EXTRA SPAREN Zonnegloren hecht bolwerk in strijd tegen tuberculose S.E.C.-nieuws RAIFFEISEN-SPAARWEEK een aardige attentie C00P. RAIFFEISENBANK SOEST SOESTERBERG MET RAAD EN D AAD Landelijke bezetting gemiddeld 74 bedden, in Soest 180 S.V.V.-Volleybal S.E.C.-nieuws Brandweerauto op weg naar brandje betrokken bij aanrijding. B.D.C. Nieuws BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool Jaarvergadering V.V.V. Bewusteloze man gevonden Voetbal Zaterdagvoetbal Beatgroep S.E.C.-zaterdag Les voor gerepatrieerde kinderen Opbrengst collecte Sportstichting van 25 tot en met 31 oktober 1966. KERKPLEIN 9 BRENG EEN BEZOEK AAN EEN VAN ONZE KANTOREN SOESTERBERGSE- STRAAT 14 KONINGINNELAAN Hervormde V i roinvenvereruging „The Red Stars" Geslaagd Het jaarverslag van het protestants- christelijk sanatorium ..Zonnegloren' vermeldt een groot aantal cijfers met betrekking tot 1965. waarvan de vol gende wel de meest opvallende zijn Bij een gemiddelde bezetting van Ne derlandse sanatoria van 74 bedden, telde „Zonnegloren" een gemiddelde bezetting van 180 bedden. Bij een ex ploitatietekort van bijna 345.000 bracht men via propaganda-akties een bedrag van 365.000 bijeen ter dek king van de tekorten. Hieruit kan men concluderen, dat „Zonnegloren" lan delijk bezien één van de grootste, zo niet de allergrootste, inrichting is op het terrein van de tuberculosebestrij ddng en -verpleging. Uit het algemeen jaarverslag 1965 blijkt o.a. het volgende: „Doordat enerzijds van jaar tot jaar de t.b.c.- ziektecijfers afnemen en anderzijds het aantal middelen om de ziekte doelttreffender te behandelen toenam en bovendier daardoor de kuren be langrijk konden worden verkort, zijn steeds meer sanatoria sinds 1952 ver dwenen. In vijf jaar tijd werden in totaal 19 sanatoria met een totaal van 1.100 bedden opgeheven Van 1958 tot 1964 werden nog weer 17 sa natoria opgeheven met een totaal van 1.641 bedden. Tezamen dus 36 sanato ria met 2.741 bedden. Dit proces van opheffing van sana toria gaat rustig door. Da. - door is de totale capaciteit van meer dan 10.000 bedden geslonken tot ongeveer 2.000 bedden, verdeeld over een 25-tal sa natoria. In „Zonnegloren" werden in 1958 333 patiënten verpleegd tegen in 1965 242. Hieruit blijkt, dat „Zonne gloren" een vooraanstaande plaats blijft innemen in de rij van geleide lijk in aantal afnemende sanatoria. Van de op 1 juli 1965 in de Neder landse sanatoria bezette bedden (1.775), waren er in „Zonnegloren" 185 bezet. De gemiddelde bezetting bedroeg 180 in 1965 tegen 202 in 1964. doch daarbij moet men niet uit het oog verliezen, dat de gemiddelde ver- pleegduur per patiënt verkort werd van 310 dagen in 1964 tot 277 dagen in 't vorig jaa- Er zijn momenteel in Nederland 10 sanatoria met min der dan 50 bedden, 7 met een bezet ting van 50 tot 100 bedden en even eens 7 met een bezetting van meer dan 100 bedden, gemiddeld per sana torium dus 74 bezette bedden. Uit het verloop van de selectie bij de uitzending van t.b.c.-patiënten. laat het zich aanzien, dat „Zonnegloren" ook in de komende jaren een belang rijke rol zal vervullen. Verwacht mag worden, dat indien de geleidelijke daling van de t.b.c.-cijfers in de toe komst aanhoudt, „Zonnegloren" als sanatorium, de taak die het zich in 1927-gesteld heeft, de komende jaren kan continueren. Aantrekkingskracht De aantrekkingskracht, die „Zonne gloren" uitoefent, ook in verband met de funktie die het is toebedeeld bij de opheffing van het Studentensanatori um. is hierbij een niet te verwaarlo zen factor. Financiële hulp blijft daar bij onontbeerlijk, omdat het onder houd van oude gebouwen nu eenmaal extra uitgaven eist. wil de ligging der patiënten goed zijn. De voor de tegenwoordige begrippen inëfficiente bouw van de oorspronke lijke behuizing vraagt bovendien meer persone-1 d_n normaal. De aanwezig heid van studerenden vormt eveneens een ongunstige factor ten aanzien van de exploitatie van het geheel, om minder patiënten, met het oog op SVV. 1-SPIRIT 1 (Dames) 2-3 Uitstekend spel van beide teams in de eerste set rechtvaardigde de ver wachting dat een spannende wed strijd verwacht mocht worden. Beide teams gingen goed tegen elkaar op. maar daarna wisten de rood-witten door te drukken, zodat zij met 15-6 deze set op hun naam wisten te brengen. Hierna kregen onze plaatsgenoten evenwel een inzinking, die zij tot ver in de vierde set niet meer te boven wisten te komen. Na de tweede en derde set met resp. 15-4 en 15-8 aan hun tegenstandsters te hebben gelaten en in de vierde set een 8-0 achterstand werd opgelopen, leek het er op of de wedstrijd als een nachtkaars uit zou gaan. Even kwam er nog weer een opflik kering in de geleden van de S.V.V.- dames, zodat zij deze set nog met 16-14 op hun naam wisten te bren gen. maar in de vijfde set bleek duidelijk dat zij hun avond niet had den, zodat zij met 15-2 de eer aan hun tegenstandsters moesten laten. S.V.V. 2-V.V.A. 2 (Dames) 2-1 Een wedstrijd tussen twee technisch zwakke ploegen die elkaar weinig toe gaven. De eerste en tweede set wisten de rood-witten met resp. 15-13 en 15-11 op hun naam te brengen en de derde set was voor de V.V.A.-dames met 15-11. SPIRIT-S.V.V. (Meisjes) 0-2. De meisjes van de Soester Volleybal Vereniging wisten hun eerste wed strijd in de sporthal met 2-0 te win nen. Beide teams hadden uiteraard nog geen wedstrijdervaring en de ser ve was in deze wedstrijd dan ook een belangrijk wapen. OLYMPIA 3-S.V.V. 2 (Heren) 0-3 De vrij jonge Olympiaploeg kon het tegen de meer geroutineerde S.V.V.'ers niet bolwerken en moest met 15-6, 15-5 en 15-10 in laatstgenoemden hun meerdere erkennen. Voor de komende week staan voor de S.V.V.-teams de volgende wedstrijden op het programma: Woensdag, 19 oktober: Dames: V.V.A. 4-S.V.V. 3. - S.V.H. 2-S.V.V. 4. Heren: V.I.O.S. 4-S.V.V. 2. - V.I.O.S. 6- S.V.V. 3. Donderdag, 20 oktober: Dames: S.V.V. 2-N.V.C. rustige ligging en studiemogelij' he den, belangrijk meer ruimte in be slag nemen en deze ruimte niet voor andere doeleinen dienstbaar kan wor den gemaakt. Vorig jaar heeft de geestelijke verzor ger, dominee D. M. Jalink. na een meer dan 10-jarige pastoriale arbeid voor de gemeenschap „Zonnegloren" een beroep naar de gemeente Hoorn op Terschelling aangenomen. Op 1 mei 1965 nam hij onder grote belang stelling afscheid. Het fröbelonderwijs op „Zonnegloren" startte met negen kinderen. Aan het eind van het jaar waren er 8. daar er 10 kleintjes vertrokken en er 9 op genomen werden. De schoolarbeid ^n- der de jongeren vertoonden in 1965 een zekere stabiliteit. Men begon met 31 leerlingen, 24 jongens en 7 mei~- jes. Gedurende het leeriaar wo-den 19 jongens en 25 meisjes toegelaten. Daar 29 jongens en 12 meisjes in de loop van het jaar de school verlieten, werd 1966 begonnen met 34 leerlin gen: 14 jongens en 20 meisjes. Na tweejarige opleiding met over gangsexamen van het eerste naar het tweede leerjaar behaalden vorig jaar 18 van de 19 kandidaten het getuig schrift, terwijl 24 van de 28 leerlingen met goed gevolg e - ontwikkelings cursus met een eindexamen afsloten. Deze cijfers betreffen de verpleging. Het verslag van de geneesheer-darre- teur vermeldt o.a. de volgende passa ges: „De neiging om voor 'e t.b.c. minder belangstelling aan de dag te leggen is zeer begrijpelijk, maar niet gerechtvaardigd wanneer men let op de hardnekkigheid van deze ziekte ondanks dat deze langzaam wordt te ruggedrongen. Bovenden moet men niet uit het oog verliezen de telkens weer optredende tuberculose-explosies, waarvoor onze bevolking zeer ontvan kelijk is als gevolg van het feit. dat 70 procent van de bevolking nooit met de tuberkelbacterie in aanraking is geweest. De resultaten zowel bij kinderen ls volwassenen verkregen, bleven uit stekend. De behandeling van de pa tiënten onderging geen essentiële ver anderingen. Het percentage longre- secties daalt zie» 'ei-ogen en dit jaar werden slechts 13 longooeraties ver richt. De verplaatsing van wasserij en lin nen- en naaikamer, welke in 1964 ge reedkwam, bood de mogelijkheid om in de darrdcr vrn^ekomen ruimte over te kunnen gaan tot vergroting en modernisering van de bestaande keuken. In 1965 kon deze verbouw worden gerealiseerd. De aldus belang rijk vergrote keuken, uitgebreid met een dieetke"en en diverse hoogst noodzakelijke dienstvertrekken, kon tegen het einde van 1965 in gebruik worden genomen. De medische statistische mededelin gen laten o.a. zien, dat het aantal ver- pleegdagen voor mannen 32.073 be droeg. voor vrouwen 23.686 en voor kinderen 10.046. Ruim 53 procent -an de patiënten beleed geen of een an dere dan de Ned. Hervormde gods dienst. Ruim 44 procent van de pa tiënten was afkomstig uit de provin cie Noord-Holland en 2.5 procent uit het buitenland. Het grootste aantal patiënten (39) was uit de leeftiids- groep 10 tot en met 19 jaar afkomstig, het kleinste aantal (7) uit de groep van 80-jarigen ouder. De gemiddelde verpleegduur bedroeg 270 dagen tegen nog 315 In 1963. Er werden niet minde-»- dan 16.000 rönt genfoto's genom-1. Bovendien werden 18.105 onderzoeken, o.a. bacteriologi sche en chemische, verricht. Uit al deze cijfers blijkt wel. dat „7' "vie- gloren" een hecht bolwerk is in de strijd tegen de tuberculoze en dat haar rol in deze nog lang niet is uit gespeeld. Vrijdag 21 oktober 2e ronde klaver- jascompetitie De S.E.C.-klaverjascommissie organi seert vrijdagavond a.s. de tweede ron de in de S.E.C -klaverjascompetitie met als inzet de O. L. zimmermannbeker. S.E.C.-leden, donateurs, poolers en honkbal- of softballeden kunnen aan deze kaartavond in de S.E C.-cantine deelnemen. Aanvang 8 uur. D.O.S. '01 2-S.E.C. 2 2-0 S.E.C. 2 verloor in Utrecht van D O.S. 2 met 2-0 in een wedstrijd zonder aanvoerder Ab Hooyer, die in Hilver sum uitkwam voor S.E.C. 1. terwijl Lenarduzzi niet op tijd verscheen. In het tweede S.E.C.-team werd weer te veel gepraat en het spel werd te kort gehouden. Vooral v. d. Broek be zondigde zich aan „pingelen" en ver oorzaakte meer last in zijn defensie dan gemak. D.O.S. speelde directer en won verdiend. S.E.C. 3-D.E.V. 2 2-0 Zeer goede prestatie van S.E.C. 3. dat met invallers speelde en toch D.E.V. 2 wist te verrassen. Een verdiende ze ge. waarbij Wil Rijnders beide S.E.C.- doelpunten scoorde. SEC. was veel gevaarlijker dan de spelers uit Doorn. Met rust was het echter nog 0-0. Na rust beter S.E.C.-spel en na een kwartier werd de leiding genomen. Debutant in het team was linksbui ten Jan van Ginkel. weliswaar geen vechter maar een speler die passes op Zondagmiddag omstreeks één uur raakte een nevelspuit van de Soes ter brandweer op de Steenhoffstraat betrokken bij een aanrijding, doordat de bestuurder van de brandweerauto geen voorrang verleende. De nevel spuit kwam de Kruisweg uitrijden en reed, terwijl de blauwe zwaai lichten in werking waren gesteld, maar geen gebruik werd gemaakt van de tweetonige hoorn, de Steen hof f straat op. Op dat moment naderde uit de rich ting Baarn een file personenauto's. De voorste werd door de nevelspuit in de flank gegrepen en liep aanzienlij ke schade op. De brandweerauto kreeg slechts lichte schade aan een bumper. De bestuurder van de perso nenauto heeft nog getracht door sterk afremmen en het stuur om te gooien een aanrijding te voorkomen, maar dat lukte hem niet. De brandweer was om vijf voor één zondagmiddag gewaarschuwd voor een brandje, dat woedde in een partij sloophout bij het pand Oue Utrechtse- weg 21 Bij aankomst bleek het alle maal nogal mee te vallen. Een straal van de nevelspuit was voldoende om het smeulende vuurtje te doven. De schade was nih" maat geeft en bij training een ver sterking voor S.E.C. 3 betekent. Dik Hagelen past zich goed aan en kan bij goede training zelfs nog hoger ko men in de S E C. gelederen. Aanvoer der Wim de Vries kan tevreden zijn over de geleverde prestatie, waarbij de S.E.C.-defensie met Dik Hooyer. de Jong en Abbel goed spel leverde. S.E.C. 3 beschikt over een goed team en hoewel iedere week tegen zeer ster ke tegenstanders moet worden aan getreden zal het team toch nog vele punten weten te vergaren als in de zelfde vorm wordt gespeeld als zondag j.1. Een sportieve wedstrijd, waarin het sterkere S.E.C 3 op verdiende wijze op beide punten beslag legde. S.E.C. 5-AMERSFOORTSE BOYS 6 7-0 Fel partij gaf het Amersfoortse Boys team, zodat, ondanks goede kansen voor S.E.C. 5. de rnuststand nog 0-0 was. Voor rust had S.E.C. 5 vele kan sen laten liggen en was het Boys,, dat het meest tevreden kon zijn over de 0-0 ruststand. Na de ru9t bleek dat de Boys voor rust teveel gevergd hadden van hun conditie. Eerst scoorde Roel ten Hove en toen Ten Hove hierna opnieuw scoorde was het gedaan met de rust in de Boys defensie. Het werd rom melig en er vielen gaten. De gebr. Meidam waren een voortdurend ge vaar voor de Boys-defensie. Eerst scoorde Piet Meidam 3-0 en meteen hieraan had hij opnieuw succes en dit betekende 4-0. S.E.C. bleef aanvallen en liet zeer goede kansen liggen. Lex Meidam op de rechtervleugel was een groot ge vaar voor de Boys-defensie en na en kele goede acties was hij het die er 5-0 van maakte. S.E.C. speelde een gewonnen wedstrijd, hoewel de goede S.E.C-doelman Lub toch nog enkele schoten kreeg te verwerken. Spil Belt (52 jaar) riep echter keer op keer de Boys aanvallers een halt toe. Ten Hove scoorde 6-0 en tenslotte Lex Meidam. Eb Kareisen nam na afloop de speciale bal voor S.E.C. 5 mee, om deze weer op de juiste wijze te be handelen voor de komende wedstrijd. Zondag a.s. in S.E.C. 5 vrij en zal het gehele elftal met belangstelling de verrichtingen van S E C. 6 volgen te gen concurrent Quick 5. MOEILIJKHEDEN TERREINEN S.E.C. Week in week uit kampt S.E.C. met de moeilijkheid dat vastgestelde compe titiewedstrijden, vooral op de zater dagen. niet gespeeld kunnen worden. Steeds neemt het S.E.C.-bestuur con tact op met de Bond met verzoek be paalde wedstrijden te verschuiven, maar het kost veel tijd en moeite. S.E.C. kan eenvoudig niet zonder een derde veld en heeft reeds diverse ma len een verzoek gericht aan de Stich ting Lichamelijke Opvoeding en Sport te Soest om uitbreiding van het aan tal velden. Begrip is er natuurlijk voor de moeilijkheden op dit gebied, maar met de grote groei van de ge- rheente Soest heeft de uitbreiding van het aantal sportterreinen geen gelijke tred gehouden. Gehoopt wordt dat binnen niet al te lange tijd een op lossing voor het probleem wordt ge vonden. De twee aanwezige SE C.-velden wor den op dit moment te zwaar belast. Op de zaterdagen worden de velden te intensief bespeeld, zodat met de win ter in aantocht de velden te veel te lijden zullen krijgen. De aanwas van nieuwe leden gaat door en het bestuur van S.E.C. staat afwijzend tegenover het idee van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport om over te gaan tot een leden stop. Nieuwe leden worden aangeno men en voor hen wordt getracht speelmogelijkheden te vinden. Voor de jeugd, za/terdag- en zondagvoetbal staan de poorten bij S.E.C. nog steeds open. Aanmeldingen zijn mogelijk in de S.E.C.-cantine; bij de heren A. Brugman. Rubijslaa 73. tel. 6664; Oev, Beatrlxlaan 53. tel. 4656; Secr. J. P. C. Veldhuizen, Nachtegaalweg 10. tel. 3615; Steginga. Schaepmanstr. 37. tel. 6017 of bij andere S.E.C.-functionaris sen.. De S.E.C.-jeugd wordt door kun dige oefenmeesters getraind. SPORTTOTO S.E.C. Met toto no. 14 van afgelopen week was een S.E.C.-pooler zo gelukkig 12 uitslagen juist te voorspellen. Opnieuw een succes voor een S.E.C.-pooler. Veel andere S.E.C.-poolers waren in de af gelopen weken zo gelukkig een prijs uit de toto in de wacht te slepen. Dit nieuwe succes zal de belangstelling voor de toto beslist doen toenemen. Aanmelding als totolid is mogelijk bij de vele S.É.C.-pooladressen in de ge meente Soest. Na invulling van het groene registratiekaartje (kosten 1.50) kunt u de daaropvolgende week aan de toto deelnemen. B.D.C. 2-N.S.C. 2 0-1 B.D.C. 2 heeft in deze zware thuis wedstrijd de punten aan N.S.C. 2 moe ten laten. B.D C. kwam direct na het begln- signaal in de verdrukking, maar de B.D.C.-achterhoede, die een goede wedstrijd speelde, wist van geen wij ken. Na ongeveer 10 minuten spelen wist B.D.C. het spel te verplaatsen en br*acht het Nijkerkse doel diverse ke ren in gevaar. Af werkers ontbraken echter in de B.D.C.-voorhoede. Wan neer de kansen waren benut dan had B.D.C. zeker met een 2-0 voorsprong kunnen gaan rusten. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. een verdedigend goed. doch in de aanval een slecht B D.C. 2. In deze tweede helft was B.D.C. ster ker dan haar tegenstanders, maar de winnende treffer zou aan de andere kant komen, toen de N.S.C.-midvoor na 20 minuten spelen wist te scoren. B.D.C. probeerde nog wel tot de ge lijkmaker te komen, maar voor het vijandelijke doel faalden zij steeds weer. B.D.C. 3-MIDLANDIA 3 3-5 Ook B.D.C. 3 moest het met een ne derlaag stellen en zag hiermede haar illusies in rook opgaan. Deze nederlaag was echter geheel on nodig want B.D.C. 3 was sterker dan Midlandia. Na 25 minuten spelen nam B.D.C. de leiding door een doelpunt van D. Dor- resteyn. De vreugde was echter kort, want toen de Midlandia-midvoor kei hard inschoot werd de bal van rich ting veranderd door een B.D.C.-spe ler en doelman v. d. Breemer was verslagen. Tien minuten voor rust scoorde A. Wagner met een keihard schot voor B.DC.. maar ook deze voorsprong werd direct weer teniet gedaan. De gasten zouden zelfs met een 3-2 voor sprong gaan rusten via een straf schop. Na rust liep Midlandia snel via 2-4 uit tot 2-5. Het laatste doelpunt ech ter was een zuiver buitenspeldoel- punt. Hierna kwam Midlandia er niet meer aan te pas, maar B.D.C. kon nog slechts eenmaal scoren, wat de eind stand op 3-5 bracht. GOOISCHE BOYS 3-B.D.C. 4 1-1 Een gelijkopgaande wedstrijd, waar in B.D.C. iets meer in de aanval was. De gladheid van het veld was oor zaak dat B.D.C. enkele mooie kan sen miste. Gooische Boys nam in de tweede helft de leiding door een misverstand in de achterhoede. Hierna ging B.D.C. 4 fel in de aanval en dat resulteerde in twee pracht doel punten van A. Brouwer, waarvan de laatste echter door de scheidsrechter afgekeurd werd. B.D.C. 7-NAARDEN 5 10-0. B D.C. 8 heeft het tegen Donar 7 niet scoord. Met de rust was de B.D C. voorsprong slechts 2-0 door doelpun ten van G. Hilhorst. Na rust kwamen de schutters pas goed los en dat resiilteerde in nog 3 doel punten van G. Hilhorst. J Hilhorst scoorde 2 maal evenals F. v. d. Kant, terwijl H. Sukel de 10 volmaakte. D.O.N.A.R. 7-B.D.C. 8 4-2 B D.C. 8 heeft het tegen Dnoar 7 niet kunnen bolwerken, wat ook wel de GedlpL A-B.A.N.-Instrncteur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) b.gg 03498-1961 Ook vrachtwagen- en busrijbewijs C wordt gehaald en gebracht verwachting was. Het is echter nog een goede prestatie van de blauw- wltten dat zij met eervolle cijfers ten onder zijn gegaan. B.D.C. 9-VICTORIA 9 4-1 B.D.C. 9 bleef op het goede pad en wist het sterke Victoria 9 te weer staan. B.D.C. 9 staat nu alleen en nog ongeslagen aan de kop van haar afdeling. HILVERSUM 7-B.D.C. 10 6-0 Ook B.D.C. 10 bleef ongeslagen door nu Hilversum 7 met een 6-0 nederlaag terug te wijzen. In deze wedstrijd was schutter Gros niet al te best op dreef. De uitblin kers bij B.D.C. 10 waren K. van Heng- stum en B. v. d. Lugt. Gisteravond hield de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer „Soest" haar jaarvergadering in café-restaurant „Soestdijk" In ons nummer van vrijdag zullen wij een uitvoerig verslag van deze ver gadering geven. Zondagavond vond men op de hoek van de Blrkstraat de 32-1arige J. E v. d. B. uit Hilversum in bewusteloze toestand op het rijwielpad. Zijn bromfiets lag enige meters ver der. Hij bloedde uit neus en oren en werd r-et een schedelba sfractuur naar Zonneglo-^ overgebracht. FORSE 3-0 OVERWINNING VAN SOESTERBERG OP MAARSSEN Soesterberg heeft thans weer eens een goede beurt gemaakt. In haar thuis wedstrijd versloeg zij Maarssen met 3-0. Reeds na negen minuten bracht rechts binnen Geers Soesterberg aan de leiding, 1-0. In de 21ste minuut strandde een keihard schot van Maarssen tegen de paal. In de 32ste minuut was het midvoor W. Huisman, die voor Soesterberg het doel vond. 2-0. Met deze stand brak ook de rust aan. Evenals in de eerste helft deden de gasten ook in de tweede helft hun uiterste best. doch een hechte verde diging hield hen in bedwang. Het was weer Soesterberg, dat door rechtsbuiten Kenter een doelpunt maakte. 3-0. Met deze stand voor het glansrijk winnende Soesterberg kwam ook het einde. SOESTERBERG-VALKENHEIDE 3-3 zal onderwijzen. Het is mevr. Richir- gen Valkenheide eindigde in een 3-3 gelijk spel. Het leek er in de eerste helft op alsof Soesterberg met een grote winst zou gaan strijken. Bij een goed opgezette aanval kreeg Soesterberg door een mooi schot van Versteeg al spoedig de leiding, 1-0. Smit verhoogde vervolgens de stand tot 2-0 en rechtsbuiten Van der Lee zorgde ervoor dat de rust kon ingaan met 3-0. Door deze tegenstand wakker geschud, kwam Valkenheide in de tweede helft in volle actie. Reeds di rect maakte Van der Linde het eerste tegenpunt (3-1) en scoorde hij daar na binnen korte tijd nog tweemaal voor zijn club. 3-3. Vanaf dat moment hielden beide par tijen elkaar in evenwicht, zodat de stand onveranderd bleef. HUUDVERHOGING. - Abonnee K D stelt een vraag over huurverhoging. Hoewel de huurprijs voor de door u gehuurde woning in december 1965 lager lag dan 60— per maand, moet u toch per 1 januari 1966 meer huur betalen. Dit is in overeenstem ming met de rechtregels. Immers, bij de vaststelling van de huurprijs wordt het gehele pand. dus boven- en bene den woning in aanmerking genomen. Op 31 december 1965 was de huur prijs van dit pand 106,80 en daar om is een huurverhoging per 1 ja nuari 1966 met 10 in overeenstem ming met de wettelijke bepalingen, met dien verstande, dat de twee huurders dan niet 10 van 106.80 méér betalen, doch een zelfde percen tage van de huurprijs, die ieder voor zich voor het pand betaalde RAIFFEISEN-SPAAR WEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK P.U.EJVI.-S.E.C. 1-4 Na een wat slechte start van de S.E.C.-ploeg wisten zij zich geheel te herstellen en de overwinning in de wacht te slepen. P.U.E.M. begon met bruisende energie aan te vallen en het resultaat er van was dat zij in 10e min. een voorsprong kon nemen door middel van Dekker, die beheerst inschoot. 1-0. S E C. was echter geeenszins van plan het er bij te laten zitten, ondanks dat zij met enige invallers naar Bilthoven was gereisd. Tijdens de wedstrijd zou blij ken, dat invallers Rijken en Roels meer dan voldeden. Het was na 13 min. spelen, dat Vink op links door brak. maar zijn voorzet werd niet benut. Dat geschiedde wel in de 23e min. Een goed genomen cor ner door A. Hodde werd door Nijhuis doorgekopt naar de vrij staande Vink en deze werkte de zaak af. 1-1. Een min. later was het A Hodde die de achterhoede uit elkaar trok en een verrassend schot losliet, waaraan de doelman ook niets kon doen. 1-2. S.E.C. zou zelfs voor de rust zijn voor sprong nog vergroten en wel in de 38e min. Een scherp genomen corner van Vink werd door A. Hodde overgeno men. die de bal achter de doelman kopte. 1-3. Na rust was het S.E.C. dat de toon aangaf. Er waren nog maar 3 min. gespeeld toen invaller Roels een hard schot van zeker 30 meter los liet. dat de keeper maar ternauwernood weg kon werken. S.E.C. voetbalde tot de laatste minuut. Menige kans ging verloren door te haastig schieten. Maar vijf min. voor het eindsignaal was het in een ver meend buitenspel geval dat Hop op een goed aangegeven bal doorliep. De achterhoede van P.U.E.M. bleef staan, maar de scheidsrechter liet doorspe len. Hop kwam alleen voor de doel man. omspeelde hem en het schot trof doel. 1-4. Dat was ook de eind stand. S.E.C. was de betere ploeg, vooral in de tweede helft. Van een tweede plaats is S.E.C. nog steeds verzekerd. Soesterberg heeft ook een beatgroep. die al verschillende keren in actie is geweest, o.a. te Hilversum. Apeldoorn, Amersfoort en j.1 zaterdag te Doorn. Verder staat Hulzen, Winterswijk en nogeens Doorn op het programma. Er schijnen ook plannen te bestaan voor een T.V.-optreden. Voor de vele gerepatrieerde kinderen op de openbare school, christelijke school en St. Carolusschool is door het bestuur van laatstgenoemde school een onderwijzeres benoemd, die uitslluitend aan deze kinderen de Nederlandse taal onderwijzen. Het is mevr. Richii- Glattli uit Utrecht. De collecte ten bate van de Dierenbe scherming heeft alhier opgebracht de som van 341,28. In het bestuur van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport heeft voor Soesterberg zitting de heer A. Preusser. Simon Stevinlaan 68. voor zitter van de voetbalvereniging Soester berg. Namens de gemeenteraad is ook de heer P. C. Pieren uit Soesterberg als bestuurslid van de Sportstichting aan gewezen. DE JAARLIJKSE BREEKT WEER AAN Bij een minimum storting van tien gulden ontvangt U naast nr. 38 R AIFFEISEN-SPAARWEEK RAIFFEISEN-SPAARWEEK - R AIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK DeH ervormde Vrouwenvereniging ver koopt op vrijdag 28 oktober, van 14 tot 17 uur, alle gemaakte goederen, be staande uit wollen truien, hemdjes en verschillende andere goederen. Verder zijn er enkele verlotingen. De verkoop wordt gehouden in „De Hoeksteen". De opbrengst is bestemd voor de nieu we kerk. De basketbalvereniging .the R. S." gaat zijn tweede speelseizoen in. Het heeft in zijn nog prille bestaan al opmerkelijke prestaties geleverd. In het eerste seizoen '65-'66 werd een prachtige tweede plaats door de he ren en een zeer goede vijfde plaats door de junioren behaald. Ook dit jaar zal de basketbal vereni ging twee teams omvatten en wel één heren- en één juniorenteam. Dat er weer gestreefd zal worden naar een zo hoog mogelijke plaats in de eind rangschikking spreekt voor zichzelf. Het is helaas te betreuren, dat er slechts twee teams uitkomen. Dit hadden er meer kunnen zijn (met o.a. - een damesteam), maar dit is een ge volg van een gebrek aan voldoende teamleiders. Heeft U interesse voor basketbal, be zoekt U dan eens de trainingsavon den. elke donderdagavond, in de L.T.S. „Eemland" te Soest. Hieronder volgt de competitie-inde ling voor de heren en de junioren: Heren 2e klasse: Break Out 2 Taveno 2 Cangerous 2 U.S.S. 3 Flinstones 2 .U.S.S. 4 Midland 2 U.V V -daggers 3 Nijenrodes 2 U.V.V.-daggers 4 Red Stars 1 Junioren 2e klasse: BC.H. A S.V.S. A Break Out A S.V.S. B Midland B Taveno B Red Stars A De heren spelen één hele competitie. De junioren anderhalve competitie. Zaterdagavond a.s.. 22 oktober, in de Beatrixhal te Utrecht: 19.00 uur Red Stars A-Midland B. 20.10 uur Red Stars 1-Flinstones 2. Voor het rijbewijs BE. zijn geslaagd de dames en heren G. J. Heere. T. H. de Jong. J. W. Leenards-van Bekkum, C. de Ruiter. J. J. Schoonhoven, G. Knoops, W. G. Dijkman-van de Bo- venkamp. C. J. Lantema, M. G. Fon- tijn, P. Th. Kuijper en A. van der Leij. Zij werden opgeleid door Rij school „De Witte Pompen". Steenhoff- st-raat 25, Soest.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7