SWAGER 5 2 weken Zal het bruidstoilet van h.k.h. prinses Margriet in Soest worden ontworpen? ARNOULD DIEPENVEEN Telefoonnummer Noorderweg 23 SOESTERBERG toont zijn najaarscollectie Meningen van lezers i WAfsutzelaaï S.V.V.* Volleybal Onderlinge wedstrijden L.T.C. „Soest" Botsing met bromfietser M.H.C. „Soest" Dames Tweede rit najaars competitie Tempo VEILIG VERKEER Zo vlogen de duiven Volkswagen over de kop Artiestenpalet Man viel in rioolput T af eltennistournooi „Lindner"-beker B.D.C. handbal Olympia volleybal Geslaagd Autobotsing Hees wint met 2-1 Soesterberg-De Meeuwen 1-1 Soesterberg verloor met 2-1 van D.V.S.A. BATENBIRfiS Erkende An£o- en Sceoterrijschoot Floralia in de openbare school Katholiek Vrouwengilde opende het winterprogramma Auto kwam in greppel terecht. Het ilet er naar uit, dat de Ko ninklijke familie de bruidsjapon van prinses Margriet door Arnould Die penveen zal laten ontwerpen. Koningin Juliana en Prinses Margriet bebben vrijdagmiddag een langdurig bezoek gebracht aan zijn boutlque tn Soest. Bij bet bezoek was o.a. aanwezig freu le L. Bentinck, dochter van onze bur gemeester. Zij is reeds jaren vriendin van de prinses. Het ls een eer voor de heer Diepen veen en voor Soest als hij voor het ontwerpen van de bruidsjapon in aan merking komt. De Soester modeontwerper Arnould Diepenveen heeft, zowel in Amster dam als te Amersfoort, op zijn shows een uitgelezen collectie getoond. Het ls ons onmogelijk de gehele col lectie de revue te laten passeren, om dat er zoveel getoond werd. Prettig was het te kunnen constate ren, dat ook gedacht is aan de vrouw boven de twintig jaar. Er waren prach tige pakjes en mantels van nieuwe mooie Franse stoffen en zeer aparte Japonnen. STEENHOFFSTP 53 - TEL 284Z SQE5T De kompetitie van de Nederlandse Vollevbal Bond ressorterende onder de afdeling Amersfoort ls afgelopen don derdag weer begonnen. Met vier dames- een meisjes- en drie herenteams wordt hieraan door de Soester Volleybal Vereniging deelge nomen. Voor twee dames en twee he renteams van de rood-witten waren op de eerste kompetitieavond van het nieuwe seizoen wedstrijden vastge steld. Het tweede damesteam moest de strijd aanbinden tegen V.IO.S. 3 uit Amersfoort. In tegenstelling tot het vorig seizoen, toen de S.V.V.-reserves zich maar moeizaam in de eerste klas konden handhaven, begonnen de da mes nu met een 3-0 overwinning. Met 15-12. 15-12 en 15-13 wisten zij namelijk in alle drie sets de winst voor zich op te eisen zij het ook. dat in alle sets tot het laatste punt de spanning volop aanwezig was. Het derde damesteam moest in de tweede klas aantreden tegen de dames van Spirit 3. Ging de eerste set met 15-13 verloren, de tweede en derde set leverde met resp. 15-12 en 15-10 twee overwinningen op, zodat twee punten mee naar Soest genomen mochten worden. Het eerste herenteam moest in de eerste klas spelen tegen de reserves van V.V.A. Tegen dit team. dat met enige spelers die het vorig seizoen nog in de hoofdklasse uitkwamen, konden de rood-witte heren het niet bolwerken. Weliswaar wisten onze plaatsgenoten in de eerste met 15-6 de overwinning nog te grijpen, maar de tweede en derde set waren met 15-13 en 15-3 voor de Amersfoorters. Volop spanning was er ook in de tweede klas van de heren, waar S.V.V. 2 moest spelen tegen N.V.C. 1. De eerste set werd een Soester overwin ning met 15-12. de tweede set was voor de heren uit Nijkerk met dezelf de cijfers, maar de derde set was weer voor de S.V.V.'ers, die na veel span ning met 15-13 aan het langste eind trokken. Voor de komende week staat voor onze plaatsgenoten slechts een wed strijd op het programma en wel van S.V.V. 1 (heren) tegen V.I.O.S. 2. De zomer loopt teneinde helaas en daarmee ook het tennisseizoen. Tra ditie getrouw worden dan de onder linge wedstrijden gespeeld, waarbij om het clubkampioenschap wordt ge streden. Vorige week zaterdag speelden de ju nioren hun finales, waar bij de meis jes Margreet de Bruin kampioene werd en bij de jongens Arie Notenboom. Verdere uitslagen zijn: Meisjes-enkel: le Margreet de Bruin; 2de Ankle Holthuis. Jongens-enkel: le Arie Notenboom: 2de Rudy Schuring. Meisjes-dubbel: le Margreet de Bruin met Ankie Holthuis; 2de Mies Klaus met Monica Wüstefeld. Jongens-dub bel: le Rudy Schuuring met Rolf Nieuwenhuis; 2de Arie Notenboom met Hans Vervat. Gemengd-dubbel: le Fenna Cleverlnga met Rudy Schuu ring, 2de Margreet de Bruin met Rob de Vos Burchart. Het afgelopen weekeinde ls - onder ideale weersomstandigheden - een be gin gemaakt met de wedstrijden voor de senioren. 125 partijen zullen ver speeld moeten worden in drie weken tilds. Op 1 oktober zullen de finales ge speeld worden - als het weer niet te veel tegenwerkt - die 's avonds met een feest zullen worden beklonken. Voor wat verder ln de herfst waren er een aantal zeven-achtste mantels met rok. Uitgebreid was eveneens de kle ding voor recepties, ln het gevolg van de bruid of voor andere seml-officlële gelegenheden. Uit tientallen modellen kon men keus maken. Kiest u echter de kortste weg en ga een kijkje nemen ln de boutlque van de heer Diepenveen in ons eigen Soest op de hoek Kerkstraat-Kerkpad, bij de Oude Kerk. De 73-jarige broeder Stefanus van pensionaat St. Louis te Amersfoort werd zaterdagmiddag op het rijwiel pad van de Amersfoortsestraat aange reden door een bromfietser, toen hij per flets in de richting Soesterberg reed. De bromfietser, die de broeder wilde inhalen, moest snel naar rechts uit wijken voor een bromfietser uit tegen gestelde richting en raakte de broe der. Broeder Stefanus werd toen door een achteropkomende bromfietser ge grepen. waardoor hij kwam te vallen. Met een zware hersenschudding en een gecompliceerde heupfractuur moest de gepensioneerde broeder-onderwijzer ln 't St. Ellsabeth ziekenhuis worden op genomen. De zondag ls voor de Soester dames elftallen zeer succesvol verlopen. Alle drie elftallen hebben de volle winst binnengehaad. Bovendien is de ze winst op ondubbelzinnige wijze be haald, want het doelpuntenverschll en het veldoverwicht waren duidelijk. Typerend was vooral het surplus aan conditie bij de Soester elftallen in de laatste fase van de wedstrijd. Kenne lijk het resultaat van de intensieve training van de laatste weken. Als de voortekenen niet bedriegen zullen de elftallen ln de competitie een hartig woordje meespreken DAMES 1—S.C.H.C. 3-1. Door een misverstand werd de wed strijd iets te laat begonnen. Blijkbaar hebben de Soester dames zich tijdens het wachten sterk op de wedstrijd ingesteld, want direkt werd flink van leer getrokken en S.C H.C zwaar on der druk gezet S.C.H.C., dat verleden week twee verliespunten had opgelo pen, was echter niet van plan zich onder de voet te laten lopen en ver zette zich heftig, niet van plan al ln het begin van de competitie een grote achterstand op te lopen. De druk hield echter aan en kort voor het einde van de eerste helft moest S.C.H.C. het hoofd bulgen. 1-0. Met deze stand ging de rust in. Na de rust ongeveer hetzelfde beeld. Een sterk aanvallend Soest en een zich heftig verdedigend SC.H.C. Toch werd het spoedig 2-0, even daar na 2-1 en in de slotfase nog 3-1, waarmee Soest een volkomen verdien de overwinning had behaald. Voor de statistiek is alleen van be lang, dat de doelpunten werden ge scoord door de dames v. d. Sterren, Jos Hoppenbrouwers en Stans Hop penbrouwers. Belangrijk is echter wel, dat het gehele elftal met volle over gave heeft gevochten voor de over winning. DAMES 2—AMERSFOORT 3-1. Zondag moest Dames 2 in de eerste wedstrijd van de competitie tonen of de voorbereiding voor de strijd vruch ten zou afwerpen. Tijdens de gehele training en in de gespeelde oefen wedstrijden had het jonge elftal ge toond bereid te zijn om alles te ge ven wat er in zat en het resultaat en het verloop van de wedstrijd heeft zonder meer aan de gestelde verwach tingen voldaan. De tegenstandster, Amersfoort 3, verleden Jaar uit de derde klasse gedegradeerd, bleek een niet te onderschatten tegenstandster te zijn. Soest kreeg al na vijf minuten een geduchte stimulans door een doelpunt van Annette Steijling. de jongste van het elftal, die zeer attent reageerde op een aarzeling in de achterhoede van Amersfoort en onhoudbaar scoor de. Met Soest steeds in de meerderheid, maar met vinnige tegenstoten van Amersfoort, vooral over links, werd de strijd voortgezet en ongeveer na 20 minuten kreeg Amersfoort loon naar werken. Door te traag ingrijpen bij weer zo'n snelle aanval van Amers foort, door de rechtsback van Soest kreeg Amersfoort de kans gelijk te maken. Met gelijke stand ging de rust in. Na de rust begon Soest een nog he viger offensief, dat vooral kwam door de sterke middenveld-bezetting, ge vormd door Erich Jansen (werkelijk zeer goed), Angelique Mansvelt-Beck en Cockle de Beurs (teruggetrokken middenvoor). Na diverse goede kansen die echter te loor gingen door te groot enthousiasme, scoorde de links buiten Margreet de Bruin. 2-0. Door deze achterstand en het hoge tempo raakte Amersfoort uit balans. Na een dieptepass van Cockle de Beurs kwam Margreet de Bruin vrij voor de keepster en maakte er resoluut 3-1 van. Amersfoort, dat lucht te kort kwam, moest het hoofd ln de schoot leggen en het stug doorgaande Soest kon de overwinning niet meer ont gaan. Hulde voor het gehele Soester elftal, dat in zijn geheel zeer hard heeft gewerkt en soms zelfs knap spel liet zien. DAMES 3—AMERSFOORT 4 4-9. In de laatste oefenwedstrijd - vol gende week begint voor dit elftal de competitie - heeft ook Soest 3 laten zien goede bedoelingen te hebben. De ln dit elftal meespelende junioren raken al aardig Ingespeeld.. Onder leiding van keepster-captain mevrouw Bandersloot kan Soest 3 zeker een belangrijke rol gaan spelen. Volgende week wordt het ernst. We geloven stellig, dat ook Soest 3 aan de verwachtingen zal voldoen. De doelpunten werden gescoord door J. Schouten (2 x), Jennette Gaal en Fenna Cleverlnga (uit startcorner). Op deze rustige najaarsdag gingen 12 amateurs en nieuwelingen en 6 adspi- ranten en 2 jeugdrennertjes van start. De groten reden 44 ronden of 50,6 km. De strijd ontbrandde meteen, maar pas ln de 10e ronde hadden Aad v. d. Ploeg en Rik Hees een lichte voor sprong. Enkele ronden later was alles weer bijeen. In de 17e ronde waren het alweer deze twee, die met voorsprong door kwamen en waren beslist de meerde ren van allemaal. Gerrlt Ruttenberg en Eddy de Lange waren samen op achterstand geko men en werden door de koplopers op een ronde gezet. Jan de Lange. Joop van Leijenhorst en Rles van Breuke- len kwamen opnieuw bij de koplopers, maar niet voor lang. want wederom trokken Rik Hees en Aad v. d. Ploeg er tussen uit. Gerrit ging mee, maar Rik spurtte even later weg om Gerrlt van zich af te schudden. Aad kon hij echter niet meer bereiken, zodat de uitslag werd: 1. Aad v. d. Ploeg. 50.6 km ln 1.20.10 uur. 2. Rik Hees op 5 meter. 3. Jan Willem de Lange op 120 m. 4. Joop v. Leijenhorst. 5. Rles van Breukelen. 6. Wim Schaeffer op 1 ronde. 7. Eddy de Lange. 8. Gerrit Ruttenberg. 9. N. v. d. End. 10. E. Hunnik. Cor v. Leijenhorst, in de 36e ronde af gestapt wegens een lekke band, en Henk Smeeker moesten opgeven. Bij de adslpranten, die 25 ronden 29 km reden, nam Goossen in de 8e ron de een kleine voorsprong, die door het peleton teniet werd gedaan. Daarna was het Co van Zijtveld, die in het kielzog van de groten een flinke voor sprong nam. Het peleton viel daar na uiteen en werd de uitslag; 1. Co van Zijtveld. 23 km in 49 min. 2. John v. d. Berg 3. J. Goossen. 4. Harm Hees. 5. J. Emmelkamp. De allerjongstens reden 10 ronden of 1114 km. Bertje v. d. Broek bleek de sterkste en won van Jan Nieuwen huis. In verband met het steeds toenemen de verkeer is gebleken, dat de be staande bepalingen van de Wegenver- keerswetgeving niet meer aan het he dendaagse verkeer voldoen. De onverwacht grote toename van voertuigen op de wegen en het daar mede verband houdende stijgende aantal ongelukken, heeft de regering reeds enige jaren geleden doen beslui ten een nieuw Reglement te doen in voeren, dat zoveel mogelijk aan deze tijd is aangepast. Professor Belinfante, die deze niet eenvoudige opdracht kreeg, is er in geslaagd een nieuw reglement Ver keersregels en Verkeerstekens samen te stellen, dat vermoedelijk 1 januari '67 in werking treedt. In dit reglement zijn meerdere nieuwe voorschriften en verkeersborden op genomen, die zeer belangrijk zijn voor de weggebruikers. Het verbond van Veilig Verkeer, afde ling Soest, dat reeds enige jaren vel- lig-verkeer-cursussen heeft gehouden, gaat binnenkort starten met een nieuwe cursus. Aan deze cursus, die uit zes of zeven lesavonden bestaat, kan door ledereen worden deelgeno men. Binnenkort verschijnen in ons blad nadere mededelingen waar en wan neer de cursus wordt gehouden. Het is in ieders belang, dat de leuze ..Veilig Verkeer" zo goed mogelijk ln praktijk wordt gebracht en nageleefd. BURG. GR0THE5TR.45 TEL: 3917 SOESTDJK De vereniging „De Zwaluw" heeft zon dag met 146 duiven deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Duffel, afstand 133 km. De duiven werden te 9.30 ge lost met noorden wind. Aankomst eerste duif te 11.39.54. Snelheid 1023.32 m per minuut. De laatste duif arriveerde te 11.56.18 uur. Uitslag G. Rijksen 1 2 5 9 12 16 18 19 23 26 27 29. R. Voskuilen 3 4 11 15 22. C. Dijkman 6 7. J. v. d. Brakel 8 21 28. C. v. Soest 10 24. H. den Dekker 13 14. A. van Dorrestein 17. Comb. Wigtman-Roest 20. P. Duijst 25. Ook de vereniging „De Vriendschap" nam met 275 duiven deel aan de vlucht vanaf Duffel. De eerste duif arriveerde te 11.44.39 uur. Snelheid 985.75 m. per minuut. De laatste prijs- duif kwam aan te 12.08.48 uur. Uitslag comb. S.K.B. 1 13. J. Wijnands 2 5 33. E. Veerman 3 4 6 17 19 41 52 53. J. Kamerbeek 7 12 40. W. Alte naar 8 10 45 48. C. Vaessen 9 27 35 43. J. Ruttenberg 11 54. H. Ketelaar 14 32 50. J. Rademaker 15 20 28 51. D. de Zoete 16 25 36. J. v. Klooster 18. F. Groenesteijn 21 29 30 46. R. Wes- terveld 22 34 39. J. Brouwer 23 37. G. Reijerse 24. B. v. Gardlngen 26. P. Taalman 31. Z. K. 11. Prins Bernhard 38 44 49. W. Roest 42. G. v. d. Broek 47. C. Bokma 55. In de buurt van de schietbaan werd een Volkswagen, op de kop liggend, aan de kant van de weg gevonden. Men waarschuwde de politie omdat van de bestuurder geen spoor was te vinden. Het nummerbord gaf als eige naar aan T. v. T. te Doorn, doch deze bleek de wagen verkocht te heb ben aan F. P. ln Driebergen, doch de ze was niet te vinden. Het onderzoek wordt voortgezet. Maria Maatman-Kamphuls uit Soest- dijk droeg afgelopen week voor op een klassieke avond van „Artiestenpalet" in bejaardencentrum De Blinkert in Overveen, terwijl gisteravond bejaar den in het dienstencentrum op het Kanaleneiland te Utrecht naar haar hebben geluisterd. Donderdag en vrij dag werkt zij mee aan programma's van „Artiestenpalet" ln bejaardencom plex Overvecht ln Utrecht, samen met Harry Staffhorst, Aad v. d. Lijcke, het van de televisie bekende mondorgel kwintet The Borwlnl's, de Emmarlo's en gospelzangeres Elly Willemsen. Maandagmorgen moesten twee arbei ders een lek opsporen in een rioolput on de Korte Hartweg. Eén der arbei ders gtng even weg om wat materiaal te halen en de ander bleef in de put. Door een nalatigheid werd rond de opening van de put niet het bekende hekje geplaatst, teneinde het verkeer te waarschuwen, dat men moest uit wijken. Toen de zich ln de put bevindende arbeider, de 50-jarige R G. uit Lage Vuursche, zijn hoofd boven de put uitstak, naderde op korte afstand een auto, waarom hij zijn hoofd haastig terug trok. Hierbij is hij in de 214 3 meter diepe put gevallen en in zeer ernstige toestand via „Zonnegloren" naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De uitstegen van de gisteravond ge speelde wedstrijden zijn Poule I Lindner 1-Gemeentehuls 2-2. Gemeentehuis-Mercurius 1-3. Mercu- rlus-Lindner 1 3-1, Poule IIFoxboro 1—Van Kooy 1 4-0. Arco 2Klöckner Bamaco 1-3. Van Kooy 1Arco 2 4-0. Klückner Bamaco Foxboro 1 0-4. Foxboro 1Arco 2 4-0. Van Kooy 1Klückner Bamaco 4-0. De finale vindt morgenavond (woens dag) plaats. Dan wordt gestreden om de eerste en tweede plaats door Fox boro en Mercurius. om de derde en vierde plaats door Van Kooy en Ge meentehuis en om de vijfde en zesde plaats door Lindner en Klückner Ba maco. UITSLAGEN VAN ZONDAG GESPEELDE WEDSTRIJDEN Heren sen. S S V U.-B.D.C. 5-8. Heren sen. B.D.C. 2-Attila 3 4-22 Dames sen. Amersfoort-B.D.C. 2-4. Dames jun. B.D C. 1-U.D 1 10-1. Dames pupillen B.S.V.-BD.C. 0-6 Dames pupillen B.D C.-Olympia 3-1. PRGRAMMA VOOR ZONDAG 25 SEPTEMBER 14.00 uur Dames sen BD.C-Laren. 13.00 uur Heren jun. B.DC. Olympia 12.00 uur Dames jun. B.D.C. 2-Fortis- simo. 15.15 uur Dames jun. Sport Vereent- BDC. 1. 15.15 uur Heren sen Spirit 2-B DC. 2. Terrein S D.O. te Bussum. 14.50 uur Meisjes pupillen Laren- B.D.C. 16.10 uur Meisjes pupillen B.H.C.- B.D.C. De Nevobo kompetitie 1966/67 is van start. De afgelopen week zijn de eers te van de ruim 800 te spelen wedstrij den gespeeld. Vier Olympia-teams hebben getracht de eerste puntjes binnen te halen. Het 2e damesteam van Olympia beet de spits af en behaalde een prachti ge 3-0 overwinning op S.S.S. De lympla dames bleken er veel zin in te hebben, want alhoewel S.S.S. over een goed team beschikt, de Olympia dames behielden het beste van het spel en wonnen verdiend. Olympia 3 dames bracht het er niet zo goed af en leed een 3-0 nederlaag tegen V.V.A. 3. Het ontbrak de Soes- ter dames nog teveel aan techniek, waardoor V.V.A., dat ook niet sterk speelde, toch aan een gemakkelijke overwinning kwam. Ook het 2e herenteam van Olympia moest de eer met 3-0 aan Vlos 3 la ten. Het Soester team maakte een rommelige Indruk, terwijl vooral de verdediging veel te wensen overliet. Vlos maakte hiervan gretig gebruik en won alle sets zonder ook maar eenmaal bedreigd te worden. Het 3e herenteam maakte een uit stekend debuut in de 2e kl. heren. Dit team, dat bestaat uit spelers die het vorig jaar in de jeugdkompetltie speelden, heeft zich uitstekend ge weerd. Het ontbrak hen nog aan de nodige ervaring, waarvan Vlos 4 kon profiteren. Vlos won de eerste en de derde set, maar moest in de tweede set de eer aan de Olympianen laten, die hiermee hun eerste puntje ln de wacht sleepten. Het programma voor deze week luidt: Donderdag 22 september: Dames. Olympia 2-B.G. S.V.. 21.30 uur. Heren. Olympia 1-B.P.C. 2 20.45 uur. uur. Tegenwoordig leest men veel ln de kranten over ontaarding van de jeugd, over wanordelijkheden en pro- vo-aktlviteiten. Een dezer dagen echter zag en hoorde ik per televisie het laatste concert der promenadeconcerten vanuit de Royal Alberthall te Londen. Daar waren honderden Jeugdige per sonen aanwezig, doch ik verbaasde mij over de orde en discipline welke daar heerstte. Alhoewel de zaal geheel gevuld was. geen bestormen van een podium, geen brokken en vernielingen zoals dit wel eens ls voorgekomen bij het optreden van een beatband. Verbaasd heb ik gezien, dat zovele Jeugdige personen met grote aandacht luisterden naar de suite Benl Mora, waarvan de uitvoering door deze per sonen zeer werd gewaardeerd. In de slotrede van Slr Malcolm Sar gent behoefde deze slechts een hand op te steken om de zaal tot stilte te bewegen. Al deze dingen overwegend is dit voor mij een bewijs, dat onze moderne jeugd, ondanks dat men op dit pro- monadeconcert op de onmogelijkste manleren was uitgedost, zich toch van orde en regelmaat bewust is. Onze jeugd, op enkele uitzonderingen na. is heus niet zo baldadig als men wel eens voorgeeft. Naast beatmuziek kan zij ook een goed klassiek concert waarderen. Ook de communitie singlng was ordelijk en ontaarde niet ln gegil en ge schreeuw. Het kan dus goed zijn, waarom dan niet altijd en moeten er nogal eens onregelmatigheden voorkomen, zodat de artisten zich hals over kop ln vei ligheid moeten stellen. Met het beleven van deze uitzending mogen wij onze moderne jeugd niet veroordelen voor de excessen van som migen. Ik voor mij geloof nog onvoorwaar delijk ln de Jeugd van nu. N. L. ROUW Onze plaatsgenoot, de heer J. E. van Coeverden is aan de Rijkskweekschool te Amersfoort geslaagd voor de hoofd akte bij het onderwijs. Zaterdagnacht, om plm. 1 uur. kwam uit de Koninginnelaan een auto, be stuurd door P. C. M., alhier, de Bur gemeester Grothestraat inrijden, rich ting Amersfoort. Doordat hij slipte kwam hij op het linker gedeelte van de weg terecht met het gevolg, dat hij tegen een uit de tegenovergestelde richting komende auto botste, be stuurd door J. C O. De heer H. en zijn echtgenote kregen wonden aan het gezicht terwijl mevr. H. bovendien haar linkerbeen brak. Beiden werd naar het Majella Zieken huis in Bussum vervoerd. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. Hees heeft het zaterdagmiddag ln Veenendaal, ln de ontmoeting met Kulan. tot een 1-2 overwinning kun nen brengen. Na tien minuten bezorgde de rechts buiten van Kulan zijn club de leiding, 1-0. Hees bleef flink partij geven en tien minuten later bracht Bosman de par tijen op gelijke voet. Na de aftrap kreeg Nico van Es de bal in zijn bezit en hij kogelde langs de uitlopende Kulan-keeper in (1-2). Hees had de leiding overgenomen en zou die niet meer afstaan. Hees speelde niet erg geestdriftig, maar had in de tweede helft toch het beste van het spel. Er werd sportief ge speeld en Kulan vocht hard voor de gelijkmaker. Hees gaf geen krimp en bleef doorvechten voor de overwinning, die het tenslotte behaalde. 52 weken Jaap Mijderwijk heet de gedichtenbundel die vandaag verscheen met 52 goed gekozen gedichten van de onlangs overleden sneldichter Jaap Mijderwijk, van wiens hand wij wekelijks een actueel gedicht in ons blad opnamen. Met die 52 poëtische ontboezemingen passeert als het ware een heel jaar de revue en het valt op hoeveel onderwerpen van toen nu nog raak en aktueel zijn. Schap, songfestival, speldjes. Luns verhoging van vergoedingen voor kamerledenze keren immers geregeld terug in het nieuws. Bij de ene badzijde een blijde lach, maar een volgende stemt weer to£ nadenken. De keuze is moeilijk geweest uit de honderden poëtische ontboeze mingen van zovele Jaren, maar er ls zorg besteed aam dit werkje waarin gelukkig ook geen storende drukfout voorkomt. Duidelijke letters, kunstdrukpapier en geplastificeerd omslag en een mooie herinnering aan gebeurtenissen die bij leder van ons nog levenu hebt ze voor 2,50 in huis, berijmd en bemediteerd door een hekeldichter met wijs inzicht die dit jaar nog posthuum met de Persbelangenprijs 1965 werd onderschelden. U kunt dit bundeltje aan ons bureau bestellen, waar u gelijktijdig het bedrag ad 2.50 kunt voldoen. VOETBAL Soesterberg heeft het ln de thuiswed strijd tegen De Meeuwen niet verder gebracht dan een 1-1 gelijkspel. Aanvankelijk was er wel enige ver wachting dat Soesterberg zou winnen, want reeds in de zevende minuut opende linksbuiten Venekamp met een fraai schot voor Soesterberg de score. 1-0. Voor de rust echter maakte de tegenpartij gelijk (1-1) en met de ze stand brak dan ook de rust aan. In de tweede helft werden wederzijds de aanvallen door de verdediging ge stuit. Er werden dan ook geen doel punten meer gemaakt. Jammer dat Soesterberg geen overwinning in de wacht kon slepen. De kans ls nu voorhands verkeken om samen met de koplopers op te rukken naar een plaats van betekenis. ZATERDAGVOETBAL Het zaterdagmiddagvoetbal, dat zo uitstekend gestart ls in deze compe titie door de beide eerste wedstrijden met glans te winnen, heeft thans in haar uitwedstrijd tegen DV.S.A. een 2-1 verlies moeten incasseren. Het had pech doordat het met een paar invallers moest spelen en al spoedig bleek dat de tegenpartij iets sterker was, zodat deze kans zag om de. score te openen. 1-0. Nog een tweede doelpunt werd gemaakt door D.V.S.A terwijl Soesterberg door midvoor Jaarsma de kans benutte om een te- genpunt te maken. 2-1. In deze stand kwam geen verandering meer. V) Gedipt A.B A N -Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 f02955) bgg 03498-1951 Ook vrachtwagen- en busrijbewijs O wordt gehaald en gebracht. In de hal van de openbare school kon men in de afgelopen week des mid dags en des avonds de tentoonstelling van de door de schoolkinderen ge kweekte planten, boeketten en bloem stukken bezichtigen. De anders zo lege hal was ditmaal met kleurrijke borders en perken ln een ware bloe mentuin omgetoverd. Er was veel bezoek aan deze tentoon stelling, waarvan de organisatie was in handen van de oudercommissie en de afdeling Soesterberg van Volkson derwijs. De jury bestond uit de heren Kraay- enhagen, Lenten en Overheem. We la ten hier alleen de eerste prijswin naars volgen. Afdeling Begonia's Ronnie van Deijl. Afrikanen: Wout Smit. Ageratums: Gerrit Schep. Geraniums: Nija Kre- mer. Groep coleus: Nettle Broek. Ma- trlcaria's: Elly van de Pol Voor de bloemstukjes werd geen eers te prijs toegekend. Tweede prijzen waren voor Margriet Gremmen en Yvonne Smits. Veldboeketten: Karin Stomp. Mooiste paddestoelenverzame ling: Netty v. d. Berg. Fantasie stukjes: Hans Lamers. Met de jaarvergadering opende de af deling Soesterberg van het Katholiek Vrouwengilde donderdagavond het uitgebreide winterprogramma, dat in grote lijnen gereed is. In verband met het aftreden van de presidente, mevrouw Van Rooyen- Verhoef zal mevrouw Storimans-De Vette haar ln deze functie opvolgen. Mede door het gelijktijdig aftreden van mevrouw Bosch van Drakestein- Everard waren er twee vacatures. De kandidaten mevr. Senders-Dekker en mevr. Weerdestein-Wisman werden in het bestuur gekozen. Het winterpro gramma vermeldt op donderdag 13 oktober een gespreksavond in samen werking met het oudercomité over de zin van de sexuele voorlichting, on der leiding van de psycholoog B. van Steenhoven. Op donderdag 10 novem ber verzorgt de heer Hamstra uit Zeist een causerie met dia's over het ontstaan en de ontwikkeling van de religieuze kunst. De jaarlijkse ver diepingsavond in het Kontakt der Kontinenten zal wederom bestaan uit een Eucharistieviering en een inlei ding door prof. dr. L. ter Steeg op donderdag 8 december. Dan volgt op donderdag 12 januari een combinatie van film- en wijnavond, terwijl past. dr P. J. de Bruin uit Houten een mu ziekavond zal verzorgen op donderdag 9 februari. Een gecombineerde dlscus- sie-avond met de Christelijke vrou wenverenigingen van Soesterberg op donderdag 13 april vormt een nieuw element in het programma, terwijl de sluitingsavond nog geen definitieve vorm heeft gekregen. De gebruikelijke activiteiten van het vrouwengilde zullen ook dit nieuwe seizoen doorgang vinden. Na het zakelijk gedeelte werd het bin- gospel gepresenteerd door de heer Marijnen. Mej. S. V. uit Woerden, die in haar D.A.F. op het Zeister Spoor reed,'raak te in een bocht van de weg de macht over haar stuur kwijt en slipte, waar door zij op de linkerkant van de weg kwam. Zij trachtte zich te corrigeren, maar kwam toen aan de rechterkant van de weg in een greppel terecht. Mej. V. kwam met de schrik vrij, doch haar auto werd zwaar bescha digd.

Soester Courant | 1966 | | pagina 2