WESTERVELD Goudgele Andijvie Ct. JUS d' ORANGE Hoim Mei M Schaduw over democratie onze moderne schrijvers ONDERHOUD ISBEH „Ik verbind u door Miljoenen pakken koffie hebben wij zeker al verkocht en dat bereikten wij door de kwaliteit. Kent u deze koffie nog niet? Ga ze dan nu eens proberen Pak a 256 «ram En het 2e pak BEL NO. #3505-1522 per kilo nu Jubileum-aanbieding voor het week-end Gezinsfles van sappige geperste sinaasappelen melange speciaal I Ongelijke lastenverdeling In onze collectie BRILMONTUREN l a. D. F. VOIGT Kwaliteiten en typisch Nederlandse zwakheden van Geslaagd V.V.Z.-nieuws Gireren van abonnementsgeld Herdenkingsbijeenkomst TELEFOON 2685. OUDE UTRECHTSEWEG 38 - SOEST-ZUID. 4=6 MARKT 15 1.- Met de naar draagkracht gemeten ge lijke verdeling van lasten van de overheldshuishouding is het in ons land droevig gesteld. Met name op het terrein der indirecte belastingen is hier trouwens in het verleden ook al vreemd mee geschutterd. Denken wij maar eens aan de verschillende hoogte van de tarieven der omzet belasting, die in de produktiesector 5 bedragen, voor dienstensectoren weer lager zijn maar aan de andere kant uitschieters vertonen van 7, 10, 18 en 25%. Het is duidelijk dat het de bedoeling is de verbruikers van de zwaar belas te goederen te treffen, maar in we zen wordt ook het bedrijfsleven in de betrokken sectoren soms op willekeu rige wijze zeer nadelig getroffen. In de rijksbegroting 1967 wordt het in de praktijk bestaande verschil in belastingheffing nog eens duidelijk ge- ëteleerd met de beoogde heffing van extra opcenten op de motorrijtuigen belasting en de althans voor 1967 voorziene verhoging van de benzine accijns met 4 cent per liter. Deze verhoging wordt toegepast nadat een jaar geleden het gemotoriseerd ver keer ook al werd getroffen door een ernstige belasting verzwaring. De ge volgen daarvan is deze branche be paald nog niet te boven. Onvoordelig De verschuiving vorig jaar heeft eind 1965 de omzet in auto's naar een top gedreven, die vele automobielbedrij ven extra winst heeft bezorgd. Deze inkomenstop wordt door de fiscus zwaarder belast ingevolge het pro gressieve tarief. De extra verkoop heeft de regelmatige planning van de auto- afzet verstoord en dit jaar zal de ver koop daar groot nadeel ondervinden, die fascaal minder compensabel zijn dan de extra-winst vorig jaar naar verhouding zwaarder werd belast. Nu volgen er opnieuw hogere lasten. Het verschijnen der z.g. witte pompen werd vanzelfsprekend gestimuleerd door de hoog geworden benzineprijs. Op dit terrein zal zich nog meer gaan afspelen. Verhoging van de benzine prijs en verdubbeling van de opcenten op de wegenbelasting. Dat betekent verhoging van de kosten van het ge motoriseerd verkeer over de gehele li nie, die door zullen worden berekend aan de gebruikers van het vervoer. Dat zijn wij allemaal. De een voor goederen, de ander voor personen. Uit deze hoek bekeken heeft de ver hoging van de benzineprijs en de ver dubbeling van de opcenten voor de wegenbelasting een zelfde, zij het ma tiger effect dan een algemene ver hoging van de omzetbelasting, die per 1 januari 1968 zal worden ingevoerd. Waarom het die last reeds nu een volgende regering wordt verhypo- theekt is ons niet recht duidelijk. Is er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Gevaar Het is wel zonneklaar dat door deze scherpe kostenverhoging van het ge motoriseerd verkeer de verkeersveilig heid van iedereen wordt geschaad. Autokosten moeten uit de lengte of uit de breedte komen. Als de benzine duur is wordt er misschien iets min der gereden. De hoofdmoot van kos tenbesparing wordt echter gezocht in het vertraagd doen uitvoeren van ser vice-beurten en het meer rijden in op de tweedehans markt gekochte auto's. Daarmee schaadt men het veilige autoverkeer niet alleen ernstig maar ook dat van fietsers en voetgangers. De maaregel vloeit niet voort uit eco nomische doelmatigheid noch uit rechtvaardigheidsmotieven maar uit politiek opportunisme. Niet ons gehele volk ondervindt zo de druk der be- grotingslasten maar met name de ge bruikers van de auto. Evenzo zal een andere categorie van verbruikers, namelijk die van het P.T.T.-verkeer, in 1967 met liefst 190 miljoen gulden extra moeten bijdra gen aan de door de regering in het jongste verleden begane financiële blunders. Onrechtvaardig Ook hier de oorzaak bij de door po litiek gekonkel van regeringspartijen geschapen onmogelijkheid om een in komstenvergroting van het rijk langs een meer rechtvaardige weg tot stand te brengen. Als men daarnaast het bestaat om een wetsontwerp voor te bereiden met het voorstel om de mogelijkheid te scheppen de belasting van overwerk- loon afhankelijk van de conjunctuur te verhogen of te verlagen dan is het duidelijk dat deze regering zelfs de schijn van een rechtvaardige lasten verdeling over de burgers niet meer wil ophouden. Want daarmee wordt de deur open getrapt naar een grote druk op verdere arbeidstijdverkorting. Er kunnen dan meer overuren wor den gemaakt, die dan belastingvrij worden genoten. Het afmeten van het politiek effect van bepaalde maatregelen en het stel len van dit effect boven de beginselen van rechtvaardige lastenverdeling doet een donkere schaduw vallen over de ontwikkeling van de moderne de mocratie. De wrevel tegen de bestaan de politieke verhoudingen in ons staatsbestel wordt door de uitkom sten van het jongste kabinetberaad over de begroting sterk gevoed. Prutswerk Politieke mogelijkheden winnen het van gezond financieel-economisch in zicht. Had men dit laatste toegepast dan zou men er waarschijnlijk toe ge komen zijn om de omzetbelasting over de gehele breedte, met uitzondering van de hoge tarieven, met 1 procent te verhogen en zou de lastenverdeling evenrediger. rechtvaardiger en doel matiger zijn geweest. Vooral als wij zien hoeveel prutswerk aan allerlei tarieven daarmee achterwege had kunnen blijven. Het was des te gemakkelijker geweest dit te doen omdat ons gehele omzet belastingstelsel toch op de helling moet in E.E.G.-verband. Nog zeer re cent heeft minister Vondeling aan zijn EEG.-partners beloofd dat er in Nederland spoed zal worden gezet achter de vervanging van het casca destelsel in de omzetbelasting door dat van de toegevoegde waarde. Hoe deze toezegging te rijmen is met een voorziening van een verhoging met 1 procent binnen het cascadestelsel over anderhalf jaar, vermogen wij niet te begrijpen. Beter inzicht menen wij te hebben verkregen in de haast waarmee in Ne derland het aardgas tot een algemeen gebruik wordt gemaakt. Het is dan gemakkelijk ook dit artikel zijn rol te doen spelen in het belastingspel. Bin nen dit spel is met een tarief van 47% bijna de helft in n.v.'s verenigde produktie genationaliseerd. Bij de ver dere belasting van aandeelhouders komt men zonder blikken of blozen tot dubbele heffing. Bij ons is de gedachte van gelijke belastingheffing misschien nog in het geweten gegrift, onze regering heeft haar bijgeschreven in het vergeetboek. Vaarwel rechtvaardigheid. Et wordt tegenwoordig veel gesproken over de moderne (Nederlandse) litera tuur. Vraagt men de mensen wat dat „moderne" nu precies inhoudt, dan loopt u grote kans geen helder antwoord te krijgen. Auteurs als Jan Wolkers, Ge- rard van het Reve, Harry Mulisch e.a. zijn in de mode en als wij vele lezers moeten geloven, dan moeten wij trots zijn op deze schrijvers, die onze litera tuur een nieuw gezicht zouden hebben gegeven. Zij stellen dit zelfs met zoveel nadruk, dat heel veel mensen maar „ja" zeggen, omdat zij niet de indruk willen vestigen bij hun tijd achter te zijn. Cultureel snobisme en enghartig chauvinisme verhindert menigeen onze heden daagse prozakunst te zien in wijdser verband. Immers, zodra men de vraag stelt welke Nederlandse schrijvers er in slagen om op een boven-nationaal niveau te komen, om proza te scheppen dat een vooraanstaande plaats in de wereldliteratuur zou verdienen, is men met het antwoord gauw klaar. „MODERN" IS EEN VAAG BEGRIP Er bestaat geen twijfel dat onze lite ratuur alleen In de lyriek toppen heeft, die naast de hoogste oprijzen in de wereldliteratuur. Helaas kunnen we dat niet aan het buitenland duide lijk maken, omdat geen literaire uiting zo wezenlijk verliest bij vertaling dan poëzie. Daarom kent men over de grens Gorter, Leopold, Marsman, Nij- hof, Achterberg, Roland Holst en Aat jes niet In ons proza ontbreken deze toppen. De Camera van Max Havelaar zijn als schetsen voortreffelijk, maar de grote compositie ontbreekt. Couperus was een groot schrijver, maar zijn ge kunsteldheid en geaffecteerdheid zijn welhaast spreekwoordelijk. In onze tijd hebben Vestdijk, Gijsen, Hermans en jongeren als Van het Reve, Wolkers. Vinkenoog en Mulisch zich grote re putatie verworven, maar bezit hun werk de kwaliteiten die kenmerkend zijn voor romans, die zich een ere plaats hebben verworven in de gaar de der wereldliteratuur? Hermans' „Damocles" verwierf terecht internationale bekendheid, maar dat is een uitzondering. Wat is modern? Auteurs als Wolkers, Mulisch, Vinken oog worden in ons land door velen verguisd, door anderen hooglijk ge prezen. Men spreekt over hen als over moderne schrijvers. Met modern bedoelt men niet eigen tijds, dus nu levend, maar men duidt er een geestelijke richting mee aan. In hun boeken zou het „moderne le vensgevoel" gestalte krijgen, zeggen hun bewonderaars. Vraagt men wat men dan in vredesnaam wel onder dat „moderne levensgevoel" verstaat, dan verliezen deze bewonderaars zich veel al in vage abstracties, waarin zij zelf kennelijk minder geloven dan wij van hen moeten aannemen Inderdaad, wat is precies „modern"? Ja, zeggen sommigen, in de boeken van onze tijd spreekt de eenzaamheid zo'n grote rol, de vervreemding van de mens, die een breuk voelt tussen hemzelf en de wereld. Dat maakt deze romans zo actueel, wij zien ons er zelf in. Dat kan wel zo zijn, maar wat heeft dat met „modern" te maken? Actueel Frans Kafka schreef zijn beroemde ro mans „Het Proces" en „Het Slot" ruim vier decennia geleden en hierin is de vervreemding, die de mens kan voelen, uitgebeeld op een wijze, die in vrijwel Mej. M. Henssen, wonende Kolonie- weg 16. alhier is op de Rijkskweek school te Amersfoort geslaagd voor de hoofdakte-onderwijzeres met volledige bevoegdheid. geen enkel boek uit onze dagen ge ëvenaard wordt. Wie Kafka leest, leest over de mens van onze tijd. Toch stierf hij in 1924. Sommigen noemen de „bekentenisli teratuur" (een „ik", die als het ware zichzelf analyseert) een modern ver schijnsel. Men vergeet dat het eerste „bekenteniswerk" bijna een eeuw ge leden werd geschreven. Toen voltooi de Dostojefski zijn „Herinneringen uit het ondergrondse" en welk werk uit de literatuur van vandaag, om nog maar helemaal niet te spreken over de Ne derlandse literatuur van deze tijd kan de vergelijking met dit magistrale boek doorstaan? Niet voor niets wordt deze Rus in Ne derland nog steeds zeer veel gelezen, zoals blijkt uit de talloze uitgaven van zijn werk in Nederlandse vertaling Omdat Dostojefski nog steeds actueel is, ja actueler dan vrijwel alles wat er hedentendage op de boekenmarkt verschijnt. Toch stierf hij in 1881. Relatief Nogmaals wat is precies modern? Si- mon Vinkenoog schreef een wijdlopig boek over „de liefde", maar wie alle facetten van de erotiek wil kennen, leert meer van Stendal dan van de man van de Noordermarkt ofschoon de Franse auteur al meer dan een eeuw geleden werd begraven. Modern, een zeer relatief begrip dus. Zo vindt men het modern, om de seksualiteit een ruime plaats te ge ven. Maar dat gebeurde in de sprook jes uit „Duizend en één nacht" ook al. Om de zelfde reden werd Booac- cio's Decamerone, eeuwen geleden ge schreven, op de Index geplaatst. Sommigen zien het moderne meer in het taalgerbuik. Men wijst dan op het oeuvre van Bert Schierbeek. Men zou echter ook kunnen wijzen op „Ulysses" van de grote Ier James Joyce, een woordkunstenaar die reeds enkele ge neraties geleden overleed. Vader Cats Onze eigentijdse prozakunst vertoont alle kwaliteiten en zwakheden van de roman-kunst van onze voorouders. Het is onzin te beweren dat een grotere openheid over het liefdesleven (Anna Blaman, Wolkers, Vinkenoog etc.) zo modern is. Vader Cats werd beheerst door één groot probleem: hoe de ziel te be schermen tegen de gevaren van de zinnen. Dat was blijkbaar zijn pro bleem. Hij had waarschijnlijk een goed motief er voordurend mee bezig te zijn. Maar vele van onze hedendaagse schrijvers zijn hiermee ook voortdu rend bezig, zijn als het ware door dit vraagstuk geobsedeerd. Zij kanten zich zo tegen de oude normen, dat het wel duidelijk is hoe zij er zelf nog aan gebonden zijn. Wolkers verzet zich tegen de calvinis tische lichaamsascese en dit neemt hem zo in beslag, dat hij zo eenzijdig wordt als alleen een Nederlands schrijver maar kan zijn. Een boek als „Ik heb altijd gelijk" van Hermans is alleen in Nederland denkbaar, want daar wonen mensen die altijd gelijk hebben en dat ook nog zeggen. Onze schrijvers zijn als de doorsnee-Neder lander detailmensen, knap in de korte schets, maar zwak in de grotecom positie. Slachtoffers Wij bijten ons vast in enkele punten, die breed worden uitgesponnen (het oeuvre van Van het Reve geeft er blijk van). Er is knap werk bij, maar vergelijk het eens met wat bijvoor beeld jonge schrijvers als Giinther Grass en Colin Wilson respectievelijk in Duitland en Engeland presteren Onze prozaschrijvers neigen tot pessi misme, uitgekauwde levensonlust en een overmatige belangtelling voor de gore zelfkant. Dat doen sommige be langrijke buitenlandse schrijvers ook. Albert Camus beschreef in zijn ro mans „De Pest" en ,,De Vreemdeling" trieste levens, maar zelfs hij blijft hartverheffend en zijn mensen hou den een grootheid in die bewondering afdwingt In Sartres toch waarlijk niet opgewekte wereld mist men de katte- lucht, die onze literaire atmosfeer be derft! Besluiten wij met een veelzeggende karakteristiek van literaire scherpslij per Willem Frederik Hermans: „Ne derlandse romans gaan altijd over personages, die geleefd worden. Onge luk en tragedie ontstaan in Nederland niet door moedwil of overmoed van een tragische held, maar doordat de melk overkookt, de dijk doorbreekt, hoe dan ook: doordat de natuur, de omstandigheden het wilden. On ze romanhelden willen zelf nooit wat bijzonders, 't Zijn slachtoffers Ze hebben de wind niet mee en daar mee uit." ,,Ik verbind u door Reeds vele maandagavonden klinken deze woorden na het A.V.R.O.-journaal van tien minuten over zes door de ether. In haar door de A.V.R.O. beschikbaar gestelde zendtijd roept de Stichting Correlatie diege nen, die op een of andere manier in nood zitten op om het telefoonnummer van de Stichting te draaien (03505-1522). De gehele avond is dit nummer dan constant in gesprek terwijl de volgende dagen nog talloze brieven bij de Stich ting binnenkomen. Er zijn in Nederland veel hulpverlenende instanties op allerlei terrein. Toch blijkt dat een groot aantal mensen er niet toe komt zich tot die instanties te richten. Zij weten de weg niet of koesteren een soort drempelvrees. Anderen willen helemaal niet naar een „instantie", maar zoeken contact met een mede mens, zonder meer. Voor hen wil de Stichting Correlatie een ontmoetingspunt zijn. Daarom roept zij mensen die in nood zitten op, zich te melden en ver zoekt zij mensen die hulp willen bieden, zich eveneens met haar in verbinding te stellen. VAN „IK" NAAR „WIJ" Er is niets wat de mens zozeer vreest als eenzaamheid. Geen mens kan le ven zonder enige vorm van samen werking. Zelfs Robinson Crusoë werd door vriend Vrijdag vergezeld; zonder hem zou hij waarschijnlijk niet alleen krankzinnig zijn geworden, maar zelfs niet in leven zijn gebleven Deze be hoefte aan hulp, aan samenwerking, aan aanspraak ondervindt ieder mens in zijn leven. De mogelijkheid alleen gelaten te worden, is noodzakelijker wijs de meeste ernstige bedreiging van het gehele mensenbestaan Maar juist in onze vertechniseerde en vermaterialiseerde maatschappij zijn onnoemelijk veel mensen eenzaam, TO.V.-V.V.Z. Het is V.V.Z. ook nu weer gelukt on geslagen te blijven, hoewel ook in de ze wedstrijd twee maal een achter- stad moest worden weggewerkt. In de eerste helf* had V.V.Z. een licht veld overwicht, maar het gelukte de V.V.Z. voorwaartsen niet de goede T.O.V.- doelman te passeren. Timmer had pech toen hij de bal. over de uitlopende doelman plaatste, maar de bal juist over de lat ging. Na ongeveer 35 min spelen wist de T.O.V.-speler Kaslus met 'n ver schot doelman Van Kooy te passeren, waar door de stand 1-0 in het voordeel van T.O.V. werd. Met deze stand brak ook de rust aan. Na de rust werd na 5 min. spelen de V.V.Z. rechtsbuiten Schaap ge haakt. Uit de toegekende vrije trap wist rechtshalf Van Kooij te doel punten. Kort hierna een mooie V.V.Z.- aanval. Een korte combinatie tussen de zeer goed spelende linksbuiten van Doorn en Timmer. Een voorzet volgde waardoor Hament de stand op 1-2 wist te brengen. Bepaald pech hadden de groen-witten toen de scheidsrechter een onschuldi ge handsbal met een penalty meende te moeten bestraffen. Hierdoor werd de stand 2-2. Na 20 min. spelen in de tweede helft kreeg de V.V.Z.-spil H. van Kooij een elleboog in het gezicht, waardoor hij gewond op de doellijn bleef liggen. De V.V.Z.-verdedigers, in de mening verkerende dat de scheidsrechter zou fluiten, bemoeide zich met hun club makker. De scheidsrechter floot ech ter niet, zodat het voor de T.O.V. rechtsbuiten zeer gemakkelijk werd de stand op 3-2 te brengen. De V.V.Z.- ers gaven zich echter niet gewonnen en het was opnieuw Hament die de stand op 3-3 wist te brengen met wel ke stand ook het einde kwam van deze sportief gespeelde wedstrijd. De stand is nu S.V.P. Hees Rensw. V.V.Z. Valleiv. 3 5 9-2 4 5 9-6 4 5 16-12 4 5 13-10 4 5 11-12 Candia 3 4 10-4 T.O.V. 4 4 9-18 Hulshorst 3 3 9-7 Rood Wit 4 2 9-13 N.S.V.S. 4 2 6-12 Kulan 3 0 4-17 V.V.Z. 2-ZUIDVOGELS 3 Het 2e V.V.Z. elftal wist na een goed gespeelde wedstrijd de beide winst punten te veroveren. Overige uitslagen: C.J.V.V. 4-V.V.Z. 4 5-2 C.J.V.V. 5-V.V.Z. 5 3-5 Jeugd-afdeling V.V.Z. Junioren B.D.C.-V.V.Z. 1-3 Adspiranten Woudenberg-V.V.Z. 3-1. Pupillen H.V.C.-V.V.Z. 2-1. geestelijk geïsoleerd. Deze afzonde ring tegenover een wereld, die over weldigend sterk en machtig is in ver houding tot het eigen individueel be staan. verwerkt gevoelens van mach teloosheid en angst De toenemende verenkeling van de mens is misschien het grootste pro bleem vari onze samenleving, maar het wekt dikwijls de schijn of de mensen zich hiervan nauwelijks be wust of willen zijn. Maar gelukkig kent onze maatschappij ook de barm hartigheid, die de vermaning inhoudt dat geen cultuur duurzaam is zonder een fundamentele verantwoordelijk heid voor de medemens. Die verantwoordelijkheid voor de naaste heeft bij enkele Nederlanders het plan doen rijpen te komen tot oprichting van een stichting, die men sen in nood willen helpen. Hoe is de Stichting Correlatie tot stand geko men? Zoals 't begon De heer D. Coppes (40) redactioneel medewerker van het I K.O.R. en de V.P.R.O. vertelt: „Op Kerstmis 1964 verzorgde de A.V.R.O. een ontspan ningsprogramma voor de radio. Tus sen de nummers door werden echter de luisteraars, die op de een of an dere wijze in moelijkheden verkeer den, opgewekt enkele telefoonnum mers te bellen en hun nood kenbaar te maken. Daartoe stelden ds. Kla- mer, de heer Van Dalen van het Le ger des Heils en ik ons beschikbaar. Het idee was van Jan Moraal, die la ter ook de stoot zou geven tot de op richting van onze stichting. Wij schrokken van de enorme hoe veelheid reacties, die wij kregen. Dat bracht ons op het idee met dit werk door te gaan. Zo kwam de stichting Correlatie tot stand. De A.V.R.Oa gaf ons eens in de veertien dagen vijf minuten zendtijd en dit leidde tot een zeer groot aantal telefonische en schriftelijke reacties. Mensen, die hun nood tegenover ons uitten, mensen die hulp aanboden. Wij krijgen aanbie dingen om hulp van de meest ver schillende mensen. Een student van 18 was er bij, maar ook een blinde man van 80 jaar die vond dat hij .nog wel iets voor een ander kon doen". Wie vragen om hulp Onder degenen die om hulp vragen, vindt men mensen met de meest uit eenlopende moeilijkheden. „Er zijn vooral veel invaliden en bejaarden, die hun nood bij ons komen klagen. Dan besef je eens weer, dat het be jaardenprobleem een van de ernstig ste sociale vraagstukken is die onze samenleving kent", meent de heer Coppes. „Maar ook mensen met huwe lijksmoeilijkheden, gescheiden mannen en vrouwen, ongehuwde moeders enz. doen dikwijls een beroep op ons. Ver der veel mensen met financiële pro blemen, die overigens dikwijls een niet-financlële achtergrond hebben. Daarnaast ook nog heel andere ge vallen. Zo kregen we een brief van een Antil liaan, die al jaren in een bedrijf werkte, daar goed voldeed, maar niet temin geen promotie maakte. Zijn vrouw dacht aan rassendiscriminatie. Toen hebben wij een onderzoek inge steld en bleek inderdaad dat de man werd tegengewerkt. Toen maakte hij meteen een sprong omhoog ln de be drijf shiërarchie. We krijgen natuurlijk ook eenvoudige gevallen. Een oud vrouwtje uit Ede zat met een huis vestingsprobleem en belde mij op Een uur later krijg ik een telefoontje van een rotaryclub uit de zelfde gemeen te of de stichting hulp kon gebruiken. Toen kon ik ze meteen naar dat da metje toesturen en werd de zaak nog dezelfde avond geregeld. Ik kreeg ook een telefoontje van een bejaarde dame uit Vlaardingen, wier vriendin kortgeleden was verhuisd naar Breda, omdat de familie die voor haar moest zorgen daar woonde. Bei de vriendinnen misten elkaar erg maar hadden geen geld om regelma tig naar elkaar toe te gaan. Toen hebben wij het via relaties zo gere geld, dat de dames regelmatig een lift krijgen en elkaar zo wekelijks kunnen ontmoeten." Poging tot kennismaking Maar niet altijd gaat het zo eenvou dig om de verbindingen te leggen. „Wij willen twee mensen, die het ons hebben gevraagd met elkaar in con tact brengen. Een contact, dat van beide kanten als geheel vrijblijvend moet worden beschouwd Het is im mers niet meer dan een poging tot kennismaking. Wij kunnen slechts af gaan op de gegevens die wij hebben en kunnen hoogstens vermoeden dat een ontmoeting kans van slagen heeft Bestaat er niet het gevaar dat avon turiers en andere lieden met twijfel achtige bedoeling contacten probe ren te leggen via Correlatie? De heer Coppes: „Die kans maken we zo klein mogelijk. In de eerste plaats door informaties in te winnen over de mensen, die hulp zoeken of aan bieden. In de tweede plaats door niet de plaats in te gaan nemen van des kundigen, onder wier behandeling men staat of door van onze stichting een soort huwelijksbureau te maken, wat ze immers ten enenmale niet is. Gelukkig werken enkele mensen, die op het terrein van het maatschappe lijk werk hun sporen hebben ver diend, nu ook voor ons. Uiteraard ge heel vrijwillig. Want onze financiële riemen zijn kort en dat betekent in zekere zin een rem ons werk uit te bouwen." (Misschien mogen wij hieraan toe voegen dat giften aan de Stichting Correlatie overgemaakt kunnen wor den op postgiro no. 617607 te Hilver sum en dat het correspondentieadres luidt: Drie Jofferengaarde 25, Odijk). f 2,75 voor Soest, Soestduinen en Soesterberg en f 3.40 voor andere gemeenten. Zij, die het abonnementsgeld van de Soester Courant voor het vierde kwartaal nog niet hebben gegireerd, verzoeken wij beleefd dit thans te doen. Direct na 1 oktober wordt voor alle abonnementen waarvoor nog geen betaling heeft plaats ge had, een kwitantie aan de in casseerders afgegeven. Bij tijdige betaling wordt dub bele betaling voorkomen. Beta ling per giro en per incasseer der komt n.1. veelvuldig voor. Het is dezer dagen 25 jaar geleden, dat de Herv. Evangelisatie door Ds. Van Schalk werd opgericht. In ver band hiermede wordt er op donderdag 29 september om 7.30 uur een herden kingsbijeenkomst gehouden, waarin zal voorgaan de oud-voorzitter ds. D. M. Jalink, pred. te Hoorn. Medewerking zal worden verleend door het Zangkoor „Sursum Corda" en een muziekkorps van het Leger des Heils. i

Soester Courant | 1966 | | pagina 3