„Jan Tabak" brodeloos msLzzn Patates-lriieszaak bij busstation Soest-Zuid gesloten SPANNING OP L00NFR0NT „De Witte Pompen" VFRHIHJR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn. SPORT EN STERREKUNDE Zonder commentaar SOESTERBERG VOETKLACHTEN orthopedist Gratis advies Van Dam's Schoenen Gevarieerd programma voor deelnemers aan jeugdweek Mixed Hockey Club ..Soest" TEL BRANDWEER 3 3 3 3 P0LIT1ETEL. 4444 Mutaties in het bestuur Politie Sport Vereniging Studiekamp voor uJ.o.-leerlingen Gemeentelijk instituut voor beeldende expressie V.V.Z.-nieuws Uniform lesgeld Muziekschool IipvMfaj Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Sinds gistermorgen kan men voor een hartige hap niet meer in Soest-Zuid terecht. De patates-friteskraam van „Jan Tabak" aan de Kolonieweg heeft noodgedwongen de zaak gesloten Woensdagavond werden de laatste klanten geholpen door de heer Noorda, schoonvader van de heer W. Groene- veld uit Hilversum, die de zaak van de heer W. Tabak had gepacht. Door deze sluiting is de heer Tabak brodeloos ge worden, want hij heeft nog steeds geen vergunning om z'n bedrijf elders in de gemeente voort te zetten. Het begon allemaal zo'n tien jaar ge leden. toen de heer Tabak wel brood zag in een patates-friteskraam in dit deel van de gemeente. Hij vroeg een vergunning aan om een dergelijke zaak te mogen beginnen, maar hem werd de daarvoor benodigde vergunning ge weigerd op grond van de Hinderwet Men kon zich toen namelijk geen oor deel vormen over eventuele hinder en schade. die het gevolg zouden kunnen ziin van de werkzaamheden in een f - --'-raam De heer Tabak diende la ter een gewijzigd plan in. waarvan het van burgemeester en wethouders neer gelegd. Hij heeft een beroepschrift in gediend bij de Kroon, die het op vrij dag 23 september a.s. zal behandelen. Bij de gemeente geeft men de heer Tabak weinig kans op een voor hem gunstige beslissing. De gemeente heeft hem trouwens al een half jaar respijt gegeven, want oorspronkelijk zou de zaak al op 1 april gesloten moeten worden. De vergunning is later nog met een half Jaar verlengd. De exploitant is bij drie raadsleden geweest om zijn nood te klagen. „Alle drie zeiden ze, dat ze er niets aan konden doen. Wie dan wel?" zo vraagt de heer Tabak zich af. Hij heeft bij zijn bezoek aan de raadsleden de in druk gekregen, dat er in het college maar één man is, die de zaak door drijft. Hij is van mening, dat hij de zaak best zou hebben kunnen voortzet ten, zolang er nog geen aanwijzingen bestaan dat het stedebouwkundig plan ter plaatse spoedig zal worden gereali seerd. De gemeente staat echter op het standpunt, dat regeren vooruitzien is Zijn bloeiende zaak is gesloten en het ziet er niet naar uit, dat die spoedig naar elders verplaatst zal worden. „De gemeente heeft wel gezegd: „Zoek maar een andere plaats op", maar als ik dan weer eens met iets kwam, werd het steeds afgewimpeld. Op die manier is er geen enkel stukje grond meer vrij. En ik wil graag in Soest-Zuid blijven zitten", aldus de heer Tabak. De heer Noorda, die de galgemaaltjes verkocht woensdagavond, kan wel be grip opbrengen voor het feit, dat de zaak moet wijken voor het algemeen belang. Maar hij vindt het „gek", dat de gemeente geen andere plaats heeft aangewezen, waar de zaak zou kunnen worden voortgezet. „Als ze de jongelui in Soest-Zuid deze plek ontnemen, ko men ze in de kroeg terecht. En daar veroorzaken ze meer last dan hier. Men zegt zo vaak, dat een patates- kraam een verzamelplaats is van no zems. Ik zit nu zeven jaar in het vak, maar ik heb nog nooit last gehad met de jongelui en ook niet met de politie", aldus de heer Noorda. Hoe het zij. de zaak van „Jan" Tabak bestaat niet meer. Het gebouwtje staat sr nog wel, maar er zullen geen klan- De liefhebbers van een „hartige hap" kunnen in Soest-Zuid niet meer te recht. Gisteren is de enige patateszaak, die van „Jan" Tabak, gesloten. De heer Tabak, rechts op de foto, is nu brodeloos. Hij hoopt nog op een won der door een beslissing van De Kroon, die zijn beroepschrift op vrijdag 23 >+prnb'»*» b-hr^odelt WJwmm college van B. en W. vond. dat het iets gunstiger was. Een definitieve ver gunning heeft de heer Tabak echter nimmer gekregen. Hij kreeg een tijde lijke vergunning met daarbij de mede deling, dat de zaak na verloop van enkele jaren zou moeten verdwijnen. De patates-friteskraam. een auto waar van de wielen zijn verwijderd, staat in een gedeelte van de gemeente, waarvoor een stedebouwkundig plan is opgesteld. Nog meer gebouwen ter plaatse zullen moeten verdwijnen. De heer Tabak is van mening, dat het zo'n vaart niet loopt en zegt te weten, dat de gemeente nog niet eens over eenstemming heeft bereikt met de eige naar van de grond, waarop de (geslo ten) patates-friteskraam momenteel nog staat. Voor de uitvoering van het stedebouwkundig plan heeft de ge meente deze grond wel nodig. De heer Tabak heeft zich overigens niet bij de beslissing van het college Op zaterdag 3 september houdt een zitting bij Van Dam's Schoenen. op het gebied van voetklachten steunen, beugels etc. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt u aangeboden door: Torenstraat 5, tel. 3473. De eerste besprekingen over de lonen in 1967 zijn nu al vastgelopen. Dat belooft dus de komende maanden weer een flinke touwtrekkerij te wor den. De werkgevers willen een loonsver hoging, die de 4% niet zal overschrij den en wijzen het idee van een spaarloon vierkant van de hand. De vakbonden willen op zijn minst een even grote loonsverhoging, plus enkele procenten spaarloon. Men kan zich afvragen of de centrale organisaties er niet beter aan hadden gedaan nog even met de loononder handelingen te wachten. Eerst zal im mers nog de miljoenennota moeten verschijnen. Dan weet men onder meer. wanneer bijvoorbeeld de nieu we sociale wetten in werking zullen treden en of de huurverhoging per 1 januari 1967 wel of niet doorgaat. Zouden beide maatregelen op die da tum in werking treden, dan zal een nieuwe huurcompensatie gegeven moeten worden en weet men ook of de premieverzwaring, die eveneens ge compenseerd moet worden, nog wel veel ruimte voor loonsverhoging zal toelaten. Bovendien is thans reeds bekend, dat de reeds eerder vastgestelde verlaging van de loon- en inkomstenbelasting per 1 januari a.s. doorgaat, zodat al le werkers met ingang van die datum wekelijks een hoger bedrag in hun loonzakje zullen vinden. Ongetwijfeld zal deze verhoging van het loon bij de loononderhandelingen wel een punt van bespreking gaan uitmaken. en dat men beter te vroeg kan zijn met het nemen van maatregelen dan te laat. Bovendien, zo zegt men, wisf de heer Tabak, dat hij moest verdwij nen. De heer Tabak is een verbitterd man ien meer komen. In Soest-Zuid kan nen voortaan niet meer terecht voor een hartige hap De liefhebbers moeten er een ritje voor naar het centrum van Soest of naar Soestdijk voor ma ken. De Ned. Hervormde en Gereformeerde Jeugdraden van Soest en Soestdijk hebben een jeugdweek georganiseerd, die van zaterdag 10 tot en met zon dag 18 september gehouden wordt. Het wordt, evenals vorig jaar. een week met voor elk wat wils. Er is ditmaal speciaal aan leeftijdsgroepen gedacht. Het programma omvat o.a. kinderspelen, puzzelritten. een aktie voor gebrekkige kinderen, broodmral- tijden. een gezellige avond, film en een soeciale ieugdmeeting. De jeugdweek begint met kinderspe len op zaterdag 10 seotember. Jon gens en meisjes van 8 tot en met 11 jaar kunnen vanaf half drie 's middags terecht oo het terrein aan de Waldeck Pyrmontlaan. Aansluitend is er een broodmaaltijd in Gebouw Credo aan de Julianakerk. Daarna is er een filmvoorstelling. Bij slecht weer vervallen de kinderspelen en wordt de jeugd om half zes in ge bouw Credo verwacht. Tevens is er een puzzelrit. Voor jon gens en meisjes van 13 tot en met 15 iaar is er een fietsrit, terwijl er voor de deelnemertjes van 16 jaar en ouder zowel een fiets- als bromfietsrit is. De start is om half drie vanaf de par keerplaats bij de Gereformeerde Ju lianakerk aan de Julianalaan Het in schrijfgeld voor de fietsers bedraagt een kwartje, voor de bromfietsers twee kwartjes. Om zes uur is er voor de jeugd van 8 tot en met 11 jaar een broodmaaltijd in Credo, voor de jeugd van 13 tot en met 15 jaar in gebouw De Rank aan de Soesterberg- sestraat: daarna is er een gezellige avond met muziek en bingo. Op dinsdagavond 13 september is er in gebouw Middelwijk een filmavond voor de jeugd (alle leeftijden): aan vang 8 uur. De actie voor gebrekkige kinderen geldt de jeugd in het kindertehmr Nieuweweg (voorheen Trein 8.28) aar de Kolonieweg. Daar zijn ongeveer vijftig patiëntjes ondergebracht, die geestelijk gehandicapt zijn. Het groot ste deel van de hier aanwezige kin deren kan uitsluitend in hun bed verzorgd worden. Slechts een twintigtal van de hier verpleegde kinderen kan bij mooi weer buiten spelen. De Jeugdraden hebben nu een aktie op touw gezet, die tot doel heeft geld bijeen te bren gen voor het laten aanbrengen van een beschutte speelplaats, zodat ook bij minder mooi weer de toch al zo gehandicapte kinderen „bulten" kun nen spelen. De jeugdweek wordt afgesloten met een jeugdmeeting, die op zondag avond 18 september wordt gehouden in de Gereformeerde Julianakerk. De meeting begint om half acht. Als spre ker treedt op de heer G. Mol. Tijdens deze bijeenkomst zet men definitief een streep onder deze jeugdweek maar ze betekent tevens de start vari het nieuwe seizoen. De jeugd heeft kans om bij de di verse wedstrijden een groot aantal prijzen in de wacht te slepen. Deze zullen tijdens de broodmaaltijden worden uitgereikt. De organisatoren van dit evenement, dat wel een traditie zal gaan worden] hopen, dat de belangstelling voor de diverse onderdelen evengroot zal zijn als vorig jaar. toen velen aan deze jeugdweek hebben deelgenomen. Vooral voor wat betreft de actie voor HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN DRIEWIELERS enAUTOPEDS Voor een goede service staan wij garant. BSA - PHOFNÏX PllCH SOLEX RAP - MOBYLETTE E.E.G - BUR GERS RIJWIELEN Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 de gebrekkige kinderen hoopt men op een groot succes. De jeugd krijgt de instructies voor deze aktie via leiders en leidsters. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 4 SEPTEMBER 12.30 uur: Heren Veteranen-Deventer Veteranen. 12.30 uur: Heren II-Am- sterdam IX. 14.00 uur: Heren I-De- venter. 14.00 uur: Heren III-Amster- dam XI. 11.00 uur: Dames II-Vooi- daan III. 12.30 uur: Dames III-Voor- daan IV. Opstelling elftallen zondag 4 septem ber. Heren I. Doel P. Rip: achter R v. Hall en E Hinderdael; midden B Vriens, D. Stroband en P. v. Woer den; voor P van Hofwegen. T. Lou- man. H. Evenhuis, G. Diehl en Fr. Collard. Heren II. Doel R. v. Hofwegen; achter Tj. v. Weering en H. v. Mierop: mid den B. Geertsema. A. Spoorenberg en H. Marcela: voor M. Spoorenberg, A. Artz. R. Vriens, J. Landgraaf en J. Smith. Heren III. Doel W. v. Veen: achter W. v. Hall en H. Schutte; midden R. v. Hengel. H. J. Blom en J. v. d. Ham; voor Ph. Beeck Calkoen, J. Rip. Ingenegeren, B. v. d. Werf en J. toozendaal. Heren Veteranen. Doel C. Huisman; achter Ph. Bakker en J. Hoppenbrou wers; midden J. v. Balen. H. v. d. Dussen en C. v. Asselt; voor Hr. Boersma, K. Dobben, A. Cremer, H. Hoek en Hr. de Vries. WEDSTRIJDPROGRAMMA le HELFT VAN HET SEIZOEN 1966-1967 Heren I. 2e klasse H. 11-9. Kampong 4-Soest. 18-9. Soest-Gooi II 25-9. Sehaerw. II-Soest. 2-10. Soest-S.C.H.C. TV. 9-10. Amersfoort II-Soest. 16-10. Hilversum III-Soest. 23-10. Soest-Be Fair III. Heren Veteranen. Afd. C. 11-9. Soest- B.MHC. B. 18-9. Gooi B-Soest. 25-9. Soest-S.C.H.C B. 2-10. Kraaien-Soest. 9-10. Pinoké-Soest. 16-10. Soest-Voor- daan. Dames I. 2e klasse D. 11-9. Soest- Laren II. 18-9. S.C.H.C. II-Soest. 25-9. Soest-Schaerw. 2-10. H.I.C.-Soest. 9-10. Pinoké-Soest. 16-10. Soest-Randwijck. 23-10. Soest-Kameleon. Dames II 4e klasse I. 11-9. Vrij. 18-9. Soest II-Amersfoort III. 25-9. Sehaer- weide III-Soest II. 2-10. Soest II- Voord. III. 9-10. Soest II-S.C.H.C. III. 16-10. Shinty-Soest II. 23-10. Kamp. V-Soest II. PHILIPS SPECIAALZAAK Oc/ioem«feejr Van Weedestraat 72 - Tel 2792 De Soester Politie Sport Vereniging houdt op donderdag 15 september a.s. een belangrijke jaarvergadering in verband met het aftreden van twee bestuursleden. Periodiek aftredend zijn de voorzitter, de heer P. J. Bergman, en de penningmeester, de heer K. den kiesbaar. De eveneens periodiek aftre- Ouden. Beiden stellen zich niet her- dende tweede sekretarls-penningmees- ter. de heer R. ten Hove, is wel weer verkiesbaar. Het bestuur heeft voor de funktie van voorzitter kandidaat inspecteur G. D. H. van Woudenberg. Voor de tweede vakante bestuurdersplaats stelt het be stuur de heer A. v. d Bron kandidaat. Behalve de bestuursverkiezing komen op de agenda de gebruikelijke punten voor. zoals het uitbrengen van de jaarverslagen door penningmeester en secretaris en het goedkeuren van de begroting voor het seizoen 1966-'67. Tevens komen aan de orde een be spreking over het maandelijkse club blad. het S.PS.V.-Nieuws en het be stuursbeleid. Na de pauze brengt de caravan-commissie haar verslag uit, wordt het wlnterprogramma bespro ken en krijgen de leden ln de rond vraag gelegenheid vragen te stellen. Na de sluiting van de S.PS.V.-verga- dering krijgt de commissie „Korps- fonds" de gelegenheid verslag uit te brengen. Momenteel neemt een vijftal schut ters van de Soester Politie Sport Ver eniging deel aan de nationale schiet- kampioenschappen van de Nederland se Politie Soprt Bond te Gorssel. De strijd om de nationale titel ls maan dag j.1 begonnen en eindigt morgen. De wedstriiden worden georganiseerd door de SD.K.M Van de S.P.S.V. hebben zowel geweer- als pistoolschut- ters ingeschreven. p donderdag 29 september houdt de S.P.S.V in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat een bingo-avond, die uitsluitend toegankelijk is voor leden. De vereniging heeft met het organiseraen van deze avonden veel succes gehad en op veler verzoek nog een bingo-avond georganiseerd. Om de eerste klassers, die dit jaar op chr. ulu zijn gekomen, op een ver antwoorde manier op te vangen, werd een studiekamp georganiseerd. De 1A- klas verblijft daartoe van zaterdag tot woensdagmorgen in een bungalow kamp. De lB-klas verblijft er van woensdagmorgen tot morgenmiddag. Voor elke klas (steeds 30 leerl.) wa ren vier bungalows beschikbaar. In el ke bungalow waren dus 7 of 8 eerste klassers ondergebracht en een vierde klasser. die de nodige leiding gaf. De kampstaf werd gevormd door een le raarsechtpaar Elk huisje vormt een zelfstandige ge meenschap. 's Morgens ontvangt men per huisje voor die dag huishoudgeld: de bewoners bepalen zelf wat het me nu zal omvatten, koken zelf. zorgen zelf voor de broodmaaltijden °n hou den zelf de woning schoon. Daardoor ontstaat een sterke teamgeest en een intensieve sociale gemeenschap Voor elke klas worden in een daartoe speciaal ingerichte zaal 20 lessen ge geten. Daarbij worden vele soorten tests en opdrachten gegeven, zodat de leerlingen zelf ervaren welke stu diemethoden het meeste rendement oplevert. Het gaat daarbij dus vooral om het leren studeren. Alles ging zeer naar wens er was een goede sfeer, met verrassende resul taten. Een der leerlingen zond ons het na volgende briefje, waaraan wij gaarne een plaatsje verlenen. Wij. de eerste klassers van de U.L.O. in Soestdijk, hadden ons er al op verheugd, u zal zeggen waarop ver heugd, dat zal ik u vertellen: Wij gingen daar in bungalows kamperen. We gingen in de loop van zaterdag weg. U zult misschien zeggen waar om gaan jullie weg, wij gingen voor kennismakingen en meneer Barn- hoorn zou ons les geven en vertellen over studeren enz. We gingen dus zaterdagmiddag weg. Toen we klaar waren met het uit zoeken van slaapkamers en we bo ven of beneden mochten slap.n en moesten we op de verzamelplaats ko rnet De leidsters (want een van de vierde klas was meegegaan om ons te helpen) kregen een landkaart en hen werd verteld waar we naar toe moesten, en daar gingen we. We kwamen al gauw bij de paddestoel waar de opdracht was. We moesten o.a. een Heihaas maken, onze leidster een bijnaam geven en nog meer leuke dingen. En weet u hoe die naam was? Zonnetje. We werden eerste en de prijs was: ieder een ijsje. Zondagmorgen zijn we naar de kerk geweest, waar een meisje, ik bedoel een jongetje gedoopt werd: dat was zo schattig, en zijn zusje zei ook ja, toen hun ouders wat gevraagd werd. Na de kerk hebben we een speurtocht gehouden, die goed moeilijk was, maar ontzettend leuk; de uitslag we ten we nog niet, maar de prijs is drie flessen limonade en daar doe je wat voor. Het is jammer genoeg al maandag en woensdag zijn we weer thuis, maar we hebben het hier fantastisch leuk. Willy Lamers. Op 3 oktober a.s. gaat bovengenoemd Instituut te Amersfoort weer beginnen met een cursus in schilderen, teke nen, boetseren, mozaïek, pottenbak ken en emailleren. De cursus wordt gesplitst in groepen voor kinderen van 9 tot en met 13 jaar en vanaf 14 jaar en volwassenen. Steeds meer wordt behoefte gevoeld zich in een of ander kunstzinnig werk te bekwamen, waartoe bovenstaand instituut een goede gelegenheid biedt. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar de desbetreffende adver tentie in dit blad. Voor het zaterdag-voetbal begint de competitie op zaterdag, 3 sept. a.s. Voor V.V.Z. 1 is de thuiswedstrijd vastgesteld tegen Candia '66. Dit ls voor V.V.Z. een totaal onbekende te genstander. Gezien het feit dat Can dia een fusie is tussen twee Vereni gingen komt het ons voor dat het voor de groen-witten een zware op gave wordt. Door blessures en dienst plicht moeten enkele spelers verstek laten gaan. Deze wedstrijd wordt ge speeld op het terrein aan de Ferd. Huycklaan. Aanvang 16 uur. Het V.V.Z. elftal is als volgt samen gesteld: doel Van Kooy: achter Vlek- kert, v. Kooy, v. d. Kraak en Haage: midden Demmers en v. Kooy: voor Schaap, Hament, Timmer en Ruizen- daal. Dinsdagavond 6 sept., te 20.00 uur speelt V.V.Z. een lichtwedstrijd tegen de betaalde jeugdspelers van de se- mie-profclub Gooiland uit Hilversum. V.V.Z. prijst zich gelukkig tegen een dergelijke tegenstander te mogen uit komen. Het bewijst wel dat V.V.Z, een graag geziene tegenstander is. Het verdere programma voor a.s. za terdag luidt: 13 uur V.V.Z. 2-Hees 2. 13.45 uur Hees 3-V.V.Z.-comb. 14.45 uur V.V.Z. pupillen-Hees pupillen. VOETBALPOOL Aangezien de competitie reeds volop draait en ook de voetbalpool in volle gag ls. kunnen zij die alsnog aan deze pool wensen deel te nemen, zich op geven bij de navolgende adressen: A. v. d. Broek. Dorresteinweg 29: A. Snij ders. Birkstraat 63: Sigarenmagazijn Rouwendaal, Koninginnelaan; Siga renmagazijn Elzenaar. Steenhof fstr.: Sigarenmagazijn De Toren. Toren- straat; A. de Kruyff, Klaarwaterweg 29: W. van Beek, Vermeerlaan 47. Door poollid te worden bij V.V.Z. steunt U deze vereniging. Nieuwe le den zijn van harte welkom. Het ziet er naar uit. dat zo spoedig mogelijk de totstandkoming van een gemeenschappelijke regeling met om liggende gemeenten te verwachten is ten aanzien van de structuur van de Amersfoortse Muziekschool, die in Soest aan de Middelwijkstraat een dependence hoeft. De gemeenteraad van Amersfoort heeft tijdens de dinsdagavond gehou den raadsvergadering goedkeuring ge hecht aan het voorstel van B. en W. om het systeem van de progressieve lesgeldberekening te vervangen door een uniforme regeling. Niet alle raads leden vonden deze maatregel sympa thiek. maar wethouder K. de Wilde legde met verve uit, dat het gezien de financiële situatie van de gemeente ondenkbaar is, dat de huidige subsidie van 200.000 gulden nog hoger wordt. De wethouder sprak als zijn hoop uit, dat omliggende gemeenten nu willen samenwerken. Er is een gemeenschap pelijke regeling opgesteld, die inhoudt, dat het lesgeld met 60 procent wordt verhoogd voor die leerlingen, die af komstig zijn uit gemeenten, die geen subsidie verlenen, die op het peil staat van de gemeenten Amersfoort en Soest. Er werd ook nog gesproken over de medezeggenschap van andere gemeen ten. Hierover zei wethouder De Wilde nog, dat hieruit moet voortvloeien, dat zij ook de financiële consekwen- ties op zich willen nemen, ,,'t Gaat niet op", aldus de heer De Wilde, „dat Amersfoort, alleen geholpen door Soest, de lasten draagt". van SERVIES - GLAS - BESTEK STOEI,EN. TAFELS enz. enz. Met bülevering van DRANKEN op SERVIES. GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant. WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 De laatste hagen hebben de kranten vol gestaan met uitvoerige reporta ges over de schitterende sportsucces- sen van Ada Kok. Betty Heukels en Eef Dolman. Deze drie sportmensen hebben de Nederlandse eer voortref felijk hoog gehouden. Uitvoerige pu blicaties over hun prestaties, die zij zich door het brengen van vele offers konden verwerven, zijn bepaald meer gerechtvaardigd dan de ellenlange verhalen over allerlei over het paard getilde bakvissen, die eens een aar dig liedje hebben gezongen en zich dan verbeelden een groot artieste te zijn. Maar op dezelfde dag dat onze zwem sters een gouden plak veroverden, kreeg de Leidse sterrekundige prof. Oort een hoge onderscheiding van een Amerikaanse universiteit Hierover hebben we in de meeste bladen niets, of slechts een klein, onbeduidend stukje gelezen. De meeste redacties moeten gedacht hebben: de lezers in teresseren zich meer voor zwemmen en wielrennen dan voor sterrekunde of welke wetenschap ook. Zij hebben helaas gelijk. En wanneer zij elk wetenschappelijk onderwerp nu maar bij voorbaat uit de krant we ren, dan zal de publieke interesse voor dergelijke onderwerpen steeds minder worden en worden alle dag bladen binnen korte tijd sportbladen. Onder de rubriek „personeel ge vraagd" in de chique Londense „Ti mes" kwam de volgende advertentie voor: „Gevraagd, een beschaafde en welopgevoede man om dagbladen e.d. voor te lezen aan een lid van het parlement." Tijdens een ijshockeyseizoen in Zweden hebben 600 spelers gebitbles sures opgelopen. De tandartskosten hiervoor bedroegen 225.000 kroon. Er wordt thans verwogen om het dragen van tandbeschermers verplicht te stel len. MEDISCHE DIENST Dokter J. C. Lucas, Simon Stevln- laan 1. Soesterberg. tel. 03463-1200. neemt ln het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splin ter te Soesterberg. W. F. van den Helm te Huls ter Helde en D. J. R. Jellema te Den Dolder. A.G.A.V.S. Op maandag 26 september a.s. houdt A.G.A.V.S. ln Café ,.'t Centrum" haar Jaarvergadering. Op deze vergadering zal o.m. het programma voor het ko mende verenigingsjaar worden vastge steld In verband met de drastische stijging der kosten wordt aan de leden goed keuring gevraagd voor een verhoging van de contributie met ongeveer tien cent per week. Als bijdrage in de viering van het 100-Jarlg bestaan van het K.N.G.V. wordt voor leden en aspirantleden een eeuwzegel uitgegeven ten bedrage res pectievelijk van 25 en 10 cent. In verband met het behalen van het kampioenschap 4e klasse N.E.V.O.B.O. heeft de Soester Sportstichting de vereniging A.G.A.V.S. een vlag van de gemeente Soest geschonken. Met de Soester Turnverenigingen werd een zeer geanimeerde bespreking gehouden over de opzet van de Soester kampioenschappen. Als tijdvak voor het houden van deze Soester kam pioenschappen is vastgesteld 13 tot 18 maart 1967. A.G.A.V.S. zal voor de eerste maal de ze kampioenschappen organiseren. Ga ndorSPJKE R TEL29S2 50E5TERBERGSE5TR 26 De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16. tel. 2423. en J. W. Tervoert, Beatrixlaan 1, tel. 2705. Tandartsen Zaterdag en zondag, van 13 00-13.30 uur. M. L. Evers, Ir. Menkolaan 75. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest dijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. C. Bijlard. Saenredamplantsoen 15, tel. 5425 b.g.g. boodschappen door de brievenbus. Groene Kruis Zr. Beima, de Genestetlaan 2B. tel. 2427. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur gezinsdlenst 10 uur ds J. Mettau. 7 uur ds J. Smit. Jeugddienst - woens dag 7 sept. 8 uur. Oecum. avondge bed. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds K. van Llere. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel. Insingerstraat. 10 uur ds H. Roest. Eltheto. Drifjc. 10 15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds B. van Ginkel. Utrecht. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds J. Smit. 5 uur ds J. Smit. Bed. H. Doop. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur Drs S. de Jong. Wilhelmlnakerk 10 uur ds J. H. SUlevis Smitt van Bussum. 5 uur ds H. W. Engelkes van Amers foort. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8.30 en 3 uur dienst. CHR GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P de Smit. 7 uur ds Brandsma van Hilversum. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur ieesdienst VER. v. VRIJZ GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned Protestantenbond 10.10 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LÜTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 Drs W J. Manger. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag, 10 uur. Bijbelstudie. 11 uur geen opgave. EVANGELIE-GEMEENTE Maandagavond. 8 uur, evangelie samenkomst ln het St. Josephgebouw, zaal Zuid BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10 30 uur ds L. A. Bodaan. Koop vaardij predikant te Amsterdam. KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zondag. H. Missen te 7.30. 9 en 12 uur, 10.30 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestr. Zondag H. Missen te 7.30. 10.30 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 7 uur lof In de week (uitgezonderd woens dag en zaterdag) H Missen te 7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H. Missen te 7,30 en 11 uur. Hoogmis te 9 uur 's Avonds 6 uur lof Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur.

Soester Courant | 1966 | | pagina 11