i i Nederland helpt Tibetanen Otto Prinsen in het Stedelijk Museum Het proces Ben Barka VAN BUUREN DE GOUDEN LMPS MAISON TERR1GNBE G ELRSA GAZELLE FUGERS RÜWSELEN, SCHOENENMAAND OKTOBERMAAND VOOR BETERE DAMES MODE Raiffeisen-Spaarweek EEN NIEUWE SERIE SPORTRIJWIELEN VAN Vanaf 167,compleet. Een moordzaak zonder lijk Duplo menagerie. Garaques. 79 et Mokka sprits. 79 et Zeepost Uw succes is ome reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Mao's China werd 17 Voor Baby Dokter H. J. Stroband 35 jaar arts in Soest Uitslag kleurwedstrijd dierenbescherming Autorijschool Medische dienst PREDIKBEURTEN 6 maanden schriftelijke garantie. In zwart en oxblood. Maten 28 t/m 46. Vanaf 21.90 R.K. Kerkdiensten De meeste Nederlanders weten van Tibet niet meer, dan dat het in de buurt van de Himalaya ligt; ze hebben wel eens gehoord van de Dalai Lama en ze hebben zo'n vaag idee dat het geen land is om je vakantie eens prettig in door te brengen. Maar deze maand wordt Nederland „met de neus op Tibet gedrukt". Op maan dag 24 oktober zal de avond in het teken staan van een grootscheepse inza meling ten behoeve van Tibetaanse vluchtelingen in India. Tibet, een hoogvlakte tussen impo sante. barre bergketens, schijnt mo menteel. zoals dat heet. gespaslficeerd te zijn. hetgeen betekent, dat de Chi nezen er de tegenstand vrijwel of he lemaal gebroken hebben nadat tal van Tibetanen zijn vermoord en tien duizenden gevlucht. Men behoeft de situatie niet te ideali seren. Tibet vormde bepaald geen voor post van de Westerse democratie te gen het communisme. De Tibetanen moesten van de Westerlingen net zo min iets hebben als van de Chinezen. Reeds eeuwen lang stond dit land on der toezicht van China, maar de Ti betanen leefden hun eigen leven. Toen in China de chaos heerste, maakten ze zich van Peking vrij, maar niet zo dra stond China weer stevig op de be nen of het liet zijn oude aanspraken op Tibet gelden. China slaat toe De regering van Mao-Tse-toeng was echter niet tevreden met een toeziend- voogdijschap. Zij wilde de zegeningen van de communistische heilstaat ook in Tibet brengen. Burgemeester Grothestraat 36 Telefoon 3332 Ruime sortering PARAPLU'S voor dames en heren. Ook de originele Knirp. Wij geven Hoefijzer zegels. Spaar ze! Wij geven Hoefijzer zegels. Spaar ze! Ideaal, als gezegd, was de toestand in Tibet niet. Het is een arm land. waar de bezittingen vrijwel alle in handen zijn van de adel en de gigantische kloosters, waar een groot deel der be volking als nomaden leeft van de vee houderij en zich warmt bij een vuurtje van gedroogde koemest. Geen spoor wegen en nauwelijks wegen. De Chinezen besloten in die toestand verandering te brengen. Hun messiaans vuur werd nog aangeblazen door het besef, dat Tibet een geweldige rots vesting was. van strategische beteke nis en met belangrijke passen, een uit- valspoort naar de rest van Azië Zij trachtten de Dalai Lama. de „paus" der Tibetanen, voor hun kar retje te spannen en toen die naar In dia vluchtte, stelden ze zijn medere geerder. de Pantsjen Lama, aan als hoofd der regering en als stropop. De Tibetanen verzetten zich met man en macht tegen deze inbreuk op hun geestelijk en materieel bestaan en bonden de strijd aan met de beter be wapende en overmachtige Chinezen. Die strijd was al bij voorbaat beslist. De Chinezen sloegen te vuur en te zwaard alle tegenstand neer. Dertigduizend Tibetanen ontkwamen over de grens met India en zijn daar nu nog. De vluchtelingen Het ziet er niet naar uit. dat deze mensen naar de communistisch Chine se provincie, die Tibet thans is, willen of kunnen terugkeren. Zij leefden meest van de veeteelt, ze zijn onge schoold. Zij moeten hier een nieuw bestaan vinden en wel bij voorkeur naar hun aanleg en gewoonten. Plet gaat er dus niet alleen maar om. die mensen tijdelijk te voeden, te kle den en onderdak te geven, hen blij vend als displaced persons. als vluch telingen te behandelen. Daarmede zou het probleem niet worden opgelost, maar tot in het oneindige gerekt. Zij moeten weer opnieuw kunnen be ginnen. hun eigen brood verdienen hun eigen leven leven. De regering van India, die in eigen huis al zorgen genoeg heeft, kan men hiermede niet belasten. In het kader van een gróotscheepse. internationale actie voor hulp aan vluchtelingen heeft Nederland, met Noorwegen, de Duitse Bondsrepubliek en Zwitserland, de Tibetanen in In- iia voor zijn rekening gekregen. Een Dedrag van 25 miljoen gulden is no- iig. Op één avond De internationale hulpactie omvat het vluchtelingenprobleem als geheel. In tal van landen wordt de actie ge voerd. van Finland tot Spanje en van IJsland tot Oostenrijk. Ook Australië en Nieuw Zeeland doen mee. Groepen van deze landen nemen een bepaald gebied voor hun rekening, de vier hierboven genoemde landen waaron der dus Nederland, zorgen voor de Ti betanen. Maandag 24 oktober a.s. gaat het ge beuren. En het moet gebeuren in de avond, in anderhalf uur tijds. Dan zullen tal van vrijwilligers aanbellen om ieder een een gift te vragen voor dit doel. Kortmaar hevig! Op diezelfde dag zullen in al die an dere landen de kollektanten aanbellen en een bijdrage vragen. Zo wordt heel Nederland die maan dagavond één ogenblik in gedachten verplaatst naar de streken, waar tien duizenden mensen, van huis en haard verdreven, wachten tot het leven hun weer een kans geeft. Die kans hangt mede af. van wat U die maandagavond in de bus doet! Raiffeisen was de man. die met het idee kwam de spaargelden van de plaatselijke gemeenschap aan te wen den voor de kredietverlening in die zelfde gemeenschap, waardoor een cir culatie van het geld ontstond binnen de lokale sfeer. Dit wil de Raiffeisenbank ieder jaar nog eens extra in de belangstelling brengen en wordt er ook nu weer een Raiffeisen-Spaarweek gehouden van 24 tot en met 31 oktober. De verdere economische ontwikkeling van ons land is voor een belangrijk deel afhankelijk van de mate waarin er gespaard wordt. De verschillende activiteiten tiidens de spaarweek hebben ten do°l de niet- spaarders tot sparen te brengen en de reeds bestaande spaarders te be wegen eens iets extra's in te leggen. Bovendien ontvangen in genoemde week de spaarders bij een minimum storting van tien gulden een aardige attentie. Een expositie in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam is nu niet be paald voor iedere beoefenaar van de beeldende kunst weggelegd, dit is slechts voor de enkeling, de enkeling, die toch beslist een bepaald niveau bereikt moet hebben. Dat deze prestatie geleverd is door onze plaatsgenoot Otto Prinsen, mag toch zeker wel even onder de aan dacht gebracht worden, en een harte lijke felicitatie aan het adres van deze jonge kunstenaar is zeker op zijh plaats. De kunst van Prinsen ls uiterst mo dern. maar heeft beslist geen aanslui ting bij mensen als Appel. Corneille, Lucebert of andere abstracten. Neen. Prinsen beweegt zich op het terrein van de surrealisten, een kunst richting. die zowel in de beeldende, alsook in de literaire kunst, ik denk aan André Brelon. Philippe Soupault, de hoogste eisen stelt aan de kunste naar. Er is grote overeenkomst tussen het surrealisme in de literatuur en in de beeldende kunst, beiden zijn n.1. ge baseerd op het onderbewuste van de mens. de droombeelden, de psyche in zijn uiterst efacetten en diepten. Mogelijk zouden we het surrealisme in de schilderkunst, de klassieke rich ting kunnen noemen, omdat hier. be halve een grote variatie in voorstel lingen. ook zeer bijzondere voorbeel den zijn van stofuitdrukking en vak manschap. Wij verwijzen U naar wer ken van b.v. Salvador Dali, Hynckes en Moesman. Juist dezer dagen zijn er door de overheid belangrijke aankopen gedaan van het werk van Prinsen, en het is verheugend, dat de jonge Prinsen het nu reeds tot erkenning gebracht heeft. Van 28 oktober tot en met 4 decem ber is zijn werk in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam te bezichtigen. KERKSTRAAT 3 TELEFOON 203U Een dierenserie in melk en pure chocolade. 250 gram g— Extra tijne vanille toffee, geglaceerd met chocolade. Zakje a 200 gr. Ovenverse sprits opge spoten met mokka crème. Doosje pl.m. 250 gram VROOM DREESMANN Voor het Hof der Gezworenen dient onder voorzitterschap van rechter mr. Perez sinds 5 september de zaak van de Marokkaanse oppositieleider Meh- di Ben Barka. Op 29 oktober 1965 - een jaar geleden dus - werd deze door de Marokkaanse minister van binnen landse zaken, generaal Oufkir. bijge staan en geholpen door Marokkaanse en Franse geheime agenten en poli tiemannen van Zwitserland naar Pa rijs gelokt, daar gevankelijk wegge voerd en van het leven beroofd. Het proces waarin circa 100 personen als getuigen worden gehoord, heeft in en buiten Frankrijk veel beroering ver wekt. Er kwam vast te staan, dat door on derdanen van een bevriend land (Ma rokko). doch met behulp van Franse ambtenaren, de Franse souvereinitelt werd geschonden en het Franse recht met voeten getreden. Zo ziet het ook de Franse president Charles de Gaul- le. die de kwestie een vulgaire zaak noemde, genoegdoening eiste en zijn diplomatieke vertegenwoordiger bij het Marokkaanse hof terugriep. De zaak Ben Barka heeft De Gaulle van uit een politiek oogpunt bezien geen goed gedaan. Van de dertien gedagvaarde verdach ten zijn er zeven niet verschenen. Zij zullen bij verstek worden veroordeeld. De verdachten zijn: Antoine Lopez. Marokkaan en hoofdambtenaar werk zaam bij de luchthaven Orly bij Pa rijs, tevens werkzaam als „tipgever" voor de Franse geheime dienst; Mar cel le Roy. ook wel Finvllle genaamd, luitenant-kolonel van de Franse ge heime dienst; de inspecteur Louis Souchon te Parijs; de hoofdrecher cheur van politie Roger Voitot (afde ling verdovende middelen); de Franse journalist Philippe Bernier en de Ma rokkaanse rechercheur der staatspoli tie El Mahi uit Casablanca. De niet verschenen verdachten zijn: de Ma rokkaanse minister van binnenlandse zaken en veiligheid generaal Oufkir. wonende ln Casablanca. tevens lid van de regentschapsraad in dat land; majoor Dlimi, de chef van de Marok kaanse geheime veiligheidsdienst; de Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Naviero" 25 okt. en ms ..Cap San Antonio" 28 okt. Australië: ms „Oriana" 24 okt. Brazilië: ms ..Kennemerland" 25 okt. en ms „Cap San Antonio" 28 okt. Canada: ms „Broriver" 26 okt. Chili: ms ,.Ares" 23 okt. Indonesië: ms „Hoechst" 23 okt. Ned. Antillen: ms „Ladon" 25 okt. Nieuw-Zeeland: ms „Oriana" 24 okt. Suriname: ms ..Archimedes" 25 okt. Verenigde Staten van Amerikams „Mormacargo" 24 okt. en ms „Gaas- terdijk" 26 okt. Z.-Afrika (Rep.) en Z-W.-Afrika: ms .Pendennis Castle" 23 okt. en ms „Algol" 26 okt. Inlichtinge betreffende de verzen dingsdata postpakketten geven de postkantoren. Marokkaanse geheime agent Chtouki en de van Franse nationaliteit zijnde en tot oktober 1965 in Parijs wonende misdadigers Le Ny, Palisse. Dubail en Boucheseiche. Zij wisten het In de beklaagdenbank van het Parijse Hof der gezworeneen ontbrak tevens de voornaamste sleutelfiguur en ver dachte Figon. van beroep journalist, destijds wonende te Parijs, die kort na de uitvoering van Ben Barka op een zeer geheimzinnige wijze om het leven kwam. terwijl aan het licht kwam dat deze man zijn mond voor bij had gepraat en zijn lotgenoten in gevaar had gebracht. De luitenant-kolonel Le Roy (Finvil- le) van de Franse geheime dienst, zal zich voornamelijk hebben te ver antwoorden voor het feit. dat hij ken nis droeg van de op handen zijnde ontvoering van de Marokkaanse op positieleider Ben Barka. doch van de ze wetenschap géén kennis gaf aan zijn chef. de generaal Jacquier. ter wijl de overige verdachten zich we gens de misdrijven vrijheidsberoving en mensenroof voor het Hof hebben te verantwoorden. Pas ter zitting kwam aan het licht, dat de Marokkaanse socialistische op positieleider Mehdi Ben Barka door de zich voor journalist uitgevende Franse staatsburgers Bernier en Figon op 28 oktober van het vorige jaar uit Genève naar Parijs werd gelokt, onder het voorwendsel dat in Parijs, in een lokaliteit op Mont Martre, voor de op positieleider een speciale propaganda film zou worden vertoond. Deze film .Basta", zou betrekking hebben op de zogenaamde anti-kolonisatie en door Ben Barka als propagandafilm wor den gebezigd. Van dit voornemen, reeds bij een vroegere gelegenheid door de Marokkaan bij een bezoek aan Caïro naar voren gebracht, werd generaal Oufkir. de doodsvijand van Ben Barka. in kennis gesteld die zijn kans schoon zag en opdracht gaf om de Marokkaan op die manier naar Parijs te halen. Pascontrole! In het restaurant Lipp. op de Boule vard Saint Germain, waren op de be wuste 29ste oktober 1965 aanwezig de „journalisten" Bernier en Figon. de regisseur Franju. die echter aan de zaak 'part noch deel bleek te hebben, de Marokkaan Antoine Lopez, vertrou wensman van de Franse geheime dienst en op het vliegveld Orly speci aal met passencontrole belast, terwijl op het trottoir van de boulevard de wacht werd betrokken door de inspec teur van politie Souchon, de hoofd rechercheur Roger Voitot. van de af deling verdovende middelen van het Parijse hoofdbureau, en de Marok kaanse geheime agent Chtouki. Bij aankomst aan het restaurant Llpp werd Ben Barka, die in gezelschap van een vriend was, de student El Az- zemouri die te Genève geschiedenis studeert, staande gehouden door in specteur Souchon, die Ben Barka's paspoort inspecteerde en het daarop nodig vond de Marokkaan uit te nodi gen in een gereedstaande auto van het hoofdbureau van politie (prefec tuur) te stappen. In deze politiewagen namen eveneens plaats de gangster Le Ny. inspecteur Souchon, hoofdre chercheur Voitot en de ambtenaar Lopez. Men reed naar de Parijse voor stad Fontenay waar de beruchte ben deleider Boucheseiche een fraaie vil la bewoonde en het ganse gezelschap uitstapte. De verdachte Lopez bracht hier telefonisch generaal Oufkir en majoor Dlimi in Parijs van de aan komst van Ben Barka op de hoogte met de woorden: ..De verwachte gast is aangekomen en uw bestelling ligt hier klaar". Op dat moment, aldus de president van het Hof der gezwore nen, mr. Perez. was de vrijheidsbe roving van Ben Barka een feit. Aangenomen kan worden, dat de Ma rokkaanse oppositieleider door de on derwereldfiguren Boucheseiche. Le Ny. C1 Bosstraat 5, telefoon 2543 en Kerkstraat 51. telefoon 6621. Palisse en Dubail in de kelder van de woning van Antoine Lopez, waarheen Ben Barka op last van generaal Ouf kir werd overgebracht, is gefolterd en gedood, terwijl ln de salon van Lopez, die boven de kelder is gelegen, gene raal Oufkir met zijn gastheer Antoine Lopez kaart speelden. De stoffelijke resten van Ben Barka zijn daarna „afgevoerd" en tot op heden niet ge vonden. Generaal Oufkir vertrok met majoor Dlimi. agent Chtouki en de vier Parijse misdadigers per vliegtuig van Orly naar Marokko. Er is tegen de niet verschenen verdachten in middels een arrestatiebevel uitgevaar digd. Uit China is in de afgelopen jaren zoveel gerucht gekomen dat men er vaak niet bij stilstaat hoe jong het rijk van Mao Tse-toeng nog maar is. De eerste oktoberdag werd de zeven tiende verjaardag gevierd. Voorname lijk in de familiekring, want menige van de toch al schaarse vrienden van Peking zijn afgeschrikt door de merk waardige „culturele revolutie" die nu aan de gang is met zijn excessen door rode gardisten. Trouwens, niet alleen de vrienden zijn verbijsterd de vele vijanden niet minder. Het is toevallig hoeveel ambassadeurs uit Oosteuropese landen juist dit mo ment van China's grote feest hebben gekozen om met vakantie te gaan. Europa is eigenlijk alleen vertegen woordigd door Albanië en dat tekent op dit moment ongeveer hoeveel in vloed Peking nog in Europa heeft. Zelfs de Roemenen die voortdurend gepoogd hebben hun relaties met Pe king zo goed mogelijk te houden zon der het Kremlin al te hard voor het hoofd te stoten, laken nu de officiële politiek, zoals maarschalk Lin Plao die verkondigt. Maar ook ln Azië is het niet anders. Indonesië ls uiteraard van de vrien- denlijst afgevoerd, maar zelfs de vroe ger zo verknochte vriend Noord-Korea doet al wat koeltjes: „ieder land moet op zijn eigen manier naar het socia lisme streven," ls daar de leus die te vens Inhoudt dat de Chinese manier daar ook niet meer het ideaal ls. Eigen ruiten De culturele revolutie gaat overigens nu iets kalmer door. Een menigte rode gardisten is het land opgestuurd om te helpen met de oogst, nadat ze eer der ln verscheidene plaatsen in con flict waren gekomen met de plaatse lijke partijleiding en hun aanhang. Bijvoorbeeld in Shanghai waar opeens een groep rode gardisten aan de gang gingen en daarbij het huis van me vrouw Sun de stichter van de Chi nese republiek niet ontzagen. Vooral Russische en Japanse kranten maken melding van onderlinge gevechten. Verbazingwekkend is ook wat zich op de universiteiten afspeelt. Buitenland se studenten zijn naar huis gestuurd dat zijn juist de jongeren die Pe king had gelokt om hen te gebruiken als voorhoede van de Chinese Infiltra tie in Afrikaanse en Aziatische lan den. Niet alleen dat zo een eigen pro- paganda-instituut wordt afgebroken: ook voor de Chinese studenten zelf zijn de hogescholen nagenoeg geslo ten, want de studenten moeten de straat op om culturele revolutie te be drijven. En als er Iets is waaraan Chi na behoefte heeft, dan zijn het wel de mensen die in techniek en weten schappelijke research getraind zijn die moeten de industriële ontwikke ling op gang houden die al zo'n scha de opliep door het vertrek der Rus sische adviseurs. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Waarom? Afbreuk wordt dus gedaan aan de pro- duktie (menigten die op straat vech ten en demonstreren werken niet), aan de ontwikkeling van de toekomst en aan de buitenlandse activiteiten. Waarom is een raadsel. De meest lo gische verklaring is wel dat maar schalk Lin Piao wil dat het nog zo jonge Chinese rijk in de kortst moge lijke tijd vrij moet zijn van alles wat maar een beetje anders zou willen denken dan de machthebbers, in casu het leger. Het leger heeft China weer één ge maakt en het wil het een eenheid hou den. zonder risico's van een onderlinge strijd wanneer Mao eenmaal en dat kan niet al te lang meer duren er niet meer zal zijn In dit kader past ook het isolement dat door de huidige vrienden verjagende acties nog strikter wordt dan het al was. De Chinezen moeten het gevoel krijgen inderdaad alleen te staan en alleen te kunnen voortbestaan wanneer ze zo nauw mo gelijk samengaan en niet door onder linge strijd invloeden van over de grens een kans geven. Zeventien is normaal voor naties een leeftijd waarop ze nog allerlei kanten uit kunnen. Voor de Chinezen moet het de leeftijd worden waarop hun land eens en vooral kiest de weg van Mao te gaan. Of dat pogen succes zal hebben, ls een open vraag. Ook in het communisme van de soort die Sta lm er wreed inhamerde in de Sow- jet-Unie. is zelfs meer dan dertig jaar na de stichting van de Sowjet-staat nog een grote keer gekomen. In de maand november zal dokter dr. H J. Stroband. gemeente-arts. de dag herdenken, dat hij zich 35 jaar gele den in Soest vestigde als arte. Toen dr. Stroband zijn 25-jarig jubileum vierde, was het onmogelijk hem te huldigen, omdat elke poging hiertoe door hem resoluut van de hand werd gewezen. Nu is een gunstiger tijdstip gekozen omdat dokter en mevrouw Striband enige weken afwezig zijn. Alles wat dr. Striband in de afgelo pen 35 jaren heeft verricht en de wij ze waarop hij dit gedaan heeft, be hoeft geen verdere omschrijving. Eni ge patiënten en vrienden van dr. Stro- band hebben het initiatief genomen om te komen tot een bijeenkomst, waarin allen gezamenlijk en ieder per soonlijk hem blijk van waardering wil schenken. Er is een comité opgericht, bestaande uit: mr. S. P. Baron Bentinck. bur gemeester. mevrouw S. C. ten Bosch van Steenbergen. N. T. M Kortekaas, J. Prins, P. Tensen en A. S. Westra. De jury heeft bij de beoordeling, waarbij vooral gelet is op vrije ex pressie en originaliteit, de volgende prijswinnaars aangewezen: Groep kleuters: 1ste prijs (waarde bon van 25) Peter Vogel. F. C. Kuyperstraat 20. 2de prijs (waardebon van 15.Li- sette v. d. Heyden, F. C. Kuyperstraat 28. 3de prijs (waardebon van 10,Jo ke Kok. Margrietlaan 6. Troostprijsjes (theelepel met dier) E. Reesink. Talmalaan 12, en Hanny de Jong. Hobbemalaan 9. Groep tot en met 4de klas: 1ste prijs 25.bon) Marga van AVegen, Ringweg 14a. 2de prijs 15,bon) Lilian van Heteren. St. Theresiastraat 11. 3de prijs 10,bon). Mieke Wester- veld. Hartweg 15. Troostprijsjes: (theelepel met dier) Lieneke Meets. A. Paulownalaan 32 en Anneke van Dorresteyn, Gr. v. Prin- stererstraat 26. Groep 5e en 6e klas: 1ste prijs 25.- bon) Emmy Koch. Gr. v. Prinsterer- straat 39. 2de prijs 15.bon) Rineke v. Dor resteyn. Leeuwerik straat 5. 3de prijs 10.bon) Maria Kuyer. Nieuwstraat 1. Troostprijsjes (theelepel met dier) Romilde Koch, Gr. v. Prinstererstraat 39 en Tonny van Steen. Hartweg 36. De prijzen kunnen worden afgehaald zaterdagmiddag, tussen 5 en 6 uur Wald. Pyrmontlaan 5, waarbij de ouders ook welkom zijn. 10 LESUREN f55.— MET DE NIEUWSTE V.W 1300 Laanstraat 20 - Telefoon 4688 De artsendlenst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen J. Borst, Talmalaan 37, tel. 4662 en H. G. Ru- pert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388. Tandartsen Zaterdag en zondag, van 13.00-13.30 uur, P. ten Berge, Steenhoffstraat 69. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek Soest - Zuld". Maandag t.e.m vrijdag na 6 uur apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. Sijtsma, Bosstraat 29, tel 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. T. Senden, Simon Stevinlaan 3, Soesterberg tel. 03463-1359 of bood schappen door de brievenbus. Groene Kruis Zr. Boom, Braamweg 51, tel. 436-5. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10.30 uur ds H Roest, Oostdienst. 7 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. 26 oktober, woensdagavond, 8 uur, Oecumenisch avondgebed. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds J. Mettau. Oostdienst. 19 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds K. van Liere. Eltheto, Driftje. 9 uur Gezinsdienst. 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren Soesterbergsestraat 10 uur Prof. Dr. E. L. Smelik van Am sterdam. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds J. Smit. 5 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 uur ds S. de Jong. 5 uur ds S. de Jong. Wilhelminakerk Tijdelijk, wegens restauratie. In de Herv. Oude Kerk aan de Torenstraat. 9 en 5 uur ds C. M. van der Loo. GEREF. KERK Gebouw Middelwijk Talmalaan 8.30 uur ds van Leeuwen van Biltho- ven. 3 uur ds. W. Borgdorff van Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds G. Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE Kleine Rerabrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.15 uur ds R. G. van der Voet, (N.H.) van Hilversum. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 geen dienst: zie Baarn. AD VENTS GEMEENTE Zaterdag, 10 uur. Bijbelstudie. 11 uur ds A. C. Cchmutzler. EVANGELIE-GEMEENTE Maandagavond, 3 uur, evangelie samenkomst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur Mej. M. C. Stubbe van Am sterdam. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur ds J W. Sepmeyer. Hoofd- vlootpredikant te Den Haag. 10.30 uur. Kinderkerk in de Kapel. SUPRA SOLID Op originele Vulca-zool met speciale stormrand Koninginnelaan 24 - Soestdijk Eigen reparatie-inrichting. KERK SOEST, St^en hof f straat Zondag. H. Missen 7.30. 10.30 en 12.00 uur. 9 uur Hoogmis 's Avonds 7 uur lof In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. Burg Grothestr Zondag H. Missen 7.30, 9.00 en 12 00 uur. 10.30 uur Hoogmis, 's Avond 7.00 uur lof. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zater dag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrnrdusstr. H. Missen te 7,30 en 11 uur Hoogmis te 9 uur 's Avonds 6 uur lof Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5