TRABANT 601 SWAGER H. GRIFT ZN. S.E.C.-nieuws VOETKLACHTEN orthopedist Gratis advies Van Dam's Schoenen B.D.C. Nieuws B.D.C. 2Veensche Boys 2 6-3 ln onze collectie BRILMONTUREN Fa. O. F. VOIGT V.V.Z.-Nieuws De Duinkikkers versloeg Sedna POLITIE TEL. 4444 fEL. BRANDWEER 3 3 3 3 't Is tijd voor de bollen Hees-nieuws SoesterbergStichtse Boys Aagje Dekenlaan afgesloten Eiermarkt Tweede nederlaag van S.E.C. BATFNBSJRG'S Erkende Anto- en Seooferrijschool Wist u, S.E.C.-zaterdag B.D.C. handbal VIJFDE TREKKING S.E.C.-LOTERIJ Tijdens de vrijdagavond J.l. gehouden vijfde trekking van de S.E.C. loterij viel een bedrag van f 100,op lot no. 1917. Houder van lot no. 1917 ls de heer M. van Hornsveld, Nleuw^ straat 61 te Soest. Zesde trekking 31 oktober a.s. EDDY BROUWER HERVAT TRAINING De nog jeugdige eerste elftalspeler Eddy Brouwer werd door een operatie aan de rug een jaar uitgeschakeld, maar heeft, tesamen met Hanasbei de training hervat en zal hopelijk over enkele weken weer in wedstrijden kunnen uitkomen. DOELMAN VAN ESSEN NA OPERATIE WEER TERUG UIT ZIEKENHUIS SEC.-doelman Van Essen ls na de knieoperatie vorige week in zijn wo ning teruggekeerd. De S.E.C.-doelman zal over enkele maanden weer ge heel genezen zijn. VRIJDAG a.s. EERSTE S.E.C.-BINGO-AVOND Bingomaster de Bruin, bijgestaan door Eddy Roeymans, zullen vrijdagavond 7 oktober a s. de eerste S.E.C. bingo avond in dit seizoen organiseren. De S E.C.-bingocommissie hoopt weer op een grote opkomst van leden, dona teurs. poolleden en leden van honk bal en softbal. De aanvang ls bepaald op 8 uur. Deze avond zal gebruik ge maakt worden van de nieuwe geluids installatie in de S E C. cantine. Op zaterdag 8 oktober houdt een zitting bij Van Dam's Schoenen. op het gebied van voetklachten steunen, beugels etc. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt u aangeboden door: Torenstraat 5, tel. 3473. E.H.B.O. CURSUS De heren Venus en Koelewijn, de EHBO.-mensen op het S.E.C.-ter rein, organiseren woensdagavond a.s. de derde E.H B.O.-cursus voor het SEC.-kader. Nieuwe deelnemers aan deze curssus kunnen zich om 8 uur in S.E.C.-cantine opgeven. S.E.C. GELUIDSINSTALLATIE IN GEBRUIKGENOMEN De S.E.C. geluidsinstallatie is thans in gebruik genomen, zodat voortaan vóór de wedstrijden en in de rust marsmuziek ten gehore zal worden gebracht. De heer W. d. BTuin gaat voor de S.E.C.-jeugd contactavonden organiseren, waarbij het accent voor al op muziek zal liggen. Voor een goede opvang van de zich aanmeldende jeugd ls het noodzake lijk dat over uitgebreid kader kan worden beschikt. De hard werkende S E C. jeugdcommissie moet iedere za terdag weer woekeren met het aan- Zonder al te veel moeite heeft BD.C. 2 de reserves van Veensche Boys kun nen weerstaan. Direct bleek al dat de B.D.C.-ers op technisch en tactisch gebied veel beter speelden dan hun tegenstander. Hoewel B.D.C. 2 met 3 invallers moest spelen werd er redelijk gespeeld. De rust brak aan met een 2-1 voor sprong na doelpunten van C. Dorre- steijn en F. v. d. Hengel. In de tweede helft scoorde H. v. d. Lugt uit een strafschop 3-1 Hierna lieten de B.D.C.-ers de teugels wat vie ren en dit gaf Veensche Boys de ge legenheid om de stand op 3-3 te bren gen. Verder liet de B.D.C.-verdediging het niet komen. Met nog een kwartier te spelen, begon B.D.C. aan haar eind spurt en dat leverde doelpunten op van A. Roest, B. Wigtman en J. Dorre- steijn. In de laatste 5 minuten speelde B.D C. weer met haar tegenstander. De bal werd van man tot man gespeeld zon der dat Veensche Boys er aan te pas kwam. U.B.O. 3—B.D.C. 4 3-6. Ook B.D.C. 4 behaalde een 6-3 over winning. nl. op U.B O. 3. Na twee mi nuten werd er reeds gescoord door U.B.O. en maakte B.D C. direct wak ker Kroder scoorde kort hierna de gelijkmaker. Nadat Schimmel in zijn doel enkele goede reddingen verrichtte scoorde Kroder weer voor B.D.C. (1-2), terwijl Van Dijk de voorsprong tot 1-3 ver grootte. U.B.O wist echter nog voor rust op 2-3 te komen. Na rust maakte Brou wer er al snel 2-4 van. U.B.O. kwam echter goed terug, doch Hooft, Hil- horst en B. Schimmel hielden ln de verdediging goed stand. Kroder en Van Wijk zorgden tenslotte voor de stand 2-6. terwijl U.B.O. nog eenmaal tegenscoorde3-6. BD.C. 5—'t Gooi 4 3-4. 's-Graveland 4B.D.C. 6 1-3. De eerste overwinning voor BD.C. door doelpunten van B Rademaker 2 maal en A. Beijer. 1 maal. Hilversum 6B.D.C. 8 5-1. Hilversum 6 bleek voor B.D.C. 8 te sterk. Alleen G. Hllhorst kon scoren voor B.D.C. B D.C. 9—Dinar 7 5-2. Wederom winst voor B.D.C. 9 door doelpunten van J. Kaats. 2 maal, B Roest, G. Kok en C. van Hallum. BJJ.C. 10L.V.V. 6 11-0. BD.C. 10 schoot er weer lustig op los. Gros scoorde 7 maal. De Ruigt 3 maal en Ad Beyer 1 maal. Doelpuntenver- houding B.D.C. 10 uit 3 wedstrijden. 35 voor en 3 tegen. tal beschikbare mensen teneinde de elf jeugdteams van een leider te voor zien en zag gaarne dat meerdere le den het kader komen versterken. GEBREK KLEEDRUIMTE S.E.C. De vier kleedkamers in het nieuwe S.E.C.-clubhuls blijken op de zater dagen onvoldoende ruimte te bieden. Zaterdag j.l. toen vier S.E.C.-jeugd- teams en drie zaterdagteams speelden (samen 14 elftallen) moest er naar een noodoplossing gezocht worden. De kleedkamers kunnen amper twee elf tallen per kleedkamer bergen. S.E.C. zoekt naar een oplossing en zal met de gemeente Soest contact opnemen en de mogelijkheid bespreken om de huidige vier kleedkamers met twee uit te breiden. NIEUWE AANWINSTEN S.E.C. ZONDAG Het oud H.V.C.-lid en speler van de H.V.C. betaalde Jeugd, Dik Hagelen, zal voor S.E.C. zondag gaan spelen Cees Nleuwenhuis, bekend K.N.K.B korfballer, gaat voetballen ln de S.E.C. zondagafdeling. Nieuwenhuls ls behalve korfballer ook een bekend voetballer. OPNIEUW TERREINMOEILIJKHEDEN S.E.C. Voor zaterdag 8 oktober stelde de afd. Utrecht weer drie wedstrijden vast op twee S.E.C. terreinen, om 4 uur. S.E.C -junioren A, S E C. zaterdag 1 en SEC. zaterdag 2 spelen dan hun wedstrijden. Opnieuw dient een op lossing gezocht te worden voor het tekort aan velden. De S.E.C.-velden worden op de za terdagen van 's morgens 11 uur, tot s avonds 6 uur te zwaar belast. JEUGDTRAININGEN Enthousiast wordt er door de S.E.C.- jeugd getraind en gezien het enthou siasme bij de oefenmeesters over de opkomst zal zo lang mogelijk 's avonds worden doorgegaan, totdat de weersomstandigheden het onmogelijk maken. Het trainingsschema is als volgt: maandagavond aspirantentraining o.l.v. de heer Oey. dinsdagavond: eerste groep pupillen (6.30-7 30 uur) o.l.v. J. v. d. Hoed en P. v. d. Brakel. woensdagavond: Junlorentralning ol.v. de heer M. v. d Broek, donderdagavond: 2e groep pupillen 6.30-7 30 uur) o.l.v. L. van Berkel en J. Veldhuizen. S.E.C.-TOTO De toto no 9 en 10 leverde een record aantal S E C.-poolleden op die in de prijzen vielen. Nieuwe totoleden kun nen zi-h bij de S E C -pooladressen opgeven of zich laten registeren ln de S.E.C.-cantine. Adressen van de SEC toto: Sigaren magazijn Rademaker. Laanstraat: Si garenmagazijn v. d. Lugt. Beukenlaan: kapper G. H. v, d. Broek, Nleuweweg: Sigarenmagazijn Botzenhardt Hart- weg; kapper Van Rouwendaal. ko- ninginnelaan; Sigarenmagazijn Uiter dijk (naast Soester Courant) Van Weedestraat: sigarenmagazijn Smit. Steenhoffstraat: sigarenmagazijn El- senaar, Steenhoffstraat; sigarenma gazijn v. d. Broek, Kerkstraat; siga renmagazijn De Bruin, Gallenkamp- pelsweg: fam. van Essen, Van de Velde Plantsoen 26. fam. Meidam Hobbemalaan 18. OPGAVE NIEUWE LEDEN Opgave van nieuwe jeugdleden voor de zaterdag- en zondagafdeling blijft bij SEC. mogelijk bij de Jeugdse- kretaris Krete, Rubenslaan 29. A. Brugman. Rubenslaan 73. G Eyking, Bilderdijklaan 2, J. H. R. Oey. Bea- trlxlaan 53. J. P. C Veldhuizen, Nach- tegaalweg 10. tel 3615 of in de S.EC - cantlne, tel. 5790. ls er zeker een naar uw keus Burgem Grotbestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier UITSLAGEN S.E.C.-RESERVETEAMS S.E.C.-ZOND AG VRIENDENSCHAAR 3-S.E.C. 2 GESTAAKT BIJ 0-2 STAND S.E.C. 2 speelde in Culemborg een zeer goede wedstrijd en leidde na 20 minuten met 2-0. Toen scheidsrechter Bakker hierna aan S.E.C. een straf schop toekende begon de ellende. Dorrestein zou de strafschop nemen en nam voordat hij een aanloop nam de bal in zijn hand om deze op de juiste plaats te leggen. Hands beweer den de Culemborgers. De scheidsrech ter was het hiermee niet eens. Toen hierna de Vriendenschaarspelers op de heer Bakker aandrongen voelde deze zich bedreigd en staakte de wed strijd. Wat zal de Bond hiertegen doen? Overspelen op het SEC.-terrein? S.E.C. leidde met 2-0 en had kans op 3-0 als de strafschop benut zou zijn. Wie betaalt eventueel reiskosten als SEC. weer naar Culemborg zal moeten voor het uitspelen van de wedstrijd? S.E.C. 3-KAMPONG 2 2-1 Een fel spelend S.E.C. 3 dat zeer goed partij gaf aan gerenommeerde tegen standers haalde de eerste winst bin nen. Tot de rust bleef het 0-0. Na rust greep S.E.C. verdient de zege. Enthousiasme is er genoeg in dit team. Nieuweling Hagelon speelde zijn eerste wedstrijd niet onverdienstelijk. V.V.O.G. 3-S.E.C. 4 8-1 Deze nederlaag was een harde klap voor S.E.C. 4, dat wel wist dat in Harderwijk op grote tegenstand ge rekend moest worden. De kansen zijn echter nog niet verloren. In de ko mende wedstrijden het beste beentje voor. S..EC. 6-K.V.V.A. 6 5-1 De oude garde van S.E.C. deed K.V.V.A. 6 versteld staan. Wat spe len die een tempo zeiden de K.V.V.A spelers in de rust. Snel ging het niet, maar op tijd afgeven was het parool van de S.E.C.-veteranen, waarin Eb BURG. GR0THE5TR.45 TEL: 3917 SOESTDJK Kareisen. Joop Westerveld, Roel ten Hove en Tony Dasselaar bewezen waartoe zij nog in staat zijn. Zon der moeite werd een 4-0 ruststand be reikt. Na rust deed SEC. het rustig aan. Ten Hove scoorde nog eenmaal. Scheurwater kreeg kramp en werd vervangen door Tolboom Doelman Lub. in zeer goede vorm. moest na rust eenmaal capituleren. Techniek besliste hier de strijd. V.V.Z. 1 Sedert twee jaar op eigen terrein on geslagen, lijdt nederlaag. Het is V.V.Z. 1 niet gelukt een of meer winstpunten te veroveren in de thuiswedstrijd tegen Rood-Wit uit Putten. Met een opnieuw gewijzigd elftal be gon V.V.Z. deze strijd. Back Van de Kraak was in de voorhoede opgesteld maar bleek zich hier niet thuis te voelen. Voor de rust wogen belde par tijen goed tegen elkaar op. Timmer trof de paal waarna rechtsbuiten Schaap, die geheel uit vorm bleek te zijn, volkomen miste. Tot de rust bleef de stand 0-0. Na de rust een geheel falend V.V.Z.-elftal. Rood-Wit echter bleef met directe aanvallen de V.V Z -doelman belagen. Door vprdedigingsfouten in de V.V.Z.- achterhoede wisten de Rood-Wit voor- waartsen 4 maal te doelpunten. De V.V.Z.-voorhoede zag geen kans de doelman van de bezoekers te passe ren. waardoor deze wedstrijd met 0-4 verloren ging voor de groen-witten. Hoogstwaarschijnlijk zijn Van Doorn en Ruizendaal a.s. zaterdag weer van de partij, waardoor de rust in de V.V.Z.-ploeg misschien weer zal terug keren. Ook de overige elftallen, be horende bij de kopgroep van deze af deling. verspeelden één of meer pun ten. zodat V.V.Z. niet te veel is ach terop geraakt. V.V.Z. 2 was vrij. BLOEMENKWARTIER 4-V.V.Z. 3 1-4 Het derde V.V.Z.-elftal wist na een goed gespeelde wedstrijd beide winst punten te veroveren. Aanvankelijk wisten de voorhoede-spelers van V.V Z het doel niet te vinden, maar na de thee werd Bloemenkwartier volledig overspeeld. V.V.Z. 4-SPARTA 4 1-1 Het geheel uit jonge spelers bestaan de 4e elftal van V.V.Z. wist een punt op Sparta te veroveren. Indien V.V.Z. beter de kansen had benut was een overwinning zeker mogelijk geweest. S.O.V.A. 3-V.V.Z. 5 3-5 De oudere V.V.Z.-garde, vormend het 5e elftal, wist ook nu weer de beide punten te veroveren. Dit elftal gaat steeds beter spelen en vooral de rou tine speelt hier een woordje mee. De meeste spelers missen de snelheid maar niet de voetbalervaring, zodat menige tegenstander kan worden overwonnen. AMSVORDE-V.V.Z. 0-9 Na de nederlaag van de vorige week hebben ook de adspiranten weer ge wonnen. Na een 2-0 ruststand werd de einduitslag 0-9 bereikt. V.V.Z.-O.D.I. 0-2 De allerkleinste V.V.Z.-ers moesten opnieuw het onderspit delven. Hier telt echter niet de uitslag maar al leen het doel. Bij deze voetballertjes schuilen zeker krachten voor de toe komst. VOETBALPOOL V.V.Z. In de laatste weken hebben meerdere V.V.Z.-poolers goed in het koffiedik gekeken met als resultaat enige of meerdere aanvulling van hun finan ciën. Nieuwe poolleden zijn nog steeds van harte welkom. Ook hier geldt vele kleintjes maken één grote. Door bij V.V.Z. te poolen steunt men een klei ne vereniging die uitsluitend op za terdag de sport beoefend. Pooladres sen zijn: Sigarenmagazijn Rouwen daal. Koninginnelaan 9; Sigarenmaga zijn Elsenaar. Steenhoffstraat 62: Si garenmagazijn De Toren, Torenstraat; A. Snijders. Birkstraat 63: B. J. Kop pen. Ossendamweg 30: A. de Krulf. Klaarwaterweg 29 en A. v. d. Broek, Dorrestelnweg 29. Het eerste herenteam van De Duin kikkers speelde zaterdagavond de eer ste wlntercompetltlestrijd ln het sport- fondsenbad te Amersfoort tegen S.E.D.N.A. uit Amersfoort. De Duinkikkers won met 2-3. Voor de rust stond Sedna met 1-0 voor en daarna werd het 2-0. Koert Geval wist voor Duinkikkers de achterstand te verkleinen tot 2-1. Koos Iseger maak te gelijk en 1 minuut voor tijd scoor de Koos Iseger 2-3. Hyacinthen Hyacinthen plant men gemiddeld op 7 cm diepte en 12 cm afstand. De bolmaat moet niet te groot zijn. Af dekken in de wintermaanden met turfmolm of stro. Tulpen Tulpen worden geplant op 7-8 cm diepte en 10-12 cm afstand. De bol len mogen niet wordoen gezet op de plaatsen waar vorig jaar ook tulpen hebben gestaan. Narcissen Narcissen moeten worden geplant op 7 cm diepte en 12 cm afstand. Deze bloemen blijven vast staan. Het eerste jaar moeten ze worden afgedekt tegen de vorst. Anemonen De variëteiten apennia. blanda en ne- morosa verlangen een koel en be schaduwd plekje. De a. fulgens en st. bavo houden daarentegen van zon. De plantafstand is 10 cm en de diep te 4 cm. Deze planten moeten beslist niet later geplant worden dan in ok tober en moet 's winters worden af gedekt. Crocussen Crocussen houden van vochthouden- de, licht beschaduwde plaats. Plant- diepte ls 6-8 cm en plantafstand is 6-7 cm. Mussen vernielen ze wel eens. Zwarte draadjes spannen ls het beste middel daar tegen. Eremurus De Eremurus is een prachtige snij bloem van wel 1 meter hoogte. Ze bloeien in mei-juni of augustus-sep- tember. al naar de soort. Ze houden van voedzame zandgrond, die vocht- houdend is. Plantdiepte 10 cm. Af stand 25-30 cm. Fritillaria imperialis Dit is de bekende keizerskroon, ze verlangt goede vochthoudende zand grond. Afstand 15 cm. diepte 8-10 cm. Galantbus nivalus Het alom bekende sneeuwklokje houdt van koele grond, die niet te droog ls Moeten vroeg worden geplant in het najaar, dicht opeen en in grote ge tale. Diepte 8-9 cm. afstand komt er vanzelfsprekend niet zo op aan. U kunt ze ook onder de grasmat ste ken. maar dan worden ze bij het grasmaaien in het voorjaar vaak ge raakt. IxLa Prachtige snijbloemen kunt u ver krijgen van de lxia. De bollen moeten ln december geplant worden in door latende grond Zwaar afdekken met blad of riet. Plantdiepte 8 en afstand 5 cm. Iris Alom bekend. Moet geplant worden in september-oktober. in volle zon en op een plek die kalkhoudend is. Plant diepte 6-8 cm. afstand 10 cm Er zijn vroege en late bloeiers. zet deze door elkaar dan hebt u langer plezier van die border. Lilium candium Deze is van de lelies de enige soort, die in het najaar geplant kan wor den. De wortels moeten koel blijven. De bollen moeten in niet te droge grond op 12-15 cm diepte worden uit gezet. Muscari Dit is di druifjes hyacinth. Ze moet dicht opeen worden geplant. Ze bloei en zowel ln de zon als in de schaduw. Diepte 4 cm. Erythronium Het Hondstandviooltje doet het ook onder struiken. Ze blijven vast staan en moeten vroeg worden geplant. Diepte 8 cm. Goed uitstroooien. Crocus Er is een najaarsbloeiende crocus die in september moet worden geplant op een 70-mige standplaats op 6 cm diepte en 5-8 cm afstand. Voor al deze planten geldt, dat de voorschriften van kweker of zaadhan delaar goed moeten worden opgevolgd. deze wedstrijd verdiend gewonnen. S.E.C. 3-C.J.V.V. 6 Nadat S.E.C. met een 4-0 voorsprong de rust inging waren de groenwltten ln de tweede helft nergens meer. De 4 doelpunten werden voor rust ge maakt door de nieuwe speler Roels. S.E.C. was te vreden met de 4-0 en sluimerde rustig ln. maar de gasten kwamen tot beter spel. en S.E.C. kon. weer door Roels. nog maar net met 5-4 het veld verlaten. Hees 2—V.V.O.P. 2 Hees 2 speelde zaterdag thuis tegen V.V.O.P. 2 uit Voorthuizen en verloor met 2-0. Hees 2 was de gehele wedstrijd, uit gezonderd een kwartier voor rust. ster ker. Voor rust werden 4 schoten van Altena en Walet door de lat gekeerd. Dat Hees 2 een moeilijk seizoen tege moet gaat blijkt wel uit de resultaten. In de eerste 3 wedstrijden is nog geen enkel punt behaald. Hees 3—P.V.C.W. 3 Hees 3 speelde tegen P.V.C.W. 3 en won met 7-1. De scores werden tot de rust met re gelmaat opgevoerd door Van Brienen Rauch en Koppen tot een 4-1 stand. Na de rust werden nog 3 doelpunten gescoord, zodat de eindstand 7-1 werd in het vooreel van Hees. Hees 4—C.J.V.V. 5 Hees 4 won van C.J.V.V. 5 met 5-1 door doelpunten van H. Clappers. C. Clappers en Vrakking voor rust en 2 maal door Elfferich na rust. Back W. Bloemendal zorgde voor het enige tegenpunt door in eigen doel te koppen. Hees-junioren. De Hees-junioren speelden hun eerste competitiewedstrijd uit tegen Hoog landerveen a en wonnen met de dui delijke cijfers 6-0. Voor rust scoorden Van Asselt en Van de Veer (3 x). De Hooglandse back schoot eenmaal in eigen doel. Na rust voerde Van Asselt de stand op tot 6-0. Een goed begin voor de Hees- jeugd. In de eerste helft van de wedstrijd tegen de gedegradeerde vierdeklasser Stichtse Boys kwam Soesterberg er niet aan te pas. Nog voor een kwartier verstreken was. hadden de gasten een 0-1 voorsprong genomen door linksbuiten Slootman. Het middenveld was voortdurend in handen van de Boys. die sneller rea geerden dan de gastheren. Toch bleef de achterstand nog klein. Direct na rust werd een fout van de verdediging afgestraft door rechtshalf Verheem (0-2); vijf minuten later ge volgd door een prachtig doelpunt van linksbinnen Betzhold f0-3 Toch leek deze achterstand de thuis club te Inspireren, doch eerst nog zou midvoor G. Verheem de voorsprong op 0-4 brengen. Na een half uur red de invaller-rechtsbuiten Esmeijer de eer (1-4). Bovendien maakte Esmeijer er met een strak schot 2-4 van. Doel man Barendrecht werd voor de vijfde maal vanaf de linkervleugel door mid voor Verheem gepasseerd (2-5). In de allerlaatste minuut zorgde rechtsbin nen Geers voor de eindstand 3-5. In verband met bestratingswerkzaam heden is, met Ingang van heden, de Aagje Dekenlaan voor de tijdsduur der werkzaamheden, van gemeentewege afgesloten. Op de Amersfoortse eiermarkt wer den aangevoerd 40.000 stuks in prij zen van f 12.75 tot 14.Midden- prijs 13.50. Prijs per kg 2,14. H.M.S.-S.E.C. 2-1 S E C. heeft tegen H.M.S. haar tweede nederlaag geleden en laten wij hier aan onmiddellijk toevoegen, geheel onnodig. De eerste 10 minuten trachtte H.M.S. een voorsprong te forceren, wat ech ter niet gelukte, waarna S.E.C. tot de rust oppermachtig is geweest. Dat hieruit slechts één treffer resul teerde. heeft de S.E.C.-voorhoede aan zichzelf te wijten, daar men. dikwijls met goede aanvallen het H.M.S.-doel bedreigde, maar verzuimde te schieten. Alleen ln de 13e min. wist Van Ber kel uit een voorzet van linksbuiten Detmer de bal in 't H.M.S.-doel te koppen. Gezien het grote S.E.C. veldoverwlcht, vooral door betere techniek, hadden de Soesters met een grotere voor sprong moeten gaan rusten. Dit ge beurde echter niet en naar later bleek werd dit de oorzaak van de neder laag. Reeds na 3 minuten wist de H.M.S.- rechtsbuiten, toen doelman Van Hat- tum het uitzicht belemmerd werd, de bal in het doel te plaatsen J-l. De S.E.C.-ploeg scheen hierdoor zo aangeslagen te zijn, dat H.M.S. het heft in handen nam en na 17 minu ten een 2-1 voorsprong nam. toen de linksbuiten de bal hoog voorzette en Brouwer de bal wegkopte. toevallig voor de voeten van de H.M.S.-rechts buiten, die via de linkerpaal scoorde. De S.E.C.-spelers konden de mentali teit niet opbrengen, om terug te ko men, wat jammer was. want S.E.C. was zeker niet de mindere van deze H.M.S.-ploeg, die eigenlijk de minst sterke tegenstander is. die S.E.C. ln deze competitie ontmoet heeft. Met dat al komt S.E.C. lelijk achter op. wat u uit onderstaande uitslagen en stand moge blijken: Vrienden- schaar-Zeist 2-1, Donar-D.E.V. 2-1, Saestum-Victoria 2-2, Ultrajectum- Fortitudo 0-0. C.D.N.-Holland 1-2. STAND: Holland 4 8 C.D.N. 4 3 D.E.V. 4 6 S.E.C. 4 3 Donar 4 5 Saestum 4 3 Vriendensch. 4 5 Ultrajectum 4 3 H.M.S. 4 4 Fortitudo 4 3 Zeist 4 4 Victoria 4 1 UJ Gedipl A B A.N.-LnstmcteüT PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (02955) bgg 03498-1951 Ook vrachtwagen- en busrij bewijs O wordt eehaulri en gebracht. S.E.C.-V.V.O.O. 2-1 S E C. zaterdag heeft tegen V.V.O.O. de punten ln huis kunnen houden. Al was het dan met de rug tegen de muur. Nadat V.V.O.O. In de 9e mi nuut een voorsprong kon nemen door een vrije trap veroorzaakt door spil Staal, was het De Ruiter, die met een zuiver diagonaal schot keeper Kramer volledig verraste. 0-1. Door de S.E.C.- ploeg werd zeer tam gespeeld, de aan vallen waren net gevaarlijk genoeg en het levenslustige V.V.O.O. had ner gens enige moeite mee. Tot in de 29e min. S E.C. een vrije trap kreeg toege wezen door de uitstekend leidende ar biter. A. Hodde trok de bal listig over het bekende muurtje, maar Verbeek kopte de bal net over. V.V.O.O. zou met een 1-0 voorsprong de rust zijn ingegaan als achterspeler Van Schalk niet een overtreding had begaan te gen de S.E.C-middenvoor Hop. De scheidsrechter besliste penalty en het vonnis werd voltrokken door A. Hod de. Zo kwam S.E.C. in de 45e min. tot een gelijk spel 1-1. De tweede helft gaf een iets beter spelend S.E.C. te zien, maar toch nog niet wat het wezen moest Na 15 min. moest J. Visker het veld verlaten wegens een blessure, maar ook nu miste S.E.C. de kracht om door testoten, tot in de 38e min. half- speler Wolfssen prachtig op maat de bal afgaf aan midvoor Hop. die de rest deed en het net lipt bollen. Hierdoor kwam S.E C. aan de 2-1 voorsprong. Daarna golfden de V.V.O.O. aanvallen maar aan. S.E.C. moest volledig ln de verdedi ging, tot één min. voor het eindsig naal spil Staal met een prachtige slijding de bal nog maar net van de doellijn kon halen. Voor V.V.O.O. ging hiermee de laat ste kans verloren. Twee moegestreden ploegen hoorden het eindsignaal. Voor S.E.C. een grote vreugde, die nog werd onderstreept met een pittige mars die vla de nieuwe geluidsin stallatie over het veld klonk. S.O.V.A.-S.E.C. II 3-2 Het tweede elftal heeft minder goed gespeeld dan verwacht werd. S.E.C. heeft menige goede kans laten lopen, wat de gastheren niet deden. Er werd in het 2de elftal weer veel te veel gepraat, waarvoor de scheids rechter enige spelers moest onderhou den. Praten en voetballen gaat nu eenmaal niet samen. S.O.V.A. heeft dat niet overal op aarde zoals tn Nederland tweemaal per etmaal eb en vloed optreden? Panama kent aan de oostkust slechts één getijwisseling met een verval van 1 voet en aan de westkust twee met een verval van tien voet. datin Duinkerken en Boulogne (Fr.) het verschil tussen eb en vloed 20 a 25 voet bedraagt en in de Golf van St. Malo zelfs 30 a 40 voet (dat is meer dan 10 m)? datwij aan de Nederlandse kust 2 5 3 uur na het hoogwater nog een extra rijzing kennen die ,,ag- ger" wordt genoemd? datde vloedstroom langs onze kust wel in noordoostelijke rich ting loopt, doch niet uit Het Ka naal afkomstig is, maar de Noord zee om Schotland binnendringt en langs de Engelse kust zuidwaarts ls gegaan? De matige vloed in het Kanaal stuwt deze watermassa weer noordwaarts. datIn de mondingsgebieden van grote rivieren als de Amazone en de Mlsslssippi enz. het rivierwa ter zo ver naar buiten opdringt, dat de oceaan er zoet ls alvorens men de kust ln zicht krijgt? dat. Den Helder het minste verval heeft (4 voet), terwijl Hoek van Holland 5 a 6 voet meten, Vlis- singen 12 5 14 voet en Delfzijl 9 voet? De dames senioren leden tegen S.D O. uit Bussum de eerste nederlaag S.D.O. speelde erg op persoonlijke dekking, zodat de Soester dames weinig kans kregen om hun schoten op het Bus- sumse doel af te vuren. Met rust hadden zij reeds een 2-0 achterstand. Na rust speelde B.DC. meer ln de breedte en kreeg de kans twee maal het doel der tegenpartij te vinden. Eindstand 2-3 in het voordeel van S.D.O. Ook Heren senioren 1 leden een ne- doerlaag tegen het sterke Laren Het wilde niet vlotten daar de tegenpartij een hechte verdediging had opge bouwd. waar moeilijk doorheen te komen was. BD.C. ging ten onder met 12-9. Dames junioren 1 speelden tegen Olympia en wonnen op de gebruike lijke wijze. 18-0. Dit elftal heeft thans uit 5 wedstrijden 59 punten voor en slechts 3 tegen. Heren junioren speelden uit tegen Oranje in Utrecht en verpletterden de ze club met 0-15. Dames adspiranten zijn ook van start gegaan en de eers te wedstrijd tegen Celeritas uit Bun- nik werd een overwinning met 6-3. Dames adsp. speelden tegen Laren de eerste thuiswedstrijd en speelden ge lijk met 6-6 Heren sen. 2 zijn nog steeds gehandicapt door zieke spelers en kwamen met 9 spelers uit. On danks de nederlaag van 14-2 heeft keeper Jan Thijssen zeer goed werk gedaan en heeft menig hard schot gekeerd. Programma zaterdag 8 okt. (Terrein BS.V. tn Blaricum). 15.10 uur Meisjes pupillen S.D.O.- B.D.C. 15.50 uur Meisjes pupillen B.DC.- B.S.V. Zondag 9 oktober: 12.00 uur Dames junioren B.D.C. 2- D.S.O. 13.00 uur Heren senioren B.D.C. 1- Spirit. 14.15 uur Heren senioren B.D.C. 2- R.H.C. (Rhenen). 12.00 uur Dames senioren U.D. 1- BD.C. 1. 15.00 uur Dames junioren Spirlt- B.D.C. 1. 11.45 uur Heren junioren S.S.V.U.- B.D.C. 11.00 uur Dames adspiranten D.E.S- B.D.C. 1. 14 00 uur Dames adspiranten E.M.M.- B.D.C. 2. Een ln alle opzichten absoluut VOLWAARDIGE 4-per- soons auto, gebouwd op bet wegverkeer van morgen. Modern, prachtig van lijn en groots van vormgeving. Meer ruimte dan u denkt - plaats voor vier personen. Hoge prestaties en VEILIGE rijkwalltelt (reeds meer dan 30 Jaar op de weg). Volmaakte Interieur-uitrusting Beroemd om zijn voorwlclaandrljvlng. Ingebouwd ver- warmlngs- en luchtververslngsinstallatle. - 25 SAE-PK Kruissnelheid 90 kilometer per uur. Topsnelheid 100 km Ga deze volwaardige auto zien en berijden bij de dealer voor Soest en omstreken KROMME WEG 28 - SOESTDIJK - TELEFOON 2870

Soester Courant | 1966 | | pagina 3