Hongarije komt Indeling volleybalteams in de komende competitie VOLVO - Veilig GENERAALS- KWESTIE WAT IS KARATE M. TIJSSEN MORELE MOBILISATIE in Peking Cupduel tegen 's werelds mooiste voetbalploeg HORLOGES KLOKKEN WEKKERS BAROMETERS GERO CASSETTES PARK«ARA«E A. v. d. Hoef U JUN Lenssen+de Wolff B.D.C. handbal Raak slaan is er niet bij Sturen in elkaar Gevonden voorwerpen Gemeenteraadsvergadering B.D.C.-nieuws J. v. d. Bank won weer oriënteringsrit Oververhitte schoorsteen zet dak in brand Gestolen bromfiets Zeepost Hees-Nieuws Rouw- en Trouwkleding Wanneer de Jongeren van nu later grootvader zijn geworden en met hun kleinzoon op schoot zitten, dan zal kleinzoon opa wel eens vragen iets te vertellen over het voetbal uit opa's jeugd. En dan zal grootvader met glin sterende oogjes nog eenmaal het ver haal vertellen van die onvergetelijke avond: de vijftiende juli 1966. Toen werd de tweevoudige wereldkampioen Brazilië verslagen door de Hongaren die het beste voetbal lieten zien, dat er in de jaren zestig op welke grasmat ter wereld ook ls gespeeld. Engeland moge wereldkampioen zijn geworden, Duitsland tweede en Portu gal derde, de schoonheidsprijs van deze wereldkampioenschappen ging naar de Magyaren, die de duizenden op de tri bunes en de talloze miljoenen voor het t.v.-scherm de voetbalshow hebben ge bracht, waar ieder jaren op heeft ge wacht en vermoedelijk weer jaren op zal moeten wachten. Of zal de zevende september dit zelfde Hongarije op de Rotterdamse grasmat weer zijn grote klasse demonstreren? Zo ja dan ziet het er voor de pupillen van Georg Kessler niet best uit. Nederland is Hongaarse tovenaars niet vergeten Wanneer straks de Nederlandse elf en het Hongaarse team de Feijenoord- grasmat zullen betreden, zal het pu bliek stellig ongewoon enthousiast ap- plaudiseren. En dit applaus zal meer de tegenstander dan de oranjemannen gelden. Met die ovatie zal het Neder landse voetbalpubliek een late hulde ZENITH. OLMA ENZ. MODERN EN KLASSIEK RUIME KEUZE GROTE VERSCHEIDENHEID willen brengen aan de Magyaren, die op die onvergetelijke juli-avond de Brazilianen met 3-1 overwonnen na een partij voetbal, waar men na jaren nog niet over uitgesproken zal zijn. De Hongaren hebben deze avond het rniljoenenkoppige publiek datgene ge bracht, waarop het altijd, maar mees tal tevergeefs hoopt. Voetbal, dat steunde op een voortref felijke techniek en een ongekende bal- beheersing, voetbal dat de vork der In spiratie en fantasie bezat dat niet ver- Amallalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 CHEMISCH E-EN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS -4j\ 4 TELEFOON 08380 8050 Juist omdat in de Duitse jongste ge schiedenis de generaals al eens eerder een politiek kwalijke rol speelden - de ondergang van de republiek van Weimar - zijn er heel wat wendbrau- wen gefronst toen in Bonn pal achter elkaar drie generaals moesten worden vervangen. Eén nadat hij een felle aanval had gericht op het beleid van minister Von Hassel ten aanzien van de Starfighters, die de Luftwaffe zo ongeveer aan de lopende band ver liest; twee andere omdat ze de in vloed van de burgermaatschappij in de kazerne, gestimuleerd door Von Hassel. te groot vonden. De eerste ontslagzaak staat eigenlijk los van de andere. Het als maar ver ongelukken van de straaljagers en vreemde historiën over de aankoop ervan, zijn generaal Panitzki teveel geworden en dat is niet helemaal on begrijpelijk. Het lijkt inderdaad wel duidelijk dat hierbij grote fouten ge maakt zijn door minister Von Hassel en zijn voorganger Strauss en de ma nier waarop de huidige minister rea geert op deze geschiedenis is ook niet bewonderenswaardig. Dergelijke geschillen tussen generaals en hun minister zijn niet uniek- Duits: de V.S. hebben er een hele reeks gehad o.m. over de kolossale bommenwerpers, over wie de raket ten moest beheren e.d. Daar echter is toen juist McNamara tot minister benoemd, een man die niet alleen in staat was om een goed beleid te voeren, maar die bovendien de gene raals onder de duim hield. En Von Hassel is bepaald geen McNamara. De zaak van de generaals is wel spe cifiek Duits. Toen Bonn besloot weer een militair apparaat op te bouwen, wilde men zekerheid dat er niet weer zoiets als de Reichswehr van rond 1930 zou kunnen ontstaan. Het moest een nieuw en democratisch instituut worden, die Bundeswehr. Zoals vroe ger de generaals de burgers zagen als militairen zonder uniform, zo zou voortaan de militair een burger in uniform zijn: het leger mocht niet weer een staat in de staat worden, maar inderdaad slechts uitvoerder van wat de burgerregering besloot. Vooral voor de oudere officieren - en daarmee moest men beginnen te wer ken - lag dat moeilijk. Ze waren op gevoed en hadden gewerkt in een sfeer van superioriteit van de gewa pende macht en nu dit. Waarschijn lijk aanvaardden ze het omdat kort na de grote nederlaag een andere op zet gewoon niet mogelijk was. De garanties dat het leger inderdaad zo burgerlijk zou zijn als maar kon zocht men in diverse instellingen die zelfs in de legers van de minst mili taristische landen niet gevonden wor den, zoals de Wehrbeauftrager, een soort ombudsman die de klachten van elke soldaat aanhoort. Hoe mooi dit principieel ook is, het vergemakke lijkt het werken van de commandan ten niet. Discipline handhaven zonder dat ooit een recht in de knel komt, is een opgave die de generaals verge leken met het lopen over eierschalen met zware kistjes aan de voeten. En weer hangt in dergelijke zaken veel van de minister af. En ook hier geldt dat Von Hassel geen McNamara ls. Kanselier Erhard heeft met ongewone snelheid de ontslagen van de drie ge neraals bekrachtigd en nieuwe benoe mingen getekend. Natuurlijk kon hij slecht op dit moment Von Hassel la ten vallen: als eenmaal generaals kans zien door wat felle termen een minister weg te werken, zullen ze zo'n overwinning graag nog een paar keer herhalen. Wat niet wegneemt dat Von Hassels falen wel zo ontstellend ls ge bleken dat hij - op een minder op zichtig moment - zal moeten worden vervangen. krampte onder de dwang van een of ander systeem of een overdreven ge bruik van lichamelijke kracht, dat met name het spel der latere finalisten. Duitsland en Engeland, te dikwijls ont sierde, Die bijkans artistieke stijl is het wezenskenmerk van het Hongaarse voetbal en het krijgt een dubbele glans door het meesterschap van zijn meest bekwame sterren. Wie herinnert zich niet de weergaloze rushes, waarmee Florian Albert de Bra ziliaanse achterhoede keer op keer openscheurde? En naast hem opereren grote voetballers als de dribbelaar Far- kas en de behendige en schotvaardige Bene. Deze voormannen worden ge voed door de taaie Meszoly. de man die het laatste kwartier van de match tegen Brazilië met zijn arm in het ver band speelde. En tenzij men nu een jongere de kans zou geven in het centrum der Hongaarse defensie staat de ijzeren routinier Matrai. een mid- half van grote klasse die heel wat ge vaarlijker tegenstanders dan Nunlnga en Piet Keizer een kopje kleiner heeft gemaakt. Show? Hoe moet Nederland deze tegenstan der tegemoettreden? Wanneer onze jongens proberen constructief voetbal te spelen, zullen zij vermoedelijk door hun tegenstanders overklast worden. Maar dat zien we toch liever gebeuren dan wanneer Oranje met kramDachtig verdedigen zou pogen zich ln dit eerste duel om de Europacup voor landen teams overeind te houden. Liever met ere van zo'n tegenstander te verliezen dan met krampachtig voetbal een dubieus resultaat behalen. Bovendien zal menig Nederlands voet balenthousiast een beetje met zijn ge weten in de knoop komen. Aan de ene kant hoopt hij dat zijn land wint. Maar anderzijds heeft Hongarije zich door zijn schitterend optreden in En geland zulk een populariteit verwor ven, dat men het liefst van deze ploeg nog eens zo'n weergaloze show zou wil len zien. Maar zo'n show zou het oran jeteam de das om doen. Kortom, het zijn nogal tegenstrijdige gevoelens, die de vaderlandse publieke voetbalopinie beheersen. Onevenwichtig Toch zullen de Magyaren de zevende september voetbal op de grasmat eta leren dat qua stijl en artisticiteit het beste zal zijn, wat we in Nederland de laatste jaren te zien hebben gekregen en vermoedelijk dit seizoen nog te zien krijgen. Het is alleen de vraag, of Hongarije even geïnspireerd zal spelen als destijds tegen Brazilië. Nederland is geen tegenstander ,die deze voet ballers zal prikkelen tot hun meest grootse daden. Dat is ook de hoop die Kessler zal hebben. Oranje kan een eventuele lauwheid van zijn tegenstan der proberen uit te buiten, Bovendien heeft Hongarije één zwakke plek. de doelman. Met een man als Yashin ln het doel zouden de Hongaren in de kwartfinale van het wereldkampioen schap beslist niet gewipt zijn. Dus zal onze voorhoede veel moeten schieten. Bovendien mankeert er aan het moreel van de Magyoren het een en ander. Zij hebben een betrekkelijke jonge ploeg, die alle kenmerken van de jeugd draagt: snel, onverschrokken, maar ook onevenwichtig. Niet kort Nederland zal alleen een redelijk resul taat (en zelfs een kleine nederlaag be schouwen we als zodanig) kunnen be halen, wanneer het probeert met open aanvallen via de vleugels zijn tegen standers te bestoken. Hierbij zal de lange pass als strijdmiddel dienen te worden gebruikt. Zodra wij tegen deze virtuozen op de vlerkante meter korte combinaties gaan uitvoeren, zijn we nergens meer want de razendsnelle short-passing Is juist de grote troef van de Hongaren Vijf jaar geleden bleek Oranje tegen deze speeltrant niet bestand, want toen verloren we ln Rotterdam met 0-3 in de voorronden van het wereldkam pioenschap. De Magyaren waren toen zelfs zo superieur, dat zij de tweede helft aan de show konden besteden Weliswaar speelde Nederland enkele maanden later in Boedapest gelijk (3-3), maar die prestatie zegt weinig want Hongarije was op dat moment al zeker van een plaats in de eindron den. Sindsdien is Nederland vooral defen sief sterker geworden, maar dat kan men van de Hongaarse aanval ook zeg gen. Slotconclusie: slechts een wonder en een off-day van de Hongaarse schut ters kan Nederland behoeden voor een nederlaag tegen dit team, dat voetbal- technisch het beste van de wereld is. Zeker is dat Hongarije zijn tegenstan ders laat voetballen en dat daarom het resultaat, dat Nederland kan behalen, de meest zuivere graadmeter is voor de kwaliteiten van onze ploeg. En waar Oranje altijd het beste speelt te gen een team, waar eer aan valt te behalen, kan een interessante ont moeting worden verwacht. ERKEND INSTALLATEUR SOESTERBERGSESTRRRT19 TEL-.2945 - SOEST HEES-GIRLS MAKEN DEBUUT Nadat wij in ons blad van dinsdag j.1. de indeling publiceerden van de eerste volleybalzestallen van Olympia en S.V.V., zijn nu ook de indelingen van de lagere zestallen bekend. De afdeling Amersfoort en de NeVoBo is nog steeds groeiende, doordat een groot aantal verenigingen ledenwinst boekten en enkele nieuwe verenigingen werden opgericht. Daarbij is ook een Soester team, namelijk de Hees-girls, dat dit seizoen voor het eerst in com petitieverband speelt. Er nemen in het komende seizoen niet minder dan 99 teams aan de competi tie deel tegen 83 in het afgelopen sei zoen en 56 in de daaraan voorafgaande competitie. Door deze uitbreiding van het aantal teams is noodzakelijkerwijze het aantal klassen ook uitgebreid. Bo vendien hebben de bestaande klassen vrijwel zo.ider uitzondering meer clubs geló-egen dan vorig jaar het geval was De wedstrijden zullen worden gespeeld in de Sporthal in Amersfoort, die door de stijging van het aantal volleybal lers meer avonden beschikbaar is dan onroerende goederen taxaties rHv. hypotheken." Br assurantiën' Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2f69 tot nu toe. Op alle donderdagen, vanaf 15 september tot eind mei, is de hal voor de volleybalsport beschikbaar en voorts op de eerste en derde woensdag van elke maand. De afdelingscompe titie start op 15 september a.s., nadat op 14 september de afdelingsvergade ring is gehouden. De indeling ziet er voor wat betreft de Soester verenigingen als volgt uit: Overgangklasse Heren: Spirit, Amers foort; S.S.S.. Barneveld; Shot, Culem- berg: Shadows, Harderwijk; Huizen: H.I.O.S., Hilversum; Olympia, Soest; S.V.V., Utrecht; D.P.C. 2, Utrecht; Her cules '60, Woerden: Valbovol 2, Woer den en Cito, Zeist. Eerste klasse heren: S.V.V., Soest: V.V.A. 2, Amersfoort: V.I.O.S. 2, Amers foort; B.G. en S.V., Baarn; Spirit 2 en 3, Amersfoort; V.I.O.S 3, Amersfoort: Olympia 2, Soest: S.S.S. 2, Barneveld en Wilhelmina, Amersfoort. Tweede klasse, heren: Olympia; V.I.O.S. 4; S.V.V. 2; N.V.C., Nijkerk; Spirit 4 en 5; V.V.A. 3: S.S.S. 3; A.G.A.V.S, Soesterberg en V.I.O.S. 5. Derde klasse heren: Montagnards, Amersfoort; V.I.O.S. 6; Wilhelmina 2; S.V.V. 3; Wilhelmina 3; L.E A„ Amers foort: V.V.A. 4 en 5 en S.S.S. 4. Vierde klasse heren: Avandos. Amers foort; S.V.H, Hoogland; Limvio, Baarn; N.V.C. 2; Olympia 4; S.S.S. 5: S.V.H. 2; Weaving; Ons Belang; D.O.S.; S.S.S. 6 en A.G.A.V.S. 2. Jeugd jongens: Spirit; Olympia A; Olympia B; S.S.S. A en B; V.I.O.S. A en B; S.V.H. en Wilhelmina. Overgangsklasse, dames: Blue Stars, Apeldoorn; WA. en Spirit, beide uit Amersfoort: Shadows en Flevo uit Har derwijk; V.I.F. en G.V.C. uit Hilversum: S.V.V. en Olympia uit Soest en Pan ters uit Veenendaal. Eerste klasse dames: S.S.S., Barneveld. Olympia 2, Soest; V.I.O.S, 2. V.V.A. 4 en Spirit 3, alle uit Amersfoort; B.G. en S.V., Baarn; Wilhelmina, Amers foort; S.V.V., Soest en N.V.C.Nijkerk. Tweede klasse dames: V.V.A. 3, Wil helmina 2. V.I.O.S. 4, V.V.A. 4 en Spi rit 3, alle uit Amersfoort; S.S.S. 2, Barneveld, Olympia 3 en SVV. 3. Soest; S.V.H., Hoogland en Limvio, Baarn. Derde klasse dames: S.V.H. 2, Hoog land; Wilhelmina 3, V.I.O.S. 5; V.I.O.S. 6 en Spirit 4, alle uit Amersfoort; D.E.V.U.. Lage Vuursche; Limvio 2, Baarn; S.V.V. 4, Soest. Vierde klasse dames: S.V.H. 3. Hoog land: D.E.V.U. 2, Lage Vuursche; Hees- girls, Soest; D.O.S., Lunteren; S.V.H. 4, Hoogland en Olympia 4, Soest. In de hoofd- en overgangsklassen geldt het systeem van the-best-of-five. In de afdelingsklassen staan de teams voor drie sets en gelden de setpunten. dus niet de matchpunten. Dit laatste is in ons land weinig gangbaar. In de op 14 september a.s. te houden afde lingsvergadering zal opnieuw deze gang van zaken ter sprake komen en wel licht besluit men dan tot het invoeren van hetzelfde systeem als in hoofd- en overgangsklasse gebruikelijk is. Ook voor B.D.C. Handbal begint zon dag a.s. de competitie. De navolgende wedstrijden worden gespeeld: 12.00 uur. Dames sen. B.D.C.-BH.C. 13.00 uur. Dames jun. B.D.C. 1-Cele- ritas 1. 14.00 uur. Dames jun. B.D.C. 2-Attila 2. 10.00 uur. Heren sen. Ar- ma-B.D.C. 1. 11.00 uur. Heren sen. Ce- lerltas 1-B.D.C. 2. 13.00 uur. Heren jun. B S.V.-B.D.C. Door John Bluming en enkele anderen ls karate ook in ons land in de be langstelling gekomen. Deze oosterse sport moge dan in Nederland nog niet zo sterk zijn verbreid, onmiskenbaar is er een tendens waar te nemen van een groeiende interesse Wat is karakte? Een moeilijke vraag, die evenmin concreet valt te beant woorden als soortgelijke vragen om trent judo. Zelfbeheersing en snelheid In de loop der jaren hebben verschil lende oosterse sporten in de westerse vereld een grote populariteit verwor ven. Met name judo en jlu jitsu trok ken hier veel beoefenaren. In ons land werd de beoefening van judo nog aan zienlijk gestimuleerd door de interna tionale successen van Anton Geesink. Daarentegen is een andere oosterse sport als aikido hier nog nauwelijks bekend. Ook karakte wordt in ons land niet intensief beoefend, maar zoals ge zegd neemt de belangstelling voor deze ^rep SDOrt sterk toe. Nu valt het altijd moeilijk uit te leg gen, wat deze sport voor de beoefenaar betekent. De oosterling beleeft karate, evenals trouwens judo, heel anders dan de westerling. Voor ons is het een sportieve bezigheid, terwijl voor de oosterling karate tevens een vorm van religieuze beleving is. In de oosterse godsdiensten en filosofieën wordt sterk het accent gelegd op de eenheid van lichaam en ziel. Wanneer het lichaam jnder ijzeren discipline staat, dan zal iit de innerlijke harmonie ten goede komen. Een harmonie, die noodzake lijke voorwaarde is om iets te begrij pen van de mysteries van het bestaan. Over karate is een groot aantal legen den in omloop, die iets van de oor spronkelijke sfeer weergeven. Zo be staat er een legende over een Japanse vorst, die twee eilanden op de vijand had veroverd Hij vaardigde toen een bevel uit, waarin het bezit van wa pens strafbaar werd gesteld. Iedereen die deze verbodsbepaling zou overtre den. zou tot de strop worden veroor deeld Dit verbod noodzaakte de men sen zich een verdedigingsmethode eigen te maken, waarbij de „open hand" (karate) als waardevol wapen te gebruiken was. De noodzaak zich tegen mogelijke aanvallen te bescher men, dwong hen zich hierop toe te leggen. Pas veel later zou Funagoshi Gishin (in 1869 geboren op het eiland Okj- nawa) de grondslag leggen voor het karate zoals wij dat nu kennen. Hij stelde de regels op die bindend zijn voor elke beoefenaar van karate: 1. karakter: 2. doorzettingsvermogen; 3. eerlijkheid; 4. zelfbeheersing: 5. eti quette. De letterlijke betekenis van karate is dus „open of lege hand". Karate houdt in. dat men zich verdedigt door slaan, trappen of stoten naar vitaio, kwets bare of zwakke delen van het lichaam. In de sportvereniging gaat het er na tuurlijk niet om de tegenstander te raken. Vlak voor het trefpunt wordt dan de slag, trap of stoot geëindigd Dat vergt een enorme lichaamsbeheer- sing en lange tijd van zorgvuldige oefening. Door veel trainen is het mo gelijk zover te komen, dat men het trefpunt met een snelheid van onge veer 275 a 300 km per uur kan nade ren. Bij karatewedstrijden ligt het niet in de bedoeling dat men zijn partner raakt Men demonstreert slechts, dat men hem had kunnen raken. Raakt men de partner toch, dan wordt men gediskwalificeerd of zelfs van wedstrij den uitgesloten. Karate kent een vijftig basistechnieken iie snel zijn aan te leren. Men kan na een paar maanden de grondbeginselen van deze sport al onder de knie heb ben. De kracht en de snelheid van de sto ten en slagen worden gedemonstreerd met hulpmaterialen zoals stenen, planken etc. Op deze materialen wor den de verschillende technieken toe gepast. Bij deze sport behoren geen valtechnieken, reden waarom ook da mes er zich toe voelen aangetrokken. Toen het echtpaar N. per fiets naast elkaar reden op het fietspad langs de Soesterbergsestraat, haakten plotse ling de sturen van hun fietsen in elkaar, met het gevolg, dat zij beiden kwamen te vallen. Mevr. N., 29 jaar, liep hierdoor een gekneusd linker bovenbeen op. doch zij kon naar huis worden overge bracht. Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven een kinderbadje, handzaag, 2 huissleutels met ring, blauw ge kleurd ceintuurtje, bruine heren tweedjas, doos met 25 rundveekoeken, paar damesschoenen, rood knipje in houdende plm. 2,houten autoped, blauw truitje, gouden speld, kinder jasje, bankbiljet van 10.schakel armband, bankbiljet van 10,en 2,50, tube crème, fietsmandje, paar dameshandschoenen. bruin suède handtasje, herenpolshorloge. Aankomen lopen grijs gestreepte poes met witte poten, spaniel. kleine hond en een zwart-witte poes. Aankomen vliegen een postduif met 3 ringen. Dinsdag a.s. 's avonds 8 uur. komt de nieuwe gemeenteraad in zijn eerste openbare zitting bijeen ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Beëdiging van de nieuw gekozen raadsleden. 2. Benoeming wethouders. 3. Verdeling door loting van de raad in 2 afdelingen ln verband met be handeling begroting 1967. 4. Voorstel tot het benoemen van le den der onderscheidene raadscommis- slën. 5. Voorstel tot het benoemen van le den enplaatsvervangende leden van de commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken. 6. Voorstel tot het benoemen van le den in het bestuur van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. 7. Voorstel tot het benoemen van le den ln het bestuur van de Stichting Openluchttheater. 8. Voorstel tot het benoemen van le den in het College van Bijstand. 9. Voorstel tot het benoemen van twee leden ln het bestuur van het Kom- postbedrijf Soest-Baarn. 10. Voorstel tot het benoemen van le den in het bestuur van de Stichting voor Huisvesting van Bejaarden te Soest. 11. Voorstel tot het benoemen van een lid en een plaatsvervangend lid van de Algemene Raad alsmede van het bestuur van het Gasbedorijf Cen traal Nederland. 12. Voorstel tot het benoemen van le den ln het bestuur van de Stichting Malvahoeve. 13. Voorstel tot het benoemen van een lid in de Commissie Ideeënbus. MEERVOGELS-B.D.C. Voor B.D.C. 1 gaat zondag a.s. de competitie weer van start. De blauw-witten beginnen met een uitwedstrijd tegen het sterke Meer- vogels in Naarden. De B.D.C -formatie wijkt op vele Dlaatsen af van het team. dat vorig jaar in de beginfase een belangrijke rol in haar afdeling speelde. De sterkte van het team is echter wel op hetzelfde Deil gebleven. Het doel wordt verdedigd door de ex S.D.O. doelman Van Thlenen. terwijl de ach terhoed^ bezet wordt door Van de Mast. Egbers, Van Fulpen, Bakker en Voet. De voorhoede bestaat uit M. v. d. Lugt. Westerveld. Verhoeve, J. Brou wer en J. Dorresteyn. Als reserves zün nangewezen Smink, F. Bunnlk en P. Hilhorst. Een Drognose voor deze wedstrijd ls moeiliik. daar de kracht van de te genstander niet bekend is. B.D.C. 2-B.D.C. 3 B.D.C. 2 speelt om 12.00 uur een laat ste oefenwedstrijd tegen B.D.C. 3 B D.C. 2 beschikt over een zeer sterk team. Opstelling B.D.C. 2. doel D Schimmel; achter B Schimmel en A. Brouwer: midden M. v. Asch. A. v. d. Hengel en H. v. d. Lugt: voor B. Wlgtman. A. v. d. Breemer J. Beijer, R. Brouwer en D. Dorresteln. Opstelling B.D.C. 3: doel H v. Dalen; achter A Hilhorst en E. Westerveld; midden W. v. d. Hengel. W. v. d. Breemer en J. Spoelstra; voor C. Dor- restijn. A. Roest, F. v. d. Kant, K. Verkerk en F. Cameron. Voor de tweede maal binnen een week heeft de heer J. van den Bank een oriënterlngsrit gewonnen. Ditmaal be trof het een rit, die de AM.BC „Nij kerk" gisteravond organiseerde. Er was een groot aantal deelnemers ln de vier klassen: bromfietsen, motoren en auto's A- en B-klasse. De rit was slechts 31 km lang, maar de deelne mers zijn er geen van allen zonder strafpunten afgekomen Integendeel, want de heer J, Wimmers uit Amers foort. eerste bii de auto's. A-klasse, behaalde de minste strafpunten van de avond, maar dat waren er altijd nog 62, De heer Van den Bank won in de klasse voor motoren de eerste prijs met 64 strafpunten. Door oververhitting van de schoor steen op het pand Koninginnelaan 81, bewoond door de familie B., raakte woensdagmiddag eerst een balk en la ter het dak van de woning in brand. Dank zij het snelle en doortastende optreden van buren kon erger worden voorkomen. Voordat de inmiddels gealarmeerde brandweer arriveerde, had men de vlammen met behulp van emmers water weten te doven. De brandweer bluste na met behulp van één straal van de nevelspuit. De bewoners hebben de laatste tijd hard gestookt om de muren droog te krijgen, die door de wateroverlast van enkele weken geleden zeer nat zijn geworden. De politie hield maandagavond op de Dalweg een jongen op een bromfiets aan, van wie zij het vermoeden had, dat hij nog niet de leeftijd van 16 jaar had bereikt. Nadat de politie naar zijn naam en leeftijd had ge vraagd en hiervoor K. R. opgaf, smeet hij de bromfiets tegen de grond en zette het op een lopen. Na 500 meter kreeg men de jongen weer te pakken en nam hem mee naar het bureau. Daar bleek dat hij T. v. A. was, en 14 jaar bleek te zijn. Wat erger was, hij had de bromfiets die avond gesto len bij het Sint Jozefgebouw. Een uur later kwam de eigenaar van de brom fiets bij de politie aangifte van ver missing doen. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur. voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstelland" 7 sept. Australië ms „Iberia" 5 sept. Brazilië: ms „Uruguay Star" 6 sept. Canada: ms .Carmania" 4 sept. en ms „Tindefjell" 7 sept. Chili: ms „Lotte Skou" 6 sept. Kenya. Oeganda. Tanganjika: ms „Jean Laborde" 4 sept. Ned. Aantlllen: ms „Medon" 6 sept. Nieuw-Zeeland: ms „Mersey Lloyd" 5 sept. Suriname: ms „Delft" 7 sept. Verenigde Staten van Amerika: ss ..Rotterdam" 4 sept. en ms „Dintel- dijk 7 sept. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W-Afrika: ms „Pendennis Castle" 4 sept. en ms „Arendskerk" 7 sept. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Hees speelt morgen 3 september zijn eerste competitiewedstrijd te Veenen daal tegen N.S.V.S. Aanvang 4 uur. Vertrek vanaf het Heesterrein te half drie. Gezien de verrichtingen van Hees in de gespeelde oefenpartijen zal er zwaar aangepakt moeten worden door de Hees-jongens, daar N.S.V.S. een moeilijke tegenstander is. Het vorig seizoen gingen belde wed strijden verloren: uit met 4-1 en thuis met 2-1. De conditie van de Heesspelers moet echter goed zijn daar men goed ge traind heeft onder leiding van de heer Batenburg. Hees komt in de volgende opstelling in het veld: doel Tempelaars; achter De Ruijter en De Jong: midden Van Veen, Gei jtenbeek en Jekel; voor Buddingh, Walet, Sakkers. Van Es en Hardeman. Wij wensen Hees veel suc ces in deze eerste wedstrijd. HEES 2 Het gepromoveerde 2e elftal van Hees is ln een afdeling met zeer sterke clubs ingedeeld en zal het ln het nieuwe seizoen zeer zwaar krijgen. De concurrenten zijn: Altus 3, Cobie boys 3, Huizen 4, N.S.C. 2. Jonathan 2, Scherpenzeel 2, S.D.C.P. 3 en V.V.O.P. 2 HEES 3 Het 3e elftal, dat op de 3e plaats eindigde in het afgelopen seizoen, is ingedeeld in de Reserve 3e klasse F, samen met D.O.S.C, 4, Dolderse boys 2, Jonathan 5, Jonathan 4, Langbroek 2. S.S.V.U. 5, E.D.O. 3, P.V.C.W. 3. In de gespeelde oefenwedstrijden heeft het 3e elftal goed werk laten zien. HEES 4 Het 4e elftal wordt ingedeeld in de Reserve 4e klasse. De tegenstanders zijn nog niet bekend, maar de kern van het 4e elftal rekent thans reeds op een kampioenschap in het nieuwe seizoen. Laanstraat 55 Telefoon 2783 Baarn De rode garde is zo ijverig aan de gang geslagen in Peking dat het de Chinese regeerders ook een beetje te gortig werd. En het prompt gehoor zamen aan het bevel het kalmer aan te doen is dan weer een nieuw teken dat de „spontane" actie van de jeugd goed georganiseerd en gedisciplineerd ls van boven af. Zelfs op een ietwat militaire manier, wat niet te verwon deren valt nu de generaal Lln Plao de rode toon aangeeft. De acties van de rode gardisten liepen van regelrechte straatschenderijen vla het kapotscheuren van te westerse meisjeskledij (de orginele Chinese vlechten vielen ook vaak ten offer aan de schaar) en het verbranden van boeken tot zuivere politieke de monstraties tegen o.m. de Russische ambassade. Er geschiedde waanzin: opeens pleit te een aanplakbiljet tegen grafkisten en een ander kondigde de invoering aan van omgekeerde stoplichten - im mers rood is de kleur van de revolutie die tot doorrijden aan moet moedigen en groen ls een hatelijke kleur waar voor beter gestopt kan worden. Maar het zou onjuist zijn alleen lachwek kends te zien in deze actie. Waarom? Het bevel langzamer-aan kwam op een moment toen Lln Plao kans had gezien door middel van zijn opgescho ten jeugd een golf van onverwaterde haat tegen de oude tradities en tegen alles wat vreemd ls over het land te laten slaan. En dat samen met een als dwang zo krachtige propaganda voor de ideeën van Mao Tsje-toeng. Daar was het ook om begonnen: een morele mobilisatie van de hele be volking en het de grond ln stampen van alle „verouderde tradities" en „westers-hourgeoisistlsche opvattin gen" - waaronder men ln deze alles kan verstaan van minirokken tot nieuwere communistische Ideeën dan Lenin had- De vraag ls alleen waar Mao. Lln en Tsjoe En-Lal - het hoogste trio van nu - deze actie voor nodig denken te hebben. Waarom moet de natie semimilitarlstisch ln het gelid worden gezet naar lichaam en geest? Uiter aard om hanteerbaarder te worden voor de machthebbers, maar hoe die hun miljoenenbevolking willen han teren ls vooralsnog een raadsel. Dat na de Chinezen zelf ook anderen te maken zullen krijgen met de door Lln ingeblazen nieuwe uiterst mili tante geest van het communisme lijkt wel zeker.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3