Oranje tegen Tsjechen Geen woorden maar daden J.B.T.B. bad succes in Kring-sportevenementen MARCHAL HAARMODE MAIS0N TERM0NDE .i)e Witte Pompen" Al is ons prinsje nog zo klein 6 november interessante interland in Amsterdam Disco Centrum M. TUSSEN 12 Vi jaar Ned. Kath. Vrouwenbeweging R.K. Charitatief Centrum Opbrengst kollekte Galerie Soestdijk Evangelisatiedienst SPEEK altijd. elegant a in pantalon Hoppenbrouwers Herfstbal 1966 Opbrengst Tibet-aetie in Soest Schietwedstrijd van de J.B.T.B. Arnould Diepeveen vervaardigt „koninklijke" avondjaponnen TECHNISCH ZEER BEKWAME TEGENSTANDER Medische dienst Top in Moskou PREDIKBEURTEN Rouw- en Trouwldeding R.K. Kerkdiensten VOOR BETERE DAMES MODE V weet natuurlijk allemaal, dat deze woorden uit Rotterdam afkomstig zijn, toen Feijenoord de eerste viool speelde in de landscompetitie en ook in de Europacupwedstrijden een uitstekend figuur sloeg. Nadien zijn de prestaties wat afgezakt, hoewel deze vereniging ook thans weer een ernstige greep naar het kampioen schap schijnt te willen doen. Ajax en Feijenoord zijn op het ogen blik de beste kanshebbers doordat de overige concurrenten in de laatste we ken kostbare punten verloren. De wedstrijd Ajax Feijenoord, die over enige weken in Amsterdam wordt ge speeld. wordt dan ook zeer belangrijk en het Ajaxstation (24000) is veel te ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder klein om alle belangstellenden te kun nen bergen. Het is dan ook begrijpelijk, dat Ajax voorstelde deze wedstrijd in het Olym pisch stadion te spelen. Hoewel wij geen enkele voorkeur heb ben - Ajax en Feijenoord zijn ons even lief - vonden wij dit een goed en eerlijk voorstel, waarmede de Amster dammers een belangrijke veer lieten, want zij gaven het eigen terreinvoor deel prijs. Het is toch een bekend feit, dat iedere voetbalclub het liefst op eigen veld speelt, voor eigen publiek en men ziet daarin een bepaald voordeel. Hoe werden wij ontnuchterd toen Feije noord liet weten, dat zij niet in het Olympisch Stadion wenste te spelen. Het was eigenlijk zo, dat de Feijenoord- spelers niet in het Stadion wilden spe len, maar als Ajax voor de spelers HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN DRIEWIELERS enAUTOPEDS /oor een goede service staan wij garant R.S.A - PHOFN1X POCH SOLEX RAP - MOBYLETTE E.E.G. - BUR GERS RIJWIELEN Steenhoffstraat 25 Telefoon 2185 10.000 op tafel wilde leggen, dan zou den zij wel over hun bezwaren willen heen stappen. Het bestuur van Feijenoord deed er nog een schepte op en verlangde voor haar zelf 25000, Dat waren inderdaad „Geen woorden maar daden", maar wij kunnen deze daden nu niet bepaald waarderen en dit alles geeft toch wel te denken. Er zijn ons in deze aangelegenheid eni ge dingen niet duidelijk. Wij hebben nooit geweten, dat de spe lers in een „club" kunnen bepalen wat er moet gebeuren. Wij plaatsten hier het woord club tussen aanhalingstekens, want men kan toch in het betaalde voetbal niet meer van club spreken, ook niet van vereniging. Men kan beter spreken van een „Voet bal N.V." met betaalde arbeiders. Daarom ergeren wij ons dikwijls aan krantenverslagen, waarin wordt gemeld, dat die of die speler zijn „club" de leiding gaf en men dan notabene weet, dat in die club dikwijls buitenlanders spelen of van andere clubs met grote bedragen gekochte spelers. Hoe kan een supporter van zo'n N.V. zich nog tot zo'n „club" aangetrokken In onze vorige editie maakten wij mel ding. dat de N.K.V. 12V2 jaar bestond en dat daaraan enige feestelijkheden waren verbonden. Per abuis noemden wij echter deze vereniging het Ned. Kath. Vrouwen gilde, doch dat was een vergissing. De jubilaresse is de Ned. Kath. Vrou wenbeweging afd. Soest. De afdeling Bejaarden van het R.K. Charitatief Centrum heeft de bejaarden van de drie parochies woensdagmiddag een filmmiddag aangeboden in het Ver eniginggebouw aan de Steenhoffstraat. Allereerst werd vertoond de film van het bezoek van H.K.H. Prinses Beatrix aan de Philipijnen, Hongkong en Ja pan en het statiebezoek aan de Sha van Perzië. Na de peuze, waarin thee werd geser veerd, volgde de film van het bezoek van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard aan de Ned. Antillen en Su riname, waarna nog volgde de film ..Beatrix de Bruid". De vele aanwezigen hebben urenlang genoten van deze prachtige films en waren zeer dankbaar voor deze prach tige middag. Ter gelegenheid van de geboorte van de nieuwe prins of prinses uit het Huis van Oranje verschijnt bij De Boekerij te Baarn, ongeveer 1 a 2 weken na de ge boorte, de paperback „Al is ons prinsje nog zo klein De bekende auteurs Lenie Schenk en Jan Spaan (schrijvers o.a. van „Vorsten huizen in onze tijd" en „Prinses Bea trix") hebben er naar gestreefd een boeiend en vaak ontroerend beeld te geven van de jeugd van de Oranjes, die in de loop van vier eeuwen, eenmaal volwassen, ons volk zouden dienen. Zij zetten de kinderen bijzonder levend voor ons, zij vertellen over hun dagelijks le ven en hun opleiding. Zij hebben bo vendien een kostelijke collectie foto's bijeen weten te brengen, totaal ongeveer 64. Het laatste hoofdstuk „Een nieuwe loot" zal foto's en tekst bevatten van de nieuwe prins of prinses. De kollekte gehouden ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront lMeft in Soest-Zuid 1303,77 opgebracht. blijven voelen, daar mooie resultaten toch niet gekweekt moeten worden met aankoop van spelers tegen dikwijls fa belachtige bedragen. Wat wij ook niet begrijpen is, hoe het mogelijk is, dat een tegenstander, in dit geval Feijenoord, invloed kan uitoefe nen op een besluit van een thuisclub, als die een wedstrijd op een ander veld wenst te spelen. Dat moet alleen een aangelegenheid zijn tussen die thuis club en de K.N.V.B.; daar heeft Feije noord niets mee te maken. De K.N.V.B., dient naar onze mening dan ook spoedig in haar reglement een artikel op te nemen, dat iedere vereni ging de vrijheid heeft een wedstrijd op een ander terrein te doen spelen als daarvoor gegronde redenen aanwezig zijn en dat alleen de K.N.V.B. daarin te beslissen heeft. Verder dient er paal en perk gesteld te worden aan eisen als het Feijenoord- bestuur thans stelt. 25.000,z.g. voor een liefdadig doel. Daar heeft het Ajaxbestuur de Rotter dammers niet voor nodig, dat kan Ajax zelf ook schenken, als zij dat ge wenst acht Feijenoord, dat tot dusver een grote populariteit genoot, niet alleen in Rot terdam maar ook daar buiten, heeft met dit alles een heel slechte beurt ge maakt, waardoor veler symphatie in hoge mate gedaald is. Wij hopen maar, dat Feijenoord haar schandelijke optreden inziet en dat dit voor andere clubs aanleiding zal zijn zich in de toekomst niet aan dergelijke feiten te bezondigen. In Galerie „Soestdijk" Koninginnelaan 104, zullen vanaf 29 oktober tot en met 27 november beelden van Wout Wil genburg en schilderyen van Georg ter Horst geëxposeerd worden. De opening zal zaterdag 29 oktober, 's middags om 4 uur plaats hebben. Zondag, 30 oktober, om zeven uur zal in de Emmakerk een Evangelisatie- dienst gehouden worden, waarin voor gaat Ds. S. Wassenaar, Herv. pred. te Hilversum, over het onderwerp: Dat moet voor het leven". In deze samenkomst zingt het Vrije Evang. Kerkkoor „De Roepstem" te Bussum. Men zie de advertentie in dit blad. 22—24 SOCSTERftERG (02441) 12 27 Showroom 00b zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier Van Weedestraat 80-82 Zondagavond a.s. organiseert de In stuif R.K. Jong Soest weer èèn van die gezellige dansavonden, die in Soest en omgeving zo'n populariteit genieten. De zaal van het Verenigingsgebouw zal voor deze avond getooid zijn met de prachtige, kleuren, die het herfstseizoen kenmerken. De muzikale klanken, wel ke verzorgd worden door het dans- en showorkest „De Skyliners", zullen de zomerse noot van deze avond vormen. -Men zie de advertentie in dit blad. De uur-actie in Soest, op j.1. maandag avond, ten bate van de Tibetaanse vluchtelingen, heeft ruim 18.000,op gebracht. Giften, die na maandagavond in de bus op het gemeentehuis zijn gedepo neerd, zijn in dit bedrag niet begre pen. De totale opbrengst zullen wij later be kend maken. In hotel „De Gouden Ploeg" werd gis teravond de jaarvergadering gehouden van de afdeling Soest van de Jonge Boeren- en Tuinders Bond. Voorzitter G. Hilhorst verwelkomde de aanwezi gen en gaf een terugblik over het afge lopen jaar, dat wat betreft sportpresta ties succesvol is verlopen. Behalve dan op atletiekgebied, waarop Soest samen met Eemnes in Kringverband èèn van de zwakste vertegenwoordigers is. Ook op cultureel gebied bleven de Soesters ten achter, want ze wisten slechts een vijfde prijs te behalen tijdens de Kring kampioenschappen. De voorzitter deelde mee, dat het be stuur een bezoek heeft gebracht aan pastoor Lommerse, die momenteel in Delden woont. De pastoor is jarenlang geestelijk verzorger van de J.B.T.B. ge weest. Wegens ziekte moest pastoor Lommerse uit Soest vertrekken. Van een afscheid is eigenlijk nooit sprake geweest. Vandaar dat het J.B.T.B.-be stuur het afscheid alsnog gestalte heeft gegeven, niet alleen door het bezoek, maar ook door de aanbieding van een cadeau. Secretaris C. van Logtenstein deelde in zijn jaarverslag mee, dat de afdeling Soest thans 26 leden telt. Van de Raif- feisenbank en de Coöp. Landbouwver- eniging kreeg de vereniging ook in het afgelopen seizoen een subsidie. De sport neemt nog steeds de belangrijkste plaats in de J.B.T.B. Het niet doorgaan van het traditionele voetbaltoernooi werd algemeen betreurd. De gemeente stelde er evenwel geen velden voor be schikbaar. De secretaris wees op een aantal be langrijke data voor de leden, zoals de start van de sociaal-economische cursus op 15 november; de Kringdansavond in Hoogland op 20 december: de Kringdag in Hoogland op 8 januari 1967 en de Culturele Kringkampioenschappen op 28 januari 1967, eveneens in Hoogland. Daarna volgde de bestuursverkiezing. Periodiek aftredend waren secretaris C. van Logtenstein en bestuurslid T. Ha gen. De secretaris werd met vrijwel al gemene stemmen herkozen, terwijl in de plaats van de heer Hagen de heer A. v. d. Breemer werd benoemd. Voorzitter Hilhorst bedankte de heer Hagen voor al het werk, dat hij ten behoeve van de vereniging heeft ge daan. Hij wenste het nieuw-benoemde bestuurslid A. v. d. Breemer geluk met zijn benoeming en secretaris Van Log tenstein met zijn herbenoeming. Tenslotte kwam de rondvraag aan de orde. Voorzitter Hilhorst deelde mee, dat in mei van het volgend jaar op nieuw een voetbaltoernooi zal worden gehouden. Tevens stelde hij voor om binnenkort een voetbalwedstrijd te or ganiseren tegen leden van het Groot Gaesbeeker Gilde. Dit ten behoeve van het kleding- en materiaalfonds van de schutters- en vendelgroep van het Gil- debestuur toonde zich met dit plan zeer ingenomen. Op de desbetreffende vraag antwoord de voorzitter Hilhorst, dat het niet in de bedoeling van het bestuur ligt om een geestelijk adviseur aan te zoeken, nu pastoor Lommerse vertrokken is. Hij zei, dat ook het Kringbestuur géén geestelijk adviseur heeft. In het jaarverslag van penningmeester D. v. d. Heuvel werd gewag gemaakt van een zeer gezonde financiële posi tie. Dit was voor een lid aanleiding te vragen of er daarom misschien een extra feestavond zou kunnen worden gehouden. Het bestuur stond hier bij monde van voorzitter Hilhorst positief tegenover Het zal het programma dan ook nader uitwerken Nadat was medegedeeld, dat de atle- tiektraining stevig ter hand zal worden genomen en dat ook J.B.T.B.-leden voortaan in de gymnastiekzaal van de Mariaschool onder deskundige leiding de gymnastieksport kunnen beoefenen (ie dere vrijdag van half negen tot half tien onder supervisie van de heer Schoonhoven) werd de vergadering ge sloten. Iun aansluiting op de jaarvergadering van de Jonge Boeren- en Tuinders- bond hebben 17 leden van deze vereni ging gisteravond in hotel „De Gouden Ploeg" een schietwedstrijd gehouden in de grote zaal. Er werd geschoten op de schijf. De uitslag luidde: 1. Renée Hilhorst; 2. Henk Pronk; 3. Jan v. d. Breemer; 4. Co van Logtenstein; 5. Kees Wante naar; 6. Bart Hagen; 7. Henk Hagen. Hans v. d. Deyssel had slechts 55 pun ten, 46 minder dan de eersteprijswin naar. Hij won daardoor de troostprijs. Het J.B.T.B.-bestuur had voor de prij zen diep in de beurs getast, zodat de winnaars met zeer fraaie aandenkens huiswaarts konden keren. Voorzitter G. Hilhorst reikte aan het eind van de schuttersavond de prijzen met een toe passelijk woord uit. Het schieten stond onder leiding van (bestuurs)leden van het Groot Gaesbeeker Gilde. Arnould Diepeveen, de Soestcr mode-ontwerper, die in de Kerkebuurt een boutique heeft, zal de bruidsjurk voor prinses Margriet niet maken. De ruim 60-jarige privé-kieermaakster van de koningin, Lien- tje Berge-Farwick uit 's-Hertogenbosch valt deze eer te beurt. Zij ont wierp en vervaardigde ook het bruidstoilet van prinses Beatrix. Overigens betekent dit niet, dat de Soester mode-ontwerper Diepeveen (37) geen kleding voor de prinses zal vervaardigen. Diepeveen heeft ook een ontwerp voor de bruidsjurk gemaakt, maar dit werd uiteinde lijk toeh niet gekozen. In plaats daarvan zal hü nu enkele avond japonnen voor prinses Margriet vervaardigen. Creaties, die volgens insiders voor de bruidsdagen van de prinses bestemd zijn. SCHRIK SLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Na de fraaie strüd tegen de Hongaren en de teleurstellende nederlaag tegen Oos tenrijk wacht het Nederlands elftal de 6de november een bijzonder interessante ontmoeting. Op deze zondagmiddag zullen onze elf aantreden tegen Tsjecho-Slowakije en het zou ons niet verbazen als deze sterke tegenstander ons nationale team weer eens zou inspireren tot een goede partij voetbal. Het Tsjechische elftal, dat vier jaar geleden nog doordrong tot de finale voor de wereldkampioenschappen, bevindt zich in een periode van verjonging en opbouw, maar wij kunnen u verzekeren dat zij heel wat fraaier voetbal op de grasmat zul len etaleren dan de Oostenrijkers dat onlangs in Wenen deden. Deze Oosteuropeanen, wier elegante voetbalstijl veel gemeen heeft met die van de Hongaren, laten in elk geval voetballen en dat is voor Oranje een mooie kans om zich te revancheren van het teleurstellende Weense avontuur. Bovendien is het een vriendschappelijke ontmoeting, zodat men vrijuit kan spelen. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 2119 en H. J. Stroband, H. Blaekweg 14, tel. 2434. Tandartsen Zaterdag en zondag, van 13.00-13.30 uur, A. A. Bueno Bibaz, Soesterbergse- straat 158. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest dijk". Maandag t.e.m. vrijdag na 6 uur apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. C. A. M. Bijlard, Saenredamplant- soen 15, tel. 5425 of boodschappen door de brievenbus. Groene Kruis Zr. Beima, de Genestetlaan 3 B, tel. 2427. Het is altijd raak in uw platenzaak SOESTERBERGSESTRAAT 1 SOEST - TEL. 5949 Het Nederlandse semi-profvoetbal be waart aan Tsjecho-Slowakije niet zulke aangename herinneringen. Sinds de in voering van het betaalde voetbal kwa men wij eenmaal tegen de Tsjechen uit (in Praag) en het werd een kansloze 4-0 nederlaag. De Tsjechen waren nog zo welwillend om gedurende een groot deel van de strijd wat te „showen", anders was het in de stad aan de Moldau een hopeloze débacle geworden. In 1962 tijdens de wereldkampioenschap pen te Chili verbaasden deze Oosteuro peanen de ganse voetballende wereld om door te dringen tot de finale, waar men tegen Brazilië moest aantreden. Deze fi nale werd met 3-1 verloren, maar wat heeft Brazilië een moeite gehad met deze stevige, technisch zeer bekwame voetballers, van wie Masapust (Dukla Praag) de grote uitblinker was. Overi gens bezaten de Tsjechen toen nog meer spelers van wereldklasse zoals kanthalf Pluskal en de onvergetelijke Novak, een van de beste achterspelers die wij ooit aan het werk hebben gezien. Na de door hen zo glorieuze wereld kampioenschappen in het verre Zuid- Amerika hebben de Tsjechen hun klasse nog wel enige tijd kunnen handhaven, maar bij verschillende sterren gingen op den duur de jaartjes zwaarder wegen. Masapust en Novak bijvoorbeeld zijn nu uit het nationale elftal verdwenen en men heeft voor hen nog geen gelijk waardige opvolgers kunnen vinden. Niet onderschatten! Deze zomer in Engeland waren de Tsje chen niet van de partij maar trekt u daaruit geen voorbarige conclusies. Tsjecho-Slowakije had namelijk de enor me pech tijdens de voorronden in een zeer zware groep te worden ingedeeld, waarvan o.m. Portugal deel uitmaakte. Toch weerden de Tsjechen zich prachtig. Thuis verloren zij met 0-1 van de Por tugezen en in Lissabon werd zelfs ge lijkgespeeld (0-0). Een ploeg, die zulke resultaten boekt tegen Eusebio en zijn mannen, die tenslotte deze zomer toch maar derde zijn geworden in Engeland, mag men beslist niet onderschatten. Rondom de handige, intelligente „spiel- macher" Krasnak hebben de Tsjechen een elftal opgebouwd dat beloften in houdt. Het spel van deze voetballers, die voor een groot deel uit de Praagse clubs Dukla en Spartak zijn gerecru- teerd, is zonder meer uitstekend. Even als de Hongaren bedienen zij zich veel vuldig van de korte pass, maar lange centers over de vleugels worden geens zins geschuwd. Snel scoren De conditie van de Tsjechen is zonder meer goed, en daarom zal Nederland er goed aan doen niet te lang te wachten met doelpunten maken, want anders kan men in het slot van de wedstrijd wel eens adem tekort komen tegen deze at leten. Zou de afwerking bij de Tsjechen even goed zijn als hun veldspel, dan zou Oranje een onafwendbare nederlaag te gemoet gaan. Maar en dat is toch eigenlijk jammer de schotvaardigheid is niet evenredig aan het technisch ver mogen. Tenzij de Tsjechen straks in Am sterdam onverwachts weer eens met een schutter op de proppen komen, want dat is al meer gebeurd. Voor bondscoach Kessler en zijn jon gens wordt het een interessante ont moeting. Een goed resultaat tegen Tje- cho-Slowakije zou de naam van ons land op voetbalgebied stellig ten goede komen. En dat goede resultaat behoort zeker tot de mogelijkheden. Het spel van de Oosteuropeanen, hoewel technisch ze ker knapper dan het onze, ligt ons wel. Niet kort Natuurlijk zal Nederland zijn tegenstan der moeten bestrijden met wapens, die hijzelf niet heeft. Het heeft geen zin om te proberen met korte passes de Tsje chen uit positie te spelen, want in dit opzicht zijn ze veel sterker dan wij. Met fris open aanvalsspel zal men moeten trachten openingen te maken in de ste vige Tsjechische defensie. Onze defensie zal zeker geen gemakke lijke middag krijgen, want de technisch zo behendige tegenstanders zullen alles vragen van Daan Schrijvers en zijn mannen. Maar juist tegen Oosteuropese ploegen pleegt Schrijvers altijd naar zijn topvorm te groeien en dat zal de rust in onze verdediging ongetwijfeld ten goede komen. Al met al valt het moeilijk een voor spelling te doen, omdat we de huidige kracht van het Tsjechische voetbal op interlandniveau slechts kunnen schatten. Als de traditie gehandhaafd zal blijven, dan kunnen we de 6de november op een interessant voetbalgevecht rekenen, waarbij de Nederlandse schotvaardigheid (Chuyff, Nuninga) wellicht toch de doorslag zal geven tegen een technisch betere tegenstander. Zoals gewoonlijk is het niet bekend ge worden wat er bij de besprekingen die de leiders van een aantal communis tische landen vorige week te Moskou hebben afgesloten, precies is besproken. Stellig zal een van de belangrijkste pun ten van bespreking de kwestie Vietnam zijn geweest, daar dit probleem voor de landen van het oostelijk blok immers een even groot politiek obstakel vormt als in het Westen. De enige reactie in de Sowjet-Unie aan het eind van de conferentie luidde dat de eensgezindheid in het communisti sche kamp ten aanzien van Vietnam versterkt diende te worden, waaruit men misschien de conclusie mag trekken dat die eenheid op het ogenblik niet geheel bestaat. In de ideologische strijd tussen China en de U.S.S.R. heeft het laatste land langzamerhand geheel aan het langste eind getrokken. China heeft zijn aantal bondgenoten geleidelijk zien slinken en zelfs getrouwe aanhangers als de Noord koreaanse, de Nieuwzeelandse en de Ja panse partij hebben zich achtereenvol gens kritisch uitgelaten over de door China gevolgde koers. „Neutraal" Maar deze ontwikkeling, hoe gunstig ook voor Moskou (dat er bovendien vrijwel niets voor heeft hoeven doen), betekent toch nog niet dat alle communistische landen zich in alle opzichten onomwon den achter de Sowjet-Unie hebben ge schaard. Sommigen hebben dit pas na een lange aarzeling gedaan, zoals Polen, anderen pogen de breuk tussen Rusland en China te gebruiken om zelf een politiek on afhankelijke lijn uit te stippelen. Een heel duidelijk voorbeeld van de laatste categorie is Roemenië, dat alle moeite doet in het Russisch-Chinese geschil een neutrale positie te behouden. China stelt op het ogenblik pogingen in het werk om Rusland af te schilderen als de grote- scheurmakende revisionist, die in alle stilte met het imperialistische Amerika samenzweert. En, hoe vreemd het ook klinkt, deze wijze van voorstel ling is niet geheel zonder grond. Rus land heeft immers als enige grote com munistische mogendheid op het ogenblik alle reden om met de V.S. op zekere punten tot een betere verstandhouding te komen, evenals omgekeerd de V.S. zich inspannen het contact met Rusland te verbeteren. Kloof vergroot Een van de kernpunten daarbij is het vraagstuk dat het voorkomen van de verdere verspreiding van kernwapens (de z.g. non-proliferatie) oplevert, een zaak waarbij beide landen het grootste belang hebben. Het ziet er naar uit dat bij de oplossing van dit probleem, waarbij de laatste tijd naar het schijnt enige vorderingen zijn gemaakt, voor Rusland de garantie van de V.S. dat West-Duitsland niet voor zien zal worden van kernwapens van es sentieel belang is. Hoe meer de V.S. geneigd zijn aan deze voorwaarde tegemoet te komen, des te meer zullen wellicht de Russische rege ringsleiders bereid zijn hun invloed in Hanoi aan te wenden om aan de hope loze strijd in Vietnam een einde te ma ken. Dat dit geheel tegen het Chinese uit gangspunt, volgens wel een „revolutio naire oorlog" tegen „reactionaire krach ten" een haalbare zaak is, indruist, is niet moeilijk in te zien. Het gevolg is dat de kloof tussen Mos kou en Peking groter wordt naarmate het Amerikaanse en Russische standpunt elkaar dichter naderen. Maar hier is een politieke problematiek aan de orde gesteld die nog in volle ontwikkeling is en waarvan de uitkomst vooralsnog niet valt te voorspellen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10.30 uur ds H. Roest, m.m.v. het Kerk koor. 7 uur Dr L. D. Terlaak Poot, Amers foort. Tijdens de morgendienst kinderoppas. 2 november, woensdagavond, 8 uur, Oecumenisch avondgebed. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds J. Mettau. 19 uur ds G. Wassenaar van Hilversum, Opendeurdienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel. Insingerstraat. 10 uur ds H. J. Meyer van Soest. Eltheto, Driftje. 9 uur Gezin sdienst. 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren Soesterbergsestraat 10 uur Prof. Dr. G. C. van Niftrik van Amsterdam. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds J. Smit. 5 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 uur ds M. Wilschut. 5 uur ds M. Wilschut. Wilhelminakerk Tijdelijk, wegens restauratie, in de Her vormde Oude Kerk aan de Torenstraat. 9 en 5 uur ds J. Thomas van Amers foort. GEREF. KERK Gebouw Middelwijk Talmalaan 8.30 uur ds van Leeuwen van Biltho- ven. 3 uur ds Arnold van Amersfoort. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds. G. Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. YRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.15 uur ds W. Leerink, Hervorm ingf- herdenking. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 10.30 uur ds J. C. Hamel van Moü» nickendam. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag, 29 oktober. Conferentie Rotterdam. EVANGELIE-GEMEENTE Maandagavond, 8 uur, evangelie-samen komst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur Drs W. J. Manger. 10.30 uur. Kinderkerk in de Kapel. Laanstraat 55 Telefoon 2783 Baarn KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zondag. H. Missen 7.30, 10.30 en 12.00 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zondag H. Missen 7.30, 9.00 en 12.00 uur. 10.30 uur Hoogmis, 's Avonds 7.00 uur lof. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstraat. H. Missen te 7.30 en 11 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 6 uur lof. Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur. Burgemeester Grothestraat 36 Telefoon 3332 WINTERMANTELS, BONTMANTELS, imitatie. REGENMANTELS. Wij zijn Hoefijzer zegel Winkelier

Soester Courant | 1966 | | pagina 5