COLLEWIJN ziekenauto 59 80 van hier en daar Bloedbaden in Nigeria OLMA FIRMA SPIJKER VOLVO - Veilig Soester Schaakclub Zilver Te tra Hees voor een moeilijke opgaaf Autorijschool F. C. Kuyperstraat 11 SOEST V.A.M.O.R. B.D.C. -nieuws Smassmppërs. Boterwafels. Venda koffie- V.V.Z.-Nieuws VOOR BETERE DAMES MODE San Giörgio, de winterjas zonder be'zwaren 'n Italiaanse tagliatore (coupeur) sneed dit mees- terlijke jastype uit lichtgeruit mohair. Voerde hem met een chic kontrastpiaid. Dubbel warm. Tóch frappant licht. Mode 67: soepel dragen - mannelijk elegant, f178 - Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL PARKGARAGE A. v. d. Roef S.E.C.-nieuws Mixed Hockey Gub Soest De1 nieuwe onderlinge competitie van de Soester Schaakclub is alweer van start gegaan. Zij, die nog aan deze competitie wensen deel te nemen, kunnen zich alsnog hiervoor opgeven, mits ze niet te lang wachten. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Groep I: Van Zijtveld-Samson afge broken. Groep II: Leydes-Bervoets ü-i. Henze-Hilhorst 1-0. Groep III: Gerth-Van Veen 1-0. Beuken-Blom 1-0. Dontje-Van der Wal 1-0. Groep IV: Baayens-mevr. Pierik 1-0. Thörig- Van Coeverden 0-1. Wamsteeker-Vis- ser 0-1. Reeds werden enkele partijen voor de tweede ronde gespeeld, namelijk: Groep II: Leydes-Jonker 0-1. Groep III: Van Veen-Blom 0-1. Zwiers-Gerth 1-0. Binnenkort begint ook weer de com petitie van de Stichts-Gooise Schaak bond. Op 21 oktober ontmoet het eers te tiental thuis B.S.G.V uit Bussum. De week daarop, op 27 oktober, zal het tweede tiental te Hilversum tegen De Pion III in het strijdperk moeten tre den Tijdens de dinsdagavond gehouden jaarvergadering van de aquariumver eniging Zilver Tetra is het resultaat bekend gemaakt van de huiskeurin gen die verleden week door de heer J. H de Jager, bondskeurmeester van de N.B.A.T., zijn verricht. De kwaliteit en het aantal bakken was de heer D. Jager tegengevallen, zodat er een betrekkelijk lage honere ring uit de bus kwam. Het hoogst aantal punten (153%) behaalde de heer F. Sonders. met 152 punten op de voet gevolgd door M. van Dorre stij n. De verdere uitslag luidt: 3. J. A. Kalk man 150 pnt. 4. L. J. Kriek 149% pnt. 5 A. W. Brouwer, 150 pnt. 6. P. J. Wijk 139% pnt. 7. C. Brand, 127 pnt. Wegens ziekte van de secretaris, de heer P. J. Wijk moest het jaarverslag ter goedkeuring worden aangehouden. Financieel heeft Zilver Tetra geen slecht jaar achter de rug. Het ver enigingsjaar werd door penningmees ter W. A. Suman met een batig saldo van 78.afgesloten. De penning meester constateerde wel een dringen de behoefte aan leden, niet in de laatste plaats om de sterk gestegen kosten te kunnen bijhouden. De heer Verduin werd tot lid van het bestuur gekozen. Het eerste elftal van Hees gaat mor gen, zaterdag bij koploper Renswoude op bezoek. Voor beide ploegen staat er veel op het spel, hetgeen wel blijkt uit de stand op de ranglijst. Renswoude heeft 7 punten uit 5 wedstrijden en Hees 6 punten uit eveneens 5 wedstrijden. De onderlinge verhouding van alle clubs op de ranglijst is zo miniem, dat Hees. bij verlies in Renswoude, behoorlijk naar beneden kan duike len. Er Is voor de Heesspelers dus wel aanleiding om de zaken energiek aan te pakken, daar de kop of de staart op het spel staat. Laten we daarbij hopen, dat Hees een betere scheids rechter treft dan vorige week. Er wordt om 3 uur vanaf de school in de Insingerstraat vertrokken en de supporters worden verzocht tijdig aan wezig te zijn. De wedstrijd begint om 4 uur. ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder Telefoon 6038 Ml ESGELD 7,50 PER LES. In Londen houdt men rekening met een noodkreet uit Nigeria om met troe pen daar de orde te komen herstellen. Generaal Gowon, die daar nu de sterke man is na de putsch die generaal Ironsi ten val bracht in juli. heeft ge poogd om een conferentie op gang te brengen die een nieuwe federatieve band moest smeden tussen de wel zeel ui teenlopende landstreken. Dit con gres heeft zijn werk maar uitgesteld. Terwijl het aan het praten was. vol trokken zich in het land moordpar tijen aan de lopende band. De Haus- sa-stam vermoordt leden van de Ibo- stam. die dan weer wraak neemt. En omgekeerd natuurlijk. Ibo-soldaten in voornamelijk uit Haussa's bestaande eenheden lopen weg uit angst ver moord te worden. Maar ze nemen wel hun wapens mee en gebruiken die. De legereenheden die generaal Gowon nog wel in de hand heeft, zijn niet opge wassen tegen deze chaos in wat tot voor kort beschouwd werd als het or delijkste land van heel Afrika. Moeilijk Twee jaar geleden hebben de Britten ook militaire operaties uitgevoerd om muitende troepen te ontwapenen in Tanzania en in Kenya. Dat waren niet eens zo grootscheepse ondernemingen en in Nigeria zouden de Tommies het ook wel af kunnen met een paar ba taljons. Enerzijds is het echter de trots van de Nlgerianen een beetje te na om door een dergelijke hulp te vragen ook te bekennen dat ze geen kans zien orde in eigen huis te bewaren. Uit prestige-overwegingen is dit voor generaal Gowon een heel moeilijk be sluit. Trouwens: ook Londen is er uiteraard niet erg op gebrand om voor zijn voor malige kolonies nog te blijven spelen voor politieagent. Maar nog moeilijker wordt het voor Gowon om als een maal met vreemd geweld de chaos is bedwongen nog een oplossing te vinden voor het kernprobleem: hoe kunnen die vaak zo zeer uiteenlopende en door onderlinge vetes verscheurde stammen er toe gebracht worden in vrijwilligheid zo vreedzaam samen te leven als ze het wel eens moesten onder Britse dwang? Gowon kan de dwang tijdelijk terug roepen. Maar dan? Eens zullen Haus sa's en Ibo's en Joroeboe's en hoe al die stammen heten het toch met el kaar moeten zien te vinden. Een on verbeterlijke optimist die gelooft dat dit al spoedig het geval zal zijn. eigen publiek zal moeten hebben. Daar B.D.C. momenteel erg kampt met geblesseerde spelers, is het niet mogelijk de opstelling te geven. Mar cel v. d. Lugt is zondag verhinderd wegens de militaire dienst, terwijl Van Asch nog niet hersteld Is van zijn blessure. Of Jos Brouwer, Van Thie nen en Voet, die ook met blessures kampen, opgesteld kunnen worden is ook nog niet zeker. B.D.C. 2N.S.C. 2 Ook B.D.C. 2 speelt aan de Bosstraat en wel tegen het sterke N.S.C. 2 uit Nijkerk. B.D.C. 2 draait echter ook goed mee in haar afdeling. Na de eerste compe titiewedstrijd onnodig verloren te heb ben, wisten zij driemaal achtereen met royale cijfers te winnen. We achten B.D.C. voor deze wedstrijd dus niet kansloos. Daar B.D.C. 2 wellicht een of meer spelers aan het eerste moet afstaan^ kunnen we ook de formatie van B.D.C. 2 niet geven. Zeker is wel dat Ad van de Breemer weer mee zal spe ien. Wanneer de blauw-witten uit deze zware wedstrijd beide punten kunnen bemachtigen, komen zij goed in de kopgroep te zitten. B.D.C. 3—MIDLANDIA 3 Voor B.D.C. 3 staat ook een thuiswed strijd op het programma. Het Utrecht se Midlandia komt n.1. op bezoek. B.D.C. 3, dat onverwacht niet al te best draalt, zal in deze wedstrijd toch moeten proberen beide punten in de wacht te slepen, daar zij anders te veel op de kopgroep achter raken. Ook voor B.D.C. 3 kunnen we de op stelling nog niet geven, daar zij ge dupeerd is door het aantal blessures van B.D.C. 1 en 2. GOOISCHE BOYS 3—B.D.C. 4 B.D.C. 4 gaat in een uitwedstrijd Gooische Boys 3 bekampen. De blauw- wltten beschikken over een tamelijk sterk team, zodat we de volle buit verwachten. B.D.C. 5—OLYMPIA 4 Het verrassend goed draaiende team van B.D C. 5 heeft ook een thuiswed strijd op het programma staan. Olym- pia 4 uit Hilversum komt bij de blauw-witten op bezoek. Naar aanlei- PROGRAMMA VOOR ZONDAG. 2.30 uur B.D.C. 1—D.W.S.V 1. 12.00 uur B.D.C 2N.S.C. 2. 12.00 uur B.D.C, 3Midlandia 3. 12.00 uur Gooische Boys 3B.D.C. 4. 2.30 uur B.D.C. 5Olympia 4. 12.00 uur B.D.C. 6's-Graveland 4. 2.30 uur B.D.C. 7Naarden 5. 12.00 uur Donar 7BD.C 8. 12.00 uur Victoria 9B.D.C. 9. 12.00 uur Hilversum 7—B.D.C. 10. Zoals uit bovenstaand programma blijkt spelen zondag alle BD.C.-elf tallen. Zes teams spelen er thuis, terwijl er slechts 2 velden beschikbaar zijn, daar het derde veld alleen door de jeugd gebruikt mag worden. Twee wedstrijden zullen er dus door de bond uitgesteld dienen te worden. Welke wedstrijden dit betreft is nog niet bekend. B.D.C. 1—D.W.S.V. 1 Na het teleurstellende resultaat van zondag j.I. speelt B.D.C. zondag weer thuis aan de Bosstraat tegen het i Utrechtse D.W.S.V. D.W.S.V. speelt momenteel een zeer belangrijke rol in de afdeling. B.D.C. zal dus weer op zeer zware te genstand stuiten. Dat B.D.C. sterke tegenstanders kan bedwingen is wel gebleken in de uit wedstrijden tegen Amersfoortsche Boys en 't Gooi. In deze twee wedstrijden werd dan ook met de volle inzet gespeeld, wat we van de afgelopen wedstrijd tegen Kampong helaas niet kunnen zeggen De B.D.C.-ers hebben dus voor eigen publiek nog het een en ander goed te maken. Wanneer de blauw-witten zich zondag weer ten volle geven, zijn zij niet kansloos. In ieder geval kan er een zeer spannende wedstrijd tegemoet ge zien worden, waarin B.D.C. uiteraard weer de volledige steun van haar j Een kombinatie van sinasappel en pittige chocolade. 200 gram Een voordelige en lekkere versnapering. 2 zakjes a 150 gr. Een taktatie bij de koffie. Nu nog voordeliger. Per zak 75 et VROOM DREE5MANN Bestaat er één woord vqor_sterk^ én_mooi? Ja: Olma 01ma-"Soa Cup" 1s oon modern, dege lijk taoronhoTloge. dat U graag trots onder Uw manchet laat uitkomen. Uw vrienden kijken naar Uw "Soa Cup". Het is oon horlogo van dezo tijd, ge maakt voor monoon, dio in hun be roep do handon uit do mouwen moeten stoken. 8chokvriJ, antimagnotisoh, wa terdicht on condcnavry. Een mAnen-n. horlogo. Vanar 79.-. Zwitsers bewijs Dealer voor Soest Soesterbergsestraat 26 - Horloger - Juwelier - Optiek ding van de goede resultaten van B.D.C. 5 verwachten we nu ook weer een positief resultaat. B.D.C. 's-GRAVELAND 4 B.D.C. 6 ontvangt het vierde team van 's Graveland. Wanneer de blauw-wit ten uit deze wedstrijd 1 punt beha len, betekent dat een bevredigend re sultaat. B.D.C. 7—NAARDEN 5 B.D.C. 7 wil deze competitie een gooi naar het afdelingskampioenschap doen. De eerste wedstrijd is reeds ge wonnen, doch er volgen er nog meer. Voor de blauw-witten dus de taak om de goede weg te blijven volgen. DONAR 7—B.D.C. 8 Naar onze mening zal dit voor B.D.C 8 een te zware opgave betekenen. Een gelijkspel zal reeds een uitstekend re sultaat zijn. VICTORIA 9—B.D.C. 9 B.D.C. 9 gaat op bezoek bij Victoria 9. De blauw-witten zullen in Hilversum op een zeer zware tegenstand dienen te rekenen. Wanneer B.D.C. 9 echter met de volle inzet speelt, verwachten we een puntenverdeling. HILVERSUM 7—B.D.C. 10 B.D.C. 10 tenslotte zal de strijd aan binden tegen Hilversum 7. Deze wed strijd mag de B.D.C.-veteranen, die nog ongeslagen zijn, niet al te veel moeilijkheden opleveren. Winst dus voor B.D.C. 10 op uw poolformulier. CONTACTAVOND Vrijdag 14 oktober, hedenavond dus, zal er in de BD.C.-kantine een con tactavond belegd worden tussen het bestuur, de leiders en aanvoerders der elftallen. Deze bijeenkomst begint reeds om 19.30 uur. Hierna heeft een contactavond plaats tussen het bestuur en de spelers van B.D C. 1 en de reserves. Aanvang 21.00 uur. Wij hopen dat allen, die hiervoor uitgenodigd zijn, aanwezig zullen zijn. V.V.Z. 1-S.V.P. 1 Uit het voorlopig competitieprogram ma van de competitieleider is geble ken dat V.V.Z. 1 alle nog te spelen wedstrijden in de eerste helft van de competitie 1966-1967 ..uit" moet spe- spelen. Voor de groen-witten een las tige opgave, maar gezien de toestand van het terrein misschien wel geluk kig. A.s. zaterdag moet V.V.Z. 1 naar Vee- nendaal om daar S.V.P. te bestrijden. Opnieuw een lastige opgave, temeer daar de groen-witten het opnieuw zul len moeten stellen zonder Van Doorn en Ruizendaal. Hoopvol is echter dat Van de Bovenkamp en Van de Berck binnenkort weer zullen gaan trainen. De keuzecommissie heeft nog geen elftal kunnen samenstellen. Mocht het V.V.Z. zaterdag gelukken één of meer punten te behalen, dan zal dit een goed resultaat zijn daar S.V.P. tot de sterkste van deze af deling behoort. EEMNES 2-V.V.Z. 2 Voor V.V.Z. 2 staat ook een lastige uitwedstrijd op het programma. Door blessures en afwezigheid door militai re dienst van spelers van het le elf tal moet V.V.Z. 2 spelers afstaan Burgemeester Grothestraat 36 Telefoon 3332 Voor Mantelkostuums Wollen Pakjes. Vraag en spaar de Hoefijzer zegels. waardoor dit elftal natuurlijk danig wordt verzwakt. Desondanks is de ver wachting dat V.V.Z. 2 tenminste één punt mee naar Soest brengt. THUISWEDSTRIJDEN V.V.Z. V.V.Z. 4 speelt om 2.15 uur thuis te gen Roda 2. terwijl V.V.Z. 3 om 4 uur Chefana 3 ontvangt. Deze wedstrijden kunnen echter alleen dan doorgaan als er geen regen meer valt. Indien het terrein van V.V.Z. opnieuw onbe speelbaar zou zijn, zal getracht wor den om opnieuw over het K.P.S. ter rein te mogen beschikken. QUICK-V.V.Z. junioren Voor .de V.V.Z.-junioren zaterdag een belangrijke wedstrijd. Zowel Quick als V.V.Z. zijn nog ongeslagen zodat de winnaar de leiding van de afdeling veroverd. Aanvang wedstrijd 2.45 uur. HEES-V.V.Z. adspiranten Te 2.45 uur een plaatselijke ontmoe ting op het Hees-terrein aan de Kooi weg. Gezien de grotere ervaring van de V.V.Z. adspiranten verwachten wij een kleine V.V.Z.-overwinning. V.V.Z.-B.D.C. pupillen Ook hier een derby. De B.D.C.-man nen komen op bezoek. De wedstrijd vangt aan te 1 uur. c p^BEl.4 KERKBRINK - HILVERSUM AMSTERDAM 's-GRAVENHAGE GRONINGEN LEEUWARDEN HILVERSUM HOORN ARNHEM C Bosstraat 5. telefoon 2543 en Kerkstraat 51, telefoon 6621. Amaltalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 D.O.X.A.R.-S.E.C. Het ziet er naar uit. dat deze ont moeting bijzonder spannend gaat worden. Donar doet het dit jaar goed en staat als nummer 3 gerangschikt met zes punten uit vijf wedstrijden. Alleen Holland heeft Donar versla gen, maar Zeist, Victoria en D.E.V. hebben de punten aan Donar moeten laten. In het S.E.C.-elftal is op de linksback plaats teruggekeerd Ab Hooyer. die dus zijn oude club van jaren terug gaat bekampen. Voor de jeugdige Wim Brouwer een teleurstelling, maar zijn goede men taliteit kennende, zal hij op niet te lange termijn wel weer terugkeren. Vorig jaar stond S.E.C. tegen Donar met 3-1 voor in de tweede helft, maar toch werd nog gelijk gespeeld. S.E.C. zal deze wedstrijd niet te licht opvatten na het sobere spel in de af gelopen competitiewedstrijden. Alle spelers zitten met spanning te wach ten op het moment, dat de ploeg in zijn geheel weer goed zal draaien. In de wedstrijd tegen Vriendenschaar viel hier af en toe al iets van te be speuren. Als Leo van Berkel en Duijst er deze middag in kunnen slagen om de verdediging van Donar in de war te brengen, dan zullen de overige voorhoedespelers daar dankbaar ge bruik van kunnen maken. Door een overwinning zou S.E.C. naast Donar komen te staan. Het Programma luidt: Vrienden- schaar-H.M.S. Donar-S.E.C. Saestum-Zeist Ultrajectum-D.E.V. Holand-Victoria C.D.N.-Forti- tudo. De stand luidt: S.E.C.-reserves van de overwinning afgehouden, maar het vertoonde spel wettigt een goede uitslag van de wed strijd van a.s. zondag tegen D.O.S '01 2. Hoewel het meespelen van aanvoer der Ab Hooyer, die zondag in de wed strijd tegen U.V.V. een enkelblessure opliep, nog niet zeker is zal S.E.C. de punten toch mee naar Soest moeten brengen wil zij de gunstige plaats, die men nu op de ranglijst inneemt, niet verliezen. S.E.C. III-D.E.V. 2 Na de grote nederlaag van zondag tegen C.D.N. 2 in Driebergen, welke kort voor het einde een feit werd, er werden n.1. drie doelpunten in vijf mi nuten gescoord, is de situatie voor het derde er niet beter op geworden. D.E.V. 2 beschikt over een behoorlijk elftal, dat weliswaar met 1-0 verloor van C.D.N. en met 4-1 van Minerva maar tegen Zeist 3 gelijk speelde. Toch is S.E.C. niet kansloos als alle spelers zich goed op deze wedstrijd voorbereiden. S.E.C. 4 IS VRIJ S.E.C. 5-AMERSFOORTSE BOYS 6 Het zesde elftal heeft van Amersfoort- se Boys 6 met 5-1 gewonnen. Het vijfde zal er toch nog een schepje bovenop dienen te doen om niet in de schaduw van het zesde te komen. Opstelling der elftallen S.E.C. I. Doel M. v. d. Broek; achter L. de Rooy, J. Krijt, L. Ruttenberg en A. Hooyers; midden P. v. Boeyen en B. v. Veen; voor K. Dorrestein, H. Duist, L. v. Berkel en T. Surstedt. Res. F. Dettmer en Luitelaar. Aanvang wedstrijd 2.30 uur. S.E.C. II. Doel K. v. Limburg; achter Hoed. Rodermond, R. Dorresitem en W Brouwer; midden P. Hulzinga en P. v. Remmerden; voor S. Lenarduzie, D. de Jong. D. J. v d. Broek en H. Luschen. Res. P. v. d. Brakel. Aanvang wedstrijd 12.00 uur. S.E.C. III. Doel Bakker; achter D. Hooyer, J. Abbel en W de Vries; mid den J. de Jong en W. Pothoven; voor L. v. Breukelen. Schimmel. K Wilden burg, D. v. Hagelen en W Rijnders. Res. Scheurwater. Aanvang wedstrijd 12 uur. S.E.C. 5. Doel Lub; achter L. v. Kloos ter, J. Belt en J. Hoed; midden E. Kareisen en J. Westerveld; voor L. Meidam, A. J. Dasselaar. P. Meidam, R. ten Hove en J Veldhuizen. Res. J. v. d. Brink. Aanvang wedstrijd 12 uur. W. VAN DIJK GAAT WEER SPELEN Oud eerste elftalspeler W. van Dijk meldde zich bij S.E.C. weer als spelend lid en zal vanaf 1 november de zon daggelederen weer gaan versterken. Van Dijk, die door snelle rushes nogal eens voor verwarring zorgde in de vijandelijke defensies zal voorlopig in één der lagere elftallen trachten weer wat conditie op te doen. AANSLUITINGEN TELEFOON VOOR S.E.C.-JEUGD S.E.C.-jeugdleden zijn aangesloten op het telefoonnet .Informaties over jeugdzaken kunnen door ouders of voor nieuw op te geven leden voor taan ook gedaan worden bij de heer J. Oey, Beatrixlaan 53. telefoon 4656 of bij de heer W. Steginga, Schaep- manstraat 37, telefoon 6017. AANSLUITING TELEFOON S.E.C. OP ENG Deze week zal ook de heer Brugman, S.E.C.-bestuurslid, van telefoon worden voorzien. Vragen over bestuurszaken, zaterdagvoetbal kunnen dus voortaan ook worden gericht aan de heer Brug man, Rubenslaan 73, telefoon 6664. Voor het grote aantal S.E.C.-leden woonachtig op de Eng, een verbetering. Ook dringende zaken, betrekking heb bende op de S.E.C.-jeugd, kunnen wor den gericht aan de heer Brugman. SJE.C.-DAMES MAAKTEN RESERVE SHIRTJES De S.E.C.-dames van het bestuur, van de spelers en nog vele anderen maak ten voor de S.E.C.-elftallen overgooiers. In diverse kleuren werden deze over gooiers gemaakt, opdat de trainer bij oefenpartijtjes deze hemdjes kan ge bruiken ter onderscheiding. Ook voor jeugdteams zullen deze overgooiers worden gebruikt. De hemdjes zijn steeds aanwezig in de S.E.C.-cantine. Holland 5-9 SJE.C. 5-4 DT.V. 5-8 Forti tudo 5-4 Donar 5-6 Saestum 5-3 Vriendensch. 5-6 C.D.N. 5-3 H.M.S. 5-6 Ultrajectum 5-3 Zeist 5-5 Victoria 5-3 D.O.S. '01 2-S.E.C. 2 Een sterker 2 heeft j.1. zondag tegen koploper U.V.V. 4 een onverdiende 0-1 nederlaag geleden. Goed doelmanwerk en pech hebben de Wedstrijdprogramma voor zondag Thuis. 14.00 uur Heren Veteranen-Voordaan. 11.30 uur Heren II-Hilversum IX. 12.30 uur Dames I-Randwijck. Uit. 14.00 uur Hilversum ÜI-Heren I. 11.00 uur S.C.H.C. IX-Heren III. 11.00 uur Laren IX-Heren TV. 11.30 uur Shinty-Dames II. Wedstrijdprogramma voor zaterdag 15.15 uur Jongens B-Schaerweijde C. 15.15 uur Meisjes A-Be Fair B. 14.00 uur Meisjes C-Shinty L. Uit. 15.15 uur Gooische A-Jongens A. 15.15 uur Schaerweijde F-Jongens D. 15.15 uur Kampong C-Meisjes B

Soester Courant | 1966 | | pagina 14