ka Ton Beuken 't Nut wil meer bezoek aan avonden met een lezing Olympia toen en nu Modeshow van P. van der Brul bont, „De Witte Pompen" Krabbels van Knelis GROTE NAJAARS COLLECTIE SchooI-T.V. in Soest ?Jw REG08DÜR sta^f Idaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Drs. Th. H. Joekes spreekt voor de V.V.D. uitdrukking van uw elegance R.K. Handbalverenising „B.D.C." Prof. Zijlstra Kampioenschappen Atletiek Afscheid koster Petrus en Pauluskerk. Reclame-pil Het departement Soest van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen houdt op donderdag 29 september in het Oranje Hotel de jaarlijkse alge mene ledenvergadering, waarop naast de jaarverslagen van penningmeeste- resse en voorzitter, een bestuursver kiezing aan de orde komt. Periodiek aftredend en niet herkiesbaar zijn mevrouw M. G. Gijzen-Geerlings en de heer H. Abbring. Het bestuur heeft voor de opengevallen plaatsen als kan didaat gesteld mevrouw S. Mosterd- Bosma en de heren S. Detmers en drs. H. M Jonker. Na het zakelijke gedeelte zal de avond worden voort gezet met een reeks voordrachten, te houden door de heer Anne Holtrop uit Soest. Dit gedeelte van de bijeen komst begint om kwart over acht. Uit het jaarverslag van voorzitter A. C. Bervoets blijkt, dat in het afgelo pen seizoen zes lezingen zijn gehou den Het probleem van deze bijeen komsten is en blijft over het alge meen een onbevredigende opkomst der leden. In dit verband merkt het bestuur op, dat het in het seizoen 1965-'66 contact heeft gezocht met het N.I.V.O.N., dat eveneens sprekers over een bepaald onderwerp laat optreden en ook te kampen heeft met een meestal geringe opkomst. Een contact met de Soester Zaken- kring en andere verenigingen heeft tot op dit moment nog niet geleid tot direct aanwijsbare positieve re sultaten. Het bestuur heeft zich even wel voorgenomen om te blijven zoe ken naar mogelijkheden om de be langstelling voor de lezingen te ver groten. In het afgelopen seizoen was de belangstelling nog wel voldoende om de traditie voort te zetten, maar het bestuur hoopt, dat het bezoek aan de avonden groter zal worden als straks onder de leden televisie- moeheid zal optreden. In het afgelopen jaar werd gepoogd een drietal cursussen te organiseren De belangstelling voor de fotocursus was totaal onvoldoende, zodat hier mee niet begonnen kon worden. Onge twijfeld is het in grote mate te dan ken aan de heer Sebo Detmers, kunst schilder in Soest, dat de schildercur sus een achttal enthousiaste deelne mers heeft gevonden. De heer Det mers stelde zijn atelier ter beschik king en adviseerde de deelnemers op grond van zijn ervaring. In de herfst zal de cursus worden voortgezet na dat ze in 't voorjaar op een laag pit je heeft gestaan. Niet minder was het succes van de cursus Pech bij de weg. die bij de aanvang ervan te kampen had met televisie-concurrentie. De deelnemers van de cursus waren echter zo enthou siast, dat ze zelfstandig besloten tot verlenging ervan. Voor het seizoen 1966-'67 zal, mede in verband met de nieuwe verkeersvoorschriften. op de ingeslagen weg worden voortgegaan onder leiding van de heer Gros. Uit het financieel overzicht van het Departement Soest blijkt, dat het een goed jaar achter de rug heeft. De penningmeesteresse heeft een zui nig beheer gevoerd, zodat het batig saldo in vergelijking met vorig jaar flink is gestegen. Aan de leden is een programma uit gereikt. waarin de komende winter- aktiviteiter staan vermeld. Na dit programma hoopt men in het voor jaar een excursie te maken. Het doel van de tocht zal nog nader worden bekendgemaakt. De contributie van de vereniging bedraagt 5.— per jaar. Het winterprogramma is als volgt sa mengesteld: Donderdag 29 september 1966 (Oranje Hotel: Ledenvergadering. gevolgd door voordracht door de heer A. Hol trop uit Soest. Donderdag 27 oktober 1966 (Oranje- Hotel): Herman Passchier houdt een lezing over Mozart-Ravel. Vrijdag 25 november 1966 (De Rank): De heer en mevrouw Hinlopen-Nan- ninga spreken over „Een rondreis door oud en nieuw Griekenland". Woensdag 21 december 1966 (Stads schouwburg te Utrecht): Opvoering van de musical „Heerlijk duurt het langst". Woensdag 11 januari 1967 (Oranje- Hotel): De heer H. P. Baard houdt een lezing over het onderwerp „Hol lands# kunst van de Middeleeuwen tot heden". Woensdag 8 februari 1967 (Oranje- Hotel): Dr. A. L. Constandse spreekt over „Actuele Internationale Politiek". Donderdag 9 maart 1967 (De Rank): „Hoe leeft Amerika?" Een lezing door de heer en mevr. Klaij-Lancée. Woensdag 29 maart 1967 (Oranje Ho tel): Drs. H. P. R. Rosenberg zal een lezing houden over het onderwerp „Monumentenzorg". Dinsdag 18 april 1967 (De Rank): Le zing getiteld: „Per postkoets van Istanbul naar Rotterdam". Zoals u wellicht in uw programma blad voor radio en T V. hebt gelezen, zijn de school-t.v. uitzendingen weer begonnen. Het betreft drie programmaseries, t.w. Franse les, natuurkunde en zending. Hoewel wij niet weten of ook op an dere scholen in Soest deze t.v.-uitzen dingen worden gevolgd, zijn wij. op uitnodiging van de heer H. T. J. Krops, hoofd van de Theresiaschool. eens een kijkje gaan nemen bij de eerste les in natuurkennis. De uitzendingen zijn niet bedoeld om de onderwijzer of leraar te vervangen, doch alleen om het betreffende leer vak met voorbeelden te verduidelijken en het lesgeven te ondersteunen en te vergemakkelijken. De eerste uitzending, die wij op de Theresiaschool met de zesde klas volg den, ging over het onderwerp „Wer ken en laten werken". Met simpele voorbeelden, die in een klas door de onderwijzer of leraar moeilijk gebracht kunnen worden, wordt een les duide lijker en voor de leerling wellicht ook leuker. Er is een speciaal boekje samenge steld. dat geheel afgestemd is op de t.v.-uitzendingen en in het bezit is van de leerlingen. Onze indruk is. dat de kinderen hier van. maar dan met de hulp van on derwijzer of leraar,, meer in zich op nemen dan tot duiver. De serie, waarvan wij de eerste za gen. bestaat uit 6 lessen, n.1. „Wer ken en laten werken". „Beweging". „Electriciteit", „Warmte", „De mens als werker" en„Ult het een het an der". De Soester volleybal vereniging Olym pia vierde dit jaar haar derde lus trum. Dat er in die afgelopen vijf tien jaar het een en ander aan prij zen en kampioenschappen is behaald moge blijken uit de welgevulde prijzen- etalage in de Van Weedestraat. Hoe wel het leeuwenaandeel van de bekers en medailles door de voortreffelijke damesteams van Olympia werd be haald, waren het toch de heren die voor de eerste successen zorgden. Ge start in de derde klasse NeVoBo, af deling 't Gooi. werden zij dat jaar (1952) kampioen en promoveerden naar de tweede klas. Onder de be zielende leiding van Herman Franke- na als trainer en aanvoerder werd het team In 1953 ook kampioen van de tweede klasse en in de promotiestrijd onbetwist eerste. Zij promoveerden naar de op twee na hoogste afdeling van de NeVoBo. De prestatie was des te groter als men bedenkt dat alle spelers door de eigen vereniging in nog geen drie jaar werden opgeleid. Of het de heren vari het eerste team van Olympia dit jaar weer zal luk ken kampioen te worden, ditmaal van de Overgangsklasse, wagen we te be twijfelen Maar dat ook dit Jaar de tegenstanders geducht rekening zul len moeten houden met de Olympia- nen is zeker. Het bekende kledingmagazijn P van der Brul, die filialen heeft in Hilver sum. Leeuwarden. Groningen, Den Haag, Arnhem en Hoorn toonde in „Hof van Holland" te Hilversum haar Najaarscollectie 1966. De organisatie was, zoals gewoonlijk, prima verzorgd, terwijl de showruim te met vooral dames was bezet. Mevrouw Mulder-van der Mees gaf de toelichting op het getoonde en deed dit op duidelijke wijze. De show kenmerkte zich door een gro te verscheidenheid en wat bijzonder opviel was, dat niet alleen kleding, in het duurdere genre getoond werd, maar dat men ook in de goedkopere klassen bij P. van der Brul terecht kan. Vanzelfsprekend werd ook de korte rok getoond en het was kenmerkend, dat ook de oud re dames met grote instemming applaudiseerden. Een keur van japonnen, mantels, pakjes, damesbroeken, te veel om te noemen, werd door goed werkende mannequins getoond, terwijl daarnaast ook de laatste herenmode een beurt kreeg. Een „volslanke" mannequin, zo noemt men eën gezette dame, toonde voor de andere dames de nieuwste mode en die mag er ook zijn. De firma Van de. Brul, Kerkbrink 15-17, Hilversum, heeft voor „elck wat wils" en een gang naar Hilversum is zeker de moeite waard. Bovenstaande foto toont slechts één moment uit de grote show. Maandag a.s„ 26 september houdt de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie een Openbare bijeenkomst in de zaal van de Hervormde Kerk aan de Regentesselaan. In de bijeenkomst zal drs. Th. H. Joe- kers. lid van de Tweede Kamer van de V.V.D spreken over „De politieke toestand". Men zie de desbetreffende advertentie in dit blad. Ik bin d'r van overtuugd, datter min se binne, die zeige: Knelis het weer spiekers op laog waoter ezocht, maor dat is nie zo. Ik bin d'r zeluf wel us nie uut ekomme en dan wis ik nie waor ik ut zeuke most. En ut is ne- tuurluk nie leuk, ajje al tientalle jao- re in Soest woont, teuge een onbe kende naor woorde mot zeuke om de man duudeluk te maoke dajje ut eigeluk ok nie weet. En die man maor veerder zeuke. Die denkt netuurluk: de minse weete ut hier zelluf nie eens en Knelis ok nie, dat hak nie aachter um ezocht. Daor stao je dan veur schut terwiel je d'r niks an kan doen. ,t Komp al- lenig omdatter bliekbaor nie enoeg bordjes emaokt binne. waant toen dat beuren most wis de gemeente netuur luk ok nie, datter wege deur etrokke zouwe worde en datter naomsveraan- deringe zouwe motte komme omdatter weer zoveul straote binne bie ekom me. Ik zal weer us op pad gaon en al die plaotse, waor ik eenbordje mis, op- schrieven. Dan mag ik wel een groote bloknoot meeneme. En as de gemeente dan ok us op ongderzeuk uur eweest is. dan magter iemaand komme om ming liesje op te haole. Dan kenne zullie vergelieke. Wedde, dak d'r meer hep? BONTHUIS B. van Tent, Laanstraat 35, Baarn - Telefoon 2726 pia uit Hilversum. De eerste wed strijd werd gewonnen met 3-2 maar de tweede ging verloren met 7-3. Toch zijn zij gepromoveerd. De heren sen. 1 eindigden op de twee de plaats, doch ook zij promoveerden. Van 8 tot 11 april brachten een 40- tal leden een bezoek aan Wiesbaden in Duitsland. De organisatoren mogen terug zien op een zeer geslaagde trip. Op 15 mei werden heren sen. 1 en dames jun. 1 veldkampioen. Door de heren werden de promotiewedstrijden zowel uit als thuis gewonnen, zodat zij komend seizoen gaan spelen in de le klasse afdeling. 19 mei jeugdtoernooi te Laren, waar 3 maal een le en 1 maal een 2e prijs werd behaald. 30 mei werd deelgeno men aan het toernooi van de ver. „Ymond" te Velsen, doch hier waren de prijzen maar matig en moest men zich met 2 maal met een 2e prijs te vreden stellen. Op 19 juni werd deel genomen aan het grote tournooi van de ver. D.E.S te Zeist. Hier behaalde BDC 4 maal een le en 1 maal een 2e prijs. Van 14 tot 17 juli waren Duitse gas ten op bezoek, wat een zeer geslaagde ontmoeting is geworden, zowel voor de gasten alswel voor BD C. Veel medewerking werd dit jaar on dervonden van de gemeentelijke sport stichting door wiens medewerking wij de nieuwe kleedgelegenheid kregen en bij de behaalde kampioenschappen een gemeentevlag kregen aangeboden. Thans wordt er hard gewerkt aan een nieuwe parkeergelegenheid op het ter rein. Daar dit seizoen ons terrein ook moest worden gebruikt door de korf balclub. ontstonden wel eens moeilijk heden en kon het programma niet normaal afgewerkt worden. Thans echter beschikken wij over een eigen terrein, zodat weer normaal ge speeld kan worden. HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN, DRIEWIELERS enAUTOPEDS Voor een goede service staaD «ij garant. B.S.A - PHOENIX PllCH - SOLEX RAP - MOBYLETTE E.E.G. - BUR GERS RIJWIELEN Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 Ajje 't ming vraogt mok zeige dak best kan begriepe datter minse binne, die zeige: Wullie gaon naor ut puzzeldor- rep as zullie ut over Soest hebbe. Ajje hier as inboorling komp is ut gin ge- makkelukke zaok om een bepaolde straot te vingde. Op sommige plaotse is ut net een zoekplaotje en vandaor netuurluk dattie vreemde minse spre ke van ut puzzeldorrep. D'r binne straote, die nao een hoek heulegaor gin bordjer meer hebbe en dan zeuk je je eige ut ongans. Ok aster straote op aandere staote uutkomme, ister vaok gin straotnaombordje te bekenne. Noeng kan ut netuurluk best weeze, dattie bordjes d'r wel ehaange hebbe, maor dattie weg ehaold binne; da mot vaast en zeker deur een paor voetballers edaon weeze. waant ong- derlest las ik nog in een voetbalver slag. dat de bordjes verhaange waore. Ik hep ok eheurd, datter minse binne, die d'r mee veur d'r luu hoofd lope, maor dat geloof ik nie. Meschien binne d'n minse op de af deling „bordjes" van gemeentewarre- ke. die dit stukkie van Knelis leze en die binne noeng netuurluk nieuws- gierug eworden: die wille van ming wellus weete. waor Knelis die bordjes dan emist het. Maor dan binne zullie bie ming an ut verkeerde adres. Nie omdat ik ut nie weet, maor ik zeig ut lekker nie. 't Is mooi weer de letste daoge, fletse binne d'r altied. liefhebbers ok vaast wel. en 't is wel us goed dat zullie zelluf us ongdervingde hoe ut is ajje zeuke mot. Dit is het eerste herenteam van Olympia dat dit jaar weer gaat deelnemen aan de competitie in de Overgangsklasse West. Het team bestaat uit staande v.ljn.r. trainer Dick v d. Meyden, Erik van Uchelen, Ad van Brummelen en aanvoerder Werner Paans. Onder v.l.n.r. Fred van der Meulen, Adrie Wolf en Wim van Schaffelaar. Gisteravond hield de Handbalvereni ging „B.D.C." haar jaarvergadering. Aan het op deze vergadering uitge brachte jaarverslag ontlenen wij het volgende. Telde de vereniging op 1 augustus 1965 119 leden op 31 juli 1966 waren dit er 115. Enkele trouwe leden moes ten de vereniging verlaten, maar in dit verenigingsjaar hebben weer en kele nieuwe ied^n zich aangemeld. Wij zijn verheugd, dat in dit jaar weer een jeugdzevental samengesteld kon worden van meisjes pupillen. Als voorronde van de competitie speelden de dames en heren senioren oefenwedstrijden tegen H.H.C. Op 22 augustus werd weer het jaar lijkse jeugdtoernooi gehouden, dat evenwel voortijdig moest worden be ëindigd wegens de stromende regen. Op 25 augustus begonnen de dames sen. en jun. de training onder leiding van de heer Otto Buisman en op 29 augustus werd met 3 senioren- en 2 juniorenteams deelgenomen aan het lustrumtoernooi van U.H.V. te Utrecht. Op zatredag 4 september werd het 15- jarig bestaan van de vereniging her dacht met een receptie en een feest avond. Nog is het bestuur dankbaar voor het geschenk van alle leden gezamenlijk, bestaande uit 10 prachtige oranje shirts. Op zondag 5 september begon de veldcompetitie. Op cle eerste dag wer den 6 wedstrijden gespeeld waarvan er 4 werden gewonnen, 1 gelijkge speeld en 1 verloren. 16 september werd de algemene jaar vergadering gehouden, waarop Jan Steenbakkers tot eerste en Nico v. d. Beek tot tweede secretaris werden ge kozen. Laatstgenoemde heeft tussentijds be dankt wegens militaire dienst, waarna Nico van Sijl deze funktie tijdelijk waarnam. Op 26 september kon de nieuwe kleed gelegenheid in gebruik worden geno men en 21 november begon de zaal competitie. waaraan door 10 zeven tallen werd deelgenomen. Halverwege moest dames sen. 2 uit de competitie worden teruggetrokken wegens ver trek van enige leden. 27 februari 1966 werden de dames sen. en dames jun. zaalkampioen en de dames junioren 1 waren ongeslagen. Op 6 en 13 maart speelden de dames sen. promotiewedstrijden tegen Olym- Aan de top van het Nederlandse geld en kredietwezen krijgt Nederland het volgend jaar een van zijn meest ge zaghebbende figuren. Dan zal prof. dr. J Zijlstra de plaats innemen van dr. M W. Holtrop. die meer dan twintig Jaar president van de Nederlandse Bank was. Het staat wel vast dat een bekwaam Wan zal heengaan, maar dat een even bekwame figuur zijn plaats zal inne men. Prof. Zijlstra. die reeds op 34- jarige leeftijd minister van economi sche zaken werd en later ook de por tefeuille van financiën zorgvuldig Beeft beheerd, zal ongetwijfeld aan dit bankpresidentschap het aureool verlenen, dat het behoeft. Nochtans heeft deze benoeming zijn schaduwkant. Vermoedelijk is de Am sterdamse hoogleraar nu voorgoed voor de politiek verloren. Op een tijdstip, dat men een man als hij Juist zo hard nodig heeft om weer or de op zaken te stellen, is hij in poli tieke zin onbereikbaar geworden. Een troost biedt dit afscheid gelukkig wel: als president van de Nederlandse Bank kan prof. Zijlstra zijn stem in het openbaar verheffen en daardoor toen nog invloed uitoefenen. Met dit team werd Olympia kampioen van de tweede klas Nevobo, afdeling 't Gooi en eerste in de promotiecompetitie naar de Overgangsklasse, in 1953. Staande v.l.n.r. voorzitter Slijper, Joop Berkhof, Wcrner Paans, Guus Verburg en secretaris C. v. d. Werken. Onder v.l.n.r. trainer en aanvoerder Herman Frankena, Hessel de Zoete, Ger Blom en Nico Baltus. Op de zondag te Utrecht gehouden districtskampioenschappen atletiek liep onze plaatsgenoot Peter Butze- laar de 300 m in 37.3 sec. en werd daarmee tweede in zijn serie. Hij be naderde het clubrecord tot op 0.2 sec. Jan de Haard won heel gemakkelijk de 800 m en werd 6e in de finale in een slecht georganiseerde race. Ter gelegenheid van zijn vertrek als koster van de R.K. kerk aan de Steen hoffstraat wordt aan de heer A. Eps- kamp hedenavond, te 8 uur, door het kerkbestuur een receptie aangeboden in de grote zaal van het verenigings gebouw aan de Steenhoffstraa't. Het kerkbestuur hoopt, dat veel pa rochianen hedenavond aanwezig zul len zijn. In een folder van Margriet, die dezer dagen huis aan huis werd bezorgd, lezen wij links: „Margriet toont daar om een serie fascinerende foto's van het kind in de moederschoot. Met een zorgvuldig geschreven tekst om samen met uw kinderen te lezen." En rechts: „Iedereen die abonnee wordt, kan voor de helft van de winkelwaarde 'n luxe pocket-box bestellen om pilletjes in te bewaren." interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Konlnginnelaan 76 - Tel 4145 WIJ HEBBEN NU REEDS VOOR U EEN Wij verstrekken Contant zegels, ook op reparatie. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieuiplan.

Soester Courant | 1966 | | pagina 9