FUGERS FIETS Baby- en Kleuterkleding middelman mode REPAREERT U ZELF? Syrische krijgslust De Sportstichting vergadert BEDREIGINGEN VAN DE RUIMTEVAART Voorlopig landt nog geen mens op de maan D. ENGEL SOESTERBERG BABY- EN KLEUTERMODE HEEFT ALLES VOOR UW P^agt U Praag in ww vrm HM ..een break m aan trui" of liever -een pantalon mei pijl|lnvpr?" UW SUCCES SS ONZE RECLAME Auto-, Scooter- en vraehtwagenrijsehool Vandalisme bij K.P.S. Verhuizing radio- en televisiebedrijf C. v. d. Berg Aanwinst voor het dierentehuis Raadsvoorstellen Exploitatietekort in 1966 op 187.970,92 begroot Het bestuur adviseert een ledenstop B.D.C.-jeugdelftallen spelen oefenwedstrijden VOETKLACHTEN orthopedist Gratis advies Van Dam's Schoenen B.D.C. Nieuws Bouw 96 woningwet woningen aan de Albert Cuyplaan Drie auto's op elkaar Weekendwijding in Soestdijk Succes voor softbalsters S.E.C. Flyers Tournooi Soester tennisclub Medische dienst Druk voetbalweekeind Daarvan vindt II thans in onze collectie een uit gezochte sortering, die wij met zorg voor U hebben samengesteld. Het een nog leuker dan het ander Komt U maar eens kijken wat een snoe zige dingen wij voor U hebben. Natuurlijk heeft een speciaalzaak de grootste sor tering en beste merken en kwaliteiten, in alle prijsklassen A. P. HILHORST VAN WEEDESTRAAT 8, TELEF 2504, SOESTDIJK. In de korte tijd waarin ruimtevaart een begrip Is geworden, heeft de mens van deze eeuw al een ongelooflijk groot stuk werk verricht, dat vooral in dc natuurwetenschappen diverse opzienbarende ontdekkingen heeft opgeleverd. Onder andere het bestaan van sterke stralingsgordels om de aarde heen was Iets waar men van opkeek. Men had nooit vermoed, dat dergelijke ondoor dringbare „stralingsgordijnen" zouden kunnen bestaan. De onbeschermde mens blijkt zich niet straffeloos door deze zones te kunnen bewegen en het onder zoek van deze kosmische stralingen is het voornaamste punt dat de astronau ten nog weerhoudt van een langere reis in de ruimte. Ernstige gevolgen Ofschoon de juiste informatie daar- 'over nooit gegeven is, bestaan er aan wijzingen dat enkele Russische astro nauten nadelige gevolgen hebben on dervonden van hun reizen om de aar de. Voordat er iemand naar de maan ver trekt, is het wel zaak dat men zeker kan zijn vran voldoende bescherming, vooral als men bedenkt hoe ontstel lend duur deze eerste bezoeken buiten de aarde zullen zijn. Twee hinderpalen In tegenstelling tot de vrij optimisti sche verwachtingen over de snelle vor deringen van de verkenning van de hemellichamen, komt dus de heersen de onzekerheid over de mogelijkheid om bemande capsules naar de maan en andere doelen te sturen. Het is een voorlopig nog onwrikbare hinderpaal, De eerste Amerikaanse Explorer was in 1958 uitgerust met een meetinstrumen- tje dat stralingsdeeltjes kon registre ren. Na wat experimenten stelde men vast. dat om de aarde heen stralings gordels lagen die ernstige gevolgen zouden veroorzaken voor de mens die daar doorheen zou gaan. Ze kregen de naam van de man die het grootste aandeel had in hun ontdekking, Van Allen. Later ontdekte men nog een minder dichte, maar toch evenmin te verwaar lozen gordel op 300 kilometer hoogte. Toen de eerste Russen en Amerikanen de ruimte ingingen, bleven ze daarom angstvallig cirkelen onder de vervaar lijke gordels, hetgeen menige deskun dige reeds de uitspraak ontlokte dat de hele ruimtevaart nooit verder zou komen dan tot simpele rondvlucht- jes" om de aarde en dat er geen spra ke kon zijn van werkelijke heelalreizen dóór de Van Allengordels naar andere hemellichamen (die wellicht ook weer door levensgevaarlijke zones zouden zijn omgeven). De onbemande ruimtevluchten die thans worden uitgevoerd hebben der halve behalve het opdoen van erva ring met de raketten en de bedienings organen, voornamelijk ten doel precies na te gaan welke stralingen er in het universum bestaan en de intensiteit daarvan te meten. Ervaring nodig De gordels, die Van Allen ontdekte en die alleen openingen bezitten aan de polen, zijn afkomstig uit de ruimte, maar in een aardmagnetisch veld ge vangen. Wat staat de ruimtevaarder nu te wachten als hij veilig die zone zou kunnen Dasseren, bijvoorbeeld door de noordelijke of zuidelijke „nooduit gang"? Dat is alleen na te gaan door die mens zo lang mogelijk in de ruimte te hou den. uiteraard voorzien van alle mo gelijke voorzorgsmaatregelen die hem kunnen beschermen tegen nog onbe kende soorten straling Pas wanneer een mens lange tijd in de ruimte ver blijft, kan men nagaan of er soms straling direct uit het heelal komt, waarvan de werking niet onmiddellijk merkbaar is doch pas na weken of maanden merkwaar zou worden. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 2030 die een menselijke verkenning van he mellichamen in de weg staat. Een tweede hinderpaal wordt gevormd door het gebrek aan ervaring met de toestand van gewichtsloosheid. Deze is op aarde slechts gedurende korte tijd na te bootsen, maar als de ruimtevaar ders werkzaamheden moeten verrichten op tussenstations in het universum o.a. voor het koppelen en ontkoppelen van raketdelen, besturen van landings voertuigen, overstappen en overladen in andere capsules, het bouwen van ruimtelijke observatieposten en al die andere karweien die op het ruimte programma staan, dan worden zij nog gehandicapt door het gemis aan prak tische scholing hoe zij bepaalde spie ren moeten bewegen, hoe zij het li chaam in de juiste stand kunnen bren gen en hoe zij hun doel moeten bena deren en het gereedschap hanteren. Er zullen derhalve nog heel wat ver kenningen en oefenvluchtjes moeten worden gemaakt, voordat werkelijk de eerste mens op de maan landt. Bij MIDDELMAN MODE kunt U voor beide ruimschoots terecht. Spijkerbroeken (Levi's, Roy Rodgers e.a.) vanaf f 14,90 Corduroy pantalons f 34,50 - 24,75 Truien en pullovers in grote sortering (Cox-Moore, Bruestle, Moriconi) van f 22,50 tot f 79,50. Pantalons in diolen, terlenka, trevira, ideale pasvorm f 39,75 tot f 65,00 Dames-, heren- en kinderkonfektie Torenstraat 19 Tel. 2424 „JSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 Het Is de laatste tijd herhaaldelijk mis aan de grens tussen Syrië en Is raël. Niet lang geleden behandelde de Veiligheidsraad klachten over en weer van de twee landen over grensinciden ten. Israël erkende dat het zijn luchtmacht een aanval had laten ondernemen op wat waterstaatkundige werken, die be doeld waren om de waterstand van de Jordaan zo te verlagen dat Israël er schade van zou ondervinden. Maar, zo werd daaraan toegevoegd, de Sy- riërs hadden er door hun provocaties ook om gevraagd: wat gestaafd werd door een reeks citaten van de Syri sche overheid over de radio en in de kranten. De Syrische gedelegeerde had daarop niets anders dan stil zwijgen in te brengen. Voor de raad was nu de moeilijkheid dat het onder deze omstandigheden niet aanging slechts Israël verwijten te maken. Natuurlijk was die lucht aanval onbehoorlijk, maar wat de Syriërs hadden gedaan was ook niet bepaald fatsoenlijk. Sindsdien is op het meer van Tiberias weer duchtig geschoten, waarbij de Syriërs twee vliegtuigen verloren. En wat zei radio-Damascus? Onder meer dit: het is nu tijd dat de wapens waarvoor het Arabisch-Syrische volk heeft betaald, worden gebruikt om de vijand ten gronde te richten. En: onze oorlogsvoering tegen de bezet ters van Palestina zal van nu af aan offensief van karakter worden. Niet de taal van 'n regering die de zaken niet op de spits wil drijven. Nog in oorlog Het is ok zo. dat Syrië de wapenstil stand. die de V.N. hebben afgedwon gen. nog steeds niet erkent en aan vaardt. Israël acht zich niet in oor log met zijn buren, Syrië beschouwt zich nog steeds in oorlog met Israël. Andere Arabische landen denken daar wellicht net zo over, maar president Nasser van Egypte bijvoorbeeld heeft er niet zo'n behoefte aan om dit ln woord of daad te getuigen. Hij heeft moeilijkheden genoeg en Israël is ze ker niet nummer één op zijn rang lijst van problemen. Dat Syrië wel fel is. heeft een reeks oorzaken. Het bewind is als geheel In het clubgebouw van K P.S. hebben enige personen flink huis gehouden Nadat men zich toegang had verschaft zijn in het gebouwtje vernielingen aangericht en de ruiten en drink bekers stuk geslagen. Aangezien niets vermist wordt moet hier van verregaand vandalisme ge sproken worden. C De heer C v. d. Berg begon ongeveer 5 jaar geleden achter zijn woning in de Hyacintstraat 5 te Baarn een werk plaats voor het verrichten van repara ties aan radio- en televisietoestellen en electrische apparaten. Ai spoedig kon hij een winkel voor de verkoop van deze artikelen openen en dat gebeurde ongeveer 2 jaar geleden ln de Relgerstraat 16 te Baarn. Echter bleek al spoedig, dat de be schikbare ruimte te klein was, waar om hij moest uitzien naar een andere plaats. Deze vond de heer Van de Berg aan het adres Oosterstraat 34 te Baarn, waar nu niet alleen de verkoop ruimer ter hand kan worden genomen, doch tevens de werkplaats kon worden ge vestigd. De heer Van den Berg ziet thans al weer vooruit, want zo zei hij, als de ruimte te klein mocht worden, dan zijn uitbreidingsmogelijkheden aanwe zig. Morgen, zaterdag, gaal de heer Van den Berg de nieuwe zaak openen en het zal hem daarbij zeker niet aan belangstelling ontbreken. Het dierentehuis 't Hart aan de Klein Engendaalweg is opnieuw verrijkt met een prachtige aanwinst. Een dieren vriend, die onbekend wenst te blijven, heeft de vereniging een geheel houten voorbouw geschonken, die men als keu ken kan gebruiken in plaats van de bestaande vangkooi voor het poezen- tehuis. De voorbouw is voorzien van grote deuren, een nieuwe turfkist en een gootsteen. Een groot openslaand raam en een stenen vloer completeren het gebouwtje, dat als dak zwarte doorzichtige platen heeft. Inmiddels heeft De Paardenkamp aan de Birkstraat nog steeds te lijden van wateroverlast, zodat de paarden veel meer op stal moeten staan dan in an dere zomers het geval is. Van oktober vorig jaar tot april van dit jaar heeft men onafgebroken last gehad van het water, dat een groot deel der weilanden blank zette. Ten einde raad besloot men een specialist in te schakelen, die in één week tijds door dag en nacht met behulp van een grote dieselmotor, het water weg te pompen, de weilanden droog kreeg. Dit vergde echter een groot financieel offer van de vereniging. In juli werden de weilanden opnieuw overstroomd. Opnieuw is het water toen weggepompt en om herhaling te voorkomen is men momenteel bezig met het aanbrengen van een perma nente installatie ter afzuiging van het water. Indien het waterpeil in de grote vijver stijgt, kan men de installatie al in werking zetten. Niet alleen dat door de wateroverlast de paarden slechts weinig buiten kun nen verblijven, er is nog een groot nadeel, namelijk dat de groei van het gras ongunstig word beïnvloed door de hoge waterstand. Had men vorig jaar een paar duizend kilo hooi van eigen weiden beschik baar, dit jaar moest men steeds bij kopen en die twee ton hooi zijn nu ook al bijna op. De exploitatie van De Paardenkamp is derhalve wel bij zonder kostbaar dit jaar. Gelukkig zijn er nog steeds dieren vrienden en de paarden op De Paar denkamp hebben daar ook van gepro fiteerd. Mevrouw Rutgers en haar tuin man brengen soms twee keer in de week kruiwagens vers gras en het zelfde doet de heer Roelofs. Vanzelf sprekend is het stichtingsbestuur hen hiervoor zeer dankbaar. Niet in de laatste plaats, omdat vers gras voor de paarden altijd te prefereren is bo ven hooi. nogal militair getint, zonder dat het leger nu een staat van dienst heeft waarop het erg prat kan gaan, behal ve dan als bron van staatsgrepen. Het zou graag het respect van de na tie verdienen. Dat kan worden gepro beerd door acties tegen Israël. Boven dien zou een strijd gebruikt kunnen worden om de Syriërs op te roepen tot „nationale eenheid ln de ure des gevaars" zoals zoiets genoemd zou kunnen worden, meer opzwepend dan overtuigend. Een zaak die tot eenheid bindt zou een zeer welkome gave zijn voor de Syrische regeerders, die nu weten dat ze leven op een vulkaan van twee dracht die elk ogenblik tot uitbarsting kan komen. Kwetsbaar.. VASTSTELLING STRATEN- PLANTSOENENPLAN EN In verband met een verzoek van de Aannemings- en bouwmaatschappij H. W. van Asch N V. alhier, gronden, ge legen aan de geprojecteerde weg. waaraan de naam Willem de Zwijger laan is gegeven, in exploitatie te mo gen brengen, dient op grond van ar tikel 3 van de ..Exploitatieverordening" een straten- of wegenplan en het plan voor aanleg van plantsoen te worden vastgesteld. VOORSTEL AANLEG VAN ROILERING IN DE KORTE KERKSTRAAT In verband met de enorme waterover last. welke bij de Dalweg en Steen- hoffstraat na een flinke regenbui ont staat en hieraan definitief een einde te maken, ls het noodzakelijk, dat ln de Korte Kerkstraat, vanaf Kerkpad tot aan de Lange Brlnkweg, een rio lering wordt aangelegd. De kosten hiervan bedragen 24.000.en B en W. stellen voor dit bedrag beschikbaar te stellen. UITBREIDING GASONTVANGSTINSTALLATIE Ten behoeve van de uitbreiding van de gasontvangstinstallatie te Soester- berg moet een gebouwtje geplaatst worden op het terrein van Missiehuis ,.St. Jan". Dit missiehuis is bereid voor dit ge bouwtje zakelijk recht van opstal te verlenen voor de tijd van 10 jaar tegen een vergoeding van 37.50 per jaar. Onder voorzitterschap van de heer K. de Haan hield de Stichting voor licha melijke opvoeding en Sport met haar deelnemers een vergadering in de raa^-aal. De voorzitter liet in zijn openings woord. naast de bereikte resultaten ln de afgelopen jaren, voor de naaste toekomst niet bepaald optimistische geluiden horen. De jaarlijkse exploitatie kosten worden steeds groter. In 1965 was het tekort 147.000 in 1966 wordt het begroot op f 188.000,en voor 1967 zelfs op 220.000.geraamd! Dat ls ongeveer 7.per inwoner en daar de gemeente ook andere ver plichtingen heeft, zullen de vereni gingen verplicht zijn deze tekorten te helpen verminderen, vandaar dat de huurprijzen per 1 maart j.1. omhoog moesten. Hij gaf de verenigingen in overweging de contributies te verhogen, terwijl hij bovendien het advies aan de besturen gaf een ledenstop in te stellen, daar Een Syrisch-Israelisch gevecht op gro tere schaal is op zichzelf niet zo ge vaarlijk, behalve dan voor de Syrische divisies die geen groot aanzien door hun gevechtswaarde hebben. Het gevaar is ook niet groot dat Nas ser of koning Hoessein, of zelfs Irak er behoefte aan hebben mee te gaan vechten. Voor Nasser is het probleem van de vorsten groter, Jordanië is te kwetsbaar om aan zoiets mee te doen en zal bovendien vrezen dat onder het mom van hulp het land bezet wordt door mede -Arabieren, en in Irak sukkelt men nog te smadelijk met de Koerden, waartegen het hele leger zonder al te veel succes nu al jaren opereert. Als deze regeerders redelijk denken, hebben ze er meer belang bij om de Syriërs tot kalmte te manen, of zelfs te dwingen, dan om mee te gaan vechten. Meer risico zit er in de mogelijkheid dat de bevolking ln de Arabische sta ten die nu al jaren is opgevoed in de haat tegen Israël - een verzoenender woord van Nasser leidde eens tot felle verontwaardiging - dat die bevolking zodanig in opwinding raakt, dat ze haar regeerders gewoon de weg naar het slagveld opdrijft. Het is al eerder voorgekomen dat de hysterie der bur gerij redelijke regeerders tot onrede lijke daden dwong. Er zijn twee keer grote gevechten geweest in en dichtbij Israël: bij de stichting van de staat en ten tijde van Suez. In beide gevallen bleek het Arabische legioen niet indrukwekkend, wat sterk bijdroeg tot 't verkorten van de strijd. Intussen zijn echter aan beide zijden de arsenalen aanzienlijk vergroot en de troepen door adviseurs uit allerlei landen wat beter getraind. Premier Esjkol zal er dan ook wel zijn zorgen om hebben dat Syrië haast moedwillig drijft naar een herhaling en verlen ging van zo'n veldtocht. Nu de voetbalcompetitie voor de jeugdelftallen in zicht komt. worden de oefenwedstrijden voor de Jeugd steeds talrijker. Zaterdag as. spelen drie pupillen- elftallen van B.D.C. op Blrkhoven te gen H.V.C.-elftallen. De wedstrijden beginnen om elf uur. Om één uur za terdagmiddag speelt een adspiranten- elftal van B D C. tegen een elftal van V.V.Z. Ook een pupillenelftal van bel de verenigingen komt aan bod. Alle overige twaalf jeugdelftallen, waar mee B.D.C. de komende competitie ingaat, spelen vanaf half één onder linge wedstrijden op de terreinen aan de Bosstraat. Zondag a.s. komen een junioren- en een adspirantenteam van B.D.C. uit ln het tournooi van de voetbalvereniging Limvio te Baarn. De tegenstanders van de Soester junioren zijn L.V.V. uit Laren, H.V.C. (Amersfoort) en Limvio. Het tournooi begint om twaalf uur. Op zaterdag 3 september houdt een zitting bij Van Dam's Schoenen. op het gebied van voetklachten steunen, beugels etc. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt u aangeboden door: Torenstraat 5, tel. 3473. B.D.C. speelde zondag j.1. een vriend schappelijke wedstrijd tegen de derde klasser K.N.V.B. Donar ln Hilversum. In deze wedstrijd waren de blauw- witten tot twintig minuten voor het einde de gelijkmatige tegenstanderss van de Hilversummers. De Soesters hadden toen zelfs een 2-1 voorsprong door doelpunten van Jos Brouwer uit een strafschop en Jan Dorresteijn. Hierna echter moest de goed keepende B.D.C.-doelman Van Tienen nog zes maal capituleren. Deze van het Bus- sumse S.D.O. overgekomen keeper had aan deze doelpunten echter geen en kele schuld, hij behoedde B.D.C. zelfs van een grotere nederlaag Het was te wijten aan het slechte spel van de verdediging in deze periode dat B.D.C haar voorsprong verloren zag gaan en 'n 7-2 nederlaag te slikken kreeg. Zondag a.s. gaat B.D.C. naar het vliegtuigtournooi in Soesterberg om daar de vorig jaar gewonnen trofee te verdedigen. B.D.C. 2, dat zondag van D.S O. 1 uit Utrecht met 8-3 klop heeft gehad, speelt zondagmiddag een vriendschap pelijke thuiswedstrijd tegen Bredero- des 2. De B.D.C.-reserves kunnen over een goed team beschikken, doch dan zal de verdediging met meer zekerheid in moeten grijpen. Ook B.D.C. 3 verloor van D.S.O. 2 met 6-4. B.D.C. 3 zal in de thuiswed strijd tegen Brederode 3 gaan probe ren de vorm weer op peil te brengen. Aanvangsuur van de wedstrijden van B.D.C. 2 en 3 is 2.30 uur. Om 12 uur zullen B.D.C. 4 en 5 aantreden tegen respectievelijk Soes terberg 3 en Soesterberg 4. Met de NV. Bouw- en aannemings bedrijf v.h. Willem van Asch Zn, te Soest is overeenstemming bereikt voor het bouwen van 96 woningwetwonin gen aan de Albert Cuyplaan. Bedoelde woningen zullen worden on dergebracht ln twee van een lift voor ziene flatgebouwen van elk 48 wo ningen. Elke flat bestaat uit twee vleugels van elk 24 woningen. Een vleugel bevat 24 bejaardenwoningen verdeeld in 6 woonlagen, terwijl de andere vleugel bestaat uit 24 normale woningwetwoningen, eveneens in 6 woonlagen. Op de begane grond is na bij de bejaardenwoningen geprojec teerd een keuken met recreatieruimte ten behoeve van de bejaarden. De 5 bejaardenwoningen op de le tm. 5e étage welke onmiddellijk naast de lift zijn gesitueerd, zijn iets groter dan de overige bejaardenwoningen, het geen een verschil in huur rechtvaar digt. De flatgebouwen zullen worden geplaatst aan belde zijden van het be jaardencentrum Groot Engendaal". De aanneemsom bedraagt 2.103.000.-, terwijl de totale kosten worden ge raamd op 2.976.600, De huur voor de 48 normale woning wetwoningen zal 35.per week be dragen. exclusief verlichting, trappen huizen enz., alsmede de variabele kos ten van brandstofverbruik voor ver warming. 10 bejaardenwoningen komen op een huur van 27.50 en de overige 38 op 21.20 per week, eveneens exclusief genoemde verhogingen. Het ligt in het voornemen één flat gebouw over te dragen aan de R.K. Woningbouwvereniging St. Joseph. Dinsdagavond reed de 20-jarige J. F. uit Utrecht in zijn auto op de Amers- foortsestraat richting Amersfoort en stopte plotseling voor twee meisjes die wilden liften. Dit had tot gevolg, dat twee achter hem rijdende auto's in volgorde op elkaar botsten. De tweede auto werd bestuurd door H. H.. 20 jaar. en de derde door de 19-jarige R. H resp. uit Hierden en Hulshorst. De beide zo goed als nieuwe auto's waren dezelfde avond op de automarkt ln Utrecht gekocht en werden zeer zwaar bescha digd. Morgenavond (zaterdag), te 8 uur, wordt in de Julianakerk aan de Ju- llanalaan de laatste weekendwijding in dit zomerseizoen gehouden. Het volgende programma wordt uitge voerd: Orgel: Derde sonate, A. Guü- mant. Declamatie: Lofzang van Ma ria. Aria voor sopraan, viool en plano: „Meine Seele hort". G. F Handel. De clamatie: Anna tot Jozef, M. v. d. Plas. Viool en piano: Chaconne, Vitall. Aria voor sopraan, viool en piano: „Süsse Stille". G. F Handel. Improvi satie op bergen en in dalen, Gert Muts. Aan dit slotprogramma werken mee: Magdag Luanagi, sopraan; Ida Rei- nink-Jongsma. orgel: Maria Maatman, declamatie; Joh. Blok, viool: Gert Muts, orgel: Anne Holtrop, belichting. De toegang is vrij. Zondag werd onder schitterende weersomstandigheden het jaarlijkse „Onze Gezellen-softbaltournool" ver speeld in Haarlem. De solftbalsters S.E.C. Flyers namen dit jaar voor de tweede maal deel en behaalden een leuk succes, de derde plaats in hun (D-> toernooi. Zij bereikten, door een beetje pech achtervolgt, de tweede plaats in hun poule en wisten door een overwinning in de beslissingswedstrijd om de derde en vierde plaats ln het D-tournooi de derde plaats te behalen en de medaille hiervoor (tevens de eerste in hun bestaan) te bemachtigen. Uit dit succes is wel gebleken, dat het spel van de Soester meisjes beter is geworden dan vorig jaar. toen geen succes in dit tournooi werd behaald. Van de vier wedstrijden, die men nu moest spelen, werden er drie gewonnen met ruime cijfers (11-1, 13-6. en 5-1) en een verloren met minimaal ver schil (2-3). Tot besluit van het softbalseizoen or ganiseert U.V.V. op zaterdag 3 sep tember een tournooi. waarvoor be halve SE C-Flyers ook Onze Gezellen en P.S.V. zijn uitgenodigd. als men leden aanneemt en men heef daarvoor geen speelgelegenheid, dl fnuikend werkt, vooral voor de huldlgi leden. In verband met de grote beperkingen, die het Rijk aan de gemeenten oplegt, ls voorlopig op verruiming van speel velden en uitbreiding accomodatie niet te rekenen. De medische sportkeuring verloopt met medewerking van de artsen ln Zonnegloren goed. Het bestuur is er van overtuigd, dat ln de laatste jaren veel tot stand is gekomen. Iedere vereniging heeft zijn eigen „home", maar er ls nog veel te verbeteren. Door de groei .die de sport ln Soest doormaakt zal het bestuur trachten nog meer te verbeteren, mits het de middelen hiervoor tot zijn beschikking krijgt. De voorzitter deelde verder mede. dat de bestuursleden, Bremer. Kerkhof en Kaspers zich niet meer candidaat stelden. In de plaats hiervan werden door het bestuur voorgesteld de heren Brusser, Ekel en Timmer. Nadat tijdens de rondvraag nog en kele vragen waren gesteld, o.a. het verzoek tot stichting van een grote overdekte speelruimte, waarop de voor zitter en dlrekteur. de heer Peet. ook al door de huidige onstandlgheden slechts een vaag antwoord konden ge ven. sloot de voorzitter de vergadering. Tijdens het weekeinde is een begin gemaakt met de afwerking van een monstertournooi met 197 partijen, ge organiseerd door de Soester Tennis club. Helaas kon maandag door de regen niet gespeeld worden, doch dinsdag en volgende dagen werd met het spelen van een groot aantal partijen de ach terstand ingehaald. Er zullen nog spannende partijen in de finale vol gen, waarin ook diverse Soesters zijn doorgedrongen. Dokter A. Th. M. Splinter, Amers- foortsestraat 3, Soesterberg. telefoon 03463-1432, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C. Lucas te Soesterberg, W. F. van der Helm te Huis ter Heide en D. J. p.. Jellema te Den Dolder. Dokter L H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor doktor A. J. W. Ha- gedoorn te Soesterberg. Zowel de jeugd als de senioren van de v.v. Soesterberg zijn bijzonder ac tief geweesL zij het dan ook met wis selende resultaten. Het mooiste succes behaalden de b-asplranten door na felle strijd tegen Patria de le prijs te behalen in het Odln-tournooi te Utrecht. Het eerste en tweede zaterdagmiddag elftal trokken naar Hamersveld, waar het Roda-tournooi gehouden werd. De resultaten van heide ploegen werden gecombineerd, zodat Soesterberg op de derde plaats eindigde achter Lang broek en Roda. Het pupillen tournooi om de beker van A.G.A.V.S. was voor Soesterberg niet zo succesvol. Soesterberg moest de beker afstaan aan het Amersfoortse K.V.V.A. De finale ging tussen K.V.V.A. en Celerltudo. welke laatste door het sterke Amersfoortse elftal met 2-0 ge slagen werd. Om de derde en vierde plaats werd gespeeld door de grote en kleine pupillen van Soesterberg. Pupillen 2 kwam op de derde plaats en pupillen 1 op de vierde. Drie elftallen van Soesterberg kwamen in het veld tegen het Utrechtse Kam pong. Het eerste speelde gelijk 1-1 het tweede eveneens 3-3 en het derde verloor met 2-8. Voor zondag 28 augustus staat het tournooi van het „Zilveren Vliegtuig" op het programma. k

Soester Courant | 1966 | | pagina 8