- elftal en de leiders. Het was een ge slaagd duel. waarin de scheidsrechter op klompen liep en gekleed was in een boerenkiel met rode zakdoek en strooi en hoed. Bij afwezigheid var. een fluit gebruikte hij een misthoorn. Het ver hoogde de stemming, die bij de jeugd het best was, maar dat was niet te verwonderen, want toen de inmiddels door vele onverwachte stortbaden kletsnat geworden arbiter het einde blies, was de stand 4-1 in het voordeel van de jeugd. 's Avonds had de gebruikelijke slot- avond plaats, waarop diverse mede werkers in de bloemetjes werden gezet en waarop tevens de prijzen van de diverse onderdelen werden uitgereikt. De avond werd gevuld door een caba retprogramma, waarom de jongens zich kostelijk hebben vermaakt Daarmee kwam een einde aan een fijne kampweek met mooi weer, maar met één nadeel de verschrikkelijke muggenplaag. Al heeft niemand daar over geklaagd. Indachtig het gezegde, dat het nooit goed is of het deugt niet De slotavond in Soestdijk werd bijge woond door de heer Van Leeuwen berg. secretaris van de Commissie Jeugdsportkampen K.N.V.B Tevens gaven tijdens de kampweek van hun belangstelling blijk de heren Baar- dolf, commissielid, en Van Wisse, na mens de Stichting Spel en Sport. Namens de gemeente Rotterdam (het kampeerterrein is in handen van deze gemeente) gaf de heer Buring blijk van belangstelling. Hij heeft tevens de mogelijkheid onderzocht om te komen tot uitbreiding van het terrein. Ook de verfraaiing ervan kwam aan de orde. Het ligt in de bedoellhg om het ter rein uit te breiden, zodat er meer ruimte vrij komt voor het opzetten van tenten. Die mogelijke uitbreiding brengt echter wel een probleem met zich mee, namelijk dat de vaste eetzaal dan wel te klein zal worden om alle kam peerders te herbergen. Dit probleem zal echter nader onder de ogen wor den gezien. Eén positief punt is inmid dels al bereiktde tenten zullen in het vervog op terpen worden neer gezet. De eerste kampweek kenmerkte zich door veel regen, waardoor enkele ten ten vol water liepen Voortaan zal dat dus niet meer mogelijk zijn. De ge meente Rotterdam wil het terrein uit breiden door de aankoop van een in de nabijheid gelegen zanderij. Ze wil het terrein bestemmen als recreatie ruimte. waarvan niet alleen de jeugd- voetballertjes kunnen profiteren Intussen is het vrijwel zeker, dat het volgend jaar voor het eerst een kamp zal worden Ingericht in het K.N.V.B.- sportcentrum in Zeist Dit zou dan zes weken ter beschikking zijn van de jeugd. Het kamp in Hoek van Holland is eveneens zes weken geopend, dat in Soestdijk blijft twee weken open. Het kamp in Otterloo komt hierdoor te vervallen. Niettemin boekt men een winst van drie weken door het open stellen van een kamp in Zeist. Als deze plannen doorgaan, en daar heeft het momenteel alle schijn van, dan kan de jeugd nog jarenlang profiteren van de „service", die de K.N.VB hun nu al sinds omstreeks 1946 verleent. TORENSTRAAT 2D - SOEST - TELEFOON 2100 5 SEPTEMBER A.S. voor MACHINESCHRIJVEN STENOGRAFIE Nederlands en moderne talen MIDDENSTANDSOPLEIDING, enigst erkende opleiding BOEKHOUDEN HANDELSCORRESPONDENTIE, Nederlands. Duits, Engels CONVERSATIELESSEN Duits en Engels, zowel voor beginners als voor gevorderden Aanmelding dagelijks 's avonds van 7-9 uur, behalve zaterdags. maar de best geacclimatiseerde atleten de hoogste treden van de erepodia be klimmen. Alle ploegen zullen met een aanpas- singstijd van drie tot vier weken re kening moeten houden. Dat er op gro te hoogten evenwel topprestaties zijn te leveren, is verschillende malen aan getoond tijdens in Zwitserland en Rus land gehouden schaatswedstrijden. Tij dens de Spelen in Mexico zullen meer factoren dan alleen die hoogte van 2000 meter van invloed zijn op de prestaties van 's werelds topatleten. L Telefoon 6038 In 1968 worden in Mexico-City de Olympische Zomerspelen georganiseerd en deze keuze heeft in sportkringen de tongen flink in beweging gebracht. Maar niet alleen de sportmensen zien deze spelen met belangstelling tegemoet. Ook medici en vooral fysiologen houden zich bezig met de vraag, in hoeverre de klimatologische omstandigheden straks in Mexico de sportprestaties zullen be ïnvloeden. In een studentenblad van de Nijmeegse universiteit hebben prof. dr. F. J. A. Kreuzer en drs. R. A. Binkhorst, respectievelijk hoogleraar en weten schappelijk medewerker hun visie op dit vraagstuk gegeven. Langdurige nummers de meeste zonderlijke figuur, aldus prof Kreu- hinder zer. Mexico-City ligt op 2000 meter boven de zeespiegel. De lucht is er ijler, waardoor het zuurstoftransportsysteem (o.a. ademhaling en hart) harder moet werken om de nodige zuurtof voor de spierwerking te krijgen dan op zeespiegelniveau. ..Er zullen doden vallen in Mexico" schreef de Britse arts-atleet Roger Bannister, de eerste die ooit de mijl binnen 4 minuten liep. Ook in de Europese pers heeft men reeds tal van beschouwingen over deze olympische spelen kunnen lezen, veelal voorzien van angstaan jagende koppen Geen wonder dat deze sportmanlfes- taie, plaatsvindende in zulke klimato logische omstandigheden, de belang- steling van fysiologen heeft getrok ken. Zij willen weten hoe de werking van een orgaan reageert op bijzon dere omstandigheden: in hitte of koude, bij inspannig of rust, op grote hoogte of op zeespiegelniveau. Boven dien zijn vele fysiologen geïnteres seerd in de vraag, hoe het mogelijk is dat de laatste jaren de sportpres taties alsmaar verbeterd worden zoals blijkt uit het vestigen van steeds hogere records. is Juist gemaakt mevrouw, als U een kleine keuken heeft, en mevrouw, als U buitenshuis werkt, en als U van de dokter geen zwaar werk werk mag doen, en als het regent en als U op kamers woont, en als U gewoon een keer geen zin heeft om thuis te wassen. U weet, het adres is Van Weedestraat 52, Soesterbergsestraat 30. Waar naar toe? Prof. Kreuzer meent dat de mensen nog steeds groeien en zodoende ook tot grotere prestaties in staat zijn. Ook de enorme verbetering van de voeding heeft hier belangrijk toe bijgedragen. Het feit dat de mensheid groeit heeft daarenboven tot gevolg, dat het arsenaal waaruit de sportlie den voorkomen, belangrijk wordt ver groot. Een sportman die een presta tie van wereldniveau levert is in ten minste één opzicht een uitschieter, fysiologisch gezien een buitengewoon mens eigenlijk. Hoe meer mensen er zijn, hoe groter de kans op zo'n uit zijn collega, drs. Binkhorst, stelt dat hoe langer een sport wordt beoefend, des te meer ervaring men opdoet met technieken en trainingsmethoden Daarom zullen de prestaties in elke tak van sport op een steeds hoger ni veau komen te liggen. Maar waar gaat het naar toe met de recordverbeterin gen? De twee Nijmeegse geleerden menen dat er zo'n duidelijke lijn in de recordverbeteringen zit, dat men met een zekere graad van nauwkeu righeid nieuwe verbeteringen kan voorspellen. .r-v 'vV' ^.-Önroérënde goeder.én 'WÊ' JÊ> •"•taxaties- - - 'hypotheken' mkr assurantiën Steenhoffstriaat 67 Soest Tel. 2169 Ook voordelen Beide onderzoekers hebben onlangs een congres bezocht, waar trainers, coaches, atleten en doktoren uit de ge hele wereld hebben gediscussieerd over de medische aspecten en konsekwen- ties van de olympische spelen te Mexi co. Gebleken is dat er nog te weinig gegevens bekend zijn waaruit steek houdende conclusies kunnen worden getrokken. Wel zijn er aanwijzingen dat de ijle lucht prestaties op lang durige nummers nadelig beinvloedt. Atleten die aan een korter durend nummer deelnemen, zullen daaren tegen vrijwel geen hinder van de bij zondere omstandigheden ondervinden. Deze Olympische Spelen zullen overi gens niet alleen in negatieve zin ver rassingen opleveren. Een ballistisch ex pert van het Amerikaanse leger heeft aangetoond dat werpnummers voordeel zouden kunnen hebben van de ijle lucht Speer en discus zullen in de ge ringere luchtdichtheid op deze hoogte minder weerstand ondervinden. De kans zit er daarom in, dat op deze nummers records zullen worden gebro ken. Andere factoren Er zijn echter ook geheel andere dan klimatologische omstandigheden, die hun invloed op de deelnemers kunnen doen gelden. Deze Olympische Spelen hebben een verbijsterende publiciteit gehad. Hoe zullen de deelnemers dit psychisch verwerken? Dat lijkt ons een heel belangrijke vraag, die stellig de aandacht van alle trainers, coaches en sportartsen verdient. Ook kunnen zich bij de deelnemers pathologische processen voordoen, waarvan in het geheel niet bekend is hoe zij er op zullen reageren. Een ver koudheid bijvoorbeeld, die iemand in zijn eigen land geen hinder bezorgt bij zijn sportieve prestaties, kan daar fnuikend zijn. Daarom zullen straks in Mexico vermoedelijk niet de beste, VETERANEN-TOURNOOI S.E.C. Het tweede S.E C. veteranentournooi is gespeeld met een temperatuur die eer der voor het zwembad, geschikt is dan voor het voetbalveld. Voor de dames en hun kinderen was dit echter voortreffelijk en ze waren dan ook in grote getale aanwezig De wedstrijduitslagen waren alsvolgt Poule B Poule A S.E CA.Boys 2-1 Baarn—BD.C. 1-1 A P W C Zebr. 1-0 SEC—Donar 1-2 AP.W.C SEC B.D.C.Donar 2-0 0-0 BaarnS.E.C. 1-0 ZebrABoys 1-0 DonarBaarn 0-1 S E C.Zebr 0-1 SEC-BDC. 0-1 A.Boys—AP.W.C 0-0 In poule A eindigde Baarn en B D C. gelijk. Uit de vijf strafschoppen die door vijf verschillende spelers geno men moesten worden kwam Baarn als overwinnaar uit de strijd. In poule B moest de beslissing ook vallen door het nemen van vijf straf schoppen tussen AP.W.C. en de Ze bra's. waarbij A P W C de gelukkigste bleek te zijn. Voor de eerste en tweede plaats speelde Baarn en AP.W.C., voor de derde en vierde plaats B.D C. en de Zebra's. Eerst speelden B D.C. en de Zebra's en hier was B.D C het productiefst met twee voor en nul tegen De finale tussen Baarn en A P.W.C eindigde onbeslist en ook hier werd het vonnis voltrokken door het nemen va strafschoppen. A P W C. benutte tic eerste alle vijf strafschoppen, terwijl Baarn het eer ste schot gekeerd zag door de uitste kende A P W C.-keeper. Hierna volgde de prijsuitreiking door de heer Eyking. die voorzitter Wil helm verving, omdat deze op vakantie is. De heer Eyking dankte de scheids rechters voor de voortreffelijke leiding en overhandigde hen allen een taart Ook de wedstrijdleiding, bestaande uit H Tuenter en B. G Dekker, met op de achtergrond J. Veldhuizen, die de organisator van dit tournooi was, werden bedankt Hierna volgde de prijsuitreiking aan de aanvoerders. SEC. wil van het veteranentournooi een jaarlijks terugkerend evenement maken. Gezien het enthousiasme bij spelers en publiek is het jaarlijks or ganiseren van dit tournooi verant woord. TRAINING S.E.C.-ZATERDAG. Onder eiding van de Spaanse oefen- meester Andre Valero zal S.E.C -zater dag woensdagavond a s. voor de eer ste maal op het haifverharde veld aan de Bosstraat gaan oefenen. Doel van de gescheiden training van de S E C.-zaterdagvoetballers is de pres taties op een hoger niveau te brengen De zaterdagvoetballers kunnen echter de training op dinsdagavond op het 2e S.E.C. veld blijven volgen JEUGDTRAINING. De SEC. aspirantentraining op de maandagavonden zal voortaan niet om half zeven maar om zeven uur aan vangen. Andere trainingsavonden voor de di verse groepen blijven gehandhaafd. S.E.C.-FEESTAVOND GESLAAGD. De S EC.-feestcommissie orgaiseerde zaterdagavond j.1, de tweede feest avond in de S.E.C. cantine. Gezien het enthousiasme van de opgekomen SE C.-schare is een derde avond spoe dig te verwachten Arie van Lambal- gen uit Baarn had er snel de gang in en had aan het eind van de avond zoveel succes dat de S.E.C.-aanhang hem op de schouders nam en hem de cantine ronddroeg. S.E.C. 2-ZONDAGOLYMPIA 1 1-4. SEC. 2 speelde een goede wedstrijd maar slaagde er ondanks het overwicht niet in te zegevieren. Olympia was veel minder in de aanval maar profi teerde beter van de kansen. Het 4-2-4- systeem leek voor de S.E C.-reserves nog op een mi'sterie. SOESTERBERG 3—S.E.C.-comb. 2-8. Vlotte zege van de SEC.-jeugd, die zonder moeite tot deze score kwam. WOENSDAGAVOND S E.C.-H.V.C. De serie nederlaagwedstrijden om het Koningin Emma monument wordt woensdagavond a s. besloten met een wedstrijd van SEC. 1 tegen de semie profs van H.V.C uit Amersfoort. De Amersfoorters, die hun best zullen doen het Monument te bemachtigen, zullen echter bij S E C. op felle tegen stand stuiten. Een nederlaag voor S.E.C tegen de sterke semie profs ligt echter wel in de lijn der verwachting. De wedstrijd, die om half zeven aan vangt, staat onder leiding van de Soester scheidsrechter de heer W. F. Buhrmann Jr. S.E.C komt uit in de navolgende op stelling doel Van Essen achter Brouwer, Krijt, Ruttenberg en De Rooy midden Van de Broek en Van Veen voor Don-estein, Duyst, Van Berkel en Surstedt. NIEUWE OEFENMEESTER VOOR SEC.-JEUGD. Jaap van de Hoek, ex-speler van 't Gooi en een bekende keeper, zal in de toekomst de training van de jeug dige S.E C.-keepert.es gaan verzorgen. SEC is bijzonder gelukkig met het aantrekken van deze ex-doelman. De prestaties van de S.E C.-jeugd kunnen bij gebruikmaking van deze oefen- meester verbeteren Het bestuur van de stichting Van der Huchtscholen heeft een verzoek inge diend voor het aansluiten van de rio lering voor de onder dat bestuur staande van der Huchtscholen. B en W. zijn van mening dat dit verzoek ingewilligd dient te worden en stellen voor het benodigde kTediet van 2600,- beschikbaar te stellen. De uitbreiding van het aantal leer lingen van het eerste leerjaar van de Openbare school te Soest-Zuid maakt het noodzakelijk dat een noodgebouw wordt geplaatst. B. en W stellen voor hiertoe over te gaan en daarvoor een krediet van 24.000,beschikbaar te stellen. De heer J A van Sambeek. Soester bergsestraat 114, alhier, heeft verzocht een stuk grond ter grootte van onge veer 1145 m2, gelegen in het park Coienso te Soest ,te mogen kopen. B en W stellen onder de gebruike- ijke voorwaarden hiertoe over te gaan voor de prijs van ƒ40.075,-. B en W stellen voor het besluit van 18 mei 1966 tot verhuur van een per ceel grond, gelegen aan de Zandlaan alhier, aan de Nederlandse Pijpleiding Constructie-combinatie te 's Graven- hage in te 'rekken, daar het genoemde terrein niet voor het beoogde doel kan worden gebruikt. De P U E M. heeft verzocht haar een zakelijk recht te verlenen voor het leg gen van een hoogspanningskabel en een telephoonkabel in de berm van de Wieksloterweg O.Z. vanaf de Insin- gerstraat tot het transformatorstation nabij de Boerentreek. De P.U.E.M. moet hiervoor aan de gemeente een eenma lige vergoeding van 218,betalen en aan bepaalde voorwaarden voldoen. Een Londense rechter heeft echt scheiding toegewezen aan een vrouw, wier echtgenoot stichter en voorzitter is van een stichting die ten doel heeft het aantal echtscheidingen in Engeland te verminderen. Door het hieraan ver bonden werk was hij vrijwel nooit meer in zijn gezin. Drie dagen en nachten lag een jon geman in Brazilië voor de deur van zijn geliefde om haar het jawoord af te dwingen. Toen de schone hem ein delijk wilde aanhoren ging de jonge man er vandoor met het meisje, dat hem dagelijks van melk en voedsel had voorzien. De Nederlander rookt gemiddeld 134 sigaren per jaar. Hiermee staat ons land op de tweede plaats van de wereldranglijst die wordt aangevoerd door Denemarken met gemiddeld 218 sigaren per Jaar. België volgt na Ne erland met 121 sigaren en daarna Zwitserland met 88. De Westduitsers komen op een totaal van slechts 71 per jaar. Dir R. W. Velllnga Korte Brlnkweg '28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Ajje 't mlng vraogt dan mok zelge dak van de week een be- hoorlukke smak hep emaokt. Noeng is da netuurluk nie zo me raokels, waant wie hoog staot vaalt laog. maor ut gekke was juust, dak heulegaor nle hoog sting. Dak toch 'n flinke kwak maokte kwam deur een opstappie. Noeng begriep ik wel datter minse binne die zeige Knelis. een opstap pie ister om op te stappe en nie om over te vaalle Ik mot die minse wel geliek geve, maor dan noojug ik zullie hierbie uut om dat op stappie ok us te neme Bie voorbaot al de zon schient, dan zie je ut heulegaor nie Da was zongdag ok ut gevaal. 't Was bar mooi weer, ik denk Knelis, jie motter us uut. Ik stap op ut fiet- sie en ik fiets naor Soest-Zuud, de netuur in. Affing, ik kom de Bos- straot op ereeje en daor ik een me- raokelse boel otomebiele en aandere voertuuge staon. ik den Jonges, daor Is vast was loos. Da was ok zo, d'r was voetballe bie SE C. Noeng bln ik nie zo'n barre liefheb ber meer. maor toen ik die manne bezue zag. ging mlng hart toch snelleT kloppe. Ik ging mit ming gedaachte weer terug naor de tied. dat ik zelluf nog affer een bal an liep te draove Dat ging netuurluk wel een pietsie pre- metiever dan teugeswoordug, waant in 1888 hadde wulie nog nie zo'n ak- kemedaosie as noeng. Goed. ik stap of en gaot effe kieke Ik had trouwes ok bar veul dorst en ging eerst naor de ketlene om een glaosie limenaoje of weet ik veul te haole. Zoveer gong ut allegaor best. En terug gong ut ok meraokels. Maor toen ik naor de trebune wouw lope mieterde ik over ut opstappie. Ming knie kepot. me klere naor zullie grootje en ik zelluf netuurluk de smoor in, hoechtum. Dat opstappie was nie te zien. De zon scheen d'r schuun op en da was de oorzaok dak die smak maokte. Ik ging subiet ongderuut, maor de minse laachte daor heul nie om. Da konk nie zo bar begriepe, waant as ik een ouwe kerul zie vaelle kank bar moeiluk in de plooi blieve. Maor effe iaoter begreep ik ut wel ik was allaang de enugge nie meer, die over ut opstappie edongderd was. D'r wao- re ming al een paor luu veur egaon. Noenk bln ik heulegaor gin ouke zeurkous, die aaltied ze zin mot heb- be, maor ik zou ut S.E C.-bestuur we wille adviseere Haol dat opstap pie weg, laot ut maor gewoon schuun oplope of as dat nie ken gooi d'r un bietje witte varf teuge en maok un streep, die un bietje opvalt. Dan weet een mins datter wat an de hand is en dan kiek je effe beter uut. Ik krieg noeng meschien een boze brief, maor meschien zitter toch wat in die streep. Veurdatter nog arregere ongelukke gebeure as ming is over- komme. GEBOREN Anne Mieke, dochter van W. van Dasselaar en L. van Zessen. Middelwijkstraat 24. Wouter Mat- tbeus, zoon van J. G. van Dockum en G. F. Berkman. Buys Ballotlaan 1, Soesterberg. Willem, zoon van W. de Koning en H. M. Slagman, Acacia laan 9. Raymond, zoon van J. Rijk- sen en M. v. d. Velden, Beetzlaan 106. Henriëtte Geliena, dochter van C B. Beekhuizen en M. Zandvliet, Van Len- neplaan 12. Paula Maria, dochter van A. J. v. d. Dijssel en M B. van Asch, Lange Brinkweg 11. Hennie. dochter van G. H. Nieman en G de Boer, Van Goyenlaan 74. Annette Bouwina, dochter van L. C. Enting en A P. Kraan, Klaarwaterweg 33 Jacobus Hubertus, zoon van J J. de Jong en W. J Hornsveld, Koninginne- laan 159. Hendrika Louise. dochter van T. Spelt en A. T. van Kouterik, Beckeringhstraat 5. Erik Eduard. zoon van J. van den Breul en F. E I Kolbrink, Birkstraat 78. Theodora Johanna, dochter van T. J. Staal en G. Geurtsen, Heuvelweg 6. ONDERTROUWD Wilhelmus Herma- nus Lentjes, Strijpsestraat 114, Eind hoven en Maria Paula Veldhuijzen, Stadhouderslaan 17b. Wim Wage- maker, Joseph Israelkade 21 III. Am sterdam en Beatrix Snijders, Dorre- steinweg 31. Jacob Johan Belt, Koninginnelaan 83 en Louise Jacoba Marijke van Osselaar, Nieuwerhoek- pein 10. Corstiaan van Dijk, Oran- jeweg 20, Kortenhoef en Elizabeth Jo hanna Terlouw. Koekoekweg 3 Jan Kamerman, Buitenhof 3, Vijfhuizen en Albertha Gerarda Maria Groene- stijn, Klaarwat«rweg 84. Pieter Ar- nold de Vries, Oranjeweg 15, Korten hoef en Louise Gerritje Wilhelmina de Rooij, Nieuwstraat 39. Adrianus Hendrikus Verhoeven, Nieuwravenstr. 4bis. Utrecht en Pieternella Geertrui- da Starink. Saenredamplantsoen 59. Bernardus Maria Visser, Nieuw Baarn- straat 3, Baarn en Maria Anna Woes- tenburg, Rubenslaan 22. GEHUWD Lambertus Bastiaan Hig- ler, Heideweg 78 en Maria Anna Janus, De Genestetlaan 15 Ardon Johan- nes Ricardo Toonstra, Hobbemalaan 60 en Marie Louise Happ, Allanstraat 78, Haarlem. - Jan Muizelaar, Eikbos- serweg 152, Hilversum en Gerardina Hendrika van Woudenberg, Smitsweg OVERLEDEN Fransje Boon, 90 jaar, gehuwd met A Hilhorst, Rubenslaan 40 Arie van Vliet, 76 jaar, weduw naar van M. J. NettenbreijeT, Konin ginnelaan 157. Christiaan Nicolaas Muller, 75 jaar. weduwnaar van W. A. van der Sleesen, Vredehofstraat 11. Sophia Frederika de Vries, 69 jaar, gehuwd met P. de Heus, Insinger- straat 15. Gerardus van Asch, 58 jaar, gehuwd met A. van Steeg, Gen. Spoorstraat 2, Soesterberg. Trijn tje van Lagemaat, 80 jaar, weduwe van G. Keurhorst, Amersfoortsestraat 83b, Soesterberg. Gerardina Suzanna Mulckhuijse, 85 jaar, weduwe van N. Verrips, Dalweg 42. Johan Frie- drich Schrandt, 77 jaar, weduwnaar van M. E C. van Garderen, Kerk straat 95, Hilversum. Gerrit van Geijtenbeek, 84 jaar, weduwnaar van S. van de Hoef, Krommeweg 26.

Soester Courant | 1966 | | pagina 2