Soest toen - Soest nu „Olympia" maakt zich op voor het nieuwe seizoen WAT DAN IN VIETNAM V.V.V.-nieuws Het oog gericht op een nieuwe partij Dinsdag 30 augustus 1966 48e jaargang no. 65 Uitgave: Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29a, Soest TeL 2566 en 5154 - Postgiro 126156 Ernstige autobot «irtr De politie is er voor Trein bekogeld Diefstal bij de St. Jozef school Soester natuurbad J. v. d. Bank won een varken in nuzzelrit Soester voetbalsuccessen in Amersfoort Muzieknarade De Soester Turnelub stroomlijnt lesrooster Grote deelname aan negende Paleis Soestdijk tocht TEL BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIETEL. 4444 Groot Df)T>r Dansen in de Pekingtuin Stoelen gestolen SOESTER (QOURANT Abonn. p. kwart, f 2.75 - per post f 3.40 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag Met enig onbehagen wacht men op di verse plaatsen in de wereld af wat president De Gaulle over Vietnam te berde gaat brengen tijdens zijn be zoek aan Cambodja. De manier waar op de Franse staatsradio en genatio naliseerde tv. verslag brengen over Vietnam Washington voelde zich al eens geroepen daartegen te proteste ren laat vermoeden dat de generaal weer eens zal aandringen op neutrali sering van dit gebied, te beginnen door de verdwijning van de Amerikanen. Het is een standpunt dat ter plaatse zal worden toegejuicht: Cambod.ie staat op slechte voet met buren Thai land en Zuid-Vietnam, maar is innig verbonden aan Peking. De Gaulles woorden zullen propagandistisch zeker worden uitgebuit, waarbij men dan over het hoofd zal zien dat de Fran sen indertijd krachtdadig Achter-In- dië uitgebonjourd zijn na de vernie tigende nederlaag bij Dien Bien Phoe Het staatshoofd van deze zeer onvrij willig vertrokken koloniserende mo gendheid heeft zeker als zodanig ver der weinig reden om over de toestand tiier met enig gezag te spreken. Wel kan hij op deze manier voor Frankrijk enige verloren sympathie terug zien te winnen, maar een serieu ze bijdrage tot oplossing van de Viet namese oorlog valt van hem niet te verwachten. Volgende stap Die oorlog dreinst intussen maar voort En is weer een beetje geïntensiveerd iu de Amerikaanse bommenwerpers ook actief zijn geworden in de gede militariseerde zone tussen noord en zuid. niet ten onrechte overigens want dat daarbij toestellen verloren gingen is op zichzelf al een teken dat de noordelijken die demilitarisatie al ">an hun laars hadden gelapt. ?n zo is men ongeveer zover gegaan met uitbreiding van de strijd dat er nog maar haast één volgende stap over is: feitelijke invasie van Noord-Viet nam met troepen, die volgens News week al voorbereid en op handen is. 'Dit blad. dat een systeem maakt van het voorspellen van nieuws, heeft daarbij niet zelden gelijk maar ook vaak ongelijk gekregen). De vraag is steeds welke Amerikaanse stap de Chinezen nu net te gortig zal zijn. zodat ze zich actief met de strijd gaan bemoeien. Tot dusver heeft Washington het steeds bij het rechte eind gehad door te stellen dat Peking zich toch buiten de oorlog zou hou den Maar het gevaar dat door Chine se deelneming en de daar licht uit voortvloeiende Russische inmenging de Vietnamese strijd inderdaad opvlamt tot een wereldconflict met de twee machtigste staten tegen over elkaar, is weer een beetje toegenomen. Natuurlijk heeft De Gaulle gelijk wanneer hij neutralisering verkieslij ker vindt. Een regelrechte vrede tus sen Saigon en Hanoi zou nog prettiger zijn. En helemaal plezierig was het wanneer Peking opeens zijn wereldpo litiek omzwenkt tot een methode zoals die in de rest van de wereld gebrui kelijk is- d.w.z. niet altijd even aardig jegens elkaar, maar zonder spelen met regelrechte oorlogsdreigingen. Helaas is er een gapende kloof tussen wat verkieslijk is en wat mogelijk is. Opzettelijk Het is zeer de vraag of het bombar deren van Noord-Vietnam wel de wijs te maatregel is geweest. Maar in prin cipe is het zo dat het Chinese com munisme het duidelijkst is dat ge formuleerd door Lin Piao, nu officieel de tweede man na Mao zelf open lijk belijdt dat het uitbreiding zoekt en wel bij voorkeur door geweld. Met een dergelijke opvatting is geen compromis te sluiten, het enige wat men kan doen is capituleren of zo fel mogelijk verzet bieden. Waarbij dan het capituleren nog een zinloze bezig heid is. want als men Mao gunt dat hij Zuid-Vietnam bij zijn Noord-Viet- nam trekt, waarom zou hij dan niet zijn rijk uitbreiden met Cambodja en Thailand? En wat heeft dan Maleisië nog in te brengen tegen zijn steeds sterker wordende bovenbuur? Tinnen soldaten Er kunnen fantasieën bedreven wor den met de theorie van de tinnen soldaatjes, waarbij één vallend figuur tje de hele rij meesleept: maar in dit geval is dat de officieel aangekondigde gang van zaken. Lin Piao immers be schrijft het als noodzaak dat net als in de Chinese revolutie het platteland de steden dwong mee te gaan in het communisme van Mao, ln de wereld van de plattelanders (dat zijn de agra rische staten) ook de steden (dat zijn de industriestaten van West-Europa, de Sowjet-Unie, Japan en de V.S moeten omsingelen en dwingen via de maag zich naar de wil van de revo lutionairen te schikken. In die zin heeft Johnson gelijk als hij beweert dat het in Vietnam niet gaat alleen om dat kleine landje, maar dat hier een eerste barrière is opgericht tegen de openlijke Chinese expansie drang. Ofschoon Johnson dan de beste methode heeft gevonden om die bar rière in stand te houden, kan verder slechts een academische vraag blijven, die van minder belang is dan het feit dat hij in leder geval iets heeft gedaan om Mao's (Lin Piao's) expansiedrift een halt toe te roepen. Ze zijn er weerde busconcerten! Dat wil zeggen, we hebben de pro gramma's en de plaatsbewijzen gekre gen. Wie zich had laten inschrijven, kan de kaarten komen afhalen. Wie als nieuwe deelnemer wil meedoen, kan een abonnement bij ons in ont vangst nemen. Dit abonnement komt dit jaar op 17,50. Duurder! Ja... redelijkerwijs gaan ook de culturele geneugten in prijs naar boven. Maar u. krijgt er dan ook iets bijzonders voor. Wat zegt u van het eerste concert met onze Emmy Verhey als soliste? Ze zal het vioolconcert van Tsjaikow- sky. waarmee ze in Moskou zoveel succes boekte, laten horen. De data der drie concerten zijn: donderdag 20 oktober, donderdag 12 januari en donderdag 6 april. Nieuwe deelnemers, wacht niet te lang met u van een plaats te verzekeren. U heeft nu nog ruime keus. U zit dan naar uw zin. Degenen, die bang waren voor te moderne programma's, kunnen we gerust stellen. Namen als: Beethoven, Schubert, Schuman, Han del, Weber. Chopin, Mendelsohn, Tsai- kowsky. Richard Strauss klinken nog al niet verontrustend, vindt u wel? Dus we hopen, dat U besluit weer mee te gaan. Het ls mooi enge zellig! Voor nieuwe inwoners van Soest: At tentie voor drie concerten in de con certzaal Tivoli te Utrecht. Het U.S.O. concerteert onder leiding van Paul Hupperts, Bruno Maderna, Frits Knol met medewerking van solisten. Uit en thuis per bus, abonnement voor drie concerten, vestiaire en plaatbespreking, alles bij elkaar 1 17,50. U kunt bij ons het abonnement in orde laten maken. Doet u mee dit jaar? Wij hebben al een vaste kern van liefhebbers, maar uitbreiding wordt toegejuicht. Hoe meer zielen u weet het. maar in deze is de vreug de vooral zeer muzikaal. De chr. vereniging voor lichamelijke opvoeding „Olympia" houdt op woens dag 21 september a s. haar jaarverga dering in gebouw Middelwijk aan de Talmalaan. De vergadering begint om acht uur. Om het huishoudelijke gedeelte zo snel mogelijk te laten verlopen, zullen de jaarverslagen van penningmeester en secretaresse in het Olympia Nieuws worden afgedrukt, zodat deze op de vergadering niet behoeven te worden voorgelezen. De verkjezing van be- stuurs- en technische commissieleden zal als volgt gebeuren: ieder lid krijgt bij binnenkomst een gestencild stem biljet voor verkiezing van de bestuurs leden en een stembiljet voor het kie zen van de leden der technische com missie. In de pauze worden de biljet ten in een bus gedeponeerd en tijdens het tweede gedeelte van de vergade ring wordt de uitslag bekend gemaakt. Nadat leden en bestuur enkele alge mene vragen hebben besproken, wor den een of meer films vertoond van de Nederlandse Sport Federatie, waarmee de avond wordt besloten. De afdeling volleybal gaat zich lang zamerhand voorbereiden op de komen de competitie. Er is alleen bekend, dat de competitie 1966-'67 in september van start zal gaan Wel is de defini tieve indeling bekend gemaakt van de Overgangsklassen, waarin het eerste dames- en eerste herenteam van Olympia zijn ingedeeld. De dames behoeven dit jaar niet tegen Unitas uit Doorn en Anthlon en S.O.S. uit Utrecht in het strijdperk te treden, maar reizen daarvoor in de plaats naar Harderwijk en Apeldoon. Bij de heren is er één voor Olympia onbekende tegenstander bijgekomen. namelijk Shadows uit Harderwijk, waartegen de Soesters nog nooit hebben gespeeld. De indeling is als volgt: dames: Blue Stars. Apeldoorn: V.V.A.. Amersfoort: Spirit, Amersfoort: Shadows. Harder wijk: Flevo, Harderwijk: V.I.F.. Hil versum G VC., Hilversum; S V.V., Soest: en Panters uit Veenendaal. Zondag reed de heer L J. H. alhier in zijn auto op de Birkstraat. komende van Amersfoort in de richting Am sterdam. Bij het „Eekhoornnest" wil de hij de inrit van dit vacantiecen- trum indraaien en sorteerde voor op de rijweg, waarbij hij duidelijk aan gaf dat hij linksaf wilde. Een achter hem rijdende bestelauto, bestuurd door J. W. de G. uit Amster dam. reed met grote vaart op de stilstaande auto. die daardoor met een flinke gang vooruitschoot en tegen een boom terecht kwam. De bestel auto vloog over de kop en kwam weer op zijn wielen naast de personenauto tot stilstand. De bestuurder van de personenauto en een medeinzittende moesten naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort vervoerd worden. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Er is op het ogenblik een onderzoek gaande in verband met gepleegde on zedelijke handelingen met kinderen, waarover wij nog geen verdere mede delingen kunnen verstrekken. De politie verzoekt echter dringend ouders van kinderen, die met mede delingen van dien aard thuis komen, dit direkt aan de politie te melden. Vaak blijkt dat ouders dit maar ver zwijgen. Dit werkt het kwaad in de hand en bemoeilijkt het werk van de politie. Vier jongelui van 9-12 jaar zochten afleiding in het bekogelen van een trein nabij het station Soest Zuid. De politie wist de jongens op te spo ren en heeft de ouders gewezen op deze gevaarlijke handelingen van hun kinderen. In de R.K. school „St. Jozef" ls inge broken en de daders hebben een gro te partij vulpenhouders, ball-points, schrijfpennen, potloden en snoepgoed meegenomen. Een groot gedeelte van het gestolen goed werd teruggevonden langs de spoorbaan achter Pribor. Waarschijnlijk heeft men zich met een valse sleutel toegang verschaft. Heren: Spirit. Amersfoort; S S.S.. Bar- neveld. Shot. Culemborg, Shadows, Harderwijk. Huizen: HIO.S. Hilver sum; Olympia. Soest; S.V.V.. Utrecht: D.P C. 2, Utrecht; Hercules. Woerden: Valboval 2. Woerden en Cito uit Zeist. De afdeling wandelsport staat voor het tweede gedeelte van het drukbezette wandelseizoen. Na de geslaagde Paleis Soestdijktocht van zaterdag j.1. staat de Olympianen een uitgebreid pro gramma te wachten In de eerste plaats de zware „Airborne-tocht" te Oosterbeek die op 10 september wordt gehouden Op 17 september wandelen de succesvolle groen-witten in Ermelo in de ..Gemstocht". Op 1 oktober volet in Baarn de bekende „Dudok de Wit mars" en op 8 oktober de „Wingmars in Huls ter Heide. Sinds de laatst gepubliceerde opgave van gevonden voorwerpen werden in het Natuurbad in de periode 5 juli tot en met 24 augustus weer de na volgende goederen achtergelaten: 8 vestjes, jasjes, truitjes, pullovers e.d. 2 damesshawls, 1 jongensbroekje, 3 he renpolshorloges, 2 damespolshorloges. 1 trouwring 1 sleuteletui met sleutel, 3 zonnebrillen, waarvan 1 zgn. opzetter met etui, 1 Chinees matje met kleed, 1 plastic speelgoedautootje, voor meer dere schoenen, zwembroeken, hand doeken, portemonnees met en zonder inhoud halskettinkjes, armbandjes en sleutelringen. De goederen zijn terug te bekomen aan de kassa van het Natuurbad tus sen 18.00 en 18.30 uur. Aan de door de Achterveldse auto-, motor- en bromfietsclub georganiseer de oriëntatierit heeft de heer J. van den Bank uit Soest de eerste prijs overgehouden: een varken van bijna 100 kilo. De heer Van den Bank was van de 55 deelnemers de beste puzzelaar. Hij liep slechts drie strafpunten op. Het zelfde aantal werd voor de Nunspeet- se huisarts dr. Lucardie genoteerd, maar deze had een iets slechter ge middelde, zodat de heer Van den Bank winnaar werd. De rit was uitgezet door de voorzit ter en secretaris van de organise rende vereniging, resp. de heren G. van Marwijk en W. Hilverts. Zij had den hun uiterste best gedaan om zo veel mogelijk deelnemers te foppen en ze zijn daar uitstekend in geslaagd. De heer Van den Bank liet zich ech ter niet van de wijs brengen en ont rafelde het precisiewerk nauwkeurig. Via Stoutenburg, Hamersveld, en Amersfoort kwamen de deelnemers weer bij de startplaats, hotel De Ros kam, terecht. Twee Soester voetbalclubs hebben zich afgelopen weekeinde ln Amersfoort laten gelden in het door de militaire sportverenigingen Centurion georgani seerde voetbaltoernooi, dat jaarlijks wordt gehouden. Winnaar werd het elftal van C.S.M., terwijl Polly Boys op de tweede plaats eindigde. Polly Boys en C.S.M. kwamen door overwinningen in hun afdeling ln de finale terecht, waarin geen van beide ploegen kans zag een doelpunt te scoren. Strafschoppen moesten de beslissing brengen en die viel tenslotte uit ten gunste van C.S.M. Een spannende slotfase dus. waarin de vele toeschouwers lang in het on zekere werden gelaten. Ook nog tij dens het nemen van de strafschop pen. want pas de derde serie bracht de definitieve beslissing. Een teleur stellend resultaat voor Polly Boys. dat voor het eerst aan het toernooi deelnam. De in rood tenue gestoken Soesters waren duidelijk de besten van het toernooi, maar omdat ze in de laat ste wedstrijd tegen plaatsgenoot C S M. vergaten te schieten, kon C.S.M. voor de tweede maal in drie iaar de beker mee naar huis nemen. Het toernooi had een internationaal tintje door de deelname vari Armi- nia Ickern. een ploeg uit het Duitse plaatje Castrop Rauxel bij Dort- mund Ter afsluiting van het toernooi speel de de Duitse ploeg een gast/wedstrijd tegen epn combinatie van soelers uit de zes deelnemend^ verenigingen De wedstriid leverde de „verse" Duitsers tpee^ de reeds vermoeide gecombi neerde voetballers een 3-5 overwinning op. De nriisuitreikine had nlaats in de kantine van de Bernhardkazerne. De K N V.P t'.-.i rro» c.-ri voor ster van het zomeravondvoetbal in -°t district Amersfoort, de heer A. P "V M. Kerstens. reikte na pen korte -"esnraak de prijzen uit. Een diner, -^volgd door een feestavond, waarop ^aast bingo ook volop gelegenheid •"as tot dansen, besloot deze geslaag de toernooidag. De uitslagen waren: Poule A: Polly Bovs-Centurion 3-1: O B.-Polly Boys 0-5: Centurion-O.B. 2-1. Poule B: C.SM.-VV.L. 2-0: V.R.A.- C.S.M. 1-2: VVJj.-V.R A. 0-6 1 en 2: C.S.M.-Polly Boys (CSM wint door straf schoDpena: 3 en 4. Centurion- VÜ.A. 1-0; 5 en 6 .B.-V.V.L. 3-1. De muziekvereniging „Patiëntia Vincit Omnia" organiseert vrijdagavond 2 september een grote muziekparade met medewerking van een aantal or kesten uit de omgeving op het Nassau- plantsoen. Het Harmonieorkest „Crescendo" uit Baarn. de Muziekvereniging „Soester- berg". deBrandweerharmonie uit Bilthoven. de Koninklijke Biltse Har monie het Harmonieorkest „Wils kracht" uit Amersfoort en de Harmo nie „Patiëntia Vincit Omnia" uit Soest en mogelijk ook nog de mu ziekvereniging „Excelsior" uit Spaken burg zullen de parade verzorgen. Burgemeester S. P Baron Bentinck zal de parade openen vanaf de mu ziektent. welke op 't Nassauplantsoen wordt geplaatst, nadat de verschillen de corpsen en drumbands, die om 7.30 starten vanaf de Pieter de Hooghlaan. langs verschillende routes naar het Nassauplantsoen opmarcheren, alwaar dan om plm. 8 uur de opening zal plaatsvinden. De Soester V.V.V. heeft een wisselbe ker beschikbaar gesteld voor dat corps, dat het meest representatief naar vo ren komt. Deze beker zal door de voor zitter van V.V.V. worden uitgereikt als het programma op en rond het plant soen ten einde is. Hierna marcheren de gezamenlijke corpsen via de Prins Hendriklaan, Albert Cuyplaan en Tai- malaan naar de zaal aan de Pieter de Hooghlaan, alwaar nog een laatste mars gespeeld zal worden. Het afscheid van de deelnemende corp sen zal ln de zaal plaatsvinden. Het bestuur van P.V.O. hoopt dat dit evenement zal slagen en dat het een aansporing zal zijn om elk jaar een dergelijk festijn te houden. H.et ls misschien ook een aansporing voor de jeugd van Soest om te beslui ten ook les te gaan nemen bij P.V.O Erkende leraren van de Amersfoortse Muziekschool staan hierbij terzijde. Ook zij, die reeds een instrument of trom kunnen bespelen, zijn van harte welkom. Volgens een advertentie elders in dit blad heeft de Soester Turnelub haar lesrooster met ingang van donderdag 1 september rigoreus gewijzigd. Maandag is een echte „mannendag" geworden, woensdag en donderdag ty pische „vrouwendagen". De avondlessen staan alle onder lei ding van een vakleraar, de heer S. de Boer uit Utrecht, terwijl de namiddag- lessen blijven toevertrouwd aan me vrouw A. Egtberts uit Soest. De reor ganisatie is mede een gevolg van het vertrek naar 's-Graveland van Mejuf frouw Heesbeen, leidster van de woensdagmiddaggroepen. Haar lessen zijn ten dele opgeheven, ten dele overgebracht naar andere uren in een betere zaal. (ulo-school achter het verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat). Als gevolg hiervan heeft de S.T.C. na 38 jaar het lokaal in de Kerkebuurt verlaten, hetgeen voor de vereniging van historische betekenis is. Het ge wijzigde rooster biedt tal van voor delen en mogelijkheden, zodat de jaar lijkse toeloop van nieuwe leden ge makkelijk kan worden opgevangen. Voor deze negende Paleis Soestdijk- wandeltocht. georganiseerd door de wandelafdeling van de Chr. Gymnas tiekvereniging Olympia. bestond flin ke belangstelling. Onder de ruim 500 deelnemers(sters) bevonden zich groepen uit Lisse, Amersfoort. Baarn. Lienden. Herwij nen, Eist. Opheusden, Soesterberg. Nw. Vennep, Veenendaal en uiteraard ook Soest. Groepen en indiviauelen, die 25 km gingen wandelen, vertrokken om 13.30 uur vanuit Credo aan de Julianalaan. Die voor 18 km gingen om 14 uur van start en tenslotte de 12 km om 14.15 uur. Het parkoers liep door het prach tige landgoed Pijnenburg, vervolgens door het Baarnse bos en vandaar te rug langs het Paleis Soestdijk naar Credo, waar de finish was. De groepen werden langs de route gecontroleerd uoor een jury. bestaan de uit de heren: T. Voskuilen en J. Wegen uit Veenendaal, E. Hoek uit Buurmalsen, H. v. d Broek (Soest), J. Pringer (Lage Vuursche) en H. de Best (Amersfoort). Tegen half zes kon de voorzitter van lympla. de heer J. Schippers de prijs winnaars bekend maken van groepen die 12 km hadden gelopen. Dat waren: 1. W.S.K. uit Amersfoort, 2. Rijnkan- ters uit Eist. 3 De Beuktrekkers uit Lienden. 4. DEOS. uit Veenendaal. 5. Van Arkel Instituut uit Soest. Tegen zes uur waren ook de overige groepen binnen. De uitslag van de 18 km was: 1. D.V.Z. uit Opheusden. 2. Beuktrek kers uit Lienden. 3. D.E.O.S uit Vee nendaal. Iedere deenemende groep ontving een extra prijs, in de vorm van een verzil verde asbak met herinneringsmedaille. De individuele lopers ontvingen een herinneringsmedaille met oranje lint. De heer Schippers dankte allen voor de deelname en sprak een speciaal woord van dank aan de organisator van deze jaarlijkse wandeltocht, de heer W. A. Suman. f* In Heusden aan de Maas ls een aan tal politieke geïnteresseerden bezig met het uitwerken van plannen, die tot doel hebben een nieuwe politieke partij te stichten, de zoveelste. Wat bezielt de initiatiefnemers om al deze moeite te doen, terwijl er toch al zoveel partijen zijn? „Wij willen niet alleen de ontevre denheid achter ons. maar vooral men sen. die de samenleving willen verbe teren". aldus de heer W. Geurts van Kessel, de woordvoerder van de ini tiatiefnemers en voorzitter van Heus- dens Gemeentebelangen. Dat ls heel mooi gezegd van de heer Geurts van Kessel. Het is alleen maar iammer, dat het niet origineel is. We hebben deze uitspraak al zo vaak ge hoord van mensen, die er in de poli tiek eer dikbelegde boterham (bij) verdienen. Iedere partij wil de ontevredenheid achter zich - dat zal hun een flinke stemmenwinst opleveren, want er zijn nog al wat ontevredenen, dacht ik zo. En de samenleving verbeteren, wie wil dat niet? Het zijn kreten, die men tijdens de televisie-uitzendingen voor de Dolitieke partijen regelmatig kan beluisteren. De initiatiefnemers van de nieuwe nartij in wording, die waarschiinliik de naam „Landsbelang" zal krijgen, hebben aan zo'n 550 plaatselijke groe- oeringen in het land een brief ge schreven. De alom heersende onte vredenheid onder de kiezers over de belastingpolitiek. de invloed van de zuilen in radio en televisie en de rel letjes in Amsterdam hebben ze tot uitgangspunt genomen. Ze schreven, dat Nederland uit de gr^ep moet van pen paar machthebbende üartijen. Dat ziin zonder twijfel positipve pun ten. Maar het zal wel weer uitdraaien od bijdraaien zodra de nieuwe partij penmaal uit de grond gestamot is. Weliswaar zeegen de initiatiefnemers al veel positieve reacties te hebben ontvangen, vooral van intellectuelen, maar dat wil nog niet zeggen, dat men in Heusden aan de Maas nu op de goede weg is. Het is trouwens opval lend. dat biina elke organisatie, die iets wil bpreiken. schermt met de uit lating: ..Vooral in intellectuele krin gen vinden we steun voor onze plan nen". Dat is nameliik een logisch gevolg van het feit. dat er onder de sym- oathlsanten altijd intellectuelen zit ten. Dat is zelfs bij de meest simpe le partij het geval. De heren in Heusden aan de Maas hebben er nog aan toegevoegd, dat. zij van mening zijn. dat Koekopk niet. de juiste man is om de heersende onte vredenheid oo to heffee We mopten mensen in de Tweede Kamer hehben met kennis van zaken, constructieve mensen, die niet on hun eip-pn belang of dat van hun oartii uit ziin. maar die eerJük iets voor de gemeenschap willen doen". t^raai gezegd, maar aan fra°>e woor den hebben we zo weinig horen wp uit, ociitipice kringen biina dssre- liiks. Zelfs fraaie woorden kunnen nietszeggend ziin. Daarom had men in Heusden boter kunnen wachten, tot dat er sniiker<: m°t kon^pn grocioaon zouden ziin. Of beter niets kunnen doen. want aan nog meer oolitjeke nartiien. nog meer vraagtekens voor de kiezer, heeft niemand behoeftp KANTMAN. Het „Groot Gaesbeeker Gilde" orga niseert zondag a.s. een schuttersfeest op een terrein aan de Birkstraat naast café „De Korte Duinen". Een uitgebreid nrogramma is samen gesteld. Te 13-15 uur wordt hpt Ko ningspaar 1965 vanaf de Klein Eneen- daalweg afgehaald en zal via de Nieu- weweg. Ossendamweg. Soesterbergse- straat.. Hildebrandlaan. Bortolottilaan en Birkstraat naar het feestterrein rijden. Te 13.45 uur volgt officieel aftreden van de Schutterskoning 1965. waarna de wedstriiden een aanvang nemen. Er zal geschoten worden in priis- en ko- ningsschieten od vogel, kampioen- schieten en schijfschieten op meer dere banen. Het geheel zal worden opgeluisterd met het optreden van het Tamboer en vaandelkorps van de schutterij ..Sint Bavo" uit Angeren en bet jonge Vaandplkorps van het Groot Gaesbee ker Gilde. Zaterdag is het meisje M. R 12 jaar. door een jonge herdershond gebeten in de linker heun Het meisie werd plotseling in de Prins Berrknrdlssn door de hond aangevallen De kond bleek het eigendom te zijn van K. v. K. alhier en bij onderzoek bleek dat de hond was losgebroken uit de tuin van de hee" K„ waar hij regelmatig gelijnd vast zit. De heer K heeft volledige vergoe ding van kleding en doktersbehan deling toegezegd. Zaterdag a.s. organiseert de Stichting Pekingtuin een groot platenbal o.l.v. de disk jockey Andy Jackson. Naast de platen van de Beatles, Rol ling Stones en Les Baroques worden alle singles van de hitparade ge draaid. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn van het terras van café „De kor te duinen" vier stoelen ontvreemd.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1