Twee pastoors in Soest benoemd GARAGE STAM Autorijschool VAN BUUREN Volkspartij voor Vrijheid en Democratie UITNODIGING Japonnen Deux-Pièces Blouses Jumpers Vesten Rokken Pantalons J. Hoppenbrouwers RenanK deaSer Soester biljarters spelen in strijd om libre-kampioensehap R.K. Charitatief Centrum, afd. Bejaardenzorg Soestdijk Openbare Bibliotheek Soest POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Boerenpartij-raadslid moet in Utrecht terechtstaan B.D.C. Nieuws B.D.C.-junioren in Bisschopstoernooi Collecte Kankerbestrijding Overleden na aanrijding. Vrachtauto reed bromfietser in de wielen Klaverjassen S.E.C. Appel D'66 de heer Drs. Th. H. Joekes, „DE POLITIEKE TOESTAND" S.E.C.-nieuws Het zal maar weinig voorkomen, dat alle pastoors van in één gemeente ge vestigde parochies nagenoeg gelijk tijdig met emlriaat gaan. In Soest is dit het geval. Kort geleden legde pastoor R. G. Lom- merse van de parochie Soest-Zuid zijn ambt neer, wiens plaats werd ingeno men door pastoor J. H. J. van Gendt. Mgr. S. T. Visser van de parochie Soest en Mgr. A. G. Smit van de pa rochie Soestdijk gaan op 30 septem ber met emiriaat en dezer dagen zijn door de Aartsbisschop van Utrecht voor beide parochies nieuwe pastoors benoemd. Voor de parochie Soest is benoemd de Weleerwaarde Zeergeleerde Heer dr. K. L. Reekers thans pastoor te Bentelo bij Delden. Pastoor Reekers werd geboren 20 juli 1913 en priester gewijd op 20 juli 1941. Met ingang van 12 september 1941 werd hij benoemd tot kapelaan te Harlingen en was van maart 1943 tot augustus 1944 kapelaan te Bus- sum. Van augustus 1944 tot december 1945 was hij als rector verbonden aan het R.K. Ziekenhuis te Hilversum. Voor studie in het Kerkelijk recht ging hij in december 1945 naar Rome en keerde vandaar afgestudeerd in juli 1948 terug, waarna hij van oktober 1948 tot september 1955 kapelaan was te Enschede en van september 1955 tot mei 1956 in Arnhem. Vanaf mei 1956 tot oktober 1958 was hij secretaris van het Aartbisdom, waarna hij benoemd werd tot pastoor te Bentelo. Vrijdag 30 september, te 7.30 uur, wordt de nieuwe pastoor plechtig ge ïnstalleerd en de volgende dag, zater dag l oktober, 's avonds van 7 30 tot 8.30 uur, zal er voor de parochianen in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat gelegenheid zijn met de nieuwe herder kennis te maken. Voor de parochie Soestdijk is als pas toor benoemd, de Zeereerw. Heer H. D. C. van der Vegt, thans pastoor te Barneveld. Van Weedestr. 80-82 Soestdijk Pastoor Van der Vegt werd 8 april 1918 geboren te Uithuizen in de pro vincie Groningen. Na zijn theologische studie aan het seminarie te Driebergen-Rij senburg werd hij op 19 juli 1942 priester ge wijd. waarna hij van 1942 tot 1946 kapelaan was te Lobith. Daarna was hij moderator aan het St. Bonifatiuslyceum te Utrecht en wegens ziekte volgde zijn aanstelling tot rector aan het St. Majella Zieken huis te Bussum. In 1954 werd hij rector aan het Gre- goriushuis te Utrecht en uit die tijd dateert zijn bemoeienis met het r.k. bureau voor huwelijks- en gezinsaan gelegenheden. In 1962 volgde zijn benoeming tot pastoor te Barneveld. Daar had hij een groot aandeel in de totstandkoming van een kleuterschool en de hulpkerk te Voorthuizen is eveneens ontstaan dankzij zijn initia tief. Vanaf 1946 heeft hij bemoeienis met filmactie en filmkeuring op nationaal en internationaal niveau en vanaf 1954 met de katechetische werkgroep „Op weg". Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960.— Renault R 10 Major v.a. f 6.495. Renault R 16 v.a. f 8.650. Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f 14.450. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk TelefooD 2850 In Voorthuizen wordt momenteel ge streden om de blljarttitel ln de spel- soort libre vijfde klasse. Dit Is de eerste finale van het blljartdistrict ..Eemland" in het seizoen 1966-'67 Aan dit kampioenschap neemt ook een aantal leden van Soester biljartver enigingen deel. Zij plaatsten zich dank zij de resultaten in de eerder gespeelde voorwedstrijden. De acht finalisten zijn: H. Pul. P. van Elteren, R, Woning en H. de Zoete, allen leden van de vereniging ..Soestdijk' J. Keja van ..Zonneheu- vel" en P. van Beek (Lindenboom, VoorthuizenJ. van Lent (Oranje boom) en H. Lagerweg. Soesterkwar- tier. Inmiddels heeft de heer Van Elte ren van verdere deelname aan dit toernooi moeten afzien ln verband met ziekte. Er zijn thans dus nog zeven spelers in de strijd. Zij maken kans op promotie naar de vierde klas se. maar of één van de spelers hierin zal slagen, valt te betwijfelen. In de eerste drie ronden werd namelijk niet goed genoeg gespeeld. Uitslagen van Soester spelers: Eerste ronde Pul (Soestdijk) 2 50 43 1.16 Van Elteren (Soestdiik) 0 47 43 1 09. Lagerweg (S'kwartler) 2 50 33 1.51 Keja Zonneheuvel0 31 33 0.93. Woning (Soestdijk) 2 50 43 116 De Zoete (Soestdijki 0 24 43 0.55. Tweede ronde: Van Lent 2 50 45 1 11 De Zoete 0 36 45 0.80. Lagerweg 2 50 46 1.08. Van Beek 0 42 46 0 91 Pul 2 50 45 1.11 Keja 0 49 45 1 08. Woning 2 50 43 1.16. Van Elteren 0 41 43 0.95 Derde ronde: Van Lent 2 50 42 1.19. Van Elteren 0 48 42 1.14. Lager weg 0 49 44 1.11. De Zoete 2 50 44 1.13. Woning 0 43 53 0 81. Keja 2 50 53 0.94 Pul 2 50 47 1.06. Van Beek 0 44 47 0.93. Vierde ronde: Van Lent 0 30 48 0.62. Keja 2 50 48 1.04. Woning 2 50 47 1.06. Van Beek 0 45 47 0.95. Pul 0 41 34 1.20. De Zoete 2 50 34 1 47. Vijfde ronde: Keja 0 41 48 0.85. Van Beek 2 50 48 1.04. Lagerweij 2 50 30 1 66 Woning 0 32 30 0.73. Pul 2 50 28 1.78. Van Lent 0 44 28 1.57. Door deze resultaten gaat Lagerweij momenteel aan kop. Hij wordt echter ernstig bedreigd door Pul iSoestdijk), die een iets minder gemiddelde heeft De stand na vijf ronden ziet er als volgt uit: Lagerweij 6 199 153 1.30 Pul 6 191 154 1.23 Van Lent 4 174 152 1.14 Keja 4 221 227 0.97 De Zoete 4 160 166 0 96 Woning 4 165 173 0.95 Van Beek 2 211 219 0.96 Woensdag 28 september wordt om 9 uur een H. Mis gecelebreerd voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van alle bejaarden in Soestdijk. Gezamenlijk gebruiken zij daarna het feestontbijt in het St. Ludgardisge- bouw. Vredehofstraat. Zij. die geen bericht ontvangen hebben, zijn ook van harte welkom. Nieuwe aanwinsten. Romans. Van Aken. Slapende honden. Bernamos, Dagboek van een dorpspastoor.' Bingham, Met de dood als gevolg. Binghma, Mijn naam is Michel Sibley. Blake. De fatale grapjas. Casso- la, Mara. Daisne. De man die zijn haar kort liet knippen. Dlckens, Rhapsodie in Londen. Van Gulik, Moord in Canton - Het rode pavil joen. Kades. Met deze handen. Kossmann. De nederlaag. Noel de Gaulle. Revanche. Roe, Tussen de cherubijnen. Simenon, De kleine heilige. - Maigret en de minister. Spark. Juffrouw Brodies beste jaren. Spoor. Spijkers zonder koppen. Boeken over allerlei onderwerpen. Au- bert. De bloeiperiode van de Gotiek. Baschwits. Heksen en heksenpro cessen Beljon, Bouwmeesters van morgen. - Bouw uw eigen muziekin stallatie. Desroches-Noblecourt, Toetanchamon. Dlnaux. Weerklank. Elias, Van mammoet tot wet. Gregoor, In gesprek met Harry Mu- lisch. Hermans, Fidel Castro. Hogendoorn, Tafeltennis. - Ik kan wonen. Isaacs. Inleiding tot de na tuurwetenschappen. Jung. Herin neringen. - De Kleine Print-bijbel. Kloppenburg, Muziek door de eeuwen. (4 dln - De Koran Kubach en Bloch. De boeiperlode van het Ro maans. Lampe, Jaap Nanninga. Liber. Altijd maar draaien. (Heintje Davids. Nleuwenhuys, Van Rod delpraat en literatuur. - Het Oude Rome. Puchinger, Gesprekken over Rome-Reformatie. Schaafsma, Beeldperspectieven. Schaap, Indo nesische volksverhalen. Schierbeek. Tellem. Stolk, Avonturen met leeu wen Terpstra, De tweede zaak dokter O. Werner, Per ezel door Griekenland. Van Winter, Ridder schap. De rumoerige verkiezingsbijeenkomst van de afdeling Soest van de Boeren partij. gehouden op 23 mei j.1 in het restaurant van het Soester Natuurbad, heeft een nasleep gekregen. Als ge volg daarvan moet de heer J. H. N. Veldhuijsen, lid van de gemeenteraad voor de Boerenpartij, zich op 3 okto ber a.s. verantwoorden voor de Utrechtse rechter. Dit naar aanlei ding van een klacht, die wethouder A. P. Hilhorst (K.V.P.) wegens laster tegen hem heeft ingediend. Tijdens de vergadering van 23 mei kwam het herhaaldelijk tot verhitte discussie, hoofdzakelijk tussen Boe renpartij-leden enerzijds en wethouder Hilhorst anderzijds. De wethouder stelde de heer Koekoek, leider van de Tweede Kamerfractie van de Boeren partij en voorzitter van deze partij, een aantal vragen. Op één daarvan, met betrekking tot het standpunt van de Boerenpartij ten opzichte van de pachtwet, gaf de heer Koekoek een ontwijkend antwoord. Hij zei, dat hem ter ore was gekomen, dat de heer Hilhorst in Soest van een schillenophaler grond aan de Noorderweg en de Eemstraat heeft af genomen en dat aan zijn eigen zoon heeft gegeven. De heer Koekoek was eventueel bereid de naam te noemen van degene, van wie hij dit gehoord had. De heer Hilhorst toonde zich zeer verontwaardig l over deze be schuldiging en wenste inderdaad de naam te horen van degene, die de heer Koekoek deze inlichtingen ver strekt had. De heer Koekoek noemde daarop de naam van de heer Veldhuijsen. se cretaris van de Soester Boerenpartij. Deze haakte op de woorden van de heer Koekoek in en lichtte één en an der nader toe. Nadat hij zijn visie op de affaire had gegeven, deelde wet houder Hilhorst mee, dat hij een aanklacht wegens laster tegen de heer Veldhuijsen zou indienen. Hij heeft de klacht later gedeponeerd bij de Officier van Justitie in Utrecht. Op maandag 3 oktober a.s zal het Boerenpartij-raadslid zich voor zijn uitlatingen moeten verantwoorden. 10 LESUREN f55.— MET DE NIEUWSTE V.W 1300 Laanstraat 20 - Telefoon 4685 PROGRAMMA B.D.C. Zaterdag BDC a-N S C. a 2.45 uur. B.D.C. c-V.V.Z. a 4.00 uur. K.V.V.A. d-B.DC f 400 uur. B.D.C. a-Achterveld a 2.45 uur H.V C c- B.D.C. b 2.45 uur Roda b -B.D.C. c 2.45 uur. K.V.V.A d-B.D.C. d 2.45 uur. B.D.C ee-C.J.V V. c 2.45 uur BDC. f-Quick f 1.45 uur. H.V.C. f-B DC. g 145 uur. Pupillen: Quick 1-BDC. 1 1 00 uur, BDC. 2-Hoevelaken 1 1.00 uur Odi '58 1- B.D.C 3 1 00 uur. B D C. 4-V.V.Z.A 1 100 uur B.D.C. 5- Coby Boys 1 1.00 uur Zondag: Amersfoortse Boys I-B.D C I 2.30 uur. A.P.W.C II-B.D C. II 2.30 uur. B.D.C. III-Hilversum IV 2.30 uur A.S V III-B.D C. IV 2.30 uur BD C V-S.I.OS. III 12.00 uur. BDC. VlI-Victoria VIII 2.30 uur. E.M.M VII-B.D C. IX 2.30 uur. B.D.C. X- S.I.O.S. IV 12.00 uur. AMERSFOORTSE BOYS I-B D C. I Het eerste BDC.-elftal gaat zondag een zware wedstrijd tegemoet. Zij zul len namelijk in Amersfoort aantre den tegen het sterke Amersfoortse Boys. Deze ploeg heeft reeds drie wedstrijden gespeeld en heeft nog geen enkel punt verspeeld en zelfs nog geen tegendoelpunt op de rang lijst staan, wat de Amersfoorters on getwijfeld zullen proberen te hand haven. BDC. echter heeft reeds één verliespunt. BDC. heeft in de twee gespeelde wedstrijden getoond in staat te zijn acceptabel voetbal te kunnen spelen. Alleen zullen de blauw-witten zondag meer en vlugger moeten schie ten willen ze de Amersfoortse doel man verrassen. Amersfoortse Boys be schikt niet alleen over een goede ach terhoede. maar ook over een goede voorhoede, zodat B.D.C. met volle in zet zal moeten spelen om tot een po sitief resultaat te komen. Opstelling: doel C. v. Thienen; achter A. Voet en R. Brouwer: midden M. v. Asch, J. v. Fulpen en B. Bakker; voor T. v. d. Mast, J. Beyer, J. Ver hoeven, J. Brouwer en J. Westerveld. Res. F. Bunnik en W. Schimmel. A.P.W.C. 2-B.D.C. 2 Ook BDC. 2 trekt naar Amersfoort om A.P.W.C. 2 te bekampen. Op pa pier is het B.D.C.-reserveteam sterker geworden dan vorig aar. Na de eerste wedstrijd verloren te hebben wonnen de blauw-witten zon dag j.1. met 5-3 van Amersfoortse Boys. De B.D.C.-reserves voor zondag zullen op een sterke tegenstander re kenen. Wanneer zij echter met volle inzet spelen achten wij B.D.C. 2 in staat om zeker een punt mee naar Soest te nemen. Opstelling: doel A. Smink; achter P. Hilhorst en G. Egberts; midden A. v. d. Breemer, H. v. d. Lugt en A, Brou wer; voor B. Wigtman. F. Cameron. C. Dorrestein, J. v. d. Lugt en J. Dor- restein. Res. R. Kleinegris. B.D.C. III-HILVERSUM IV B.D.C. 3 heeft zondag teleurgesteld door met 4-2 te verliezen van R.K. B.V.V. 3. B.D.C. was in deze wedstrijd niet gelukkig. Paal en lat stonden B.D.C. steeds in de weg. terwijl R.K. B.V.V. tot 2 maal toe in duidelijke buitenspelpositie scoorde. Zondag heb ben de blauw-witten de kans zich van deze misstap te herstellen. Zij zullen in de thuiswedstrijd tegen Hilversum 4 aantreden en we verwachten dat B.D.C. 3 beide punten in eigen huis zal houden. Opstelling: doel H. v. Dalen; achter A. Hilhorst en J. v. d. Deysel; mid den W. v. d. Hengel. A. Roes en J. Spoelstra; voor W. v. d. Breemer. J. Langmeijer. A. Wagner. D. Dorrestein en K. Verkerk. Res. M. v. Dijk. A.S.V. 3-B.D.C. 4 De wedstrijd A.S.V. 3-B.D.C. 4 is uit gesteld. wat voor de B.D.C.-ers een teleurstelling is, daar zij jl. zondag maar met liefst 12-0 van D.O.S.V. 3 wonnen. B.D.C. 5-S.I.O.S. 3 Ook B.D.C. 5 is de competitie goed gestart door zondag J.1. van R.K.B.V.V. 4 met 5-3 te winnen. Als de jongens van Jansen zich zondag weer voor 100 procent geven, dan mogen wij ook voor a.s, zondag op 2 punten rekenen, opstelling: doel W. Hilhorst; achter Th. Smink en H. Hagen; midden H. Sukel. C. Clarisse en E. Bodewes; voor G. Beyer, R. Balvers, T. Jansen, W. Visser en H. v. Dijk. B.D.C. 6 vrij. B.D.C. 7-VScloria 8 Voor B.D.C. 7 begint a.s. zondag de competitie. Gezien de uitslagen van de vriendschappelijke wedstrijden kunnen we van dit team nog wel wat verwachten. Opstelling: doel A. Roest; achter P. Sursted en A. v. d. Breemer; midden F. Duwel. C. Beyer en W. Hogeveen; voor G. Hilhorst, H. Kroder, H. Dijk man, M. Westerveld en J. Hilhorst. Res. C. Clarisse. B.D.C. 8 vrij. E.M.M. 7-B.D.C. 9 Ook voor B.D.C. 9 begint zondag de competitie zodat ook hier een prog nose moeilijk te stellen is. Opstelling: doel A. Pronk; achter A. Roest en C. v. Hattum; midden B. Kaats. H. v. Henstum en B. Roest; voor J. Bey er, W. Logtestein. J. Kaats, J. Kaats, C. Vonk en G. Kok, reserve inbegre pen. B.D.C. 10-S.I.O.S. 4 BDC. 10 bereikte zondag j.1. de hoog ste score. Zij overtroffen B.D.C. 4. dat met 12-0 won ruimschoots De B.D.C.- veteranen verpletterden R.K.B.V.V. 5 met 16-1. Nico Gros nam niet minder dan 11 doelpunten voor zijn rekening. Ook voor zondag a.s. verwachten wij van de B.D.C.-veteranen een ruime overwinning. Opstelling: doel G. Roest; achter C. v. Hengstum, J. Appehof en E Wes terveld; midden S. Bakker. B. Rade maker en C Hilhorst. voor K. Hil horst, N. Gros, B. v. d. Lugt, P. Jade en A. Beijer. De Ned. Katholieke Sport Bond heeft de opzet van het jaarlijks te houden toernooi om de Bisschopsbeker ge wijzigd. Alle deelnemende ploegen, waaronder het A-juniorenelftal van B.D.C., zullen voortaan vóór bepaalde data de wedstrijden moeten hebben espeeld De N.K.S. heeft tot deze wijziging besloten, omdat zij niet tevreden was over de deelname Het streven is om alle A-juniorenteams van alle aange sloten verenigingen voor dit landelijke toernooi te interesseren. Om dit te kunnen verwezenlijken ls men afgestapt van het samenpersen van het toernooi in enkele toernooi- dagen. In plaats daarvan zullen wed strijden over het gehele seizoen wor den uitgesmeerd. Daartoe stelt men voor de v diverse ronden telkens een maand vast. Omdat het niet mogelijk is ver van te véren de wedstrijden voor het toernooi, wat datum en aan- vangsuut betreft, te bepalen, zullen de verenigingen in overleg met de te genstander datum en aanvangsuur bepalen. Voor de eerste ronde is de uiterste termijn bepaald op 15 oktober. Voor die tijd moeten alle wedstrijden in de eereste ronde zijn gespeeld. De twee de ronde wordt gespeeld vóór de 15de november enz., zodat uiterlijk 15 mei de winnaars in de afdelingen bekend zijn. De afdelingswinnaars spelen vóór 15 juni in het distrlctstoernooi. De winnaar hiervan ontvangt de Bis schopsbeker en is gerechtigd deel te nemen aan de landelijke finale om de Episkopaatbeker. De landelijke fi nale wordt gehouden op zondag 3 juli. Wanneer de afdeling is ingedeeld in kringen, is de gang van zaken pre cies dezelfde. WIJZIGING ZIEKENFONDSWET Het verdeelde bedrijfsleven is niet bij machte gebleken een eensgezind ad vies uit te brengen over de noodzake lijke wijzinging van de ziekenfonds wet. De middenstanders wilden het zus, andere werkgevers zo en tenslot te heeft minister Veldkamp zelf de knoop maar doorgehakt en heeft hij deze week een wetsontwerp ingediend, dat een beperkte volksverzekering be oogt Alle Nederlanders (minus de ambtenaren) met een inkomen be neden de weistandsgrens (thans 12.750,komen verplicht in het ziekenfonds. De premie-inning zal plaatsvinden door de belastingdienst, de werknemerspremie (5,8%) komt geheel ten laste van de werkgevers. Overigens zullen de werknemers hier weinig van merken, want de 2.9 die zij voor het ziekenfonds minder gaan betalen, moeten zij dan uitgeven aan de premies voor andere sociale wetten arbeidsongeschiktheidswet, langdurige risico'sé. Omgekeerd zul len de werkgevers niet zwaarder met premiebetalingen worden belast. Zij behoeven volgend jaar geen kosten meer te maken voor de interimwet in- validiteitstrekkers, de ongevallenwet en de algemene kinderbijslagwet. Met deze beperkte volksverzekering heeft minister Veldkamp andermaal Met grote dank aan alle ge vers en geefsters maak ik U langs deze weg bekend, dat de gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding in Soest een bedrag van 6.357,heeft opgebracht en te Soesterberg f 1.104,Voor al diegenen, welke zich beschikbaar hebben gesteld dit mooie resultaat te bereiken, past een extra woord van dank. Voor de afd. Soest van het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding, FESTEN. Voorzitter. getoond een verbluffende werklust en voortvarendheid aan de dag te leggen. Voor de kleine zelfstandigen is dit wetsontwerp van grote betekenis. Deze groep wordt thans zwaarder belast dan de werknemers, omdat van de kleine zelfstandigen geen premie naar draagkracht wordt geheven. Met de nieuwe beperkte volksverzekering be oogt de minister een evenwichtiger lastenverdeling en tevens een aanslui ting bij de op stapel staande wet ter verzekering van zware geneeskundi ge risico's. In onze vorige editie hebben we ge meld. dat de 72-jarige geestelijke P. W W. van het pensionaat St. Louis te Amersfoort op het rijwielpad van de Amersfoortsestraat te Soesterberg op nagenoeg hetzelfde moment tweemaal door een bromfietser werd aangere den, waardoor hij kwam te vallen en waarbij hij een zware hersenschud ding en een ernstige heupfractuur op liep. Hij werd toen naar het St. Eli- sabeth Ziekenhuis te Amersfoort over gebracht en ls daar Inmiddels aan de gevolgen van een en ander overleden. Terwijl de vrachtautobestuurder M. v. R. uit Woudenberg, die uit Amersfoort in de richting Soest reed. op de Blrk- straat naar rechts een erf opreed, let te hij niet op een uit dezelfde rich ting komende bromfietser de 24-jari- ge W. P. v. d. D. uit Soest. Deze zag zijn weg op het rijwielpad versperd, met het gevolg, dat hij in volle vaart tegen de vrachtauto aan botste. De bromfietser werd met ver wondingen overgebracht naar het zie- kenruis Zonnegloren, waar hij werd opgenomen Tegen Van R werd pro cesverbaal opgemaakt. Hedenavond. 8 uur. zal er voor de eerste keer in dit seizoen weer ln het clubhuis gespeeld worden om de .Zimmerman wisselbeker". Zien de twee grote regeringspartijen de komende kamerverkiezingen niet met optimisme tegemoet, een nog som berder stemming zal er in liberale kringen heersen. Met de V.V.D. gaat het al jarenlang niet zo best. Vier jaar geleden werd deze partij met een verlies van drie kamerzetels relatief de grootste verliezer van de verkie zingen. De partij mikte toen op de volksgunst met het radio- en televi- sievraagstuk. Ook daardoor werd de meerderheid der kiezers niet bepaald geïmponeerd, want de liberalen boek ten als oppositiepartij dit jaar wéér verlies bij de staten- en gemeente raadsverkiezingen. Toen Han Gruyters. fractieleider van de V.V.D. in de Amsterdamse raad, zich weinig vleiend over het huwelijk van Claus en Beatrix uitliet, werd hij door de heer Toxopeus tot de orde geroepen. ..Waar gaat dat heen met de vrije-meningsulting. die juist mijn partij voorstaat?", moet Gruyters ge dacht hebben en hij trad uit de par tij. De zelfde Gruyters is nu een der voormannen van de groep D '66, die zich in een opmerkelijk appèl tot het Nederlandse volk heeft gericht. Mocht er veel bijval van de kiezers komen, dan zal deze groep deelnemen aan de kamerverkiezingen. In dit appèl heeft de groep een aan tal frisse ideeën gelanceerd. Vooral de wijze, waarop men de kiezers meer persoonlijk bij de politiek wil betrek ken, verdient waardering en kan de andere partijen tot voorbeeld worden gesteld. Het staat wel vast dat vele V.VD.'ers (zeker de jongeren), maar ook talrijke sympathisanten van an dere partijen door deze idealen zullen worden gegrepen. Mocht D'66 aan de kamerverkiezingen deelnemen, dan is de kans groot dat de V.V.D. en an dere partijen stemmen moeten offe ren. Afdeling Soest-Soesterberg tot het bijwonen van een OPENBARE BIJEENKOMST op MAANDAG 26 SEPTEMBER, te 20,00 uur, in het zaaltje van de Herv. Kerk aan de Regentesselaan te Soestdijk, waar zal spreken lid van de V.V.D.-fraktie in de Tweede Kamer der Staten Generaal, over het onderwerp Gelegenheid tot vragen stellen cn discussie. S.E.C.-C.D.N. SEC. I. dat de competitie zo goed begon, hoeft het tegen D.E.V. uit Doorn er lelijk bij laten zitten en speelde ver beneden haar kunnen. De moeilijkheden door blessures en militaire dienstplicht zijn wat kleiner geworden zodat S.E.C. a.s. zondag weer uit een groter arsenal van spe lers kan putten. Van Hattum zal weer onder de lat staan in plaats van de lang niet slecht spelende doelman Menze van de Broek, die vorige week plotseling deze zware opgave kreeg te verwer ken. Verder is er één wijziging in het team aangebracht, nl. halfspeler Theo Surstedt zal nu opereren op de rechts buitenplaats, terwijl zijn plaats inge nomen wordt door de jeugdige Peter van Boeyen. Deze knaap beschikt over een zeer goede techniek en is in staat om Duijst en van Berkel te lanceren. Van de Broek heeft zijn plaats moe ten prijsgeven omdat zijn instelling ten opzichte van de andere spelers nogal te wensen over liet. De wed strijd tegen C.D.N. wordt gezien als een zeer lastige klip. te meer daar C.D.N. het gepresteerd heeft Ultra- jectum te verslaan en tegen Zeist ge lijk te spelen. Wanneer S.E.C deze wedstrijd zou winnen staan beide ploegen gelijk met drie punten uit drie wedstrijden. Vorig jaar is, als een wonder C.D.N. op het laatste nippertje aan de de gradatie ontkomen nadat ze vanaf het begin van de competitie onderaan de ranglijst hadden gestaan. De nu zeer jonge ploeg van C.D.N. zal ongetwijfeld een leuke partij voet bal weggeven en S.E.C. heeft met haar supporters nog wel het één en ander goed te maken van vorige week, zo dat het zondag aan de Bosstraat niet aan spanning zal ontbreken. Maak een proefrit bij: AUTOMOBIELBEDRIJF ALEX VAN KEULEN N.V. Amsterdamseweg 29 - Amersfoort Telef. 03490-14243 IEDERE ZATERDAG SIMCA-SHOW, S.E.C. 2-HERCULES 3 SEC. II heeft uit de twee gespeelde wedstrijden de volle winst binnenge haald met een elftal dat voor het grootste gedeelte bestond uit spelers van het derde elftal. Voor zondag staan de zaken er wel iets anders voor. Cockie Aalberts, Ries Dorrestein en Jasper de Jong zullen het elftal weer completeren en hun steentje bijdra gen tot een overwinning. Hercules 3 behoort niet tot de sterk ste tegenstanders, maar te onderschat ten zijn ze ook niet. K.D.S. II-SJE.C. III In dit elftal zullen voor het eerst weer als proef meespelen Dik Hooyer en Piet van Remmerden, die enige tijd afwezig zijn geweest, de eerste door een beenbreuk en de andere vanwege een gescheurde spier. Deze spelers zullen het elftal voorlopig kunnen versterken en een einde ma ken aan de nederlagen. S.E.C 3 zal zondag weer een hele moeilijke dobber krijgen om het ster ke K.D.S. II te verslaan. K.V.V.A. 5-S.E.C. 4 De eerste wedstrijd van SEC. 4 is geëindigd in een 2-2 stand, waarbij de scheidsrechter af en toe rare be slissingen nam. Tegen K.V.V.A. 5 is het mogelijk om de volle winst mee naar Soest te ne men. S.E.C. 5 is zondag vrij. S.E.C. 6-ODI '58 3 Het vijfde en zesde elftal dat j.1. zon dag tegen elkaar speelde is een over winning voor het vijfde geworden. Ook S.E.C. 6 moet in staat geacht worden te winnen van deze club. OPSTELLING DER ELFTALLEN S.E.C. I. Doel J. W. van Hattum; achter L. de Rooy, J. Krijt, L. C. Ruttenberg en W. Brouwer; midden P. v. Boeyen en B. J. v. Veen; voor T. H. Surstedt, L. v. Berkel, H. Duijst en F Dettmer. Res. D. J. v. d Broek en M. v. d. Broek. Aanvang 14.30 uur. S.E.C. II. Doel M. v. d. Broek; achter R. v. d. Hoed, R. Rodermond, R. Dor restein en A. Hooyer; midden C. Aal- bers en L. A. v. Breukelen; S. Lenar- duzie, K. Dorrestein. Th. de Jong en W. de Bruin Res. Evers en Bakker. Aanvang 12 uur. SEC. III. Doel C. v. Limburg; achter P. v. Remmerden, A. Valero en W. de Vries; midden R. C. Huizinga en W. Pothoven; voor D. C. Hooyer, J. de Jong, J. J. Abbel, H. A. W. Luschen en P. v d. Brakel. Res. G. H. Lagemaat en M. Acosta. Aanvang 12 uur. S.E.C. IV. Doel G. v. d. Vaart; achter B. Kanters, C. Wildenburg en V. Wil denburg; midden M. Voskuilen en J. P. Cornelissen- voor M. Heinen, W. G. Schimmel, P. Meidam, J. Luitelaar en M. F. v. Rijn. Res. J. H. Belt. Aanvang 12 uur. S.E.C. VI. Doel Van Beek; achter L. v. Klooster, L. Walve en J. v. d. Hoed; midden Meder en Scheurwater; voor L. Meida, Van Mooren, P. Kanters, Legemaat en J. v. d. Brink. Res. Tol boom. Aanvang 12.00 uur.

Soester Courant | 1966 | | pagina 13