M Klare taal a.u.b. Soest toen - Soest nu wm S.E.C. incasseerde tegen D.E.V. eerste nederlaag Om het evenwicht Het oog gericht op een beperking Diusdag 20 september 1966 48e jaargang no. 71 Uitgave: Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29a. Soest Tel. 2566 en 5154 - Postgiro 126156 Massaschermbeeld- onderzoek Auto tegen lantaarnpaal Geslaagde avond van teenergroep „Middelwijk" Uit de bocht gevlogen Kloof tussen leven en politiek Uitreiking diploma's Jeugd-E.H.B.O. Roode Kruis Dat is goed afgelopen Geen spreekuur Burgemeester Wandelend Olvmpia won in Ermelo eerste prijs Zware binnenbrand Kinderen speelden met vuur Modeshow P. van den Brul Eiermarkt SOESTERIOOURANT Abonn. p. kwart, f 2.75 - per post f 3.40 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag De laatste dagen ls de lucht vervuld van geruchten over een te verwach ten vrede in Vietnam en over voor stellen in die zin zoals: China wil met Washington spreken over het pro bleem Vietnam: Noord-Vletnam wijst de Amerikaanse voorstellen in die richting gedaan van de hand en Johnson deed inzake Vietnam een vergeefs beroep op Charles de Gaulle. President Johnson en zijn minister van defensie McNamara blijken ech ter te beschikken over rapporten die er van gewagen, dat de opbouw van een atoom- en raketwapen in China sneller dan aanvakelijk voor mogelijk werd gehouden plaats vindt en het staat wel vast dat ook China binnen afzienbare tijd de beschikking zal hebben over raketten en waterstof bommen. Van een technisch oogpunt uit be zien. is het grote, gele rijk van Mao nog onderontwikkeld en de tcehnische uitrusting van het 2Vz miljoen man sterke leger is vooralsnog ongeschikt voor grote continentale gevechtsope raties. terwijl China's zee- en lucht macht als onbeduidend kunnen wor den gekwalificeerd, doch vast staat wel. dat in de toekomst met de volks republiek China als wereldmacht re kening dient te worden gehouden. Scheidsrechter Niet op de wereldzeeën, niet in Zuid- Amerika en ook niet in Afrika kan China, gelet op de eigen politieke macht en militair kunnen, opvallend op de voorgrond treden, doch alléén in Azië kan het iets bereiken en aan de omringende landen en volken, zijn wil opleggen door dwang, terreur, be zetting. De politiek van president Johnson gaat daarom uit van de veronderstel ling dat het politieke evenwicht in Azië onder alle omstandigheden dient te worden gehandhaafd ..Azië staat niet meer bulten voor de poort van de twintigste eeuw. doch daarbinnen en zal in de naaste toekomst of onze partner of ons probleem worden." zo sprak hij reeds. De wereld wordt er nog eens aan herinnerd, dat de Ver. Staten hun beschermende, beveiligende rol en die van scheidsrechter in Europa alleen dan naar behoren kunnen vervullen, wanneer zij. haar positie in Azle niet behoeven prijs te geven Deze functie heeft Amerika na de val van nazi- Duitsland (1945) volgens niet weg te redeneren feiten en ten dele ook langs diplomatieke weg. middels ver dragen dus. toebedeeld gekregen. Europa moet er terdege rekening mee houden, dat de NAVO. en het ge hele westen indirect aan de Me-kong worden verdedigd. Wanneer de Ame rikanen in Vietnam het veld zouden ruimen, dan zouden zij de dag daar op in Azië nog meer fronten van een grotere uitgestrektheid dan thans het geval is. te verdedigen hebben. Aandere belangen De opkomst van de Chinese volksre publiek in de richting van een derde wereldmacht bewerkstelligde een zwen king van de Amerikaanse interesse van Europa naar Azië. temeer daar van Russische zijde geen enkele po ging meer werd ondernomen het po litiek evenwicht in Europa te ver storen. Achter de wolken van kruitdamp in Vietnam bemerkt de scherpe waarne mer de interesse èn van Rusland èn van China, om de Verenigde Staten onaangenaam te zijn. zodat de ene rode parnter de ander er toe dwingt, zich met Amerika gewapenderhand te confronteren. Deze gang van zaken nu maakt het plaats nemen aan de conferentietafel om daar dan over vrede te spreken tot een lijnrechte onmogelijkheid. Noch Moskou noch Uit de huls aan huls verspreide fol ders blijkt, dat van 3 oktober t/m 23 oktober a s. van de gehele bevolking van Soest (15 jaar en ouder) weder om een borstfoto zal worden gemaakt. Na lezing van deze folder zal Iedere burger ervan overtuigd zijn. dat het van het grootste belang ls. dat een ieder zich aan dit onderzoek onder werpt. In de periode van 12 t/m 24 septem ber zal men een oproep ontvangen om een foto te laten maken. Personen, die reeds regelmatig aan een dergelijk onderzoek worden on derworpen. gelieve dit zo spoedig mo gelijk mede te delen (tel. 2643. toe stel 05). Mocht iemand op 24 september nog geen oproep hebben ontvangen, dan wordt verzocht hiervan eveneens me dedeling te doen. Op de Soesterbergsestraat reed in de richting Soest een vrachtwagen, be stuurd door B de B. alhier Aan de rechterkant van de weg stond een melkwagen, waardoor de vracht wagenbestuurder naar links moest uit wijken. Achter de vrachtwagen reed een personenauto, bestuurd door G. J. M. S.. eveneens uit Soest, die even eens de stilstaande melkwagen pas seerde en daarna hetzelfde wilde doen aan de rechterzijde van de vracht auto, omdat hij meende dat deze naar links wilde afslaan. Op hetzelfde moment echter ging ook de vrachtwagen naar rechts, met het gevolg, dat de personenauto tussen de vrachtwagen en een lantaarnpaal bekneld raakte Het bleef bij materiële schade. Peking ls bij een vrede in Vietnam gediend, doch beide zijn bevreesd in een militair conflct met Amerika be trokken te worden. Een derde wereld oorlog zal uit de oorlog ln Vietnam niet voortspruiten, zolang de V S het tot hun plicht rekenen Zuid-Vletnam te beveiligen zonder Noord-Vletnam te betreden. Deze strategie houdt ln. dat de strijd een afmattende en een langdurige zal zijn, een strijd die voornamelijk de civiele bevolking in het gevechtsge- bied de dupe doet worden. Een strijd overigens, die gevoerd wordt ter handhaving van het stabiele, politie ke evenwicht ln Azië. Deze stabiliteit is het Amerikaanse einddoel van de tot nu toe gevoerde Azië-polltlck en had onder meer ten gevolge dat Thailand. Birma en Laos voorgoed de zijde van het westen ko zen. dat ln Indonesië de communis tische staatsgreep doodbloedde en het aan de noordelijke grenzen van In dia rustig ls geworden. Het is de wens van de Verenigde Sta ten, dat het politiek evenwicht ln Azië op den duur echter door de goedwillende naties aldaar zélf wordt uitgeoefend, dus net als bij ons in Europa, doch zover Is men daar in dat werelddeel nog niet en daarom moeten de Amerikanen voorlopig ln Vietnam blijven. In de kerkelijke gemeente Middelwijk ls een teenergroep gevormd, die zater dagavond in het gebouw ..Middelwijk" een gezellige avond hield. Op deze avond speelde voor het eerst de band K.O. onder leiding van Car- wln Gijslng en het dient gezegd, dat deze band. bestaande uit 3 guitaren, een drummer, piano en zanger veel tot het slagen van deze avond heeft bijgedragen. Ongetwijfeld zullen wij bij voortgaan de oefening nog meer van deze band horen. Het zal niet bij deze eerste avond blijven van deze tienergroep, want daarvoor hebben de 80 90 jon gelui zich te zeer geamuseerd. D In de bocht bij ..Zonnegloren" op de Soesterbergsestraat slipte de auto van de Amerikaanse autobestuurder V. B., waardoor de wagen tegen een boom tot stilstand kwam. Dat dit stilstaan niet op de meest zachte wijze gebeurde, blijkt wel uit het feit. dat de auto alleen nog ge schikt ls voor de sloop B werd in ..Zonnegloren" opgenomen met wonden aan hoofd en knieën. Er heerst onrust in Nederland. Er schijnt iets te zijn doorgebroken, wat reeds lang smeulde. Er bestaat een algemeen onbehagen over onze staatsverhoudln- gen, over het gezag, over het parlement. Een crisis in de democratie, zoals we die in onze historie nog niet zó hebben gekend. Via boer Koekoek, wiens partij grote stemmenwinst behaalde, protesteert men tegen de gevestigde orde. Het provo-dom past ook in het beeld. In Amsterdam ontstaan rellen. Het lijkt om vakantiegeld to gaan. maar de uitbarsting is groter dan het probleem. In de emoties van het volk ligt spanning over de gang van zaken. De gewone man heeft weinig vertrouwen meer ln zijn vertegenwoordigers. De politici gebruiken woorden, die hem niets zeggen en die hij veelal niet begrijpt. Als iemand geen klare taal spreekt, vrees je bijbedoelingen. Daarom rebelleert het volk. Maar waarom dan toch geen klare taal? Daarover schreef drs. H. van Run een belangwekkende beschouwing ln het tijdschrift „DUX". Er ls een kloof ontstaan tussen gezag en volk De volksvertegenwoordiging staat hierbij aan de kant van het ge zag. Althans zo beleeft de gewone man het. Nu heeft hij minstens drie demo cratische rechten om aan zijn onbe hagen uiting te geven. d.w.z. het stem recht, het recht van staking en pro testmarsen. Maar wat heeft hij aan die rechten? Hij moet een hokje rood maken binnen een partijstelsel, dat voor hem onbegrijpelijk ls. Of hij mag staken, dat maken de bonden samen met de overheid uit. En protestmar sen? Dan struikelt hij over politie- en gemeenteverordeningen. Wat is dan toch democratie, vraagt de gewone man zich af. Het woord is af geleid van het Griekse „demos-kra- taia", dat ls ..de macht van het volk". Macht? Onze burger lacht er om. Hij voelt zich juist weerloos En de leiders, die de problemen voor hen moeten verhelderen, spreken een vaktaaltje, dat hij niet begrijpt. Allen, die leiden de posities innemen, zitten vastgeklon ken aan een vakjargon. De gewone burger kan daar met de pet niet bij. Lange treinen met lege woorden tuf fen dagelijks aan hem voorbij. Leiders, die klare taal spraken, berei ken het volk wèl. Mgr. Bekkers was een sprekend voorbeeld. Kennedy was dat op het politieke vlak. Mr van Thiel, de kamervoorzitter, verklaarde tegenover een Duitse journalist ..dat de communist Bakker helaas de enige goede spreker is in de Tweede Ka mer". En ook boer Koekoek heeft zijn succes mede te danken aan het feit. dat hij geen „dikke woorden" gebruikt. Lege taal ..Taal en wartaal in de politiek", zo luidt de titel van de verhandeling, die drs. Van Run in „DUX" aan het taal gebruik van onze politici wijdt. Met citaten uit de beginselprogramma's der verschillende partijen toont hij aan hoe men in het politiek jargon zich onverstaanbaar kan maken In enkele zinnen stuit men om de ha verklap op termen als „zo ten aanzien van", „mede ls dit wenselijk„in overweging nemende dat „vervol gens zij opgemerktenz. enz. Hoe kan men met deze taal nog aan sluiting krijgen met gewone mensen?, vraagt de auteur zich af. „De meeste zinnen, op congressen en debatten uit gesproken, bevatten loze termen. Het is lege taal. Daardoor ontstaat een scheiding tussen leven en politiek". Dan de dikke woorden die er gebruikt worden. Politici strooien geregeld met uitdrukkingen als „structurele proble matiek". „conjuncturele aspecten", enz. enz. „Dit is rapportentaai van de hand van een aankomend kommies A, maar wie een politieke vergadering ermee lastig valt, blijkt niet de behoefte te hebben iets mede te delen. De vergadering slaapt hongerig in bij zulk een woor denbrij." Nog koffie Dr. Van Run meent dat de stukken die de politici beroepshalve moeten le zen „in heviger mate" lijden aan het zelfde gebrek. Wetsteksten, memories van toelichting, nota's, voorlopige ver slagen zijn alle moeilijk leesbaar we gens buitenissig woordgebruik en on menselijke ingewikkeldheid. Gesteld, dat de regering een stukje njksgrond wil overdragen. Dat gaat zo: „Wij bieden u hiernevens ter overwe ging aan..." etc. En verder: „Wij Ju- liana. bij de Gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje- Nassau. enz. enz. Allen die deze zullen zien of horen lezen, saluut!" Dit alles en nog veel meer lange vol zinnen ter inleiding over de overdracht van een lapje grond Dierbare tradi tie? Of is het wellicht onzinnig, dat deze rethoriek ooit traditie (en dan nog wel dierbare) kan worden. De officiële taal van wetgeving en perkingen wordt omkleed, is van die angst een uitvloeisel". De auteur stelt niet alleen een diag nose, hij geeft ook de therapie aan: „Onze politici moeten breken met Iede re gemakzucht. Zij moeten niet rusten alvorens de meest heldere mededelings- wijze is gevonden Dat is niet alleen een kwestie van woordgebruik, maar ook een zaak van eerlijkheid en durf. Er wordt eindeloos gedraald ln de poli tieke taal. omdat men slagen om de arm wil houden. Onleesbare partijstukken zouden her schreven moeten worden door lieden die hun taal kennen en het begrips vermogen van de burger kunnen schat ten. En politieke woordvoerders zou den er verstandig aan doen tijdens het weekend goed proza, als het kan ook poëzie, te lezen inplaats van kamer stukken en staatkundige verhandelin gen. Misschien moeten zij ook eens een buurtcafé bezoeken, want ook daar wordt veel levende taal gehoord". De benjamin in deze afdeling, het Doornse D E V. heeft S E C. op eigen terrein de eerste nederlaag toege bracht en laten we er onmiddellijk aan toevoegen verdiend. Het zag er in de eerste 10 minuten niet naar uit. want S.E.C. trachtte met een snelle start spoedig een voorsprong te behalen, maar het bleek dat D.E.V. over een prima verdedi ging beschikt De Doornse spelers werkten zich lang zaam los en vormden meer een een heid. dat zich geheel gaf voor de overwinning. Toch zou SE C. enige malen mooie kansen krijgen om de score te ope nen. maar Duijst schoot juist voor langs het ledige doel en ook Detmer miste een fraaie kans Ook D.E.V kwam enige malen dicht bij een doelpunt, want Ruttenberg en zijn mannen moesten alle zeilen bij zetten om de snelle voorhoede de kansen te ontnemen. Daarbij dient gezegd, dat de invaller-keeper van S.E.C Van der Broek de door militai re dienst verhlnderdp Van Hattum zeer behoorlijk verving. Deze middag Een eenvoudige plechtigheid, waarbij aan negen Jonge meisjes een diploma werd uitgereikt, omdat zij de moeite hebben genomen een cursus te volgen u,..v.c,c cu in de beginselen van de EHBO bestuur zit vol met dit soort rariteiten. Toen de voorzitter van het Roode Wat moet de televisiekijker denken als mr Van Thlel een motie voorleest, bestaande uit één lange llntwormzln met het onzinnige einde: en gaat over tot de orde van de dag." De televisiekijker denkt waarschijnlijk helemaal niets. Hij zal zich omdraaien en vragen: „Vrouw, ls er nog koffie?" Therapie Maar zijn de politici ook niet vaak on duidelijk. omdat zij bang zijn om dui delijk te zijn Iedere partij telt weer verschillende stromingen en vleugels, die alle een beetje ontzien moeten worden „Een bijkomende ellende is de angst om werkelijk Iets te zeggen", meent drs. Van Run. „De neurotische omzich tigheid waarmee elke bewering met be- Op de Soesterbergsestraat reed in de richting Soesterberg een vrachtauto bestuurd door G. A. v Z uit Amers foort Deze auto was beladen met planken, waarvan, aan de achterzijde één plank een eind buiten de auto stak met de gebruikelijke rode lap De bestuurder wilde de Ossendam- weg Inrijden, maar moest het verkeer op het rijwielpad eerst laten passeren, waarom hij stopte. Achter hem kwam een auto. be stuurd door G. A. N. alhier, die echter bij het remmen doorgleed, met het gevolg dat de uitstekende plank door zijn voorruit ging en ook nog de ach terruit doorbrak. Wij behoeven ons niet af te vragen wat er gebeurd zou zijn. als de plank niet juist langs de bestuurder was gegaan. Kruis. afd. Soest, de heer Wllbren nink. de bijeenkomst opende, waren o.a aanwezig dokter Yff. die de exa mens had afgenomen, de cursusleider de heer J P Touwen, de directrice van de R.K v.g.1. school mej. Schu ier. ln welke school de cursus werd gegeven, de heer Van der Schoot, jeugdleider van het Roode Kruis en anderen. De voorzitter richtte zich tot de ge slaagde meisjes, feliciteerde hun met het bereikte resultaat en sprak de hoop uit. dat zij ook aan de vervolg cursus zouden deelnemen. De geslaagden waren Loes Wortel. Cor- ry Adelaar. Els Bodewes. Thea Dries- sen. Gonny Duinkerken. Ineke van den Deijssel. Joke Groenenstein en Joke Wolfsen, die allen niet alleen een diploma ontvingen maar ook een insigne en een boekje het Jeugd Roo de Kruis betreffende. De heer Van der Schoor gaf met een omlijsting van dia's een duidelijk beeld wat het Jeugd Roode Kruis al lemaal doet en kan doen. Dat is niet weinig en daarom zouden veel meer mensen hiervan kennis moeten ne men. Wellicht zou hierdoor de be langstelling bij de jeugd ook groter worden en zou het lijden van duizen den mensen, zoals de heer Van der Schoor het terecht uitdrukte, belang rijk verzacht worden. Aan belanghebbenden wordt medege deeld. dat de burgemeester verhinderd ls morgen zijn wekelijkse spreekuur te houden. waren echter diverse S E C.-spelers volkomen uit vorm en presteerde voor namelijk de voorhoede maar bitter weinig. De rust kwam met 0-0. Na de rust duurde het niet lang of D.E.V., dat fel maar sportief bleef aanvallen, nam een 1-0 voorsprong na een mooie combinatie, waarna de Koff hard in de uiterste hoek schoot. De doornse spelers bleven aanvallen en kregen direkt weer een zeer fraaie kans om een doelpunt te maken, maar het schot ging naast. S E C was wel aangeslagen maar nog niet verslagen en ging tot de aan val over. Bij één dezer aanvallen werd de bal hard ingeschoten en raakte daarbij de arm of hand van een D E V-ver dediger De scheidsrechter besliste tot een strafschop, hetgeen ons Inziens te zwaar gestraft was, maar ook dat presentje wist SE C niet ln een doel punt om te zetten. Van den Broek schoot veel te zacht en de keeper kon redding brengen. De Soesters gingen steeds slechter spelen, het plaatsen was matig, ter wijl de Doornse ploeg veel meer op de bal zat en daardoor de meeste S.E.C.-aanvallen afsloeg en voor het S.E.C -doel veel gevaarlijker was. Het werd zelfs 2-0 voor Doorn toen de halfspeler F. van Dijk zich fraai vrij speelde, de keeper omspeelde en de bal beheerst in het ledige doel plaats te. Dat was na 35 min., dus met nog 10 min te spelen, zag het er voor S.E.C. donker uit. Iedereen dacht dat dit de eindstand wel zou zijn maar door een misser ln de D.E.V.-verdediging in de laatste seconde werd de stand nog op 2-1 gebracht. Na dit doelpunt werd niet meer afgetrapt en had SEC. haar eerste nederlaag te pakken. De com petitie duurt echter nog lang. hoewel 1 punt uit 2 wedstrijden een schrale oogst is. Zaterdag j.1 hebben twee groepen van de chr wandelsportvereniging Olym- pia deelgenomen aan de dertiende Gemsmars in Ermelo. De deelnemers aan deze mars liepen een prachtig parcours. Dat de Olympianen goed kunnen lopen bleek wel. want de ju nioren. die onder leiding liepen van de heer W. A. Suman. wonnen de eerste prijs, een prachtige beker. Zij kregen tevens een wisselprijs. een bronzen medaille met de beeltenis van Z.K.H. prins Bernhard. De junioren liepen 10 km. Toen de senioren binnenkwamen, werden de uitslagen van de 20 km be kend gemaakt De speaker vertelde, dat de 15 Olympia-senioren ook de eerste prijs hadden behaald Ook won nen ze de wisselprijs. een hout gesne den gems. voor de tweede maal. Ais Olympia volgend jaar de wisselprijs weer wint. is ze definitief bezit. In deze Gems-mars waren op de kop af 1888 deelnemers. De voorzitter van Olympia. de heer J. Schippers, gaf ook deze keer blijk van zijn belangstelling. Hij was ver heugd over de resultaten Op zaterdag 1 oktober gaan de Olympianen naar Baarn. Daar lopen ze de Herfstwan- deltocht. georganiseerd door de wan delsportvereniging Dudok de Wit. De politie gaat een wat rustiger tijd tegemoet. Met ingang van 1 januari 1966 zal ze in het hele land bij aan rijdingen volgens uniforme richtlijnen van de minister van justitie gaan op treden. Die richtlijnen komen er in feite op neer. dat het schrijfwerk bij ongelukken in 't vervolg beperkt zal blijven. Er zijn voorschriften opge steld in welke gevallen altijd proces verbaal opgemaakt moet worden, in andere gevallen zal de politie de be handeling van een aanrijding aan de betrokkenen zelf overlaten. Aan de ene kant moet men deze stap van de minister toejuichen, anderzijds echter zullen weggebruikers er in de toekomst zeker schade van onder vinden Want er kunnen nu wel aller lei weinigzeggende punten aangevoerd worden over de schade-uitkering door de verzekering in geval van blikscha de. iedereen weet. dat verzekeringen lang niet gemakkelijk zijn. Degenen, die op de plaats van het on geluk het best van de tongriem ge sneden zijn. zouden de ander wel eens zo zenuwachtig kunnen maken en zo kunnen overbluffen met verwijten en verkeersfouten. dat deze het maar beter acht om snel de benen te ne men. En wie betaalt de schade? Het voordeel is echter, dat de politie meer tijd krijgt voor belangrijker za ken dan aanrijdingen met blikscha de De politie krijgt nogal eens ver wijten te horen over lang wegblijven en het „ze doen er niets aan" is ook schering en inslag. In de meeste ge vallen Kwam dat wegblijven en het ..nietsdoen' echter neer op tijdgebrek. Bijvoorbeeld door kleine aanrijdingen, die verder niets om het lij! hadden dan alleen het noodzakelijk geachte kwaad van een proces-verbaal. De nieuwe regeling houdt automa tisch in. dat automobilisten en an dere weggebruikers ln geval van ma teriële schade hun voertuig niet op de weg hoeven te laten staan: het ver keer heeft dus in 't vervolg minder oponthoud. Alleen: wanneer weet de bij een aanrijding betrokkene, dat de ander met een gestolen auto rijdt of dat hij onder Invloed is? Het is een verlichting voor de politie, dat ze voortaan niet meer in alle ge vallen proces-verbaal hoeft op te ma ken. Maar het nadeel van de gewo ne man. die er de dupe van kan worden, weegt toch ook wel zwaar. Misschien was het beter geweest om de onmogelijk plechtige taal van een proces-verbaal te vereenvoudigen door het aan de politieagenten verstrekken van eenvoudig gestelde formulieren. Maar wij in Nederland houden blijk baar liever vast aan het plechtige" dan dat we iedereen recht blijven doen. KANTMAN. Zaterdagmorgen, ongeveer half acht, werd groot alarm gegeven voor een zware binnenbrand, die woedde in de woonkamer van het huis van het ge zin Meidam aan het Kerkpad Zuidzij de 91. De brand was ontstaan door dat de twee zoontjes van het gezin, van 4 en 3 jaar, met lucifers speel den. Ze hadden die bemachtigd, toen hun moeder de petroleumkachel wil de aansteken. Er bleek echter geen brandstof meer in te zitten, waarom ze naar de keuken ging om petroleum te halen en van dat onbewaakte ogen blik hebben beide jongens gebruik ge maakt om lucifers aan te steken. Een daarvan zette de bank in brand, waarop beiden zaten. De oudste van de twee rende naar de keuken om z'n moeder te waar schuwen. Zij kon echter niet veel uit richten tegen het snel om zich heen grijpende vuur, dat de nieuw-betim- merde en pas ingerichte kamer in lichterlaaie zette. Intussen waren ook de ouders van mevrouw M. gewaar schuwd. De heer De Graaf, die in het voorste deel van het huis woont, be gon direkt met emmers water te blus sen en hij slaagde erin om, samen met de heer Van de Hengel van de Lange Brinkweg. die op het sirenege- loei naar bulten was gelopen en toen rook zag. de vlammen grotendeels te doven. Toen de brandweer arriveerde met een nevelspuit was één straal voldoen de om het vuur volledig te blussen. De brandweerlieden moesten een deel van het plafond slopen, omdat zich daar brandende vuurdeeltjes tussen bevonden. Aan meubelen, plafond, vloerbedek king en de houten wandbetimmering ontstond grote schade, die men in totaal op vijfduizend gulden schat. De bewoners zijn tegen brand ver zekerd. Bovengenoemde firma gaat haar na jaarscollectie 1966 tonen en deze show zal plaats vinden in restaurant Hof van Holland. Kerkbrink, te Hilversum. Deze najaarsshow zal twee dagen du ren en wel dinsdag 20 september en woensdag 21 september, op belde da gen te 2.30 en 8 uur. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 40.000 stuks in prijzen van f 11.75 tot 13.MiddenpriJ» f 12,50. Prijs per kg 2,

Soester Courant | 1966 | | pagina 1