Sardinië Telefoonnummer ziekenauto 5980 Voorstellen voor de Raadsvergadering van 19 oktober Zijn er te veel reisbureaus Krabbels van Knelis Volkspartij voor Vrijheid en Democratie en Soester IJsvereniging In de greep van de misdaad Zaterdagvoetbal W. G. Bouwman onderscheiden met het gouden U.L.G.-insigne Hees-Nieuws B.D.C. handbal Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND annulering voorlopige KOOPAKTE. Mevrouw R. C. D c. Blok-de Jonge. Prins Hendriklaan 48 te Soest, ver zoekt de voorlopige koopakte van een perceeltje grond, gelegen nabij de Prins Hendriklaan te annuleren. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar. SUBSIDIE BIJ HUREN VAN ZALEN. Angezlen het. als gevolg van de thans geldende prijzen, voor diverse vereni gingen niet mogelijk is zalen te hu ren en daardoor hun activiteiten niet tot ontplooing kunnen brengen, ko men B. en W. met een voorstel onder bepaalde voorwaarden een subsidie te verlenen. SUBSIDIE VAN LICHAMELIJKE OP VOEDING EN SPORT. Aan plaatselijke verenigingen, werk zaam op het gebied van de lichame lijke opvoeding en de sport buiten schoolverband, kan subsidie worden verleend. Deze subsidie zal per ver eniging 100 - bedragen alsmede 1.50 per lid in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar, terwijl 50 in de kosten van medische sportkeuring door de ge meente zal worden gedragen. Op 19 oktober zal de raad over dit voorstel beslissen. BENOEMING HOOFDLEIDSTER OPENBARE KLEUTERSCHOOL. Ter voorziening in de vacature van hoofdleidster aan de openbare kleu terschool te Soestdijk bieden B. en W. de navolgende voordracht aan 1 Mevrouw P. L. v. d. Woord-Slooff. thans waarnemend hoofdleidster aan deze kleuterschool. 2 Mejuffrouw N Braai .an. hoofd leidster aan 'n openbare kleuterschool te Amsterdam, wonende te Bussum. 3 Mejuffrouw G. E. Schuur, leidster aan een openbare kleuterschool te Maarssen. wonende te Utrecht. VERBETERING URINIORS. Het bestuur van de stichting „Van der Huchtscholen" verzoekt de raad om verbetering van vier uriniors. Aangezien deze uriniors niet voldoen aan de daaraan te stellen eisen, stellen B en W. voor de hieraan verbonden, kosten tot een bedrag van 900.- te voteren. ONTHEFFING ..ZONEVERORDENING HINDERWET". Tegen een verzoek van J. Plekke- poel. Postweg 44 te Soesterberg, tot verlening van ontheffing van het be paalde in artikel 1 van de ..Zonever ordening Hinderwet", voor 't oprich ten. van een benzine-installatie van 600Ö liter op het achtererf van ver meld perceel hebben B en W. geen bezwaar. NIEUWE GASKACHELS OPENBARE KLEUTERSCHOOL. Ter vervanging van een tweetal olie kachels. die de laatste jaren niet meer voldoen, stellen B. en W. voor een meer bedrijfszekere aardgasver- warmingslnstallatle voor de openbare kleuterschool aan te schaffen. B. en W. stellen voor het benodigde krediet tot een bedrag van 1 3500.- hlervoor te voteren. EERVOL ONTSLAG. B. en W. stellen voor op haar verzoek aan mevrouw M. Blok-Brand eervol ontslag te verlenen als hoofdleidster van de openbare kleuterschool te Soes terberg. Deze verenigingen hebben niets met elkander gemeen, maar beiden hielden gisteravond een belangrijke vergade ring. Daar beide bijeenkomsten een meer uitvoerig verslag vragen, zullen wij het verhandelde in ons nummer van vrijdag a.s. weergeven. Reizigers naar het Italiaanse eiland Sardinië ontvangen, voordat zij daar aan land komen, van de Italiaanse reisbureaus landkaarten van het eiland, waarop met rode inkt lijnen zijn getrokken rond gebieden, die de toerist zal hebben te mijden. Deze gebieden welke op de kaart zijn vermeld als gevaar lijke zone. worden door de Italiaanse gendarmerie zwaar bewaakt. De daar woonachtige boeren, landarbeiders en herders, zijn in veel gevallen gangsters geworden. Sardinië, in haar geheel omspoeld door de Middellandse zee, is een eiland geworden van de grootste contrasten die maar denkbaar zijn. Openlijk wordt daar aan de bezoeker de bittere armoede naast grote rijkdom getoond. GEVAARLIJKE ZONES In het noord-oostelijk deel van het eiland, aan de kust. de Costa Smeral- da Smaragdkust) geheten liet de Aga Khan (voorheen prins Karim) een groot aantal smaakvol ingerichte en van alle gemakken voorziene bun galows bouwen, welke om. worden bewoond door Amerikaanse. Engelse, Franse en Italiaanse filmsterren, mil jonairs en vorstelijke personen, waar onder o.a prinses Soraya van Perzië, prinses Margaret van Engeland en LAGE VUURSCHE-S.E.C. 1-4 De wedstrijd Lage Vuursche-S.E C. is een overwinning geworden voor de beter spelende ploeg uit Soest Al di rect na de aftrap was het SEC. dat de toon aan gaf en veel beter voetbal toonde, wat al direfct 2 punten op leverde. Er was slechts 10 min. ge speeld toen v. d Loon reageerde op een goede voorzet van Wolfssen. Hij kon de bal voor de eerste maal achter de doelman van de Vuursche depo neren. De scheidsrechter echter had buitenspel geconstateerd en het werd een doeltrap. 2 min. later was het de zelfde speler, die het nog eens pro beerde en nu was het raak 0-1. De Vuursche bleef fel aanvallen maar spil Staal en zijn backs schitterden en lieten geen enkele doorbraak toe. In de 17e min. een aanval van Lage Vuursche. welke werd afgeslagen. Di rect hierna werd Nijhuis gelanceerd en voor de tweede maal had de ke per het nakijken. 0-2. S E C. bleef aanvallen en menige kans om te scoren ging verloren. Na rust hetzelfde spelbeeld. Een bete re S E C -ploeg waar veel meer gevaar in schuilde. In de 7e min. van de 2e helft was het Sengers die de ach terhoede uit elkaar trok. Zonder de bal af te geven ging hij door en liet het derde doelpunt voor SEC. aan tekenen. 0-3. De Soesters waren oppermachtig en het gehele elftal werkte hard. In de 22e min was het de slimme v. d. Loon. die met een rush door de ach terhoede trok en er 0-4 van maakte. Toen het laatste kwartier naderde ging Lage Vuursche met man en macht nog eens tot de aanval over. waarbij het menigmaal fors toeging. Met nog 13 min. te spelen was het SEC.-keeper Kramer die te onbe heerst optrad, waarvoor een penalty werd toegekend. Maar G. v. d. Andel deed dat zo onbeheerst dat hij de bal overschoot. SEC. hield het doel nog steeds schoon, maar In de 44e min, was het weer door een overtreding binnen het strafschopgebied, dat Lage Vuursche voor de twee maal een panlty mocht nemen. Nu werd deze kans goed be nut en zo kwamen ze dan toch nog aan een verdiend tegenpuntje. S.E.C. 3-WOUDENBERG 4 3-3 Het derde elftal van S.E.C. zaterdag heeft het in de eerste competitiewed strijd niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel, na lange tijd voor gestaan te hebben. De eerste 30 min ging het over en weer tot S.E.C. op een gelukkige wijze aan een doel- puntje kwam door een verkeerde te rugspeelbal van de back. 1-0. Met deze stand kwam ook de rust. In de tweede helft ging S.E.C. iets beter spelen maar het echte gevaar bleef uit tot na 14 min. Tolboom, na een hevige scrimmage voor het doel. de bal achter de doelman kon plaat sen. 2-0. Dat kon de ploeg uit Woudenberg blijkbaar niet goedkeuren, want er waren slechts 2 min, nodig voor een tegenpunt door Vink. 2-1. Dezelfde speler wist na 10 min. dit kunstje nog eens te herhalen en zo kwamen zij spoedig tot de gelijkmaker. 2-2. Maar SE C. nam weer de voorsprong door Kaats. S.E.C. dacht de wedstrijd nu gewonnen te hebben maar zij verga ten. dat ook Woudenberg de winst wel wilde meenemen. 5 min. voor tijd wist de goalgetter Vink van Woudenberg weer gelijk te maken 3-3. Wanneer de S.E.C.-ploeg wat meer trainde, dan zouden er echt wel kan sen voor hen zijn weggelegd. De heer W G. Bouwman (74) uit Soest heeft tijdens de viering van het 125-jarig jubileum van het Utrechts Landbouw Genootschap in Utrecht, samen met nog enkele andere leden, die zich voor het schap hebben inge spannen, de gouden U.L.G.-speld uit gereikt gekregen. De heer Bouwman werd in 1935 benoemd tot secretaris van het schap, welke funktie hij tot 1960 bekleedde. Toen hij op 68-jarige leeftijd als zodanig bedankte, werd hij voor zijn verdiensten voor het U.L.G.dat het op één na de oudste landbouwgenootschap in ons land is, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In de fraaie jubileumuitgave van het Utrechtse Landbouw Genootschap staat een interview afgedrukt met de heer Bouwman, die in Soest-Zuid de villa Dennenoord bewoont. Hij begon zijn loopbaan in het voormalige Ne derlands Oost-Indië in dienst van de H.V.A. Twee jaar na zijn repatriëring ging hij zijn krachten wijden aan het U.L.G.. waar hij de taak van de heer A. P. van Lutterveld uit Groenekan overnam. Niet alleen als secretaris van het schap, maar ook In dezelfde funktie bij de Ring Utrecht van het Centraal Bureau. De heer Bouwman werkte ongeveer 20 jaar samen met de oud-voorzitter, de huidige commissaris van de ko ningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Saendenburg. In de oorlogsjaren heeft hij drie jaar lang doelloos rondge zworven. niet alleen zonder werk maar ook zonder huis, want de Duitsers hadden zijn woning gevorderd. Hij was toen dankbaar voor een kamertje, dat een Soester landbouwer hem in zijn boerderij aanbood. ..Na de oorlog", aldus de heer Bouw man in het interview. ..heb ik mij in het bijzonder kunnen wijden aan dat deel van mijn werk. dat ik primair beschouwde. Dat was de bevordering van het onderwijs. Door de aktiviteit van het U.L.G. zijn een aantal in Woudenberg gegeven cursussen uitge groeid tot een machtig scholencom plex met een breed onderwijsprogram ma." ..We^t u waarom de Utrechtse land bouw lange tijd geen gelijke tred heeft kunnen houden met die in de andere provincies? In de eerste plaats door gebrek aan ontwikkeling van de boe ren en verder door de lage pachtta- rieven. die geen stimulans waren om uit de grond te halen wat erin zat. Nu is die situatie geheel anders. Me de dank zij het onderwijs". ..Met mensen, die een brede ontwik keling hebben, kun je wat beginnen. Die hebben een kritische blik. Niet alleen een technische ontwikkeling hebben de boeren nodig, maar ook een algemene. Ik vind het wenselijk, dat de laudbouwers ook een vreemde taal leren, bijvoorbeeld Engels. Die grotere ontwikkeling is ook nodig voor de vrouwen. Daarom zijn de land- bouwhuishoudscholen noodzakelijk. Na de oorlog was er een stijging van de belangstelling voor het onderwijs merkbaar. Zo groot werd de toeloop van leerlingen, dat het zelfs nodig was landbouwhuishoudscholen tijde lijk in ongebruikte koestallen onder te brengen. Het is een prettige her innering eraan te hebben meegewerkt het ontwikkelingspeil van de boeren omhoog te brengen", aldus de onder scheiden heer Bouwman. Hij wees er voorts op. dat de boerenstand meer werk moei maken van de afzet van de produkten. hetzij in coöperatief dan wel in speculatief verband. De heer Bouwman heeft ook nog wel enige kritiek. In de eerste plaats over wat hij noemde het overtrekken van de recreatiebehoefte. „Natuurlijk moet er gezorgd worden voor de stedelin gen, maar de daarvoor bruikbare gron den moeten primair gebruikt worden voor agrarische doelstellingen en voor de huizenbouw. Over recreatie gesproken - aldus de heer Bouwman - is het goed eraan te herinneren, dat het grootgrondbe zit ertoe heeft bijgedragen, dat veel recreatiegebieden behouden zijn. In dien die grond in handen was ge weest van kleine boeren, zou deze goeddeels zijn omgezet in cultuur grond. die dan door de slechte bodem structuur van inferieure kwaliteit ge weest zou zijn. haar echtgenoot Slr Tony Snowdon, prins Albert en prinses Paola van Bel gië, het vorstenpaar van Monaco, het groothertogelijk paar van Luxemburg en koning Konstantijn van Grieken land en zijn echtgenote koningin So- phia. Deze bungalows toonden aan de oor spronkelijke bewoners van het eiland hoe mooi en goed het leven zonder werken wel kan zijn, wanneer men tenminste de beschikking over zeer veel geld heeft. Doch de oorspronke lijke bewoners, de boeren, de landar beiders en de herders hebben het voornoemde in omgekeerde volgorde; werk maar geen geld en erger nog, ln veel gevallen ook nog geen werk. Schrille tegenstelling De regering ver weg ln Rome. liet op Sardinië fabrieken bouwen en ging in bepaalde delen van het eiland over tot een beperkte industrialisatie, ter wijl technici en vakbekwame handar beiders werden aangetrokken tegen een maandloon van circa 900,—. Wat opviel was echter, dat deze industria lisatie geen werk gaf. geen werk be tekende voor de eigenlijke bewoners van het eiland en de „welvaart" ging dan ook in alle opzichten aan hun neus voorbij, vooral ln de dorpen en op het platteland, waar men zich moest behelpen met een gemiddeld jaarinkomen van 750,— tot 850,—, hetgeen zeer vanzelfsprekend ln schrille tegenstelling stond met datge ne wat door de technische en de vak lieden werd verdiend. De boeren, landarbeiders en herders op Sardinië stalen voorheen het vee bij hun buren en gelijken, om zo doende de pacht te kunnen betalen, nieuwe schoenen te kopen, zich een enkele maal per jaar dik te eten en zat te drinken. Toen hielden ze hun lot- en bedrijfsgenoten nauwlettend in de gaten en doen dit thans met de zelfde ijver de technici en de vaklie den ln de nieuwe en jonge industrie gebieden van het eiland. Zij zagen daar veel nieuwigheden en wilden ook een koelkast, een radlo- en/of televisietoestel, een stofzuiger en een elektrische strijkbout. Zo begon het kwaad en het woekerde voort en nam ln de loop van de tijd in om vangrijkheid toe. De statistieken maakten melding van het feit, dat in de maand juli van dit jaar. op Sar dinië tien mensen van het leven wer den beroofd en enkele honderden uit geschud in de juiste zin van het woord, terwijl ook afpersing zeer veel toepassing vond. doch de daders ble ven veelal onbekend. Toenemende angst Enkele, natuurlijk onbekend geble ven personen, barricadeerden ln de vroege morgenuren van de 4de augus tus j.1. rijksweg nr. 129. die het noor den van het eiland met het zuiden verbond en overvielen ongeveer 30 passerende auomobilisten, die van hun geld en andere waardevolle voorwer pen werden beroofd. Op 19 augustus werd de grootgrondbezitter Salvatore Pintus, onder de ogen van zijn fami lieleden, door twee tot de tanden ge wapende bandieten ontvoerd, na eerst zwaar mishandeld te zijn. De ontvoer ders eisten wat later een losgeld van 30 miljoen lire. terwijl tot nu toe elk spoor der belde daders ontbreekt. Op Sardinië ls de angst onder de bo nafide bewoners (het eiland telt 1,4 miljoen inwoners) zeer groot, tenge volge waarvan aangifte van de ge pleegde misdrijven bij de politie veel al achterwege blijft, bevreesd als men ls voor de represailles der gangsters. De Aga Khan heeft thans, ter be scherming van zijn uitgebreide bezit tingen aan de Smaragdkust en ter be veiliging ook van zijn gasten en huurders een goedbewapende veilig heidsdienst ingesteld, doch de hoge gasten welke in zijn bungalows ver blijven. verlaten om de beurt Sardi nië. terwijl industriële ondernemingen en bankconcerns in binnen- en bui tenland. weigeren op het eiland nieu we Industrieën te vestigen of kapitaal te investeren. Het vakantieseizoen 1966 is practisch voorbij en de reisbureaus kunnen langzamerhand de balans op gaan ma ken. Voor de directie van menig bu reau zal dit een ietwat zorgelijke be zigheid zijn. Het is een publiek ge heim dat de meeste reisbureaus met relatief lage winsten werken, terwijl de kosten een voortdurende stijging vertonen. Door de scherpe concurren tie zijn de reisbureaus niet altijd In staat deze stijgende kosten door hoge re tarieven op te vangen. Dit heeft tot gevolg, dat sommige bureaus in een minder gunstige financiële positie zijn geraakt. Dat is natuurlijk ook op het ministerie van economische za ken geen geheim meer. Vandaar dat er nu een onderzoek is geprojecteerd, waarbij moet worden vastgesteld of er een wettelijke regeling nodig is voor alle reisbureaus. „KLEINTJES" IN DE VERDRUKKING Het toerisme is na de tweede wereld oorlog uitgebreid tot een machtige in dustrie. Doch evenals in zovele ande re bedrijfstakken moeten ook op het terrein van het reiswezen de zwakke ren wijken voor de sterken. De finan ciële positie van sommige reisbureaus is uiterst zwak en de winsten die zij maken zijn zo beangstigend laag, dat de kleinste tegenslag funest kan zijn. Volgens de directies van enkele reis bureaus ligt de oorzaak van deze ont wikkeling voor de hand. „De concur rentie neemt elk jaar meer toe. Niet alleen gaan steeds meer Nederlanders met vakantie, maar steeds meer toe risten gaan hogere eisen stellen aan comfort e.d zonder dat zij bereid zijn er veel meer voor te betalen. Om een voorbeeld te noemen: het reizen per vliegtuig neemt meer en meer toe. De grotere reisbureaus kunnen wel vliegtuigen charteren zonder dat hun financiële positie in gevaar komt. Maar de kleinere organisaties willen niet achterblijven. Ook zij organise ren vliegreizen. Ze nemen dan zeer grote risico's. Want als het vliegtuig eenmaal is besteld, moet het ook be taald worden, ook al zou achteraf blijken dat zich onvoldoende reizigers hebben opgegeven. Dit gebeurt nogal eens en dat betekent natuurlijk een gevoelig, moeilijk op te vangen ver lies. Bovendien moeten aan de boe kingskantoren vaak hoge commissies worden betaald (10 15%)." Wel betrouwbaar Zijn er in ons land niet te veel reis bureaus? „Inderdaad" zo menen onze zegslie den. „dat is de grote ellende. U kunt het vergelijken met het levensmid- delenbedrijf. Daar wemelt het ook van kleine bedrijven die elkaar bij 't leven af beconcurreren maar ln steeds groter getale het bijltj-e er bij neer moeten leggen. Een soortgelijke ont wikkeling zal op den duur het reiswe zen bedreigen. Weliswaar kunnen reis bureaus zich tegen risico's verzekeren, maar het spreekt vanzelf dat de ver zekeringmaatschappijen zeer hoge pre mies vragen, waarvoor menig reisbu reau terug zal schrikken." Bij de Nederlandse Relskamer heerst overigens de indruk dat de meeste reisbureaus wel betrouwbaar zijn. Wij letten in het bijzonder op de voor lichting. die de bureaus hun cliënten geven. Een voorlichting die sober dient te zijn en die de reizigers de dingen niet mooier voorspiegelt dan ze zijn. Je kunt in folders niet van riante hotels spreken, als het maar een gewoon pension is. Je kunt niet van een fraai uitzicht op een bosrijke natuur spreken, wanneer het uit zicht van je hotelkamer belemmerd wordt door een hoog flatgebouw of een drukker parkeerruimte. De voor lichting moet betrouwbaar zijn en on ze indruk is dat de meeste reisbu reaus aan die eis wel voldoen." Niet reëel Bij de Nederlandse Relsvereniging heeft men de indruk, dat de vakan tiegangers over het algemeen niet te klagen hebben over de service van de reisbureaus. „Meestal zijn de hotels goed en is het eten prima, Goed. hier en daar kan het wel eens tegenval len. maar dit zijn uitzonderingen. Na tuurlijk zijn er ook vakantiegangers, die nooit tevreden zijn. Zij veronder stellen dat ze tegen een lage prijs in de meest luxueuze hotels kunnen lo geren. Tja. dan valt het natuurlijk tegen, maar zo'n verwachting is niet reëel. Je gaat trouwens niet ln een hotel om te wonen, maar om er te slapen." Maar hoe goed de service van het gemiddelde reisbureau dan ook mag zijn. de financiële positie van ver schillende reisorganisaties blijft zorge lijk! Zou een wettelijke regeling even tuele ontsporingen kunnen voorko men9 Vele reisbureaus voelen niet erg voor een dusdanige regeling. Een zegsman van de Algemene Nederland se Vereniging van Reisbureaus, waar bij alle bona-fide organisaties zijn aangesloten, ziet overigens wel voor delen in een wettelijke regeling. „Het kan zijn voordelen hebben dat er be paalde eisen worden gesteld aan de financiële draagkracht van de bu reaus. Ook kunnen er bepaalde eisen wor den gesteld aan de bekwaamheid van degene, die het bureau leidt. Maar toch ksn een wettelijke regeling geen ongelukken voorkomen. Voorwaarde nummer 1 is. dat de reis bureaus zichzelf beperkingen opleg gen. wanneer hun financiële toestand daartoe aanleiding geeft. Als je twee ton in je kas hebt zitten, kun je geen verplichtingen op je nemen, die soms in de miljoenen lopen. Want valt de belangstelling van de toeris ten voor bepaalde reizen tegen, dan zit men lelijk ln het schip." HEES-CANDIA '66 1-1 Hees heeft zaterdag genoegen moeten nemen met een 1-1 gelijk spel tegen Candla uit Rhenen. Direct na de aftrap had Hees een licht overwicht en in deze periode ontstonden enkele zeer doelrijpe kan sen, welke echter door Bosman, Van Es en Hardeman werden gemist. Na 25 minuten kroop Hees door het oog van de bekende naald toen een kopbal van de rechtsbinnen van Can dla uit een hoekschop tegen de paal belandde en direct daarna de links binnen uit een vrije trap. even buiten het strafschopgebied, buiten bereik van keeper Tempelaars, tegen de lat schoot. In de TOste minuut kwam Hees op 1-0 door een doelpunt van Van Es. die inschoot na goed aange ven van Walet, De Candia keeper kon de bal niet onder controle krijgen, waarop Van Es de terugspringende bal goed inschoot. Hierna kwam Can dia sterk opzetten, wat in de 40ste minuut de gelijkmake opleverde (1-1) door de linksbinnen, welke speler door de Hees-defensie onvoldoende werd af gedekt. Met deze gelijke stand brak de rust aan. Direct na de thee drong Hees sterk aan, maar door schotloosheid van de voorhoede kwam men niet tot doel punten. Zeer goede kansen ontstonden in de 6e minuut voor Bosman, die hoog over schoot, ln de 10de minuut voor Van Es en ln de 15e minuut voor Wa let. zij wachtten echter te lang met schieten, waardoor de goede Candia- verdediglng steeds kon wegwerken, zij het verschillende malen ten koste van hoekschoppen, die allen slecht wer den genomen. Bijna kwam Hees 5 minuten voor tijd achter door een goed schot van de Candia-rechtsbinnen, dat tegen de lat kwam en even later moest De Ruijter op de doellijn redding bren gen na verkeerd uitlopen van de Hees-keeper. Het einde kwam met een 2-tal corners voor Candla. Resume rend mag gezegd worden dat het ge lijke spel wel de juiste verhouding was. maar Hees voelde in deze wed strijd sterk het gemis van een afron- der. De Hees-defensie speelde een goede wedstrijd, hetgeen voor de toe komst goede perspectieven opent. JONATHAN 2-HEES 2 Deze wedstrijd werd uitgesteld. D.O.S.C. 4-HEES 3 0-6 Deze wedstrijd is door de Heesjon gens gewonnen zoals reeds werd voor speld. De doelpunten werden gemaakt door Rauch (4x) en Van Brienen (2x). HEES 4-SPARTA 5 2-1 De oude Hees-gar'e heeft het goed gedaan. Het werd 1-0 door Van Bak- kum. 1-1 na een bal in eigen doel door Bloemendal en 5 minuten voor het einde een kopbal in eigen doel door de spil van Sparta. KLAVERJASSEN HEES Hedenavond om half 8. begint het klaverjasconcours. Gedurende 6 avon den zal elke veertien dagen worden gespeeld Het inschrijfgeld bedraagt 1.50 per avond. Voor de 3 best ge- klasseerden zijn na 6 avonden zeer fraaie prijzen beschikbaar. Hees hoopt dat alle leden en dona teurs aan het concours zullen deel nemen. Ook voor de toepliefhebbers wordt op dezelfde avonden een con cours gespeeld. De dames senioren speelden zondag tegen Laren zonder Mieke van Leeu wen. die altijd goed is voor enige doelpunten. Het was voor de B.D.C. dames een moeilijke wedstrijd, daar de dames van Laren vaak niet op de juiste wij ze speelden. Daar ook de scheidsrech ter zeer lankmoedig was werd er van de Soester dames het uiterste aan zelfbeheersing gevergd. Vooral aan- valster Nel Brons had het zwaar te verduren. Met een ver aanvalsschot over de ver dediging heen maakte Barr.- van Leeuwen voor B.D.C. 1-0. waarmede de rust aanbrak. Na rust maakte Laren gelijk. Anny Wigtman werd gedurende een lange rush enkele keren ongeoorloofd aan gevallen wat de scheidsrechter blijk baar ontging. Zij zette echter door en met een fraai diagonaal schot maakte zij 2-1. Laren maakte 2-2. doch Nel Smeeing maakte met een gevaarlijke schuiver 3-2, welke stand ook de eindstand werd. In de verdediging deden keep- ster Mary v. d. Deijssel en Wil Smee ing uitstekend werk. Een moeilijk en zwaar bevochte zege. welke zeer ver diend was. De dames van B.D.C staan nu met 8 punten uit 4 wedstrijden boven aan de ranglijst. De heren sen. 1 deden het ook goed in de le klasse. De wedstrijd tegen U.H V. 1 werd in een zeer hoog tempo gespeeld en al spoedig werd de score opgevoerd tot 6-2 voor B.D.C. Kort hierna kreeg te tegenpartij een straf- worp te nemen welke prompt werd benut. Stand 6-3 waarmede de rust aanbrak. Met deze voorsprong deed B.D.C het wat kalmer aan. zodat de tegenpartij al gauw op 7-5 gevaarlijk dicht bij de Soester heren kwamen. Het ge vaar ziende versnelde zij het tempo en de eindstand was een 10-5 over winning voor B.D.C. Doelpunten kwamen van: Rudy en Ronald Surstedt. Herman Demmers. Jan van Velsen en v. d. Mast. Keeper Smeeing was weer geladen, terwijl de verdediging onder Ton van Asch vele malen opruimingswerk verrichtte. Dames jun. 1 waren op bezoek bij Sport Vereent te Utrecht en zette daar hun overwinningsrace voort. Er werd gewonnen met maar 10-0. In totaal werden gespeeld 4 wedstrijden met 41 voor en 2 tegen. Hiervan kwamen 21 doelpunten van de hand van Nel van Leeuwen. Dames jun. 2 speelden tegen het ster ke Fortisimo uit Cothen en verloren slechts met 6-8. Dames adspiranten speelden een oefenwedstrijd tegen elkaar en laat nu het 2e winnen met 11-7. Dames pupillen speelden te Bussum 2 wedstrijden tegen Laren en B.H.C. Twee overwinningen met 5-0 en 4-0. Ook zij speelden nu 4 wedstrijden waaruit 8 punten kwamen met 18 voor en 1 tegen. Keepster Joke Vos schijnt iets te leren van haar oudere clubgenoten. Heren sen. 2 speelden tegen Spirit 2 in Utrecht met slechts 8 spelers. Uit slag 15-2. Heren jun. speelden tegen Olympia die zij wat hebben onderschat en dan ook verloren met 6-7. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 2 OKTOBER 12.00 uur Dames jun. B.D.C 1-Olym- pia. 13.00 uur Heren sen. B D.C. 2-R H.C. 14.15 uur Dames sen. B.D.C.-S.D.O. 13.00 Dames jun. Eendracht-B D.C. 2. 13.00 uur Heren sen. Laren 1-B.D.C. 1 (beide elftallen zijn nog ongeslagen). 12.00c. uur Heren jun. ranje-B.D.C. 12.00 uur Dames adspiranten B.D.C.- Celeritas. 13.00 uur Dames adspiranten B D.C. 2- Laren. Dii H. W. Vellinga Korte Brtnkweg 28 - Soestdijl: Telefoon 2731 Begrafenis. Crematie, Transport (Rouwkamer) Ajje 't ming vraogt mok zelge dak me- raokels enote heb van de motersport ln Soesduune. Jonges jonges, wat was ut me daor zongdag een lewaoi. Die motore glnge tekeer, daor vaalt Kneliao bie in t niet. t Is jaamer, dat ze d'r nie bie was dan had ze us kenne heure, dat ze us een keer overstemd wier. Maor goed. 't doeter ok eigeluk nle zo bar toe. waant daorveur bin lk netuurluk nie gaon kieke. Ik ging kie- ke om moterriejers te zien vaale en opstaon, waant da's een meraokels mooi gezicht. Noeng binne d'r meschien minse die zeige: Knelis. as jie vaalt laache wul- Ue toch ok nie. maor daor zit netuur luk wel een bietje verschil tusse. Die ogeblik ongderuut kenne gaon en da's moterriejers weete, dat zullie elluk mit ming nie zo. Die moterduuvels vingden ut trouwes zelluf heulgaor nie arreg as zullie een keertje valle, al kost ut netuurluk wel een boel straaf- punte. En die binne d'r wat evaale zongdag. Gin wonger veur wie weet hoe zwaor ut perkoers was. Ik kan ut weete, waant zongdagmarrege in alle vruugte, toen iedereen nog sliep, bin ik stie- kum an 't fietse eweest in Soestduune. Ik mot eerluk zeige, dattut ming nie meeviel. Ik hepput wel ehaold netuurluk. waant ming cediesie is meraokels, maor om te zeige: Knelis, je ree net zo as in 1892 in Boertaange (Fr.), nee daor was ut nie goed enoeg veur. Ik hep wel veurzichtug edaon en ok wel aordug goed ereeje. maor ut duur de veuls te laang. Ik zou wel buute de prieze evaale weze. waant ik zou nao sluutingstied pas binne ekomme weze. Gelukkig kon ik ut zongdag nog net redde om op tied weg te weze. aan- ders had ik meschien wel ongder zo'n moter trecht ekomme. En ik zitter nog aaltied liever op as dat ik d'r ongder leg. Ik bin nogal bekend in de moterwe reld en ik zag d'r een heul stel ouwe bekengde. En ut zatter dik in. dat ik op de moter ok nog us een rondje zou motte maoke. Daor had ik eerluk ezeid wel barre zin in. maor ik hepput toch maor nie edaon. Eigeluk uut sportlviteitsoverweginge. Waant as ik op een moter zit. bin ik nie meer te houwe. Dan neem ik ut purkoers effe en dan ister eigeluk gin aordugheid meer an. Dan sleep ik alle prieze weg. Nee, ik heb ming zongdag in Soes duune maor een bietje afziejug ehou- we en daor hek wel verstaandug an edaon. daacht ik zo. Maor ik had d'r geleuf ik nog verstaandugger an edaon om heulemaol maor nie te gaon. waant ik bin d'r nog doof van. Da's in zoverre een veurdeel, dak noeng Kneliao nie meer heur as ze us wat lilluks teuge ming zeit. En da's netuurluk ok wel aontrekkeluk, waor of nie? GEBOREN: Jacqueline Aleida dochter van H. F. van Breukelen en J E. C. Kuijer, Kerkpad N.Z. 41. Petronella Mar- garetha Maria, dochter van W Blan- kestijn en M W. Smink. Kerkdwars- straat 16 Marjolein Paulinc Mar- tha. dochter van P. P. Brandsen en H. E. de Wit. Prof Lorentzlaan 227, Soesterberg. Roelof Wilhelmus, zoon van R. A. Hoksbergen en P. van Keulen. Birkstraat 143. Mirjam, dochter van H. J. Duinsbergen en S. Schut. Amersfoortsestraat 29a. Soes terberg. Paul. zoon van L Lub en G. J. W. Been, A. Paulownalaan 4. Eric Paul. zoon van H. van Ginkel en H. Wolvetang. Troelstrastraat 69. Yvonne. dochter van J Wiss en O C. Veenendaal v. d Veldeplantsoen 41. Karen, dochter van C. W. A. Schmale en A. Hoeve. Insingerstraat 62. Adrianus Johannes. zoon van A. J Houtveen en J. M. M. Brouwer. Plasweg 35. Danielle. dochter van F. Naber en M. C. A. Kiekens. Alb. Cuyplaan 73. Astrid. dochter van G. Borg en A. van t Hoog. Postweg 82. Soesterberg. Mare Elwin. zoon van D. Duijm en M A. Vos. Fr. Hals laan 7. Jolanda Maria, dochter van C. G. Sakkers en A C. M. Lambregts, Laanstraat 30. Gerardus, zoon van G. van Tamelen en C. L van Stee nis, Koningsweg 9. Jacob Arie. zoon van A. J. A. H, Lock en J. A. M. van Doorm. Den Blieklaan 25. ONDERTROUWD: Johannes Gijsber- tus van der Kleij. Koninginnelaan 31 en Christel Clara Cornelia van Bee- kum. Schaepmanstraat 33. Willem Kapteijn, wonende te Wyoming. prov Ontario in Canada en Adriaantje Loen. Van Lenneplaan 46. Frederik Adriaan de Wit. Walraven van Hall straat 14. Oss en Anastatia Gratiana Maria Smorenburg. Generaal Winkel manstraat 62. Hans Joachim Grafe, Lerchenstrasse 78. Gevelsberg Duits land en Anna Johanna Francisca Ma ria van den Brink. Kerkdwarsstraat 4. Ingnazio Gallo. wonende te Cal- tagirone in Italië en Maria Koster. Klaarwaterweg 94. GEHUWD: Jacob Andries Smit. For- merum 4. Terschelling en Inge Eliza- beth Treuren. Amersfoortsestraat 85. Marinus Pastunink Amersfoortse straat 48 en Alida Catharina Peek. Amersfoortsestraar 48. Eddy Hen- dricus de Lang. Heideweg 33 en Carla Bruins, Schoutenkampweg 10. John Joseph Stefaniak. Kamp Nieuw Am sterdam. Zeist, en Marjolain Stien Nooder. Generaal Winkelmanstraat 11 OVERLEDEN Cornelia Maria Um- mels. 68 jaar. weduwe van L. P. H de Ridder. Bezuidenhoutseweg 57. 's- Gravenhage Wilhelmus xAntonius Johannes Maria Jagers, 77 jaar. ge huwd met J. A M. Appelboom, Ster- renbergseweg 4, Soesterberg. Pieter Jacobus Arnoldus. 70 jaar, gehuwd met N. Nijssen. Andriessestraat 21. Hendrikjen de Lange. 71 jaar. onge huwd. Nieuweweg 104. Hendrik Evert Jurjen Biekart, 71 jaar. gehuwd met A. W. de Ridder, Heideweg 69.

Soester Courant | 1966 | | pagina 9