Soest toen - Soest nu Opening nieuwe accomodatie van de Meteoren S.E.C. herstelt zich fraai Geharrewar om goud ELEKTRICITEIT VIA KERNCENTRALE OVER TWEE JAREN OOK IN NEDERLAND Het oog gericht op een aftreden Dinsdag 27 september 1966 48e jaargang no. 73 Uitgave: Drukkerij Smit - Soest Bnrean voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29a, Soest Tel. 2566 en 5154 - Postgiro 126156 Nationale Rowan manifestatie. Wandelaar aangereden. Bromfietser rijdt meisje aan. Bromfietsbotsin£. Grote kleurwedstrijd Dierenbesehermin" B.D.C. scoort vijf maal en toch 0-0. S.E.C.—C.D.N. 3-0 Door hond gebeten. Eiermarkt SOESTER(f)OURANT Abonn p. kwart, f 2.75 - per post t 3.40 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag Dat ln meer en meer hoofdsteden re geringen maatregelen moeten nemen om de economie met dwaalnelgingen in het goede spoor te houden is een teken dat het probleem van de inter nationale betalingen weer urgent wordt. Urgenter is een betere term, want urgent is het eigenlijk al sinds de laatste oorlog. Het nare is ook hier dat het vinden van een oplos sing weer bemoeilijkt wordt doordat Frankrijk - 't is haast een vaste me thode - die de oplossing anders wenst dan vrijwel alle anderen. Wilson die nu een weinig geestdrifti ge meerderheid der vakbonden achter zich heeft gekregen voor zijn maat regelen als een loon prijsstop, heeft voor die vakbonden een somber ver haal opgehangen over de mogelijkhe den van internationale crises waarbij de befaamde van 1929 nog zou ver bleken. En hij kon hierbij aanhalen dat niet alleen Londen, maar b.v. ook Washington en Ottawa en in de toe komst ook Bonn voor de noodzaak staan bittere medicijn aan te wen den tegen een langzamerhand we reldomvattende kwaal. Natuurlijk gebruikte hij die crisis min of meer als boeman om zijn gehoor onder de neus te wrijven dat het hem wel moest helpen. Men kan aanvoe ren dat sinds 1929 wel enige econo mische lessen zijn geleerd en dat de mogelijkheden voor dergelijke, als een sneeuwbal groeiend over de wereld rollende depressies met massale werk loosheid enz. haast niet meer be staan. Dat is dan wel zo, al moet men ook weer niet te veel vertrouwen hebben dat regeerders alle economische les sen in zich opgenomen hebben. En vooral dat ze om de bittere medicijn niet in de keel van hun kiezers te hoeven gieten, niet liever overgaan tot kwakzalversmiddelen. Een enorm probleem van nu - zij het niet het enige - is dat er een krapte aan middelen is om de enorm ge groeide internationale handel en be talingen te financieren. Het is lang zamerhand al een grijs verleden waarin goud de enige basis was voor die internationale handel, maar men is er toch dicht bij gebleven. Er zijn slechts een paar muntsoorten, met name de dollar, aangewezen als goe de plaatsvervangers. Er zijn theorieën om liever alle rela ties met het goud te verbreken. Dat is eigenlijk geen basis voor financie ring. zeggen die economen. Goud kun je niet opeten, je kunt het niet sto ken en je kunt het niet aantrekken. De feitelijke maatstok voor rijkdom of armoede van een natie is wat het volk produceert. Een dergelijke opvatting zou het mo gelijk maken soepeler en ruimer in ternationaal financiële zaken af te wikkelen op een los van het goud af te spreken basis - een naam hiervoor is de ..bancor" geweest - maar het was een idee die te revolutionair was voor de meerderheid die na de oorlog om. het Internationaal Monetair Fonds stichtte. Dit IMF. kan heel wat narigheid voorkomen. Komt een land slecht bij kas, dan helpt een krediet. Is de flauwte tijdelijk - voorbeeld: de oogst die de voornaamste export be tekent. mislukt - dan wordt het kre- Afgelopen zaterdag en zondag kwa men op het Gilwellbuitencentrum St. Walrck in Overasselt ruim 800 ro- wans. waaronder zeven uit Soest, bij een om afscheid te nemen van hoofd kwartiercommissaris schipper Kave laars en tevens de installatie bij te wonen van de in zijn plaats benoem de chef R. de Moei. Deze bijeenkomst werd een buitenge woon goed georganiseerde manifesta tie De zaterdagmiddag werd gebruikt om de aangewezen werkobjecten te ver vaardigen. Dit waren o.a. het maken van een hindernisbaan, een trappers- behendigheidsbaan en een bromfiets- behendigheidsbaan. Ook moest wor den gezorgd voor tentversiering, het inrichten van een frisdrankstand en een perscentrum, terwijl de rowanaf- deling uit Soest moest zorgen voor het plaatsen van een zitbank. Deze bank. bedoeld als een blijvende herin nering aan de scheidende schipper, werd reeds ln de loop van de vorige week, naar een ontwerp en onder lei ding van chef J. Schalkx, in Soest in een daarvoor bestemde bekisting ver vaardigd. Het ruim vijfhonderd kg. wegende gevaarte werd vervoerd door de heer Becker en heeft, onder grote belangstelling, een eervolle plaats op het buitencentrum in Overasselt ge kregen. Er is op dit weekend, meer dan ooit, hard en zwaar werk geleverd, ten dienste van een ander, er is sport bedreven, techniek en behendigheid. Er is grote vriendschap onder elkaar en daardoor is deze manifestatie in alle opzichten geslaagd. Op het fietspad van de Rademaker- straat te Soesterberg reed de 17-jarige bromfietser J. A. op ten N. uit Zeist. Op de berm. tussen het rijwielpad en de autoweg, liepen enige wandelaars. Een van hen, de heer K. H. uit Har derwijk, liep zonder uit te kijken het rijwielpad op. De bromfietser kon de wandelaar niet meer ontwijken en reed hem aan. H. werd met diverse verwondingen naar het ziekenhuis in Harderwijk overgebracht. N. bleef on gedeerd. diet weer afbetaald en er is niets ge beurd. Blijkt de flauwte niet tijdelijk, maar gewoon een eigenschap van een achteruitboerende economie, dan is de oplossing een devaluatie - de erken ning van een land dat het armer is geworden. Dat systeem voorkomt veel narigheid en regelt de narigheid die onvermij delijk is op de zachtzinnigste manier. Maar meer en meer blijkt het I.M.F. en zijn kas ontoereikend om alles te doen wat noodzakelijk gedaan zou moeten worden. Er zijn heel wat plannen geopperd om tot verbetering te komen. Het Franse plan is simpel: verhoog de steeds gelijk gebleven goudprijs, dan kan met de aanwezige voorraad door zijn grotere waarde ook meer gedaan worden. De andere landen - met eni ge uitzonderingen zoals vanzelfspre kend de goudproducenten - voelen hier niet voor en hebben andere idee- en. Welke dat zijn doet er minder toe dan het feit dat ook hier weer een koppig Frans anders-willen er haast onontkoombaar toe zal leiden dat een restauratie van het internationaal be- talingsverkeers zonder Parijs plaats zal moeten vinden. Want dat die restauratie nodig is. allang nodig was geweest, daarover bestaat geen twijfel Dus zal het weer zonder Parijs moeten gaan. Dat is niet alleen bezwaarlijk omdat Frank rijk nu eenmaal geen onbetekenende natie is. maar het heeft ook weer het nadeel dat ieder internationaal sys teem zwakker wordt naarmate het be perkter van opzet wordt. En dit relaas is ook een vermaan aan diegenen die menen dat de economi sche lessen van de laatste dertig jaar zo goed geleerd zijn dat men altijd de toekomst met optimisme kan be kijken. Wilsons pessimisme is dan wellicht wat te groot geschilderd, maar helemaal irreël was het toch ook weer niet, zoals het komend ge harrewar over het goud leert. Het was zondag voor de korfbalver eniging „De Meteoren" een belangrij ke dag. want na enige jaren bij de handbalvereniging BDC. „ingewoond" te hebben, opende de directeur van de Sportstichting, de heer Th. M. Peet een geheel nieuw complex aan de Staringlaan, bestaande uit een prach tig speelveld, een oefenveld en kleed lokaal. Toen de voorzitter, de heer F, Tim mer de aanwezigen hartelijk welkom had geheten en zich verheugde, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven, merkten wij onder de aanwezigen op. behalve dan de directeur van de Sportstichting de heer Th M. Peet. enige raadsleden, de directeur van gemeentewerken, de heer H. J. van der Dussen. een afge vaardigde van de Goois-Utrechtse Korfbalbond iG.U.KB i de heer Kroes en vele anderen. Spreker verheugde zich, dat De Me teoren nu een eigen terrein hebben en bracht dank aan de Sportstichting alsmede aan de heren Van der Dus sen. Hulshof en Van der Broek van gemeentewerken en aan allen die aan de totstandkoming van dit fraaie complex hadden medegewerkt. Hiermee kreeg de heer Peet het woord. Spreker bracht in herinnering, dat er sedert 1947 verschillende ma len een korfbalvereniging was opge richt, doch even dikwijls weer ver dwenen. Eind 1962 werden opnieuw pogingen gedaan, die uiteindelijk de oprichting van „De Meteoren" tot ge volg had. Als sportveld kon slechts een zeer gebrekkige accommodatie ter beschikking worden gesteld. Het was voor het toenmalig bestuur dan ook een zeer moelijke tijd. doch door vooral de grote hardnekkigheid van de heer Edelenbosch bleef de Vereni ging in stand. Gelukkig besloot het gemeentebestuur, op voorstel van de sportstichting, een definitieve accom modatie voor „De Meteoren" aan te leggen. Daarom moest voorlopige in woning bij de handbalvereniging B.DC. gezocht worden, wat met de nodige ups en downs gepaard ging, maar waar men toch zonder kleer scheuren doorkwam. De heer Peet stelde het bijzonder op prijs deze opening te mogen verrich- De 16-jarige H. L. V. alhier reed met zijn bromfiets in de Steenhoffstraat. toen hij het 8-jarige fietsende meisje, E. O. S eveneens uit Soest, dat voor hem reed. wilde passeren. Op dat moment ging het meisje naar links en reed haar aan, waardoor beiden kwamen te vallen. Het bleef gelukkig bij lichte verwondingen en beiden konden, na behandeld te zijn door dokter Borst, huiswaarts keren. O Op de Waldeck Pyrmontlaan reed in de richting Schrikslaan de 17-jarige bromfietser G. B. alhier. Achter hem de bromfietser A. S. met duopassagier ook A. S. genaamd, bei den eveneens uit Soest. Door onbe kende oorzaak kwamen de bromfiet sers met elkaar in aanraking en alle drie kwamen te vallen. De beide per sonen S. kwamen er het slechtste af en werden beiden met 'n hersenschud ding in Zonnegloren opgenomen. Hoe wel B ook naar dit ziekenhuis werd overgebracht, kon hij. na verbonden te zijn. huiswaart keren. V Ter gelegenheid van Werelddierendag wordt in Soest een grote kinder-kleur- wedstrijd georganiseerd door de afd. Soest der Nederlandsche Vereneeni- ging tot Bescherming van Dieren. De, in een drietal groepen ingedeelde te keningen, worden beloond met waar devolle prijzen en zullen worden be oordeeld door een jury waarin o.m. een kunstschilder zitting zal hebben. De uitslag wordt over een paar we ken in onze Courant bekend gemaakt. Voor alle bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit num mer. Bewaart de gegevens, want aan de afhaal- en terugbrengtijden en dagen wordt streng de hand gehouden Wij wensen de (hopelijk zéér veel deelne- mertjes) veel succes. ten. Spreker's werk beweegt zich meestal tussen 2 partijen. Aan de ene kant de overheid, gemeente en sport stichting, aan de andere kant de sportverenigingen. De laatste partij vraagt en de eerste partij moet ge ven en dat betekent dikwijls ..klap pen opvangen". Het geven gaat op het ogenblik zeer moeilijk. Bij deze heuglijke gebeurtenis moet helaas ook iets anders naar voren ge bracht worden, n.1. dat Soest op het ogenblik een te kort heeft van 9 speel velden. dat met de te vervangen vel den tot 13 uitgroeit. Daarom doet hij een dringend beroep op het gemeen tebestuur toch vooral hieraan aan dacht te besteden en grond te willen reserveren en bestemmen voor de sport. Men moet in Soest niet alleen kun nen wonen, maar ook kunnen leven. En van het leven in deze tijd is sport een belangrijk onderdeel gaan wor den. Voor de .Meteoren" is nu een zorgelijke tijd achter de rug en hij hoopt dat alle Meteoren een passend gebruik van de accommodatie zullen maken Hiermede verklaarde de heer Peet het sportpark voor geopend. Nadat de heer Kroes van de G.U.K.B zijn gelijkwensen had uitgesproken en had aangehaald, dat in diverse omlig gende gemeenten de toestand van de velden zeer slecht was. zei hij dat het hem extra verheugde, dat Soest thans in het bezit was van zo'n mooi com plex. Tenslotte verrichte de heer Peet de officiële opening door voor de eerste demonstratiewedstrijd de bal op te gooien, waarmede het officiële gedeel te afgesloten werd. AMEKSFOORTSE BOYS-B.D.C. Zondag ging B D.C. I op bezoek bij Amersfoortse Boys. die in de compe titie nog geen enkel punt verloren had. Zoals verwacht werd het een span nende wedstrijd, daar beide ploegen vanzelfsprekend op de volle winst be lust waren. Het bleef 0-0 in een zeer spannende strijd, een resultaat waarin de Amers foortse doelman J. Gerth een zeer groot aandeel had. Al direct na het beginsignaal kwamen de blauw-witten sterk in de aanval en reeds in de 2e minuut scoorde J. Verhoeve, doch dit doelpunt werd af gekeurd daar de grensrechter een overtreding had geconstateerd. Niet ontmoedigd bleef B.D.C. fel aan vallen en Van Leuveren en Van de Kuilen met doelman Gerth aan het hoofd kregen het zeer zwaar te ver duren. In de 20e minuut kreeg J. Westerveld op links een goede pass. omspeelde de halfspeler en vuurde een hard schot af dat onhoudbaar bleek voor de Amersfoortse doelman. Opnieuw werd dit doelpunt afgekeurd wegens buitenspel, hetgeen echter geheel ten onrechte geschiedde B.D.C. bleef ech ter aandringen en bij een van de aan vallen werd J. Verhoeve geblesseerd, gelukkig niet ernstig. Ook de gasthe ren kwamen met mooie combinatie enige malen bij het doel van Van Thienen, maar samen met Bakker, Van Fulpen en Van Asch. die evenals P. Brouwer en T Voet zeer verdien stelijk speelden, wist hij zijn doel schoon te houden. In de voorhoede trachtten Jos Brou wer en Van de Mast tevergeefs hun elftal de leiding te geven. Harde schoten van Beijer en Westerveld gin gen juist naast of werden door Gerth onschadelijk gemaakt. Zo kwam de rust met een doelpuntloze stand 0-0. Na de thee hetzelfde beeld. De aan vallen golfden op en neer en hoe bei de voorhoedeen ook vochten voor een overwinning, de stand bleef gelijk. Na 10 minuten kreeg weer J. Wester veld een prachtige kans en na een duel met de keeper leek hij als over winnaar uit de strijd te komen toen hij opnieuw scoorde. Echter opnieuw besliste de scheidsrechter, tegen ieders verwachting in, dat dit doelpunt in buitenspel was gemaakt. Het spel werd iets harder en dit had tot gevolg dat Jachtenberg in het boekje van de Scheidsrechter werd ge noteerd. Na een lichte blessure van een der voorhoedespelers kwam het leer via een scheidsrechtersbal bij de B.D.C voorhoede. Een overtreding van Windhouwer te gen J Brouwer leverde een vrije trap op. die opnieuw succes voor B.D.C leek te brengen. Het harde schot, dat nog door een been van richting ver anderd werd. werd toch nog door de uitstekende doelman J. Gerth gestopt. Een paar minuten voor het einde raakte J. Verhoeve geblesseerd en bleef liggen. Daar B.D.C. in de aan val was ging men door en weer was het J. Westerveld. die met een hard en hoog schot scoorde. Doch 't mocht niet zo zijn. Opnieuw werd dit fraaie doelpunt niet toegekend. Verhoeve werd vervangen door Frank Bunnik. doch ook hij kon in de laat ste 5 minuten geen verandering meer in de stand brengen. Het bleef 0-0 in een wedstrijd waarin alle elf spelers van B D.C. zich volledig gegeven heb ben. De blauw-witten haalden dus 1 punt binnen en die hebben ze dubbel en dwars verdiend. De kernenergie heeft al veel van haar problemen prijs gegeven. De menge ling van angst en mysterie, die lang rond het begrip atoomsplitsing heeft gehangen, is verdwenen. Min of meer is het als een gewoon verschijnsel aanvaard. De mogelijkheden om de kernenergie voor vreedzame doelein den te gebruiken zijn geleidelijk uit gebreid. Nederland zal nu ook deel gaan nemen in dit proces. Op een schiereiland in de Waal bij Dode- waard verrijzen gigantische construc ties. Over twee jaren moet hier de eerste Nederlandse kernenergie-cen trale gaan draaien. Een centrale, waarin electriciteit wordt opgewekt met behulp van de (uiterst) beheerste atoomsplitsing. De electriciteitscentrale bij Dode- waard wordt geen reus der reuzen. De uiteindelijke capaciteit zal niet meer zijn dan 54 megewatt. Nederland heeft gewone electriciteitscentrales. die veel meer dan het dubbele produceren. De kernenergiecentrale in de Waal (han dig. want dan is veel koelwater be schikbaar) heeft dan ook - hoe vreemd het ook klinkt - niet op de eerste plaats tot taak veel electrici teit op te wekken. De centrale is op de eerste plaats een laboratorium. Een proefneming op grote schaal, die de Nederlandse technici gelegenheid geeft ervaring op te doen met deze nieuwe methode om de zo broodnodi ge energie op te wekken. De nieuwe centrale wordt gebouwd in opdracht van de ..Gemeenschappelij ke kernenergiecentrale Nederland" (G.K.N.), een naamloze vennootschap, die is opgericht door de gezamenlijke Nederlandse stroomproducenten. Men wil gezamenlijk proberen uit te vinden of het opwekken van electri citeit door kernsplitsing ook voor de Nederlandse omstandigheden zin heeft. De letterlijke kern van de nieu we centrale wordt gevormd door een ..kokendwater-reactor", die wordt ge leverd door het Amerikaanse concern General Electric. In de Verenigde Staten zijn de kern energiecentrales al lang als passende vervangers voor de oude centrales, die kolen of olie gebruiken, aanvaard. Al enige tientallen nucleaire centrales zijn daar in gebruik De nodige atoomreactors zijn vrijwel even makkelijk te kopen als een nieuw vliegtuig of een stoomketel. Al moet men er wel de nodige miljoenen gul dens voor op tafel leggen. Eigenlijk Is iedereen er al van over tuigd. dat de kerncentrales de toe komst hebben. De verenigde Neder landse electriciteitsbedrijven verwach ten dan ook niet anders dan dat de centrale bi. Dodewaard zal bewijzen, dat men ook in Nederland een dank baar gebruik kan maken van de gi gantische krachten van de kernener gie om energie van de oude stempel - electriciteit - op te wekken. Goedkoop zal het voorlopig niet zijn. De ..brand stof" bestaat uit U 235', een soort ver edeld uranium. Gewoon uranium kost dertig gulden per pond. De la ding van de reactor, die in Dode waard komt, zal echter twintig mil joen gulden kosten. Zij bestaat uit 36 staven uranium. De centrale zal er vijf jaren op kunnen draaien. Met uitzondering van de kernreactor zijn vrijwel alle belangrijke onder delen van de nieuwe centrale in Ne derland ontworpen en gemaakt. Dit heeft de bouwkosten niet onaanzien lijk verhoogd Alle ontwerpen moes ten immers van voren af aan worden gemaakt, zodat alle researchkosten op het Dodewaardse projekt drukken. De kostprijs van de door de Dodewaardse centrale geleverde electriciteit is dan ook veel hoger dan de prijs van door conventionele centrales geleverde energie. Wanneer er echter meer cen trales van dit type worden gebouwd (men denkt aan een centrale in de Flevopolder) zullen de kosten aan merkelijk lager worden. Bij de bouw van de nieuwe centrale moeten enorme bouwtechnische pro blemen worden opgelost. De kern van de reactor is een cilinder van twaalf meter (hoog) bij drie meter (door snee). De stalen wanden zijn acht centimeter dik. Het hele gevaarte weegt honderd ton. Deze kern - het reactordrukvat - wordt geplaatst in een 22 meter hoge reactorkamer. Deze is omgeven door een twee meter dikke betonwand. die geen gevaarlijke straling doorlaat. Een tegenvaller bij de constructie is, dat de grote reactorkamer pas klaar zal zijn als het feitelijke gebouw er al enige tijd staat. Men laat nu in de plafonds openingen vrij. zodat men later het hele gevaarte van boven af op zijn plaats kan laten zakken. Daar zal de reactor veilig zijn opgeborgen. Ontploffingsgevaar is er niet. De kans, dat gevaarlijke straling ont snapt. achten deskundigen vrijwel ni hil. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties Oe Thant zal binnen kort deze funktie neerleggen. Hij heeft al lang geleden te kennen gegeven geen tweede ambtstermijn als zodanig meer te ambiëren en die mededeling betekende voor velen een teleurstel ling. Oe Thant is een bekwaam politicus, die meer dan eens succes heeft ge boekt waar het ging om het hand haven of herstellen van de '/rede of het opnieuw leggen van contacten tussen landen en regeringen, die op niet zo beste voet met elkaar ston den. Oe Thant heeft zijn besluit genomen, omdat hij in een aantal belangrijke kwesties geen succes heeft gehad. Vooral de kwestie-Vietnam ligt hem zwaar op de maag. Hij is van mening, dat men het belang van het Vietna mese volk, dat voorop hoort te staan, uit het oog heeft verloren en het land tot een voorwerp van een ideologisch conflict heeft gemaakt. Volgens Oe Thant vormt de Vietnamese kwestie het meest ernstige aspect van de be treurenswaardige toestand, waarin de internationale politiek momenteel ver keert. In het jaarverslag van de Verenigde Naties schrijft de secretaris-generaal, dat alleen geduld en begrip een einde kunnen maken aan de strijd in Viet nam De mogelijkheden van de Ver enigde Naties om aan een oplossing mee te werken, zijn volgens hem on der meer bemoeilijkt doordat commu nistisch China geen deel uitmaakt van de Volkerenorganisatie. In zijn jaarverslag somt Oe Thant nog enkele andere kwesties op. die hem zwaar liggen. Maar het Vietna- rr*ese vraagstuk houdt hem toch wel het meest bezig. Hij .heeft veel gepro beerd om een einde te maken aan de bloedige strijd of om een wapenstil stand als eerste aanloop tot vrede te bewerkstelligen. Al zijn pogingen zijn mislukt. Oe Thc.nt had geen succes, want zijn goede wil stuitte af op on wil of onbegrip van beide partijen, die in de strijd in Vietnam betrokken zijn. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat Oe Thant zijn aftreden heeft aangekondigd. Hij voelt het misluk ken van het zoeken naar een oplos sing in de kwestie-Vietnam waar schijnlijk als een persoonlijke tegen slag; geheel ten onrechte overigens. Hij is van mening, dat er voor hem in de Verenigde Naties geen taak meer is, nu hij er niet in geslaagd is in enkele brandende vraagstukken een oplossing te creëren. Oe Thant verdwijnt als secretaris generaal. Hoevelen dat betreuren blijkt wel uit de reakties. die hij uit alle delen van de wereld heeft ont vangen. Maar zijn besluit staat vast. Onwrikbaar als hijzelf is. De Verenigde Naties verliezen in hem een bekwaam man. die teleurgesteld is in de resultaten van de V.N. En ook in de resultaten, die hij dacht te kunnen boeken. Hij gaat tele rgesteld heen. Laat de wetenschap, dat de wereld over zijn aftreden teleurgesteld is. ondanks dat men zijn besluit respecteert, hem bij zijn afscheid tot troost zijn! KANTMAN. De Soesters hadden na de nederlaag van de vorige week wat goed te ma ken en dat hebben ze tegen het nog ongeslagen C.D.N. gedaan. Van de Broek was ditmaal uit het elftal gelaten en werd vervangen door de 18-jarige Peter van Boeyen, die op de rechtsbinnen plaats in het 4-2-4 systeem als schakelspeler een goede wedstrijd speelde. Surstedt was ver huisd naar de rechtsbuiten plaats. De C.D.N.'ers openden het eerste kwar tier met een fel offensief, doch dit leverde door goed verdedigen geen doelpunt op. Hierina werkte S E C. zich los en het klopte in de S.E.C.-ploeg zeer goed. Reeds na 18 min. namen de Soesters door een kopbal van Veen de leiding. Ook C.D.N. zat niet stil en hadden pech toen de midvoor tegen de lat schoot. Dat overkwam ook Van Boeyen van S.E.C.. die tegen de lin ker paal schoot. Toch zou SE C. de voorsprong ver groten Duijst schoot hard tegen de vallende C.D.N.-keeper Achterberg, doch kon de terugspringende bal hard inschieten. 2-0. Dit werd ook de rust stand. Na rust een technisch beter S.E.C., maar C.D.N. bleef gevaarlijk. Van Hattum was echter in goede vorm. terwijl de gehele S.E.C. verdediging een goede kijk op het spel had. S E C. stelde na 15 minuten de over winning min of meer veilig, toen Van Berkel handig naar links afzwenkte en Van Boeyen in staat stelde te sco ren. waardoor S.E.C. een 3-0 voor sprong kreeg De aanvaller Eagdad van C.D.N. kreeg nog een mooie kans om de eer te red den. maar speelde de bal met de hand. S.E.C. soeelde een gewonnen wed strijd, die een zeer sportief verloop had en waarin de Soesters stukken beter speelden als vorige week. hoe wel Detmer zijn vorm nog niet heeft gevonden. Het 11-jarige jongetje H. J. werd door een hond gebeten, waarvan hij een gescheurde broek overhield. Eigenaar van de hond, de heer S. zal. hoewel hij hieraan geen schuld heeft, de schade vergoeden. De hond was nl. onder het gaas van zijn tuin doorgekropen naar een tuin naast hem, waar het jongetje werd gebeten. Op de Amersfoortse eiermarkt wer den aangevoerd 40.000 stuks in prij zen van 11,75 tot 13,Midden- prijs 12,50. Prijs per kg 2,

Soester Courant | 1966 | | pagina 1