ra De vader der volkeren op stap Krijgertje beboet Uur ,U' voor tafeltennis Voor de balie: DOORSMFREN GARAGE BOSBOOM MjMSON TIEPM0NDE SOESTERBERG Dan pas inhalen! Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Klaar terwijl u warhl BEVER AL SMEERSTATION Laatste rit zomercompetitie 1966 Na diefstal aangehouden Baldadigheid S.E.C.-junioren A leed eerste nederlaag S.E.C.-nieuws nieuwe international alle Raiffeisenbanken Coop. Raiffeisenbank Soest VOOR BETERE DAMES MODE Regenmantels en Paraplu's Soesterberger niet bij schietpartij betrokken U kunt niet alles weten E.H.B.O.-nieuws Soesterberg versloeg Wiik bi' Duurstede met 2-6 Soesterberg won van Advendo met 1-0 Achter vrij? \foor vrij? Zo vlogen de duiven Generaal De Gaulle bleef - natuurlijk onverstoorbaar toen zijn bezoek aan Djlboeti ontaardde in zo'n bende dat hij zelfs moest afzien van een voorge nomen rede. Eigenlijk heeft dit niet zoveel te betekenen, zij het dat het de aureool van de alom door de neutrale volkeren beminde en bewonderde staatsman een beetje doffer gaat schijnen Wat in Djlboeti aan de hand is -aldus de officiële Franse lezing - is dat on tevredenen de gelegenheid te baat hebben genomen om te protesteren, niet tegen De Gaulle, maar tegen het bestuur van Djlboeti. Dat Is ook wel juist tot op grote hoogte. In deze Franse ex-kolonie - op merkwaardi ge manier verheven tot een soort Frans departement - leven Issa's. die verwant zijn met de Somaliërs over de grens met Somalia. en Afars met dergelijke betrekkingen met het an dere buurland Ethiopië. Somalia wenst Djlboeti erbij om alle Somaliërs In één rijk te hebben en een door kolonisatoren (Frans, Itali aans, Engels) geschapen scheiding te niet te doen. Ethiopië heeft dergelijke redenen voor zijn eigen aanspraken plus de nood zaak een haven te hebben, waarvoor nu Djlboeti uitstekend fungeert, wat kan veranderen als ook dit Somalisch gebied wordt; immers de relaties tus sen Somalia en Ethiopië zijn niet zo hartelijk. Met enig kunst- en vlieg werk hebben de Fransen kans gezien de Afars een soort monopolie voor het bestuur te geven, tot groot en nu duidelijk getoond misnoegen der Is sa's. Bedorven feestje Goed. dat was dan een beetje bedor ven feestje voor president De Gaulle. maar zoals gezegd: dat was van min der belang. Tenslotte was het bezoek aan Djlboeti voornamelijk een excuus om op visite te gaan bij keizer Haile Selassie van Ethiopië, die een belang rijke voorman is in de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid die ook in Addis Abeba gevestigd is. Het is geen Imposante organisatie, maar het is de enige op dit gebied die nog een beetje betekenis heeft. Juist vanwege Djiboetl zal de keizer prijs stellen op goede relaties met de generaal en dat komt de stateeg De Gaulle goed van pas om op die manier een goede entree te hebben in de kring der Afrikaanse volkeren. Ten slotte wil hij fungeren als voorman van een Ietwat neutralistische - en dat is ln deze streken zeker ook anti- Amerikaanse - „derde wereld" en daarvoor heeft hij een achterban no dig. De Gaulle zoekt die te recruteren in Zuid-Amerika (tournee van vorig Jaar) en nu behalve ln Afrika ook ln Azië, waar hij in Cambodja's hoofd stad Pnuom Penh de neutralisering van Vietnam zal gaan voorstellen. Wankele basis Wat De Gaulle uitbuit - zijn voortref felijke veldheercapacltelten verloo chent hij niet - is dat hij het vormen van een wereldopinie (en sterker nog bij het stemmen in de Verenigde Na ties als forum van die wereldopinie) die vele kleine landen wel degelijk een gewicht in de schaal leggen. En het is geniaal hoe hij door zich de status aan te meten van een soort vader der volkeren kans ziet met zijn krachtige privé-persoonlijkheid dingen te bereiken die uitgaan boven feite lijk gezag en invlbed van het land dat bij patriarchaal regeert. Geniaal, inderdaad. Maar het is te vens een wankele en zeker zeer tijde lijke basis om een Franse „glolre" op te baseren. Een wankele basis waar op slechts een zeer hol bouwsel op getrokken kan worden: voorbeeld is het neutraliseringsplan voor Vietnam, dat schoon klinkt zeker in Aziatische oren en bovendien keurig aansluit bij al dan niet latente anti-Ameri kaanse gevoelens alom ln de wereld- Inhoud heeft het plan niet, omdat Frankrijk eenvoudig de kracht niet heeft om een rol te spelen ln deze kwestie, zelfs niet met een enorme achterban van zwakke en onderling kiftende natletjes. De spijkers met koppen worden gesla gen door Moskou, Peking en Washing ton. De Gaulle kan hoogstens funge ren als vernuftige bouwer van decors die overigens toch maar bordpapier blijven, hoe omposant ze de kijkers ook toeschijnen. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen Blrkstraat 105 - Soest - Telef 3256 De laatste rit moest een korte worden met het oog op de vroeg invallende duisternis. Er waren aan de start 28 amateurs en nieuwelingen en 10 adsplranten plus 2 dames. Het afscheid van de zomer hebben de renners gevierd met extra hard te rijden. De adsp die 13 ronden of 15 km af legden in ruim 26 min., trokken alles uiteen. Drie man kwam op kop. ge volgd door een viertal. Daarna volg den de dames, die onderling uitvoch ten wie de sterkste was. en drie man finishten als laatsten. Uitslag: 1 D. den Oude. 2. H Boe- zaard. 3. Co v. Zijtveld 4 John v. d. Berg op 160 m. 5. J. Hovius. 6 J. Emmelkamp 1 R. Vos 8. Ineke van Yken op 200 m. 9. Thea Hardeman. 10. L. v. d Kamp op 350 m. 11. Harm Hees. 12. H Beneka. Bij de amateurs en nieuwelingen ging het niet minder hard. In het begin de gebruikelijke lichte schermutselingen- In de 6e ronde passeerden Ad v. d. Ploeg en Wil Kotterer lichtelijk af gescheiden de meet. In de 14e ronde sprongen Rik Hees, Harry Ligter en Wil Kotterer weg; Gerrit Ruttenberg wist er ook nog bij te komen en 2 ronden later maakte Cor Faber met een enorme sprong het gat dicht. Deze vijf man gingen stug verder en zouden later de ereplaatsen gaan ver delen. Wat de rest ook probeerde, zij kwamen er niet meer bij. De 20 ron den. 23 km. werd afgelegd in 34 min. 56 sec. Uitslag: 1. Harry Ligter 2. Rik Hees. 3. Cor Faber. 4. Cor Albert. 5. Gerrit Ruttenberg. 6 Wil Kotterer op 120 m. 7. Arie Bakker. 8. Piet Bakker. 9. Frans Hulsken 10. Karei Keur. 11 Jan W. Lange. 12. Cor van Leijen- horst. 13 Joop van Leijenhorst. De juffrouw ln het verdachtenbankje was ln verticale richting heel wat. doch horizontaal hoegenaamd niets. Ze hing er bij als een mislukt stuk beeldhouwwerk, waarvan de eigenaar zich op een publieke veiling gaat ont doen. Nu en dan krabde ze zich ach teloos maar handig op het vettige hoofd dat de indruk wekte van een knoop aan het eind van een uitge rekt elastiekje. „Zo", begon de rechter streng, „mis handeling! U hebt die man geslagen, is 't niet?" „Jazeker edelachtbare" zei ze netjes. De geslagen man. die als getuige was gedagvaard, had er tot dit moment bijgezeten alsof de zitting van de ge tuigenbank een gewone parkbank bij de eendenvijver was. Nu echter schoot hij omhoog met een snelheid die deed vermoeden dat de parketwacht er stilletjes een vuurtje onder had ge stookt. „Rechter", riep hij vol vuur. ,,'t is helemaal niet zo erg. 't Is de moeite niet waard om d'r over te praten." „Stil daar!" vermaande de rechter. „Dus Juflrouw. u erkent dat u deze man hebt geslagen. Schaamt u zich niet?" De juffrouw moest er even over pein zen. Dan antwoordde ze bedachtzaam „Neu „O jawel rechter, ze schaamt zich zo. ze schaamt zich zo. Ze durft 't alleen niet te zeggen met die zaal vol volk" riep de man van het gloeiende getul- genbankje weer. „Getuige, als u zich niet stil houdt gaat u er uit" dreigde de rechter boos. „Juffrouw, u begrijpt zeker wel dat u voor een dergelijk feit straf hebt ver diend. En een flinke straf ook. 't Gaat toch niet aan ,,'t Kan me niks bommen" zei de Juf frouw. De man op het bankje die in uiter lijk en gedragingen veel weg had van die aapjes aan een elastiekje die men op kermissen wel wint. veerde nu ge zwind weer omhoog. „Maak 't niet te Zaterdagavond werden bij Boltinl aangehouden de 23-jarige A W T K en de 18-jarige A M. Z, beiden uit Soest, die in Amsterdam, uit een ge parkeerde auto, een autowiel met band hadden ontvreemd. Zij werden op transport gesteld naar Amsterdam en aldaar ingesloten. De 15-jarige G. S W en de 16-jarlge H M. Sbeiden uit Soest, zochten af leiding in het met stenen vernielen van enige grote ruiten aan het Saenre- damplantsoen Vanzelfsprekend had den de bewoners hiertegen ernstige bezwaren, die de politie van een en ander in kennis stelde, die de jongens wist op te sporen. De eerste competitiewedstrijd van S.E.C.-junioren A tegen V.V.O.G. A uit Harderwijk ging met 1-2 verloren. De wedstrijd was vastgesteld op het veld van de Harderwijkers, maar omdat deze daar nog niet over konden beschikken, werd de wedstrijd in Soest gespeeld. De eerste helft was het aankijken wel waard, al waren de grotere V.V.O.G.-spelers tegen de kleinere S.E.C.-junioren wel Iets beter. Dat het tot de rust 0-0 bleef, was te danken aan het zeer goede spel van de 14-jarige doelman Croon. Na de rust had S.E.C. de wind mee, maar de S.E.C -voorhoede schoot niet hard genoeg. Na ongeveer 20 minuten werd de stand 0-1 door een treffer van de goed doorzettende V.V.O.G.- mldvoor. Dezelfde speler maakte er een kwartier later 0-2 van. In de laatste tien minuten nam S.E.C. het heft in handen. Na goed doorzetten van Dorrestein kon deze de eer voor de thuisclub redden, 1-2. Dit was te vens de eindstand van deze leuke en sportieve wedstrijd. Als de opzet van de Nederlandse Tafeltennis Bond slaagt, gaat deze tak van sport in ons land een goede toekomst tegemoet. De Bond heeft namelijk voor zaterdag 24 september een landelijk evenement georganiseerd met als doel de tafeltennissport te populariseren. Op die dag zal met medewerking van ruim 150 tafeltennisverenigingen in het gehele land een tournool worden gehouden, waaraan iedereen kan deelnemen, uitgezonderd diegenen, die reeds lid zijn van een tafeltennisclub. De organisatie in Soest berust bij de tafeltennisvereniging „Shot", die de wedstrijden in het Sint Ludgardlsgebouw houdt. Voor deel nemers tot 16 jaar bedragen de kosten van deelname twee kwartjes, voor deelnemers ouder dan 16 jaar een gulden. Men kan zich tot en met 10 september laten inschrijven bij de penningmeester van de vereniging „Shot", de heer P. J. van Dijk, Alb. Hahnweg 25, tel. 3046. zwaar rechter" schreeuwde hij. „Geef haar alsjeblieft een kleine boete. Als jeblieft. Spreek haar desnoods maar vrij. Ze heeft toch een paar kleine kinderen te onderhouden!" „En nou is 't uit!" riep de rechter terwijl hij met zijn hamer op de groe ne tafel sloeg. De getuige schrompel de weg. Daarna werd hij naar voren geroepen. „Heeft deze vrouw u ge slagen?" vroeg de rechter. „Nou geslagenZie 's rechter, 't was maar zo'n heel klein klapje, 't Was eigenlijk meer een tikje, een tik je. net of je aan 't krijgertje spelen bent. Dat deden we eigenlijk ook we waren aan 't krijgertje spelen, be grijpt u, en toen tikte ze me. en toen was ik aan de beurt „Ja maar dat Is toch al te kras! U hebt bij de politie aangifte gedaan van mishandeling!" „Jazeker, dat is wel zo rechter, maar dat was ln een opwelling. Nou ik d'r nog 's over nagedacht heb was 't toch maar zo'n klein tikje, u weet wel. zó en hij beroerde voorzichtig met zijn hand het groene tafelkleed. Nu stond de officier op. „Of deze ge tuige de zaak probeert te kleineren, dat doet aan het feit niets af" zei hij. „Ik eis tegen deze vrouw tien gulden boete." De getuige kreeg tranen in zijn ogen. „Tien gulden" riep hij radeloos, ter wijl hij de handen ophief als een stationschef die twee treinen tegelijk wil laten vertrekken. „Dat kan ze toch nooit betalen. Denk toch aan die bloedjes van kinderen, rechter!" Kunt u die boete betalen, ver dachte?" informeerde de politierech ter. „Maak er maar gerust vijf en twin tig van." zei ze. „Wat?" riep de rechter verbaasd, „maar wie betaalt die boete dan?" „Hij natuurlijk" wees ze onverschillig naar de getuige, die voor de groene tafel heen en weer sprong als een vlo, die per ongeluk op de kachelplaat is terecht gekomen „We gaan samen met negotie. Hii belt bij de mensen aan. en ik ga d'r bij staan met m'n kinderen om 't medelijden op te wek ken Nou. en als hij die boete niet be taalt. dan ga ik in 't vervolg niet meer mee. Dan begin ik voor m'n eigen. Dan moet-ie maar zien hoe-Ie de spullen k>-'ijt raakt." „Stil nou maar, zoet nou maar," huil de de getuige, „ik zal 't wel betalen. Maar la me nou nie in de steek. Ik zal je nooit meer anbrengen. Nooit meer." De rechter was er even door uit 't veld geslagen Van deze pauze maakte de getuige gebruik om er nog iets af te pingelen „Toe rechter, een tientje voor zo n klein klapjeis dat nou niet veel te duur ik heb 't haast niet gevoeld u weet toch wel hoe 't zakenleven is tegenwoordig rech ter. en hoe moeilijk iemand personeel ken krijgen „Vijf gulden of een dag" zei de rech ter kort. „En reken er op dat u een volgende keer de gevangenis in gaat Zelf. wel te verstaan „Dank u wel rechter, dank u zeer. dank u beleefd" zei de getuige, terwiji hij galant de deur van het zaaltje zo wijd voor de verdachte openhield, dat er wel tien van deze breedte naast elkaar door hadden gekund. 21 ELFTALLEN IN DE COMPETITIE SEC. heeft voor de compet. 1966-'67 met 21 elftallen Ingeschreven. De jeugdafdeling neemt van deze 21 teams het overgrote deel in. Drie zaterdagteams. 6 zondagsenioren- teams en de rest der teams wordt gevormd door de bloeiende S.E.C.- jeugdafdeling. S.E.C -ZATERDAG MET DRIE TEAMS IN DE COMPETITIE S.E.C. zaterdag groeit en voor het nieuwe seizoen heeft de zaterdagcom missie met drie teams ingeschreven. Het aantal spelers voor de drie elf tallen is ruis voldoende en het is niet onmogelijk dat ln de loop van het seizoen alsnog een vierde zaterdag team aan Je competitie wordt toege voegd. Aan 't bondsbestuur van de K.N.V.B afd. Utrecht. Is verzocht, in verband met te verwachten moeilijkheden met de speelterreinen, de programma's voor de zaterdag en de jeugdafdeling zeer nauwgezet samen te stellen. De situ atie om met 21 elftallen twee velden te moeten bespelen baart zorgen, maar met passen en meten kan wellicht toch de zaak geregeld worden. INDELINGEN S E C. 4. S.E.C. 5 EN S.E.C. 6 S.E.C. 4 ls voor het komende seizoen ingedeeld ln de res. vierde klasse B met de volgende teams: A.P.C.W. 4. Hooglanderveen 3, K.V.V.A 5. Maluka Muda 3. Roda 3. V.V.Z.A. 3 en V.V.O.G. 3. Een afdeling met niet te onderschatten tegenstanders. S.E.C. 5 en S.E.C. 6 spelen in een af deling. In de vierde klasse c zullen S.E.C. 5 en S.E.C. 6 elkaar tweemaal ontmoeten, terwijl ze ook de volgende teams tegenover zich zullen vinden: Amersfoortse Boys 6. A.P.W.C. 5, K.V.V.A. 6, Odi '58 3. Quick 5 en V.V.Z.A. 4. INDELINGEN S.E.C. ZATERDAG 2 en 3 5.E.C. zaterdag, dat afgelopen seizoen juist het kampioenschap miste, zal het ln het nieuwe seizoen met een ver sterkt elftal nogmaal proberen. Het tweede team ls ingedeeld in de reser ve 4e klasse C met C.J.V.V. 5, Hees 3. Hoevelaken 3, Roda 2, Sova 2 en V.V.Z. 4. Het derde S.E.C. zaterdagteam speelt ln de res. vierde klasse C met C.J.V.V. 6, Cobu Boys 4. Hoevelaken 4. Post hoorn 3. Sova 3, V.V.Z. 5 en Wouden berg 4. E.H.B.O-CURSUS S.E.C. De heren Koelewijn en Venus zullen morgenavond ln het S.E.C.-clubhuis starten met de E HB O. cursus voor het S.E.C.-kader. De S.E.C.-leden, die zich hebben opgegeven voor deze cur sus worden woensdagavond in de can- tine verwacht. AANWINSTEN S.E.C. ZATERDAG Van de Hllversumse vereniging Altius is de Spaanse voetballer Francisco Espinalt-Porto, thans woonachtig in Soest, naar S.E.C. zaterdag overgeko men. Samen met de Spaanse oefen- meester Andre Valero zal hij S.E.C. zaterdag op hoger niveau trachten te brengen. S.E.C. zaterdag krijgt ook de beschik king over de ex-zondag eerste elftal- speler Hans Wolfsen. die uit Amster dam ls teruggekeerd in Soest. Dit kan voor S.E.C. zaterdag een verster king betekenen. VERGADERING S.E.C. SOFTBAL S.E.C. softbal vergadert woensdag avond a.s., om 8 uur. ln de S E C. can- tine. De resultaten van het afgelopen seizoen zullen nog eens onder de lou- pe worden genomen, terwijl boven dien een nieuwe commissie zal wor den gekozen. INDELING S.E.C.-JUNIOREN A S.E.C junioren A zijn ingedeeld In de afdeling C van de regionale com petitie met de volgende teams: Actif A. E.M.M. A. G.V V.V A. K V.V.A. A. Kampong A, De Meern A. P VC. A. SDO. A en V.V.O.G. A. Promoveren kunnen de nummers 1 en 2 van deze afdeling naar afdeling B. terwijl de no's 8. 9 en 10 worden teruggeplaatst ln de junioren A II klassen. De Raiffeisenbank Soest heeft een Waarbij men bij in Nederland, West-Duitsland en Oostenrijk gelden kunt storten en opnemen. Vraag inlichtingen Kantoren: Kerkplein 9. Soesterbergsestraat 14 en Koninglnnelaan naast 38. NIEUWE BRANCARD S.E.C. TERREIN In het S E C. clubhuis is een nieuwe brancard geplaatst. Bij eventuele on gevallen kan de betreffende speler hierdoor direct per brancard naar het clubhuis worden vervoerd. De twee S E C.-leden, die verwondingen van de S E C -spelers verzorgen, de heren Koelewijn en Venus. hebben boven dien voor ieder SEC elftal een tasje samengesteld met verband en artike len nodig voor de eerste hulp. De leiders van de elftallen krijgen bij de uitwedstrijden deze tasjes mee en kunnen dus onmiddellijk een verband aanleggen indien dit noodzakelijk mocht zijn. LICHT BOVEN CANTINE Aan de wensen van velen is tegemoet gekomen Het afstapje van het S E C. clubhuis leverde nogal eens moeilijk heden op. Thans is boven de ingang van de cantine een lamp geplaatst, die 's avonds de trap goed verlicht, zodat mlstappen practisch uitgesloten ls. SPORTTOTO S.E.C. De inleg van de Sporttoto stijgt we kelijks en is thans practisch op het niveau van vorig seizoen gekomen. SEC -leden zorgden met de S.E.C totoleden voor een flinke Inleg en afgelopen week was er een S.E C - pooler, die weer eens gelukkig was Een flink bedrag viel hem ln de schoot. Deze week kunnen worden in geleverd de toto's no. 6 en 7. Formu lieren zijn aanwezig bij de SEC- pooladressen Registratie deze week verzekert U van meespelen en de daaropvolgende week. Groene registra tiekaartjes zijn verkrijgbaar bij de SEC. totoadressen, in de cantine of bij het S.E.C. secretariaat. S.E.C. VELD VERLICHTING OP CANTINE AANGESLOTEN De S E.C.veldverlichting op het twee de veld ls thans vanuit de S.E.C can tine te bedienen. GEBLESSEERDE SPELERS S.E.C. Het zit S.E.C. niet mee. Vlak voor de aanvang van de competitie telt S.E.C een groot aantal geblesseerde spelers. Zondag J.l. zakte doelman Van Essen door zijn knie en de ijlings ontboden dr. Rip constateerde een „voetbal- knietje". Met de ziekenauto werd de ongelukkige speler naar Zonnegloren vervoerd In de wedstrijd S.E.C. 1-V.D.O. 1 kreeg S.E.C.-back De Rooy een trap tegen het hoofd en werd zijn wenk brauw gescheurd. Ook deze speler moest worden vervoerd naar Zonne gloren, waar de wond gehecht werd. Tegen Zeist zal De Rooy wel niet kun nen spelen. Behalve deze spelers mist S.E.C. nog Daan Hanasbei, die zijn been brak, Piet van Remmerden. die tegen Z.S.G.O. een ernstige blessure opliep, Nico Baltus, gebroken enkel, Dik Hooyer. gebroken enkel, Kees Dorrestein, rechtsbuiten SEC. 1. rug blessure. Hopelijk zijn de spelers weer snel beschikbaar. Eddy Brouwer zal Burgemeester Grothestraat 36 Telefoon 3332 Vraag en spaar de Hoefijzer zegels. eind september van de artsen verne men of hij weer kan gaan spelen. AANMELDING NIEUWE LEDEN. De ledenaanwas bij S.E.C. gaat door. Vooral de jongste categorie, de pupil len. stijgt. De S.E.C. jeugdcommissie overweegt thans de mogelijkheid om nog enkele teams in de competitie te doen uitkomen. De jeugdcommissie zal hedenavond in haar vergadering een besluit nemen. Opgave van nieuwe leden is mogelijk bij de SEC. jeugdsecretarls. de heer F. Krete. Rubenslaan 29. de heer A. Brugman. Rubenslaan 73. de heer G. Eyking. Bilderdiiklaan 2. de heer J. P. C. Veldhuizen. Nachtegaalweg 10. Opgave in de S.E C. cantine, tel. 5790, ls eveneens mogelijk. VERGADERING S.E.C. BESTUUR. Iedere dinsdagavond vergadert" het S.E.C. bestuur in de S.E.C. cantine, waar de lopende zaken worden bespro ken. Op deze avond vergaderen tevens de jeugdcommissies, zaterdagcommissie en elftalcommissie. Voor te bespreken problemen kunnen de leden zich op deze avonden bij de diverse commis sies vervoegen. TRAINER VOOR DE DOELVERDEDIGERS. Trainer voor de doelverdedlgers Van de Hoek zal behalve de jeugdkeepers ook de doelverdedlgers van de zondag- snioren en zaterdagsteams voor zijn rekening nemen. S.E.C verheugt zich op het aantrekken van deze goede kracht. De 32-jarige T. W. uit Soesterberg, die vorige week samen met een inwo ner van Amersfoort en van Zeist in Amersfoort werd gearresteerd, omdat dit drietal werd verdacht van een schietpartij en poging tot inbraak op het terrein van de inrichting Zon en Schild in Amersfoort, blijkt niets met de zaak uitstaande te hebben. Dendrie inzittenden van de auto werden dins dag j.l. op de Varkensmarkt aange houden. W. was met de beide anderen meegereden. Het zijn kennissen van hem. Uit het onderzoek van de politie kwam de onschuld van W. al snel vast te staan Hij werd direkt op vrije voeten" gesteld. De beide andere Jonge mannen bevinden zich nog in arrest. Poets slangenleder en dergelijke le dersoorten nooit met schoencrême; het leder wordt dan geel en verliest zijn kleurschakering. Maak ze zo nu en dan schoon met wasbenzine. Poets bii voorkeur al uw schoenen vóórdat u ze gaat dragen, dus ook als ze nog nieuw zijn. Nubuck is leder, waarvan de nerf ls afgeslepen. Het lijkt op fijn suède. doch is dat niet. Bij gebruik van dressing hiervoor vooral het flesje goed schudden Indien u de dressing te dik gebruikt, wrijft u de oool van het suède glad en gaat het leer glim men. De dressing kunt u verdunnen met alcohol. Onderhoud uw schoenen van lakleer met een gotde lakolie of smeer ze in met een weinig slaolie. Gladde plekjes in suède schoenen kunt u als volgt bewerken. Neem de Dunt van een niet te scherp mesje en krab voorzichtig over de vlek. Is het suède erg fijn. dan bewerken met een stukje zeer fijn schuurpapier. Daarna behandelen met dressing of poeder in de juiste kleur. Ook kunt u de kleur wat ophalen door de schoenen in de stoom van een ketel te houden. Zorg er echter voor dat u minstens 10 cm van de tuit af blijft: anders is de stoom te heet en suède kan weinig hitte ver dragen: het wordt dan hard. Na het stomen direct aantrekken, daar de schoenen anders krimpen en uw te nen in de knel komen. Zijn uw gvmnastiek- of tennisschoe nen erg vuil, dan kunt u ze opvullen met kranten en afdoen met een sop je. Liefst met een borsteltje en na spoelen met schoon water, daarna met dressing of poeder wit maken en la ten drogen Gekleurd linnen kunt u op de zelfde wijze behandelen. Hebt u last van „krakende" schoenen? Zet ze dan een nacht op een natte dweil. Het vocht trekt ln de schoenen waardoor het kraken verdwijnt. De afdeling Soesterberg van de EHBO hield donderdagavond ln t Zwaantje" haar ledenvergadering. Met een woord van welkom opende de voorzitter, dokter Splinter de verga dering Van de 44 leden waren er 19 aanwezig. Uit het jaarverslag bleek dat de afdeling haar taak serieus op neemt. Ook uit het jaarverslag van de w n. pennlngmeesteresse. mevr. G. R. Miltenburg-Stein bleek dat de fi nanciën in het afgelopen jaar ln goe de handen zijn geweest. De afdeling heeft weer nieuw materiaal aange schaft, o.a. beenladen, zodat bij on derbeenfracturen meer efficiënte hulp kan worden verleend. Door de secre taresse, mevr. Miltenburg werd ver zocht om bij hulpverlening rapport op te maken teneinde aan het hoofdbe stuur verslag te kunnen uitbrengen. De afdeling Soesterberg heeft ln het afgelopen jaar weer deelgenomen aan diverse wedstrijden, en behaalde een 2de prijs. Door ziekte en vertrek van enkele be stuursleden werden er 3 nieuwe be stuursleden gekozen. Dokter Splinter deelde mede. dat op 12 september a.s. vla de televisie in het programma van „Socutera" aandacht zou worden be steed aan de E.H.B.O. ln het alge meen, Op 15 september a.s. zal een nronaganda-avond gehouden worden in de foyer van 't officierscasino aan de Kampweg. De voorzitter spoorde de aanwezigen aan op deze propagan- da-avond aanwezig te ziin. De E H B O.-cursus begint weer op 6 oktober a.s. en zal worden gegeven ln d» Marechausseekazerne tegenover ,,'t Zwaantje", elke donderdag van kwart voor 8 .tot kwart voor 10 Ge gadigden kunnen zich opgeven bii de secretaresse, mevr. G. R. Miltenburg. Chr. Huygenslaan 5. tel. 1702. Om 9 uur werden de diploma's en insignes aan de Eselaaeden van de afgelopen cursus uitgereikt. Dokter Splinter fe liciteerde hen en spoorde hen aan lid van de afdeling te worden en de ver volgcursus te bezoeken, waar zij de nodige routine moeten opdoen om snel en goed te kunnen helpen Vervolgens dankte de voorzitter de tn- structrlce mevr Hillenaar-Notten voor haar medewerking aan het welslagen van de afgelopen cursus De 2de voor zitter. de heer van de Velden, dankte dokter Splinter namens het gehele bestuur voor ziin belangeloze mede werking en bood hem een platenbon aan. Om 10 uur sloot de voorzitter de ver gadering waarna allen nog een uur tje gezellig bijeen hieven. Met een joyeuze entree In de eerste afdeling waartoe zij gepromoveerd was. is Soesterberg de competitie be gonnen. door in haar thuiswedstrijd met een mooie winst van 2-0 het be zoekende Wiik bij Duurstede te ver slaan. Dit aanvankelijk succes wekt de hoop. dat de club van 't Vliegdoro alle krachten zal inspannen om aan het einde van de comDetitle het Wal halla van de K.N.V.B. te bereiken. Een geestdriftig Soesterberg nam reeds na drie minuten de leiding door een kopbal van rechtsbuiten Esmeijer. Dat was een waarschuwing voor de defensie van de gasten, die daarna tot aan de rust. die met 1-0 aanbrak, verdere aanvallen wist te weerstaan. Dat gelukte haar ook In biina de ge hele tweede helft. Doch vijf minuien voor het einde hielp links buiten Ve nekamp Soesterberg aan een 2-0 overwinning, in welke stand geen ver andering meer kwam. ZATERDAG VOETBAL Het zaterdagmiddag elftal van Soes terberg heeft een goede start ge maakt in de competitie door in haar uitwedstrijd tegen Advendo te win nen met 1-0. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de beide partijen aan elkaar waren gewaagd. Bij beide par tijen gelukte het de defensie om de aanvallen te stuiten, maar éénmaal forceerde Soesterberg een doelount 1-0. waardoor het winnaar werd en bleef, daar er in de stand geen ver andering meer kwam. 'c' 7 De vereniging „De Zwaluw" nam za terdag met 389 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Roermond, afstand 120 km. De duiven werden te 8 uur gelost met zuid-westen wind. De eerste duif arriveerde te 9.33.15 uur. Snelheid 1289.97 m. per minuut. De laatste prijsduil kwam aan te 9.48.14 uur. Uitslag G. Rijksen 1 5 7 8 10 14 15 16 22 32 48 58 59 65. H. den Dekker 2 21 43 56 57 63. V Reijerse 3 23 26 30 64. Jac. Stalenhoef 4 29 34 45 53. A. J. v. Dorrestein 6 12 19 28 36 39 52 60. R. Voskuilen 9 20 66 67. J. Knoops 11. C. v. Soest 13 61. Comb. Wigtman-Roest 17 72. M. v. d. Wielen 18 P. Duijst 24 68 71. Ph. H. Kok 25 27 37 50 54 69 70 78. P. de Bes 31. J. v. d. Brakel 33 41 46 55 76 77. J. Ottens 35. H. Woud stra 38 49 73. C. v. Klingeren 40. J v. d. Belt 42 51 74. A. Koopman 44. G. Zeijpveld 47 62. J. Rauch 75. Ook de vereniging ..De Vriendschap" nam met 301 duiven deel aan de vlucht vanaf Roermond. De eerste duif kwam aan te 936,13 uur. Snelheid 1256.93 m. per minuut. De laatste duif arriveerde te 9.50.39 uur. Uitslag: G. Kamerbeek 1 37 52. W. Nieuwenhuls 2 4 14 34 41 53. Z K.H. Prins Bemhard 3 5 12 29 38. C. Bokma 6 8 9 11 35 40 49 55 58 59. W. Altenaar 7 32 56 57. C. Vaessen 10 18 42. E. Veenman 13 16 33 46 50. J. A B. v. Klooster 15 17. P. Taalman 19 48. J. Kruseman 20. H. Ketelaar 21. J. C. Wijnands 22 36 43. J. Ruttenberg 23 60 D. de Zoete 24 28. J. Rademaker 25 44 54. H. Westerveld 26. C P. Jak 27. W. Roest 30 45. Comb S.K.B. 31 47. R. Westerveld 39. G. H. v d Broek 51.

Soester Courant | 1966 | | pagina 2