PONTIAC wzEzza RINGEN0LDUS BOTERSMOKKELBAL EN BOTERSMOKKELSTATISTIEK BET0NV0ETBAL Iedere cliënt heeft onze volle aandacht! P. OUDHOF CO alle effeetenzaken f24,90 Geen vergoeding lesgeld voor Soester leerlingen Amersfoortse Muziekschool Kunstmarkt in Soest De Nutsspaarbank te Amersfoort houdt weer een tentoonstelling V.V.Z.-wedstrijden op het K.P.S.-terrein Kleuterschool Duinweg „Ons Genoegen" houdt een contactavond Duinkikkers viert derde lustrum Ned. Reisvereniginsr c o Modelvliegers Amersfoort/Soest NIEUW TELEFOONNUMMER ZONNEGLOREN 5351 Vleesverkoop Zeepost Zeer gedistingeerd dameshor loge. Buitengewoon chic. Zeer duidelijke tijdaflezing. Met lederen band. Zilmeta Initiatieven over Vietnam VOETKLACHTEN orthopedist Gratis advies Van Dam's Schoenen Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Geslaagd POLITIE TEL. 4444 Men trapt rechtgeaarde veehouders op hun ziel als men maar één goed woord over margarine zegt. Niettemin is boter in onze volkshuishouding tot een schimmig produkt geworden, waarvan wij niet weten waarom het ontstaat, noch waar het blijft. Wat het ontstaan betreft bedoelen wij natuurlijk niet het karnproces, maar de reden daarvan. Er zijn niet zo heel veel zuivelfabrie ken meer die alleen boter maken. Het is een nevenprodukt geworden, dat tegen een bepaalde prijs ingeleverd kan worden en dan min of meer onder verantwoordelijkheid van rijksorganen staat. Er zijn wèl veel zuivelfabrieken en standaardisatiebedrijven, die boter maken van melk- en roomoverschotten. Maar het ontstaan van die overschotten is altijd begunstigd door de ver plichte standaardisatie. En omdat ons volk voor ruwweg 90 margarine ge bruikt en voor 10 boter, kent Nederland sinds 1950 al boteroverschotten: 30-50.000 ton per jaar! Is boter een verliesgevend produkt? Dat is moeilijk te zeggen. De wereld marktprijs voor boter schommelt thans tussen 1.90 en 2— per kg. Het is duidelijk, dat voor die prijs nie mand boter kan maken uit normale melk. Vanouds echter was levering van boter aan Engeland mogelijk. Dit land stelde elk jaar een contingent vust, waarbij een hele reeks landen stuk voor stuk een bepaalde hoeveelheid mochten leveren. Of dat voordelig was? Misschien niet, maar af en toe zaten wij met grote boteroverschotten in de koelhuizen en dan waren wij blij dat wij leveren mochten. Want boter was een bijprodukt, dat, hoe dan ook, tóch ontstond. Tenslotte kon men de vraag stellen wat voordeliger zou zijn: niet stan daardiseren en dus minder boter voortbrengen, of wèl standaardiseren en de boter uitvoeren. Omdat marga rine hier tóch hoofdzaak was en is is het antwoord verre van eenvoudig. En de uitvoerkansen naar niet-Engel- se landen wisselden nogal. Om de boterkwestie uitputtend te be handelen zou men een dik boek moe ten schrijven. En dat zou vermoede lijk alleen leesbaar zijn voor vakeco nomen met zuivelkennis. De pot en de ketel Men schat, dat rond 15 van onze boterproduktie (70-90 miljoen kg) naar België werd gesmokkeld. Dat zegt natuurlijk niets, want de produktie wisselt van jaar tot jaar en de smok kelaars hielden geen statistieken bij Enige jaren geleden is in Oostburg eens een boterbal georganiseerd door het smokkelgilde, ter gelegenheid van de kwart miljoenste kilo boter die in west-Zeeuws-Vlaanderen in dat jaar over de grens zou zijn gesmokkeld (de douaniers woren óók uitgenodigd maar verschenen niet!), doch men begrijpt, dat deze statistiek een slag in de lucht was. België verweet Nederland, jaar in jaar uit. dat het onvoldoende maatregelen nam- tegen de smokkel, dat het kunst matig een lage boterprijs schiep door de verplichte melkontroming en de lage inleverprijzen. Nederland verweet België, dat het onvoldoende tegen maatregelen nam en vooral dat het de boterprijs kunstmatig hoog hield alsmede dat dit land de Beneluxover- eenkomsten (die nooit veel betekend hebben) geen goed hart toedroeg enz. Wij krijgen de indruk, dat hier de pot aan de ketel zijn zwartheid verweet. De schuld ligt zeer kennelijk bij beide partijen, al moet men toegeven, dat die schuld berust op een hele reeks diepgaande marktverschillen. Nauwelijks een kwart van de Belgen eet margarine. De .hoeveboter" (boer derij boter, door de boerin zelf vervaar digd) geniet daar hoog aanzien. Als de margarinefabrikant het aandurft metersgrote affiches op te hangen met margarinereclame met de slagzin „Zo heerlijk, zo gezond", dan vult men dit met in geschilderde letters aan met de woorden ..dat ge er aan crepeert!" Dat geschiedde lang na de Planta-af- faire en erg hard trad men er bepaald niet tegen op. Smokkel kwijnt De boter is het beste bewijs er voor, dat twee landen die economisch sa men willen gaan, snel en grondig daarvoor maatregelen moeten treffen. Want doet men dat niet. dan blijven de verschillen bestaan tot de jongste dag met alle gevolgen daarvan. Intus sen is de Benelux geheel overvleugeld door de E.E.G. en dat betekent, dat het prijsverschil in boter in ander half jaar zal uitsterven tot nul kom ma nul. En al lang vóór dit nulpunt is bereikt, zal de botersmokkel niet meer lonen en eveneens uitsterven. Eigenlijk is dit proces al lang aan de gang. In twee jaar tijds is het prijs verschil gedaald van f 2 50 tot f 0,75 per kg. En voor drie kwartjes per kg kan geen pungelaar met zijn zak over de grens sluipen. Daarvoor kan ook geen smokkelbedrijf nog pantserauto's, kraaiepoten enz. financieren. Ho, zegt u, maar het gebeurt dan toch maar! De vraag is echter: wat gebeurt nu nog? Limburg en Zeeland zijn doodstil. Er is nog slechts één sector actief, n.1. die tussen Valkenswaard en Thorn. Er is echter in de laatste we ken via dagbladen en t.v. veel aan dacht aan dit restant van een eertijds bloeiend bedrijf en nu meent iedereen plotseling dat de smokkel bloeit als nooit tevoren. Deze kwijnt echter en vele smokkelaars hebben naar andere bezigheden moeten omzien. Men houdt dan ook rekening met een verhoogde criminaliteit (smokkelen was geen misdaad!) in Noord-Brabant. Complicaties Nederland heeft veel geld verdiend aan de botersmokkel. Niet alleen dat zat de Belgische Boerenbond hoog, maar dan vooral ook het feit, dat de gesmokkelde boter de Belgische prijs drukte. Daar kwam dan nog bij, dat onze smokkelaars veelal goedkope koelhulsboter uitvoerden. Tenslotte vermoedt men, dat heel veel boter be stond uit een mengsel van boter en margarine. Als dat waar was, wat het prijsverschil natuurlijk heel wat gro ter dan drie kwartjes per kilo. Blijkbaar hebben enkele malafide melkfabrlkanten in België van de smokkelaars geleerd. In juli werd na melijk heel wat personeel van een zuivelfabriek in Deftingen gearresteerd wegens melkvervalsing. Deze bestond niet uit het toevoegen van water, maar uit het vervangen van melkvet door vreemd vet, bijvoorbeeld plant aardige olie. Deze is namelijk heel wat goedkoper dan melkvet. De Raadka mer van Oudenaarde behandelde het geval en het bleek, dat de vervalsing zich over vele jaren uitstrekte en wel licht nog in veel meer fabrieken werd toegepast. Intussen wendde de Belgi sche senator De Paep zich met een nota tot zijn minister van Landbouw (Héger) waarin heel wat misstanden werden blootgelegd, o.a. het onvermo gen van de controlerende instellingen Dm vreed vet in melk en zuivel aan ;e tonen. De heer De Paep verzuimde echter te seggen, dat België al 20 jaar geleden ?en deugdelijke controle op de boter- Droduktie had moeten instellen (bijv. loor genummerde wikkels) en de zaak *elf uitgelokt heeft. Wij stellen er prijs op onze cliënten niet alleen bij naam maar ook persoonlijk te kennen. Een cliënt is bij ons geen „nummer". Anno 1928 Leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel Dam 2a - Amsterdam - Telefoon (020) 246495 - 249321 Uw deskundige beleggingsadviseurs Uw commissionairs voor Firmanten: P. OUDHOF en G. J. J. PAMA Firmant G. J. J. PAMA, privé-adres: Soestduinen. Van Lijndenlaan 20. telefoon 02955-2486 Na telefonische afspraak ook "s avonds voor Uw effectenbelangen te raadplegen. SCBOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Kontnginnelaan 76 - Tel. 4145 DE GROTE MODE Astronauten-look én kleurcombinaties zijn dit jaar „in". Dit model durven wij nu al een top-hit te noemen. Wij verstrekken Contant zegels, ook op reparatie. De Amersfoortse Muziekschool, die o.a in Soest een dependance heeft, ziet zich gesteld voor financiële proble men. In verband met de financiën van de gemeente Amersfoort bleek het dringend noodzakelijk de belang rijke tekorten van voorheen in het komende beleid tot een minimum te beperken. Dit betekent, dat een halt wordt toegeroepen aan de uitzonder lijke stijging van de gemeentelijke subsidie van vorige jaren. Eén en an der houdt in. dat de subsidie voor het lopende cursusjaar niet verhoogd zal worden Om de begroting voor dit jaar niet temin sluitend te maken, was het be stuur genoodzaakt een aantal finan ciële en organisatorische maatrege len te treffen, waaronder een verho ging van de lesgelden. De leerlingen uit de niet subsidiërende omliggende gemeenten zijn door deze verhoging het zwaarst getroffen omdat zij, bo ven de reeds verhoogde tarieven, nog 60 procent extra moeten betalen Dit geldt niet voor leerlingen uit Soest, daar de gemeente Soest de Muziek school wel een subsidie verstrekt. Woensdagavond vond in Amersfoort een discussie-avond plaats tussen het stichtingsbestuur van de muziekschool en ouders van leerlingen. Stichtings voorzitter K. de Wilde zei, dat zon der de getroffen maatregelen de school zeker niet meer zou hebben bestaan. De maatregelen waren de enige sleutel op de financiële proble men, hoewel ze zeker hun schaduw zijden hebben. Spreker verwachtte nog dit jaar vorderingen ten aanzien van de gemeenschappelijke regelingen met omliggende gemeenten voor instand houding van de school. Zoals bekend is de Muziekschool van plan de ge meenten zowel bestuurlijk als orga nisatorisch tot de school te laten toe treden. Zaterdagmorgen zal op het markt plein. achter het V.V.Z.-gebouw. een kunstmarkt gehouden worden. Naar wij vernemen zal de burgemees ter deze markt te 10 uur openen. De Nutsspaarbank te Amersfoort or ganiseert de laatste jaren, omstreeks eind oktober, ter gelegenheid van We- reldspaardag. een twee weken duren de tentoonstelling. Deze wordt gehou den ten hoofdkantore van de spaar bank, Utrechtseweg 1 te Amersfoort. De laatste twee jaren kon het pu bliek genieten van een tentoonstelling van munten en postzegels. Het Ko ninklijk Penningen Kabinet en het Nederlandse Postmuseum, beiden te Den Haag stelden daarvoor materiaal beschikbaar. Elke tentoonstelling mocht zich verheugen in de belangstelling van rond 1000 bezoekers. Dit jaar is de expositie gewijd aan de Oudhollandse tegel Het Rijksbureau voor Roerende Monumenten te Den Haag stelde daarvoor een deel van haar collectie ter beschikking. Het wil ons voorkomen dat ook dit onderwerp, nu de belangstelling voor dit specimen van volkskunst nog steeds groeiende is. weer de nodige belangstelling zal trekken De tegeltentoonstelling duurt van maandag 24 oktober tot en met zon dag 6 november as. De openingsuren zijn maandag t.e.m. vrijdag 14.00-17.00 uur en 19.30-21.30 uur; zaterdagen en zondagen 14.00- 17.00 uur. De toegang tot de tentoonstelling is vrij. Nog juist voor het afdrukken van ons blad wordt ons medegedeeld, dat. we gens ongeschiktheid van het V.V.Z.- terrein. morgen (zaterdag) alle thuis wedstrijden van V.V.Z. gespeeld zul len worden op het K.P.S -terrein. O Woensdagavond 8 uur, wordt de eers te ouderavond in het nieuwe school jaar van bovengenoemde school ge houden in de kleuterschool Naast een meer huishoudelijk gedeel te. waarin diverse mededelingen zul len worden gedaan, een financieel overzicht van het kwartjesfonds zal worden gegeven en leden voor de oudercommissie worden gekozen, zal er gelegenheid zijn de op de laatste schooldag genomen foto's te bezichti gen en te bestellen Na de pauze zal de heer H de Wijs een lezing houden over speelgoed, toe gelicht met dia's en ondersteund door een kleine tentoonstelling. Zaterdag. 15 oktober a.s. hoopt onze plaatselijke toneelvereniging „Ons Genoegen" een contactavond te orga niseren voor haar leden, donateurs en introducees, in de zaal van P.V. ..De Zwaluw" aan de Schrikslaan. Aan vang 20.00 uur. Hiermede wil deze vereniging, die IVz jaar geleden bij wijze van experiment voor het eerst een dergelijke avond heeft gegeven, haar donateurs eens Iets anders bieden dan de gebruike lijke toneelavonden. Dit zonder het aantal toneelvoorstellingen te ver minderen Op deze manier hoopt het bestuur de onderlinge band te ver stevigen en zoals de vorige keren reeds is gebleken, zijn deze feestavon den hiervoor zeer geschikt. Er zal o.m. worden gedanst en er zal zowel aan 't jonge volkje als aan de ouderen wor den gedacht. Wanneer het gaat zoals de vorige maal, belooft het een gezellige avond De zwem- en polovereniging „De Duinkikkers" bestaat 15 jaar. Deze ge beurtenis wil men op 15 oktober met een feest vieren; Voor de leden in ..Eltheto" in Soest-Zuid en voor de jeugdleden met een St. Nlcolaasfeest. Verder kunnen wij nog mededelen, dat ..De Duinklkers" met twee heren- teams aan de waterpolo-competitie deelnemen. De damesteams zijn nog niet inge deeld. Woensdagavond, 19 oktober opent de afdeling Soest van de Ned. Reisver- eniging het winterseizoen met een filmavond in gebouw Middelwijk aan de Talmalaan hoek Pleter de Hoog- laan. De aanvang is bepaald op 20.00 uur. De film draagt de titel „Nieuwe zwerftochten door zonnig Joegoslavië", opgenomen door K. en N. F. de Groot, cineasten te Hilversum. De reis, welke in het Oostenrijkse Klagenfurt aanvangt, gaat naar Vil lach en via de Würzenpas naaT Joe goslavië. Daar wordt een bezoek ge bracht aan de meren van Bied en Bohinj: Ljubljana, de hoofdstad van Slovenië; de grotten van Postonja; Rijeka. de grootste havenstad van Joegoslavië; de badplaats Crikvenica en de 7 op grote hoogte en boven elkander gelegen Plitvicer meren; Zo- greb. de hoofdstad van Kroatië: Ja jee, de stad der vroegere Bosnische ko ningen, Serajewo. de hoofdstad van Bosnië en Hezegowina. en Dubrovnik, de parel van Joegoslavië Een mooie film van een mooi land. De laatste wedstrijd in dit seizoen om de „Grote prijs van Amsterdam" leverde voor de leden H. Abbring en W R. den Hollander alhier in de klasse rubbermotormodellen een twee de resp derde prijs op. Het Ziekenhuis ..Zonnegloren" heeft een nieuw telefoonnummer gekregen en wel Wij raden een ieder aan hiervan een aantekening te maken of het nummer in de pas kort geleden verschenen nieuwe telefoongids te wijzigen Morgenochtend. 9 uur. heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats voor de houders van gele kaarten ge nummerd van 1 tot 100 en van grijze kaarten van 1 tot 65. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms ,,Cap San Augustln" 9 oktober. Australië, ms „City of Brisbane" 10 oktober. Brazilië: ms „Cap San Augustin" 9 oktober en ms „Cap San Nicolas" 12 oktober. Canada ms „Franconia" 9 oktober en ms „Canada" 12 oktober. Chili: ms „Stuttgart" 9 oktober. Indonesië: ms „Victoria" 9 oktober. Kenya. Oeganda, Tanganjika: ms „Af- rica" 14 oktober. Ned. Antillen: ms „Sinon" 11 oktober. Nieuw-Zeeland: ms „Rakaia" 11 okto ber. Suriname: ms „Hercules" 11 oktober. Verenigde Staten van Amerika: ms „Mormaclynx 10 oktober en ms „Ker kedijk" 12 oktober Z.-Afrika (Rep.) en Z-W-Afrika: ms „Edinburg Castle" 9 oktober en ms „Zaankerk" 12 oktober. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren. Horloger - Laanstraat 62 Juwelier Baarn Opticiën Telefoon 3392 Iedere Pontiac is twee jaar verzekerd tegen alle risico's ETUIS feestelijk geven rijk ontvangen Gn noorSP'JKER TEL.2982 50E5TERBERCSE5TR 2 6 Het steeds doorgaande vechten in Vietnam wordt meer en meer geleid door praten over die onzalige strijd. President Marcos van de Philippijnen heeft het initiatief genomen tot een conferentie in Manilla, waaraan voor de V.S. niemand minder dan presi dent Johnson zelf denkt deel te ne men. De verdere delegaties komen onder meer uit Zuid-Korea, Thailand en Zuid-Vietnam zelf. Maar er komt niemand uit Noord-Vietnam of uit China. Dat maakt het moeilijk om op de conferentie ook maar een stap na der te komen tot een oplossing. Toch heeft Marcos kennelijk heil ge zien in de samenkomst: het heeft voor hem weinig zin staatslieden bij elkaar te brengen om hun tijd te ver doen en daarvoor zou Johnson zeker niet komen overvliegen. Vermoedelijk is het waardevolste van de komende conferentie van Manilla dat de Oost- aziatische landen die eventueel vol gende slachtoffers zouden kunnen zijn van communistische actie, tonen dat ze voornemens zijn al van het begin af terdege samen te werken bij hun verweer. Dat is dan meer een waarschuwing tegen een nieuw Vietnam dan een oplossing voor de strijd van nu. Amerika heeft in twee etappen te kennen gegeven dat het vrede wil. maan zonder capitulatie. Eerst een voorstel in de V.N.. dat prompt werd afgewezen als „huichelachtig en on betrouwbaar". Vervolgens een uitda ging om dan het gesprek toch maar te beginnen waarbij snel genoeg zou blijken of wat de V.S. zeggen ge meend is of niet. Washington zal niet verwacht hebben dat Hanoi en Peking prompt zouden ingaan op het voorstel. De kern daar in was: Laten we wederzijds zien te komen tot ..desescalatie" - laten we een paar treden terug gaan op de ladder naar een steeds feller en uit gebreider oorlog, waarop we nu al zo veel schreden omhoog hebben gedaan. In casu: de V.S verminderen hun bombardementen in het noorden, als Noord-Vietnam zijn steun aan de Vletkong matigt. Zulk terugdraaien van de krijgsinspanning zou dan bo vendien een situatie in het leven roepen waarin het gemakkelijker wordt tot een gesprek te komen. De Amerikaanse voorstellen beogen waarschijnlijk bovendien Oe Thant opnieuw een basis te geven om te pogen iets te bereiken. Dat hij in Vietnam geen enkele kans kreeg tot bemiddelen is een van zijn voornaamste grieven in zijn ontslag brief. Zou hij tijdens zijn tot 1 janu ari verlengde ambtstermijn alsnog een begin kunnen maken, dan zou hij wellicht toch nog wat langer willen aanblijven. En dat zou de V.S. wel kom zijn, als zoveel andere landen die het angstig moeilijk vinden een opvolger te kiezen waarmee ieder het eens kan zijn. Deze pogingen - trouwens nog onder steund door een vredesmissie van paus Paulus - hebben op het oog maar geringe kansen, maar Vietnam ligt zo langzamerhand ook landen die er niets mee van doen hebben der mate zwaar op de maag dat zelfs de kleinste kans niet onbenut mag wor den gelaten. Op zaterdag 8 oktober houdt een zitting bij Van Dam's Schoenen. op het gebied van voetklachten steunen, beugels etc. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt u aangeboden door: Torenstraat 5. tel. 3473. De artsendlenst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen B. C. A. Nicolas. Steenhoffstraat 12. tel. 2667 en H. J. Stroband, H. Blaekweg 14, tel. 2434. Tandartsen Zaterdag en zondag, van 13.00-13.30 uur, W. H. A. Steen, Oranjelaan 11. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest- Zuid". Maandag t.e.m. vrijdag na uur apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. van Loon. Saenredamplantsoen 16, tel. 5425 of 03490-17172. Groene Kruis Zr. Boom, Braamweg 51, tel. 4365. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10.30 uur ds H. Roest. Viering H.A. 7 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. 11 oktober, woensdagavond, 8 uur, Oecumenisch avondgebed. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds J Mettau. Viering H.A. 19 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel. Insingerstraat. 10 uur ds K. van Liere. Viering H.A. Eltheto, Drifje. 9 uur Gezinsdienst. 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren Soesterbergsestraat 10 uur ds K. H. Meyer van Rotterdam. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds J. Smit. Viering H.A. Eikenhorst 7 uur ds H. Roest. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 uur ds M. Wilschut. Bed. H.A. 5 uur ds M. Wilschut. Dankzegging. Wilhelminakerk Tijdelijk, wegens restauratie, In d« Herv. Oude Kerk aan de Torenstraat. 9 en 5 uur ds C. M. van der Loo. GEREF. KERK Gebouw Middelwijk Talmalaan 8.30 uur ds R. Zijlstra van Eemdijk. 3 uur ds W. Borgdorff van Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 6.30 uur ds Brandsma van Hilversum. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.15 uur ds P. J. van der Vangt (N.H.) van Zutphen. EVANGELISCH LÜTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 Geen kerkdienst. Zie Baarn. ADVENTS GEMEENTE Zaterdag, 10 uur. Bijbelstudie. 11 uur ds. C. P. de Ruiter. EVANGELIE-GEMEENTE Maandagavond, 8 uur, evangelie- samenkomst In het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 30 uur Mr. J. v.-d. Hoeven. Soest dijk. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur Drs. W. J. Manger. Oogst- dank dienst. 10.30 uur. Kinderkerk in de Kapel. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zondag. H. Missen 7.30, 10.30 en 12 00 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 «a 9 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestr. Zondag H. Missen 7.30, 9.00 en 12.00 uur. 10.30 uur Hoogmis, 's Avond 7.00 uur lof. In de week uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zater dag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H. Missen te 7,30 en 11 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 6 uur lof. Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur. Er stak onlangs in Amsterdam een storm van verontwaardiging op. toen bleek dat Ajax de toegangsprijzen voor de Europacupwedstrijden zo drastisch had verhoogd. Voorzitter Van Praag reageerde toen met de opmerking dat het voetbalpubliek er iets voor over moet hebben om wedstrijden te zien op internationaal niveau. Dat was nogal een gewaagde opmerking, want de tijd dat het Europacuptoernooi de bakermat was voor verfijnd, hoog staand klassevoetbal is reeds lang voorbij Dat hebben de tienduizenden, die vorige week de tribunes van het Olympisch Stadion bevolkten, duidelijk kunnen zien. Het Turkse Besiktas trachtte door een ijzeren betondekking Ajax zoveel mo gelijk het scoren te beletten Doel punten te maken behoefden de Tur ken niet als ze er maar zo weinig mo gelijk goals doorlieten. Met voetbal in zijn puurste vorm heeft dit defensieve spel nauwelijks meer iets te maken. Toch is dit soort voetbal langzamer hand kenmerkend geworden voor de Europacup. Houd uit de score beperkt en sla dan thuis toe. Ziedaar het mot to, waarmee de Europese kampioenen in het veld komen. Voor de toeschouwers wordt het op die manier een hoogst vervelende aange legenheid. Zij weten bij voorbaat al wat ze te zien krijgen: een thuisclub die niets anders doet dan aanvallen, en de bezoekende club, die met man en macht elke bal uit zijn strafschop gebied wegschiet en met alle mogelijke middelen tijd tracht te rekken. Na afloop van de strijd tussen Ajax en Besiktas zeiden vele Amsterdam mers „Het enige wat Ajax nog kan doen is de toegangsprijs aanzienlijk verlagen Voor het B-diploma erkend assuran tieagent is geslaagd J. L. M. van Hal- Zonderop, alhier.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5