of 'n bank Ton Beuken COLLEWIJN 5p®rt' I Meubelhuis Koud ijs Schooltijd? Pontiac-tijd luiste tijd! Anton Verkerk en Ries Stalenhoef jubileren met district Eemland OLMA FIRMA SPIJKER Ringenoldus SOESTERBERG GARAGE STAM Hans Bakker Remington schrijf- en telmachines A. E. Rademaker Op onze tweede etage exposeren wij een unieke kollektie slaapkamers Komt u eens even kijken Soesters propagandisten van biljartsport V.V.Z.-Nieuws B.D.C.- nieuws Kodenstom Ga noorSPJKER Nog een 150 km loper S.E.C.-nieuws Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL s.e.c. ra-p.v.c. ii VOOR BETERE DAMES MODE Regenmantels en Paraplu's Medische dienst Toernooi van prominente Aspirantenploegen Beëdiging Luchtmacht officieren Renanlt dealer „Soesterberg" naar Montfoort Autorijschool m Tel F. C. Kuyperstraat 11 SOEST V.A.M.Q.R.'£gb consumptie aardappelen R. WESTRA VOOR UW Eb. Kareisen Zn, TE KOOP GEVRAAGD woonhuizen, villa's, landhuizen, bungalows, flats, „RASCH" Gevestigd Muziekleraar. pedicure, voetkundige en voetmasseuse vloerkleden WOONHUIS Bij ons vindt U reeds een moderne slaapkamer met 3-deurs kast voor slechts ƒ565,-. 1 'M i i COMPLETE WONINGINRICHTING Goed en voordelig. Twee Soester biljarters hebben in de afgelopen twintig jaar het biljartdis trict Eemland een goede naam be zorgd. Ze zijn dan ook beiden ere lid. Anton Verkerk gaf de stoot tot oprichting van het district Eemland. Samen met Ries Stalenhoef en nog vijf biljarters vormde hij het eerste bestuur. In de loop der jaren is het biljartdistrict uitgegroeid tot 'n hech te vereniging, die op een goede naam kan bogen. Zondag 4 september was het 20 jaar geleden, dat de oprichting een feit werd. Anton Verkerk was in die jaren se cretaris en wedstrijdleider. Hij wilde de biljartsport uitbreiden en popula riseren en nam contact op met clubs in Amersfoort, Soest en Baarn. Het resultaat daarvan was, dat in café R. Stalenhoef De Jong in Baarn het biljartdistrict Eemland werd opgericht. De vereni gingen in Baarn. tot dan toe aange sloten bij het district 't Gooi. kwamen ook bij Eemland. Voor de ontwikkeling van de biljart sport in het district zijn Anton Ver kerk en Ries Stoalenhoef de werkers van het eerste uur geweest. Verkerk was een uitstekend organisator, die de basis legde voor het wedstrijdwe zen in het jubilerende district. Daar aan zijn altijd hoge eisen gesteld, waaraan het Soester ere-lid steeds heeft voldaan. Vooral in de beginfase verzette hij bergen werk. Hij was be last met het secretariaat en de wed strijdleiding, die hij hem in goede handen waren. Daar kwam bij, dat hij de biljartsport vooral stimuleerde door het houden van toernooien. In zijn café Centraal aan de Van Wee- destraat is dan ook menig toernooi gehouden. Ries Stalenhoef was een ware propa gandist voor de biljartsport, evenals trouwens Verkerk. Gedurende een lan ge periode was Stalenhoef de sterkste speler in het district Eemland. Hij soeelde in vele belangrijke wedstrij den. maar tot opzienbarende succes sen heelt hij nooit kunnen brengen. Dat had hij overigens aan zichzelf te wijten en het deerde hem niet in het minst. Hij was nooit uit op suc ces, maar wel op een zo goed moge lijke toepassing van de mogelijkhe den. Het spel van Ries Stalenhoef had een zekere charme, vooral als hij zijn fan tasie de vrije loop liet. Dat deed hij niet alleen in demonstratiepartijen, maar ook in wedstrijden. Hij was een technisch begaafd speler, die soms te veel fantasie ln zijn spel legde om tot nog grotere prestaties, bijvoorbeeld ln landelijk verband te komen. Daar ging het hem niet om. Hoofdzaak was, dat het biljartmlnded publiek genoot van aantrekkelijk spel. Het district Eemland startte met 15 verenigingen, die zich tijdens de op richtingsvergadering als lid opgaven. In de loop der 20 Jaren, zijn er heel wat van het toneel verdwenen, maar er kwamen er ook steeds nieuwe bij. Het ledental is zodoende door de ja ren heen stabiel gebleven. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren A. G. Spijker, thans ere-voorzitter, R. J. Stalenhoef, A. Verkerk, G. Stel, F. Bos. G. Vermeer en J. Holdop. De afdeling groeide vooral organisa torisch krachtig. Talrijke evenemen ten werden door haar georganiseerd, o.a. een toernooi voor een landelijk kampioenschap, het Nederlands kam pioenschap ereklasse groot biljart ka der, een Europees Teampentathlon- Bestaat er één woord voo r_sterk^ énjtnooi? Ja: Olma Olm»-"Se» Cup" is een modern, doge- HJk berenhorlogo. dat U graag trota onder Uw manchet laat uitkomen. Uw vrienden kUkon naar Uw "Soa Cup". Het Lb oenhorlogo van doze tijd, go- maakt voor mennen, die in hun °e- roop de handen uit do mouwen mooton etokon. SohokvriJ. antimagnetlBch, wa terdicht on condonsvry. Een minnon- hoTloge. Vanaf 79.-. Zwitsers bewijs van dogotijkheld- Dealer voor Soest Soesterbergsestraat 26 - Horloger - Juwelier - Optiek toernooi. Het is mogelijk, dat in ver band met het jubileum de afdeling Eemland een internationale primeur krijgt, namelijk de organisatie van het Europees kampioenschap Team- pentathlon, dat dan voor de eerste maal wordt gehouden. De vereniging ls in de loop der jaren uitgegroeid. Aanvankelijk waren al leen verenigingen uit Amersfoort. Soest en Baarn aangesloten, later werd het district uitgebreid met de plaatsen Nijkerk, Voorthulzen en Bunschoten- Spakenburg. Onder voorzitterschap van de heer H. J. v. d Braak heeft een Jubileumcommissie een toernooi op poten gezet, waarvan de finales op 8. 9 en 10 september a.s. ln De Faam in Hoogland gehouden worden. Juwelier - Horloger Opticien Midden in de Laanstraat BAARN Telefoon 02954-3392 of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 A. Verkerk Voor zaterdag a.s.. 10 augustus ls de wedstrijd Hees-V.V.Z. vastgesteld. Hees speelt reeds een jaar in de twee de klasse terwijl V.V.Z- dit jaar voor het eerst ln deze klasse uitkomt. Hees wist haar eerste wedstrijd met grote cijfers te winnen, terwijl V.V.Z. met een gelijkspel genoegen moest ne men. Aangezien beide verenigingen geruime tijd niet meer tegen elkaar hebben ge speeld zijn de krachten niet bekend. Het terreinvoordeel kon hier wel eens doorslag gevend zijn. Indien V.V.Z. tot hetzelfde spel van j.1. zaterdag kan komen, kan Hees op geduchte tegenstand rekenen. Voor de Soester voetballiefhebbers dus a.s. za terdag een goede gelegenheid beide elftallen aan het werk te zien. Het V.V.Z. elftal ls als volgt samengesteld: doei Van Kooy; achter v. d. Vlekkert, v. Kooy. v. d. Kraak en v. d. Munt: midden Demmers en Floor: voor Schaap, Timmer. Hament en Ruizen- daal. V.V.Z. 2-ALTIUS 5 V.V.Z. 2 speelt om 16 uur thuis tegen Altius 5. Voor V.V.Z. een onbekende tegenstander zodat een voorspelling moeilijk Is. Wil V.V.Z. 2 echter dit jaar meetel len voor een plaats in de bovenste helft van de ranglijst dan zal zeker gewonnen moeten worden. V.V.V.M. 2-V.V.Z. 3 V.V.Z. 3 gaat om 14 uur op bezoek te Bussum bij V.V.M. 2. Het derde V.V.Z. elftal speelt een klasse hoger dan de vorige competitie, zodat alle krachten zullen moeten worden bijgezet om een gunstig resultaat te behalen. V.V.Z.-JEUGD Ook de A junioren spelen zaterdag a.s. hun eerste competitie-wedstrijd in het seizoen 1966/1967. Zij gaan op be zoek bij Amsvorde. Aanvang der wed strijd 16 uur. Voor de adspiranten en pupillen zijn oefenwedstrijden vastge steld. POOL V.V.Z. Voetballiefhebbers wordt er nogmaals opgewezen dat zij zich als poollid kun nen laten inschrijven. Op het terrein worden U gaarne alle inlichtingen verstrekt. NIEUWE LEDEN Mochten er voetballiefhebbers zijn, die de V.V.Z.-gelederen wensen te ver sterken. ook zij zijn van harte wel kom. Onder deskundige leiding wordt er getraind, terwijl ook aan de jeugd leden alle aandacht wordt geschon ken. B.D.C.-VOORWAARTS Zondag a.s. ontvangt B.D.C. In haar eerste thuiswedstrijd het Utrechtse Voorwaarts. In deze ploeg staan enkele oud-betaal de voetballers opgesteld o.a. Gade mans. de spil van Elinkwijk. Deze speler speelde vorig seizoen bij Elink wijk nog een grote rol in de verde diging. B D.C. zal dus een zware tegenstander ontmoeten. Toch kan BD.C.. wanneer zij, met de volle inzet spelend, uit deze wed strijd een punt of zelfs twee be halen. In vergelijking met het team van vorige week is de B.D.C. ploeg op 3 plaatsen gewijzigd terwijl er ook nog 3 omzettingen ln de ploeg plaats von den. Evenals vorige week wordt het doel door Van Thienen verdedigd. De backplaatsen worden ingenomen door Voet en R. Brouwer, de midden linie wordt geformeerd door van Asch. Van Fulpen en Bakker en in de voor hoede spelen v. d. Mast. Beijer. Ver hoeve. J. Brouwer en Westerveld. Re serves zijn Egbers en Schimmel. H.V.C. 4-BD.C. 2 Voor B D.C. II begint ook de compe titie. Zij starten met een zware uit wedstrijd tegen H.V.C. 4. TEL.2982 50E5TERBERG5E5TR.26 De blauw-witten zullen proberen de in de vorige competitie vergeefse gooi naar het afdelingskampioenschap dit jaar te bewerkstelligen. Op papier is de B.D.C. ploeg sterker dan vorig jaar, dus er zit voor de B.D.C.-reserves wel een kansje in. Opstelling B.D.C. 2: doel A. Smink; achter P. Hilhorst en A. Brouwer: midden A. v. d. Breemer, A. v. d. Hengel en H. v. d. Lugt; voor J. v. d. Lugt, F. Bunnik, C. Dorrestein, F. Cameron en J. Dorrestein. B.D.C. 3-U.V.V. 5 Ook B.D.C. 3 begint de competitie. Dit gebeurt in de thuiswedstrijd te gen U.V.V. 5. Ook voor B.D.C. 3 is er wel kans op een hoge klassering in haar afdeling. B.D.C. verschijnt in de volgende op stelling: doel H. v. Dalen: achter A. Hilhorst en H. v. d. Deyssel: midden D. v. d. Breemer, A. Roest en J. Spoelstra. B. Wigtman, F. v. d. Hen gel, R. Kleinegrls. K. Verkerk en F. v. d. Kant. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN C.D.N. 4-B.D.C. 7: C.D.N. 5-B.D.C. 11. In onze vorige editie plaatsten wij een bericht, dat Adjudant-onderoffi cier G. F. Lafeber uit Soesterberg de lange afstandsmars Amsterdam- Leeuwarden had gelopen, doch nu blijkt ons. dat de gemeente Soest nog een lange afstandloper in haar mid den heeft in de persoon van Sergant- majoor G. Pompsteen, Julianalaan 78, Soest, die eveneens deze afstand liep ZEIST-S.E.C. S.E.C. krijgt zondag meteen al de sterkste tegenstander van haar af deling te bestrijden. Vorig jaar ging ook al de eerste competitiewedstrijd kansloos verloren tegen deze zeer snelle ploeg, terwijl de return ook twee verllespunten opleverde. Ondanks dat er een paar goede spe lers over gekomen zijn van de Jeugd en enkelen van buiten, staat S.E.C. er op de eerste competitiedag lelijk voor. Het aantal geblesseerde spelers is zeer Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51, telefoon 6621. hoog. Leen de Rooij liep j.1. zondag een ernstige hoofdblessure op terwijl doelman van Essen zo ernstig gebles seerd werd dat hij onmiddellijk naar Zonnegloren vervoerd werd waar hij inmiddels aan de knie in geopereerd l begin van het bekende voetbalknie tje). Plet van Remmerden liep drie weken geleden een gescheurde spier op even als Jaap Brouwer, Dirk Hooyer en Hanasbei braken allebei een enkel evenals Nico Baltus. De rechtsbuiten Kees Dorrestein heeft rugklachten en is voorlopig ook uit geteld. Doelman Jan van Hattum. die zijn militaire plicht vervult, staat op de lijst om ingedeeld te worden bij de parate troepen, wat inhoudt dat S.E.C. nu van Essen uitgeschakeld is dat ze zonder opvolger zitten. In het team voor zondag is nu terug gekeerd Leo van Breukeien als links back. De middenlinie wordt gevormd door Theo Surstedt en Bertus van Veen. De kansen voor S.E.C. zijn gering, maar de groenwitten geven zich niet gemakkelijk gewonnen. Als Dik van de Broek de hallen snel speelt en Duijst en Berker goed po sitie kiezen en zich instellen op de lange voorzetten van Focko Dettmer is er altijd een puntje mogelijk. OPSTELLING S.E.C. I Doel Van Hattum: achter W. Brou wer. Krijt, L. Ruttenberg en L. v. Breukeien; midden Surstedt en B. van Veen: voor D. v. d. Broek, L. v. Ber- kel. H. Duijst en F. Dettmer. Res. W de Bruin. M. v. d. Broek en C. Albers. Scheidsrechter J. H. Beek. Aanvang 14.30 uur. Vertrek clubhuis 13.15 uur. S.E.C.-FORTITUDO II Voor het tweede is alleen een over winning mogelijk door zich met ver eende krachten in te zetten en te vechten tot de laatste minuut. De grote nederlaag, die wij in Cu- lemborg te incasseren kregen in de tweede helft, was een gevolg van on sportief spelen van Fortitudo. S.E.C. kreeg in de rust van de leiding te horen, dat er netjes gespeeld dien de te worden waaraan men zich ook heeft gehouden, behalve de tegen stander, die er rustig op los trapte. Door al de blessures heeft het tweede team de grootste slag te verwerken: maar ze dienen te roeien met de rie men die ze hebben. Wanneer ook hier één puntje veroverd kon worden zou dit zeer verdienstelijk zijn. De eerste competitiewedstrijd vorige week tegen Utrecht n is in de slot- phase verloren gegaan, maar er werd redelijk gespeeld. Zondag komt het bijzonder sterke P.V.C. om 12 uur naar Soest en het resultaat voor het derde SE.C.-elftal zal niet groot zijn. Ook bij het derde geldt hetzelfde als bij de andere teams, inzetten tot het allerlaatste ogenblik, want de punten zijn duur in deze afdeling. Programma Jeugd 4 uur S.E.C. A-Kampong A. 4 uur H.V.C. B-S.E.C. B. 2.45 S.E.C. C-B.D.F. F. Burgemeester Grothestraat 36 Telefoon 3332 Vraag en spaar de Hoefijzer zegels Dokter D. J. R. Jellema, Paltzerweg 299. Den Dolder, tel. 03402-4555. neemt ln het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huls ter Helde. Met een klasse verschil hebben de aspiranten-B van de v.v. Soesterberg moeten voetballen tegen prominente selectieploegen van Hilversum, Velox en H.V.C. Weliswaar had Soesterberg een betere ploeg in het veld kunnen brengen, doch de eer om aan dit spe ciale toernooi deel te nemen was ge gund aan de ploeg, die in het vorig seizoen kampioen was geworden. De uitslag voor Soesterberg was dat het 1-1 gelijk speelde tegen Hilver sum. dank zij een prachtig tegenpunt in de allerlaatste minuut van Kees de Lange, die kennelijk de eer wilde red den voor zijn vader, die een prachtige grote beker op het spel had gezet. Van H.V.C. en Velox werd met 2-0 verloren. H.V.C. won alleen van Soes terberg en speelde tweemaal gelijk. 2-2 tegen Velox en Hilversum. De eindstand van dit leerzame toer nooi aan de Kampweg was: 1. Velox 5 pnt. 2. H.V.C. 4 pnt. 3. Hilversum 2 pnt. 4. Soesterberg 1 pnt. Gistermiddag had op het excer- sitieveld op de basis kamp van Zeist voor het front van de troepen, beëdi ging plaats van een achttal nieuw benoemde officieren, behorende tot het Commando Depots Materieel Luchtmacht. De plechtigheid werd opgeluisterd door de Luchtmachtka pel o.l.v. kapelmeester H. W. Warnas. Aanwezig waren ook verschillende mi litaire hoge autoriteiten en familie leden van de beëdigde officieren. De commodore J. L. Bosch van het Commando Depots Materieel Lucht macht las de eedformule voor. waar na door de nieuwe officieren de eed of belofte werd afgelegd. In zijn toespraak wees Commodore Bosch op de betekenis van de pas af gelegde eed, waarn: ook de familie leden met een toepasselijk woord werden toegesproken. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphlne Gordinl v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R 10 Major v.a. f 6.495. Renault R 16 v.a. f 8.650.— Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f 14.450. Nieuwerhoekpleln 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Na de vele felicitaties werd de plech tigheid besloten met een grond- en luchtdefilé voor Commodore Bosch en de nieuwe officieren. De voetbalcompetitie van de v.v. Soesterberg wordt zondag 11 septem ber voortgezet met een uitwedstrijd tegen M.S.V. '19 te Montfoort. Met de winnaa van de eerste com petitiewedstrijd Minerva, V.S.K., Bre- derodes en r.- Stormvogels leidt I- Telefoon 6038 Soesterberg. nu in de eerste klasse, een hoopvol begin. Het jeugdprogramma voor zaterdag middag vermeldt 3 pupillenwedstrij- den. C.D.N.-Pupillen I te Driebergen: Pupillen 2-Saestum 'aanvang 13.45 uur): B.V.C.-Pupillen 3 te Bilthoven. De B-junloren spelen op eigen ter rein tegen D.E.V C. (aanvang 14.15 uur) en de A junioren gaan naar Jonathan te Zeist. Het eerste zaterdagmiddagelftal speelt zaterdag 10 september een thuiswed strijd tegen F.A.K. uit Bilthoven. Te koop prima J. B. LANSER Soester Engweg 8, Soest, Telefoon 2557. koopt LOMPEN, IJZER. PAPIER en METALEN Telefoon 3288 Nleuweweg 59 Soest Zaterdags na 4 nar GESLOTEN KLEDING EN MUTERIRHL TRAININGSPAKKEN SCHOENEN-KOUSEN-SHIRTS I BROEKEN e>na.. Sporthuis Koninginnelaan 32, Soestdijk. Tel. 02955-2650 Na 18 uur 2749. in alle prijsklassen Aanbiedingen: Makelaars- en Assurantiekantoor Burg. Grothestraat 53 Soestdijk. tel. 2002 ORGEL en PIANO Rijks gedipl. Steenhoffstraat 60, Soest, telefoon 3889. Gediplomeerd Tel 02955 nr 3695 Behandeling bij aan huis ZIG-ZAG vanaf f345,*o Slnger-service D. VAN DER VEER Julianalaan 30. telef. 4745 Te koop aangeboden: enige wollen Smyrna door groothandel in modelkamers gebruikt 150.- p. stuk. Niet van nieuw te onderscheiden. Grote maten. Eventueel thuis te bezichtigen. Br. onder letter W.S. 45 bur. van dit blad. Te koop gevraagd door particulier: Vrijstaand of helft van dubbel. In Soest of omgeving, geen tussenpersonen. Br. onder letter K.N. 9 bureau van dit blad. Schrijfmachines v.a. f198, Elect. telmachines v.a. f 297,50 Kantoorboekhandel Soest - Laanstraat 44 Inruil - Reparatie E lllllllllllllllllllllll li ouou T) Sa// Nleuwstraat 25-27 Baarn Telefoon 02954-2316

Soester Courant | 1966 | | pagina 5