AVANT-PREMIERE HERFSTSTOFFEN Waarom wonnen de Oost-Duitsers? eerste nieuwe VROOM DREESMANN Lenssen+de Woiff mjmj mrmr B.D.C. liet zich overwinning in de eerste helft ontgaan TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIETEL. 4444 Brede basis stuwt zwemprestaties omhoog heeft van alles zoveel meer Amersfoort In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Dit is de meest inspirerende stoffenkeuze- tijd. Want al heel wat „eerstelingen" van het nieuwe seizoen zijn nu reeds te vinden op Vroom Dreesmann's stof- fenafdeling. Het zijn dè mode-bepalers voor elke gewenste richting. Gun u een eerste kijkje en een eerste keuze - ga ter avant-première Samoa chologlsch verantwoord moet zijn. Het zwemmen moet voor iedereen een sport bilijven, die men slechts een beperkt aantal jaren op hoog niveau kan verricht. Het mag geen belemme ring zijn voor de maatschappelijke toekomst. In het gesprek met dr. Zokowka is het ons duidelijk geworden, dat de staatsbemoeienis met de sport in Oost- Duitsland zoals in de meeste commu nistische landen voor het prestatie peil zeer gunstig ls. Niet alleen heb ben de wedstrijdzwemmers gedurende bepaalde uren in een zwembad rustig de gelegenheid om onder leiding van bekwame oefenmeesters te trainen, maar ook zijn er in Berlijn. Dresden en Leipzig zwembaden die uitsluitend worden gebruikt voor het school zwemmen en trainen van wedstrijd- zwemmers. Dat ls in ons land wel enigszins anders, omdat hier de ex ploitatie van een zwembad zo renda bel mogelijk moet worden gemaakt door betalende bezoekers op elk uur van de dag toe te laten. Plezier Naast gunstige trainingsmogelijkheden voor de Oostdultse zwemsters en zwemmers wordt hun de gelegenheid geboden aan veel wedstrijden mee te doen. ..Dat is om plezier in het zwem men te houden", aldus dr. Zokowka, ..want ze moeten weten waarvoor ze trainen. Daarbij werken wij altijd naar twee hoogtepunten in een jaar. Om de zwemmers wat te laten ont spannen zijn er in de winter een paar pauzemaanden, waarin geen wedstrijden worden gezwommen en de conditie op peil wordt gehouden door krachttraining met halters en een lichte zwemtraining. Die pauze wordt vastgesteld naar de data waar op de hoogtepunten moeten worden bereikt en als het kan valt de tijd omstreeks Kerstmis en Nieuwjaar daarin". De Oostduitse zwembond zou graag de basis willen verbreden waarop de wedstrijdsport rust door reeds in de tweede klas van de - wat wij zouden noemen lagere - school met de zwem lessen te beginnen. De regering van de D.D.R. heeft dit voorstel voorlopig moeten afwijzen, omdat er niet ge noeg zwembaden zijn en het budget voor de bouw daarvan niet onbeperkt kan worden verhoogd. Ten aanzien van de prestaties van de Oostdultse zwemsters en zwemmers in de toe komst is dr. Zokowka echter zeer op timistisch. Doordat aan het kinder- en jeugd- zwemmen al verscheidene jaren veel aandacht is besteed staat in Oost- Duitsland momenteel een zwemgene- ratie klaar, die wellicht al in 1968 bij de Olympische Spelen te Mexico en anders zeker bij de volgende Euro pese kampioenschappen de prestaties van hun landgenoten in Utrecht in de schaduw kan stellen. Indien zij niet, zoals Ingeborg Brenner dezer dagen, het politieke (zwem) klimaat ontvluchten t. onroerende goederen taxaties- - ihypotheken - assurantiën Steenhoffstr; sat 67 Soest-1 'el. 2169 B.D.C. heeft het in de eerste compe titiewedstrijd. in Naarden tegen Meer- vogels, niet verder kunnen brengen dan een 1-1 gelijkspel. Het was voor rust een aantrekkelijke wedstrijd, die het aankijken volko men waard was. De uit de junioren afkomstige speler Van Fulpen speelde zeer goed op de halfplaats, linksbui ten Jan Dorrestein stelde als links buiten wat teleur en midvoor Verhoe ve zocht het teveel in individualis tisch spel In de 20ste minuut kreeg midvoor Verhoeve °en uitstekende kans, maar op het moment, dat hij wilde schie ten, struikelde hij. Na een half uur was hij zijn belagers weer te vlug af. In het strafschopgebied werd hij ten val gebracht, waarvoor de scheids rechter een strafschop toekende. Rechtsbuiten Marcel v. d. Lugt schoot de bal feilloos langs de Meervogels- doelman (0-1). Enkele minuten later schenen de blauw-witten op 0-2 te komen, toen Westerveld de bal uit een vrije schop keihard inschoot. De paal verhinder de een nieuw Soester succes. Een doelpunt viel juist aan de andere kant. toen een door doelman Van Thienen verkeerd getimede bal tegen het net belandde (1-1). Toch kregen de gasten nog een uitstekende kans. Van der Lugt stevende alleen op de Meervogels-doelman af. maar hij schoot de bal zowel over de keeper als over het doel. Dat was eigenlijk het laatste wapen feit van de eerste helft, waar B.D.C. sterker was en waarin het de meeste soringskansen kreeg. De produktivi- teit was echter zoek en zodoende kwam het, dat de rust met 1-1 inging. Na de pauze speelden de gastheren met de wind in de rug. De Soesters bleven niettemin de toon aangeven, al was het krachtsverschil klein. De teleurstellende tweede helft ken merkte zich door te individualistisch spel aan beide ziiden. Er kwam meer vaart in de Soester aanvallen, toen Bakker naar voren trok en Van Ful pen de spilplaats van hem overnam. Toch bracht ook deze omzetting niet het gewenste resultaat. Omdao ook "feervogels niet scoorde, bleef het 1-1waarmee vooral de thuisclub dubbel en dwars tevreden mag zijn. Vraag proefrit bij: AUTOMOBIELBEDRIJF ALEX VAN KEULEN N V. Amsterdamseweg 29 - Amersfoort Telef. 03490-14243 IEDERE ZATERDAG SIMCA-SHOW De strijd bij de Europese zwemkam- ploenschappen in Utrecht ls gestre den. De Russen zijn op alle fronten zeer succesrijk gebleken. Zij behaal den liefst twaalf van de 23 Europese titels. De grote belagers van de Rus sen waren echter de Oostduitsers, die verrassend sterk bleken en ln de 21- jarlge soldaat Frank Wlegand uit Ro- stock hun grote man hadden. Tegen over de drie titels en twee Europese records voor Nederland stonden ook verscheidene teleurstellingen. Grote teleurstellingen kregen ook Rusland en vooral West-Duitsland te verwer ken. In de meeste gevallen werden die teleurstellingen veroorzaakt door de verrassende prestaties van de Oostduitsers. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Tijdens een waterpolowedstrijd van het Nederlands jeugdzevental tegen een Amerikaans team in het zwembad De Kromme Rijn te Utrecht, waar bij de nieuwe spelregels voor het wa terpolo werden getest en te licht be vonden. hebben wij een gesprek ge had met de voorzitter van de Oost duitse zwembond. dr. Zorowka. Hij vertelde, uat in zijn land door de staat bijzonder veel aandacht wordt besteed aan de volksgezondheid. Die meent men het beste te kunnen die nen door de sport in het algemeen sterk te stimuleren en het zwemmen neemt daarbij een zeer belangrijke plaats in. Schoolzwemmen In Oost-Duitsland krijgen de kinderen op school vanaf de vierde klas zwem les. Dat gebeurt zoveel mogelijk ln goede zwembaden, maar vooral in de kleine dorpen op het platteland moet men zich vaak behelpen met nood- bassins. Om zowel in de winter als in de zomer zwemonderricht te kun nen geven, worden in de grotere plaatsen overdekte baden gebouwd. In de dorpen heeft men het probleem van het zwemmen in de winter onder vangen door in de kelders van de scholen plastic bassins te maken. De ze zijn uiteraard zeer beperkt van af metingen en mogelijkheden, maar goed genoeg om in te leren ^wemmen. De overdekte baden ln de steden wor den in de eerste plaats voor het schoolzwemmen gebruikt en in de tweede plaats voor de sportzwemmers. Als er dan nog tijd overblijft kunnen de plezierzwemmers er terecht. Op deze wijze worden de baden zeer in tensief gebruikt. School gaat voor Dr. Zorowka vertelde, dat in de Deutsche Demokratische Republik vrijwel geen kind van school komt. dat niet kan zwemmen. Op school krijgen de kinderen één lesuur per week zwemmen gedurende minstens vier jaar. Uit de zeer brede basis van jonge msen die de zwemkunst mach tig zijn. komen vanzelf degenen naar voren, die hierin zoveel plezier hebben, dat zij het zwemmen als sport wil len gaan beoefenen. Bovendien heb ben de deskundige zwemonderwijzers en trainers op deze wijze heel snel in de gaten welke meisjes en jongens talentrijk zijn. De resultaten op school of in het werk mogen echter niet lijden on der de extra trainingen die de wed- strijdzwemmers krijgen. Indien dat wel het geval is. dan moet de training worden verminderd of zelfs worden stopgezet. Wetenschappelijk Teneinde de wedstrijdzwemmers- en sters in de D.D.R. ieder een individu eel zo goed mogelijke training te ge ven krijgen de trainers een zeer ge degen opleiding aan de sporthoge- school te Leipzig. Dit instituut ver vult haar taak op een wetenschappe lijke wijze, als wij de voorzitter van de Oostduitse zwembond mogen gelo ven. An de hand van medische rapporten en zwemresultaten worden zo efficiënt mogelijke trainingsschema's opgesteld, die voor iedere topzwemster of- zwem mer kunnen verschillen. De Oostduitse zwembond is van me ning, dat de training van iedere wed- strijdzwemmer zowel medisch als psy- Wevenit-Jacquard eveneens 100% wol. Dit genre wevenits staat voor het a.s. najaar hoog genoteerd. Talrijke kleine fantasie dessins en kleuren. 155 cm Breed, per meter 24.50 Velours „Magie" een rijke stof voor zowel cocktail- als lange avondjaponnen. In 10 briljante kleuren, zowel modieus als klassiek. 90 cm Breed, per meter 10.90 Tinneroy kleine bloem- en fantasiedessins in een 100% katoenen poolweefsel. Het „jonge" mate riaal voor heuppantalons, rokken en kinder kleding. 9o cm Breed, per meter 6.95 Crêpe Yersette Iraprimé uit 100% celwol. Heerlijk lichte, soepele stof voor japonnen en bloezes. 5 Dessins in diverse kleurstellingen. 90 cm Breed, per meter 3.95 Crêpe Armure een soepel weefsel voor japonnen met het modieuze fantasie crêpe-effekL Keuze uit vele urn-modekleuren. 140 cm Breed, .per meter 13.90 Grain de poudre kamgaren, 100% scheerwol. Voortreffelijk afkledende modestof voor japonnen, rokken en tailleurs. In maar liefst 25 modekleuren. 140 cm Breed, per meter 14.90 cottish Wool wui vciaiciKt met Dylon. Biezonder modisch van karakter. In 12 verrukkelijk mooie tinten. 150 cm Breed, per meter 12.90 Jackie Angora Shetlai wol versterkt met ny Voor sportieve p_~ en zeker ook voor een warme tailleurpantalon. 150 cm Breed, per meter 11.90

Soester Courant | 1966 | | pagina 7