pakistAn Ha»*: SWAGER de Scepter Ledenvergadering Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. Soest FIRMA SPIJKER GARAGE STAM FLATNEUROSE OLMA Officiële mededelingen Afroteak bankstel, verende voorkanten zie 't zelf op de meubeltoonzalen van Kloof tussen geloot en wereld Weerstand tegen modernisering Van heinde en verre Sleiianit dealer Beëdiging K.M.A. officieren V.V.Z.-nieuws Lenssen+de Wolff jÉWIjI laxaties B.D.C. handbal &APKUNST NIEÜB0R0 PERMANENT WAVING NU ƒ10,- R.K. Openbare Bibliotheek Een serum tegen scliorpïoensteken Dinsdagavond heette dokter W. J. Schutte, in zijn kwaliteit als voorzitter van de afdeling Soest, een flink deel van de leden hartelijk welkom op de 59ste ledenvergadering. Spreker was verheugd een flink aan tal van de leden aanwezig te zien, hetgeen hij beschouwde als een vorm van belangstelling in het wel en wee van de afdeling. Spr. hoopte dat allen een goede vakantie achter de rug had den om zodoende begin september weer monter aan de E.H B.O.-aktivitei- ten te kunnen gaan deelnemen. Spre ker deelde mede dat de nieuwe cursus op 13 september a.s. zou aanvangen. Mevr. E. J. M. Kraal-Jongsma las als 2e secretaresse de notulen van de le denvergadering van 27 april 1966, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna stelde de voorzitter een van de belangrijkste agendapunten aan de orde n.1. de wijziging van artikel 1 van de statuten. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495.— Daupbine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960.— Renault R 10 Major v.a. f 6 495. Renault R 16 v.a. f8.650 Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f14.450. Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk Telefoon 2850 A. K. Steenbeek en de heren H. B. N. M. v. d. Eshof, H. W. Rentema, J. G. Schipper, W. F. Sukel M. R. de Zoete, A. Zwartjens, J. F. v. d. Putten en P. J. v. Beek. Tot slot werd een onderlinge wedstrijd gespeeld waarvan de ploegen waren sa mengesteld uit pas-geslaagden, ver sterkt met een gediplomeerde. Nadat de ploegen hun werk verricht hadden stelde de voorzitter de aanwe zige toeschouwers in de gelegenheid hun aanmerkingen op het vertoonde te leveren. Dat hieruit een geannimeerde discussie ontstond laat zich denken De drie leden van de winnende ploeg ontvingen een leuke attentie. De slachtoffers waren zoals gewoon lijk leden van de Lotus-groep Utrecht, o.l.v. de heer W. J. v. Diermen te Soest. Deze wijziging is noodzakelijk in ver band met de verkrijging van de ver lenging van de Koninklijke Goedkeu ring Hierdoor, aldus de voorzitter, ver krijgt de afdeling Soest haar rechts persoonlijkheid, waardoor alle be stuursleden o.m. niet meer hoofdelijk aansprakelijk behoeven te zijn bij eventuele financiële moeilijkheden, de afdeling betreffende. Spr. vond deze aansprakelijkheid gewenst i.v.m. de enorme groei van de afdeling Soest, met welke groei grote bedragen ge paard gaan. Nadat de voorzitter een en ander aan de leden verduidelijkt had en de correspondentie hierover o.a. van de minister van Justitie, had voorgelezen, keurden de leden met al gemene stemmen de statuten-wijziging goed. De voorzitter deelde mede dat hier mede de Kon. goedkeuring zou worden verleend tot en met 25 juni 1987. Met gepaste trots ging de voorzitter tierna over tot de uitreiking van de diploma's aan hen die in het voorjaar met gunstig gevolg het examen afleg den. De diploma's werden uitgereikt aan de dames P. C. Blom-Esveld, J. M. Bos- land, C. A. M. de Bruin, E. H. Busch R. Dierdorp, F, H. J. Dorresteijn, F Goebertus-de Koning, Y. Hofman, A. M. J. M. Kok, P. Lipsius-Grol A. R. Logtenstein, J. Roe, W. G. Schmale, Dinsdag had op de vliegbasis met groot ceremonieel vertoon de beëdi ging plaats van 22 officieren, die na hun opleiding aan de Koninklijke Mi litaire Academe door luitenant-ge neraal A. B. Wolff werden beëdigd tot luchtmacht officier. Behalve de burgemeester van Soest, mr. S P. baron Bentinck, waren vele militaire autoriteiten aanwezig. Met de hand aan het vaandel zweer den zij trouw aan de koningin en aan de wetten van het vaderland, alsmede onderwerping aan de krijgstucht. ONMISBBHR VOOR 'N GOEDE FILM OF FOTO/ Drie ongehuwde academici in Utrecht wilden een flat kopen die zij gezamen lijk zouden bewonen. Zij hadden spoe dig keus gedaan maar kregen toen van de makelaar het verzoek of zij eerst even wilden bewijzen geen ho mofiel te zijn. Vrienden en vriendinnen van de drie (een van hen was trouwens officieel verloofd) legden verklaringen over die aantoonden" dat de heren vrij waren van vreemde smetten. Maar de make laar bleef met het probleem zitten. Hij redde zich er uit door de drie acade mici tenslotte mede te delen dat hij bezwaren koesterde een flat te ver huren aan drie mannen. Men zou zich ook kunnen voorstellen dat de makelaar geen drie mannen in een huis wilde hebben, omdat zij te slordig waren of omdat zij communis ten zijn of republikeinen, of aanhan gers van Ajax terwijl hij voor Feije- noord is. Maar nee, dit makelaartje had zich helemaal toegespitst op dit ene punt. Blijkbaar zijn probleem, dit gefixeerd zijn op één afwijking. En kele gesprekken met een psychiater willen in zo'n geval nog wel eens hel pen. Morgen, zaterdag, 27 augustus, worden door diverse V.V.Z.-elftallen opnieuw oefenwedstrijden gespeeld. V.V.Z. 1 trekt opnieuw naar Scherpen- zeel om in de finale van het door Valleivogels georganiseerde toernooi Lunteren te bekampen. Dit is een tech nisch zeer goed elftal, zodat de V.V.Z.- ers een goede oefenwedstrijd tegemoet kunnen zien. Het V.V.Z.-elftal bestaat uit de vaste kern met enkele jongere spelers als aanvulling. Deze wedstrijd begint om 16 uur. Op het terrein aan de Ferd. Huyck- laan speelt om 13 uur een pupillen- elftal tegen een pup. elftal van B.D.C Ook voor deze kleinste voetballertjes dus een oefenwedstrijd om de spieren los te maken. Om 14 uur spelen de V.V.Z.-adspi- ranten tegen de B.D.C.-adspiranten. Ook voor deze beide teams een goede oefening voor de komende competitie Na afloop van deze wedstrijd speelt een V.V.Z.-combinatie tegen D.O.S.C. 3 uit Den Dolder. Ook hier zullen dus opnieuw een aantal spelers blijk kun nen geven van hun kunnen Voor V.V.Z. 1 begint de competi tie reeds op zaterdag. 3 september a.s. zodat na morgen dit elftal zal moeten worden samengesteld. Aangezien meerdere spelers nog met oude blessures kampen en ook enkele door militaire dienst afwezig zijn, zal V.V.Z. 1 met enkele nieuwe krachten uitkomen. JAARVERGADERING V.V.Z. Op maandag, 29 augustus wordt de jaarlijkse ledenvergadering weer ge houden. Aanvang 20 uur in het Wijk- gebouw, Talmalaan, hoek P. de Hoogh- laan. De agenda vermeldt o.a. bestuursver kiezing; bespreking komende competi tie enz. Zoals gewoonlijk verwacht het bestuur een grote opkomst van de le den. V.V.Z.-VELD - WATERVELD De voor j.1. woensdagavond vastgestel de lichtwedstrijd voor het le V.V.Z.- öonróerende goederen vmbt hypotheken r assurantiën 'SteenHoffstraat 67 Soest Tel:' 2169 elftal moest wegens de abnormale nat te toestand van het terrein al worden afgelast. Ook de wedstrijd voor de ju nioren tegen het 5e elftal, welke was vastgesteld op donderdagavond, kon om dezelfde reden niet doorgaan. Het ziet er voor V.V.Z., wat het terrein be treft, wel somber uit. Moeten de V.V.Z.-ers zich met acht elftallen met één veld behelpen, dit zou nog wel zijn op te vangen indien het veld na een regenbui tenminste te bespelen zou zijn. Nu echter steeds een groot deel van dit ene terrein onder water staat, gaat het er op lijken dat de komende competitie wel weer eens langdurig zal gaan worden. Het is voor het steeds groeiende V.V.Z. te hopen, dat de hiertoe bevoegde In stanties die maatregelen zullen gaan treffen, die het voetballen op een nor maal droog terrein mogelijk maken Het is immers wel gebleken dat een zaterdagmiddagvoetbalvereniging in onze gemeente levensvatbaarheid heeft, getuige de groei van V.V.Z. in enkele jaren en de vorig jaar behaalde pro motie naar een hogere klasse. V.V.Z. blijft hopen op uitkomst uit de moeilijkheden. B.D.C. boekte op het internationale toernooi te Enschede op 14 augustus een groot succes. Zij behaalde in een sterke bezetting 2 maal een le prijs, nl. door de dames sen. en de dames jun., een derde prijs was voor de dames sen. 2, wat. gezien de sterke bezetting, een prachtig resultaat is. Zondag 21 augustus organiseerde zij haar jaarlijkse jeugdtoernooi, dat door prachtig weer werd begunstigd. Aan dit toernooi namen teams deel uit Noordwijk, Den Haag en Eindhoven, terwijl uit de omgeving teams uit Bla- ricum en Amersfoort deelnamen. Ook B.D.C. zelf was sterk vertegenwoordigd als training voor de komende compe titie, welke op 4 september reeds gaat beginnen. De uitslagen van dit toernooi: Heren, jun.. 1. B.D.C 1: 2. Amersfoort 1; 3. B.D.C. 2: 4. B.S.V. Dames, Jun.: ,1. B.D.C. 1; 2. B.S.V.3 A.H.C.; 4. B.D.C. 2; 5. M.S.V. Dames adspiranten; 1. M.S.V.2. B.D.C. 1; 3. A.H.C. 1: 4. B.S.V. 1 Dames adspiranten: 1. B.D.C. 2; 2. M.S.V. 2; 3. B.S.V. 2. Heren ad spiranten: 1 B.D.C.; 2. M.S.V.3. A.H.C. Ook de meisjes pupilen deden aan dit toernooi mee, waarvan de uitslag was: 1. A.H.C.; 2, B.D.C 3. B.S.V Op dit schitterend geslaagd toernooi deed zich echter een minder prettig incident voor. Bij een der dames jun. wedstrijden tegen de vereniging E.H.V. uit Eindhoven stuurde de scheidsrech ter 2 dames uit het veld omdat enkele tegenstanders het niet met elkaar kon den vinden. De leiders van deze vereniging waren het hier niet mee eens, besloten van verdere deelname af te zien en ver trokken vroegtijdig, terwijl er nog enige wedstrijden moesten worden ge speeld door andere teams van deze vereniging. De toernooicommissie was zeer ont stemd over dit onsportief optreden, waardoor zij de vereniging van ver dere prijzen heeft uitgesloten. Precies op tijd werden de prijzen door de voorzitter met een toepasselijk woord aan de winnende teams uitge reikt, terwijl aan hen die niet in de prijzen vielen een herinnerigsvaan tje werd uitgereikt. Vanaf heden kunt U profiteren, Da mes, van onze betere Deze aanbieding is tijdelijk en duurt maar tot Bespreekt nu! Telefoon 4026. NEE UWE WEG 100. bij station Soest-Z. Bestaat er één woord voor_sterk^ én_mooi? Ja: Olma Olmfl "Sea Cup" Is een modern, doge- v5 lijk horenhorloKO, dat U graag trota onder Uw manchet laat uitkomen. Uw vrlondon kijken naar Uw "Soa Cup". Hot ie oen horloge van deze tijd. po- maakt voor morusen, dlo In hun be roep do honden uit de mouwen moeten stoken. Schokvrij, ontlmagnetlsch, wa terdicht on condcnsvrlj. Eon m&nnen- horlogo. Vanaf 73.-. Zwitsers bewijs van degelijkheid. Dealer voor Soest Soesterbergsestraat 26 - Horloger - Juwelier - Optiek HONDENBELASTING Het gemeentebestuur van Soest brengt ter algemene kennis, dat houders van honden, d.w.z. zij die een hond, onder welke titel ook, in bezit in bewaring of onder toezicht hebben, en die tot nu toe geen aangiftebiljet voor de Hondenbelasting hebben ontvangen, verplicht zijn een zodanig biljet aan te vragen en in te vullen. Zij, die in de loop van hetkalenderjaar houder van een hond worden, zijn eveneens verplicht hiervan onmiddel lijk opgaaf te doen. Aangifteformulieren zijn verkrijgbaar te Soest op de afdeling financiën ter gemeentesecretarie en voor Soester- berg ten kantore van de hulpsecreta rie aldaar. Indien bij de van gemeentewege te houden controle op de naleving van de verordening mocht blijken, dat aangifte is achterwege gebleven, kan zulks leiden tot een aanslag in de be doelde belasting verhoogd met het viervoud als boete. Soest, 26 augustus 1966. Nieuwe aanwinsten. Gallico, Spoken bij de vleet. Gaskin. Een winter vol gevaren. Gide. De immoralist. Gorris, Over de prijs valt te Draten. De Graaf f. Zoon zonder vader. Giisen, De dlasDora. - Zes van Marnix Gijsen. De Hartog, Gods geuzen. Hartung, Piroschka. Havank en Terpstra. De erven Mateor. Hein- rich. Lelieties-van-dalen of zoiets. Helman. ..Mijn aan schreidt" en ,,Het puvel Gods". Hemingway, Voor wie de klok luidt Henry. Nacht, neem mij op. Hofdoro. Rafels aan de franje. Innfs, Rumoer om het ko raaleiland. De Jong. De schotel die kwam en ging. Kaeser, Meer dan liefde. Vervaagd spoor. Kaye, De wrede nassant. Kloek. Logies zonder ontbiit. - Mijn dochter van achttien. Knittel. Fata morgana. Koolhaas. Een geur van heiligheid. Krav-Sijsma. Het. licht springt op rood. Kuyck. Kinderen in de scha duw. De Landell, De dief stelen. Lansink, De duizendschoon. Lyall. Om middernacht. MacDo- nald. Het lijk kwam terug. Mac- lean. De hemel is niet te hoog. Van Manen-Pieters, Tocht zonder thuisreis. Mans. De keten is ge sloten. Marric, Gideon sneelt hoog snel. Masters, Basis Medina. Maugham, Catalina. Miller. De ti rannieke dokter. Multon, De bruid van de dood! Münster, Avontuur op Sardinië. Nescio. Boven het dal. Van Nijnatten-Doffegnies. Het ge heime dorp. Oosterbroek-Dutschun, Tegen jou zeg ik ja. Oosterloo. Onder het puin stierf het geluk. - De toekomst ligt weer open. Palmer en Rice, Een advocaat en kwade za ken. Plaidy, Lucrezia Borgia. Pope, Luitenant Ramage. Quentin, Echtgenote gezocht. Ramati, De bergen der vrijheid. Revis, Knopen in het koord. Rinser, Een dag in september. Risseeuw. Gasten en vreemdelingen. Salminen, Een spoor op aarde. Van 't Sant, Langs de zelfkant. Sharp, Julia en de liefde. Shute, De man van morgen. Simenon. De groene luiken. Smith, In de schaduw van het licht. Sta- winsky. Het riool. Steggerda, Elke dag ls nieuw. Steinbeck, Goede Donderdag. Stewart, Avontuur in Karinthlë. Thorn, Dokter Cran- ford. Troyat, Leven met een dode. Valentin, De hel van een kind. Velsen-Quast, Lichten op rood. Ver voort, Mijn zuster Silvia. Visser- Roosendaal, De Hertekop; en andere verhalen. Van der Wal. Te goed voor deze wereld. Wallace, De engel der verschrikking. - In naam der wet. Walschap, Het kleine meisje en lk. Wat de wind fluister bij mane schijn. Wertheim, Isaac de Fuentes. De Soete bazlnne. Wethekam, Rood én zwart de inzet. Wode- house. De linke golfspeler. Van Zeggelen, Een liefde In Kennemerland. Thiel, Caesar. Verbeek, Marnix Gijsen. Het weer. Van Wely, Schaepman. De wetenschappelijke onderzoeker. Wielrennen. Wilkes- huis, Daantje zou naar school toe gaan. Van Winter, Ridderschap. Wolkers. Gesponnen suiker. Zaal, Vloekjes bij de thee. de mooiste meubelen uit 85 fabriekscollecties 't Afroteak komt via de armleggers mooi tot zijn recht. De zittingen veren ook aan de voorkant (bij de knieholte) waardoor lekkere zit. Geuzenweg45a Hilversum achter het station ingang Goois Zakencentrum Tel.(0 2910) 1 67 41 De bevolking van Pakistan wordt meer door haar doden dan door haar levenden geleid. Oude gebruiken en tradities hebben hier de taaiheid van lianen in een oeverbos. Ket alledaagse leven in de duizenden dorpjes en gehuchten is gekleurd met de ee! wigheidswa«.rden van het mohammedanisme. Materiële nood valt in dit land samen met geestelijke onzekerheid. Nog altijd is de Islam de sterkste geestelijke kracht in dit in tweeën ge spleten, krioelend contrastrek. Maar de Pakistani hebben van liet begin van de vorming van hun staat af geworsteld met de verhouding tussen geloof en wereld. Het lukte niet altijd hun geloofsleer aan te passen in het moderne tijdsbeeld. De economische problemen van dit onderontwikkeld land eisen een moderne aanpak, waarvoor men echter vaak terugdeinst omdat men die in strijd acht met de geest van de Koran. Jaarlijks 258 miljoen dollar voor defensie In 1947 trok Engeland zich terug uit India. De moslemliga. geleid door Jinnah wist toen autonomie door te drijven voor de landstreken die in de loop der eeuwen hun islamitisch ka rakter hadden bewaard. Zo ontstond Pakistan, met zijn circa 95 miljoen inwoners de grootste moslemstaat van de wereld De feestroes der onafhankelijkheid werd echter terstond gesmoord in dat gene, wat als de grootste tragedie in de Voorindische geschiedenis geboek staafd zal worden. Hindoes en moham medanen kwamen bij het scheiden van de koloniale markt feller dan ooit te genover elkaar te staan. De verhouding tussen India en Paki stan is sindsdien nauwelijks verbeterd. Vorig jaar bereikte het oude conflict over Kasjmir nog een gevaarlijke cli max en ofschoon vooral dank zij Rus sische bemiddeling de gemoederen nu weer wat zijn gesust, heerst er nog zeker geen pais en vree tussen de twee broedervolkeren. Desastreus Toch heeft Pakistan, evenals India, alle belang bij een vreedzame rege ling van de kwestie Kasjmir. De Pa kistaanse regering verspilt miljoenen dollars aan bewapening, om precies te zijn 258 miljoen per jaar, hetgeen neerkomt op 3,1 van het nationale inkomen. Deze uitgaven overtreffen het totaal van de ontwikkelingshulp die Pakistan ontvangt, met liefst 164 miljoen dollar. Dis is natuurlijk desastreus voor de toch al zeer gebrekkige economische toestand in dit land, waar een chro nisch voedseltekortheerst en waar elk jaar 2 miljoen mensen méér gevoed moeten worden. Lage levensstandaard Overweldigend zijzn de problemen waarvoor de regering van Pakistan zich ziet gesteld. Het valt moeilijk een politieke band te smeden tussen de islambevolkingen van oost- en west- Pakistan, die meer dan 1700 km van elkaar afwonen. De verbindingen zijn er bijzonder slecht. Het spoorwegnet is zeer gebrek kig en de meeste wegen zijn onbe gaanbaar. Het verkeer heeft groten deels plaats via talloze rivieren en geschied zeer langzaam. Vooral in oost-Pakistan zijn de toestanden wat dit betreft bedroevend. Maar ook in west-Pakistan kampt men met een ge brekkig wegenstelsel. Men vindt er meer dan 65.000 km onverhard wegendek Het platteland biedt een troosteloze aanblik. Ruim 76 der Pakistani vindt emplooi in de landbouw, die met zeer primitieve middelen wordt beoefend. Duizenden kleine dorpen liggen hier in een oneindige zee van akkers en woeste grond. Lage levensstandaard Het armoedige uiterlijk der dorps woningen (men kan beter van hutten spreken) stemt overeen met de lage levensstandaard der bewoners. Meest al woont in het dorp een zg. Zamin- da, een grootgrondbezitter, aan wie de akkers toebehoren. Deze zaminda's vormen tezamen met de kooplieden in de steden de kleine groep welgestel- den, die Pakistan rijk is. De islamitische traditie, krachtens welke alle zoons bij vererving gelijk berechtigd zijn, heeft fatale gevolgen gehad, mede door de snelle bevol kingsaanwas. Er zijn allerlei minuscule bedrijfjes ontstaan, die het boeren gezin geen normaal bestaan kunnen verschaffen. Hoe laag het inkomen van de gemiddelde Pakistaanse boer is, blijkt uit zijn huishoudboekje twee-derde van alle uitgaven wordt besteed aan de primaire levensbehoef te - voedsel. In de steden zijn de toestanden even min rooskleunrig. In Karachi, dat zijn inwonerstal in 15 jaar met 750.000 zag uitgebreid, heersen onbeschrijfe lijke wantoestanden. De stad, die be houdens enkele plekken in het cen trum elke allure van een metropolis mist, herbergt tienduizenden werklo zen. die een onrustig proletariaat vor men. Geen beweging Pakistan zal moeten industrialiseren. Maar het zal ook moeten zoeken naar een levensvorm, die bij een modern geïndustrialiseerd land past. Ook Pakistan heeft vooruitstrevende mannen. Zij kennen de materie, zijn zien de nood van het volk, zij besef fen dat er krachtdadig moet worden ingegrepen. Maar zij zijn in de min derheid. De bevolking ziet het anders. De meeste Pakistani prefereren rust boven beweging. Zij hechten meer waarde aan religieus ceremonieel dan aan technisch-economische ver nieuwing. Zij geloven in de kracht van de geest en de macht van het ge loof. Zij zien de genezing alleen in een gelovige terugkeer tot de bronnen, tot de openbaringen aan Mohammed gegeven. Heel Pakistan ademt de sfeer van de islam. Baardige oudtestementische fi guren en gesluierde vrouwen komt men overal tegen. En op het platte land ontmoet men boeren, gehuld in de draperie van hun lange mantels, traag van beweging traag in dat on definieerbare tempo en die ondefi nieerbare manier van gaan. die on- middelijk associaties in u wekken met oudtestamentische tijden- Geen evenwicht De culturele traditie van de islam met de Koran als het woord van Allah en het voorbeeld van de profeet Mo hammed bieden een ordeningsprin cipe, waar een bonte verscheidenheid van politieke en maatschappelijke vor men zich op beroepen Toch valt het moeilijk de islam in te passen in het moderne tijdsbeeld. Pakistan worstelt met het zelfde pro bleem als de christelijke wereld de kloof tussen geloof en wereld De islam is een sterk historisch gerichte godsdient waaraan de idee van een door God gewenste historische gefun deerde politieke en sociale orde ten grondslag ligt. Voor de Pakistaanse leiders valt het niet mee een modern staatsapparaat te bouwen op een theocratisch idool. Voor de oplossing van economische problemen kan men niet bij de schriftgeleerden te rade gaan. Welke plaats moet het geloof hebben te midden van de hedendaagse levens stijlen Orthodoxe moslems wijzen er op, dat gerichtheid op aardse zaken leidt tot verwereldlijking van het geloof. Zij raden modernisering af en houden zo de ontwikkeling tegen. Miljoenen Pakistani kunnen hun be narde levensomstadigheden moeilijk verkroppen en zijn tot protesthouding vervallen Van het ideaal van een zui vere islamitische gemeenschap lijkt men hier ver verwijderd. Zo blijft men in Pakistan zoeken naar evenwicht. Of er zich bronnen van innerlijke kracht zullen ontsluiten valt te bezien, maar wordt gehoopt door ieder die gefascineerd is door dit oude gebied, waar oudheid, middeleeuwen en moderne tijd naast elkaar bestaan, gezamenlijk wachtend op een toe komst. Gesluierde vrouwen. Een vertrouwd beeld in Pakistan. Omdat de schorpioen in Israël lelijke verwondingen veroorzaakt, hebben vele joodse geleerden jarenlang gespeurd naar een afdoend serum. Een staf on derzoekers van de Hebreeuwse univer siteit van Jeruzalem bestaande uit prof. Aharon Shulow, D. Ben-Shaul en A. Kimon heeft nu een preparaat ont wikkeld. dat vele malen sterker is dan de bestaande sera. Het team tobde aanvankelijk met de moeilijkheid dat het over te weinig schorpioenen kon beschikken, omdat er weinig liefhebbers waren om de gif diertjes te vangen. Er zijn toen grondige richtlijnen uitgegeven voor de vangst en de leden van de kibboet sen werden ingeschakeld zoveel moge lijk schorpioenen te verzamelen. De resultaten van deze grootscheepse campagne droegen bij tot een sneller succes, waardoor thans velen van een wisse dood kunnen worden gered.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5