HEEFT U AL KENNIS GEMAAKT? RAIFFEISENBANK SOEST COLLEWIJN Jaarverslag B.D.C. verschenen Als de sterren spreken Nieuw meubelhuis te Baarn DRIE JEUGDTEAMS KAMPIOEN VEROLME EN POLITIEK Krabbels van Knelis Autorijschool Gjen seniorenkampioen bij de voetbalvereniging B.D.C. It5| vSc/t cemaizet; Voor hen die het willen horen SPEEK m„o zon spaarbank en alle bankzaken Gemeenteraadsvergadering Herenflikken Mandarijntjes. Reerugjes. F. C. Kuyperstraat 11 SOEST V. A.M.0.R.;£5^ tflt het zojuist verschenen, door se cretaris J. v. d. Lugt samengestelde jaamrslag van de voetbalvereniging B.D.C blijkt wel. dat de vereniging een iruk seizoen achter de rug heeft. Vantelfsprekend stond het seizoen 196f-'66 in het teken van het veertig- jar£ bestaan. Het bestuur meende er go'd aan te doen de voorbereidingen ta de viering van het jubileum over t,t laten aan een feestcommissie, jfet bestuur verzocht daartoe de heer Hom. oud-voorzitter van B.D C.. een commissie samen te stellen, die een aantal van zijn oud-collega's wist te benaderen, zodat de feestcommissie werd samengesteld uit. vijf oud-voor zitter. de heren H W van Asch. H. Butzelaar. J H. Hom. A. G. Hilhorst en J. de Jong. Deze commissie ls er in geslaagd om de leden, naast een prachtig geschenk in de vorm van een comnlete geluids installatie. een aantrekkelijk feestpro gramma aan te bieden. Het stemde het bestuur tot tevredenheid, dat een flink aantal leden aan de kerkeliike viering heeft deelgenomen. Tijdens het daarna gehouden gemeenschappeliik ontbijt heerste een prettige stemming. Tiidens de receptie mocht het bestuur van BDC veel blijken van belang stelling ondervinden. Het gemeentebe stuur van Soest was vertegenwoordigd door de wethouder van Sportzaken, de heer K. de Haan. die in een toespraak ziin waardering uitsprak voor het werk van de vereniging. Voorts gaven ook andere gemeentelijke autoriteiten van hun belangstelling blijk. o.a. de heer Peet. directeur van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport ..Soest", en de heer v. d Dussen. di recteur van gemeentewerken. Boven dien gaf een aantal gemeenteraadsle den acte de presence. De K.N.V.B. afdeling Utrecht uitte bij monde van de heer J. J. van der Kaa. afdelingsvoorzitter, haar grote waar dering voor de vereniging en liet zijn felicitaities vergezeld gaan door het aanbieden van de Bondsvlag. Da plaatselijke sportverenigingen en andere zusterverenigingen lieten hun gelukwensen veelal vergezeld gaan van kenmerkten zich door een sportlef verloop, zodat het bestuur meent, dat ook dit onderdeel als geslaagd mag worden beschouwd. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 De viering van het jubileum voor de steeds groeiende jeugdafdeling was geheel in handen van de jeugdvoorzit- ter gelegd, de heer P. G. Jansen. Het bestuur is van mening, dat de heer Jansen erin geslaagd is de jongeren een feestviering aan te bieden, die nog lang in de herinnering van de jongens zal voortleven. De onderlinge wedstrijden en de gro te prijsvraag bleken zeer goed aan te slaan en tot groot enthousiasme aan leiding te zijn. De heer Jansen heeft de jeugd bovendien een aantal bijzon der geslaagde kermissen aangeboden, daarbij geassisteerd door een aantal trouwe helpers. Voor een groot aantal pupillen en ads- piranten was er bovendien het B.D.C.- jeugdkamp, dat dit jaar voor de twee de achtereenvolgende keer werd ge houden. Twee weken verbleef men op de boerderij van de familie Zegger ln Hertme bij Borne. De jeugd heeft zich uitstekend vermaakt en de bezoekers van het kamp waren vol lof over de wijze, waarop de heer Jansen en zijn assistenten de jeugd bezig hielden. Terugblikkend op de feestviering wil het bestuur in het jaarverslag nog maals z'n dank betuigen aan degenen, die daadwerkelijk hun vrije uren be steed hebben aan de vele werkzaam heden. die aan een dergelijke feest viering verbonden zijn. Het is van mening, dat de vereniging kan terug zien op een geslaagde en waardige herdenking van haar 40-jarig bestaan. Wat de prestatie op de sportvelden, waaraan 120 senior- en 180 junior leden deelnamen, betreft, liepen de resultaten nogal uiteen. Het eerste elftal had een goede start, maar na de zogenaamde winterslaap was de vaart eruit en vertoonden de uitslagen een te onregelmatig verloop om het kam pioenschap te bereiken Ook de overige seniorenelftallen kwamen niet tot grootse resultaten, al was het tiende elftal -een heel eind op streek. De seniorencompetitie werd besloten zon der een enkel kampioenschap. Bij de jeugd ging het beter. De elftal len speelden constant, ook na de lange onderbreking. Junioren A en B en adspiranten ee behaalden het kampi oenschap Spelers en leiders krijgen hiervoor in het jaarverslag een extra pluim. Aan het eind van het verslag brengt het bestuur dank aan allen, die in het afgelopen belangrijke verenigingsjaar hun steentje hebben bijgedragen om de B.D.C.-leden in staat te stellen hun sportieve hobby te beoefenen. Hierbij vergeet men niet het echtpaar Wagner-v.d. Lugt, dat het clubgebouw zo uitstekend onderhoudt, en aan good-old H. v. d. Lugt, die veel van zijn vrije tijd besteedt aan de ver zorging van het materiaal, die een deel van de jeugdtraining verzorgt en bovendien nog tijd vindt om als spe lend lid aktief te zijn. MAAGD (22 augustus tot 22 septem ber) Er komt ennige opwinding, die voor u geen ongunstige gevolgen heeft. Wel ï- teUnntteU b'nutt'ef ef ^uw^conu"^ ^en aantal sportbenodigdheden aange- boden, zoals ballen. Aan één geschenk „oV: bewaart het bestuur bijzonder prettige herinneringen, namelijk aan de fles Bokma. die door de voorzitter van de Utrechtse vereniging Kampong werd oktober)" aangeboden. De feestavond welke aan de senior- E™ bericht blijft uit en u zult ook leden en hun dames werd aangeboden, verSeefs op de noodzakelijke hulp heeft een zeer prettig verloop gehad. Neem actief, niet passief aan de gebeurtenuissen deel en zie er uw voordeel mee te doen. WEEGSCHAAL (23 september tot 22 Het programma viel goed in de smaak en de dankwoorden, die de voorzitter aan het slot van de avond tot de feestcommissie heeft gericht, kregen veel bijval. Het sportieve gedeelte van de feest viering bestond uit het spelen van een aantal wedstrijden tegen plaatselijke voetbalverenigingen. De wedstrijden 0|| Amenfoorfscstraat 2224 SOESTERBERG Telefoon (03463) 13 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. Het gebeurt van tijd tot tijd, dat man nen die zich op een bepaald vlak een reputatie hebben opgebouwd, zich in het openbaar gaan uitspreken over politieke zaken. Aan het feit dat zij op maatschappelijk gebied grote pres taties hebben geleverd, ontlenen zij de pretentie zich uit te laten over zaken die buiten hun terrein liggen. En dan blijkt dat de grootheid, die men deze mannen had toegedacht, toch maar heel betrekkelijk is. De heer Verolme vertoont de laatste jaren een toenemende neiging zich in het openbaar over politieke zaken uit te laten. Zijn „Indonesisch avontuur" ligt nog vers in het geheugen en of schoon de blunders die hij toen maak te op de vingers van twee handen niet te tellen zijn, meende hij nu dat de tijd rijp was zich eens over de apart heidspolitiek van de regering Verwoerd uit te laten. Als we hem goed hebben begrepen is er in Zuid-Afrika feitelijk niets aan de hand en is het jammer dat wij daar in Nederland zo'n drukte over maken want nu verdienen wij aan dit land ook niet veel. En als wij nu eens een soepeler standpunt t.o.v. Ver- woerds politiek zouden innemen, dan komen de orders vanzelf los Met deze redenering heeft de heer Ver olme duidelijk gemaakt, dat hij van politiek minder begrijpt dan de eerste de beste schooljongen. Nederland drijft handel met talloze landen, waar een politiek systeem heerst, dat wij afkeuren. Wij drijven handel met alle communistische lan den. Desondanks laten die landen ons de vrijheid een ongunstige mening over hun politiek stelsel te hebben. Men weet de commercie los van de politiek te zien. Zuid-Afrika daarentegen stelt de be lachelijke eis, dat haar handelspart ners geen boze woorden mogen spre ken over de apartheidspolitiek. De re gering Verwoerd wil alleen meer bo ter, kaas en schepen van ons kopen, als wij de apartheidspolitiek goedkeu ren al druist dit tegen ons geweten in. Dit onredelijke standpunt wordt dan verdedigd door een van onze meest vooraanstaande zakenlieden. Het wordt tijd dat de heer Verolme zich bij zijn schepen houdt. i wachten. U zult zelf dingen moeten doen die u liever niet had gedaan. Financieel zult u daar geen strop aan hebben. Laat aan het einde van de week uw hart spreken. SCHORPIOEN (23 oktober tot 22 no vember) U hebt de neiging uw werk op2ij te schuiven en persoonlijke genoegens te laten voorgaan, maar dat brengt on aangenaamheden met zich mee. Deze kunt u voorkomen. Gebruik al uw tact en beheers uw emoties. Donderdag is een geluksdag dan. BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) U zult er beter aan doen een van uw plannen op te geven, want dat kan alleen maar teleurstelling brengen. Pleeg ook overleg met uw naasten. Doe ook financieel voorzichtiger aan. Te ken deze week geen contracten, be studeer ze eerst. STEENBOK (21 december tot 19 ja nuari) Er heerst nog een misverstand, dat u snel moet wegruimen. Handel deze week niet te optimistisch, maar laat u serieus adviseren. Let op de details. Pas op vrijdag keren de kansen, dan komen er gelukkiger uren. WATERMAN (20 januari tot 18 fe bruari) U krijgt nieuwe kennissen, onder wie ook een waardevolle relatie. U zult ook nieuwe plannen maken, maar die stuiten op enige tegenstand. Zet toch door. maar doe dat tactisch. Met de financiën blijft het nog even behel pen. VISSEN (19 februari tot 20 maart) Aan het begin van de week lijken de problemen zic'i op te stapelen, maar als u ze stuk voor stuk te Pif gaat. blijft er weinig van over. U hebt wel veel geld nodig. Er is echter grote kans op een meevallertje. RAM (21 maart tot 20 april) O needat moogt u niet allemaal alleen doen! Schakel collega's en an deren in. u zult daar geen strop aan hebben. Let wel op de financiën en blijf strikt elijk. Reserveer enige tijd voor persoonlijke ontspanning, want ook Amor is in de buurt. STIER (21 april tot 20 mei) Aan het begin van deze week weinig, maar aan het einde meer geluk. Moge lijk een buitenkansje. Dan kunt u een lang gekoesterde hartewens realiseren. Voordien moeten enkele moeilijke pro blemen worden opglost. Schakel een vertrouwde in. nïBBEN W'J OOK VOOR Ut v.WEEDESTRflflT 40 TEL436f - SOESTDUK TWEELINGEN (21 mei tot 20 juni) Geen ui'.jchieters. maar een drukke week. Probeer dinsdag én donderdag wat meer onspanning te nemen, dan hebt u gelegenheid met prettige men sen in contact te komen Doe geen grote uitgaven. Een kleine tegenslag komt u wel weer te boven. KREEFT (21 juni tot 21 juli) Emoties zoeken ee uitweg Er zal veel tact nodig zijn om deze week rustig te doen verlopen Laat desnoods uw aspiraties wachten op gunstiger da gen. Een flinke teleurstelling hangt toch in de lucht. Gelukkig zal uw partner u van dienst zijn. LEEUW (22 juli tot 21 augustus) Er dreigt onenigheid in de familie. Probeer u er buiten te houden. Wijzig zonodig uw plannen. Iemand buitenaf heeft uv hulp nodig. Het worden drukke dagen, maar men zal u bij zonder waarderen en u zult veel vol Met de Raiffeisendank Ja Dan tot de volgende keer. Nee Komt u dan eens langs. Er ls nu ook een bijkantoor dicht bij u ln de buurtKONINGINNELAAN naast nummer 38. U benit van harte welkom. BIJKANTOOR SOESTDIJK. Openingsuren maandag t.e.m. vrijdag van 9-12.30 uur vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur OVERIGE KANTOREN TE SOEST BIJKANTOOR SOEST-ZUID Soesterbergsestraat 14 - Telefoon 4657 HOOFDKANTOOR Kerkplein 9 - Telefoon 2568 De gemeenteraad van Soest komt woensdag 31 augustus aanstaande in openbare zitting bijeen, ter behande ling van de navolgende agenda. 1. Notulen van de vergaderingen d.d. 16 maar* 1966, 22 maart 1966. 20 april 1966. 18 mei 1966 en 15 juni 1966. 2. Ingekomen stukken: a. Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 4 juli 1966. 5e afdeling nr. 1962'65/746. waarbij goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit van 14 juli 1965, afdeling I. nr. 3951. strek kende tot vaststelling van een her ziening van de overgangsbepaling van de voorschriften van het Uitbreidings plan ..Oude Tempel met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te ne men. b. Schrijven van 1 juli 1966 van G. H. G. Meenink. J. Moger. J. Ph. J. Wus- tefeld en J. Hasper inzake het bestem mingsplan Colenso 2 met een brief van burgemeester en wethouders d.d. 5 augustus 1966. met voorstel deze stuk ken voor kennisgeving aan te nemen en adressanten daarvan mededeling te doén. c. Koninkijk Besluit van 7 juli 1966. nr. 48. waarbij alsnog goedkeuring is doening smaken van uw goede daden, verleend aan het uitbreidingsplan Na een lange tijd van voorbereidnig heeft de heer Koudijs te Baarn woens dagmiddag. in de Nieuwstraat, zijn nieuwe meubelzaal geopend. Van de gelegenheid tot bezichtiging werd door velen gebruik gemaakt. De heer Koudijs had voor ieder die wen ste binnen te komen, zijn deuren open gezet en ieder was enthousiast over de ruimte op de drie toonzalen, welke met een gemakkelijke open trap op even zovele verdiepingen zijn te be reiken. Wij zullen ons er niet aan wagen een opsomming te geven van de enorme sortering, welke men in het Meubel huis Koudijs kan vinden aan grote en kleine meubelen, woningtextiel en alles wat men voor de inrichting van een huis nodig heeft. Een groot voordeel vinden wij o.m. de „ingebouwde" etalage, waardoor men in staat is. op z'n gemak, zonder de voetgangers op het trottoir te hin deren. de uitgestalde artikelen kan be kijken. Het leek woensdagmiddag meer op 'n bloemenwinkel dan op een meubelzaak daar in de Nieuwstraat. Meer dan 60 bloemstukken telden wij. benevens enkele fruitmanden en andere atten ties van leveranciers, vertegenwoor digers. relaties en buurtgenoten. De heer Koudijs toonde zich een goed gastheer en heeft met zijn echtgenote en zoon woensdagmiddag heel wat handen moeten drukken en compli menten over zijn keurige zaak moeten aanhoren. Donderdag is de heer Koudijs met de verkoop in zijn nieuwe zaak begonnen. Rest ons nog te vermelden, dat deze ingrijpende verbouwing plaats vond onder architectuur van Architectenbu reau Wentink te Baarn. Soestdijk N.W. II, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te ne men. d. Schrijven d.d. 30 juni 1966 van de directeur van aemeentewerken inzake de aanleg van riolering etc. in be staande wegen, met voorstel dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. e. Schrijven d.d. 15 augustus 1966 van een aantal bewoners van de Stadhou derslaan inzake wateroverlast, met voorstel dit stuk in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. 3. Voorstel tot het onbewoonbaarver- klaren van: a. de woningen Koninginnelaan 26 en 28; b. de woningen Bakkersweg 5 en 7. 4. Voorstel inzake de aanleg van wa terleiding op grond van de regeling betreffende bijdragen in de Drinkwa tervoorziening van super-onrendabele percelen. 5. Voorstel tot instelling van een vaste commissie voor de brandweer en tot wijziging van het aantal leden van de commissie woonruimteverdeling. 6 Voorstel met betrekking tot ophef fing van de onbewoonbaarverklaring van de woningen Postweg 16 en 18 te Soesterberg. 7. Voorstel tot ruiling van grond: agelegen aan de Koninginnelaan met de Diaconie van de Herv. Gemeente; b. gelegen aan het 2e Weteringpad en Dorresteinweg met H. J. v. d. Heu vel; c. gelegen aan en nabij de Beckering- straat met TB S. N.V. met vaststel ling van de desbetreffende begrotings wijziging; d. gelegen aan de Lange Brinkweg met A. J. van den Deyssel. 8. Voorstel tot voorlopige vaststelling van uitgaven: a. van het openbaar kleuteronderwijs over 1965 en het 5-jarig tijdvak 1961 tot en met 1965: b. van het openbaar lager onderwijs over 1965. 9. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de Stichting van der Huchtscolen voor het aanschaffen van sets t.b.v. de Van der Huchtschool voor U.L.O b. het bestuur van de Stichting van der Huchtschool voor het aansluiten van de riolering op de gemeentelijke riolering. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de afwerking van Grote chocolade flikken in melk en puur bestrooid met musketzaad. 150 gram 79 ct. Heerlijk fris agar fruit, u proeft de mandarijntjes zakje JIA rl plm. 200 gram 15 Een Nobo specialiteit, 'n koekje voor fijnproevers plm. 2503gram 65 Ct. VROOM DREESMANN AJJe 't ming vraogt mok zelge dak me- raokels blie bln, datter in Soest ein- deluk een kunstzaol is. Wullie hebbe ln de gemeente 'n heu- leboel kunstenaors wone, maor zullle konne narreges te recht, omdatter gin ekspesitsieruumte ls. Die ister nog" elgeluk nog wel nle. maor meschien wille de mlnse, die mlt eige middele an de Koninginnelaan een heule mooie ruumte in mekaor etimmerd hebbe. die zaol ok wel us een keertje an aandere kellegao's af- staon. Ik bin d'r eweest. daor an de Konin- ginnelaon, en ik mot eerluk zeige: uut de kunst. Wat die twee minse. een beeldhouwer en een kunstschilder, daor mlt eenvoudige middele hebbe weete te versiere. llekt wel op zwaarte kunst: om van bienao niks toch iets te maoke. En wat veur iets! Een zaol volleges de regele der kunst. D'r wordt in Soest deur kunstenaors nogal us eklaogd. datter haost gin droog brood te verdiene is, om de een- voudugge rede. dat zullie bienao gin gelegenheid hebbe om d'rluu kunst- warreke tetoon te stelle. Maor dan zelt Knelis: hebbe zullie d'r wel moeite veur edaon om een zaoltje of iets der- gelukts te vingde? Waorschienluk nie. Die beeldhouwer en die kunstschilder an de Koninginnelaon hebbe dat wel edaon en zullie binne nong teminste ongderdak. Zullie hebbe de kunst ver- staon om te improvisere. En de resul- taote binne nie uut ebleve. Noeng binne d'r in Soest wel kunste naors. die een klein kaomertje vrie hebbe. maor daorin kunne zullie moei- luk schilderieje ophaange of beelde neerzette of weet ik veul wat. Zullie hebbe dus eigeluk niks r i veur wie niks het is kriege de kunst. De twee pioniers hebbe ut veur mekaor ekrege. meschien wel ongder ut motto van: wullie zulle die klaogers us gauw die kunste aflere. Veur degene, die ut veurbeeld van die twee hardwarre- kende jongemanne wil vollege: zullie kunne de kunst van ut verbouwe van een bouwvallige schuur tot een me- derne kunstzaol afkieke an de Konin ginnelaon En veur wie daor nie veul zin in het. omdattie gin haomer en een spieker kan vaast houwe. herin nert Knelis effe an ut ouwe gezegde: Oefening baort kunst. Ok teugeswoor- dug nog. D'r worde nog wel us naore dinge ezeid teuge de kunstenaors van teu- geswoordug. En da's nie aaltied onbe- griepeluk, waant d'r loope ok kunste- maokers tusse. Maor van de twee jongemanne. die Soest an „Gallerie Soestdijk" ehollepe hebbe. kan dat zeker nie ezeid worde. En ik bin blie, dat de gemeente hun warrek ewaordeerd het en dat de wet- houwer de nieuwe zaol eopend het. Da's ok een prestatie van die twee. waant 't is 'n heule kunst om een drukbeztte wethouwer naar een ope ning te kriege! Telefoon 6038 het terrein bij de Chr. Kleuterschool te Soest-Zuid. 11. Voorstel tot beschikbaarstellen van een extra krediet t-b.v. de openbare school voor u.l.o. 12. Voorstel tot het weigeren van de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de ..Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een benzine installatie aan de Ossendamweg. 13. Voorstel tot het opnieuw vaststel len van de verordening marktgeld. 14. Voorstel tot het opnieuw vaststel len van de verordening op de begrafe nisrechten. 15. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen: a. gelegen aan de Nieuweweg van A. v. d. Hoef; b.gelegen aan de De Zoom van H. de Jong: c. gelegen aan het Oude Grachtje van W. N. van 't Klooster; d. gelegen aan de Dorresteinweg van T. Muis. met vastelling van de desbe treffende begrotingswijziging. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de verbetering van het cellenhuls van het bureau van politie. 17. Voorstel tot vastelling van het bestemmingsplan Industrieterrein. 18. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het plaatsen van een noodgebouw bij de rmenbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 19. Voorstel tot verkoop van grond gelegen in het park Colenso aan J. A. van Sambeek. 20. Voorstel tot intrekking van de ver huur van een perceel grond, geleeen aan de Zandlaan. aan de Ned. Pijp leiding Constructie-Combinatie (N.P.- C.) te 's-Gravenhage. 21. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. voor het leggen van kabels. 22. Voorstel tot het verkrijgen van een zakelijk recht van opstal ten behoeve van de bouw van een 2e gasontvanst- punt te Soesterberg. 23. Voorstel tot de bouw van 96 flats op de Eng. 24. Voorstel tot vaststelling van een stratenplan en een plan voor de aan leg van plantsoenen voor gronden ge legen aan de Willem de Zwijgerlaan. 25. Voorstel tot omzetting van de op grond van de Exploitatieverordening met Aannemings-en Bouwmaatschap pij H. W. van Asch N.V. getroffen voorlopige regeling in een definitieve regeling, met vaststelling van de des betreffende begrotingswijziging. 26. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een riolering in de Korte Kerkstraat. 27. Voorstel tot aankoop van grond gelegen nabij de Beukenlaan van me vrouw A. E. van Asch-Kok. met vast stelling van de desbetreffende begro tingswijziging.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7