Europacup in 2 e ronde SERGEüBOSCH tmm TERM0NDE De Hongaarse opstand D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Anderlecht moet naar Praag VOOR BETERE DAMES B.D.C. Nieuws i Voorspelverlangen naar vrijheid VOETKLACHTEN orthopedist Gratis advies Van Dam's Schoenen es 5 IKATCMH IIHï'S Erkende Auto- en Seooterrijseliool S.V.V.-Volleybal 0L1T1ETEL. 4444 EL. BRANDWEER 3 3 3 3 Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEER STATION Zaterdagvoetbal Hees-Nieuws V.V.Z.-nieuws Tempo's eerste crossrit Rek!am@°krant Soester Courant ADMINISTRATIEVE KRACHT De komende weken zal de strijd tussen Ajax en Liverpool het gesprek van de dag z^n. Ofschoon de kansen van de Amsterdammers niet hoog moeten worden aangeslagen, is het toch wel interessant eens na te gaan tegen welke ploegen Ajax eventueel zou moeten uitkomen, wanneer het onverhoopt de tweede ronde van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen overleeft. In de tweede ronde zullen dit seizoen de voetbalemoties hoog oplaaien, want enkele zeer sterke formaties hebben de pech gehad tegen elkaar te loten. Het klap stuk van deze ronde is ongetwijfeld de strijd tussen Inter Milaan en Vasas Boeda pest, twee zeer begaafde teams, die zich in de eerste ronde bijzonder hebben on derscheiden. Maar ook de ontmoetingen tussen Real Madrid en München 1860, en Anderlecht en Dukla Praag zijn bepaald niet voor de poes. Inter krijgt 't moeilijk I ploeg speelt eigenlijk wel zo'n beetje Inter Milaan, reeds tweemaal beker houder, heeft vorig seizoen de eind strijd gemist ofschoon wij de kwalitei ten van dit team nog altijd hoger aan slaan dan die van bekerhouder Real Madrid. Dit seizoen was Inter met de loting weer eens niet gelukkig, want Torpedo Moskou met bekwame inter nationale als Veronine en Strelzow vormde bepaald geen walk-over. Toen de Italianen in eigen home niet verder kwamen dan 1-0, vreesde men het erg ste voor de Azurri's. Maar in Moskou, waar 110.000 Russen hun favorieten naar een triomf probeerden te schreeu wen, toonde Inter nog altijd over de sterkste defensie te beschikken, die er door een clubelftal op de been is te brengen. Klasseverdedigers als Picchi, Fachetti en Burgnisch stonden als een rots in de branding en de hierdoor bereikte 0-0 draw was voldoende. Maar tegen Vasas Boedapest zal Inter het andermaal moeilijk krijgen. De Hongaren verrasten de gehele Europese voetbalwereld door Sporting Lissabon met 7-0 uit te schakelen. De Magyaren hebben al meermalen aan de strijd om de Europacup deelgenomen, maar zij onderscheidden zich toen alleen door knap verdedigen. Die defensie met in ternationaal Meszoly (de man die tegen Brazilië de wedstrijd uitspeelde met een verband om zijn arm) is nog altijd Burgemeester Grothestraat 36 Telefoon 3332 WINTERMANTELS MET EN ZONDER BONTKRAAG. NYLON BONTMANTELS. PERZIANER - NERTZ. Hoefijzer zegel winkelier. sterk. Maar de voorhoede, die nooit zo produktief was, heeft aan kracht ge wonnen, daar kunnen ze in Portugal over meepraten. In die voorlinie is de jonge intenatio- naal Farkas, een dribbelaar van groot formaat, de uitblinker En naast hem opereertPuskas. Nee, hij is geen fa- malie van de grote Ferenc, maar hij heeft althans iets met zijn beroemde naamgenoot gemeen: hij kan voetballen en vooral doelpunten maken. En tochInter's defensie is ijzerstrek en wanneer de Italianen de Hongaren laten komen, zien we hen weinig doel punten tegen krijgen, terwijl pijlsnelle voorwaartsen als Jair, Corso en Mazzo- la in staat moet worden geacht het de defensie van Vasas heel moeilijk te maken. En Real? Anderlecht zal tegen Dukla Praag voor hete vuren komen te staan. De Praagse B.D.C. 2—BAARN 3 2-2 B.D.C. 2 heeft weer een kostbaar punt verspeeld door tegen Baarn 3 gelijk te spelen. De B.D.C.-ers, die overwegend sterker waren, hebben de overwinnig in eigen hand gehad. Tot 15 minuten voor het eindsignaal hadden de blauw-witten een 2-0 voorsprong, doch hierna vielen er grote gaten in de B.D.C.-verdediging en dit ging ten koste van 2 tegendoelpun ten. LIMVIO 3—B.D.C. 4 1-3 B.D.C. 4 heeft weer een prachtig resul taat behaald door het ongeslagen Lim- via 3 met 3-1 te verslaan. De blauw-witten gaan nu ongeslagen aan de kop van de ranglijst. In deze wedstrijd was B.D.C. 4 sterker en J. v. d. Meulen bracht voor rust de stand op 1-0. Na de rust kwam Limvia fel terug en dit resulteerde in de gelijkmaker. Kroder en Van de Meulen zorgden echter voor de eindstand 3-1 in het voordeel van B.D.C. 4. B.D.C. 5—ZEBRA'S 5 1-0 B.D.C. 5 heeft een nog ongeslagen team weten te bedwingen. De blauw-witten wisten de Hilversummers met 1-0 te verslaan dankzij een doelpunt van H. Sukel. 'T GOOI 5^B.D.C. 6 3-0 B.D.C. 6 is het enige B.D.C.-team, dat zondag geen winstpunt wist te behalen. B.D.C. moest in 't Gooi haar meerdere erkennen en verloor met 3-0. B.D.C. 7OLYMPIA 5 10-1 B.D.C. 7 schoot er weer lustig op los en versloeg Olympia 5 met niet minder dan 10-1. De B.D.C.-doelpunten werden gescoord door G. Hilhorst (2 x), A. Wagner (2 x), J. Hilhorst (2 x), G. Kok (2 x), Th. Wes- terveld en W. Hoogeveen. B.D.C. 8—MINISTERPARK 3 5-2 B.D.C. 8 heeft haar eerste punten bin nengehaald door Ministerpark 3 uit Naarden met 5-2 te verslaan. ZEBRA'S 7—B.D.C. 10 0-4 B.D.C. 10 bleef zondag ook ongeslagen door Zebra's 7 met 4-0 te verslaan. Al le B.D.C.-doelpunten werden gescoord door Gros. het zelfde spelletje als Anderlecht, Fraaie combinatie-patronen, waarbij de korte pass een belangrijke rol vervult. Anderlecht is ongetwijfeld produktiever dan Dukla, maar we hebben toch de indruk dat de Brusselse ploeg in vorm en conditie er niet op vooruit is ge gaan. In de Belgische competitie is Ander lecht ook niet meer zo oppermachtig als enkele jaren terug. Vooral in Praag pleegt Dukla altijd zeer sterk voor de dag te komen. Zelfs Benfica kon hier in zijn glorietijd niet winnen. De kan sen voor Anderlecht schatten we daar om beslist niet hoger dan 50%. Real Madrid zal naar wij verwachten minder moeite hebben met München 1860 hebben dan men in Duitsland ver onderstelt. Allereerst zijn twee van de beste spelers van München, Manfred Wagner en schutter Konietzka, voor lange tijd geschorst. In de tweede plaats speelt het team in de Duitse competitie dit seizoen slechts een bescheiden rol in tegenstelling tot Real Madrid, dat in Spanje weer een hoofdrol vertolkt. Wij verwachten dat de Madrilenen in München in de verdediging zullen gaan om in Madrid beslissend toe te slaan. De scheidsrechters, die deze twee wed strijden zullen leiden, kunnen zich voorbereiden op een zware avond. Athletico Tot de Interessantste ontmoetingen van de tweede ronde rekenen we zeker ook die tussen Athletico Madrid en het Zuidslavische Vojvodina. Zo op het eerste gezicht geeft men de stadgenoten van Real Madrid de beste kans. Athletico beschikt over een uitgekookt team met technisch zeer begaafde spe lers. Vooral thuis is deze ploeg moei lijk te kloppen. Maar Vojvodina, dat zo lange tijd in de schaduw van Parti zan en Rode Ster heeft geleefd, heeft een uitnemende defensie. Weten de Zuidslaviërs de schade in Madrid tot een minimum te beperken, dat kan men nooit weten want slechts weinig ploe gen zijn er tot dusver in geslaagd met een overwinning uit Joego-Slavië terug te komen. Nauwelijks interessant is de ontmoeting tussen het Noorse Valerengen en het Ierse Linfield. Twee ploegen die alleen nog illusies koesteren omdat zij toeval lig het geluk hebben gehad tegen elkaar te loten. Grimmige Schotten De Franse kampioen Nantes zal thuis met flinke cijfers moeten winnen om nog met enige hoop naar Glasgow te gaan, waar het grimmige Celtic hen wacht. Wij zien dat niet gebeuren. De Schotten zullen de Fransen vermoede lijk in de eerste wedstrijd al op een achterstand zetten en die in eigen home nog eens rustig uitbreiden. Tenslotte zal het Oostduitse Vörwarts of het Poolse Gornik het op moeten nemen tegen C.S.K.A., Sofia, waarbij de Bul garen favoriet zijn. Ook het toernooi om de Europacub voor beker winnaars geeft enkele top pers in de tweede ronde. Cuphouder Borussia Dortmund komt tegen Glas gow Rangers voor hete vuren te staan en het Engelse Everton zal de handen vol krijgen aan Real Saragossa. Het Rotterdamse Sparta is zeker niet kans loos tegen het Zwitserse Servette, maaraan ontmoetingen tegen ploe gen uit het bergland bewaren Neder landse clubs niet bepaald hun beste herinneringen. Tien jaar geleden, in oktober en no vember 1956, volgde de wereld gespan nen de dramatische en tragische ge beurtenissen in Hongarije. De Hongaarse bevolking was in op stand gekomen tegen de Russische over heersing en de eigen leiders, die al te veel met Moskou samenwerkten. De op stand had geen direkt resultaat. Zij werd bloedig neergeslagen door een overmacht van Russische troepen, die over meer manschappen, betere wapens en een betere organisatie beschikten dan de met leeuwenmoed vechtende Hongaren. Duizenden verzetstrijders èn Russische soldaten vonden de dood in de verwoeste straten van Boedapest. Nu. na tien jaren, is in Hongarije zelf nog maar weinig te bemerken van de opstand. Hier en daar vertonen de hui zen in Boedapest nog de stille getuigen van de verbitterde strijd: kogelgaten in de muren en de lege sokkels, waarop eens de standbeelden van Stalin ston den. De beelden van Stalin, die zich eens machtig verhieven in de belang rijkste Hongaarse steden, maar tijdens de opstand door woedende mensen wer den gesloopt, zijn nooit meer opgericht. Men kan het als symbool zien voor het verdwijnen van de drukkende dwang, die eens Rusland over Hongarije en andere Oosteuropese landen uitoefen de De Hongaren hebben nu een grotere vrijheid gekregen. .Tónos Kadér, staatshoofd, en de man die tijdens de opstand een Judasrol ver vulde door met de Russen samen te werken, geeft zijn volk meer ruimte dan het ooit onder het communisme heeft gekend. De Hongaren hebben weer het gevoel een volk te zijn met eigen nationale rechten. Dat is het be- angrijkste resultaat van de opstand. De opstand kwam in Hongarije niet als een los staand gebeuren. In alle landen, die onder het juk van Moskou bukten, was de atmosfeer geladen. Daarvoor zijn vele oorzaken aan te wijzen. De allerbelangrijkste is echter wel de ver andering, die zich in Moskou zelf bezig was te voltrekken. Het grote congres van de communis tische partij van de Sovjet-Unie, dat in 1956 in Moskou werd gehouden, gaf een duidelijke weerslag van deze ken- Op zaterdag 5 november houdt een zitting bij Van Dam's Schoenen. op het gebied van voetklachten steunen, beugels etc. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt u aangeboden door: Torenstraat 5, tel. 3473. tering. Immers, tijdens dit congres werc' het proces van de de-stalinisering or gang gebracht. Gebroken werd met alle - ook in Rusland gehate - kenmerke* van de periode-Stalin. De felle vervol gingen door de geheime politie, de „per sonencultus" en het dictatorschap var één man moesten verdwijnen. Dit congres deed in alle Russische sa tellietstaten de hoop oplaaien. Hoop op méér vrijheid. Nog sterker wakkerd het verlangen aan toen de nieuwe Rv. sische leiders - Kroestsjef en Boelgar - een bezoek brachten aan preside Tito van Joegoslavië, de man dit t dan door Rusland streng werd veroo. deeld om zijn „nationalistisch commu nisme". Als Rusland weer vriendschapsbandr aanknoopte met de vrijheidslievende Ti to, die zijn nationalisme boven de sa menwerking met Rusland stelde, hiel dat tegelijk van de zijde van Moskoi een erkenning in van het recht op een zekere onafhankelijkheid van de satel lietstaten, zo redeneerden de leiders in de Oosteuropese landen. De bevolking in landen zoals Polen en Hongarije verkeerde toch al in een ge- i UJ Gedlpl A B A N -Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) bgg 03498-1951 Ook vrachtwagen- en busrijbewijs O wordt gehaald en gebracht. laden stemming. Oorzaak hiervan was de slecht eeconomische situatie, die re gelrecht terug was te leiden tot de Russische uitbuiting. Stalin had na de oorlog niets gedaan om de zwaar ge schonden economie van de landen weer op gang te brengen. In tegendeel, hij liet de fabrieken, die nog konden wer ken, ontmantelen en naar Rusland overbrengen of legde beslag op de pro- duktie. De hoop op meer vrijheid werd echter niet snel genoeg vervuld. In het natio nalistische Polen kwam het tot de eers te uitbarsting. Fabrieks- en spoorweg arbeiders in de industriestad Poznan kwamen eind juni in opstand. De di recte aanleiding was de terugkomst van een delgatie arbeiders, die in Warschau tevergeefs op loonsverhoging had aan gedrongen. Duizenden arbeiders en sym pathisanten marcheerden op 28 juni 1956 door de straten, ontwapenden sol daten en schreeuwden leuzen tegen de Poolse regering en tegen Rusland. De eerste doden vielen toen de betogers het gebouw van de Veiligheidspolitie in Poznan aanvielen. Zelfs gevechts vliegtuigen werden ingezet om de beto gers te bestrijden. De opstand in de Poolse stad was in drie dagen beslist. Ten koste van vol gens het Poolse persbureau P.A.P. - 53 doden en meer dan driehonderd gewon den. Vier maanden later zou het verzet op- T'euw losbranden, nu in Hongarije. De rijd in dit land zou heel wat meer ilachtoffers eisen. (Wordt vervolgd.) Het meisjesteam van de Soester Volley- ba Vereniging moest in de wedstrijd in de sporthal ervaren dat er niet altijd overwinningen weggelegd zijn. Tegen de meisjes van S.S.S. moesten zij zowel de eerste als de tweede set aan hun tegen standers laten. De dames van het eerste team deden bet tegen V.V.A. 1 beter. Zonder in hun beste spel te komen wisten zij de eerste en tweede set op hun naam te brengen, waarna de Amersfoortse dames de der- Ie set voor zich opeisten. De vierde set bracht de definitieve winst voor onze plaatsgenoten. Jet derde herenteam wist, na een ne- lerlaag in de eerste set, de tweede en lerde set te winnen, zodat zij twee unten mee naar Soest mochten nemen, 'oor de komende week staan voor de V.V.-teams de volgende wedstrijden op :-t programma: 'oensdag, 2 november 1966: Vilhelmina 1S.V.V. 2 (dames). LE.V.U. 1—S.V.V. 4 (dames). S.S. 2—S.V.V. 1 (heren). G.A.V.S. 1—S.V.V. 2 (heren), onderdag, 3 november 1966 7.V. 3—V.V.A. 3 (dames). .terdag. 5 november 1966 ""anters 1S.V.V. 1 (dames). Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Blrkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 HEES WON MET 2-0 Hees heeft de moeilijke uitwedstrijd, zaterdag tegen Rood-wit uit Putten ge speeld, tot een goed einde gebracht. De accommodatie en het terrein van Rood wit liet veel te wensen over. De Hees spelers moesten o.a. een klein kleedka mertje met nog een elftal delen en de thee moest in de rust door de spelers ''elf in de cantine worden gehaald. Rood-wit startte met 'n snel offensief en dit drukte Hees in de eerste 10 minu ien wat terug. Na deze periode werkte Hees zich wat 'os en kwam het tot enige goede aan vallen. Bosman kwam in de 5ste minuut oog in oog te staan met de Rood-wit kee per, maar zijn schot faalde. Ook hier na ontstonden nog enkele doelrijpe kan sen voor de Hees-voorwaartsen, maar geen ervan vond de juiste voet op de juiste plaats. Met de stand 0-0 brak de rust aan, waarmee Rood-Wit nog erg tevreden was. Direct na rust een ontstuimig aanval lend Hees en in de 4de minuut kreeg Walet een Dass van Van Veen; hij liep even met de bal en schoot onhoudbaar voor de Raad-Wit keeper in de linker benedenhoek 0-1. Hees bleef sterker waardoor enkele goede kansen ontstonden. In de 25ste minuut ontving Bosman de bal. hij omspeelde keurig de Rood-Wit spil en gaf de keeper geen kans 0-2. Hierna blies Hees wat stoom af en kreeg de wedstrijd een minder prettig aanzien daar vooral van Rood-Wit zijde te fors werd opgetreden. Bosman kreeg het in de 30ste minuut aan de stok met de spil van Rood-Wit, wat beide spelers een waarschuwing opleverde. In de 42ste minuut werd de Rood-Wit spil T. Gilsmever door de scheidsrechter van het veld gestuurd voor natrappen, wat genoemde speler wel enkele weken schorsing zal kosten. Kort voor het einde werd keeper Tem pelaars door 2 Rood-Wit voorwaartsen zo zwaar aangevallen, dat deze met enige ontvellingen uit de strijd kwam. Ook Walet moest het ontgelden. Deze speler werd opzettelijk de bal in het gezicht gegooid wat een flinke bloed neus veroorzaakte. De wedstrijd die onder uitstekende lei ding van de heer T. Klaassen uit Zeist stond, werd verdiend door Hees ge wonnen. HEES 2 WAS VRIJ HEES 3-JONATHAN 5 4-4 Zelfs een 3-0 voorsprong gaven de Hees-spelers cadeau en Jonathan wist zelfs met 4-3 voor te komen. De Hees achterhoede speelde een zeer onfor tuinlijke wedstrijd door 2 maal in eigen doel te koppen. Vijf minuten voor het einde maakte Hees gelijk en kon daar door nog èèn punt redden. S.E.C. 2-HEES 4 3-3 Hees 4 moest tegen de veel jongere S.E.C.-ploeg aantreden. Het scorever loop was 1-0 voor S.E.C., daarna kwam de gelijkmaker en nog voor rust scoor de Hees de gelijkmaker, maar 10 mi nuten later had S.E.C. opnieuw succes. Met nog 10 minuten te spelen maakte Hees gelijk, waarna er een bijzonder onprettig incident ontstond toen de S.E.C.-speler Kraaij de Hees-speler Van Velzen trapte, waarvoor de scheidsrech ter Kraaij naar de kleedkamer stuurde. HEES a-A.P.W.C. a 2-3 De Heesjeugd speelde een bijzonder on gelukkige wedstrijd doordat de anders zo goede keeper Kamphorst een slechte dag had en 3 gemakkelijk te stoppen ballen doorliet. Het was niettemin een prettige wed strijd en de Hees-jeugd heeft weer veel geleerd. De meldingsadressen voor jeugdspelers van 12-14 jaar zijn: H. de Bree, Van de Veldeplansoen 44; M. Agterveld, Soester Engweg 48; H. Hardeman, Klaarwaterweg 32 en G. Kok, Wiek- sloterweg 97, tel. 3529. In de eerste plaats nieuws over het V.V.Z.-terrein. In opdracht van de ge meente zijn op het V.V.Z.-terrein enkele draineerbuizen aangelegd. V.V.Z.-bestuur en leden hopen dat deze maatregel af doende is om de wateroverlast tot het verleden te doen behoren. In verband met deze werkzaamheden kon het V.V.Z.-terrein zaterdag j.1. niet bespeeld worden, zodat de voor V.V.Z. vastgestelde thuiswedstrijden geen door gang konden vinden. Verder heeft het V.V.Z.-bestuur de Sportstichting verzocht om het land, ge legen achter het huidige voetbalveld en eigendom van de gemeente Soest, voor voetbalveld te bestemmen. Met beschei den middelen is hier een voetbalveld van te maken, waardoor V.V.Z. uit de zorgen zou raken. Immers V.V.Z. moet met negen elftallen op één veld spelen, waardoor deze vereniging in Soest met de grootste moeilijkheden heeft te kam pen. Geen enkele andere vereniging moet zich zo behelpen als V.V.Z. Indien dit tweede veld kan worden aangelegd is V.V.Z. geholpen. BLOEMENKWARTIER 3—V.V.Z. 2 2-3 Tegen het nog ongeslagen Bloemenkwar- tier heeft V.V.Z. 2 een goede wedstrijd gespeeld. Vooral in de eerste speelhelft was V.V.Z. sterker ,maar de voorhoede wist niet van de kansen gebruik te ma ken. In het V.V.Z.-doel toonde doelman Pouw zich zeer betrouwbaar. De rust brak aan met de stand 1-1. Ongeveer 30 minuten na de thee was het F. Hornsveld, die met een afstands schot de stand op 1-2 wist te brengen. Nadat een o.i. geldig V.V.Z.-doelpunt was afgekeurd, bracht Van Dongen de stand op 1-3. Ongeveer 5 minuten voor het eindsignaal wist Bloemenkwartier door een straf schop de stand tot 2-3 te brengen. Met deze stand brak ook het einde aan, V.V.Z. 2 heeft een verdiende overwin ning behaald. ZUIDVOGELS 3—V.V.Z. 3 2-1 Tegen koploper Zuidvogels moest V.V.Z. 3 het onderspit delven. Desondanks kun nen de V.V.Z.-ers op een goede wed strijd terug zien. Lange tijd had V.V.Z. met 0-1 de lei ding. maar door twee strafschoppen te benutten wist Zuidvogels toch de volle winst te behalen. HOEVELAKEN 3—V.V.Z. 5 8-0 De V.V.Z.-ouderen leden tegen Hoevela ken een grote nederlaag. De tegenstan ders waren veel jonger, zodat V.V.Z. vooral na de thee het tempo niet meer kon bijhouden. Door deze overwinning blijft Hoevelaken ongeslagen. V.V.Z. 2—S.E.C. 5 1-1 Het 2e V.V.Z. pupillenelftal speelde „thuis" op het B.D.C. handbalveld. Dit V.V.Z.-elftal bestaat vrijwel geheel uit spelers die nog nooit een echte wed strijd hadden gespeeld. Het eerste winst punt werd behaald tegen plaatsgenoot S.E.C. PUPILLEN H.V.C. 2—V.V.Z. 1 2-0 De V.V.Z. 1-pupillen moesten tegen de H.V.C.-ers met 2-0 het onderspit delven. V.V.Z. miste haar midvoor, die in het ziekenhuis ligt. Tonny beterschap. V.V.Z.-ALLERLEI In de afgelopen week hebben de in de vorige competitie geblesseerde spelers Van de Bovenkamp en Van de Bosch weer aan de training deelgenomen. H. Pouw kan deze competitie nog niet spelen. Voor V.V.Z. gaat de toekomst, wat spe lers betreft, er weer wat beter uitzien aangezien ook J. van Doorn, die in mi litaire dienst is, meer vrij is en dus re gelmatiger kan spelen. Zondag was de deelname niet groot; vermoedelijk zaten nog vele renners op de weg. Volgende week, in Hilversum, zullen allen echter wel present zijn bij de eerste interclub cross-competitie ge zamenlijk met de „Adelaar" Hilversum en de Amsterdamse verenigingen „Uly«- sus" en de „Meteoor". Gerrit Ruttenberg nam weer meteen de leiding, maar vooral Arie Bakker en de gebrs. Leyenhorst bleven hem in de eerste drie k vier ronden goed volgen, maar ook zij moesten later terrein prijsgeven. Na dit viertal kwamen nog Johnn- Vonk, Ries van Breukelen en Jaap v. d. Broek. Jaap kreeg last met een onwil lig versnellingsapparaat en kreeg de fiets van zijn broer Dirk, maar hij had toen al te veel achterstand. Er werden 9 ronden van ruim 2000 me ter afgelegd, terwijl de adspiranten 5 ronden fietsten met vermijding van het hoge duin. Uitslagen: 1. Gerrit Ruttenberg, 1.02.55 uur. 2. Arie Bakker op bijna 1 ronde. 3. Joop v. Leijenhorst. 4. Johnny Vonk. 5. Ries van Breukelen. 6. Jaap v. d. Broek. Adspiranten: 1. Harm Hees, 5 ronden in 42 min. 2. Jan Hovius. Op 27 oktober 1966 overleed onze beste broeder, zwager, oom en grootvader, CORNELIS JOHANNES HOLEWIJN, op de leeftijd van 76 jaar. Namens de familie, C. M. KOK-HOLEWIJN Soest, Eigendomweg 38. De teraardebestelling vond plaats op de Her vormde begraafplaats te Soest. Op 29 oktober 1966 overleed onze beste broeder, zwager en oom, ADRIAAN DE VRIES, In de ouderdom van 89 jaar. Namens de familie, F. C. DE VRIES Soest, Parklaan 33. De teraardebestelling vond heden plaats op de Hervormde begraaf plaats te Soest. Gevraagd WERKSTER voor 2 a 3 ochtenden per week. Aanmelden 's avonds na 8 uur, mevr. Bern- heim, Bartolottilaan 23, of telefonisch 2154. Te koop aangeboden AMI 6 gr. luxe '64, met schuifdak, in onberispelijke staat, is pas gekeurd. 3100,Colenso 103, Soestdijk. Te koop aangeboden lange witte satijnen BRUIDS JAPON, maat 38 (handw.) met jasje, kroontje en tas (niet in Soest gedragen). 175,^. Colenso 103, Soestdijk. Te koop 2 jonge PINCHERTJES, groot ge bracht met Puppy Bonzo. Birkstraat 47, Soest-Zuid. Te koop aangeboden KOLENHAARD, merk In- venta, met mogelijkheid tot koken, inclusief 6 mud le soort antraciet, 125, Smitsweg 15 B. Gevraagd flink MEISJE voor de avonduren. Pl.m. 16 a 17 jaar. Br. onder no. 389 bur. S. Crt. Op 4 november a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders, JOH. KANTERS en E. KANTERS-DEKKER, de dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare KINDEREN EN KLEINKINDEREN. Soest, Kerkdwarsstraat 15. Receptie van 19.00 - 20.00 uur in het St. Jozef gebouw. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend bij vooruit betaling. Tot 10 woorden 1,75 Elk woord meer 10.1U Br onder nr 15 ct extra TE KOOP V.W. '64, l.pr.st. Tevens haard- blokken, schaaldelen en alle maten palen. Bos, Beckeringhstraat 11, telefoon 4701. 10 lesuren f 55, met de nieuwe V.W. 1300. Autorijschool VAN BÜUREN, Laanstraat 20, tel. 4685. Te koop Toerisimo KAM- PEERBAGAGEWA- GENTJE, ongebruikt. Nieuwprijs 500,voor 400,Nachtegaalweg 18, Soestdijk. Te koop BANKSTEL, bestaande uit 3-zitsbankje en 2 fauteuils, 175, Bonifaciusstraat 2, Soest. HELIOS inbouwkoelkast, ook geschikt voor aan- rechtkast. In prima staat. Jan Steenlaan 37, telefoon 4841. TEGELS In vele maten en kleuren. Lavasteen, grote voorraad. Tuintoko Van Drie, Amsterdamsew. 139, Amersfoort, tel. (03490)- 17031. VOOR AL UW KINDERWAGEN (half Engels) koop. Rubens laan 33 III, Soest. Gezocht voor direct MEISJE van 20-25 jaar, R.K., als hulp in de huis houding in Ned. gezin met 4 schoolgaande kinderen van 4-9 jaar te Kopen hagen, Denemarken. Werk ster aanwezig. Gezellige zit-slaapkamer. Inlichtingen en sollicita ties bij mevrouw Athmer- Batenburg, Nieuw Mariën- burg, Nieuwerhoek 10, Soestdijk, telefoon kamer 02955-4464, bij geen gehoor 02955-4255. Nette jongeman zoekt KOSTHUIS met huiselijk verkeer. Brieven Spar Supermarkt, Van Weede- straat 33 B. Te koop nestje raszuivere gitzwarte POEDELTJES. Seringstraat 41, Amers foort (vlak bij Noack). Gevraagd WERKSTER voor twee ochtenden per week. Mevr. Sesink, Vre dehofstraat 18, Soest. Te koop Edy WAS MACHINE met wringer. Beatrixlaan 41, tel. 2356. PRIJSOPGAVE gevraagd van 4 stoelen en 2 cra- pauds bekleden. Br. onder no. 387 bur. S. Crt. Wie wil er met ons ruilen? Wij bieden u een zeer gerieflijke 3-kamer FLAT met c.v. Wij vragen een eengezinswoning in Soest. De gehele flat is voorzien van vaste vloerbedekking. Dit bieden wij ter over name aan. Br. onder no. 388 bur. S. Crt. Ter overname gevraagd Linguaphone CURSUS Frans en Italiaans, 45 t. platei} en sjoelbak. Tel. 02955-5438. Voor ONDERHOUDSWERK, o.a. timmer- en metsel werk, reparaties en nieuw bouw. Telefoon 5073. M In ons Ziekenhuis is plaatsingsmogelijkheid voor een voor onze Röntgenafdeling. De werkzaamheden omvatten o.m. het het uittypen van Röntgenverslagen en het verwerken van admini stratieve gegevens. Gevraagd wordt vaardigheid in typen, een be hoorlijke kennis van de Nederlandse taal en administratief inzicht. Kandidaten met kennis van de medische terminologie verdiener de voorkeur. Uitsluitend schriftelijke sollicitatie aan de Geneesheer-Direct van het PROF. BRONKHORSTLAAN 10 BILTHOVEN f

Soester Courant | 1966 | | pagina 3