1 Kostbare overwinning van S.E.C. Olympia-senioren dupe van organisatie-fout Schoenhandel v. d. Pol heropent D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM U kunt niet alles weten SOESTERBERG Krabbels van Knelis Zonder commentaar Burgerlijke stand S.E.C—F.C. Majella 2-1 Katholiek Vrouwengilde Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Gesleepte auto over de kop Korfbalvereniging ,.De Meteoren" Tovers 4Meteoren 1 3-6 Tovers 4Meteoren 1. 3-6 S.E.C.-nieuws J. B. Hunziker exposeert in „La Griviandi" Voetbal Utile Dulci De Drumband van A.G.A.V.S. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming S.E.C.-SAESTUM 3-2 Het zag er in de beginperiode niet naar uit, dat S.E.C de punten in Soest zou houden, want binnen een half uur hadden de Soesters een 2-0 achter stand. Het veld was door de regen glad en vrij moeilijk bespeelbaar. S.E.C. had wegens blessures en verhin dering van Van Hattum. noodgedwon gen de keeper van het vierde elftal. Van Limburg opgesteld en hij heeft deze moeilijke taak niet onverdienste lijk verricht. De Zeistenaren wisten na 15 minuten de leiding te nemen toen de bal snel naar voren werd gespeeld en Rutten- berg misschien iets te ver opgedron gen en de linksbinnen Maitino. hoewel nog wel gehinderd door de S.E C.-spil, de uitgelopen Van Limburg passeerde 0-1. Hoewel S.E.C. ook niet stil zat, wist echter Saestum haar voorsprong te vergroten tot 0-2. De rechtsbinnen loste een schuin hard schot, dat via de vingertoppen van de SE.C.-keeper tegen de paal terecht kwam en in het veld terugsprong De toegelopen Baayaard had geen moeite de bal in het doel te plaatsen. Dat was 0-2 en het begon er donker voor SEC. uit te zien, maar het spreekt voor het moreel van de ploeg, dat zij recht overeind bleef en hoewel ook voordien in het veld niet zwak ker, sterk op de aanval ging spelen en wat de meest enthousiaste S E C.-sup porter niet had durven hopen, gebeur de in de 35ste en 40ste minuut. Er werd in het strafschopgebied hands gemaakt en Van Veen benutte de toe gekende strafschop (1-2) en 5 minuten later kwam S.E.C. op gelijke hoogte met Saestum. Uit een pas van Van Berkel wist Sur- stedt de stand op 2-2 te brengen, wat ook de ruststand werd. Reeds 3 minuten na rust kwam SEC op 3-2 op min of meer gelukkige wijze, hoewel Duijst de spil en keeper door toe te lopen wel in het nauw bracht. De Saestum keeper, uit zijn doel ge komen. moest de bal met de voet weg spelen en had het ongeluk tegen zijn eigen spil aan te schieten, waarna de bal via deze speler in het doel rolde. Saestum trachtte de schade weer te herstellen en er deed zich nog menig hachelijk moment voor het SE C-doel voor. Vooral de corners van buitenspe Ier Bogaard waren zeer gevaarlijk. S.E.C. hield stand en kreeg zelf ook nog kansen, maar het einde kwam met een kostbare overwinning voor de Soesters, die de punten best kunnen gebruiken. Voor Saestum betekent deze nederlaag de laatste plaats op de rang lijst. De verdere uitslagen in deze afdeling waren: VriendenschaarC.D.N. 0-3; H.M.S.Donar 7-1; ZeistUitrajectum 1-1: D.E.V.—Holland 2-1: Victoria— Fortitudo 3-1. Door deze min of meer verrassende uitslagen is er van afstand In de kop groep en in de staart niet veel over gebleven. De stand: Holland D E V. Donar Vrienden Zeist H.M.S. SE.C. heeft de wedstrijd tegen F.C. Majella maar ternauwernood kunnen winnen. Majella ging direct tot de aanval over en reeds binnen 5 min. werd keeper Kramer verrast door F. Teweije. S.E.C. ging wel dadelijk tot de tegen aanval over. maar het klopte niet he lemaal in de voorhoede. Hop. die soms zeer gevaarlijk was. kon ook niet de juiste richting vinden en alles wat hij wel in het doel priemde, werd 7-11 C.D.N. 7- 7 7-10 S.E.C. 7- 6 7- 8 Uitrajectum 7- 6 7- 8 Victoria 7- 5 7- 8 Fortitudo 7- 4 7- 8 Saestum 7- 4 door de uitstekende doelman onscha delijk gemaakt. Maar 7 min. voor het rustsignaal kwam S.E.C. toch tot de gelijkmaker. Het was Sengers die kei hard inschoot. Na de rust wel een beter spelend S.E.C. hetgeen niet door doelpunten tot uitdrukking kwam. De Majella- uitvallen liepen steeds vast op de achterhoede van S.E.C.. waaT Rijke de geblesseerde Staal waardig verving. Sengers, die op een bal doorliep, kwam zo hevig met de Majella-doelman in botsing, dat hij het veld moest ver laten. Hij kwam echter na tien minu ten terug. Het ging er op lijken, dat S.E.C met een gelijk spel genoegen zou moeten gaan nemen, maar 3 min. voor het eindsignaal brak Nijhuis door en kon de keeper voor de tweede maal pas seren. Toen trok S.E.C. de gelederen dicht en toen het eindsignaal klonk was S.E.C. winnaar met 2-1. S.E.C. 2-V.V.Z. 4 1-2 Het 2e elftal van S.E C. heeft het niet kunnen redden tegen V.V.Z. Ondanks dat S E.C. na 17 minuten de leiding nam door L Tolboom, was V.V.Z geenszins van plan om de punten op de Bosstraat te laten en menig goede aanval werd dan ook door de bezoekers ondernomen. Maar ook de groen-witten misten steeds weer de af werker. S.E.C. ging dus met een 1-0-voorsprong de rust in. Na 8 minuten spelen in de tweede helft kon V.V.Z. gelijk maken door een fout van de achterhoede. V.V.Z. werd daarna erg opdringerig en S.E.C. kon daaraan geen eind maken. 5 minuten voor het eindsignaal maak te V.V.Z. het winnende doelpunt en ging met de volle winst naar huis. Het Katholiek Vrouwengilde bestaat 12*s jaar en dit feit wordt morgen (woensdag i herdacht met een H. Mis. welke te 9.30 uur. voor de leden en overleden leden wordt opgedragen in de Petrus en Paulus-kerk aan de Steenhof f straat. Na afloop zal een gemeenschappelijk ontbijt plaats hebben in het vereni gingsgebouw aan de Steenhof f straat. Des avonds, om 8 uur. wordt in het verenigingsgebouw een grote bin go - avond gehouden met veel mooie prij zen. Zowel leden als introducés zijn van harte welkom. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest Telef. 3256 Op het Zeister Spoor reed J. W. B uit Huis ter Heide in zijn auto, met daarachter een auto die door hem gesleept werd en waarin als bestuur der de 14-jarige L. G. eveneens uit Huis ter Heide was gezeten. Wellicht door te wild rijden en plot seling stoppen is de gesleepte auto over de kop geslagen. G die ongedeerd bleef, kroop snel in de voorste auto en lieten de over de kop geslagen auto voor wat het was. Bij onderzoek bleek, dat aan B. het rijden met auto voor twee jaar ont zegd was. Het eerste aanvalsvak van de Meteo ren wist al gauw de stand op 0-2 te brengen door schoten van Wim Wam- steker en Corrie van Herwaarden. Hierna scoorde Henk de Jong. waar door de stand 0-3 werd. Tovers maak te daarna het laatste doelpunt van de eerste helft, waardoor de rust met 1-3 inging. De .thee bleek Marja Rozenboom goed te hebben gedaan, want zij bracht door twee doelpunten de stand op 1-5. Tovers vond dit kennelijk te erg wor den. Tweemaal achtereen wisten zij de mand te vinden, de stand werd dus 3-5. Toen kwam "an Rus jr. in de aanval en deze scoorde het laatste doelpunt van de wedstrijd, welke door Meteoren met 3-6 werd gewon nen. In deze competitie heeft Meteoren 1 na 6 wedstrijden nog geen verliespunt. Op een slecht en modderig terrein heeft het tweede team van de Meteo ren het niet verder kunnen brengen dan een gelijkspel. Met rust stond de stand 0-0. Na rust scoorde Olympia en nog in dezelfde minuut maakte Koert Geval gelijk. Met de stand 1-1 kwam het einde van de wedstrijd. Zaterdag hebben twee groepen van de chr. wandelsportvereniging „Olympia" deelgenomen aan de Sluitingstocht van de Ned. Chr. Wandelsport Bond afde ling Midden-Nederland. Deze tocht was georganiseerd door de wandelsportver eniging „De Woudlopers" in Ameron- gen. De 31 Soester junioren liepen 10 kilo meter onder leiding van de heer W. A. Suman. Ze wonnen de eerste prijs. Er waren op deze afstand zestien groepen vertegenwoordigd. Op de 18 kilometer liepen zes groepen, waaronder de 14 Olympia-senioren onder leiding van de heer J, v. d. Broek. De senioren kwa men niet in aanmerking voor een prijs en ditzelfde lot trof de w.s.v. „De Beuktrekkers" uit Lienden. Oorzaak hiervan was. dat de juryleden deze groepen niet hebben beoordeeld, doordat èèn van de leiders van de or ganiserende vereniging het startsein te vroeg gaf, zodat de groepen te vroeg binnenwaren. De jury moest ook op de tien kilometer jureren en kon dit niet tegelijk op de 18 km doen. Daarvoor waren de afstanden te groot; er is na melijk veel bos in de omgeving van Amerongen, waarin niet gejureerd mag ZESDE TREKKING S.E.C.-LOTERIJ De korpschef van de Soester politie, de heer H. G. Scholtmeyer zal op maandag 31 oktober a.s.. om 8 uur. in de S.E.C.-cantine de zesde trekkipg verrichten van de S.E.C.-loterij. Belangstellenden zijn van harte wel kom. OEFENMEESTER VAN DE VELDE TRAINT S.E.C.-JUNIOREN Door het ongeluk van doelman Van de Broek in de wedstrijd van S.E.C. 1 tegen Donar, waardoor SEC. op nieuw van een goede doelman werd beroofd, is de training van de junio ren A thans in handen gekomen van de S.E.C.-oefenmeester Van de Broek, die de S.E.C.-junioren op de woensdagavonden trainde, zal na hersteld te zijn. de training weer overnemen. EERSTE ELFTALSPELERS VERZOR GEN S.E.C.-JEUGDTRAINING Nadat middenvoor Van Berkel zich had opgegeven om de pupillen op de donderdagavonden te trainen, heeft de eerste elftalspeler Van d. Veen zich gemeld om de adspiranten op de maandagavond te trainen. De SE.C.-jeugd wordt op deze avond thans getraind door de heren Oey en Van de Veen. Dinsdagavond verzorgen de heren Van de Brakel en Van de Hoed, beide se niorvoetballers. de training van pupil len groep 1, terwijl op de donderdag avonden de spelers Hagelen, Van Ber kel en Veldhuizen de pupillengroep 2 verzorgen. worden volgens N.C.W.B.-voorschrift', wel mogen de jury-leden erop letten of de groepen in groepsverband bleven lopen. Pech voor de Olympia-senioren dus, door de niet zo beste organisatie van „De Woudlopers". Er waren in totaal 414 deelnemers aan deze Sluitingstocht. Eén van hen was het juniorenlid Her man van de Broek van Olympia. Om dat hij de 500 km had volgemaakt, kreeg hij uit handen van de heer W. A. Suman een herinneringsspeldje uitge reikt. VERSTERKING S.E.C.-zaterdag Opnieuw zal S.E.C. zaterdag een ver sterking ondergaan. Als lid heeft zich n.1. gemeld de heer Cairo, ex-con- tract speler van Volewijckers. De heer Cairo speelde in het tweede elftal van Volewijckers. S.E.C.-BINGO De S.E.C. bingocommissie maakt be kend. dat de tweede S.E.C. bingo avond zal worden gehouden op vrij dag 11 november a.s. in de S.E.C.-can tine. Toegang voor leden, donateurs en po olieden. BAL BINGO-AVOND S.E.C. Honkbal Zaterdag 19 november a.s. organiseert de SE.C. honkbalcommissie in de S.E.C.-cantine een bal-bingoavond ter gelegenheid van het door S.E C. honk bal 1 behaalde kampioenschap De softbal dames zullen deze avond de feestavond gezamenlijk met de honk ballers vieren. Bingomaster Wout de Bruin zal het Bingogedeelte voor zijn rekening ne men. Met de nieuwe geluidsinstallatie in de S.E.C.-cantine kan via banden en platen voor dansmuziek gezorgd worden. ONGELUKKEN BIJ S.E.C. 3 Weer veel pech met S.E.C.-spelers. In de wedstrijd S.E.C. 3-Minerva 2 waren er diverse ongelukken met S.E.C.-spe lers. waardoor verschillende spelers voor langere tijd werden uitgescha keld, Luytelaar werd. na een botsing met een Minervaspeler met een gekneusd been naar het ziekenhuis vervoerd. Dik van Hagelen scheurde een spier in het dijbeen en werd per zieken auto naar huis vervoerd. Pureveen Jr. moest na een blessure uitvallen. Wel erg veel pech voor het toch al zo door pech achtervolgde S.E.C. S.E.C. 2-V.E.L.O.X. 4 2-1 S.E.C 2 keerde terug op het pad der overwinningen en sloeg na een aan trekkelijke strijd Velox 4 met 2-1. Een krappe zege, maar gezien het aan tal onbenutte kansen van S.E.C 2 had de uitslag zeker 5-1 voor S.E.C. moeten zijn. S.E.C. speelde sterker en het was Van de Broek die heel handig 1-0 scoorde. Na vele kansen, waarbij S.E.C. veel pech had. maakte tenslotte Velox te gen de verhouding in gelijk Doel man Bakker, die deze middag het doel van S.E.C. 2 verdedigde, had geen schuld aan deze treffer. Na rust slaagde S.E.C er tenslotte in toch nog de winnende treffer te pro duceren. Aanvoerder Piet van Rem merden kan tevreden zijn over zijn team. S.E.C. 3-MINERVA 2 2-4 Een ongelukkige wedstrijd voor S.E.C. 3. dat niet minder dan drie spelers verspeelde in deze strijd. Voor het eerst speelde Hanasbei na zijn been breuk in het 3e S.E.C.-team om te trachten weer wat conditie op te doen. Tot de rust was S.E.C. niet minder dan de tegenstander. Na het uitvallen van Luytelaar was S.E.C na rust wat ongelukkig en kwamen er enkele Mi- nerva-treffers op wat fortuinlijke wij ze tot stand. Na 3-0 scoorde S.E.C. door Hagelen tegen. Ook Hagelen verdween uit het S.E.C.-team en werd naar huis ver voerd. Door een strafschop, benut door Ha nasbei, kwam S.E.C. nog op 4-2. Aanvoerder De Vries kan desondanks tevreden zijn voor de grote inzet waar mee de spelers van SE.C. 3 deson danks speelden. HOOGLANDERVEEN 3-S.E.C. 4 AFGELAST S.E.C. 4 maakte een vergeefse reis naar Hooglanderveen. De scheidsrech ter bleek het terrein te hebben afge keurd. De S E.C.-spelers moesten daar om onverrlchterzake de terugreis aan vaarden. S.E.C. 6-A.P.W.C. 5 1-1 De mannen van SE C. 5 speelden niet onaardig tegen A.P.W.C. 5 en konden, na een 1-0 achterstand, de score in evenwicht brengen. Jan van de Brink (ex-doelman) is als veldspeler beslist een versterking terwijl de broer van eerste elftalspeler Henk Duyst (Flip) in de aanval over kwaliteiten blijkt te beschikken. Kee per Lub stopte heel veel schoten, ter wijl Scheurwater en Zwalve ook goe de spelers kunnen worden. Dit elftal, zal in deze formatie spe lend zeker, nog vele punten behalen. Zondag a.s.. om 12 uur, speelt S.E.C. 6 uit tegen V.V.Z A 4. S.E.C. 5 VRIJ S.E.C. 5 was vrij, maar speelt zondag a.s. te 12 uur met de speciale Karei - senbal thuis tegen A.P.W.C. 5. Zal dit de derde zege worden voor S E C. 5. KLAVERJASSEN S.E.C. Vrijdagavond is in de S.E C.-kantine aan de Bosstraat de tweede klaver- jasavond om de O.L. Zimmermanbe- ker gehouden. Een zestigtal deelne mers bevolkten de S.E.C,-kantine en hebben elkaar in een prettige en ge zellige sfeer de hoogste eer betwist. De uitslag was: 1. B. de Bruin. 5487 punten. 2. Mevr. G. de Bruin (5315). 3. J. Duyst (5287) 4. H. Duyst (5166). 5. B. de Rooy (5138). 6. H Bosman (5131). 7. J. Timmer (5034). 8. J. Veldhuizen (5023). Bij de dames giag de troostprijs met 3773 punten naar mevr. Groenesteyn; bij de heren naar F. Duyst met 3462 punten. Op 11 november heeft weer een Bin go-avond platas o.l.v. W. de Bruin en op 25 november de 3e avond klaver jassen om de O.L. Zimmermanbeker. De Zwitserse schilder J. B. Hunziker exposeert thans een 40-tal werken in de kunstzaal „La Griwiandi", Kolonie- weg 4, alhier. Ons heeft vooral getroffen de direct heid van zegging en de zeer felle kleur. Er zijn zowel onderwerpen uit Zwit serland als uit Nederland. Enige werken zijn gemaakt in een harstechniek, waardoor de kleuren een zeer grote diepte bereiken. Wij betreuren het, dat geen groot werk aanwezig is en hopen dat dit nog eens onder onze aandacht te krijgen. Deze opmerkelijke tentoonstelling is tot en met 30 oktober te bezoeken. M. T. Hebt u od uw rieten serremeubeltjes een hardnekkige vlek, probeer dan eens deze te verwiideren met mental- Na een gTondige verbouwing, waarbij zowel in- als ex terieur belangrijk werden veranderd, vond zaterdag de officiële opening plaats van de met vele bloemstukken versierde winkel. Vrijdag werd voor familie, vrienden en relaties een re ceptie gehouden, terwijl men tevens in de gelegenheid was de modernisering in ogenschouw te nemen. SOESTERBERG VERLOOR MET 3-0 VAN BREDERODES In haar uitwedstrijd tegen Brederodes in Vianen heeft Soesterberg een aan zienlijke 3-0 nederlaag geleden. Het ontbrak Soesterberg aan activiteit. Zij was zeer vaak in de aanval, doch tot scoren kwam het niet. Het waren de gastheren, die een kwar tier voor rust de leiding namen (1-0) en met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft werden de aanval len van Soesterberg, die soms voor de tegenpartij zeer gevaarlijk waren, met bekwaamheid gepareerd. Brederodes volgde een eigen taktiek, die haar geen windeieren legde. Bij een verrassende aanval kreeg zij de kans om na 27 minuten Soesterberg te passeren (2-0) en dit succes te herhalen met nog een doelpunt. 3-0. In deze 3-0 verliesstand voor Soester- bert kwam geen verandering meer. Bij het zaterdagmiddagvoetbal behaalde Soesterberg in een uitwedstrijd een gro te 4-1 overwinning op B.V.C. De plaatselijke toneelvereniging „Utile Dulci" is weer bijzondoer actief. Vrij dag werd in de Johannes Stichting een voorstelling gegeven van „Zwakke Schakels". Dit stuk zal in Amersfoort worden opgevoerd op 26 november a.s. Ongeveer in januari speelt U.D. het toneelspel „Zware beschuldiging". Onder grote publieke belangstelling werd donderdagavond, in het vereni gingsgebouw aan de Prof. Lorentzlaan, een nagenoeg compleet nieuw instru mentarium aangeboden aan het bestuur van A.G.A.V.S. ten behoeve van de drumband. Een comité, onder de bezielende leiding van mevr. Blom, had een belangrijk bedrag ingezameld, dat nog werd aan gevuld uit het jubileumfonds van A.G.A.V.S. De instructeur van de drumband, de heer Van Dijk, opende deze gezellige bijeenkomst, waarna mevr. Blom aan de voorzitter van A.G.A.V. een maitre- staf overhandigde, als onderdeel van de complete uitrusting. De voorzitter aanvaardde namens het bestuur in grote dankbaarheid deze kostbare instrumenten en reikte aan de tamboer-maitre de nieuwe maitre-staf uit. Hij bracht hulde aan de activiteit, die door mevr. Blom voor dit doel was ondernomen. Dat de leden der drum band dit werk bijzonder waardeerden, bleek uit het feit dat namens deze le den aan mevr. Blom een fraai bloem stuk werd overhandigd. De band demonstreerde daarna de nieuwe uitrusting. spiritus. In bijna alle gevallen hebt u hiermee succes. Glanzende, goede kwaliteit speelkaar ten worden (om ze schoon te maken), behandeld met een mengsel van half water, half geest van salmiak. Uw bontmantel maakt u schoon door in- en uitwrijven met zemelen. Daar na zachtjes uitkloppen en zonodig voorzichtig uitkammen. Verschoten bruine cocosmatten maakt u weer fris door ze schoon te maken met een oplossing van overmangaan- zure kali en heet water. Oude witte gordijnen, die niet meer goed wit te krijgen zijn, wast u in lindebloesemthee. Ze krijgen dan weer een mooie crème kleur. Witte glacé handschoenen maakt u schoon met een papje van meel of magnesia en tetra. Zodra de vloeistof verdampt is, het overgebleven poeder wegbons telen en de handschoenen, terwijl u ze aan hebt. goed „kneden" om ze weer soepel te maken. De onaangename lucht van brandspi ritus verdwijnt door een klein stukje soda in de fles te doen. Indien wit geëmailleerde pannen van binnen beschadigd zijn. kunt u dit herstellen met emaillelak. Dit is in de handel verkrijgbaar. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak me- raokels in min schik bin miit de planne van ut Groot Gaos beker Gilde om al- lemaol mooie spul- Ie te kope veur ut schutters en ven- delkorrups. Zullie magge van de leeje viefduu- zend gulde lene om al die spulle te kope, klere en zo. Waamt zullie kunne netuurluk wel in d'rluu gewone klof fie schiete en vendele, maor as zullie us naor aandere plaotse gaon om daar op te treeje, motte zullie d'r toch minstes allemaol geilek uutzien. Klere rnaoke nog altied de man. Ik hep eheurd, dat zullie al us wat klare epast hebbe. Een man hetter mee esjoowd en ut sting um merao- kels al kan ik ut netuurluk nie zo best beoordele, waant ik hep um nie ezien in die pofbroek. Ut sting um zo goed. hep ik vernome. dat zullie die klere allemaol wilde passé, maor de man. die ze eenmaol an had, het zich nie uut ekleed veurdat hie weg most. De aandere leeje hebbe um nog aach- ternao ezeta, maor hle Ister toch zong- der kleerscheure af ekomme. Die klere koste netuurluk een paor semte en ajje zo'n stuk of zes, zeuve van die pakke nodig het. gaot je dat niet in je kouwe klere zit te. Vandaor dat zullie noeng een paor stuuvers gaon lene. Maor 't geld istar goed an besteed, waant de nieuwe schutterskonlng was op de jaorvergaodering in De Gouwe Ploeg anwezig en hie droeg een me- raokels mooi kleed met overal medal- jes. De schutters van dat schutters- en vendelkorrups kriege netuurluk ok neije manufacture om d'rluu lief. Ak goed bin innelicht binne zullie ut d'r nog nie over eens wat ut worde mot. D'r binne al stemme op egaon om veur die minse een harnas te kope, maor de moeilukheid is dan. dat zul lie dan nie zo gemakkeluk uut de voete kunnen en dat zullie dan me- schien heulemaol nie eens meer kenne schiete. Noeng is dat veur sommige van die schutters nie zo arreg. waant ik hep eheurd, datter raore schutters bielo- pe. D'r ister één. zo hebbe zullie ming verteld, die schiet, dat de vonke d'r afvliege, maor jammer genoeg schiet die niks aanders dan bokke. D'r ister ok één bie, die ongder een aanders duuve schiet, maor hle schient d'r nog nooit één eraokt te hebbe. Geluk kig raoke zullie ok wel us wat, maor meestal allenig van streek. Maor ut besluut om allemaol mooie spulle veur ut korrups te kope. is dan toch wel een schot in de roos. Noeng hope zullie bie ut Gilde maor. dat de gemeente ok een duut in 't zakje wil doen, al groeit ut geld de gemeente netuurluk ok nie op de rug. Maor zo'n korrups kan toch ezien worde as representaotief veur de ge meente as ut us arreges mot optreeje en ok in Soest is ut al verschillende kere op etreeje. 't Is de moeite waord om ut te zien. Net zo as ut de moeite waord is om die minse in nieuwe klere te 9teke. Volgens de American Automobile Association zijn er steeds meer hotels ln de Verenigde Staten die ledikanten van twee meter lengte aanschaffen omdat de Amerikaanse man en vrouw langer worden. ,.De oude redenering van „oog om oog" heeft uiteindelijk tot resultaat, dat iedereen blind ls." aldus de Ame rikaanse negerleider Martin Luther King op een bijeenkomst in Chicago. De 72-jarige oorlogsheld Henry Cross, die drager is van het Croix de Guerre, en zevenmaal werd onder schelden wegens betoonde dapperheid onder vijandelijk vuur. wil thans niet langer oppasser zijn bij een oversteek plaats van de plaatselijke lagere school. Hij vindt het te gevaarlijk. Uit een plaatselijk dagblad van San Diego: ..Een oefening, waarbij vrijwilligers van de dienst Bescher ming Bevolking massamaaltijden in de open lucht zouden klaarmaken, onder omstandigheden, die zoveel mo gelijk de noodtoestand bij een ramp nabij komen, is uitgesteld vanwege de drassige grond in de omgeving van het B B -hoofdkwartier. Door een rechtbank is een schade vergoeding van vierduizend gulden toegewezen aan Jane Hardcastle. Door een auto-ongeluk had zij namelijk grijs haar gekregen en dat op zestien jarige leeftijd. Grote bekendheid werd gegeven aan het feit., dat de gemeente North Fambrid? een prijs voor landelijke schoonheid had gewonnen. Er kwa men in het weekend zoveel mensen naar het plaatsje, om van deze schoonheid te genieten, dat de ga zons werden vertrapt en dat alle wan delpaden vol afval lagen van pick nicks e.d. Een architect uit Daventry in En geland liep een boete van twee pond óp. omdat hij zijn auto had gepar keerd op een plaats waar dat niet mocht. In een brief aan de rechter schreef hij o m ..Ik vind dit daarom zo naar. omdat ik deel heb uitge maakt van de commissie, die was in gesteld om het aantal parkeergelegen- heden in onze stad te beperken." GEBOREN: Oliver John, zoon van H. J. M. Seegers en B. A. Menne, Van Goyenlaan 77 Adriana Cornelia, dochter van K. Schouten en N. Ver hoef, wonende in salonwagen bij Amersfoortsestraat 51. Harrold Paul, zoon van G. G. Bouman en N. Melgert, Korenweg 1. Joost Alexander. zoon van D. van der Veen en I. M. A. van der Laan, Van Goyenlaan 73. Esme- ralda Amadea, dochter van A. F. Eras mus en M. M. Christiaans, Nieuwstraat 2a. Caroline dochter van D. A. van Wolferen en A. Dragt. Colenso 50. Elbertus Johannes Gerardus, zoon van J. W. van Zetten en M. P. Schueler, Sophialaan 5. Mark. zoon van F. van den Berg en T. P. Broeijer, Braam- weg 58. Ellie, dochter van D. W. Brood en S. D. M. Foeken. beiden wo nende te Utrecht, Da Costakade t.o. nr. 100. Wilhelmina Johanna, doch ter van T. J. Roest en B M. Kok Smitsweg 7. Nathalie, dochter van T. Jasper en E. G. Körnmann Rudi, beiden wonende te Antwerpen, Wip- straat 41. Alexander Johanna Arie. zoon van J. C. Baars en J. Kaats, Dor- resteinweg 82. Ellen Maria, dochter van H. J. M. Ankone en A. P. Koens. Verl. Talmalaan 5. Jolanda Alberta, dochter van J. Kaats en A. J. de Jong, Grote Melmweg 3. Andy Johan Pe ter zoon van J. J. P. Hoefsmit en W. Vlaanderen. Plesmanstraat 121. Willem Gijsbertus. zoon van M. J. Plantangie en T. W. de Boer. Amers foortsestraat 93. ONDERTROUWD: Johann Gerrit van Eijk, 2e Balsemienstraat 27, Rotter dam en Arina van der Boon. Schou tenkampweg 34. Dirk Albertus Braa- kenburg. Heemraadsingel 259, Rotter dam en Johanna van Breukelen, Dr. Rupertlaan 27. GEHUWD: Willem Kapteijn Wyom- ing. in Ontario, Canada en Adriaantje Loen, Van Lenneplaan 46. Johannes Leo Maria Rasch, Van Straelenlaan 29 en Hannelore van der Sterren. Heuvel- weg 37. Otto Harrison Bohanna, Knoxville, Verenigde Staten van Ame- ria en Agnes Theodora Maria Schut te, Hartmanlaan 28. OVERLEDEN: Johann Otto Karl Wolff, 77 jaar gehuwd met T. Geist, Lt. Kop penlaan 15, Soesterberg. Wilhelm Franz Schmalz, 80 jaar. weduwnaar van P. T. Nolze, Birkstraat 108. Hendrik Lagemaat, 71 jaar. gehuwd met L. A. J. Stanneveld, Talmalaan 20. Karei Jacobus Krop, 78 jaar, weduwnaar van I. H. Koetsier Dorre- steinweg 10. Berend Hendrik Foppe Lubbers, 54 jaar. gehuwd met J. Stij- kel, Amersfoortsestraat 74. Soesterberg O O Dlr R W Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoort 2731 Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) t

Soester Courant | 1966 | | pagina 5