De geschiedenis van de atoombom Schooltijd?? Pontiac-tijd Juists tijd Ruim honderd jeugdleden van B.D.C. op sportmiddag Natuurzuivere RingenoMus Autorijschool V AN MUTSEN CHRISTELIJKE DEMOCRATIE HANDELSINSTITUUT „PRACTICUM" aanu-atig, niemu-e cuAAM&eti Eerste Gooise Kleding Verhuur WAAROM BOMMEN IN TIR0L „De Witte Pompen" LOONSTIJGING L0CHTENBERG Telefoonnummer ziekenauto 5980 IV KERNENERGIE IN DIENST VAN DE VREDE ZAL WELVAART DOEN STIJGEN. Eerste kernreactor werd gebouwd in de kleedruimte van een stadion. Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. gelegenheidskleding Eervolle nederlaag tegen de H.V.C.-reserves S.E.C.-nieuws Mixed Hockey Club Soest Zo vlogen de duiven Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Op 7 november 1942 krijgen de stu denten van de universiteit van Chica- ga te horen, dat zij voor „onbepaalde tijd" geen gebruik meer mogen maken van het sportterrein. „Wegens werk zaamheden", wordt erbij gezegd. Wat voor werkzaamheden dat zijn wordt niet verteld. Het schijnt dus wel erg geheimzinnig te zijn. Maar de studen ten doen geen moeite om iets aan de weet te komen. Het is oorlog en dan wordt er wel vaker geen afdoend ant woord gegeven op allerlei vragen. In derdaad heeft het sluiten van het sportveld iets te maken met de oorlog. Heel veel zelfs, want niemand minder dan Enrico Ferml, de Italiaanse ge leerde. die in '38 naar Amerika vlucht te. neemt zijn intrek in de tot over dekte tennisbaan verbouwde kleed ruimte onder de tribunes van het uni versiteitsstadion. Juwelier - Horloger Opticiën Midden in de Laanstraat BAARN Telefoon 02954-3392 Mèt hem verschijnt een staf van we tenschappelijke medewerkers. Zij be ginnen een vreemde installatie te bou wen. Blokjes Uraan-metaal en Uraan- oxyde en stukken grafiet worden op elkaar geplaatst. Alles wordt zo opge stapeld. dat het geheel een ronde koe pel vormt. Letterlijk bij stukjes en beetjes wordt de „pile" of stapel ge bouwd. Dit vreemde „blokkendoos- werk" zal de eerste „kernreactor" ter wereld worden. Vredeswerk met oorlogsdoel Sinds 1941 werkte Amerika intensief aan de fabricage van de atoombom. Geleerden uit vele landen. de mees tenten zijn refugé's werken mee aan dit machtige project. Voor een atoombom was zo vonden de des kundigen uit uraan-235 nodig of plutonium. Daar uraan-235 zeer moei lijk te maken was. probeerde men of de aanmaak van plutonium misschien wat gemakkelijker ging. Fermi had hierover zijn eigen theorieën. Hij ver moedde. dat in een reactor dat is een fabriek, waarin atoomkernen „langzaam" splijten - natuurlijk aan zou overgaan in plutonium. En in oor logstijd behoefde een geleerde in Ame rika maar iets te vermoeden of de mi litaire autoriteiten deden alles om het mogelijk te maken en „de proef op de som te nemen". Dus kreeg Fermi de leiding over een aantal kernfvsici met de opdracht het „eens te proberen". 10 LESUREN 155,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300 Laanstraat 20 - Telefoon 4685 De vorming van een christelijke volks partij naar voorbeeld van de Duitse C.D.U zal in ons land voorshands een vrome wens blijven. Noch de ARP., en zeker niet de C.H.U. zijn bijzonder geporteerd voor een samengaan met de katholieken in één grote christelijke partij. In zijn nieuwe beginselprogramma heeft de K.V.P. het droombeeld van zulk een partij toch enigermate willen handhaven door het programma trek ken te geven, die een algemeen chris telijk geïnspireerde volkspartij niet zouden misstaan. In het werkprogramma worden de pun ten opgesomd, waarop de K.V.P. in de komende parlementaire periode de nadruk zal leggen. O.a. meent de KVP., dat jaarlijks loon- en inkom stenbelasting moeten worden aange past aan de waardedaling van het geld. Uit het werkprogramma van de K.V.P. blijkt duidelijk dat deze grootste po litieke partij zich noch uitgesproken links, noch uitgesproken rechts wil op stellen, maar er naar streeft een soort centrumpositie in te nemen. Kwaad- ienkenden zullen zeggen: het is geen idees en geen vis, maar het staat wel vast dat ons land moeilijker regeer- Daar zou worden, wanneer de K.V.P. leze centrumgedachte zou laten va- -en. Een voortzetting van de samenwerking met de P.v.d.A. lijkt door dit rapport niet onmogelijk, al zal het hoofdstuk „belastingen" zulk een samenwerking niet gemakkelijk maken. Men gaf de geleerden de beschikking over de bewuste „kleedkamer". Om de „kettingreactie" te matigen en zelfs te regelen was een stof nodig, die als „moderator" werkte. Fermi koos hiervoor grafiet. Bovendien stak hij cadmiumstaven in de sleuven tussen de blokken grafiet. De cadmiumstaven konden heen en weer worden gescho ven. Hiermede, zo redeneerden de Ita liaan en zijn mannen, zou de ketting reactie kunnen worden getemperd. Maar het was een theorie. Niemand wist wat er werkelijk zou ge beuren. Aan de ene kant was er de vrees, dat de kettingreactie niet zoif komen en indien deze vrees ongegrond zou blij ken dan was men er nog niet zeker van, dat deze reactie zou voortduren. Maar nóg groter was de angst voor een „uit de hand lopen" van het expe riment. De kans bestond, dat de ket tingreactie zou overgaan op alle aardse sof en een fatale wereldvernietiging ten gevolge zou hebben. Fermi rekende uit hoeveel blokken grafiet en uraan moesten worden op gestapeld om een kernsplitsing te doen ontstaan. Dit moment brak echter veel eerder aan dan was uitgerekend Dit deed de spanning bij de kernfysici in de kleedkamer onder de tribune, bui tengewoon toenemen. Op 2 december 1942 was het zover. Fermi en zijn assistenten groepten sa men rond de „uraanzuil". Stuk voor stuk werden de temperstaven, die de kernsplijting onderdrukten, langzaam weggenomen. Onmiddellijk reageerden de meetinstrumenten. Staaf voor staaf werd weggehaald. Steeds steeg de nen- tronenlijn, die de hevigheid van de kettingreactie aangaf en de lijn bleef sti j gen. Een half uur lang liet Enrico Fermi de reactor werken. Daarna liet hij de temperstaven weer aanbrengen. De kettingreactie verminderde en ver dween tenslotte weer. Er was niets ergs gebeurd Alle hui zen in Chicago stonden nog overeind... De mens wist het verloop van de reac tie te regelen. Men kon de energie, die bij deze reac tie vrij kwam, langzaam spuien. Men dronk een glas wijn op het succes en een der geleerden nam de telefoon en belde de afdeling research van het Atoomproject op. „De Italiaanse zeeman Is geland in de Nieuwe Wereld", zei hij. „En hoe is het gedrag van de inboor lingen?" vroeg de stem aan de andere kant van de lijn. „De inboorlingen gedragen zich vrien delijk", was het antwoord. Na de oorlog Het vermogen van de eerste kernreac tor was het gold hier immers een TORENSTRAAT 2D - SOEST - TELEFOON 2100 5 SEPTEMBER A.S. voor MACHINESCHRIJVEN STENOGRAFIE Nederlands en moderne talen MIDDENSTANDSOPLEIDING, enig erkende opleiding BOEKHOUDEN HANDELSCORRESPONDENTIE, Nederlands, Duits, Engels CONVERSATIELESSEN Duits en Engels, zowel voor beginners als voor gevorderden Aanmelding dagelijks 's avonds van 7-9 uur, behalve zaterdags. proefneming 0,5 Watt. Twee weken daarna werd dit opgevoerd tot 200 Watt. Een tweede reactor, gebouwd in Clinton, in de Amerikaanse staat Ten- nessee, leverde in begin 1944 800 kilo watt. In de zomer van hetzelde jaar bereikte men een vermogen van 2000 kilowatt. Deze reactor produceerde Inderdaad het gewenste plutonium, nodig voor de atoombom. Na de oorlog werden niet alleen in Amerika, maar ook in En geland, Frankrijk, Rusland, Duitsland en zelfs in Nederland kernreactoren gebouwd, met als uiteindelijk doel de vrijgekomen energie te gebruiken voor industriële doeleinden. Reactorcentrum in Nederland In ons land is Petten het centrum van „kernexperimenten", want de aldaar gebouwde kernreactor is experimenteel. Het is een zgn. hoge-flux-reactor flux is een nieuwe „eenheid", nl. het aantal neutronen, dat in zo'n reactor een cm2 passeert. De flux van de reactor is 2 x 10 14 en de warmte, welke daarbij wordt ont wikkeld is 20.000 kilowatt. Het soort reactor, dat te Petten wordt gebruikt, is bijzonder geschikt voor het nemen van allerlei proeven om te komen tot een geschikt gebruik van reactoren ten behoeve van de industrie. De Pettense installatie is een zoge naamde „zwembassinreactor". Het hart van de reactor bestaat uit een aluminium tank van IV2 bij 5 me ter. Deze tank is gevuld met zuiver water, dat als moderator dienst doet. De splijtstof is verdeeld over enkele honderden dunne plaatjes. Deze tank is weer geplaatst in een grotere, ook met water gevuld bassin van 3 bij 8 meter. De buitenland van het bassin is van dik beton, door de betonmuur zijn tien horizontale bui zen van 20 cm. middellijn aange bracht, die reiken tot aan het bin nenste van de reactor. In de buizen kan men voorwerpen laten bestralen. Alle voorwerpen, die men in de reac tor heeft gebracht, zijn natuurlijk ook sterk radio-actief. Het verwijderen en transport van deze voorwerpen gaat in zware loden kokers, die per stuk 20 ton wegen. Zo'n koker wordt voor de be stralingsbuis geplaatst en het radio actieve voorwerp wordt met lange ha ken uit de reactor gehaald. In „vak ken" met betonnen muren van een' meter dikte kunnen met het radio actieve werkstuk, door middel van af standsbediening, proeven worden geno- nen, waarbij de waarnemer door een dikke glazen wand zijn werk kan vol gen. (Wordt vervolgd). Hoe populair de sportmiddagen voor de B.D C.-voetbaljeugd zijn, werd za terdag weer eens bewezen, toen ruim honderd pupillen en adspiranten op deze zonnige dag het sportveld verko zen boven het Soester Natuurbad, 's Morgens om tien uur begon voor hen het vele onderdelen tellende pro gramma, maar al ver voor dat tijdstip was de jeugd in groten getale present. De organisatie van deze dag, die om streeks vier uur werd besloten, was in handen van de voorzitter van de B.D.C.-jeugd, de heer P. G. Jansen, die assistentie had van de junioren Jan Paauw en Frans Koolloos en van wed strijdsecretaris F. van den Breemer. De jeugd werd op verschillende manie ren bezig gehouden. Terwijl de pupil len het voetbaltoernooi op de drie uit gezette velden afwerkten, streden de adspiranten om de hoogste eer in de strijd van het ingooien en doelschie- ten. Toen de pupillen het toernooi om de Soester Duintop beëindigd hadden, was het de beurt aan de adspiranten te voetballen en kregen de jongsten de gelegenheid om hun krachten te meten in het ingooien en het doel- schieten in het in vakken verdeelde doel. De wedstrijden werden begunstigd door fraai weer en de jeugd streed enthou siast. Zaterdag a.s. zijn de jeugdleden weer present, dan voor het grote onderlin ge voetbaltoernooi, dat om half één begint met wedstrijden voor de pupil len. Daarna komen de adspiranten aan bod en de rij wordt gesloten door de junioren, die om half vier de strijd te gen elkaar aanbinden. Dit is een laat ste oefengelegenheid voordat de nieuwe competitie begint. Alleen junioren A en adspiranten A krijgen nog een keer de gelegenheid om te tonen wat ze waard zijn: zij doen namelijk mee aan het toernooi, dat de Baarnse vereni ging Limvio organiseert. De uitslagen van de diverse wedstrij den van zaterdamiddag: Ingooien (pu pillen): 1. Huub Koppel, 140 punten; 2. Hans Hilhorst, 130; 3. Ad Vrees wijk, 120; 4 Pieter de Beer en André Huijink, beiden 110; 5. Johan Schmidt en Hans van de Valk, beiden 100 pun ten. Ingooien (adspiranten): 1. Robert Westbroek, 130 punten; 2. Toon van Fulpen, 130: 3. Leo van Dorrestein, 130; 4. Stef Stalenhoef, 120; 5. Wim van Roomen, 110 punten. Doelschieten (pupillen): 1. Huub Kop pel, 25 punten; 2. André Huijink, 20; 3. Bertie Wolfsen, 15; 4. Ad Vreeswijk, 15 punten. Het voetbaltoernooi bij de pupillen le verde een overwinning op voor de bul doggen van aanvoerder Ad Vreeswijk. Dit elftal had een beter doelgemiddel- de dan de ploeg van aanvoerder John- ny Westerveld, de juffershondjes. Bei de teams behaalden acht punten. De speurhonden van Pieter de Beer be haalden de derde plaats met zes pun ten. Corry Westbroek behaalde met zijn speurhonden de vierde plaats met vijf punten, de poolhonden van Hans Stork werden vijfde met drie punten en de schoothonden van Huub Koppel sloten de rij met nul punten. De pu pillen scoorden in 15 wedstrijden 54 doelpunten. De adspiranten speelden eveneens vijf tien wedstrijden en doelpunten daarin 68 keer. De finalewedstrijd ging hier tussen de ploeg van Wim Hilhorst. de krielkippen, die de kanariepieten ver sloeg door het nemen van strafschop pen. Vooral voor deze beslissende pe nalty's had de jeugd grote belangstel ling. Om vier uur kwam er een einde aan deze zonnige en goed georaniseerde sportmiddag voor de BD.C.-jeugd, die enkele malen op versnaperingen werd getrakteerd. ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in 't GOOI De Zuldtiroolse terroristen zijn actie ver dan ooit, nu een nieuw Italiaans- Oostenrijks gesprek over dit gebied op handen Is. Ditmaal gaat het er niet in de eerste plaats om de regering in Rome te bewegen tot concessies voor deze Duits-sprekende Italianen, maar meer om de regering in Wenen te dwingen pal achter de Zuldtirolers te staan. Wenen zou in de verleiding kunnen komen de Tiroolse kwestie een beetje soepel at te handelen vreest men in Italiaans Tirol als ruil voor Ita liaanse steun als later dit Jaar de re latie van Oostenrijk met de EEG. weer aan de orde komt, een voor de Oostenrijkers zeer belangrijke zaak daar zij wegens hun tot neutraliteit verbindend vredesverdrag met de Rus sen geen lid kunnen worden van de E E G. die voor hun economie overi gens van het grootste belang ls. Wat nu gebeurt is dat een grote actie aan de gang is die vooral de Tirolers od Oostenrijks gebied Inprent dat hun 160.000 stamgenoten onder Italiaans bewind worden verdrukt. Daartoe dienen de aanslagen met bom men en de slulpschuttersschoten; daartoe dienen ook de televisie-inter views van lieden als Norbert Burger en Peter Klenesberger, ln Italië bij ver stek veroordeeld wegens moord op douanemensen. Ze worden opgewerkt tot een soort nationale helden Zo ontstaat een sfeer om de regering in Wenen als verraders te beschouwen als ze niet alles doet om de Zuidtiro- lers te helpen hun zin te krijgen. Juist nu het krachtsverschil tussen de grote partijen zo gering is, zijn er weinig politici in Wenen die er prijs op stellen de hele Tiroolse bevolking en hun stemmen tegen zich te krijgen. In principe hebben de Zuldtirolers re denen voor klachten over het Italiaans bestuur. Door hun gebied rond Bozen (Bolzano) met een Italiaanse buur- streek samen te voegen tot de pro vincie Alto Adige en vervolgens Ita liaanse immigratie hierheen te sti muleren is inderdaad wel een aanslag gedaan op het eigen karakter van deze Duits-sprekende streek en zijn bevol king. Een soort kolonisatie die te recht weerstanden opriep. Intussen ls de positie van de Zuld tirolers verbeterd na overleg tussen Oostenrijk en Italië. Naar verluidt is Rome ook bereid aan nog vele wen sen en verlangens der Zuidtirolers te gemoet te komen; wat laat kan men misschien zeggen, maar goed het ge beurt toch. Sinds vier jaar geleden echter in Zuid- Tirol een groep mensen besloot niet meer op de resultaten van onderhan delingen te wachten maar tot terro risme zijn toevlucht te nemen in tussen zijn een twintigtal Italiaanse douaniers en militairen vermoord kan men weinig hoop meer hebben dat de komende verbeteringen in de positie van de Zuldtiroolse volksgroep een eind zal maken aan de aanslagen. Immers: de terroristen stellen als hoofdeis nu terugkeer naar Oostenrijk. En daartoe zal Rome zeker niet be reid zijn, nog daargelaten dat de Oos tenrijkse regering zelf al van het ge bied heeft afgezien. De terroristen zuilen uiteraard hun hoofddoel nooit bereiken. Wel kunnen ze de levens nemen van nog meer Ita liaanse douaniers en zorgen voor een jarenlange bron van onrust. S.E.C.-H.V.C. 2 0-1 In een sportieve maar hard gespeelde wedstrijd heeft S E.C. woensdagavond van de H.V.C.-reserves met 1-0 verlo ren. Hoewel niet onsportief, werd er over het algemeen nog al fors gespeeld, dat aan goed voetbal af en toe afbreuk deed. Toch gaf SEC. tegen deze sterke H.V.C.-combinatie flink partij en sloot 't elftal veel beter als tegen G.V.V.V. In de eerste helft was H.V.C. Iets ster ker. hetgeen resulteerde in een doel punt dat na 40 minuten gescoord werd, doordat de S E.C.-verdediging verzuimde de bal weg te werken, waar toe zij ongetwijfeld de gelegenheid kreeg. Met een 1-0 voorsprong voor H.V.C. brak de rust aan. Na de thee een meer aanvallend S.E.C.. doch de voorhoede kon niet tot scoren komen, hoewel een enkele maal de lat H V.C. te hulp moest komen. Het bleef 0-1, waardoor H.VC. een verdiende overwinning behaalde. UITSTAPJE SILVOLDE Zondag zal het eerste en tweede elftal met bestuur en commissie leden om 8.30 uur vanaf het Nieuwerhoekplein via de Beetzlaan naar de Dalweg (Vivo winkel) en busstation, Bos straat (clubhuis) richting Amersfoort vertrekken naar het plaatsje Sllvolde in de Achterhoek voor het spelen van een voetbalwedstrijd. Na afloop der wedstrijd is er een ge zellig samenzijn voor beide clubs. S E C. zal om ongeveer 19 uur in een hotel een warme maaltijd gebruiken. Zondag zullen twee combinaties van de zondag voetbal spelen tegen A P.W.C.-combinaties, terwijl ook twee zaterdagteams zullen spelen tegen AP.WC. De wedstrijden beginnen om 12 uur. Zondag a.s nemen een heren- en da meselftal deel aan een tournooi van de hockeyclub Everswift te Haarlem. Verder zullen a.s. zondag, om 11.30 uur, het tweede en derde dameselftal een oefenwedstrijd spelen. Om 12.30 uur spelen de heren vete ranen tegen heren 2 en om 14 uur heren 3 tegen heren 4. Woensdag 31 augustus zullen de jeugd- trainingen een aanvang nemen; van 3-4 uur de jongens en van 4-5 uur de meisjes. De ledenvergadering wordt op 15 sep tember ln het clubhuis gehouden. De vereniging „De Vriendschap" nam met 232 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Orleans. Afstand 533 km. De duiven werden te 6.30 uur met noorden wind gelost. De le prijsduif arriveerde te 17.10.50 uur. Snelheid 832.96 m. per minuut. De laatste prijsduif kwam aan te 9.12.17 uur. Uitslag: W. Nieuwenhuis 1 12 34 37. B. G. Schimmel 2. J. Wijnands 3 11 22. C. Vaessen 4 32 33. D. J. Bos 5. R. Koster 36 46 J. A. v. Breukelen 7. F. Grenestein 8 30 45. H. v. d. Broek 9 21. E. Veerman 10. G. Hooijer 13. C. Kaats 14. H. Westerveld 15 41. C. Bokma 16 18 20 42. G. H. v. d. Broek 17. J. G. Kamerbeek 19 23. A. Meesters 24 43 44. W. v. Breukelen 25 27. A. B. Grift 26. W. Altenaar 28 35 38. W. Roest 29. C. P. Jak 31. F. C. v. Daatselaar 39. P. Taalman 40. De vereniging „De Vriendschap" nam ook deel aan eun wedvlucht vanaf Weert, afstand 108 km. De 448 dui ven werden te 7.30 uur gelost met noorden wind. De eerste duif kwam aan te 9.7.46 uur. Snelheid 1093.63 m. per minuut. De laatste prijsduif te 9.24.63 uur. Uitslag: Comb. S.K.B. 1 3 45 51 78. E. Veerman 2 22 25 73 79. C. Vaessen 4 16 31 59 86. D.J.Bos 5. C. Kaats 6. J. G. Kamerbeek 7 9 10 11 21 36 85 87. Ruttenberg 8 29 48. W. Nieuwen huis 12 18 24 46. Z.K.H. Prins Bern- hard 13 19 20 55 63 71 80 84. C. Bok ma 14 15 26 47 56. C. P. Jak 17 68. J. Kruzeman 23 32. B. van Gardingen 27. G. Reijerse 28 72 81. W. Altenaar 30 38 39 50. J. A. B. v. Klooster 33 42 53 58 66. H. Westerveld 34 90. J. Rademaker 35 49. D. de Zoete 37 67. W. v. Breukelen 40. H. Ketelaar 41 43 88. J. Wijnands 44 54 60. J. Rijk- sen 52 69 57 65. W. Roest 61 70. P. Taalman 62 74. J. Brouwer 64 83. G. Hooijer 75 77. R. Westerveld 76 89. G. H. v. d. Broek 82. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 474 duiven deel aan de vlucht vanaf Weert. Aankomst eerste duif te 9.07.38. Snelheid 1103.08 m. per minuut. Laatste prijsduif te 9.24.06 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 13 20 25 26 30 43 47 56 87 94. P. Duijst 2 35 53 86. Ph. H. Kok 3 11 18 23 34 38 52 55 59 61 65 73 78 93. C. Dijkman 4 10 40 66. H. den Dekker 5 50 60. J. v. d. Brakel 6 19. R. Voskuilen 7 24 39 41. C. v. Soest 8 69 95. J. Ottens 9. A. J. v. Dorrestein 12 14 16 29 33 37 42 48 57 64 90. J. v. d. Belt 15 27 75. M. v. d. Wielen 17 54 79. C. v. Klingeren 21 36 74 76 77 88. J. Rauch 22 82. H. Gorissen 28 67. Jac. Stalenhoef 31 70. A. v. Ee 32 91. C. v. d. Goede 44 68 81. H. Woudstra 45. V. Reijerse 46 49 89. A. Hilhorst 51. Comb. Wigt- man-Roest 58 71 72 83 85. A. Barre- veld 62. E. de Goede 63. H. Bosman 80. J. Knoops 84 92. HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN DRIEWIELERS enAUTOPEDS Voor een goede service staan «Ij garant. B.S.A. - PHOENIX - PUCH - SOLEX RAP - MOBYLETTE EJD.G. - BUR GERS RIJWIELEN Steenholfstraat 25 Telefoon 2185 De werkgevers zullen het voorstel van de vakbeweging voor een spaarloon of geblokkeerd loon van de hand wijzen. Zij voelen evenmin voor vrije loonon derhandelingen. De werkgevers zijn van mening dat het voor de produktiekosten niets uit maakt of een bepaalde loonstijging in contanten dan wel geblokkeerd wordt toegekend. Zij achten een loonstijging van maximaal 4 het hoogst bereik bare ln 1967. Het spreekt vanzelf dat de vakbonden een tegengesteld geluid laten horen. Dat de werkgevers thans reeds een percentage noemen, ls een gebruike lijk verschijnsel. Dit percentage wordt altijd aan de lage kant gehouden, zo als het door de vakbonden gesugge reerde loonstijgingspercentage jaarlijks aan de hoge kant uitvalt. Het per centage waarmee de lonen straks in januari zullen stijgen, zal dan ook wel tussen die belde percentages in liggen, en. zo verwachten wij, 5 a 6 gaan bedragen. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES De artsendlenst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen J Kui pers. Middelwijkstraat 34. tel. 2815 en B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 2667. Tandartsen Zaterdag en zondag, van 13 00-13.30 uur, H. Abbring, Heideweg 68. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest- Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. J. Senden, Slmon Stevlnlaan 3, Soesterberg, tel. 03463-1359. b.g.g. boodschappen door de brievenbus. Groene Kruis Zr. Boom, Braamweg 51, tel. 4365. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 9 uur gezinsdlenst. 10 uur ds H. Roest. 7 uur ds J. Mettau. M.m.v. kerkkoor. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds J. Mettau. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel. Insingerstraat. 10 uur ds K. van Llere. Eltheto, Drifje. 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds H. F. Meijer van Maassluis. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds J. Smit. 5 uur ds H. Jongerden van Veenen- daal. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds Wilschut. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds J. Kroeze van Sibculo. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 30 en 3 uur dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P de Smit. uur dienst. Braamhage 19 uur mej. C. E. Jolles. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.10 uur mej. C. E. Jolles. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 Geen dienst. Zie Baarn. A DVENTS GEMEENTE Zaterdag, 10 uur. Bijbelstudie 11 uur ds A. E. Dingjan. EVANGELIE-GEMEENTE Maandagavond, 8 uur, evangelie samenkomst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds E. H. Boer van Koog aan de Zaan. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur ds C. C. G. Visser van Utrecht. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zondag. H. Missen te 7.30, 9 en 12 uur, 10.30 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestr. Zondag H. Missen te 7.30. 10.30 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur lof. In de week (uitgezonderd woens dag en zaterdag) HL Missen te 7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. Missen te 7,30 en 11 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 6 uur lof. Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur. i 4

Soester Courant | 1966 | | pagina 2