Soest heeft een inwoner van 100 jaar PONTIAC RINGEN0LDUS VERHUUR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn. v Als de sterren spreken DEMOCRATIE vmrrrrrg Krabbels van Knelis M. TIJSSEN VERENIGEN Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Voorstellen voor de Raadsvergadering op 19 oktober Voor hen die het willen horen A U S T 1 N U S SPEEK «S T NV- ^0 1 N R.K. Openbare Bibliotheek Veiling huizen Rouw- en Trouwkledin<j en Pauluskerk, waar toondertijd Pas toor Steenhoff de parochieherder was. Deze pastoor Steenhoff kun Je je nog goed herinneren. Je weet nog wel dat je als schooljongen omstreeks 1875 op het kerkplein de befaamde pastoor Op woensdag 19 oktober zal het 100 jaar geleden zijn, dat de heer G. H. Schimmel, thans wonende Koningin nel aan 52. in Soest werd geboren. Zijn geboortehuis stond aan de Korte Brinkweg. Wij hebben de bijna 100-jarige aan huis bezocht, waar hij met zijn doch ter Ann woont en het is frappant hoe kras deze oude baas nog is. Hoewel zijn dochter aan de deur zei: U kunt wel binnenkomen, maar va der moet niets van dat krantegedoe hebben, viel dit nogal erg mee. Wij waren spoedig in een druk gesprek met de 100-jarige, o.m. over zijn nog historische zwarte kleding en zwarte Uit het huwelijk, dat hij met zijn 23 jaar geleden overleden vrouw deelde, zijn 8 kinderen geboren, vier dochters en vier zonen, waarvan de vier zonen en 3 dochters zijn gehuwd terwijl één dochter nog thuis is en samenwoont met haar vader. Hij bezit 47 klein- en achterkleinkin deren. Zijn gehoor is niet feilloos meer, maar als men wat luider spreekt verstaat hij alles, terwijl zijn ogen, hoewel niet goed meer om te lezen voor het gewone gebruik nog goed zijn. Een bril heeft hij nooit gedragen en het is daarom verklaarbaar, dat hij nog alleen een straatje om gaat of een bezoek brengt aan de boerderij van zijn zoon, die iets verderop woont in de Koninginnelaan. Ook voor de tuin achter zijn huis heeft hij nog be langstelling. Hij rijdt nog wel eens met zijn zoon mee in de auto en dat vindt hij prachtig, maar als hij dan op de Eng komt. dan begint hij te foeteren en vraagt hij zich af waarom dat land allemaal weg moest en waarom ze daarop zoveel huizen gebouwd hebben. Zo ken ik Soest niet meer terug, zegt hij dan wat droefgeestig. Op onze vraag, of hij een vermoeden had waarom hij zo oud was geworden, was zijn korte antwoord: Werken! Hij was boer. Ongetwijfeld zal het de 100-jarige op woensdag 19 oktober niet aan belang stelling ontbreken en toen wij hem bij het afscheid nog vele jaren en een goede gezondheid toewensten, zei hij lachend: „Ik zal het proberen!" van SERVIES - GLAS - BESTEK, STOELEN, TAFELS enz. enz. Met bijlevering van DRANKEN op SERVIES, GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 UITBREIDING EN OPRICHTING VAN BENZINE VERKOOPPUNT De firma AJblas, Van Weedestraat 84. alhier, verzocht de raad ontheffing te verlenen van artikel 1 van de ..Zone- verordening Hinderwet" voor het uit breiden en wijzigen van het benzine verkooppunt bij het perceel Van Wee destraat 84, alsmede ontheffing voor het oprichten van een benzinever kooppunt bij de percelen Van Weede straat 53, 55, alhier. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar. VOORSCHOT BIJZONDERE KLEUTERSCHOLEN Ten behoeve van de openbare kleu terscholen werd een bedrag van 2.668,80 per lokaal meer uitgegeven dan beschikbaar was gesteld. De be sturen van de bijzondere kleuterscho len kunnen in een dergelijk geval aanspraak maken op een extra ver goeding per lokaal. B. cn W. zijn van mening dat uitbetaling van een voor schot op de afrekening geen bezwaar ontmoet. KABEL VAN P.U.E.M. De P.U.E.M. heeft verzocht haar een zakelijk recht te verlenen voor het leggen van een hoogspanningskabel en een telefoonkabel langs de zuid- westzijde van de Oude Tmepellaan en de Amersfoortse straat in zuid-ooste lijke richting. B. en W. hebben hier tegen geen bezwaar, mits aan enige voorwaarden wordt voldaan. ONTHEFFING WEGENFONDS B. en W. stellen voor het in 1932 in het leven geroepen wegenfonds op te heffen, daar dit fonds, door de veran derde omstandigheden, vooral in de afgelopen 20 jaren, niet meer aan haar doel beantwoordt. KREDIET VOOR LEERMIDDELEN Het op 17 juni toegestaan krediet van 2100,aan de Christelijke school voor G.L.O. te Soesterberg. voor de aanschaf van leermiddelen, blijkt niet toereikend te zijn, daar deze aanschaf fing 3010— heeft gekost. B. en W. stellen voor een aanvullend krediet van 910— te verlenen. VOORZIENINGEN C.-V.-KELDER OPENBARE SCHOOL SOEST-ZUID De stookkelder van de openbare lage re school aan de Bonifaciusstraat blijkt, ondanks de in de laatste jaren getroffen kleine voorzieningen, toch last te hebben van lekkages. Om erger te voorkomen is het nood zakelijk dat ingrijpende voorzieningen worden getroffen. De direkteur van gemeentewerken begroot deze kosten op f 3.296.—. B. en W. stellen hier om voor een krediet van 3300,be schikbaar te stellen. Mede naar aanleiding van ons bezoek aan de 100-jarige schreef een klein zoon van de heer Schimmel de na volgende ontboezeming. Opa Schimmel, hartelijke gefeliciteerd met je honderdste verjaardag. Ja, opa. je zult wel opkijken, nu je merkt, dat de familie je ook per krant hun gelukwensen komt aanbieden. Mis schien zeg je wel „dat al die drukte niet nodig is." Maar ia. opa, dan moet je maar bedenken dat honderd jaar worden niet een ieder gegeven is. en dat we er, eerlijk gezegd, wel een beetje trots op zijn, dat we een opa hebben die deze mijlpaal bereikt heeft. Opa, voor veel bewoners van de Ko- ninginnelaan ben je een vertrouwd straatbeeld, als je op je wit-geschuur- de klompen langs hun huizen wan delt, Meestal ben je dan op weg naar je vroegere boerderij waar nu je zoon Gijs woont. Hoewel je nog goed ter been bent zijn de laatste tijd deze wandelingen wel wat verminderd en zijn je middagslaapjes wel wat langer geworden. Je ogen zijn niet zo best meer. maar na even kijken herken je de kleinkinderen ook nog best: de kinderen van Willem van de Noorder- weg, van Piet van de Stadhouderslaan. van Ger in Baarn. van Mien van de Koninginnelaan. van Kees in Limburg, va.n Truus op de Heuvelweg en Gijs op de Koninginnelaan. Er zijn er meer dan 50 die opa moe ten zeggen. Voor hoeveel mensen u .oom Gijs" bent kunnen we niet bij benadering zeggen. U zult ze wel niet allemaal zo vlot herkennen. Als Gijsbertus Hendrikus Schimmel bent u in 1866 te Soest geboren. Deze tijds- en plaatsaanduiding gaat voor ons nog meer leven, als we in het ge denkboek ..Soest" lezen, dat slechts ruim 50 jaar voor je geboorte „de Ko zakken op hun kleine paarden over en langs de oude verkeerswegen draaf den", nadat ze de grote keizer Napo leon uit Rusland verdreven hadden. .Nu nog wordt verteld", zegt de heer Heupers in dit boek, „dat de Soester boeren hun vrouwen en dochters over de Eem naar Hooglands gebied brach ten uit angst voor die vreemde rui ters, die de vrouwen en meisjes met begerige ogen aanzagen". Een jaar of tien daarvoor had Gijsbert Schimmel, de waard van de ..Drie Rin gen". de bekende herberg in de Kerke- buurt, een lijst bij de overheid inge diend betreffende de schade die hij had geleden bij de doortocht te Soest van de Pruisische troepen. Deze troe pen waren door de koning van Pruisen naar Nederland gezonden, om de be lediging te wreken die zijn zuster Wil- helmina aangedaan was door de Pa triotten. Gijsbert Schimmel schreef in de scha- delijst: „Nog te goe van drank, voor Eeten en verders van hetgeen, dat bij mij is genomen door de Pruissen in het doorpasseeren. Zegge 14, Deze Gijsbert Schimmel, 'n naamge noot van je opa. was waarschijnlijk ook familie, want volgens een volks telling, waarvan het resultaat in het oud-archief van de gemeente bewaard is gebleven, telde Soest in die tijd slechts 268 huisgezinnen. Totaal 1124 personen. Maar nu zijn we wat te ver afge dwaald opa. want toen u in 1866 ge boren werd, had Soest al meer dan drie duizend inwoners. Je vader, Wil lem Schimmel, was opgegroeid vlakbij het paleis Soestdijk, op de plaats van het nu afgebroken Hotel Trier, waar zijn ouders een stalhouderij, boerderij en herberg hadden. Je vertelt nog wel eens het verhaal. opa. dat je vader met het rijtuig Prins Hendrik naar het station in Utrecht moest brengen en wel binnen het uur omdat de Prins noodzakelijk een bepaalde trein naar Den Haag wilde halen. Je vader werd boer. trouwde, en ging op de Korte Brinkweg wonen (in het huis waar later de fam. Schadewijk jarenlang gewoond heeft). Op je veer tiende jaar (in 1880) verhuisden jullie naar een boerderij achter de Petrus EDE -l CHEMISCHE-EN, WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS ';V >k: TELEFOON 08380*8050 rr 7' V WEEGSCHAAL (23 september tot 22 oktober) Liefde en genegenheid winnen het toch weer van teleurstellende ervarin gen. Met meer tact kunt u wonderen doen. U hebt wel wat afleiding nodig. Daarna kunt u uw financiën gaan re gelen. SCHORPIOEN (23 oktober tot 22 no vember) Zo ongunstig als de dinsdag dreigt te worden, zo gunstig ziet er er voor woensdag uit. Onderling overleg is geboden voor u tot daden komt. Let nu ook op de details en stimuleer uw omgeving. Am «rsf oortje stro at 11—24 SOESTERBERG T«l«4oon (03463) 13 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 aur. BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) Tracht uw goede humeur te bewaren, ook bij kleine tegenslagen. Er kan verbetering komen in de situatie. Overweeg alle mogelijkheden en buit uw kansen uit. Besteed aandacht aan uw naasten. STEENBOK (21 december tot 19 ja nuari) Een produktieve week die u een schat van ervaringen kan opleveren. Over schat uw krachten en evt. aanbiedin gen echter niet. Wees kritisch. Laat deskundigen oordelen over nieuwe plannen. WATERMAN (20 januari tot 18 fe bruari) Omdat u uw koers precies hebt uit gestippeld, zult u weinig voelen voor zijwegen, maar toch is het nodig even een zijsprong te maken. Ook onpret tige zaken vragen een beurt, deze week. Verdiep u in de problemen van uw omgeving. VISSEN (19 februari tot 20 maart) U kunt iets bereiken bij uw relaties of solliciteren. Het is ook een gunsti ge tijd voor verkopen, uitgezonderd dinsdag. Pas op voor de onpraktische idealist in uw omgeving. Vertrouw op eigen kracht. RAM (21 maart tot 20 april) Voorzichtigheid is geboden, niet al leen met de financiën, het verkeer en met nieuwe projecten, maar ook met eigen humeur. Doe geen grote aanko pen. Laat u deskundig adviseren, zo dat u niet wordt misleid. Woensdag kan een gunstige dag zijn. STIER (21 april tot 20 mei) Gunstige aspecten op woninggebied en voor privé-zaken. U zult met energie aan het werk gaan en meer kunnen verzetten dan anders, als u een con creet plan voor ogen hebt. Er moet nog wel een meningsverschil uit de weg worden geruimd. TWEELINGEN (21 mei tot 20 juni) Probeer praktisch te blijven, ook al overheersen nu de gevoelens. Zet toch de puntjes op de i. vooral als u in het midden van de week nieuwe verplich tingen aangaat Iemand dreigt u in de steek te laten, probeer dit zakelijk te beoordelen. KREEFT (21 juni tot 21 juli) U zult het niet alleen klaar spelen, maar moeten samenwerken. Dit kan de grondslag leggen voor een belang rijke overeenkomst, zakelijk of per soonlijk of beide. U kunt nu ook pro beren uw inkomen op te voeren. LEEUW (22 juli tot 21 augustus) Dinsdag en vrijdag kunnen ongunstig uitpakken, neem dan geen enkel risi co. Op andere dagen kunt u veel werk verzetten en persoonlijke succesjes boeken. Van een verstandige aankoop kunt u plezier hebben. MAAGD (22 augustus tot 22 septem ber) Een teleurstelling en een meningsver schil, een ernstig gesprek, een nieuw initiatief en een grote prestatie wach ten u, zodat u niet in de put moogt zitten. Handel alles dadelijk af, ver trouw op eigen kracht. Leg het me ningsverschil direct bij! hebt staan toezingen ter gelegenheid van zijn 25-jarig priesterfeest Frag menten van het feestlied kun je je nu nog herinneren. Met pretlichtjes in je ogen, kun je nog vertellen, opa, dat je in 1879 als dertien-jarige jongen op school kwam en bovenmeester Witse naar je toekwam en je te horen kreeg dat je nu genoeg geleerd had, dat je nu direct maar weer naar huis moest, omdat hij je plaats in de klas voor een andere leerling nodig had. Dat kwam je vader best uit. „Daar staat de mestkar," zei hij, „en rijen maarNou", zeg je dan altijd, opa, „en ik ben er mijn hele leven niet afgekomen". Samen met je broer Hendrik hielp je vader op de boerderij. En je werd een goede knecht. Zo goed zelfs dat je vader er een groot bedrag voor over had om je thuis op de boerderij te houden. Dat was in 1885. In dat jaar moest je net als alle andere Soester jongens naar Amersfoort voor de lo ting voor de militaire dienstplicht. Twee jongens Van de Breemer lootten vrij. maar jij niet opa. en dat kostte je vader 800.voor de vervanger die jouw dienstplicht zou vervullen. In 1886 werd je 20 jaar. Daar zul je wel naar uitgekeken hebben, opa. Want toen was je oud genoeg om de Het ziet er voor ons Nederlanders maar bijzonder somber uit. Alle pu bliciteitsmedia, waarop wij tot dusver ons vertrouwen hadden gevestigd, blij ken niet te deugen. Het A.N.P. is on betrouwbaar. de Vara en de K.R.O. eveneens. De Nieuwe Rotterdamse Courant, toch zolang hèt bolwerk van een onverwoestbare integriteit, blijkt de waarheid te schuwen. Trouw. Het Parool en De Telegraaf, alsook de ge hele provinciale pers blijken niet gere digeerd te worden door vakkundige, integere journalisten, maar door char latans. En wie dit allemaal niet ge looft, die pakt de telefoon maar en belt de heer Koekoek in Bennekom op en dan zal hij het wel horen. En wie zou er dan nog durven twijfe len...? Er deugt volgens Koekoek heel weinig in Nederland. Zelfs een groot aantal leden van zijn eigen partij acht hij een gevaar voor het land. Liberalen, socialisten, confessionelen, het is alle maal niks. Wie deugt er eigenlijk wel? Feitelijk niemand. Of neeer is één man in Nederland, op wie het geplaagde volk nog kan bouwen. Dat is de heer Koe koek uit Bennekom. Dat zegt de V.P.R.O. niet of het A.N.P maar dat zegt Koekoek zelf en wie zou daaraan durven twijfelen? Toch zijn er enkele miljoenen Neder landers, die twijfelen. Welk een be- wustzijnvernauwing! Zelfs in de Boe renpartij zitten twijfelaars en zij ma ken het Koekoek steeds lastiger Baas' rechtse directe heeft een splij- ing in de partij teweeggebracht en nu maar afwachten hoeveel rechtse par tijen er straks aan de verkiezingen zul len deelnemen. We schatten een stuk of drie. vier. En waarom ook niet? Dat is nou juist democratie. GiïNnnRSP'JKER •TEL.2982* SOESTERBERGSESTR 26 feestdagen mee te mogen maken als 't Gilde teerde. Jonge, dat was leest, drie dagen eten en drinken drie koeien werden er voor geslacht. Als vierjarig broekemannetje was je in 1870 ook al op het Gildefeest geweest, dat had de feestcommissie maar oogluikend toegestaan, omdat je ouders naast het feestgebouw woonden, dat toendertijd op de Korte Brinkweg was. De eerste jaren van je huwelijk zijn zware jaren geweest, opa. Hard wer ken van de vroege ochtend tot de late avond om een verwaarloosde boerderij op te werken. Je trouwde in 1897 met Johanna Stalenhoef en daar er op de Brink en in de Birkt (waar je vrouw vandaan kwam) geen boerderij te koop was, kocht je een leegstaande boerderij op de Koninginnelaan, die toen nog Veenhuizerstraatweg heette. Jonge, jonge, wat was die boerderij verwaarloosd. Je zei nog tegen je va der: ,Hier blijf ik geen 4 jaar boer". Dat het 44 jaar zouden worden wist je toen nog niet. Er was veel grond bij de boerderij: in 1897 stonden er nog maar heel weinig huizen in Soestdijk en de grond was goedkoop. Maar ge lukkig voor u, opa, veranderde dit na de eerste wereldoorlog: Soestdijk werd woongebied en veel grond, die je in 1897 goedkoop had gekocht, kon je toen voordelig van de hand doen. Al meer dan 25 jaar, opa, woon je nu op een honderdtal meters van je boer derij in een burgerhuis, waar je door de goede zorgen van je dochter Annie nog van de rust van de oude dag ge niet. Je bent niet een van de mensen, die de oude tijd idealiseren maar toch valt het je wel op dat hoewel de moderne mens veel comfort en luxe verworven heeft, hij er toch niet gelukkiger en tevredener op geworden is. Opa, je hebt wel eens gekscherend ge zegd: ,.Ek geloof dat ze me boven ver geten zijn". Maar zonder angst of on gerustheid durf je daarbij ook aan het feit te denken, dat ook een lang le ven eens zal eindigen. Tot aan deze, hopelijk nog verre eind streep, opa. nog een gelukkige verdere levensavond zonder grote lichamelijke of geestelijke ongemakken: Dit zijn de wensen van uw kinderen, kleinkinderen achterkleinkinderen en verdere familieleden, waaronder je kleinzoon en naamgenoot. GIJS. Jac. Catslaan 3. Nieuwe boeken. Boeken over allerlei onderwerpen: Van Andel en Van Straten. Op weg met de politie. Apartheid: feiten en commentaar. Bakema, Het grote rijmwoordenboek. Boshouwers De staatsinrichting. Brown. Mijn Har- lem. Chipperfield, Rooloo. De Dieren en hun gedrag. (Parool/Life natuurserie). Duyzings. Maf ia. Finch, De ontwikkeling van de tech niek. Gallico. Zachtjes miauwend. Garthoff, De Utrechtse Heuvelrug. Gids voor Nederlandsche kastelen en buitenplaatsen. Govers, Alle auto's. Haas, Kruistocht in Viet nam? Habe Mijne heren, leden van de jury. Hugo. Odes en ballades. Joseph, Over waterskiën gesproken. Kloos. Willem Kloos, 1859-1938. Lonsdale, Meesterspion. Meyers, Werkvormen. Michener, Karavaan te Afghanistan. Norel. Politie te water. Novak, De grote encyclopedie van het plantenrijk. Oostveen Liefde als wapen. Het oude Rome, (Parool/Life bloeiperioden der mens heid). Panorama der volken. Po liakow, Auschwitz. Porter, Chemie in de moderne wereld. Prieberg, Mozaiek der moderne muziek. Ray- nal. De familie-onderneming. Reu- vecamp. Alles over wielrennen. Rif- faud, Bij de Vietcong in het oerwoud Ryan, De laatste slag. Schneider. Soldaten. Van Sluis. Circus in Euro pa. Stafford-Clark, Hedendaagse psychiatrie. Tucker, Karl Marx. zijn filosofie en de mythe. Ziekte en ge zondheid. i Parool /Life wetenschaps serie). Ajje 't ming vraogt mok zeige dak nie goed wis waar Ik noeng over mos schrieve. Der is de laatste tied niks van be lang in 't darrep ebeurd. maar ge lukkig zorregt S.E.C d'r veur. dak van de week weer een balletje kan opgooie. Ut viefde elluftal van SEC. speult veurtaon mit een eige bal. 't Is onbegriepeluk dak daor vreuger ok nie op ekomme bln toenk nog til Houte Haoge 14 speulde. Affing noeng is ut te laot. Ik trap nog wel us. maor gin bal meer, allenig maor een gat in de lucht. Goed. bie de greun-witte binne zullie op ut idee ekomme om ut viefde mit een eige bal uut te ruste. Ik bin eerluk ezeld blie, dak ut be richt nie over de kop ezien hep, waant noeng bink us effe veerder gaon Infermere. Uut betrouwbaore bron heb ik ver- nome. dat de speulers van ut viefde zo meraokels blie binne mit der eige bal. da zullie veurtaon op petoffels gaon voetballe. De kieper mot fluwe- le haandschoene aantrekke, aanders zal die bal gauw lilluk worre, een krassie zitter zo op. Veurdat de wedstried beginit, zal de aonvoerder van S.E.C. an de schieds- rechter en de speulers van de teuge- partie vraoge om veurzichtig mit de bal om te gaon. In "t begin snappe zullie daor niks van, gin bal zo ezeid. maor as die aonvoerder ut verteld hep, dattut een eige bal is, dan be- griepe zullie ut best. Ik hep veerder vernome, dattie bal van ut viefde grote konsekwenties hep veur de vereneging. Die bal Is eigedom van ut viefde, maor ik hep eheurd. dat noeng alle elluftalle een eige bal wille hebben en an de Eige- domweg wille gaon speule. Ik vind dat een bietje veer ezocht. maor jao, wat doe je d'r an mit al die elgedom- me. Ik hep eheurd. datter vereneginge binne, die ut veurbeeld wille vollege. De bil i aart vereneging bieveurbeeld wil de leeje veurstelie om in "t vervollug eige balie mee te brenge. Een eige vest en een eige keu hebbe zullie al. Goed. ik waacht wel af hoe dat loopt. Intusse zit ik wel mit een prebleem, waant wat beurt d'r as de teuge staanders van S.E C. ok een eige bal mitneme? En as de schiedsrechter de bal te zaacht vindt, waor speule zul lie dan mee? Ik hep al zoiets eheurd as: nie teveul oppompe die eige bal. Maor as die bal noeng gin lucht enoeg hep, zou die ut tempo dan wel bie kenne houwe? En aster mit die eige bal noeng us per ongeluk in eige doel eschopt wordt, mot die dan de laon uut of neme zullie dan weer un aa-ndere? Ik zee al. dat de teugenpartie veur zichtig mit de bal mot doen en hep al eheurd, dat as de teugepartie de bal kapot trapt, dat. volgens de neije regels, de wedstried door S.E.C. ewon- nen wordt met 10 teuge 0. Nee, ik vin ut wel wat. ieder elftal zun eige bal. We leve .noeng eenmaol in de tied van bezitsspreiding. Krachtens rechterlijk bevel zijn dins dagavond in café De Gouden Ploeg door de notarissen M. van Veeren al hier en J. M. van der Wedden te Loe- nen a. d. Vecht, onder grote belang stelling geveild het dubbel woonhuis Soesterbergsestraat 160 en 162. alsme de een naast het woonhuis gelegen stuk grond van ruim 1% hectare. Het dubbel woonhuis werd ingezet op 10.000,De hoogste bieder was de heer A. Hilhorst, die voor 25.000, tevens eigenaar werd ^mdat er niet werd afgemijnd. Het perceel grond werd ingezet op 10.000,en ging eveneens niet af gemijnd naar de heer J. C. Brouwer, die met 26.500,det hoogste bieder was. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Zeer gedistingeerd dameshor loge. Buitengewoon chic. Zeer duidelijke tijdaflezing. Met lederen band. Horloger Laanstraat 62 Juwelier - Baarn Opticien Telefoon 3392 Iedere Pontiac is twee jaar verzekerd tegen alle risico's Een aantal automobilsten. geschrok ken van de steeds stijgende kosten van het autobezit en van het voorne men van de regering om de motor rijtuigenbelasting en de benzine-ac- cijns opnieuw drastisch te verhogen, onderzoekt de mogelijkheden om een vereniging van autobezitters op te richten. Met enigie verwondering hebben wij deze regels gelezen. Het is natuur lijk ieders goed recht een vereniging op te richten, maar op dit gebied be staan verscheidene belangrijke orga nisaties, zoals de K.N.A.C., de A.N.W.B., de Vereniging Artsen-auto mobilisten. de Eigen Vervoerders Or ganisaties enz. die tesamen reeds honderdduizenden leden tellen. Afge vaardigden van hun besturen zijn vertegenwoordigd in tal van belang rijke commissies en plegen geregeld overleg met autoriteiten en openbare lichamen. Zij geven ook adviezen aan de overheid. De oudste daarvan be staat al sinds 1883 en is even oud als de automobiel met verbrandingsmo tor, Deze bond plaatste de wegwijzers en bracht de eerste wegenwacht van ons vasteland op de wielen. Al deze verenigingen strijden sinds tientallen jaren voor een verlaging van de hoge lasten voor de automobilist. Het heeft daarom geen enkele zin nog een nieuw clubje op te richten met weinig leden en zonder enig aanzien, zonder vertegenwoordiging bij de au toriteiten en zonder invloed. Wat er wel ontbreekt aan de huidige constellatie is een nauwere samen werking van de bestaande organisa ties onder één strijdbrander. Geza menlijk zou een doeltreffende actie kunnen worden gevoerd, waarbij de minister van financiën onder indirec te druk van zijn ambtsgenoten tot inkeer zou kunnen worden gebracht. De strijdmiddelen (onze economie, vi taal vervoer, de veiligheid op de weg, de bewegwijzering, de nuttige ver- keersadviezen) liggen voor het grij pen. I

Soester Courant | 1966 | | pagina 9