s n komt Binnen een in Soest geen Jaar woning gereed H L Bont Nieuw! Als de sterren spreken igii£ W/l\ Subsidiëring voor lichamelijke opvoeding en sport GARAGE STAM VERDEELDHEID O Bh „De Witte Pompen" bij Uw charme één stralend geheel knisperbrosse Turkstra-beschuit - nu met bon voor luxe sleutelhanger! Voor hen die het willen horen Renault dealer Gemeenteraadsvergadering A U S T 1 N U SPEEK rr Drie-delige franse allure Modebeeld 67 vertolkt alle facetten van slanke coupe. Del-rij 3knoops-Cmiddelste dichtisluiting.'t smalle vest, ranke splitten. Dessins werken mee: kleine ruitjes, fijne strepen kleden af. Ook unistof in déze snit zoals dit (warm -bruine) kostuumf 198.-/ De gemeenteraad van Soest kwam woensdagavond in openbare zitting bijeen ter behandeling van een uit 27 punten bestaande agenda. De heer B. H. A. Elbertse (K.V.P.) ontbrak wegens ziekte. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, werd de heer P. C. Pie ren P.v.d.A.) beëdigd, daar hij op de vorige vergadering afwezig was. 2. Notulen van de vergadering gehou den op 13 juli 1966. Zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. 3. Ingekomen stukken. a. Schrijven d.d. 1 september 1966 van P B. Verschoor te Zwijndrecht in zake verrekening van de waarborg som. gestort t.b.v. de huur van de woning Ch. Huygenslaan 39 te Soes- terberg met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. b. Koninklijk-Besluit d.d. 21 juli 1966 nr. 60 inzake het partieel uitbreidings plan in hoofdzaak Soesterveen I met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. c. Schrijven d.d. 15 augustus 1966 van de bewoners van de Stadhouderslaan inzake wateroverlast met voorstel adressanten te berichten conform het schrijven van burgemeester en wet houders d.d. 7 oktober 196% d. Schrijven d.d. 1 oktober 1966 van L. Workum alhier, inzake klachten over Industrieën aan de Beckerlng.' straat alhier, met voorstel dit schrij ven in handen te stellen van burge meester en wethouders om advies. e. Schrijven d.d. 4 oktober '66 van C. Sluik te Soe9terbefrg inzake de aan leg van een rijbaan achter de wo ningen Plemanstraat 45 t.e.m. 103 met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wet houders om advies. f. Controlerapporten van het Cen traal Bureau voor Verificatie en Fi nanciële Adviezen der Vereniging van Nederlandsee Gemeenten met voorstel deze door kennisgeving aan te nemen. g. Aanbieding ingevolge art. 20. lid 1, van de gemeenschappelijke regeling van d? begroting voor het dienstjaar 1967 alsmede de tweede wijziging van de begroting 1965 en de eerste wij ziging van de begroting 1966 van de A-kring U.c. Doorn bescherming be volking. met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. De heer A S WESTRA (V.V.D.) had met betrekking tot 3 c een opmer king. die echter door de voorzitter weerlegd werd. Bij punt 3 d. vroeg mevr. S M. PO- LET-MUSLER (P.v.d.A.) of. bij weige ring tot medewerking door de betref fende industrie, krachtdadig zal wor den opgetreden, hetgeen door de voor zitter werd bevestigd. Het Ingekomen stuk 3 e was voor de heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) aanlei ding het college te wijzen op het ge vaar hier ter plaatse voor kinderen Na behandeling van de ingekomen stukken vroeg de heer J. K. DE BRUIN of de taakverdeling onder de wethouders al had plaatsgevonden, daar hij dacht dit hedenavond wel van de voorzitter te zullen vernemen. De VOORZITTER deelde mede. dat de heer A. P. Hllhorst als loco-burge- meeste zal optreden en de taakverde ling schriftelijk zal worden bekend gemaakt. SCHORPIOEN (23 oktober tot 22 no vember) De enkele ongunstige dagen worden gelukkig gecompenseerd door gunstige tijden met een opbloeiende activiteit. Aan u de taak deze in de juiste rich ting te leiden. Laat u niet afleiden door Amor, u kunt er een promotie door irerspelen. BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) Een gunstige week voor belangrijke beslissingen en veranderingen, zoals verhuizingen, wijziging van werk. rei zen. enz. Nu kunt u ook een goede medewerker vinden. Maak nauwkeu rige afspraken met alle details. (21 december tot 19 ia- STEENBOK nuari) Ga deze week geen grote verplichtin gen aan. Stel in twijfelgevallen uw keuze even uit. Laat u intussen des kundig inlichten over de betrokken Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495.— Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960.— Renault R 10 Major v.a. f 6 495.— Renault R 16 v.a. f 8.650 Caravelle Coupé v.a. f 10530. Renault Rambler v.a. f 14.450.— NleuwerhoekpJein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 De kabinetscrisis heeft niet alleen ver deeldheid gezaaid in de K.V.P. Ook bij de anti-revolutionairen zijn de jongste gebeurtenissen kennelijk nog niet goed verwerkt. Fractieleider Roolvink stelde dat de P.v.d.A. ook schuld heeft aan de val van het kabinet Cals. en twee dagen later verkondigde drs. J. Boersma (A.R.1, dat de socialisten geen enkele blaam treft. Ook de heer Berg huis heeft zich in laatstgenoemde zin uitgelaten. Wij laten verder maar in het midden wie er wel of niet gelijk heeft. Maar wel staat vast, dat de heer Roolvink met zijn streven om weer te gaan sa menwerken met de C.H.U., de politiek voor de meeste kiezers er ook niet be paald duidelijker op maakt. De A.R.P. heeft het kabinet Cals steeds loyaal gesteund. De C.H.U. heeft op vrijwel alles, wat dit kabinet deed, een krachtig „nee" laten horen. Het kan niet anders of de A-R.P. zal dan een deel van de Idealen, die zij nu koestert en die zij door het beleid Cals hoopte te verwerkelijken, moeten prijsgeven. De heer Roolvink heeft eens gezegd dat 't voor hem ..lood om oud ijzer" is of de A.R. met de socialisten of de li beralen regeert. Het is te hopen dat hij er thans anders over denkt, want wat wij in de Nederlandse politiek pri mair nodig hebben is een duidelijk standpunt van alle partijen. zaken of personen. Ontspan u. Maak plannen, doch blijf kritisch en zake lijk. WATERMAN (20 januari tot 18 fe bruari) U hebt enige afleiding nodig. Neem een snipperdag en ga een long-week end uit. Daarna zult u constructief werk kunnen doen. De tijd is gunstig voor lessen en zelfstudie Gebruik vrije uren om u te ontwikkelen. U zult er plezier van hebben. VISSEN (19 februari tot 20 maart) U zult enig begrip moeten opbrengen voor de argumenten van anderen. Toch kunt u vasthouden aan uw plan nen indien u deze met tact kunt uit voeren. Tref daartoe voorbereidingen. Leg elke onenigheid direct weer bij. KAM (21 maart tot 20 april) De financiën vereisen bijzondere aan dacht. Aan het begin van deze week kunt u zonodig nog een regeling tref fen. Er dreigen de rammen ook an dere moeilijkheden. Amor heeft enke le pijltjes op zijn boog. maar pas op: het zijn hele kleine. STIER (21 april tot 20 mei) Met initiatief en extra energie zult u een sport hoger op de maatschap pelijke ladder kunnen stijgen. Zet daar zonodig andere zaken voor opzij. Laat uw hobby tijdelijk minder tijd ver gen. Financieel zult u zich even moe ten beperkea TWEELINGEN (21 mei tot 20 juni) Er komt een teleurstelling in zicht, maar deze kan worden overwonnen. Liefde en genegenheid doen wonde ren. Een misverstand moet worden opgehelderd. Bereid u voor op een drukke tijd. KREEFT (21 juni tot 21 juli) De week kan een romantisch tintje krijgen en houdt een avontuur in pet to. Er is weinig kans op succes in uw werk, maar u moogt de aandacht niet laten verslappen, want dan dreigen er moeilijkheden. Zoek meer contact met collega's. LEEUW (22 juli tot 21 augustus) Door een betere samenwerking kunt u de grondslag leggen voor een pretti ger tijd en succes. Overschat uw krachten niet en laat iets aan ande ren over. Zet de stipjes op de 1. MAAGD (22 augustus tut 22 septem ber) U kunt zich deze week moeilijk schik ken. maar zult toch moeten aanvaar den wat anderen beslissen. Overleg met de betrokkenen. Wijzig uw plan nen en maak er het beste van. Vlucht niet in tijdverdrijf, maar regel uw zaken en doe iets extra. WEEGSCHAAL (23 september tot 22 oktober) Afleiding zal u goed doen, vooral als u er enkele dagen uit breekt. Ont span u volledig. Ga tijdelijk geen ver plichtingen aan. Zoek oude vrienden op. Laat een ander uw werkzaamhe den regelen. 4. Voorstel tot intrekking van het besluit tot verkoop van grond, gele gen nabij de Prins Hendriklaan aan mevrouw R. C. D. Blok-de Jonge. Conform besloten. 5. Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende de subsidiëring van de kosten, verbonden aan het huren van zalen. De heren P. C PIEREN (P.v.d.A.) on C. VERHEUS (Prot. Chr.) zagen ook gaarne de verenigingen van bejaar den hierbij betrokken. De heer J. H. HOM (K.V.P.) had het beter gevonden, als dit voorstel niet alleen ln de onderwijscommissie maar ook in de sociale commissie was be handeld. De heer A. S. WESTRA (V.V.D.) had bezwaar tegen de voorwaarde, dat re kening en verantwoording over het afgelopen boekjaar en de begroting voor het lopende boekjaar door de verenigingen overlegd moeten worden. Wethouder K. DE HAAN (P.v.d.A.) stelde echter alle sprekers gerust, daar iedere vereniging zo nodig van de sub sidie kon profiteren, maar dat over legging van cijfers noodzakelijk is. om te voorkomen, dat verenigingen, die geen subsidie nodig hebben, hier op toch aanspraak zouden maken. Na deze mededeling werd het voorstel aangenomen. 6 Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende de subsidiëring van de lichamelijke opvoeding en sport bulten schoolverband. Aan plaatselijke verenigingen, werk zaam op het gebied van de lichame lijke opvoeding en de sport kan sub sidie worden verleend. Deze subsidie zal per vereniging 110— bedragen alsmede f 1.50 per lid in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar, terwijl 50% ln de kosten van medische sportkeu ring door de gemeente zal worden ge dragen tot een maximum van 2.— per keuring. De heer M DE GROOT (BP.) had bezwaar tegen een punt. dat inhoudt, dat B. en W. in bijzondere gevallen tot een hogere subsidiëring kan over gaan. zonder dat daarbij ^en maxi mumbedrag genoemd wordt. De heer J W D. BERKELBACH VAN DE SPRENKFL zou liever een bijdra ge van 50% ln de kosten van de me dische sportkeuring willen aanhouden, zal per vereniging 100— bedragen zonder een maximum van f 2.per lid te noemen. Zulks in verband met de in de toekomst te verwachten ho- gerer kosten. Wethouder K DE HAAN antwoordde, dat de heer de Groot niet ongerust behoefte te zijn. dat te hoge subsidies zouden worden verleend, daar dit door diverse commissie wordt beoordeeld en men niet boven het hiervoor in de be groting vastgestelde bedrag kan gaan. Wat betreft het voorstel van de heer J. W D Berkelbach van de Sprenkel achtte de VOORZITTER het beter het voorstel van B. en W. aan te houden. Aldus besloten. 7. Voorstel tot het benoemen van een hoofdflekfoter aan de openbare kleuter school te Soestdijk. N.V. f Amsrtf e«rt*estTa«t 22—24 SOESTERBERG Telefoon (03443) 1327 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. Met 21 stemmen voor en 1 stem on geldig werd mevrouw P. L. v .d. Woord - Sloof f benoemd- 8. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Stichting van der Huchtscholen, voor het verbeteren van vier urinoirs in de Van deT Hucht scholen. Met de hieraan verbonden kosten 900,kon de raad zich vereni gen. 9. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld Ln artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: a. het oprichten van een benzine installatie aan de Postweg: b. het uitbreiden en wijzigen van een benzine-verkooppunt bij het perceel Van Weedestraat 84, alsmede voor het oprichten van een benzine-verkoop punt bij de percelen Van Weedestraat 53-55. Conform besloten. 10. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanschaf aan nieuwe gaskachels t.b.v. de openbare kleuter school aa nde Duinweg. De heer M. DE GROOT (BP.) vroeg wat er met de oude kachels wordt ge daan. Wethouder K. DE HAAN antwoordde, dat hieraan zo mogelijk een bestem ming wordt gegeven. Het voorstel werd goedgekeurd, hoewel de heer DE GROOT nog een geval van enige maanden geleden ten onder zoek doorgaf. Een krediet van 3500,— werd be schikbaar gesteld. 11. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw M. Blok- Brand als hoofdleidster aan de open bare kleuterschool te Soesterberg. Goedgekeurd. 12. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor het treffen van voorzieningen t.b.v. de R.K. Kleu terschool aan de Mariastraat. Het betreft hier herziening toiletaf deling. vervanging van de vitrage- en overgordijnen, aanschaffing van nieu we teken-schilderborden in drie klas sen. De kosten hieraan verbonden be lopen f 12.694.88. B. en W. stellen voor een krediet van f 13.000,beschik baar te stellen. De raad keurde dit voorstel goed. 13. Voorstel tot het beschlkbaarstel- len van een krediet voor het bouw- rijpmaken van gronden gelegen in Colenso (complex II). Ter uitvoering van de restant der werken is een bedrag van 16.051.363 nodig. Omdat dit bedrag in de ex ploitatie-opzet is opgenomen zullen deze kosten via verkooptransacties met derden wederom in de gemeentekas terugvloeien. B. en W. stellen voor een krediet van 161.000,te voteren. Conform besloten. 14. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor het instel len van een onderzoek naar de be hoefte aan scholen. In verband met het feit. dat aan B en W. verschillende malen vragen zijn gesteld met betrekking tot de op richting van een middelbare school in Soest, dient naar de behoefte hier van een onderzoek ingesteld te wor den. Het Economlsch-Technologisch In stituut ls bereid dit onderzoek te ver nen de vergoedingen vastgesteld te worden, waarop de schoolbesturen aanspraak hebben. De staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen heeft deze vastgesteld op 18,30 per leerling en 1235.per lokaal. B. en W. stellen voor deze bedragen aan te houden. Conform besloten. 16. Voorstel tot aankoop van grond gelegen: a. aan de Nassaulaan van G. Mirck; b. aan de Nasaulaan van H. van der Bijl: c. aan de Nassaulaan van drs. G. H. Oldenboom d. aan de Nassaulaan van A. Holtrop; e. aan de Beukenlaan van F. Ver woerd f. aan de Nieuweweg van dr. A. de Graaf g. aan de Bllrkstraat van A. Snij ders; h. aan de Pieter de Kooghlaan/Prins Bernhardlaan van F. C Mijnssen; i. aan het le Heeserlaantje van J. A. C. F. Potasse; j. aan het le Heeserlaantje van P. Kok. met vaststelling van de desbetreffen de begrotingswijziging. De heer M. DE GROOT (B.P.) sprak, met betrekking tot de aankopen onder 1. en j. de hoop uit, dat de bewoners aldaar nu spoedig uit hun Isolement zouden worden verlost, waarop Wet houder A. P. HILHORST een bevredi gend antwoord gaf. Alle aankopen werden goedgekeurd. 17. Voorstel tot ruiling van grond gelegen aan de: a. Prins Bernharhdlaan met mevTouw J. A. v. d. Berg-Dooremolen; b. Nassaulaan met P. J. van der Wansem; c. Smitswec: en de Nieuweweg met D. Hulsman: d. Verlengde Kolonieweg met me vrouw G. A. Schut-van Tol met vaststelling van de desbetreffen de begrotingwijziging. Conform besloten. HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN. DRIEWIELERS enAUTOPEDS Voor een goede service staan wij garant. B.S.A. - PHOENIX - PUCII - SOLEX RAP - MOBYLETTE E.E.G. - BUR GERS RIJWIELEN Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 aanvullend krediet voor het aanschaf fen van leermiddelen voor de Chr. school voor g.l.o. te Soesterberg. Het op 17 juni toegestaan krediet van 2100,aan de Christelijke school voor G.L.O. te Soesterberg. voor de aanschaf van leermiddelen blijkt niet toereikend te zijn, daar deze aanschaf fing 3010.heeft gekost. B. en W. stellen voor een aanvullend krediet van f 910,te verlenen. Conform het voorstel werd besloten 22. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Ring weg van A. J. Hilhorst. met vaststel ling van de betreffende begrotings wijziging. Zonder bemerking goedgekeurd. 23. Voorstel tot het treffen van voorzieningen aan de c.v.-kelder van de openbare lagere school Soest-Zuid. De stookkelder van de openbare lage re school aan de BonifaclusstTaat blijkt, ondanks de in de laatste jaren getroffen kleine voorzieningen, toch last te hebben van lekkages. Om erger te voorkomen is het nood zakelijk dat ingrijpende voorzieningen worden getroffen B. en W. stellen hierom voor een kre diet van 3300,beschikbaar te stellen. Aldus besloten. 24. Voorstel tot verlenging van de BONTHUIS B. VAN TENT, Laanstraat 35 Baarn Telefoon 2726. 18. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de 5-jaarlijkse afreke ning 1961-1965. Ten behoeve van de openbare kleu terscholen werd een bedrag van 2.668.80 per lokaal meer uitgegeven dan beschikbaar was gesteld. De be sturen van de bijzondere kleuterscho len kunnen in een dergelijk geval aanspraak maken op een extra ver goeding per lokaal. B en W. zijn van mening dat uitbetaling van een voor schot op de afrekening geen bezwaar ontmoet. De heer C. VERHEUS (Prot. Chr. blok) vroeg of de financiën hiervoor aanwezig zijn, waarop hij van wet houder K. DE HAAN een bevestigend antwoord kreeg. Het voorstel werd daarna goedgekeurd. 19. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor het leggen van een hoogspan ningskabel. Conform besloten. 20 Voorstel tot intrekking van de verordening regelende de instelling, richten en de kosten hiervan worden j het beheer en de administratie van geraamd op 8000.—. B. en W. stel- het geldelijk beheer van het wegen- len voor de opdracht aan het E.T.I. te fonds der gemeente Soest, verstrekken en het benodigde krediet B. en W. stellen voor het in 1932 in te verlenen. het leven geroepen wegenfonds op te Aldus besloten I heffen, daar dit fonds, door de veran- 15. Voorstel tot vaststelling van de derde omstandigheden, vooral in de gemeentelijke vergoeding over 1965 afgelopen 20 jaren, niet meer aan overeenkomstig de bepalingen van de baar doel beantwoordt. Kleuteronderwijswet. Aldus besloten. Vóór 1 december van ieder jaar die- 21. Voorstel tot het verlenen van een c^BELa KERKBRINK-HILVERSUM •AMSTERDAM 's-GRAVENHAGE GRONINGEN LEEUWARDEN HILVERSUM HOORN ARNHEM BIJ UW BAKKER ontruimingstermijn van onbewoon baar verklaarde woningen. Dit voorstel omvat een 12-tal wonin gen. De heren J. K. DE BRUIN (V.V.D.) en de heer M DE GROOT verklaarden zich tegen bedoelde ver lenging voor twee woningen, die vol gens resp. de gemeentearts en de di recteur van gemeentewerken, gevaar opleveren voor de gezondheid en voor brand. De VOORZITTER antwoordde echter, dat met de beste wil van de wereld in het eerste jaar geen woningen ge reed kunnen komen, dus geen andere woningen toegewezen konden worden. Het is hard, maar het is niet anders. De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) stelde met ondersteuning van de heer M. DE GROOT (B.P.) toch voor twee woningen te ontruimen. Dit voorstel werden verworpen met 16 tegen 6 stemmen. Het voorstel van B. en W. de ontruimingstermijn van bedoelde woningen met één jaar te verlengen werd goedgekeurd. Het betreft de onbewoonbaar ver klaarde woningen Hartweg 4 (thans no. 6), Lange Brinkweg 1. Wetering pad 4. Ossendamweg 28. Nieuwstraat 8. Soesterbergsestraat 71. Sterren- bergweg 40, Oude Utrechtseweg 21. Bakkersweg 6, Bakkersweg 8, Bak- kersweg 10 en Julianalaan 23. 25. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor de aanleg van een speel gele genheid op de Eng. Op de Eng bestaat grote behoefte aan speelgelegenheid voor de jeugd. De financiële positie van de gemeente laat echter niet toe over te gaan to-t uitvoering van de aanleg van een rui me speelgelegenheid met wandelpa den en recreatiemogelijkheid. Wel stellen B. en W. voor enige terrein - tjes nabij de Soesterengweg en Talma- laan voor speelgelegenheid *e creëren. De kosten van uitvoering hiervan zul len 11.175 bedragen en B. en W. stel len voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Hiertoe werd door de raad besloten. 26. Voorstel aot het verstrekken van hypothecair krediet aan een ambte naar voor de aankoop van een wo ning. Dit voorstel werd ingetrokken 27. Voorstel tot het aangaan van een geldlening tot een bedrag van 492.000,—. Dit betreft een lening tegen een rente van 7 met een looptijd van 25 jaar. Conform het voorstel werd besloten. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. T

Soester Courant | 1966 | | pagina 13