Bouw van 96 flats op de Eng COLLEWIJN MIDDELMAN MODE Als de sterren spreken „EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN" B.D.C. heelt het materiaal ALS ER GELD BESCHIKBAAR KOMT, KAN VOOR AARDSCHOKKEN WORDEN GEWAARSCHUWD Laatste gemeenteraadsvergadering in oude samenstelling MARCHAL - HAARMODE 13 september begint de nieuwe cursus Krabbels van Knelis O^ag! U graag in uw vrij® tf'd „een broek en een trui" Gi liever „een pantalon met pllover?" Voor hen die het willen horen uitgaande van de afdeling Soest van de Kon. Nederlandse Vereniging E.H.B.O. Wat gaat er in de komende competitie mee gebeuren Bonbon de Luxe Vijgen Speculaas 1,00 Autorijschool F. C. Kuyperstraat 11 SOEST V.A.M.Q.R. 'iw RECORDER staat klaar hij „DE GOUDEN SNAAR" SPEEK Woensdagavond kwam de gemeente raad van Soest voor de laatste maal bijeen ln haar huidige samenstelling. Afwezig waren mevrouw S. M. Polet- Musler en mevrouw Kleef-Beck (bei den P.v.d.A.) en de heren J. H. Hom (K.V.P.) en Verheus (Chr. blok). Na de gebruikelijke opening kwam de agenda in behandeling. 1. Notulen van de vergaderingen d.d. 16 maarf 1966, 22 maart 1966, 20 april 1966, 18 mei 1966 en 15 juni 1966. Goedgekeurd na een bemerking van de heer J. P. Oranje (V.V.D.) op het veel te laat verschijnen van de notulen. De Voorzitter weet dit aan gebrek aan personeel. 2. Ingekomen stukken: a. Besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 4 juli 1966, 5e afdeling nr. 1962'65/746. waarbij goedkeuring is verleend aan het raadsbesluit van 14 juli 1965, afdeling I, nr. 3951, strek kende tot vaststelling van een her ziening van de overgangsbepaling van de voorschriften van het Uitbreidings plan „Oude Tempel met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te ne men. b Schrijven van 1 juli 1966 van G. H. G Meenink, J. Moger, J Ph. J. Wus- tefeld en J. Hasper inzake het bestem mingsplan Colenso 2 met een brief van burgemeester en wethouders d.d. 5 augustus 1966, met voorstel deze stuk ken voor kennisgeving aan te nemen en adressanten daarvan mededeling te doen. c Koninkijk Besluit van 7 juli 1966, nr. 48, waarbij alsnog goedkeuring is verleend aan het uitbreidingsplan Soestdijk N.W. n, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te ne men. d Schrijven d.d. 30 juni 1966 van de directeur van Gemeentewerken inzake de aanleg van riolering etc. in be staande wegen, met voorstel dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, e. Schrijven d.d. 15 augustus 1966 van een aantal bewoners van de Stadhou derslaan inzake wateroverlast, met voorstel dit stuk in handen te stellen van burgemeester en wethouders om Bij MIDDELMAN MODE kunt U voor beide ruimschoots terecht. Spijkerbroeken (Levi's. Roy Rodgers e.a.) vanaf f 14,90 Corduroy pantalons f 34,50 - 24,75 Truien en pullovers in gTOte sortering (Cox-Moore, Bruestle, Moriconi) van f 22,50 tot f 79,50. Pantalons in diolen, terlenka, trevira, ideale pasvorm f 39,75 tot f 65,00. Dames-, heren- en kinderkonfektie Torenstraat 19 Tel. 2424 Uit de hele wereld stroomde hulp naar Turkije toen daar een aardbeving dui zenden levens had geëist en onnoem baar leed en schade waren aange richt. Dat is met zijn gruwelijke oor zaak dan een hartverkwikkend stuk wereldnieuw. Maar ook dat heeft weer zijn bedenkelijke zijde Aardbevingen voorkomen gaat de men selijke macht te boven, maar wèl zou een systeem ontwikkeld kunnen wor den om tijdig te waarschuwen wan neer een forse aardschok op handen is. Bij vulkanen gebeurt dat en voor de uitbarsting komt zijn de bedreigde gebieden geëvacueerd. Rondom de niet terecht zo geheten Stille Oceaan en in het Caraïbisch gebied kondigen de weerstations doorgaans betrouwbaar tevoren aan wanneer een orkaan met begeleidende vloedgolven bewoonde ge bieden nadert. Zoiets met aardbevin gen te doen is thans niet mogelijk Men weet wel welke gebieden waar schijnlijk kunnen worden getroffen, maar men heeft geen notie van het wanneer. Daarvoor ontbreekt nog de nodige kennis van de aardkorst en hoe en waardoor die af en toe in be weging komt. Het treurige is, dat juist kort voor de Turkse aardbeving het project-Mohole ter ziele ging een onderneming die beoogt ergens op zee te boren tot gro tere diepte dan ooit is bereikt, juist op een plaats waar de onbekende on derlagen van de aardkorst het dichtst te bereiken zijn. Deze onderneming vergde enorme sommen en het congres in Washington kwam tot de conclusie dat het budget met oorlogvoering in Vietnam en de ruimterace al dermate zwaar belast was dat voor Mohole geen dollars meer ter beschikking ge steld konden worden voorlopig. Elders is het trouwens niet anders. Ook de Russen hebben aangekondigd zo'n booronderneming te beginnen, er gens in Siberië. Maar het is lang ge leden dat we daarvan voor het laatst iets vernomen hebben Daarentegen worden steeds meer Mig-straaljagers in het Verre Oosten gesignaleerd En er is op de hielen van de succes volle maanspion der Amerikanen nu ook weer een Loena-satelliet gelan ceerd door de Russen. De nabestaanden van een paar dui zend Turken en menig ander zal moei lijk kunnen worden uitgelegd waarom deze zaken nodiger zijn dan een aard bevingswaarschuwingssysteem. advies. Met betrekking tot het ingekomen stuk onder punt a, merkte de heer P. C. Pieren (P.v.d.a.) op. dat de v.v. „Soes- terberg" zich ongerust maakt als het uitbreidingsplan ..Oude Tempel'' tot uitvoering zou komen. De voetbalvel den van de vereniging zouden dan moeten vedwijnen. De Voorzitter deelde echter mede, dat dit plan gesplitst is. zodat het nog ge ruime tijd kon duren eer de voetbal velden zouden moeten verdwijnen. Punt 2b bracht de tongen los van de heren D. Bruin (V.V.D.Van Pop- pelen (K.V.P.) en Dijkstra (Prot. Chr. blok). Wethouder Hilhorst zette echter dui delijk uiteen, dat de betreffende be woners zo goed mogelijk behandeld en ingelicht waren. Punt 2d was voor de heer Van Poppelen (K.V.P.) aanleiding te attenderen op de vele last. die bewoners vai water onder vinden en vroeg maatregelen te tref fen opdat hierin verbetering komt. Wethouder Hilhorst antwoordde, dat hij het natuurlijk betreurde, dat de wateroverlast zoveel moeilijkheden had gegeven en wel peciaal bij de hevige regen- en hagelbuien in de afgelopen zomer. Hij verzekerde echter, dat dit euvel de volle aandacht heeft m dat er naar gestreefd zal worden in Soest een dusdanige riolering tot stand te brengen, dat er definitief aan de wa teroverlast een einde komt. hoewel het moeilijk zal zijn aan grote wolk breuken het hoofd te bieden Dat een en ander nog jaren zal duren staat wel vast. Er werd nog een ingekomen schrijven aan de agenda toegevoegd. Een bewo ner van de Koninginnelaan had een schrijven aan B. en W. gezonden met de vraag, waarom een gedeelte van de Koninginnelaan omgedoopt werd in Beckeringhstr. Dk zal voor de bewo ners veel moeilijkheden en kosten met zich brengen. De voorzitter deelde mede waarom dit moest gebeuren en achtte een duur van 4 maanden, waarop de bewoners zich konden instellen, voldoende. 3. Voorstel tot het onbewoonbaarver- klaren van: a. de woningen Koninginnelaan 26 en 28: b. de woningen Bakkersweg 5 en 7. Conform besloten 4. Voorstel Inzake de aanleg van wa terleiding op grond van de regeling betreffende bijdragen in de Drinkwa tervoorziening van super-onrendabele percelen. Conform besloten. 5. Voorstel tot instelling van een vaste commissie voor de brandweer en tot wijziging van het aantal leden van de commissie woonruimteverdeling. Conform besloten. 6. Voorstel met betrekking tot ophef fing van de onbewoonbaarverklaring van de woningen Postweg 16 en 18 te Soesterberg. Aldus besloten. 7. Voorstel tot ruiling van grond: a. gelegen aan de Koninginnelaan met de Diaconie van de Herv. Gemeente: b. gelegen aan het 2e Weteringpad en Dorresteinweg met H. J. v. d. Heu vel; gelegen aan en nabij de Beckeringh- straat met T.B.S. N.V. met vaststel ling van de desbetreffende begrotings wijziging; d. gelegen aan de Lange Brinkweg met A. J. van den Deyssel. De raad kon zich hiermede verenigen. 8. Voorstel tot voorlopige vaststelling van uitgaven; a. van het openbaar kleuteronderwijs over 1965 en het 5-jarig tijdvak 1961 tot en met 1965; b. van het openbaar lager onderwijs over 1965. Nadat wethouder K. de Haan had me degedeeld, dat in de toekomst het ont vangen van een voorschot op de defi nitieve afrekening mogelijk is, werd ook dit punt goedgekeurd. 9 Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de Stichting van der Huchtscholen voor "t aanschaffen van sets t.b.v. de Van der Huchtschool voor U.L.O. b. het bestuur van de Stichting van der Huchtschool voor het aansluiten van de riolering op de gemeentelijke riolering. Voor de aankoop van sets werd 1400,- beschlkbaar gesteld en voor de riole ring 2600,-. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de afwerking van het terrein bij de Chr. Kleuterschool te Soest-Zuid. Voor dit doel werd 19.000,— gevo teerd. JUWEUER - H0RLDGER ,van Weedestraat 40 Soest tel:4361 11. Voorstel tot beschikbaarstellen van een extra krediet t.b.v. de openbare school voor u.l.o. Teneinde ^en verbinding tussen de u.l.o.-school en de oorspronkelijke openbare school voor g.l.o. tot stand te brengen werd een krediet van 600 toegestaan. 12. Voorstel tot het weigeren van de ontheffing als Dedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een benzine installatie aan de Ossendamweg. Het verzoek van de heer M. Kok, Os sendamweg 38, alhier, werd afgewezen op grond van een uitbreidingsplan, dat in voorbereiding is. 13. Voorstel tot het opnieuw vaststel len van de verordening marktgeld. Het marktgeld zal verhoogd worden met ongeveer 50 daar de gemeente op de huidige exploitatie geld moet toeleggen. 14. Voorstel tot het opnieuw vaststel len van de verordening op de begrafe nisrechten. De heer Westra (V.V.D.) maakte na mens zijn fraktie bezwaar tegen het in SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJB TELEFOON 3990 MAAGD (22 augustus tot 22 septem ber) Misschien een teleurstellende week. omdat er grote tegenvallers zullen zijn. U doet er beter aan nergens op te rekenen, iedereen te wantrouwen, uw plannen nog niet uit te voeren en geen overeenkomsten aan te gaan, dan valt het nog mee. WEEGSCHAAL (23 september tot 22 oktober) Uw hulp is onontbeerlijk in een pre caire situatie. U zult wel wat door tastender moeten optreden, maar dat loont de moete: Voorzichtig aan met de uitgaven, het wordt zeker een du re maand. SCHORPIOEN (23 oktober tot 22 no vember) De komende dagen kunnen u succes en winst opleveren, indien u daar voor ook alle moeite doet en recht door zee ga t. U zult hulp nodig heb ben, kies een deskundige. Voor uw hobby is er weing tijd. BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) U weet nu precies wat u wilt. Zorg er deze week voor. dat u alle krachten inspant om dit doel te bereiken. Laat u niet op zijsporen rangeren. Schakel relaties in en blijf zakelijk. Een ro mantisch avontuur kan u echter af leiden. STEENBOK (21 december tot 19 ja nuari) AIIg aandacht voor het begin van de week: hierin wordt beslist wat er ver der gaat gebeuren. Als u moeilijke da gen wilt voorkomen, zijn al uw ener gie. tact en doorzettingsvermogen noodzakelijk. Laat u niet van uw stuk brengen. WATERMAN (20 januari tot 18 fe bruari) U zult ervaren, dat u minder hoge eisen moet stellen. Onderdruk een op komend egoïsme. Ga niet in op een verleidelijk aanbod, want het zou op een teleurstelling uitdraaien. U hebt voldoende tact om alle betrokkenen gunstig te stemmen. VISSEN (19 februari tot 20 maart) Tracht uw emoties de baas te blij ven. Er komen mee- en tegenvallers, maar voor de meevallers hebt u steun van een oudere vriend nodig. Een kennismaking leidt tot niets. Overweeg grondig en beslis nog niets. RAM (21 maart tot 20 april) Er hangt een beslissing in de lucht, die u wel wilt maar niet kunt force ren. Laat uw ongeduld net blijken. Enige doortastendheid in een slepen de kwestie is geboden. U doet er verstandig aan een ouder persoon, die u verwacht, te bezoeken. STIER (21 april tot 20 mei) U maakt zich nodeloos zorgen over een klein probleem. Er komen enkele inspannende dagen en daarna rolt op eens het één na het ander van een leien dakje. U zult er echter wel voor moeten werken. Helaas is er een te genvaller bij. TWEELINGEN (21 mei tot 20 juni) Voor overgevoeligheid is er nu geen plaats. U kunt uw doel bereiken en de rust in huis bewaren, mits u koel en zakelijk te werk gaat. U zult daar veel succes mee boeker en ook de ge negenheid van iemand die u zeer ter harte gaat. mee winnen. KREEFT (21 juni tot 21 juli) Deze week komt het er op aan alles op alles te zetten. Schakel alle krach ten in. De plannen zijn goed. Stel u open voor ideeën van anderen. Regel de financiële zijde volgens uw eigen Inzicht. LEEUW (22 juli tot 21 augustus) In alle opzichten een moeilijke week. Laat van de moeilijkheden niets blij ken en voorkom elk mogelijk conflict. Luister naar goede raad, doch geef zelf zo min mogelijk adviezen. Ont span u bij sport of spel. De cursus bestaat uit 26 lessen gedurende de maanden september tot en met april, onder leiding van de Soester artsen, met aan sluitend examen voor het Eenheidsdiploma EJLB.O. De lessen worden gegeven in het St. Josephgebouw aan de Steen- hoffstraat. Cursusavond: dinsdagavond. Aanvang 8 uur precies, einde 10 uur precies. Voorwaarde tot deelname Is het lidmaatschap van de afdeling Soest. OPLEIDING GESCHIEDT KOSTELOOS. Inleggeld 1,50. Lidmaatschap 9,per jaar Theorieboekje 3,90. Tevens ontvangt U (vanaf 1 januari) maandelijks het leerzame en interessante landelijke contactorgaan „De Voorpost van de Dokter Aanmelding kan geschieden aan het secretariaat, Kerkpad Z.Z. 69 telefoon 3692, Soest, of op de eerste lesavond op 13 september a.s Inschrijving na 20 september is niet meer mogelijk. Aanmelding mogelijk vanaf 19.30 uur. de verordening voorkomende woord „klasse". Hij had liever het woord „af deling" gezien. Het merendeel der raadsleden zag echter geen aanleiding het woord „klasse"' te vervangen. De nieuwe begrafenisrechten werden goedgekeurd. 15. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen: a. gelegen aan de Nieuweweg van A. v. d. Hoef; b.gelegen aan de De Zoom van H. de Jong; c. gelegen aan het Oude Grachtje van W. N. van 't Klooster; d. gelegen aan de Dorresteinweg van T. Muis, met vastelling van de desbe treffende begrotingswijziging. Alle aankopen werden goedgekeurd 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de verbetering van het cellenhuis van het bureau van politie. De Procureur-Generaal heeft de voor gestelde verbeteringen niet voldoende geacht, zodat voor meerdere verbete ring het gevraagde krediet van 2500,- werd goedgekeurd. 17. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Industrieterrein. Aldus besloten. 18. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het plaatsen van een noodgebouw bij de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. Een bedrag van 24.000.werd hier voor beschikbaar gesteld. 19. Voorstel tot verkoop van grond gelegen in het park Colenso aan J. A. van Sambeek. Aldus besloten. De verkoopprijs be draagt 40.075,—. 20. Voorstel tot intrekking van de ver huur van een perceel grond, gelegen aan de Zandlaan. aan de Ned. Pijp leiding Constructie-Combinatie (N.P.- C.) te 's-Gravenhage. Conform besloten. 21. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de N.V. P.U.E.M. voor het leggen van kabels. Conform besloten. 22. Voorstel tot het verkrijgen van een zakelijk recht van opstal ten behoeve van de bouw van een 2e gasontvanst- punt te Soesterberg. Het Missiehuis „St Jan" is bereid te gen een jaarlijkse vergoeding van 37,50 een zakelijk recht van opstal ten behoeve van dit gebouwtje te ver lenen. Aldus besloten. 23. Voorstel tot de bouw van 96 flats op de Eng. De N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf v.h. Willem van Asch Zonen is be reid deze woningen te bouwen voor de aanneemsom van 2.098.000,De to tale stichtingskosten worden op f 2.971.600,geraamd. Het voorstel werd zonder bemerkingen goedgekeurd. 24. Voorstel tot vaststelling van een stratenplan en een plan voor de aan leg van plantsoenen voor gronden ge legen aan de Willem de Zwijgerlaan. Conform besloten. 25. Voorstel tot omzetting van de op grond van de Exploltatieverordening met Aannemings-en Bouwmaatschap pij H. W. van Asch N.V getroffen voorlopige regeling in een definitieve regeling, met vaststelling van de des betreffende begrotingswijziging. Aldus besloten. De heer Elbertse (K.V.P.) zei gaarne meer van derge lijke voorstellen tegemoet te zien. 26. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een riolering in de Korte Kerkstraat. Een hiervoor gevraagd krediet van 24.000 werd goedgekeurd. 27. Voorstel tot aankoop van grond gelegen nabij de Beukenlaan van me vrouw A. E. van Asch-Kok. met vast stelling van de desbetreffende begro tingswijziging. Conform besloten. De voorzitter nam hierna met enige toepasselijke woorden afscheid van de raadsleden, die niet meer in de raad zullen terugkeren. De heer Oranje (V.V.D.) dankte hij in het bijzonder voor het vele werk, dat hij van 1953 tot 1966 als gemeenteraadslid en van 1958 tot 1962 als wethouder had ver richt. Ook de heer Van Vloten (K.V.P.) bracht hij dank, ondanks de korte pe riode, dat hij deel uitmaakte van de raad. Mevr. Kleef-Beck was wegens vakantie afwezig, maar ook aan haar werd dank gebracht. De voorzitter bracht hierna nog dank aan de raad in zijn geheel voor de prettige en vruchtbare samenweking in de afgelopen vier jaar. mede waardoor Soest thans een financieel gezonde ge meente is. Zondag a.s. begint voor B.D.C. de nieuwe voetbalcompetitie. De blauw- witten starten met een uitwedstrijd, namelijk in Naarden tegen Meervo- gels. De Soesters hebben zich danig op het komende competitiegevecht voorbereid. Het streven van B.D.C. is om na de mislukte poging van vorig jaar om een plaats te verwerven in de vierde klasse K.N.V.B., dit in de ko mende competitie te bewerkstelligen. Overigens kan men niet bepaald zeg gen. dat de kansen van B.D.C.nu het Utrechtse P.V.C. gepromoveerd is. enorm gestegen zijn. Er zijn namelijk twee sterke ploegen ln de eerste klas se A afdeling Utrecht bijgekomen: het Hilversumse 't Gooi en Voorwaarts uit Utrecht. Ook het Hilversumse E.M.M. ligt nog Een assortiment van de fijnste bonbons 250 gram 1,35 Agar vijgen, een echte delicatesse. Nu nog voordeliger 200 gram 59 c!. Nieuw Venda, banket bakkers speculaas. Ter kennismaking reuze pak 500 gram VROOM DREESMANN steeds op de loer om in de grote bond terug te stappen. Naast deze drie ploegen liggen er nog acht andere ka pers op de kust. Actif, Amersfoortse Boys. Barneveld. D.W.S.V., Hoogland. Kampong. Meervogels en Naarden, al lemaal verenigingen, die weinig voor elkaar onder zullen doen. Trainer A. Kamphorst, die B.D.C. nu voor het derde seizoen traint, heeft in ieder geval wel de beschikking over voldoende en goed materiaal. In het komende seizoen zal bewezen moeten worden, dat hij de juiste samenstel ling van de ploeg zal weten te berei ken en dat hij een hecht team zal weten te vormen. Dat bereikt men uiteraard niet alleen door twee keer in de week te trainen, maar er is meer voor nodig. Onder andere zal het no dig zijn om de nieuwelingen, waarbij twee spelers, die uit de jeugdafdeling afkomstig zijn, op de juiste manier op te vangen. Er is in het verleden al te veel voetbaltalent voortijdig ver loren gegaan door een verkeerde op vang. Trainer Kamphorst heeft een moeilijke taak. maar die taak zou nog moeilijker zijn als hij niet de be schikking had over goed en voldoende materiaal, maar hiervan is bij B.D.C. geen sprake. De blauw-witten hebben wel enkele versterkingen gekregen. S.E.C.-schut ter Jan Verhoeve is naar B.D.C. ge komen. terwijl de Soesters er nog een goede keeper bij hebben gekregen in Van Thienen. die van S.D.O. uit Bus- sum naar B.D.C. overkwam. Voorts komen nog twee spelers uit eigen kweek in aanmerking voor een plaats in het eerste elftal, namelijk Jan van Fulpen en Jan Dorrestein. B.D.C. heeft hierdoor een vaste kern van 16 spelers, die bestaat uit de doelmannen Van Thienen en Smink; de achterspelers Voet. v. d. Mast. Eg- bers. Van Fulpen, Van Asch. v. d. Hengel en Bakker; en de voorhoede- spelers Wigtman, Verhoeve. Dik Dor restein, Jan Dorrestein, Jos Brouwer, Beijer en Westerveld. De vorig jaar zo onfortuinlijke spe ler Jan v. d. Lugt, die in een vriend schappelijke wedstrijd een been brak, is al geruime tijd aan het trainen, maar de vorm. waarin hij toentertijd verkeerde, heeft hij nog niet te pak ken. Marcel v. d. Lugt. rechtsbuiten, zal wel niet veel in het eerste elftal kun nen spelen, daar hij in september in militaire dienst moet opkomen. Naast deze kern van spelers beschikt B.D.C. nog over een aantal goede reserves, onder wie R. Brouwer. P. Hilhorst, A. v. d. Breemer en F. Bunnik, die zon dag j.1. in het Vliegtuigtoernooi in Soesterberg een wedstrijd meespeel den en allen verdienstelijk partij ga ven. B.D.C. komt in het nieuwe seizoen uit met in totaal 28 teams, bestaande uit elf seniorenelftallen en niet minder AJJe 't ming vraogt mok zeige dak van plaan bin om bin- nekort een boek te gaon schrieve. Dan zak us een boekie opedoen over ming belevenisse geduren de de tied dat lk ln Soest rongdloop. En ik hep wat mee emaokt sinds 1876, reke daor maor op. Daor is wel een boek over vol te schrieve. Ik weet nog nie hoe ut gaot hete, maor ik had zo iets gedaacht van „Ik bin Knelis". Das duudelukke taol en iedereen weet meteen, waor ut over gaot. Ik bin van plaan om as ut boek klaor is een pers- conferensie in ut Aamstel-hotel te ge ve. waant de verkoop mot netuurluk nie tot Soest beparrekt blieve. Ik bin tot nu toe aaltied een geslote boek eweest, maor noeng ok meheer Boltlni heul bescheije mit z'n boek „Ik bin Toni Boltlni" uut ekomme is. mot- tut d'r van ming ok maor van komme. Ik hep de antekenlnge emaokt ln de wingtermaonde, as ut nie zo druk is ln huus en ik op Kneliao zatte waachte. En reke d'rop, dat ik een miseraobele jeugd .ehad hep. Maor ik schrief d'r netuurluk ok in, dattut daankzij ming deurzettlngsvermeuge en haarde war- rake zoveer ekomme Is, dak noeng een kist mit knaoke tuus hep staon en dak rustug kan leve. Ask al die dingen van vreuger uutwar- rek dan mot je us kieke zo'n meraokels boek aster dan weer op de marrekt komp. Ik bin een gevierd oteur en op ut boe- kebal bink netuurluk ut middelpunt van de belaangstelling. Nie omdak zo'n groot schriever bin, maor omdat al die aandere minse ok wel weete, dak een paor stuuvers uut te geve hep. Noeng het Kneliao ming al ewaorschouwd dak daor nie buute ming boeke mot gaon, waant aanders kajje as schrie ver wel opdoeke. Kneliao keek dér heul nie van op toenk haor ming planne vertelde. Ik zit ommers aaltied mit ming neus in de boeke en lk stao te boek as een vlot verteller, dus een boek over Kne lis is heulegaor zo gek nie. Kneliao zal ut vaast en zeeker nie leeze, waant ze slaot nooit een oog in een boek. Allenig in ut kookboek as de aorepels anbraangden. Wel het ze gezeid das ut veurwoord veur ming boek zal schrieve. Ik mag dan meschien nie zo barre schriever weeze, d'r is aaltied wel iemaand die ming hellepe wil. Bove- dien bin ik de laotste tied zo merao kels druk, datter van schrieve wel niks zal komme. Ik mot ut dus wel laote schrieve. maor ik geleuf dak nie de enugge bin, die z'n otobiograofie. zo heet dat mit een mooi woord, deur een aander laot schrieve. Dat doen d'r vol leges ming zoveul, da's in gin hongderd boeke te beschrieve. „Ik bin Knelis", 't zou een aordug boek kenne worde. Maor noeng ik d'r nog us over nao denk, geleuf ik toch maor, dak ut nie doe. Ik waacht liever nog tien jaor, aan ders mok ok nog us een vervolleg gaon schrieve. En dat doet Knelis nie. Schrief dat maor gerust op je buuk! Telefoon 6038 dan 17 jeugdelftallen. De Soester ver eniging behoort tot de grootste in het Gooi. Wat de kansen voor de reserveteams betreft, kunnen we zeggen, dat B.D.C. 2 en B.D.C. 3 over tamelijk sterke teams beschikken, wat misschien enig perspectief zal bieden. De overige elf tallen kunnen alle in hun klasse goed meedraaien, terwijl B.D.C. 11. vorig jaar BJD.C. 10. weer een goede kans heeft op het kampioenschap. De B.D.C.-jeugd kan in het komende seizoen over drie velden beschikken, want het nieuwe veld achter het B.D.C.-clubgebouw mag voortaan ook gebruikt worden, zij het voorlopig al leen door pupillen en adspiranten. De senioren zullen het echter op z'n minst nog een jaar met de twee be staande velden moeten doen, daar anders het nieuwe terrein te zwaar wordt belast. Bij B.D.C. hoopt men. dat in het nieuwe voetbalseizoen het publiek in grote getale r.aar de Bosstraat zal ko men om op het fraaie B.D.C.-sport complex getuige te zijn van aantrek kelijk voetbal. De geluidsinstallatie, het jubileumge schenk, zal in de pauze en vóór de wedstrijden gezellige muziek ten ge hore brengen en misschien aan het einde van het seizoen kunnen aankon digen. dat B.D.C. het er beter heeft afgebracht dan in de vorige compe titie. toen er toch wel iets meer be reikt had kunnen worden. 22—24 SOESTERBERG T«J*foon (03441) 12 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur.

Soester Courant | 1966 | | pagina 6