I Expositie van 500 planten ïn de Rank Bungalow in een dag gebouwd Als de sterren spreken Foxboro winnaar van het Lindner toernooi COLLEWIJN 3 Coop. Raiffeisenbank SOEST l HOPPENBROUWERS SOESTERBERG kosteloze rekening-courant Jaarvergadering A.G.A.V.S. Alg. Bond van bejaarden Voor hen die het willen horen Colbertcostuums Regenjassen Demies Sporteolberts Pantalons Ledenvergadering van Olympia Bromfiets tegen auto. Gevonden voorwerpen Medische dienst Ds. J. van Eijk doet intrede H. E. J. Biekart overleden Autorijschool F. C. Kuyperstraat 11 SOEST V.A.M.O.R. Voor buitenlandse Pockets en Tijdschriften Smit's Pockethall- Boekhandel SPEEK Voetbal K.V.0. bleef verliezen De zaal van gebouw ,,De Rank" was woensdag omgetoverd in een ware bloementuin dank zij de inzendingen van leerlingen van de lagere scholen, de Koningin Emma Huishoudschool en de R.K. die de indertijd aan hen uitgereikte plantjes, die ze zelf hebben verzorgd, hadden ingele verd voor de jaarlijkse Floralia-ten- toonstelling. Deze droeg dit jaar een extra feestelijk tintje door de mede werking van de aquariumhoudersver- eniglng „Zilver Tetra", die tijdelijk een aquarium met mooie vissen be schikbaar stelde. De tentoonstelling werd woensdag middag geopend door wethouder J. van den Arend. Voordat deze hiertoe overging, sprak de nieuwe voorzitter van Floralia, de heer A. v. d. Broek, een welkomstwoord. Hij was verheugd over de belangstelling die de direc teur van gemeentewerken, de heer H. J. v. d. Dussen en hoofden van scholen aan de dag legden voor het werk van de vereniging. Spreker bracht de uit de heren D. Pureveen, J. v. d. Meij en H. Overeem be staande jury dank voor haar werk. Ook een woord van dank richtte hij tot de dames, die de jeugd hebben geadviseerd bij het samenstellen van veldboeketten; tevens werd het ge meentebestuur dank gezegd voor de ondervonden steun. Open een PARTICULIERE REKENING-COURANT bij de Door de steeds grotere toename van het girale geldverkeer stelt de Ruiffeisenbank haar cliënten in de gelegenheid een te openen, waarop alle betaling verricht kunnen worden. Kantoren: Kerkplein 9 en Soesterbergsestraat 14. De heer v. d. Broek deelde mee, dat er in het voorjaar 3.000 plantjes, aan leerlingen van de lagere scholen zijn uitgereikt. Bijna zeventien procent daarvan, 500 plantjes, is teruggeko men. Het aantal is misschien niet groot, maar de kwaliteit is in ieder geval uitstekend. Wethouder J. v. d. Arend hield ver volgens een toespraak, waarin hij zei, dat het gemeentebestuur erg meeleeft met de Floraliavereniging. „De jeugd geeft momenteél vaak de toon aan. In de grote steden en op het platte land komen steeds meer uitspattin gen voor. Ze vernielen dikwijls plant soenen en parken. De jeugd is ont spoord en de oorzaken zijn ons on bekend. Gelukkig zijn er ook nog jon gens en meisjes, die meer reële doelen nastreven, zoals het verzorgen van bloemen en planten. Als we hier rondom ons kijken, is er reden om dankbaar te zijn. Dank baar, omdat de jeugd veel zorg heeft besteed aan de planten. Als de jeugd al vroeg idee krijgt voor de natuur. De vereniging A.G.A.V.S. houdt op maandag 26 september, in café ..Cen trum", Rademakerstraat te Soester- berg. haar algemene jaarvergadering. Behalve het jaarverslag van de secre taris en penningmeester staat nog het punt bestuursverkiezing op de agen da. Aftredend zijn de heren J. H. Es- meijer, voorzitter; C. Kremer. 2e se cretaris; G. Brandes, 2e penningmees ter en mevrouw Nooder-Willems, lid, doch allen zijn herkiesbaar. Ook staat een voorstel tot contribu tieverhoging op de agenda, terwijl de plannen voor 1967 besproken zullen worden. De afdeling Soest van de bovenge noemde bond hield een mooie Veluwe- tocht, die uitstekend geslaagd mag heten. Begunstigd door mooi weer nam de tocht een aanvang en via Oud-Leus den en de Provincialeweg, door een rustige en mooie omgeving arriveerde men te ongeveer half elf bij de Hars kamp, waar in restaurant „Rust eens even" koffie werd gedronken. Van daar ging de reis over de aan natuur schoon zo rijke Veluwe naar Didam, waar in restaurant .Boschlust" de lunchpauze werd gehouden. De tocht werd daarna voortgezet naar Montferland en Zeddam, waar geno ten werd van het prachtige land schap. In restaurant ..Modern" te Loenen op de Veluwe werd de thee gebruikt en over Renswoude. waar voor het laatst werd gepauzeerd in ,.De Dennen", ging het om 7.30 huiswaarts. Het was een prettige dag en de deelnemers danken de dames Van de Hoed en Brouwer voor de goede zorgen tijdens de tocht. zal dit voor later van blijvende waar de zijn. Wij zijn blij, dat er Jon gens en meisjes zijn. die zich in de natuur interesseren". De wethouder vervolgde met de op merking. dat het gemeentebestuur jaarlijks een spaarbankboekje ter be schikking stelt. ..Ik weet wel. dat het niet veel is, maar het is in leder ge val een bewijs van medeleven. Ik hoop. dat uw bestuur op dezelfde voet zal doorgaan om de jeugd liefde voor de natuur bij te brengen". Hiermee verklaarde de heer v. d Arend de tentoonstelling voor geopend. Vele belangstellenden maakten hierna van de gelegenheid gebruik om de bloemen te bekijken. De jeugd ver drong zich tijdens de opening al voor de ramen en was blij, dat ze er ein delijk in mocht! De uitslagen zijn: Afrikanen: 1, Theo Schalk. 2. Jan van Dijk. 3. Marjan van Veldhoven. 4. Anneke Pieper. 5 Bart Rademaker 6. Hennie Visser. Eervolle vermelding: Wim van der Broek. Be van Ameron- gen. Willy van Ooyen. Jan van Steen. Ageratum: 1. Eric van Dorresteijn. 2. Sijtje van der Veer. 3. Wim van der Broek. Eervolle vermelding: Gerard van der Deijssel. Martin van der Hoek. Begonia's: 1. Jan van Dijk. 2. Corrle van Dijk. 2. Coby Taffijn. 3. Henk van Logtestijn 4. Kees van Tricht. 5. Henk van der Neut. 6. Henk van den Broek Eervolle vermelding: An- dré van Renselaar. Anton van der Neut. Coleus: 1. Corrie van Dijk. 2. Jan van Dijk. 3 Kees van Tricht. 4 Kees Pol. 5 Willemien van der Veer. 6. Adrie Kuypers 7. Willeke Adelaar. Eervolle vermelding: André van Ren selaar. Bert van Ginkel. Bert Lüschen. Bennie Hartog. Geraniums: 1. Corrie van Dijk. 2. Jan van Dijk 3. Ina Spijker, 4. Jan Ca- sander. 5. Coby Taffijn. 6. Trudy van der Veer. Eervolle vermelding: Eric van der Deyssel. Irene Holleboom. Natricaria's: 1 Kees van Tricht. 2. Corrie van Dijk. 3. Ina Spijker. Eer volle vermelding: Aly Buitenhuls. El- ly Adelaar. Thunbergia: 1. Coby Taffijn. 2. Jan- Een geprefabriceerde bungalow werd ln Soest in één dag gebouwd. U zult zich misschien afvragen, wat wil dat zeggen „geprefabriceerde bun galow" Als u daar meer van wilt weten, dan raden wij u aan gaat u eens kijken op de hoek van de Noorderweg en de weg naar Colenso daar staat zo'n bungalow. Dat huis werd daar in één dag ge bouwd. voorzien van sanitair, verlich ting en alles wat men zich maar in een modern huis kan denken. De Nederlandse fabriek Van der Lely in Maasland bij Rotterdam heeft zich toegelegd op de fabricage van die bungalows, waarvan er twee per week worden afgeleverd. De bungalow werd in 5 segmenten op grote trailers aangevoerd, vergezeld van een ploegje mensen schilder, electrlciën, loodgieter enz. en in één dag kon het huis worden opgeleverd De fabriek waar ongeveer 100 mensen werken, heeft ook plannen binnenkort geprefabriceerde gezinswoningen te gaan maken. Er zijn reeds vele van deze bungalows geplaatst o.a.. in onze omgeving, in Bunnlk en Huis ter Helde. Aan nieuwe aanvragen mankeert het de firma niet. Zonder grond komt zo'n bungalow op 57.500, netje Spijker. 3. Jan van Dijk. 4. Carla Vijfhuizen. Eervolle vermelding; Henk van Logtestijn. Anja Schultema. Veldboeket; 1 Erna van Diermen. 2. Betty Radstok. Bloemstukjes: 1 Bé van Amerongen 2. Eddy van Schaik. 3. Yolanda Maat man. Spaarbankboekje: Coby Taffijn en Jan van Dijk Beker: Groen van Prinstererschool. Huishoudschool 1. Mia van der Heu vel, R.K. Huishoudschool. 2 Els Ha- ger. Kon. Emmaschool. 3. Jannie Burgwal. Kon. Emmaschool 4 Hei- ma Mans. R.K. Huishoudschool. WEEGSCHAAL (23 september tot 22 WATERMAN (20 januari tot 18 fe- oktober) bruari) U zult deze week de gebeurtenissen filosofischer moeten bezien dan an ders. Overigens is onderling overleg geboden. Bedwing elke neiging tot on doordacht of impulsief handelen en doe geen grote uitgave. SCHORPIOEN (23 oktober tot 22 no vember) Enkele ongunstige dagen volgen op een prettige tijd. Misverstanden moe ten worden voorkomen, maak dus duidelijke afspraken. Stimuleer uw partner. Opvoedingsproblemen kunt u nu trachten op te lossen. BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) Er zijn mogelijkheden uw inkomen te vergroten. Houdt u vooral afzijdig van problemen in de familiekring. Veran der ook niets in de gebruikelijke gang van zaken. Mocht het eens anders lo pen dan u hoopt, zet dan toch uw po gingen voort. STEENBOK (21 december tot 19 ja nuari) Er staat u een onverwacht bericht te wachten. Laat u daardoor niet uit het veld slaan. Er komen onzekere dagen, maar er komen gunstige mogelijkhe den voor studie en ontwikkeling en daardoor voor positieverbetering. U hebt te maken met tegenstrijdige belangen en aarzelt met uw sympa thie en uw energie. Het is inderdaad beter eerst de kat uit de boom te kijken. Probeer echter uw eigen le ven te leiden, zoek opgewekte jen den op en werk aan uw toekomst. VISSEN (19 februari tot 20 maart) Benut het begin van de week. want daarin zult u veel tot stand kunnen brengen, hetgeen later niet meer zo gemakkelijk gaat. Ook uw relaties kunt u inschakelen. Woensdag komt helaas de ommekeer. Toon evenwel geen teleurstelling. RAM (21 maart tot 20 april) Er valt nog heel wat af te handelen wat is blijven liggen. Doe dit zo snel mogelijk om onaangenaamheden te voorkomen. Heb begrip voor de uitin gen van anderen. Doe geen grote uit gaven zonder overleg met uw naasten. STIER (21 april tot 20 mei) Moeilijke dagen staan u te wachten. Met ..leugentjes om bestwil" bereikt u niets. Persoonlijk contact met vrien den en relaties is nu erg nuttig om verkeerd begrip te voorkomen. Toch zult u. tegenkanting en vertraging vin den op uw weg. TWEELINGEN (21 mei tot 20 Juni) Bepaal u tot de hoofdzaken en ver diep u nog niet in details zolang de tijd daarvoor niet is gekomen. U zult wel tact nodig hebben om een nete lig probleem de baas te blijven. Laat iemand u helpen ojn een inzinking te voorkomen. KREEFT iZ\ juni tot 21 juli) U zult onderhevig zijn aan wisselende steirtmttigen. maar in de gunstige pe- rtodeh vëel opbouwend werk kunnen verzetten Laat u niet uit het veld slaan door kritiek of tegenslag! Er VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDIJK kan veel van afhangen, dat u doorzet. LEEUW (22 juli tot 21 augustus) Er worden hoge eisen gesteld aan uw verdraagzaamheid. Toch moet u die beproeving doorstaan. Verplicht u zich niet op financieel gebied. Overleg is geboden met een objectieve buiten staander. MAAGD (22 augustus tot 22 septem ber) Met uw dadendrang en impulsiviteit kunt u vervelende brokken maken, daarom is samenwerking met een te genpool belangrijk, vooral deze week. Met de financiën staat het er niet best voor. Probeer uw zaken te rege len aan het begin van de week. Het grote tafeltennistoernooi, dat de laatste weken door de tafeltennisver eniging N.V. Lindner aan de Konings weg alhier werd gehouden, is geëin digd in een overwinning van het team van Foxboro. Aan dit monster- toernooi werd door 28 teams van di verse bedrijven deelgenomen en de uitstekend kloppende organisatie was in handen van de heren R. W. Brink, C. F. Limper en A. Verhey. Woensdagavond werden de wedstrij den om de eerste tot en met de ze vende plaats gespeeld. Het team van Arco TI had zich reeds van de zevende plaats verzekerd. De uitslagen om de 5e en 6e plaats, van woensdagavond, waren Lindner. Klöckner-Mamaco 3-1; 3e en 4e plaats Van Kooy-Gemeentehuis 3-1 en om de le en 2e plaats Foboro-Mercurius 2-2. Door een beter game-gemlddelde werd Foxboro winnaar. De einduitslag werd dus: 1. Foxboro (houder van de wisselbeker). 2. Mer- curius. 3. Van Kooy. 4. Gemeentehuis. 5. Lindner. 6. Klöckner Bamaco. 7. Arco II. Op de foto het team van Foxboro, met de beker, terwijl de heer Tinlin vol trots, de wisselbeker torst. Er was vooral op de laatste avond veel belangstelling en de organisatoren kunnen op een zeer geslaagd toernooi terugzien. De voorzitter, de heer J. Schipper heette in zijn openingswoord allen welkom en sprak een speciaal woord van welkom tot de heer Tel van de jeugdraad Soest-Zuid en de heer Kracht, die zo vriendelijk was na de pauze een film te draaien van de Olympische spelen in Rome. Er is. aldus spreker, in de laatste maanden gestreefd naar meer sa menwerking tussen de verschillende afdelingen, te weten volleybal, gym nastiek. wandelen, durmband en de band ..De Snarenbrekers". Ook de le denadministratie en financiën werden gecentraliseerd met als belangrijke ondergrond nieuw samengestelde sta tuten en huishoudelijk reglement. De voorzitter wekte de leden op zich volledig voor de diverse sporten in te zetten en intens te oefenen en te trai nen. Bovendien zou het bestuur het zeer op prijs stellen als men meer belang stelling toonde voor de andere afde lingen. dus niet alleen voor de eigen afdeling. Dan pas wordt Olympia een hechte sportgemeenschap met haar ruim 700 leden. Het jaarverslag en de begroting wer den zonder bemerkingen goedgekeurd. Financieel was het afgelopen jaar niet slecht, maar de begroting voor het nieuwe verenigingsjaar was min der gunstig, hoewel toch nog een ba tig saldo in het vooruitzicht kon wor den gesteld. Voorzichtigheid vooral door de steeds stijgende kosten, is echter geboden. Er werden nieuwe leden voor redactie commissie en contributiedienst be noemd. Dit laatste om de zeer zware taak van de 2e penningmeester, de heer Van Amerongen te verlichten. Hierna volgde een bestuursverkiezing. Het bestuur had als candidaat voor de funktie van 2e secretaresse gesteld mevr. H. R Saathof-Koning. die dan de taak van de le secretaresse mej. Pasman gaat verlichten en voor de funktie van le penningmeestre werd voorgedragen de heer C. van Brum- melen. Beiden werden gekozen. Verder werden nog in de technische commissie Volleybal gekozen de heren J. Schippers en A. Muller, terwijl voor de drumband in deze funktie, de heer Van Gent werd benoemd. Nadat nog een kascommissie was sa mengesteld. volgde nog één belangrijk punt. n.1. het benoemen van de heer D. Gerth tot erelid wegens bijzondere verdienste als bestuurslid gedurende 20 jaar. waarvoor hij om gezonds- heidsredenen moest belanken. De voorzitter noemde de activiteiten van de scheldende bestuurder, die ook in moeilijke tijden Ollympia in stand had weten te houden, waarna hij hem het ereinsigne op de borst spelde. De aanwezigen gingen hierna kijken naar de 1^ uur durende film van de Olympische spelen in Rome. In de Plesmanstraat te Soesterberg reed de bromfietser B. J A. B. 17 jaar. uit Soesterberg. Bij de Simon Stevinlaan trachtte hij nog voor een uit deze laan komende auto door te rijden, doch hij kwam hier mede in botsing. De auto werd be stuurd door J. v. U. uit Soesterberg. Met diverse kneuzingen aan het linker been werd hij naar De Lichtenberg te Amerfoort overgebracht. Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven een hondenhalsband. heren- horloge (staal met zwarte band), zwarte regenbroek, blauwa plastic di- plomatentas inhoudende blauwe re genjas, portemonnee (inhoudende 8,54, groen dames sportrijwiel, zeem lap. lipssleutel, zeildoeken tas (inhou dende schildermateriaal), etui met in houd, shawl, paar glacé handschoe nen en goud gekierde 4 kleuren-bal- point. Aan komen lopen bruin hond je. Dokter J. L, Lucas, Simon Stevinlaan 1. Soesterberg1. tel. 03463-1200, neemt ln het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter te Soestreberg. W. F. van den Helm te Huls ter Helde en D. J. R. Jellema te Den Dolder Dokter L H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt d* dienst waar voor doktor A, J. W. Ha- gedoorn te Soesterberg. Ds. J. van Eijk uit Willemstad zal zondag 9 oktober om 17 uur, ln „De Hoeksteen zijn intrede doen als pre dikant van de gereformeerde kerk in Soesterberg 's Morgens wordt hij in hetzelfde gebouw bevestigd door ds. H. van der Wey uit Emmen. Jan van Eijk,die beroepen Is in de vakature van ds. P. van Breugel, is in 1931 in Rotterdam geboren. Na twee jaar studie te Delft zwaaide hij in 1953 om naar theologie in Kampen, waar hij na acht jaar kandidaats-exa men aflegde. Datzelfde jaar werd hij beroepbaar verklaard en in mei 1962 werd hij bevestigd in Willemstad, waar hij de laatste jaren veel depu- taatschappen heeft vervuld en zitting heeft gehad in verschillende colleges en commissies. Hij is in militaire dienst ruim een jaar reserve-legerpredikant geweest in de legerplaats Oirschot, Op 71-jarige leeftijd is overleden de heer H. E J, Biekart, oud-hoofdland meter van het kadaster Amersfoort. Bij zijn pensionering, bijna zeven jaar geleden, was hij ruim 44 jaar tn rijksdienst. In 1915 als adspirant-landmeter ln Almelo begonnen, slaagde hij in 1918 als beste voor landmeter kadaster. In 1934 kwam hij naar Amersfoort waar hij een bijzonder groot rayon kreeg: Rhenen, Veenendaal, Renswoude. Woudenberg, Leusden, Amerongen, Bunnik, Odijk en Soest. Vooral in de laatste jaren van z'n loopbaan heeft de heer Biekart veel werk verzet voor het ontwerpen van nieuwe kaarten in verband met grens wijzigingen tussen de provincies Gel derland en Utrecht. Naast zijn werk was hij tot hij naar Soest verhuisde in 1956. jaren ouder ling van de Bergkerk in Amersfoort. Het presidium van het kerkkoor be hield hij ook na de verhuizing, tot grote tevredenheid van het IKOR. dat maandelijks uitzendingen uit de Bergkerk verzorgde. Als blijk van waardering voor zijn vele werk werd de thans overledene op 30 april 1959 benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Telefoon 6038 LESGELD 7,50 PER LES. naar Steenhoffstraat hoek Raadhuisstraat Amersfoortneiliaat 22—24 SOESTERBERG Telefoon (03463) 13 27 van 9.00-17.00 uur. Showroom ook zaterdags geopend Zondag 25 september gaat het eerste elftal van Soesterberg naar De Meern. Behalve de A-junioren, die met 0-1 van Valkenheide verloren, hebben de vijf andere jeugdploegen van Soesterberg overwinningen be haald, die varieerden van 4-0 tot 14-0. Uitslagen: Saestum-adsipranten A 0-7. B-adspiranten-Zeist 6-0. Patria C-ad- spiranten 0-4. Pupillen I-D.O.SC. 7-0. Patria-Pupillen 2 0-14. Korfbalsuccessen voor K.V.O. zijn nog steeds uitgebleven. De enige prestatie van betekenis is het gelijke spel van K.V.O. I geweest tegen D.S.V. te Bus- sum (6-6). Voor het overige gaat de Soester- bergse korfbalclub gebukt onder een serie nederlagen, zowel bij de senio ren als bij de adspirantenploegen. Uitslagen: K.V.O. I-Doorn 4-13. K.V.O. 2-Kameo 3-13. Adspiranten: Meteoren-K V.O. a 3-2. K.V.O. b-Soes- terkwartier 0-4. Samos f-K.V.O. c 2-0. K.V.O. d-Tovers c 0-1 Zaterdag 24 september spelen drie aspirantenploegen op eigen veld te gen Midlandia. K.V.O. d gaat naar Meteoren. De drie seniorenploegen komen uit tegen R.D.Z. in een uit wedstrijd. Telstar en Austerlitz thuis. De wedstrijden beginnen om 14 uur in het K.V O.-sportpark.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5