koos B.D.C.-voetbal vier nieuwe bestuurders Geslaagde muziekparade Shot hield jaarvergadering C0LLEWIJN TEMfONDE „EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN" C. J. Stork nieuwe voorzitter BATENBIJRft-S Erkende Auto- en Scooterrijjsehool Hees won van zwak spelend N.S.V.S. VOOR BETERE DAMES MODE Grote sortering in de betere Bonneten® 27 september begint de nieuwe cursus uil gaande van de afdeling Soest van de Kon. Nederlandse Vereniging E.II.B.O. wm Voorzitter-secretariaat voorlopig gecombineerd Zonder commentaar SE.C.-zatenla»- Eminent Boys 0-0 Autorijschool F. C. Kuyperstraat 11 SOEST V.A.M.O.R. Secretris van Vogelvrienden bedankte Alle kandidaten voor zwemdiploma geslaagd Natuurbad gaat zaterdag dicht Duinkikkersjeugd won in tournooi Dronken achter het stuur Eiermarkt Krabbels van Knel is BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming In het clubgebouw van de voetbalver eniging B.D.C. werd vrijdagavond de jaarvergadering van deze vereniging gehouden. Tot aan de bestuursverkiezing stond de bijeenkomst onder leiding van de vice-voorzitter. de heer A. G. Hilhorst. Deze sprak het openingswoord, waar na kapelaan G. B J. Weersink. gees telijk verzorger, een korte inleiding hield. Bij het punt ingekomen stuk ken kwam de brief aan de orde. waar in voorzitter J. H. Tönis wegens ge zondheidsredenen bedankte voor het voorzitterschap, dat hij een jaar be kleedde. Tevens bracht de heer Hil horst de brief ter sprake van de re dacteur van de B.D.C.-er. de heer B. Hom. Hij verzocht om meer bijdragen van de leden voor het maandelijks verschijnende clubblad. Nadat de heer Hilhorst de heer Hom lof had toege zwaaid voor de wijze, waarop hij steeds weer het clubblad vult. uitte de heer Hilhorst de wens. dat de B.D.C.-er voor de ouderen zou wor den wat het wekelijks verschijnende blad De Tam-Tam voor de jeugdleden is. In verband met afwezigheid van pen ningmeester Vonk. die met vakantie is. las de heer R. Kleinegris, lid van de kascommissie. het financieel jaar verslag. Daaruit bleek, dat er een klein batig saldo is. Op voorstel van de kascommissie werd de heer Vonk decharge verleend voor zijn beheer. Vervolgens kwam het belangrijkste agendapunt aan de orde. de bestuurs verkiezing. De heer A. G. Hilhorst stel de zich wegens tijdgebrek niet meer beschikbaar, de heer B. M. van Asch, periodiek aftredend, was eveneens niet meer herkiesbaar, omdat hij naar het jeugdwerk overstapt. De heer Tö nis ten slotte moest wegens gezond heidsredenen aftreden. De door het bestuur gestelde kandidaten werden allen zonder hoofdelijke stemming ge kozen. Door de groei van de vereniging is men voor hogere uitgaven dan vo rig seizoen komen te staan. De ac commodatie is uitgebreid en dat be tekent een hogere bijdrage aan de gemeente. Derhalve werd de verga dering voorgesteld de contributie met 25 procent te verhogen; voor de se nioren zou het bedrag van 2.— op 2,50 komen voor de jeugdleden van 1.op 1.25 per maand. Zonder dis cussie en stemming gingen de aanwe zigen akkoord. De heer Stork zei, dat de vereniging door goed voetbal steeds meer publiek zal trekken, zodat de inkomsten ver hoogd zullen worden. Hij vond. dat het belangrijker is om goed te spelen dan om te winnen. ..Als een wedstrijd verloren gaat. waarin iedereen zich voor 100 procent inzet en waarin men zo goed mogelijk speelt, zal niemand dat de spelers kwalijk nemen." De heer Stork sprak de hoop uit. dat het een goed seizoen zou worden. Hij zou het verheugend vinden als de voetbal liefhebbers in Soest zouden zeggen: ..Als je goed voetbal wilt zien, moet je naar B.D.C.". Het trainingsbezoek was een uitvoerig punt van bespreking. In dit verband herinnerde de heer A. G. Hilhorst aan een artikeltje, dat in het jeugd blad De Tam-Tam is verschenen en dat handelt over sportiviteit. Kapelaan Weersink zei tenslotte, dat hij het jammer zou vinden als de heer Hilhorst zich onopgemerkt zou wegschuiven. ,,U hebt met hart en ziel voor B.D.C. gewerkt en u deed dat steeds met enthousiasme. Wij ho pen, dat u achter de coulissen zult willen blijven om in voorkomende ge vallen de helpende hand te bieden", aldus de spreker. Ook het afscheid uit het bestuur van de heer Van Asch betreurde hij. ,,U was altijd present als u iets gevraagd werd", zo zei ka pelaan Weersink. die de heer Van Asch dank bracht voor alles wat hij voor B.D.C. heeft gedaan. Overigens blijft de heer Van Asch nauw aan de vereniging verbonden, nu hij naar de jeugdafdeling is overgestapt. Over de afwezige oud-voorzitter Tö nis zei de kapelaan, dat deze met vol ledige inzet voor de vereniging heeft gewerkt. De heer Tönis zal schrifte lijk bedankt worden voor zijn vele werk. De geestleijk verzorger zei ten slotte tot de senioren: ..Denk eraan, dat de jeugd naar uw (sportieve) prestaties kijkt". Na de competitie- bespreking. waarin èèn en ander werd medegedeeld over de training en over de begeleiding van de lagere elftallen, volgde de rondvraag en sluiting van de jaarvergadering. De heer G. J. Stork werd de nieuwe voorzitter, de heer P. G. Hom tweede voorzitter, de heer A A. E. M. Hil horst tweede secretaris en de heer R. Kleinegris tweede penningmeester. De heer Hilhorst zei. dat er met de benoeming van deze vier bestuursle den een nieuwe geest in het bestuur is gekomen. Het bestuur was zijns in ziens trouwens heel erg aan verjon ging toe. Door de benoeming van de vier door het oude bestuur gestelde kandidaten is er een leiding gekomen, die dichter bij de jongere spelers staat en die veel aktiviteiten kan ontplooi en. Spreker vond hun benoeming niet alleen een gelukwens waard aan de nieuwe bestuursleden, maar aan de hele vereniging. De nieuw benoemde voorzitter bedankte namens het nieu we bestuur voor het geschonken ver trouwen. CO Gedipl. A.B A N -Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) b.gg 03498-1951 Ook vrachtwagen- en busrijbewijs O wordt gehaald en gebracht. Ondanks 't minder gunstige weer kan de muziekvereniging ..Patiëntia Vinclt Omnia" op een geslaagde muziekpa rade terugzien. Tegen 8 uur kwamen de korpsen die aan de parade deelnamen bij het Nas- sauplantsoen met volle muziek aan- marcheren. Niet alleen dat toen reeds vele belangstellenden een plaats bij de muziektent hadden ingenomen, ook met de muziekkorpsen trokken vele belangstellenden naar het Nassau- plantsoen. Toen de heer Drissen. lid van het or ganisatiecomité. dan ook 'n openings woord sprak, hadden zich ondanks een gure wind. een groot aantal belang stellenden om de tent geschaard. Burgemeester S. P Baron Bentinck opende met een korte toespraak de muziekparade en verwelkomde in de eerste plaats de deelnemende vereni gingen. die bereid waren aan de door P.V.O. gorganiseerde avond mede te werken. Dit is, aldus spreker, een mid del om belangstellenden van muziek te laten genieten en dat diverse ver enigingen uit de omtrek bereid waren hiervoor naar Soest te komen, werd door hem zeer op priji.' gesteld. Aan deze muziekparade is is een wed strijd verbonden, want er is een prijs beschikbaar gesteld voor die vereni ging. die zich het beste toont met marcheren en muciseren. Tenslotte deed de burgemeester een beroep op de bevolking van Soest P.V.O. in brede kring financieel te steunen. Daarna begon de muziekparade Als juryleden fungeerden de heren Maar ten Kooy en Drissen. Voorts waren aanwezig de heer J v d. Arend, voorzitter van de V V V. de heer H. J v. d Dussen. directeur Gemeentewerken en hoofdinspecteur van politie, de heer H G. Scholtmeijer De eerste vereniging die haar kunnen toonde was de muziekvereniging ..Soes- terberg". die de fout maakte vanaf de tent in het donker om het grote plantsoen te marcheren, waardoor be oordeling onmogelijk was. Dat was jammer, want wat wij van de ver eniging hoorden was goed. De show die het tamboercorps nog voor de tent gaf. was goed, doch dit kon helaas het mislukte optreden niet geheel goed maken. Als tweede presenteerde zich ..Cresen- do" uit Baarn. die zich heen en weer verplaatste op het vrijgehouden ge deelte voor de muziektent en deze vereniging maakte, zowel muzikaal als anderszins een goede indruk. De derde vereniging, het harmonie orkest ..Wilskracht" uit Amersfoort, maakte eveneens een goede indruk. De medewerking van showmeisjes was heel aardig, maar had met de muzika le uitvoering niets van doen. Het klankgehalte van dit orkest als- ff Hees heeft zaterdag in Veenendaal met 5-0 gewonnen van een bijzonder teleurstellend N.S.V.S- N.S.V.S speelde met 3 invallers en was hierdoor duidelijk gehandicapt. De combinaties die bij Hees goed klopten, waren bij N.S.V S geheel zoek en uit het vertoonde spel bleek dat Hees op de goede weg is. hetgeen voor de toekomst gunstige perspectie ven opent. Hees speelde voor rust tegen de ster ke wind in en tijdens het eerste kwartier was er een licht overwicht van N S.V.S. De schoten van de N.S.V S. voorwaartsen misten echter allen de goede richting en gingen hoog over of ver naast. Na het eerste kwartier nam Hees het initiatief over een weldra bleek dat Hees aanvallend gevaarlijker was. Uit een goede combinatie tussen Van Veen en Sakkers plaatste Sakkers in de 20ste minuut de bal voor de voeten van de goed meegekomen Walet. die hard en zuiver inschoot o-l. Tot de rust bleef Hees sterk aandrin gen maar tot doelpunten kwam men voor rust niet. Toen Hees na de thee het veld betrad, was het met de hoop die N.S.V.S. op dat moment nog had, snel gedaan. In de 3de minuut maakte Hardeman 0-2 nadat de keeper van N.S.V.S. de bal niet onder controle kon krijgen na een schot van Van Es. Hierna werd Hees veel sterker, het geen tot uitdrukking kwam door schoten van Sakkers. Van Es en Har de man. De N.S.V.S.-keeper stond echter steeds op de goede plaats of de bal ging via de lat het veld weer in. Het duurde tot de 25ste minuut dat Van Es de stand op 0-3 kon brengen na goed aangeven van Sakkers. In de 33ste minuut bracht Sakkers de stand op 0-4 na een blunder in de N.S.V.S.- achterhoede. Keeper en back lieten de bal voor elkaar lopen waarvan Sak kers profiteerde. Walet. die veel hinder had van een voor de rust opgelopen trap tegen een zijner benen, moest hierna worden vervangen door Looijsen. Nadat. Van Es in de 40ste minuut de stand nog even op 0-5 had gebracht uit een voorzet van Sakkers, kwam het einde van een sportief ge speelde wedstrijd, welke onder leiding stond van de voortreffelijk leidende heer Van Oostindiën. Burgemeester Grothestraat 36 Telefoon 3332 Vraag en spaar de Hoefijzer zegels. Wij zien in deze overwinning van Hees nog geen reden om in een hoe- rastemming te komen: daarvoor was de tegenstanders te zwak. Hees 3 speelde, op het veld aan de Ferdinand Huicklaan, een oefenwed strijd tegen V.V.Z. 2 en won verdiend met 4-3. Op het Heesterrein speelde Hees 4 te gen V.V.Z. 3. Ook deze wedstrijd werd met 2-1 door Hees gewonnen. Tenslotte speelde de V.V.Z.-jeugd een voorwedstrijd tegen de Heesjeugd. Al met al een zeer goede middag voor beide plaatselijke clubs. mede van ..Crescendo" uit Baarn was zeer goed. Bijzonder verrastte de ..Koninklijke Biltse Harmonie" o.l.v. dirigent P. C. Hoogendijk. Deze vereniging beschikt over een groot aantal goede muzikanten. Het klonk allemaal fris en technisch uit stekend. De klankverhouding tussen de verschillende groepen was goed en wij zouden dit orkest wel eens willen beluisteren op een concert. Het was dan ook niet te verwonderen, dat deze vereniging als de beste werd uitge roepen. Voor P.V.O. was het een tegei - valler direct na dit orkest als laatste te moeten optreden. Hetgeen de Soester lieten horen was goed. maar het verschil in klank en volume viel nu wel op. Tot besluit voerden de gezamenlijke orkesten de mars Punjaub uit onder leiding van de heer P. C. Hoogendijk. De cursus bestaat uit 26 lessen gedurende de maanden september tot cn met april, onder leiding van de Soester artsen, met aan sluitend examen voor het Eenheidsdiploma E.H.B.O. Dc lessen worden gegeven in het St. Josephgebouw aan de Steen- hoffstraat. Cursusavond: dinsdagavond. Aanvang 8 uur precies, einde 10 uur precies. Voorwaarde tot deelname is het lidmaatschap van de afdeling Soest. OPLEIDING GESCHIEDT KOSTELOOS. Inleggeld 1,50. Lidmaatschap 9,per jaar. Theorieboekje 3,90. Tevens ontvangt U (vanaf 1 januari) maandelijks het leerzame en Interessante landelijke contactorgaan „De Voorpost van de Dokter". Aanmelding kan geschieden aan het secretariaat. Kerkpad Z.Z. 69 telefoon 3692, Soest, of op de eerste lesavond op 27 september a.s. Aanmelden op 27 september mogelijk vanaf 19.30 uur. Inschrijving na 11 oktober is niet meer mogelijk. Vrijdag werd de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de r.k. tafel tennisvereniging „Shot" gehouden. De ledenopkomst voor deze vergadering was heel slecht. De bijeenkomst werd geopend door de waarnemend voor- zittter. tevens secretaris, de heer W. van Doorn. De notulen van de vorige jaarvergadering werd door de secre taris voorgelezen en met algemene stemmen goedgekeurd. Onder de binngekomen stukken be vond zich o.a. een brief, waarin de voorzitter, de heer K. P. J Wiss. voor deze funktie bedankte. Hij was gedurende vier jaar voorzitter en zijn heengaan werd zowel door het be stuur als de leden betreurd. In zijn jaarverslag gaf de secretaris een korte schets over de gang van za ken in het afgelopen seizoen en oor deelde dit niet onbevredigend. Hij sprak evenwel de hoop uit. dat er in het komende seizoen door de leden een grotere aktlviteit binnen de ver eniging ontplooid zou worden. In het financieel verslag pleitte de penningmeester voor een contributie verhoging; vervolgens besprak hij de balans van het vorig seizoen en de begroting van het komende jaar. De contributieverhoging, alsmede de ba lans en de begroting, werden door de vergadering akkoord bevonden. De competitieleider gaf een uitvoerig verslag over de resultaten van de competitie 1965-'66. Enkele hoogte punten hieruit waren wel de promo tiewedstrijden van het eerste en het vijfde taem van ..Shot". Beide teams behaalden niet de nodige overwin ningen om te promoveren. Nog ver meld dient te worden, dat dit de eers te poging was om in de landelijke competitie te komen daar „Shot" mo menteel in de afdeling 't Gooi speelt. Tot zijn spijt moest de competitielei der meedelen, dat het vijfde team te kampen had gehad met uitvallen van spelers door o.a. militaire dienst, bles sures etc Een mikpunt was ook. dat hij genoodzaakt was het derde team na de eerste speelhelft uit de com- Hierna nam de heer J. v. d Arend namens de V.V.V. het woord, die onder luid gejuich, vooral van de Biltenaren, bekend maakte dat de door de V.V.V. „Soest" beschikbaar gestelde fraaie wisselbeker door de jury was toegekend aan de „Koninklijke Biltse Harmonie". De voorzitter van P.V.O. de heer Jaarsveld dankte alle medewerkenden en vroeg excuus voor enkele organisa tiefoutjes. die de volgende maal niet meer zullen voorkomen. Wij staan, aldus spr., met het organiseren van zo'n muziekparade nog in de kinder schoenen. Hij hoopte dat het volgend jaar. maar dan in juni. alle verenigin gen weer present zullen zijn op de muziekparade en hij verklapte daarbij, dat er dan misschien orkesten uit Limburg en zelfs uit Oostenrijk zou den deelnemen. De orkesten marcheerden hierna af naar het wijkgebouw „Middelwijk" waar de leden werden onthaald. Volgens een berekening van de Evangelische Kerk in West-Duitsland vormen de Christenen met 877 mil joen mensen de grootste godsdienstige groepering in de wereld. Daarna vol gen de Islamieten met 427 miljoen, de Hindoes met 300 miljoen, de aan hangers van Confucius met eveneens 300 miljoen, de Boeddhisten met 190 miljoen, de Taoisten met 30 miljoen en de belijdende Joden met 13 mil joen. Van de 877 miljoen Christenen zijn 500 miljoen katholieken. Van de Beatles zijn thans ruim 150 miljoen grammofoonplaten in om loop. Met dit cijfer hebben zij elk be staand record op dit punt gebroken. In 1965 hebben de Nederlanders gemiddeld per hoofd 47 kilo rund- en varkensvlees geconsumeerd, wat 3 ki lo meer is dan het voorgaande jaar. In totaal werd in 1965 40.000 ton vlees meer geconsumeerd dan in 1964. Volgens gegevens uit de Ver. Sta ten geeft de wereld elk jaar 6.840.000.000 gulden uit voor de be wapening. Als dit geld zou worden besteed voor de bouw van landhuizen van 1 miljoen gulden per stuk. zou el ke Nederlander twee van deze luxe villa's kunnen krijgen. Van 1962 tot 1965 zijn de werelduitgaven voor de bewapening met 50 procent gestegen. De totale produktie aan frisdran ken in ons land bedroeg over het jaar 1965 circa 400 miljoen liter. Dit komt neer op een verbruik per hoofd van de bevolking van 32 liter per jaar. De eerste wedstrijd van de competi tie zit er weer op. S.E.C. ontving Eminent boys en de verwachtingen van S E C. waren dan ook hoog gespannen. Maar wat er van verwacht werd is er toch niet uitgekomen. Wel een overwegend betere S.E.C -ploeg maar de voorhoede heeft gefaald. De combinaties verliepen niet zoals wij dat al eerder gezien hebben. Emi nent boys begon met de aftrap en kwam al spoedig tot een licht over wicht. maar in de achterhoede van S.E.C. schitterde spil Staal, die met zijn backs Verwoerd en Van de Schagt de zaak steeds weer in het reine kon den brengen. Er werd door deze spelers veel werk verzet. Dan was er nog altijd .de in goede conditie verkerende keeper Kra mer. die steeds op het beslissende moment redding bracht. S.E.C. kwam er langzaam maar zeker steeds beter in en de aanvallen wer den gevaarlijker en heviger. Er was ongeveer 20 min. gespeeld toen mid- voor Sengers in een buitengewoon gunstige positie kwam en een hard Telefoon 6038 ^•jBlkv schot los liet, maar de lat verhinder de deze goede kans. Over en weer gingen de aanvallen maar doelpunten bleven uit. Na 35 min. spelen kroop S.E.C. door het oog van een naald na een aanval van de gasten, waarbij keeper Kramer volkomen was geslagen doch het was weer Staal, die de bal van de doellijn wipte en deze ver naar voren plaatste. Daarmede werd een S.E.C.-aanval ge lanceerd maar ook deze kans bleef zonder succes. De tweede helft gaf geen ander beeld dan de eerste. De S.E.C.-ploeg toonde echter meer conditie en uithoudings vermogen Van de achterhoede kwa men meer goed opgebouwde aanval len. maar de voorhoede maakte er geen gebruik van. Halfspeler Beijer probeerde nog menig maal door te dringen, maar ook hij kon het niet redden. S.E.C. is in ieder geval op de goede weg en onder leiding van trainer Va lero. die de zaken nog wel wat strak ker zal aanpakken, zullen de resul taten in de komende competitie nog wel verbeteren. petitie terug te trekken wegens ver huizing van enkele spelers. Tenslotte hoopte de competitieleider, dat men er in dit jaar in zou slagen enkele kampioenschappen te behalen. Hierna volgde een algemene bespre king over de komende competitie. Men kon daaromtrent nog niets defi nitiefs zeggen, daar de teamopstelling nog niet bepaald kan worden. Het ligt echter in de bedoeling, dat „Shot" aan het Vriendschapstoernool in Leusden zal deelnemen met één team in de tweede en derde klasse en met twee teams in de vierde klasse. Vervolgens kwam de bestuursverkie zing aan de orde. Wegens het aftre denvan de heer Wiss moest er een nieuwe voorzitter worden gekozen. Dit leidde tot enige discussies. Ten slot te werd besloten de heer W. van Doorn, die reeds de funktie van se cretaris bekleedt, voorlopig tot voor zitter te kiezen. Hij heeft thans de gecombineerde funktie van voorzitter- secretaris. Vervolgens werd mej. A. J. M. Koolloos in het bestuur gekozen en wel als commissaresse. De overige bestuursleden, de heer P J. van Dijk, penningmeester, en de heer Th. Ra demaker, competitieleider, bleven zit ting houden in het bestuur. Van de rondvraag werd door de aan wezige leden geen gebruik gemaakt. De nieuwe voorzitter besloot vervol gens de vergadering. In het St. Josephgebouw werd een le denbijeenkomst gehouden van de vo gelliefhebbersvereniging Soester Vo gelvrienden. onder voorzitterschap van de heer G van Duinkerken. Door het bedanken van de secretaris, de. heer J P. F. Kloren. werd de heer G. de Beer als tijdelijk secretaris benoemd, zulks tot aan de jaarvergadering waarin een definitieve secretaris zal worden gekozen In verband met het feit. dat op 25. 26 en 27 november a.s. de jaarlijkse tentoonstelling zal wor den gehouden, volgde een onderlinge bespreking over de werkzaamheden. Zaterdagmorgen hebben 170 deelne mers! sters) in het natuurbad examen gedaan voor het diploma A van de K.N.Z.Bzulks onder toezicht van mevr. Van Asch uit Amersfoort en vertegenwoordigers van de K.N.Z.B. De examens werden ook bijgewoond door wethouder K. de Haan. voorzit ter van het Stichtingsbestuur van het natuurbad. Dank zij de voortreffelijke opleiding, gegeven door het badperso- neel. wisten alle 170 kandidaten het diploma te behalen. C O A.s. zaterdagmorgen, om 9 uur. heb ben in 't natuurbad de examens plaats voor het verkrijgen van de diploma's B. C en D. Ter sluiting van het badseizoen wordt 's middags in het natuurbad een ge- costumeerd zwemfestijn gehouden, waaraan iedereen kan deelnemen. Er zijn korte wedstrijden aan verbonden en enkele bedrijven hebben prijzen ter beschikking gesteld. De zwemvereniging De Vuurse te Baarn had zaterdagmiddag een jeugd- toernooi georganiseerd, waaraan drie ploegen uit Soest van De Duinkikkers deelnamen, o.a. meisjes- en jongens- pupillen en jongens-adspirant.en. Pupillen-meisjes en ook pupillen-jon gens behaalden een eerste prijs be nevens het kampioenschap. Adspirant- jongens wisten beslag te leggen op een tweede prijs door beter doelge- middelde dan no. 3. Otta v. d. Bor wist 3 doelpunten voor zijn rekening te nemen cn door prima keeperswerk van Paul Kok stelden zij de tweede prijs veilig. Zaterdagavond werd G A Kalhier, dronken achter het stuur van zijn auto aangetroffen toen hij bij de Noorderweg hoek Ir. Menkolaan in de liguster" haag was gereden K. kwam van een bruiloft, waar men waarschijnlijk niet gezongen had „glaasje op. laat je rijden". Hij is voorlopig zijn rijbewijs kwijt en mocht zijn roes in de cel uitslapen Zijn auto werd in beslag genomen o.a. voor technisch onderzoek Op de eiermarkt te Amersfoort wer den aangevoerd 40 000 stuks van 12.25 tot f 15.50 Middenprijs f 12 prijs per kg 2.03. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak vind. datte paorde die de haover verdlene, ze vaok nle krlege En daorom. schrlef lk een stukkie over Paul Wilten, die ut op een meraokels zwaore wedstried in Rotterdam mit z'n paord Flola de eer ste pries eworine het. Das netuurluk een mooie prestaosie, maor hie mot noeng netuurluk nle denke. dattie d'r al is. Gelukkig iestie nog jong en z'n ouders en treener zalle d'r wel veur uutkieke, dat hie over ut paord etlld wordt. Paul Wilten is noeng op de goeije weg en ut ls te hope. dattut zo blieft. Ut zou jaamer weeze. as ze nao dit mooie resultaot en die aandere successe de paorde aachter de waoge zouwe span ne. Waant dan zou ut hinkend paord best us aachteran kenne komme en d'r is toch al zo weinig jong taolent in ongs langd dajje mit ut bietje dajje hep. heul zuunig mot weeze. Paul Wilten is zongder twiefel zo'n talent en daorom mottie veurzichtug te paord ehollepe worde. Dat wil allemaol nie zeige. dattie noeng alles maor mot gaon winne. waant zoals lk al zei. hie is nog jong en hie ister nog laang nie. Astie noeng toevaalug us een keertje nle in de prieze vaalt, dan mottie nie z'n kop laote haange. waant ut beste paord struukelt wel us, waor of nie? Over teleurstellingen mot je nie te laang blieve mokke en ouwe paorde van stal haole het heuemaol gin zin Paul is in de femilie Wilten mome- teel ut beste paord van stal. Op springconkoerse slaot hie vaok een geweldug feguur Hie kan saome mit z'n paord meraokels springe. Noeng is ut maor te hope, dat zullie saome gin bokkespronge maoke. dan zou Paul Wilten ut best nog us veer kenne schoppe. Maor ajje veerder wil sprin ge dan je polsstok laang is. dan kon ut wel us gauw ebeurd weeze mit de successe en dat zou niemand graog wille, schaat ik zo. Soest het maor heul weing sportminse van naom en op die paor. die wullie hebbe. motte wullie nie allenig trots, maor ook zuunig weeze. Ik wil daoran meewarreke, deur dit stukkie te schrieve. Paul Wilten is een meraokels goeie ruuter. hep ik ming laote vertelle. Hie ls een ruuter. die nie riet en rost, maor veurzichtug andoet. En daor hettie ge ilek in, waant zo bereik je ut meest. Ajje maor an riet en rost kon ut best us ebeurre, dajje een zangdruuter wordt en daor hejje gin fluut an. Gelukkig ziet ut d'r niet naor uut, dattut mit Paul Wilten die kaant uut- gaot. Maor laottut um ezeid weeze: ut binne starreke bene. die de weelde kenne draoge. Soms mot je d'r zo starrek as een paord veur weeze! Neem maor een veurbeeld an ming! GEBOREN Mariska, dochter van H. J G. van Diermen, wonende te Baarn, Eikenweg 10 en van C H Maassen, Laanstraat 70. Soest. Walter Johan, zoon .,vaji B. Dunsbergen en G. Scha per. Van Angerenstrr.at 12. Soester - berg. Carla Margaretha. dochter van N. J. M. van Dam en W. E. M. Merks, Stationsweg 12. Barbera Te- resa. Maria, dochter van E. van Beek, Thorbeckestraat 7 en W. M. M. Beij- ersbergen. Korte Hartweg 15 Adri- ana Maria, dochter van H M. ter Meu- len, wonende te Baarn. Ferd. Huyck- laan 37 en A. M. Dirksen. Julia- nalaan 67. Soest. Huberto Jacobus Johannes, zoon van W. Luidinga en T. A. P Niewold, Chr. Huvgenslaan 167, Soesterberg Reinout Frederik, zoon van K. D. van Zijp en T. Kolder, Irenelaan 29- Anna Maria Miranda, dochter van J. T. Egging en A. M. S. Doornbosch, Prof. Lorentzlaan 251, Soesterberg Rene. zoon van C. J Hartman en A K. Pjeyffer, Gen. Winkelmanstraat 7a. Soesterberg. Catharina Elisabeth. dochter van G. J. Hilhorst en C R. van Fulpen. Schou tenkampweg 42. Elisabeth Johanna, dochter van J. M. Everts en C M. H. Hogers. Rubenslaan 196. ONDERTROUWD Albertus Odijk, G Winkelmanstraat 33 en Marthina Roe- lofina Kamphuis, Ant. van Leeuwen hoeklaan 115. Cornelis Jan van der Heiden. Eikenweg 4. Baarn en Bea trix Irene Juliana Wilhelmina van den Broek. Kerkstraat 49 Lamber- tus Catharinus de Bruin. Veldm. Mont- gomeryweg 3 en Johanna Josephina Maria Jasperse. Dijkhuisstraat 7 Antonius Johannes ten Hoove, Van Galenstraat 75. Amersfoort en Alida Wijnanda van Egdom. Ossendamweg 43. GEHUWD: Clemens Maria Vermeulen, Hellingweg 30 en Gerardine Wevelaar, Prins Hendriklaan 80. Jacobus Jo hannes Plekkepoel. Nieuweweg 55 en Mia Jacoba van Rouwendaal, Konin- ginnelaan 11. Wim Wagernaker. J. Israelkade 21 III. Amsterdam en Bea trix Snijders. Dorresteinweg 31. Ber- nardus Maria Visser, Nieuw Baarnstr. 3. Baarn en Maria Anna Woestenburg, Rubenslaan 22. Corstiaan van Dijk. veland en Elizabeth Johanna Terlouw. venland en Elizabeth Johanna Terlouw. Koekoekweg 3 Albertus Kirpensteijn, Krullelaan 17. Zeist en Gerrie Lie- vaard. Plesmanstraat. 36. Janus Vreman. Kerkstraat 38 en Melly Koud- ïjs. Oude Utrechtseweg 9. Antoon Cohrs. Ebrodreef 83. Utrecht en Al- bertha Koster. Schrikslaan 15. OVERLEDEN Stoffelina van Veen. 72 iaar. echtgenote van E v. d Brink, 7e Heeserlaantje 10. Margrieta van Uonselaar. 72 jaar. weduwe van A. H Damen, Koekoekweg 17. Geertje Swager. 75 jaar. Vosseveldlaan 44. Dirk Jan van den Broek, 85 jaar. we duwnaar van J van Ekeris. Groen v. Prinstererstraat 31 Veronica Sophia Wilhelmina Stekhof, 4 jaar. Kolonie- weg 5. c c Dir R W Vellinga Korte Bnnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis Crematie. Transport (Rouwkamer)

Soester Courant | 1966 | | pagina 5