EXTRA SPAREN Studentikoos initiatief m r venemü Hoogland-B. D.C. 1-1 Is vliegen veilig? RAIFFEISEN-SPAARWEEK een aardige attentie C00P. RMFEISENBANK SOEST Studente start met boodschappendienst STUDENTIKOOS INITIATIEF FALCON regenkleding S.V.V.-Volleybal Soester Turnelub van 24 tot en met 31 oktober 1966. BRENG EEN BEZOEK AAN EEN VAN ONZE KANTOREN KERKPLEIN 9 SOESTERBERGSE- STRAAT 14 KONINGINNELAAN Verdiend gelijkspel in moeilijke uitwedstrijd Gentleman-race van Tempo Eiermarkt b Beatsociëteit in manege achter de Oude Kerk In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT V.V.Z.-Nieuws Handbal B.D.C. Hees-Nieuws TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 „WU zouden Erica niet gTaag meer missen," dat zeggen op het ogenblik schillende Amsterdamse huisvrouwen, vrijgezellen en bejaarden. Erica, een charmante 22-jarige studente in de rechten, heeft kortgeleden boodschappen-serviccdienst opgezet. Voor haar een aardige bijverdienste voor vele Amsterdammers, die overdag geen tijd hebben de kruidenier of de slager aan te doen, een uitkomst. Zij behoeven nu alleen maar Erica's tele foonnummer te beUen (158712) en enkele uren later hebben zij de boodschap- pen thuis bezorgd. een en RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK f 2,50 per winkel „Een voorkeur voor buitenissige acti viteiten heb ik vermoedelijk met mijn vader gemeen die importeur van exo tische dieren was." zegt Erica ons in haar kamer aan de Amsterdamse Westduinstraat. „Het idee voor een boodschappendienst kreeg ik deze zo mer in Parijs, waar ik mijn vakantie doorbracht. Daar vind je grote, prima georganiseerde boodschappendiensten, die tot complete bedrijven zijn uitge groeid. Dat bracht mij op een idee. Ik pijnigde op dat moment toch al mijn hersens af hoe ik aan een goede bij - verdienst zou kunnen komen. Voor mijn rechtenstudie kreeg ik een beurs maar die heb ik na het eerste jaar zelf verknald door plichtsverzuim. Dat was natuurlijk een geduchte finan ciële tegenvaller. Toen ik terug was uit Parijs, besloot ik in mijn dooie eentje een bood schappendienst te beginnen. In de dagbladen plaatste ik een advertentie, waarin ik mij aanbood als boodschap penmeisje Ik vroeg 2,50 vergoeding per bezochte winkel. Ik heb er geen spijt van want momenteel heb ik on geveer 40 vaste klanten en er zit in mijn eenmansbedrijfje kans op flinke uitbreiding." Welke klanten? 's Ochtends zit deze kordate studente over de wetboeken gebogen en 's mid dags doet zij de gevraagde boodschap pen, terwijl haar moeder dan de tele- foonhonneurs waarneemt. Waren die voor 12 uur zijn besteld, worden nog de zelfde dag gehaald en gebracht, be stellingen van na 12 uur worden de andere dag afgewikkeld. „Onder mijn vaste klanten heb ik in de eerste plaats veel werkende vrou wen. die overdag geen tijd hebben om boodschappen te doen en die er na een dag hard werken ook geen zin meer in hebben om op de valreep nog naar de supermarkt te gaan. Voor deze wouwen is het een uitkomst dat zij 's avonds bij hun thuiskomst een mand met levensmiddelen aantreffen Ook vind ik veel manlijke vrijgezellen onder mijn klanten. Zij vinden het tijd. of geen tijd vervelend om zelf boodschappen te doen. generen zich soms met een boodschappentas over de straat te lopen. Verder zijn er zieken, die van mijn diensten gebruik maken." Opdrachten Per bezochte winkel vraagt Erica 2.50 vergoeding. Maximale hoeveel boodschappen: één volle boodschap penmand. „De kosten voor mijn klan ten houd ik zo laag mogelijk door de meeste boodschappen te doen in een grote supermarkt, waar vrijwel alle le vensmiddelen te koop zijn. Ik ben nu al bezig om korting bij een super markt te krijgen, van welke zaak ik natuurlijk een heel goede klant ben, en dat mag worden gehonoreerd, vind ik." Overigens krijgt Erica de laatste tijd ook al andere opdrachten. „Wanneer een echtpaar bijvoorbeeld geen tijd heeft om schouwburgkaartjes af te ha len, dan doe ik dat voor hen. Maar ik DAMES- EN HERENKLEERMAKERIJ Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden voor dames en heren, in winterstoffen: tweed, loden camel enz. F. C. Kuyperstraat 28 - Tel. 2803 PALTHE AGENTSCHAP Drie dames en een herenteam vain de Soester Volleybal Vereniging speelden in de afgelopen week wedstrijden in de sporthal te Amersfoort. Van de twaalf te behalen punten wisten de rood-witten er zeven mee' naar Soest te nemen. Het tweede damesteam van S.V.V. wist tegen N.V.C. 1 de volle winst binnen te halen door in drie sets de dames uit Nijkerk met lege handen terug te sturen. Met acht punten uit drie wedstrijden hebben de rood-wit- ten momenteel al meer punten ver gaard dan het vorige seizoen in de hele kompetitie. Het derde damesteam wist V.V.A. 4 in drie sets de baas te blijven, terwijl het vierde damesteam met dezelfde cijfers de eer aan S.V.H. 2 moest la ten. Het tweede herenteam stelde tegen V.I.O.S. 4 teleur door deze wedstrijd met 2-1 te verliezen. Nadat de eerste set verloren was wisten onze plaats genoten door de tweede set te winnen de balans weer in evenwicht te bren gen. Een grote achterstand in de der de set met 7-0 wisten zij weer in te lopen en om te zetten in een 14-12 voorsprong, maar uiteindelijk waren het de V.I.O.S.-reserves die met 16-14 de wedstrijd wist te winnen. Het programma voor deze week om vat voor de S.V.V.-teams de volgende wedstrijden: Donderdag, 27 oktober S.V.V.-S.S.S. (meisjes). S.V.V. 1-V.V.A. 1 (dames) S.V.V. 3-Wilhelmlna 3 (heren). ga natuurlijk geen uren voor kaartjes in de rij staan, dat valt buiten de ser vice van mijn bedrijf. Ook hielp lk een keer een invalide vrouw, die geld wil de storten op een postkantoor. Je kan trouwens de meest uiteenlopende bood schappen bedenken, waar de mensen geen tijd voor hebben en die ik voor hen zou kunnen doen." Uitbreiden? Met haar autootje bedient Erica on geveer tien klanten per dag Vrijdags heeft zij het het drukst. Zij wordt die dag geassisteerd door een mede-stu dent, die zij 3,per uur betaalt. Erica mijmert nu reeds over een ster ke uitbreiding van haar service-be drijf. „Er zijn talloze mensen die met inkoopproblemen tobben," meent zij. ..In de grote steden kent men niet als in sommige kleinere gemeenten een koopavond. En dat zie ik eerlijk ge zegd er ook niet van komen, want het winkelpersoneel wil 's avonds vrij zijn. Daarom is er voor een bedrijf als het mijne zeker een heel ruime „markt" te vinden. Hoopt Erica haar eenmansbedrijfje nog eens tot een grote zaak, naar Pa rijs' voorbeeld, uit te breiden? „Dat hoop ik zeker" zegt zij. „Ik droom nu al van een bedrijf dat da gelijks de boodschappen doet voor honderden huismoeders, vrijgezellen, zieken en bejaarden Ik hoop nog eens met een hele staf werkstudenten te werken. Maar hoe dan ook, mijn rechtenstudie maak ik af In het jaarverslag van de Soester Turnelub lezen wij o.a., dat. hoewel enige bestuurswisselingen moesten plaats vinden, toch op een vrij gun stig verenigingsjaar terug kan worden gezien. De vereniging trad diverse malen naar buiten op en niet zonder succes. In Soesterberg werd een eerste prijs (medaille van de Koningin) alsmede een gewone en een wisselbeker be haald ter gelegenheid van de opening van het jubileum van zustervereni ging A.G.A.V.S Dat er een goede geest in de club heerste bewijst wel het feit, dat door de leden 1500 kg aan papier werd verzameld. De dames behaaldien tijdens de wed- DE JAARLIJKSE IS WEER AANGEBROKEN naast nr. 38 Bij een minimum storting van tien gulden ontvangt U RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK - RAIFFEISEN-SPAARWEEK strijden van de Stichtse Turnkring een derde prijs met springoefeningen. Op de rayon dag van het Gooi in Mul- denberg op Hemelvaartsdag werden wederom enige successen geboekt n.1. 2 maal een 2e prijs en 3 maal een 3e prijs. Met een demonstratie van veertig le den werd in het openluchttheater me degewerkt tijdens de prijsuitreiking aan het eind van de Soester bedrijf s- sportweek. Verder werd nog aan diverse wed strijden deelgenomen, o.a. aan de Avondvierdaagse in Baarn. Ondanks deze goede klanken zijn er ook min der goede geluiden. Het enthousiasme van het bestuur overstelpt in meerde re gevallen dat van de leden, wat in de meeste verenigingen helaas het geval is. De penningmeester liet een somber geluid horen, daar hij het jaar met een tekort moest afsluiten en de re serve moest worden aangesproken. Aan contributieverhoging is dan ook niet te ontkomen en diverse activitei ten zullen de inkomsten moeten ver hogen, daar de uitgaven steeds hoger worden. De begroting geeft voor 1967 een na delig saldo aan van ruim 1200, Deze is echter gebaseerd op de oude contributie, dus misschien kan het evenwicht door een contributieverho ging bereikt worden. Het bestuur hoopt echter met mede werking en van de leden en door ver hoging van het aantal donateurs de financiën weer gezond te maken en zich volledig op meerdere activiteiten te kunnen toeleggen. B.D C heeft zondag in Hoogland een verdienstelijk gelijkspel behaald en hiermee getoond dat zij, na de 4-1 ne derlaag tegen D.V.S.V. weer een stuk je in de goede richting gaat. Wegens blessures van J. Verhoeve en J. Brouwer en ziekte van J. Wester- veld werden hun voorhoedeDlaatsen ingenomen door Ad v. d. Breemer, Wigtmans en Marcel v. d. Lugt. Direct na het beginsignaal probeerden de gastheren B.D.C. de wil op te leg gen en hoewel het zeer gladde ter rein vlotte combinaties onmogelijk maakte, trachtten de Hoogland spe lers met harde en verre trappen hun voorwaartsen aan het werk te zetten. Het eerste kwartier was dan ook voor Hoogland dat, zodra er maar een kans was, het doel van Van Thlenen onder vuur nam. De B.D.C.-achterhoe de. waarin de keeper een grote rol vervulde, hield echter goed stand en wist geleidelijk het spel naar de an dere helft van het veld te verplaatsen. Hier probeerden Beij er en Van de Lugt een doorbraak te forecren, maar het bleek zeer lastig om op het bij zonder modderige veld staande te blij ven of zuiver te schieten. Ook de achterhoeden van beide clubs hadden hier last mee, zodat aan bei de kanten soms hachelijke situaties voor het doel ontstonden. In de 30e minuut kreeg de midvoor van Hoogland een vrije schietkans doordat de bal in de modder „dood" bleef. Zijn hard schot werd echter uitstekend door Van Thienen gestopt. De kansen voor beide ploegen wissel den keer op keer en zo kreeg B.D.C. in de 35e minuut een vrije trap op rechts toegewezen, die door Bakker werd genomen en via Marcel v. d. Lugt terecht kwam bij Ad v. d. Bre- mer, die met een moode kopbal zijn ploeg de leiding gaf. 0-1. Voor rust kwam Hoogland nog dicht bij de gelijkmaker, maar het harde schot uit een vrije trap aan de rand van het strafschopgebied werd door Van Thinen tegen de lat gestompt, zodat B.D.C. met een 1-0 voorsprong de rust inging. In de eerste minuten na de hervat ting kwam Hoogland weer direct fel opzetten en enkele harde schoten wer den door de B.D.C.-defensie gestopt of onschadelijwk gemaakt. BD.C, speelde met de volle 100 pro cent inzet om de 1-0 voorsprong te handhaven of te vergroten, doch het zware veld en de door de regen zeer zwaar geworden bal eisten veel van 't uithoudingsvermogen. Toch probeerden de vleugelspelers Dorresteijn en Wigtmans hun geluk, maar een hard schot van laatstge noemde stuitte, buiten bereik van de keeper, af op de kruising van paal en lat. Een leuke combinatie van Beijer en Marcel v. d. Lugt resulteer de in een lage schuiver die juist naast ging Ook Hoogland zat niet stil on probeerde met harde trappen de voor hoede te bereiken. Na 20 min. resulteerde een Hoogland- aanval in een vrije trap wegens onge oorloofd aanvallen. Rechtsbuiten Reijnders belastte zich hiermee en zijn hoog schot kon Van Thienen niet onder controle krijgen, waardoor een doelpunt ontstond. 1-1. Met over en weer nog enige kansen, die echter niet meer benut werden, kwam het eindsignaal van de scheids rechter, in een wedstrijd, die sportief verliep, zij het onder zeer slechte weersom standi g he den. B.D.C.-TRAINING Het bestuur van BD.C. treft maatre gelen dat woensdagavond, na de trai ning, in de cantine een T.V.-toestel aanwezig is, zodat de Europacupwed strijd te volgen zal zijn. Deze race is geweldig ingeslagen en voor herhaling vatbaar. Er deden n.1. 18 koppels mee bestaande uit een actief renner en een oud- renner. Zij moesten 20 ronden of 23 km rijden. Er is heus niet stil gezeten, wat wel bleek uit de tijd. die over deze 23 km werd gereden maar natuurlij'; konden niet alle oudrenners het tem po blijven volgen. Er is door het veel- tallig publiek hartelijk gelachen, maar men had ook grote waardering voor het tempo dat werd onderhouden. Al ln het begin van de rit reden zes koppels lichtelijk afgescheiden van de grote groep. Halfkoers lagen de kop pels Henk Smeekes met Jaap v. d. Burght en Jan W. de Lange met Rob de Haas op kop. gevolgd door Cor v. Leijenhorst met Dick v. d. Broek. Daar vlak achter kwamen Arie Bak ker met Dirk v. d. Broek. Eddy de Lange met Otto de Weerd trachtte nog uit het peloton weg te komen, maar werden teruggehaald. De pas herstelde Jaap v. d. Broek met Bertus Egdom deden het lang niet slecht, hetgeen wij ook moeten zeg gen van de koppels, die de 5e tot en met de 12e plaats bezetten. De uitslag was: 1. Henk Smeekes met Jaap v. d. Burgt. 23 km in 35 min. en 49 sec, 2. Jan W. de Lange-Rob de Haas. 3. Cor v. Leijenhorst-Dick v. d. Broek. 4. Arle Bakker-Dirk v. d Broek. 5. Eddy de Lange-Otto de Weerd. 6. Johnny Vonk-Arie Koenen. 7. Jaap v. d. Broek-Bertus Egdom. 8. Ries v. Breukelen-Hermy de Zoete. 9. Ad Post-Joop Laseur. 10 Joop v. Leijenhorst-Cees Verschoor. 11. Harm Hees-Cees Hardeman. 12. Gerrit Rut- tenberg-Henk de Bree. 13. Wim Schaef- fer-Wout van 't Klooster. Na de race beloonde de voorzitter de winnaar met een fraai boeket bloe men, terwijl alle deelnemers een prachtig vaantje ontvingen, hetgeen zeer ta de smaak viel. Deze prijsuitreiking geschiedde ten huize van de heer v. d. Berg. die wij hartelijk bedankt werd voor z'n gast vrijheid, ook gedurende de hele zo mer getoond. Op de Amersfoortse eiermaTkt werden aangevoerd 45.000 stuks in prijzen van 12,50 tot 13,50 Middenprijs 13,Prijs per kg 2,06. Zowel toeristen als zakenmensen ma ken in toenemende mate van het vliegtuig gebruik om hun reisdoel te bereiken. Pijlsnelle straalverkeers- vliegtuigen staan hun daarbij ten dienste. Hoeveel vertrouwen men ook in technici en piloten heeft, een ze ker gevoel van spanning maakt zich doorgaans van vele reizigers meester. en niet uit een opengescheurde tank kan weglopen Verder experimenteert men met brandstoftanks, die uit taaie wanden van nylon en polyurethaan bestaan. Daarnaast zijn de luchtvaartonder nemingen druk doende een systeem te ontwerpen, dat bij brand een vuur- vertragend schuim ln de cabine spuit wanneer zij de vliegtuigtrap oplopen. en de romp kan vullen, zodat de pas- „Is vliegen wel zo veilig? vraagt men sagjers tegen brand zijn beschermd zich dan. bewust of onbewust, af. Het j)e Sperry Rand Corporation werkt antwoord luidt bevestigend. aan een systeem van traagheidsnavl- De cijfers wijzen uit, dat in de Vér- gatie voor de Pan. Am. De vliegers enigde Staten het vliegen met lijn- zullen daardoor op elk moment tij toestellen 6.4 maal zo veilig Is als het dens oceaan vluchten nauwkeurig we. besturen van een auto: in die zin ten, waar zij zich bevinden, dat men 423 miljoen kilometer moet ai twintig jaar lang probeert men vliegen maar slechts 66 miljoen kilo- boordwaarschuwingssystemen uit te meter hoeft te rijden om dezelfde denken, die luchtbotsingen voorko- kans te hebben op een dodelijk on- men. Volgens de Amerikaanse Vereni- geluk. ging van Luchtvaartmaatschappijen. Een ander feit. dat duidelijke taal I de Aair Transport Assoclatlon, is de spreekt ls de levensverzekerlngspre- verwezenlijking van een praktisch en economisch te produceren systeem „dichter bij dan ooit' Dit systeem, waar McDonnell Alrcraft mie. Deze is namelijk voor een piloot niet hoger dan voor een boekhouder. Om nog even bij de cijfers te blijven: in 1959 deed zich in het westelijke j momenteel aan werkt, heet „Eros" deel van de wereld op elke 85.000 vliegturen met straalvliegtuigen een ongeluk voor. In 1965 was die verhou ding één per 800.000 vlieguren. Zonder twijfel ls die gunstige wijzi ging te danken aan het feit, dat de vliegtuigindustrie als ge.en andere in ruime mate tijd en geld uitgeeft om de veiligheid van het vliegen te ver hogen. Het is, om een duidelijk voor beeld te geven, mogelijk om met een meermotorlg vliegtuig, met één uit geschakelde motor van de grond te komen, daarna met nog minder mo torvermogen de vlucht uit te voeren en tenslotte, zoals vorig jaar een Boeing 707 van de Pan Am presteerde, met een half weggebrande vleugel een suksesvolle en veilige landing uit te voeren. MEER ONGELUKKEN Vliegen is dus veilig. Blijft dat ook zo? Dat ls de vraag, want het totale aantal slachtoffers bij een vliegtuig ramp kan aanzienlijke stijgingen gaan vertonen. Ten eerste neemt het aantal passagiers met vijftien procent per jaar toe. In 1965 werden 180 mil joen luchtreizigers vervoerd. Er is nog een andere reden om voortdurend aan de veiligheid te werken. De Douglasfabrleken maken Inmiddels proefvluchten met een vergrote DC-8, die 250 mensen kan vervoeren. Boeing ls van plan een 747 toestel voor vijf honderd passagiers te bouwen, terwijl Lockheed aan een commerciële versie van de C-5A denkt, die aan maar liefst negenhonderd reizigers plaats zal kunnen bieden. Men zal zich kun nen voorstellen, dat. wanneer zich met dergelijke reuze toestellen onge lukken zouden voordoen, het aantal slachtoffers groot zal zijn. Daar is de vliegtuigindustrie zich ter dege van bewust, zodat men naarstig speurt naar oplossingen voor het vei ligheidsvraagstuk. Deskundigen heb ben bijvoorbeeld berekend, dat men het aantal doden per vliegtuigramp met vijftig procent zouden kunnen beperken, indien men brand zou kun nen voorkomen. In dit verband werkt men aan de ontwikkeling van een brandstofgelei, die langzaam brandt (Eliminate Range-Zero System). Het laat een alarmsignaal horen, wanneer twee vliegtuigen elkaar te dicht nade ren. De vliegers krijgen op hun In- In een manege aan de Ferdinand Huycklaan start op zaterdagavond 19 november de eerste Soester beatsoclë- teit, opgericht door de 23-jarige Frans v. d. Braak en de 18-Jarlge Freddy Rijntalder. Ze hebben al eens meer een aantal beatavonden georganiseerd en het succes daarvan ls voor hun aanlei ding geweest om de zaken nu wat grootser aan te pakken. Als hobby gaan ze een soort impressariaat voe ren om voortaan ln Soest regelmatig bekende beatorkesten te laten optre den. Voor de eerste avond zijn ze al ge slaagd: de bekende beatgroep The Outsiders, bestaande uit langharige Amsterdammers, treedt dan op. Ze zul len worden gevolgd door nog meer be kende bands. De belde Soesters zijn ln onderhandeling met The Golden Ear- rlngs. Les Baroques uit Baarn. The Motions, Q 65, De Maskers, Hu en de Hilltops. The Scarlets. de Bintangs uit Beverwijk en Short '66. Het ligt in de bedoeling om Iedere week een beatbijeenkomst te houden in de manege, die ze zelf zullen in richten. De moeilijkheid is alleen, dat onmiddellijk na de voorstelling de ma nege weer voor het normale gebruik gereed moet worden gemaakt. Alles wat ze van tevoren hebben opgebouwd, moet de volgende dag weer gesloopt worden. Maar dat weerhoudt hen er niet van enthousiast te beginnen. ls er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier N.S.V.S.-V.V.Z. 0-1 Met Van Doorn op de linksbuiten plaats trok V.V.Z. opnieuw naar Vee- nendaal, nu naar N.S.V.S. Direct na het beginsignaal een gelijk- opgaande strijd. De V.V.Z. voorhoede waarin vooral rechtsbuiten Schaap te leurstelde, zag geen kans de stugge achterhoede van N.S.V.S. te passeren. Vooral de doelman van de gastheren bleek een groot struikelblok. Aangezien ook de V.V.Z-achterhoede zich niet liet passeren brak de rust aan met de stand 0-0. Na de rust een veel beter spelend V.V.Z. tengevolge waarvan N.S.V.S. geheel werd terug gedrongen. Deson danks bleven doelpunten echter uit. Na ongeveer 15 min. spelen werd één der V.V.Z.-voorwaartsen in het straf schopgebied gehaakt. De toegekende trafschop werd door Timmer echter te zacht ingeschoten, zoefcat de N.S.V.S.-doelman de bal wist te stop pen. N.S.V.S. putte hieruit moed en wist het spel te verplaatsen. Desondanks bleef V.V.Z. het betere spel behouden. Bepaald pech haodden de groen-wit ten toen Van Doorn tegen de paal knalde. Direct hierna wist Timmer te doelpunten, maar op advies van de grensrechter keurde de scheidsrechter het doelpunt af wegens buitenspel. Na een voorzet van Schaap opnieuw pech voor V.V.Z. Timmer schoot n.1. buitenbereik van de keeper tegen de doelpaal. Door een blessure moest linksachter Van de Kraak het terrein verlaten en werd vervangen door J. v. d. Boven- kamp. Met nog enkele minuten te spelen was de stand nog steeds 0-0 en de talrijke V.V.Z.-supporters ver zoenden zich reeds met deze uitslag. Niet echter rechtsback Van de Vlek- kert. Ongeveer 1 min. voor het laat ste fluitsignaal rukte hij met de bal ver op. Een voorzet volgde waaruit Ham ent wist in te koppen. Kort hier na floot de scheidsrechter voor de laatste maal. Gezien het spelbeeld in de tweede helft voor V.V.Z. een ver diende overwinning. S.E.C. 2-V.V.Z. 4 1-2 Het 4e V.V.Z.-elftal trok met een ge dachte aan een nederlaag naar de Bosstraat. S E C. 2 wist immers in de vorige competitie V.V.Z. 3 te kloppen, zodat het voor V.V.Z. 4 een zware strijd zou worden. De V.V.Z -ers gr ven echter de gerou tineerde S.E.C.-spelers uitstekend par tij. Door een strak schot wist S.E.C. met 1-0 de leiding te nemen en een door V.V.Z. gescoord doelpunt werd afge keurd. Ruststand 1-0. Na de rust een beter spelend V.V.Z hetgeen tot gevolg had dat de S.E.C - doelman tweemaal werd gepasseerd. V.V.Z. wist zodoende twee punten te veroveren. Een mooi resultaat voor dit jeugdige elftal. POSTHOORN 3-V.V.Z. 5 2-4 Tegen 'n veel jonger elftal wisten de V.V.Z.-ouderen een 2-4 overwinning te behalen. Ondanks een voorsprong van Posthoorn bleven de V.V.Z.-ers dapper doorspelen en met goed spel werd de achterhoede van Posthoorn viermaal gepasseerd. JUNIOREN H V.C.-V.V.Z. 0-1 Ook in deze wedstrijd wisten de V.V.Z.-junioren ongeslagen te blijven. Het V.V.Z.-doelpunt werd gescoord door linksbuiten Akkerman. ADSPIRANTEN H.V.C.-V.V.Z. 2-2 De adsp. wisten bij H.V.C. een gelijk spel te behalen. Na een 1-0 achter stand wisten de V.V.Z.-ers gelijk te maken. Nadat opnieuw H.V.C. wist te doelpunten (2-1) werd toch de eind stand 2-2 bereikt. strumentenbord instructies in welke richting zij moeten afzwenken om een botsing te voorkomen. Tenslotte werkt men in Groot-Brittannië aan een stuurautomaat, die door een compu ter wordt geleld en die een vliegtuig feilloos op de landingsbaan kan bren gen. Hoewel computers niet intelli genter zijn dan mensen, zijn zij in staat om vluchtproblemen sneller op te lossen. Kortom, de vliegtuigindu strie is zich er terdege van bewust, dat aan de hogere eisen op veilig heidsgebied, die de toekomst aan mensen en materiaal zal gaan stellen, kan en moet worden voldaan. In ieder geval is vliegen veiliger dan u wel licht had vermoed en de verwachting lijkt gerechtvaardigd, dat het steeds vpillger zal worden. DAMES B.H.C.-B.D.C. 0-1 De dames-senioren wormen deze lasti ge uitwedstrijd met minimaal ver schil. De verdedigingen waren heer en mees ter op het veld, hoewel het veld zeer moeilijk te bespelen was. In de verdediging van B D.C. was Lida Kok bijzonder op dreef. Zij onder schepte menige aanval van de tegen partij, waardoor zij haar medespeel sters aan het werk kon zetten. Ondanks diverse goede schoten op het B H.C.-doel bleef de stand tot rust 0-0. Na rust maakte Anny Roest-Wigtman met een hoog afstandsschot het enige doelpunt ln de wedstrijd. Uitslag 0-1. Door dit resultaat blijft BD.C 2 pun ten achter op het leidende Fldelltas. doch blijft deze goed volgen. Heren B D.C.-A.R MA. 5-3 De heren-senioren speelden thuis de lastige wedstrijd tegen Arma uit Zeist, het elftal waartegen in de uitwed strijd nogal strubbelingen voorkwa men. Op verzoek van B.D.C. had men een goede scheidsrechter voor deze wed strijd aangezocht, waardoor nu alle onenigheid werd voorkomen. B D.C. wist deze wedstrijd met 5-3 te winnen. De heren-senlnoren speeldien tegen Celeritas uit Bunnik en verloren met 21-1. De dames-junioren trokken reeds vroeg naar Cothen en speelden 5-5 gelijk. Dames-pupillen speelde in Hilversum tegen B.H.C. gelijk met 2-2 en won nen van Olympia met 7-0. Geen doorgang vonden de uitwedstrij den van dames-junioren tegen Celeri tas, van heren-junioren tegen A.A.V. en dames- adsipranten 1 tegen Een dracht ln Vleuten. HEES WON VERDIEND VAN S.V.P. 3-0 Hees heeft zaterdag hl een vlot ge speelde wedstrijd de punten thuis ge houden. Direct na de aftrap startte Hees met een sterk offensief, dat tot de 25ste minuut zou duren, alvorens wat stoom werd afgeblazen. In deze eerste periode ontstonden en kele goede kansen voor de Hees-voor- waartsen en een leverde in de 20ste minuut de verwachte 1-0 voorsprong op. gemaakt door Bosman, die snel de verdediging van SV.P. passeerde en, onhoudbaar voor de doelman, Jn de linker benedenhoek schoot. Na dit doelpunt verslapte Hees wat en ging S.V.P. in de aanval. In de 40ste minuut schoot de linksbinnen van S.V.P. van grote afstand, via de handen van keeper Tempelaars, kei hard tegen de lat. Het S.V.P.-offen sief duurde tot de rust. maar leverde niet het gewenste resultaat op. Na de rust drong weer Hees sterk op. waardoor S.V.P geheel op eigen helft werd teruggedrongen. In het eerste kwartier ontstonden en kele zeer goede kansen voor Van Es. Walet en Hardeman, maar zelfs alleen voor de keeper kon niet worden ge scoord. In de 18de minuut kwam echter Har deman opnieuw alleen voor de keeper. Nu faalde hij niet en schoot beheerst in de rechter beneden hoek. 2-0. Hierna werkte S.V.P zich wat los en moest keeper Tempelaars enkele ma len in aktie komen, hetgeen hen goed afging. In de 30ste minuut kende scheidsrechter Van Geffen een indi recte vrije trap toe aan Hees. Walet zette de bal goed voor en Jekel deed de rest 3-0. Met wisselende kansen doch zonder verandering in de stand verstreek het laatste kwartier. Een prettige wedstrijd, die verdiend door Hees werd gewonnen. HEES 2-SCHERPENZEEL 2 1-1 Een over de gehele wedstrijd sterker Hees 2 werkte tot de laatste seconde om de gelijkmaker te scoren. Het mankeert hot tweede elftal aan afronders, want kansen zijn er gedu rende de gehele wedstrijd volop ge weest. Reeds in de 15 de minuut maakte Scherpenzeel, geheel tegen de verhouding in. 0-1. Het was De Boer, die 15 seconden voor het einde een verdwaalde bal in schoot en hiermede de partijen op ge lijke voet bracht. Alle andere elftallen van Hees waren vrij.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3