of 9n stoel Ton Beuken Sinds 1950 5000 studenten meer Geen weoenbelastino; meer? ^37 o n t M. TUSSEN ST. BARKAM VERHUUR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn Autorijschool VAN BUUREN GARAGE STAM GRONINGS ALMA MATER STRAKS OOK INGENIEURSDIPLOMA TE BEHALEN? RIJDEN ZONDER WIELEN OP SCHOUDERHOOGTE draagt uw charme uit Rouw- en Trouwkleding Zwarte ruiter R.K. Begrafenisvereniging Zeepost B.D.C. Nieuws Ronaait ilealpr S.E.C.-nieuws Lonen POLITIETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Toen de 23ste augustus 1614 de Groningse Universiteit officieel werd geopend, zullen rector-magnificus Ubbo Emmius en zijn 5 hoogleraren niet vermoed hebben dat de „Hoog.be Schoole van Stad en Lande" nog eens zou uitgroeien tot een universitaire gemeenschap met 200 hoogleraren en 7.000 studenten. Deze groei van de kleinste der vier rijksuniversiteiten heeft zich vooral gema nifesteerd in de na-oorlogse jaren. Hoe een voortreffelijk naam deze universi teit heeft, blijkt wel het duidelijkst uit het feit dat circa 30 van de stu denten niet uit de drie noordelijke provincies afkomstig is. Zo staat de Gro ningse Alma Mater bekend om de nergens in Nederland geëvenaarde uitge breidheid van haar universitaire m.o.-opleidingen en sinds 1958 is men op het gebied der technische opleidingen hier nieuwe wegen ingeslagen. Tal van be kende professoren als rechtsgeleerde Röling, socioloog Bouman en econoom Pen vormen eveneens sterke trekpleisters. De Groningse universiteit, waaraan behalve tal van befaamde hooglera ren ook enkele literaire coryfeeën als Willem Frederik Hermans (lector) en Bel Campo (studentenarts) zijn ver bonden. verkeert in een belangrijke fase van haar meer dan 350-jarig be staan. Op het bureau voorlichting vertelt men ons dat het eigenlijk al lemaal begonnen is in 1958. ..Toen kregen wij van het ministrie van on derwijs toestemming technische stu dierichtingen in te stellen binnen de faculteit der wiskunde en natuurwe tenschappen. te weten de technische wis- natuur- en scheikunde. Dit betekende een novum voor Ne derland. maar het was niet voor niets dat juist wij hierom hadden ge vraagd. Ons uitgangspunt was. dat deze studierichtingen een belangrijke bijdrage kunnen leveren tot het indu strialisatieproces. En waar is een snelle uitbreiding van het industriële apparaat nu juist meer nodig-dan in de drie noordelijke provincies? Daar om wel deze universiteit jonge mensen opleiden, die straks de industriële researchproblemen op bekwame wijze kunnen aanpakken. Degenen die een tcehnische opleiding voltooien krijgen de titel doctoran dus. maar het is niet uitgesloten dat in de toekomst de afstuderenden in de technische studierichting de inge nieurstitel zal worden verleend. Be langstelling voor de faculteiten der wiskunde en natuurwetenschappen is fer. zeker. In tien jaar tijd is het aan tal studenten hier met ongeveer 250% gestegen." studeren. De verklaring voor dit ver schijnsel is niet alleen besloten in de voorkeur voor een bepaalde studie richting. die men wellicht bij ons het beste kan doen. De stad Groningen als zodanig is bij vele jongelui ook zeer in trek. Utrecht en vooral Leiden staan, of dat nu juist of niet juist is. bekend als saaie, ietwat conservatieve steden, terwijl Groningen zich even als Amsterdam en Maastricht een re putatie heeft opgebouwd wat zijn ge zellig uitgaansleven betreft." 4 eenheden Terwijl de rijksuniversiteit te Utrecht in het uitbreidingsplan „De Uithof" een geheel nieuw universitair com plex aan het bouwen is, heeft men in Groningen gekozen voor een op deling in vier eenheden. De A-facul teiten zullen in en rondom de bestaan de gebouwen in de stad blijven ge huisvest. Vrto. de B-faculteiten is in de Paddestoelpolder. 8 km buiten de stad. een gebouwencomplex in uit voering. Daar zal ook een groot uni versitair sportcomplex komen. Het la boratorium voor technische schei kunde zal eveneens op deze plaats verrijzen. De medische faculteit blijft gevestigd in het reusachtige Academische zie kenhuis. dat evenals het universiteits gebouw in het hart van de oude stad ligt. De vierde eenheid, de afdeling biologie, blijft in de gemeente Haren gevestigd, waar ten behoeve van de ze afdeling ruime en voortreffelijke kassen zijn opgetrokken, die tot de trots van de universiteit behoren. Studeren op het water ..Ons grote probleem is studenten huisvesting" zo vertelt men ons op het bureau voorlichting. „Van de hui dige 7.000 studenten is ruim 10 ge huisvest in twee studentenflats. Een derde flat is in aanbouw. Voorts zijn 120 studenten ondergebracht op dertig in het Van Starkenborchkanaal ge legen woonboten. Er staan nog drie studentenflats op het programma. Het grootste deel van de studenten is echter ondergebracht bij particulie ren." Over het algemeen is de verhouding tussen student en burger in de Mar- tinistad uitstekend. Geen wonder, want de student is alleen wat zijn hulsvesting betreft al dikwijls op de burgers aangewezen en omgekeerd is de burger ook een beetje trots op de universiteit, die met recht de glorie van Stad en Ommelanden wordt ge noemd. Groningen attractief Sinds 1924 bleef het aantal studenten aan de Groningse universiteit enkele decennia rond de duizend schomme len. Maar na 1945 zette ook in de Martinistad een ongekende bloei van de universiteit in. In 1950 waren er al 2.000 studenten, en in 1963 zo'n 5.000. terwijl op het ogenblik de 7.000 al ruimschoots zijn overschreden. De vier van oudsher bestaande facultei ten werden gebracht op zeven, terwijl daarnaast inter- en subfaculteiten de scala van studiemogelijkheden aan zienlijk hebben uitgebreid. Is het regionale karakter van de Gro ninger universiteit nu doorbroken? „Dat is ze zeer zeker. Ongeveer 30 van de studerenden is niet uit noor delijke provincies afkomstig. Wij krij gen hier zelfs veel studenten, die wat hun woonplaats betreft gemakkelijker in Leiden of Utrecht zouden kunnen 67,50 of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 Met de verhoging van de wegenbelasting voor ogen zinnen tal van knappe koppen in ons land op een mogelijkheid een auto te presenteren die de weg niet meer raakt en belastingvrij over de velden zweven. Zover is het nog niet, maar toch zal het niet meer zo lang duren, of men kan in de grote steden op het spitsuur talloze voertuigen zien, die zich zonder wielen voortbewegen. Dat is mogelijk door een nieuwe ontwikkeling in het onderzoek naar verbete ring van vervoersmogelijkheden, waarvan de resultaten nu zichtbaar worden in de vorm van vliegende boten, die in plaats van op het water, er boven blijven. Wanneer deze techniek wat verder ontwikkeld zal zijn. opent zich een reeks van mogelijkheden, die het vervoer van vooral zware transporten aan merkelijk zal vereenvoudigen. BONTHUIS B. van Tent, Laanstraat 35, Baarn - Telefoon 2726 In feite gaat het hier om het drijven op een kussen van lucht, dat voort gebracht wordt door het vervoermid del zelf. die daartoe een speciale uit rusting aan de onderzijde heeft. Mis schien is men wel op het idee ge komen, door de ventilatoren, die men wel in kamers ziet hangen. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Wanneer men zo'n toestel los in wer king zet, kan men constateren, dat het ongeveer een centimeter achter- uituitgaat, zodra de wieken op volle snelheid draaien. Natuurlijk gaat het hier om een vrijhangende ventilator. Nu is een centimeter niet veel. hoe wel dit het hele effect vertegenwoor digt. waarmee grote vliegtuigen in de lucht blijven. Wanneer men de zelfde ventilator met de wieken tegen een muur hangt, en hem weer laat draaien, zult u be merken. dat de achterwaartse rich ting zeker twee a drie maal zo groot geworden is. De ventilator vormt nu als het ware een kussen van lucht tussen zichzelf en de muur. Natuurlijk wordt het effect groter, naarmate u de opsluiting van dit kus sen bevordert, bijvoorbeeld door er een opstaande rand omheen aan te brengen. Holle plaat Het zelfde wil men nu gaan toepas sen bij een auto. die dan wel een ge wijzigde vorm krijgt. De onderkant zal gaan bestaan uit een enigszins holle plaat, waarin met kracht lucht wordt geblazen. Het luchtkussen vormt zich nu. en de auto zal zichzelf van de grond heffen. Wanneer de blaaskracht nu maar groot genoeg is, zal het toestel zich zonder rekening te moeten houden met allerlei oneffenheden op het aardoppervlak, overal kunnen bewe gen. Pas wanneer een obstakel hoger wordt dan een meter, kan het nieuwe voertuig in moelijkheden komen, al zal bet ook dan gemakkelijk daarom heen kunnen. Het is namelijk de be doeling om dit nieuwe voertuig, als ze geperfectioneerd is, op schouderhoogte te laten vliegen. Niet alleen de vaste grond komt voor deze manier van voortbewegen in aanmerking, ook het wateroppervlak doet al dienst. Momenteel wordt er al op bescheiden schaal gebruik van gemaakt, om afstanden over zee te overbruggen. Toekomst Wanneer men dit nieuwe denkbeeld eens goed overdenkt, komt men tot de conclusie, dat er hier sprake kan zijn van een omwenteling. De lucht- wagen zou immers, wanneer hij een tocht over zee had volbracht, niet in een haven behoeven aan te leggen, maar rechtstreeks door kunnen gaan naar een plaats in het binnenland. Hoogstens moet hij uitkijken dat hij niet op plaatsen komt, waar obsta kels hem de doorgang verhinderen. Een dergelijk toestel zou de invasie in Normandië in de tweede wereld oorlog aazienlijk vereenvoudigd heb ban Bovendien kunnen verkeerswe gen die nu aan een niet geringe slij tage onderhevig zijn. veel langer mee wanneer er geen wielen zijn die het wegdek teisteren. Als de bovenleidin gen verwijderd zouden worden, geldt het zelfde voor de spoorwegen. Ook kan men van deze nieuwe tech niek goed gebruik maken bii het ver plaatsen van zeer zware machines. Als men ze laat rust' i op schotelvor- mige schijven, waar lucht onder ge perst wordt, kan men ze gemakke lijk verplaatsen, n met de nauwkeu righeid van een millimeter op zijn plaats brengen. Wanneer deze nieuwe ontwikkeling mettertijd op groter schaal wordt toe gepast. zal een van de belangrijkste uitvindingen van de mens. het wiel. na zoveel eeuwen tenslotte ouderwets worden genoemd, al zal daar voorlo pig nog geen sprake van zijn. Willem Duys heeft kortelings de ex- delinkwent Hans G„ alias „de Zwarte Ruiter" voor de televisie gesleept voor een „interessant gesprek". Ook enkele persorganen hebben de man geïnter viewd. Wij konden zien. horen en le zen dat „de Zwarte Ruiter" nu zijn leven zou beteren. Dat hopen wij van ganser harte m .ar hij moet ons toch vergeven dat wij daar voorshands niet helemaal gerust over zijn. Toen destijds zijn zaak voor de recht bank diende, bleek al dat deze man iemand is die graag in de publiciteit staat. En nog is hij niet uit de ge vangenis ontslagen, of hij staat al weer in het centrum van de aan dacht. Natuurlijk, de positie is gewijzigd. Eerst stond hij als een onverbeterlijk recidivist in de kolommen van de krant, nu als de man die zijn leven wil beteren. Maar hoe dan ook, in het nieuws blijft hij. En daar plaatst hij zichzelf in, want hij is vrij om jour nalisten een interview te weigeren. „De Zwarte Ruiter" wil zijn leven be teren. Maar zou hij dat niet liever eerst in daden tonen alvorens er zo veel over te praten? Door er steeds over te praten wekt hij juist de in druk, dat hij op dit punt wellicht minder zeker is dan hij voorgeeft. Verzorging van begrafenissen, transporten, rouwkamer. Dir J. M. A. Lustenhouwer Vredehoffstraat 5 - Soestdijk Telefoon 2327 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Oronsay" 2 okt. en ms „Ravenstein" 3 okt. Brazilië: ms ..Graveland' 4 okt. Canada: ms „Prins Ph. Willem" 5 okt. Chili: ms „Werrastein" 2 okt. Indonesië: ms „Dortmund2 okt. Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Pierre Loti" 2 okt. Ned. Antillen: ms „Willemstad" 5 okt. Nieuw-Zeeland: ms „Tarifa" 3 okt. Suriname: ms „Solon" 2 okt. en ms „Socrates" 4 okt. Verenigde Staten van Amerika: ms „Soestdijk" 5 okt. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Southampton Castle" 2 okt. en ss „Overijssel" 5 okt. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren. 't GOOI-B.D.C. 2.30 UUR Zondag gaat B.D.C. weer een bijzon der zware wedstrijd tegemoet. Nu zal, weer in een uitwedstrijd, het sterke 't Gooi ontmoet worden. In de reeds gespeelde wedstrijden had B.D.C. vrouwe Fortuna bepaald niet op haar hand. Vooral zondag j.1. tegen Amersfoortse Boys. toen de blauw-witten 4 pracht- goals scoorden, welke allen afgekeurd werden. Hiervan werden er 3 om on begrijpelijke redenen door de 'Scheids rechter afgekeurd, 't Gooi verloor zon dag in Hoogland ook haar eerste winstpunten en willen deze teleurstel ling natuurlijk voor eigen publiek uit wissen. B.D.C. zal, wanneer de blessure van Jan Verhoeve, die hij tegen Amers foortse boys op liep. weer geheel ge nezen is, in de zelfde opstelling bin nen de lijnen komen. Mocht Verhoeve nog niet hersteld zijn. dan zal Marcel v. d. Lugt de voorhoede completeren. Wanneer B.D.C. weer zo goed speelt als tegen Amf. Boys, tegen wie alle blauw-witten met de volle inzet speel den, geven we de Soesters een goede kans om op zijn minst 1 punt mee naar Soest te nemen. Natuurlijk heb ben de B.D.C.-ers de steun van haar publiek nodig. Voor alle B.D.C.-sup porters dus de oproep om naar het gemeentelijk Sportpark te Hilversum te gaan, om daar hun favorieten met het grootst mogelijke succes door deze bijzonder zware wedstrijd te helpen. Opstelling B.D.C. 1: doel E. v. Thie- nen; achter A. Voet en R. Brouwer: midden M. v. Asch. J. v. Fulpen en B. Bakker; voor T. v. d. Mast, J. Beijer. J. Verhoeve, J. Brouwer en J. Westerveld. Res. H. v. Dalen, F. Ca- meron en D. Dorrestein. B.D.C. II-VEENSE BOYS II 2.30 UUR B.D.C. 2 maakte zondag een verloren reis naar Amersfoort om A.P.W.C 2 te bekampen. De scheidsrechter was n.1. niet opgekomen. Zondag ontvangen de B.D.C.-reserves het 2e team van Veense Boys aan de Bosstraat. Deze wedstrijd mag voor B.D.C. 2 geer moeilijkheden opleve ren. hoewel de tegenstander ook niet onderschat mag worden. Bij B.D.C. ontbreekt P. Hilhorst, die zijn pols gebroken heeft. Wanneer M. v. d. Lugt niet met B.D.C. mee hoeft te spelen, zal hij met de B.D.C.-reserves meedoen. Opstelling B.D.C. 2: doel A. Smink; achter S. Egberts en A. Brouwer: midden B. Wigtman, II. v. d. Lugt en A. v. d. Breemer; voor M. v. d. Lugt, J. v. d. Lugt, F. Bunnik, C. Dorre stein en J. Dorrestein. B.D.C. 3 VRIJ B.D.C. 3 heeft zondag j.1. weer teleur gesteld door tegen Hilversum 4 met 4-4 gelijk te spelen. Zondag zijn de blauw-witten vrij, zodat zij de ver richtingen -an B D.C. 1 kunnen gade slaan. V.B.O. 3-B.D.C. 4 12 uur Voor B.D.C. 4 staat de uitwedstrijd tegen V.B.O. 3 uit Nederhorst den Berg op het programma. We ver wachten van B.D.C. 4. dat de com petitie zo goed begonnen is door de 12-0 zege op D.O.S.V. 3, ook nu weer de volle buit. Opstelling B.D.C. 4: doel W. Schim mel; achter B. Schimmel en P. Hooft: midden P. Lankrijer, A. Brouwer en C. Wolfsen; voor M. v. Dijk. J. v. d. Meulen, H. Kroder. M. Lenarduzzi en J. Schut. Res. A. Hilhorst. van SERVIES - GLAS - BESTEK, STOELEN, TAFELS enz. enz. Met bijlevering van DRANKEN op SERVIES, GLAS EN BESTEK. Vraagt onze prijscourant. WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 B.D.C. 5-'t GOOI 4 12.00 uur B.D.C. 5 heeft zondag j.1. ook goed gespeeld door S I.O.S. met 16-2 te verpletteren. Of het zondag ook ge makkelijk zal gaan valt te betwijfelen, maar het is wel zeker, dat het jeug dige B.D.C.-team weer hard voor de 2 winstpunten zal vechten. Opstelling B.D.C. 5: doel F. v. d. Kant; achter W. Holhorst en H. Ha gen: midden R. Balvers. E. Bodewes en H. Sukel: voor H. v. Dijk, W. Vis ser. T. Jansen, G. Beyer en Th. Smink. Reserve G. Dorrestein. 10 LESUREN f 55, MET DE NIEUWSTE V.W 1300 Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Eteoault R 4 Luxe v.a. f 4.495.— Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960.— Renault R 10 Major va. f 6 495.— Renault R 16 v.a f 8.650 Caravelle Coupé v.a f 10.530.— Renault Rambler v.a f 14.450.— Nleuwerhoekplem 1 Soestdijk TelefooD 2350 B.D.C. 6-'s GRAVELAND 4 12.00 uur B.D.C. 6 gaat zondag naar 's-Grave- land om tegen bet 4e team van de voetbalvereniging 's-Graveland te spelen. De eerste wedstrijd heeft B.D.C. 6 met 3-1 van Baarn 5 verloren. Wanneer de B.D.C.-ers a.s. zondag 1 punt mee naar Soest nemen, mogen ze wel tevreden zijn. Opstelling B.D.C. 6: doel R. v. d. Deyssel: achter F. v. d. Breemer en C. Clarisse, midden H. Rebel. F. Du- wel en A. v. d. Helden: voor A. Beijer. A. Bon. M. Westerveld. F. Groot en W. Hogeveen. Reserve D. v. d. Wardt. HILVERSUM 6-B.D.C. 8 B.D.C. 8 begint zondag in Hilversum haar competitie met de wedstrijd te gen Hilversum 6. Ook hier mag B D C 8 met een puntenverdeling tevreden zijn. Opstelling: doel J. v. d Berg; achter F. v. d. Lugt en A. v. d. Breemer: mid den A. Beijer, R Voskuilen en J. Grift: voor W. Schut. N. v. Dam. G. Hilhorst, A. Bakker en J. Coeman. Reserve J. Beijer. B.D.C. 9-Donar 7 12.00 uur B.D C. 9 is zondag de competitie goed begonnen met een 6-1 overwinning op E.M.M. 7. Gezien de sterkte van het elftal mo gen we van B.D.C. 9 in het verdere competitieverloop nog wel het een en ander verwachten Opstelling: doel A. Pronk; achter A. Roest en C. v. Hattum; midden B. Kaats. H. v. Hengstum. B. Roest en J. Beijer; voor W. Logtesteyn, J. Kaats, C. Vonk en G. Kok. B.D.C. 10-L.V.V. 6 2.30 uur B.D.C. 10 heeft zondag jl. weer ge wonnen. Nu was Sios 4 het slacht offer, die met 8-2 verslagen werd. Uit 2 wedstrijden heeft B.D.C. 10 een doelpuntenverhouding van 24 voor en 3 tegen. Van de B.D.C.-veteranen ver wachten we zondag weer een kleine overwinning. Of zal Gros het vuur weer op scherp zetten. Opstelling: doel G. Roest; achter B. v d. Lugt en E. Westerveld: midden K. Hilhorst, J. Appelhof en C. v Heng stum: voor S. Bakker, A. Beijer, N. Gros, C. Hilhorst en J. de Ruigt. de jongere spelers van dit elftal an- dare gedachten hebben dan de oude ren. Gelukkig Is er voorlopig voor zon dag een oplossing gevonden, maar de ze oplossing zullen de jongeren moe ten waar maken. Behalve aanvoerder Ab Hooyer bestaat het gehele elftal uit jonge spelers, waarvan er zeven beneden, de twintig jaar zijn. De technische commissie verwacht voor zondag van deze spelers geen woor den maar daden. SEC. II speelde drie wedstrijden waaruit vijf punten behaald werden. S.E.C. 3-KAMPONG 2 Het derde elftal is de gevolgen van de vele blessures, welke bij de ande re elftallen rezen en die dan doorwer ken naar de lagere elftallen, nog niet geheel te boven. Uit de vier gespeelde wedstrijden werd geen enkel punt vergaard. Zondag zullen de twee eerste winst punten behaald kunne .i worden, maar hier zal wel voor geknokt moeten worden. Ondanks dat het derde op dit moment over een beter elftal be schikt dan vorig jaar toen het onge slagen kampioen werd. is het kracht- verschil zo groot bij de vorige klasse vergeleken, dat alle zeilen bijgezet dienen te worden om niet tot de laat ste twee clubs te gaan behoren welke degraderen. De verstandhouding is hier echter uitstekend en dit geeft reden om optimistisch te blijven. V.V.O.G. 3-S.E.C. 4 Een moeilijke wedstrijd tegen een kampioenskandidaat, waartoe we V.V.O.G. 3 ongetwijfeld kunnen reke nen. S.E.C. behaalde drie punten uit twee wedstrijden. S.E.C. 6-K.V.V.A. 6 Dit kan de eerste overwinning wor den van SEC. 6, dat zijn eerste wed strijd speelt. GELUIDSINSTALLATIE S.E.C. Morgen, zaterdag zal het S.E.C.-ter- rein. en de kantine en bestuurskamer voorzien worden van een geluidsin stallatie. Deze wordt zodanig aangebracht dat op elk punt van de twee S.E.C.-ter reinen muziek en gesproken woord goed zal zijn te verstaan. De graaf werkzaamheden zullen de S.E.C.-leden voor hun rekening nemen, terwijl de technische aspecten door de firma Penlöh verricht zullen worden. Zater dagmiddag zullen, terwijl het zater dagteam speelt, de technici de spea kers bijstellen. S.E.C. heeft zich alvorens over te gaan tot plaatsing van deze instal latie, zich terdege op de hoogte laten stellen door terzake deskundigen. Het volume is zo gekozen, dat nie mand hinder zal hebben van het uit gestoten geluid. H.M.S. I-S.E.C. I. Aanvang 14.30 uur. Doel J. van Hattum; achter L. de Rooy. J. Krijt. L. Ruttenberg en W. Brouwer, midden Van Boeyen en B. v. Veen; -oor Surstedt. L. v. Berkel, H. Duist en F. Dettmer Res. Kramer en L. v. Breukelen. Vriendenschaar III-S.E.C. II. Aan vang 11.30 uur Doel M. v. d. Broek: achter Hoed, Rodermond. R Dorrestein en A. Hooy er: midden C. Aalbers en D J. v. Broek: voor S. Lenarduzie. K. Dor restein. D. de Jong en H. Luschen. Res. Schimmel. S.E.C. III-Kampong II. Aanvang 14.30 uur. Doel Bakker: achter Pr. Remmerden, J. Abbel en W. de Vries: midden Pu- reveen en W. Pothoven; voor P. Hui- zinga. J de Jong. W. de Bruin. H. Evers en P. v. d. Brakel. Res. Zwalve. V.V.O.G. Ili-S.E.C. IV. Aanvang 14.30 uur. Doel v. d. Vaart: achter B. Kanters, K. Wildenburg en J. v. d. Linden: midden Voskuilen en Lagemaat: voor M. Heinen. W. Rijnders. P. Meidam, Luitelaar en Van Rijn. Res. J. Wilden burg. HAI.S.-S.E.C. De nog jonge competitie begint na de drie gespeelde wedstrijden al enkele vragen op te werpen. Als lijstaanvoerders fungeren momen teel D.E.V. en Holland, waarvan de eerste het verrassend goed doet. en de tweede elk jaar een goede start heeft maar tegen het einde wegzakt. Onderaan vinden we met nul punten uit drie wedstrijden eenzaam Victoria uit Hilversum, terwijl hierboven vier clubs staan met elk twee punten. Hierbij behoort ook H.M.S de tegen stander van S.E.C. a.s. zondag. Tussen beide clubs is slechts 1 punt verschil, zodat het stuivertje wisselen kan worden. Zover zal S.E.C. het echter niet moe ten laten komen, anders wordt de aansluiting met de kopgroep teniet gedaan. Dc opstelling van S.E.C. is ongewij zigd vergeleken bij vorige week tegen C.D.N. Het programma voor zondag luidt: H.M.S. S F C Vriendenschaar- Zeist.: Donar-D.E.V.: Saestum-Victo- rla; Uutrajectum-Fortitudo: G.D.N.- Holland. VRIENDENSCHAAR 3-S.E.C. 2 S.E.C. II speelde zondag gelijk tegen Hercules 3. wat geheel onnodig was doordat enkele spelers met woorden meer dachten te bereiken dan met daden. Bijzonder jammer is het dat De loononderhandelingen verlopen uiterst stroef. De werkgevers willen een loonsverhoging van niet meer dan 34'a en bij de vakbonden wordt het percentage 7 genoemd De heer Kloos voorzitter van het N.V.V.. heeft vorige week reeds verklaard dat het percen tage 34:> voor de vakbonden onaan vaardbaar is. Het Centraal Planbureau verwacht een prijsstijging van 4Vz dus zou een loonsverhoging van 34a in feite een achteruitgang voor de werknemers betekenen. Het ziet er wel naar uit dat de heer Kloos met dit argument sterk staat en dat de lonen dus zeker sterker zul len stijgen dan de werkgevers op dit moment willen. Maar het betekent nog allerminst, dat de vakbonden dan hun zin helemaal zullen krijgen, d.w.z. een loonstijging van ongeveer 7 Wij voorspellen dat er de komende maanden eindeloos geredekaveld zal worden, tenslotte de regering de knoop zal moeten doorhakken en het loon stijgingspercentage ergens midden tus sen 344 en 7 <7 in zal liggen, zo om en nabij de 5 dus.

Soester Courant | 1966 | | pagina 13