U.S.A. II III II III II mmn termonde zwarte macht en onmacht De jacht naar f 50.^00.000 van diktator Trujillo PIANO'S. Telefoonnummer ziekenauto 5980 WAfsutzelaaï S0ESTERBERG Krabbels van Knelis Burgerlijke stand in onze collectie BRILMONTUREN I a. D. F. VOIfiT Basketbalvereniging .,The Red Stars" Bevorderingen bij de Luchtmacht J. v. d. Bank winnaar B.A.O.-wisselbeker „De Meteoren Renteverhoging 5% Nutsspaarbank Bridgeclub O.N.I. S.E.C.-nieuws 1! I I I li I I I Pianohandel W. van Tol. Voetbal Geslaagd Openbare verkoping VOOR BETERE DAMES MODE Zaterdagmiddagvoetbal Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT Onweerstaanbaar scheen de beweging voor gelijke rechten, onder leiding van Martin Luther King en andere vooraanstaande negers, veld te winnen. Maar het ty schijnt te keren ten nadele van de strijders voor gelijkberechtiging. De aanleiding tot dit verschijnsel is te zoeken in de acties van degenen, die de legale weg te langzaam vonden en liever hun toevlucht zochten tot geweld. De voorstanders van de blanke supre matie kregen het gevoel, dat ze met de rug tegen de muur stonden. Niet alleen hadden ze de wereldopinie tegen zich, maar in Amerika zélf scheen het tij ten gunste van de negers te gaan keren. Het beeld van negers, ook vrouwen en kinderen, gebrutaliseerd door een over macht van gewapende blanken, soms zelfs politiemannen, was allesbehalve geschikt om medegevoel op te wekken voor de „blanke zaak". Steeds meer mensen raakten overtuigd van de juist heid van Kings standpunt, vervat in het bijbelwoord „Noch door kracht, noch door geweld, maar door Mijn geest zal het geschieden". Bijna iedereen geeft zijn sympathie aan de underdog en zolang de negers on der lagen, wonnen ze aan steun. ts er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier zielsovertuigd is van de gelijkheid tussen neger en blanke, is niet groot. Velen hebben het streven van King ge steund, hetzij omdat hun christelijk ge weten hun eigen, ingeboren vooroorde len begon te overheersen, hetzij omdat verdraagzaamheid in de mode was, het zij omdat ze zelf niet in die mate met het probleem werden geconfronteerd, dat ze er in het dagelijks leven last van hadden. Ze konden ruimdenkend zijn op een koopje. Deze halve broeders vallen af en de verklaarde tegenstanders der negers voelen zich gesterkt. Bij de aanstaande verkiezingen zal men in de „negerstaten" wel bemerken, dat de segregatie het punt is waarom alles draait, en ver klaarde negerhaters maken een beste kans op de baantjes. Eerst hebben de blanken alleen maar geslagen en kregen de negers de klappen. Toen hebben de negers geslagen en nu kunnen de blan ken zeggen: wij slaan terug! Opeens is het nummer beter te verkopen. Op twee fronten Ook de regering is teruggeschrokken door het zwarte geweld en er wordt momenteel niet veel meer dan lippen dienst bewezen aan het ideaal, dat ieder Amerikaans burger, ongeacht zijn ras, gelijke rechten heeft. Juist de gewelddadigheden van onver antwoordelijke, revolutionaire elementen onder de negers hebben de juistheid van de visie van Martin Luther King en de aanhangers van de geweldloosheid be wezen. Juist die gewelddadigheden hebben de zaak der negers veel meer kwaad dan goed gedaan. De oorzaak van die gewelddadigheden ligt in de houding van de blanke meer derheid, maar die vergeet dat liever. De negers vormen tenslotte slechts 12 van de bevolking der Verenigde Staten. Hun enige kans ligt hierin, dat de over grote meerderheid van de resterende 88 °/o gaat inzien, dat het zo niet langer kan. Geduldig, met geweldige zelfbeheersing, alleen mogelijk gemaakt door het vast geloof in de rechtvaardigheid van hun zaak, hebben King en de zijnen hun ac tie gevoerd. Tot ze op twee fronten had den te strijden. Tot niet alleen blanke, maar ook zwarte schreeuwers hen in terrumpeerden, uitscholden, bedreigden. En we moeten nu maar afwachten, hoe lang het nog zal duren voor het recht gaat zegevieren. Er waren echter ook negers, die van deze beleidslijn niets moesten hebben. Zij wilden hard tegen hard. Groepen zoals die van de Black Moslims scholden King en zijn medestanders voor „Uncle Tom", Oom Tom uit „De Negerhut", de dociele, geduldige neger, die alles ver draagt, probeert bij zijn blanke meesters in een goed blaadje te komen en dan nog vroom is ook. Zij moesten daarvan niets hebben. Er was maar een lont nodig, want kruit was volop voorhanden. Vooral in de ne- gerwijk van de grote steden, waar de bevolking onder vaak onbeschrijfelijke omstandigheden leeft. Toen de explosie kwam, gingen deze strijdbare negers, ondersteund door veel schorremorrie, verschrikkelijk te keer, brandend, vernielend, rovend, terrori serend. In diverse grote steden leek het op een burgeroorlog en kon het gezag niet dan met veel moeite de orde her stellen. En hoewel men er op kon wijzen, dat de klachten der negers gegrond waren, dat ze „geen deel van leven" en ook geen kans om hogerop te komen, hadden, het kwaad was geschied. De blanken was de schrik in de benen geslagen. De neger was" niet langer de „underdog", maar een zwarte, bloeddorstige panter, zoekend naar wat hij zou mogen ver slinden. De afval En dit alles is koren op de molen ge weest van de voorstanders van blanke suprematie. Nu zagen al die neger-vrienden dan eindelijk eens hoe de neger werkelijk was! Nu zouden ze begrijpen, waarom men in het zuiden alles op alles zette om de neger „op zijn plaats" te hou den! De dreigende taal van sommige negers, die verklaarden, dat ze tegenover de „white power" de „black power" wilden stellen, tegenover de blanke de zwarte macht, riep herinneringen op aan de tonelen in de Kongo. Het aantal Amerikanen, dat werkelijk De weduwe, zoon. dochter en schoon- j zoon van de president der Domini caanse republiek. Rafaël Leonidas I Trujillo-Molina. die op 30 mei 1961 jwerd vermoord, worden sinds enige 'tijd gezocht daar zij worden verdacht j van valsheid in geschrifte, diefstal, oplichting, heling en verduistering jvan ruim 50 miljoen dollars ten na- 1 dele van de erfgenamen van de ver moorde dictator. De rechter-commissaris bij de recht bank te Genève heeft per telexbericht de opsporing van deze familieleden van Trujillo verzocht. De „Miami Beach First National Bank" staat achter de benadeelde erfgenamen. Zij laat op haar beurt de juridische be- langen van de erfgenamen behartigen door het internatinaal bekend staan de advocatenkantoor van Dr. Richard Nixon. de voormalige vice-president van de Verenigde Staten, te New York. Dit kantoor kwam door het in schakelen van detectives niet alleen op de hoogte van de verblijfplaats van de verdachte familieleden (Span je) doch ook van de Zwitserse bank instellingen, waar het grootste ge deelte van het enorme vermogen is ondergebracht. Vandaar dat de aan klacht werd ingediend bij de rechter commissaris in strafzaken bij de rechtbank in Genève. die zich al eer der met deze opzienbarende strafzaak had beziggehouden, doch deze toen moest seponeren wegens gebrek aan wettige en overtuigende bewijzen. Trujillo- en Miami-clan Ingewijden spreken over twee clans Voor de tweede achtereenvolgende maal is het beide teams van „Red Stars" ge lukt hun tweede competitiewedstrijd te winnen. Beide teams speelden afgelopen zater dag in Utrecht en wonnen op vrij ge makkelijke wijze. Eerst speelden de junioren van Red Stars A tegen S.V.S. B uit Bunschoten. Het was al gauw duidelijk, dat de Soester junioren deze wedstrijd zouden gaan winnen. In de eerste helft hepen de junioren uit tot 19-4. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld met een voortdurend overwicht van Red Stars. Er werden door S.V.B.-B nog slechts 6 punten gemaakt, waar tegenover Red Stars A er nog 21 kon stellen. De eindstand werd dan ook 40- 10 voor Red Stars A. Jammer was in deze wedstrijd, dat de junioren van Red Stars zoveel straf- worpen misten. Van de 18 strafworpen werden er slechts 4 gemaakt. Doelpunten werden gemaakt door John Woerdeman (17), Allan Harris (16), Bert Jansen Schippers (2). Nico van de Berg (3), William Chang (2). Wat later speelde het herenteam van Red Stars tegen U.V.V.-4 uit Utrecht. Ook hier was al gauw dunidelijk wie de 2 winstpunten mee naar huis zou den nemen. Er werd een ruststand be reikt van 33-11 voor Red Stars. Toen meenden de heren de wedstrijd wel ge wonnen te hebben en deden het wat rustiger aan. U.V.V. kon daarom wat terugkomen en dit gaf voor hen de einduitslag een iets dragelijker gezicht, nl. 49-29. Doelpunten werden gemaakt door Bert Majoor (19). Hans Bosboom (10), Rinus Valk (10), R. Blok (4), John Bleijenberg (4) en Rob Balvers (2). EERVOLLE UITNODIGING Zaterdag jl. kreeg onze plaatsgenoot en lid van Red Stars het juniorenlid Al lan Harris de uitnodiging om binnen kort deel te gaan nemen aan de cen trale training voor junioren van de Ne derlandse Basketbal Bond in het district Utrecht. Dit kunnen we beschouwen als een eerste bekroning op het werk dat ver richt wordt door het bestuur van deze nog jonge vereniging. Hopenlijk zal dit veel jongens stimule ren en ook hun belangstelling opwek ken voor deze in onze plaats steeds meer geliefde sport. Bij de Koninklijke Luchtmacht, in het Jessurunkamp te Soestduinen, werden bevorderd tot adjudant de heren W. de Haan, H. de Man, E. Christoffel, J. Ganseij en H. Ploeger en tot sergeant- majoor de heren A. Beckers, H. de Peuter, A. Ros, H. Adriaans en P. Vis ser. De heer J. v. d. Bank uit Soest heeft vrijdagavond de herfstrit van de Brom fietsclub Amersfoort en Ometreken (B.A.O.) gewonnen. De rit werd gere den onder minder gunstige weersom standigheden, die er mede voor verant woordelijk waren, dat geroutineerde puzzelaars een flink aantal strafpunten opliepen. De heer v. d. Bank was met zeven strafpunten de best geplaatste deelne mer. Hij won daardoor niet alleen de B.A.O.-wisselbeker, die in het bezit was van de heer H. Schopping uit Hilver sum, hij werd bovendien winnaar van de extra-prijs, een elektrisch scheerap- paraat met tondeuse, omdat de Soester zowel bij de verjaringsrit als bij deze rit de bestgeplaatste deelnemer was. De heer Schopping eindigde op de derde plaats. De heer G. v. d. Bos was de uitzetter van het parkoers, dat een lengte had van 22 kilometer. Start en finish waren bij hotel d'Oranjeboom, waar na afloop van de rit voorzitter W. J. C. H. ter Wolbeek de prijzen uitreikte. In Achterveld eindigde de heer v. d. Bank zaterdag tijdens de door de auto- motor- en bromfietsclub Achterveld ge organiseerde oriënteringsrit op de vier de plaats met 40 strafpunten. De heer H. Stil uit Soest eindigde op de vijfde plaats. In De Roskam te Achterveld reikte voorzitter G. van Marwijk de prijzen uit. 99 METEOREN I-MIDLANDIA I 5-8 Deze wedstrijd was bepalend wie van de twee clubs de ranglijst voorlopig zou aanvoeren, daar beide twaalftallen nog ongeslagen waren. Jammer voor Meteoren moest zij dit maal in Midlandia haar meerdere er kennen, hoewel het wel heeft gespan nen. In de eerste helft was Midlandia opper machtig en had daarom bij rust een 4-1 voorsprong. Meteoren liet zich niet ont moedigen en wist zowaar tot 4-4 in te lopen. Midlandia nam echter weer de leiding (4-5), maar Meteoren kwam weer te rug (5-5). Midlandia bleek over de langste adem te beschikken en won uiteindelijk met 5-8 zodat Meteoren met ere verloor. METEOREN II-JUKO I Meteoren II heeft tegen Juko I haar ongeslagen record gehandhaafd door met 5-1 te zegevieren. die elkaar thans in rechten bestrij den, namelijk de Trujillo- en de Mia mi-clan. Het gaat hier om de „ge zochte" familieleden, te weten de we duwe van wijlen de dictator Trujillo. madame Maria Trujillo-Martinéz. de oudste zoon Rafaël. bijgenaamd Ram- fis, de dochter Angelita en de echtge noot van de laatste: Luis José Leon Estebez, die volgens het ingestelde on derzoek in Spanje verblijven. De erfgenamen, waar het hier om gaat. zijn de vijf natuurlijke, maar onechte kinderen, vier dochters en een zoon van wijlen de dictator die volgens de resultaten van het onder- zoed zekere rechten kunnen doen gel den op het vermogen van Trujillo. Voor zover kon worden nagegaan werd in december 1961 een bedrag van rond 50 miljoen dollar door mid del van allerlei manipulaties aan de „Schweizerische Kreditanstalt" en de ..Sweizerischen Bankverein" overge maakt. waarvan 11 miljoen dollar op naam kwam te staan van de weduwe, 5 miljoen op die van de dochter An gelita. 17 miljoen ten behoeve van de zoon Rafaël (Ramfis) en nog eens 17 miljoen ten name van een jongere zoon, Rhamades (20 jaar), die in Pa rijs woont en daar aan de Sorbonne studeert. Hij stelde echter op eerste vordering van het advocatenkantoor Nixon een deel van het aan hem toegevallen vermogen ter beschikking van de erfgenamen, zodat het bevel toe aanhouding dat tegen hem was uitgevaardigd, werd ingetrokken. Trujillo's liefdesleven. Tijdens de onderzoekingen van het advocatenkantoor Nixon kwam aan het licht, dat op het eerste huwelijk van Trujillo. dat later werd ontbon den, een ganse rij van echtelijke en buitenechtelijke verhoudingen volgde. Als oudste dochter kwam echter Flor de Oro naar voren, die later in het huwelijk trad met een Newyorkse kleermaker, Ferreas. Het tweede huwelijk ging Trujillo aan met een zekere madame Ricardo, een dochter van een zeer aanzienlijke dominicaanse familie en ook uit dit tweede huwelijk werd in Rouaan een dochter geboren: Odette. De dictator had echter blijkbaar de smaak te pakken gekregen, want hij had toen al weer een andere ega, Maria Marti- néz, op het oog die voordat hij van zijn tweede vrouw gescheiden was in verwachting bleek te zijn van Rafaël (Ramfis). Het vierde onwettige kind was een meisje die de namen Elsa Julia kreeg toebedeeld. Zij voert thans de naam van haar moeder Julia Bermudez. die eveneens een verhouding had met de dictator, terwijl het vijfde onwettige kind stamt uit de verhouding van Trujillo met een zekere madame May- nard en de naam Bernadette draagt, gevolgd door de naam van haar moe der. In de loop van de tijd bewoog het liefdesleven van Trujillo zich tussen zijn wettige echtgenote Maria Marti- néz en zijn hartsvriendin madame Li- na Lovation, die hem nog twee kin deren schonk, Rafaël en Jolanda. Bei den dragen eveneens de familienaam van de moeder. Nog groter kapitaal? Met het aanhoudingsbevel, dat is uit gevaardigd door de Zwitserse rechter commissaris, wordt thans een begin gemaakt met het uit de doeken doen van een der treurigste episodes uit het bestaan van de Dominicaanse re publiek. Behalve de reeds bestaande gegevens over de gepleegde misdaden van de „Trujillo clan", zijn er bovendien aanwijzingen, volgens de zegslieden van het advocatenkantoor Nixon, die werden bevestigd door die van de „Miami Beach First National Bank", dat het hier niet gaat om een kapitaal van 50 miljoen dollar, maar dat het werkelijke, in Zwitserland aanwezige geld 180 miljoen bedraagt. Naast de rechter-commissaris ln straf zaken bij de rechtbank in Genève, zijn zeer in het bijzonder de rechters. Piecard, Piquet en Ungero met de behandeling van de strafzaak van de Trujillo miljoenen belast. De vraag blijft wie de jacht naar de miljoenen van dictator Trujillo zal gaan winnen. 31 0/ op gewone epaorreke- 2 o n'ngen met een dage lijks opvraagbaar tegoed. 41 Of op termijnrekeningen "2 0 met 3 maanden opzeg ging. Eerste Inleg f 500,- verder In ronde bedra gen van i 100,-.)* als voren, maar met een opzegtermijn van 6 maanden)* 5 2 o een °Pze9termiln van 12 maanden.)* Opzegtermijn vervalt bij aankoop van huis, vla onze bemiddeling gekochte ellekten en aflossing van hypotheek Uitslag competitiewedstrijd. 2e klasse: B.G.O.B. 2-O.N.I. 1 0-6. B.G.O.B. 4-O.N.I. 2 4-2. De Kei 2-O.N.I. 3 4-2. 3e klasse: O.N.I. 4-I.F.F. 2 5-1. O.N.I. 8-Gr. Wit 11 1-5. S.E.C. 2 WAS VRIJ PATRIA 2-S.E.C. 3 3-5 Prachtige zege van S.E.C. 3 in de re serve eerste klasse. Vooral doelman Bakker was deze wedstrijd in topvorm en stopte vooral na rust de meest on mogelijke schoten. S.E.C. 3 domineerde voor rust en nam een 2-0 voorsprong, waarop Patria de achterstand tot 2-1 terugbracht. Er werd enorm hard gewerkt en na rust zorgde Dorrestein voor een 3-1 voorsprong terwijl hierna door v. d. Brakel de stand werd opgevoerd tot 4-1 in het voordeel van S.E.C. 3. Patria 2 was echter nog lang niet ge slagen en toen met een goed schot Pa tria succes had en de achterstand werd teruggebracht tot 4-2, was de zeer goed spelende spil Abbel zo ongelukkig de bal langs zijn eigen doelman te plaat sen. De strijd om de gelijkmaker was fel maar correct. De S.E.C. defensie hield moedig stand en toen tenslotte v. d. Broek bij een uitval 5-3 scoorde was het gedaan met het verzet van het Zeister team. Een zeer nuttige zege voor S.E.C. 3. Zondag a.s. is het derde S.E.C. elftal vrij. S.E.C. 5-A.P.W.C. 5 5-1 A.P.W.C. begon goed en het was doel man Lub die enkele malen handelend moest optreden. S.E.C was na het eerste Amersfoortse offensief veel sterker en speelde ook sneller. Lang hield A.P.W.C. stand, maar ten slotte was het linksbuiten Veldhuizen die succes had. Ten Hove( deze middag hattrick) zorgde, nadat Dasselaar be heerst 2-0 had gescoord, voor rust voor een derde S.E.C.-doelpunt. Na rust beheerste S.E.C. de strijd, maar het was A.P.W.C. dat kon tegenscoren toen scheidsrechter Borst een strafschop aan A.P.W.C. toekende. Een wat dubi euze beslissing, aangezien men zij S.E.C. niet wist wat er gebeurd was. Het deerde S.E.C. niet, want na het missen van goede kansen door de S.E.C.-aanvallers was het tenslotte Ten Hove, die met goede schoten de stand op 4-1 resp. 5-1 bracht. KLEINE Nieuwe en bespeelde 750,— tot 2800,—. Vanaf pl.m. 24.p. mnd. Nieuweweg 103 Telefoon 2968. S.E.C. 5 (het veteranenteam) bleef onge slagen en heeft de leiding genomen in haar afdeling. Zondag a.s. staat in Amersfoort voor S.E.C. 5 de moeilijke wedstrijd tegen K.V.V.A. op het programma. Ten Hove is door dienst verhinderd, zodat S.E.C. 5 wat verzwakt aan de start zal ver schijnen. V.V.Z.A. 4-S.E.C. 6 2-0 S.E.C. 6 haalde het niet in Amersfoort tegen V.V.Z.A. 4. Er werd desondanks goed gespeeld door Scheurwater en consorten. Keeper Van Beek werd gepasseerd door een hard schot, maar de scheidsrechter had het niet gezien dat de Amersfoort se schutter eerst hands had gemaakt. S.E.C. bleef echter enthousiast partij geven. Te Zwalve was in goede vorm, terwijl ex-korfballer Nieuwenhuis er langza merhand inkomt. Zondag a.s. gaat S.E.C. 6 om 12 uur, uitspelen tegen Odi '58 3. Deze wed strijd kan twee winstpunten opleveren voor S.E.C. 6. 5-0 OVERWINNING VAN SOESTERBERG Op haar eigen veld bracht „Soesterberg" V.S.K. een verpletterende 5-0 nederlaag toe. Aanvankelijk hielden beide partijen el kaar in evenwicht, maar na een half uur kwam er 'n beslissing in het voor deel van Soesterberg, toen linksbinnen W. Huisman de bal naar het doel schoot, die door de keeper nog op het nippertje uit het doel werd getrapt om daarna door rechtsbinnen Geers van V.S.K. in eigen doel terecht te komen. 1-0. Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft kwam Soesterberg op volle toeren. Reeds na 5 minuten hielp W. Huisman Soesterberg aan het tweede doelpunt (2-0), om deze stand, door het benutten van goede voorzet ten, nog tweemaal te verhogen tot 4-0 in de twinhigste minuut. Na deze verrichting van de hattrick werd de grote voorsprong nog verhoogd door rechtsbuiten Esmeyer. 5-0. Met deze prachtige overwinning voor Soes terberg kwam ook het einde. De heer A. R. Polderman te Soester berg slaagde aan de Technische Hoge school in Delft voor het examen wis kundig ingenieur. Notaris mr. J. C. B. Goemans te Zeist heeft donderdagavond in Soesterberg twee percelen bij inzet in het openbaar verkocht. Het woonhuis Veldmaarschalk Montgomeryweg 31 te Soesterberg heeft een inzet van 19.000,gehaald. Voor het perceel open grond tussen de panden Veldmaarschalk Montgomery weg 59 en 61 werd 150,geboden. De openbare verkoop bij afslag wordt 2 november in café 't Centrum te Soes terberg gehouden. naar Burgemeester Grothestraat 36 Telefoon 3332 WINTERJAPONNEN PAKJES en BONNETERIE. MANTELKOSTUUMS. Hoefijzer zegel winkelier. SOESTERBERG VERLIEST MET 0-2 In de thuiswedstrijd tegen Beverwijkse Boys heeft Soesterberg een 0-2 neder laag geleden. Het ontbrak Soesterberg niet aan activiteit, daar het sterk in de aanval was, die echter telkens weer staan werd door een hechte verdedi ging. Het waren de gasten, die na tien minuten de leiding namen, 0-1. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft hadden de aanvallen van Soesterberg weer geen succes. De Boys daarentegen maakten drie mi nuten voor het einde hun tweede doel punt. 0-2. Deze stand bleef ongewijzigd. ZATERDAG VOETBAL L.E.V.U.-S.E.C. 1-2 De uitwedstrijd tegen Levu heeft S.E.C. in winst kunnen omzetten, ondanks dat de thuisclub een prima partij voetbal vertoonde. Direct na het beginsignaal was het Levu dat het intiatief nam. De gevaarlijke man bij Levu was de midvoor Vonk, die maar ternauwernood te schaduwen was. Ook de S.E.C.-ploeg zat niet stil en keeper van Loo moest al spoedig handelend optreden. De aan vallen gingen snel over en weer. Daar bij bleek, dat Levu over meer gevaar lijke schutters beschikte dan S.E.C. Gelukkig was Kramer in een zeer goede conditie, zodat de eerste helft met een 0-0 stand werd afgesloten. De tweede helft was nog maar 3 minuten oud toen Hop als een raket door de achterhoede schoot en keihard via de handen van de keeper het eerste doelpunt voor S.E.C. liet aantekenen. 0-1. Levu bracht de partijen echter spoedig op gelijke voet. S.E.C. ging echter weer in de aanval en nu was het Roels (die later het veld moest verlaten door een blessure), die een van zijn bekende af standsschoten los liet welke door Kee per Van Loo werd weggewerkt, maar back Van Leeuwen werkte de bal ver der met zijn hand weg. Penalty besliste de scheidsrechter en het vonnis werd voltrokken door Sengers. 1-2. Het eind signaal kwam met deze stand. S.E.C. 3-HEES 4 3-3 Het tweede elftal van S.E.C. heeft een betere wedstrijd gespeeld dan vorige week. Al direct na de aftrap was er een gevaarlijke S.E.C.-aanval, die werd voorbereid door de nieuwe aarwinst Cairo, doch die liep op niets uit. In de 7e minuut was het Renooij, die voor S.E.C. de score opende. 1-0. Ook Hees had er deze middag goed zin in en al gauw wisten zij de stand gelijk te maken. 1-1. Na een half uur spelen was het weer Renooij die S.E.C. aan de voorsprong hielp. 2-1. Ook dat duurde niet lang, want Hees wist wederom ge lijk te maken. Zo bleef de stand tot een 15 minuten voor tijd. Nu was het Van de Loon, die doorbrak op een voorzet van Radema ker en beheerst inschoot (3-2), doch Hees wist 5 min. voort tijd weer gelijk te maken. Hierdoor werden de punten verdeeld. Een leuke wedstrijd met aar dige monumenten van beide ploegen. COBU BOYS 4-S.E.C. 3 4-4 Ook het derde elftal van S.E.C. heeft de punten gedeeld. In een vrijwel gelijk opgaande wedstrijd, die sportief is ver lopen, wisten beide elftallen 4 x te sco- SAjje 't ming vraogt mok zei ge, dak zuk- ke meraokelse ver- haole eheurd had over ut tiende elluf- tal van B.D.C. dak zongdag mee eweest bin om te kieke hoe of die manne speule. Ik heb ming ver dekt op esteld tus sen de haoge toe schouwers en ik mot eerluk zeige: ik heb enote. Al lukten niet alle zig-zag schienbeweginge, 't was een barre wed- stried. 't Was d'r wel moeiluk speule mok zei- ge. Veural midveur Grols hatter last van. D'r was denk ik 'n poezetehuus in de buurt, waant steeds weer kwam d'r een kaoter veur iemaand z'n bene lope. In 't begin ging ut nie zo vlot. Dat kwam ok al omdatter teuge de mid veur een bal werd an eschote. Toch kon je nie marreke, dattie an eschote was. Op sommige plaotse was ut veld bar glad. Een supporter van de teuge- partie zee ming, datter juust de dag te- veure een mesjine op ut veld was eweest om de doelpaole te smere. Dat ding was lek en daordeur laoge d'r veural in de doele plasse olie. Daor viele de kiepers steeds in, die waore zo ezeid steeds in de olie. Ik heb bar elaache om één speuler, die nam de bal steeds weer op z'n kop. Die sprong iedere keer een gat in de lucht, die wou denk ik steeds bove z'n theewaoter uutkommed Dan was d'r ok nog een speuler, die had ut bar koud. Hie had van huus een das mee enome, en ongder de wed- stried had hie um om. En hie had eliek, waant ut waster goed koud. Dat kon je ok wel marreke an de aandere speu- lers, die hadde haost allemaol een blauwe neus. Goed, d'r waster dus één, die um om had, die das dan. De aandere hadde die nie nodug, maor die hadde d'r wel spiet van nao afloop. En die ene speuler zal noeng elestiek in z'n broek laote zette, waant die liep maor steeds te hijse. B.D.C. 10 het dik ewonne, zellufs toen middeveur Grols d'ruut ging, liep ut esmeerd. Meschien nog wel beter, 't Is 4-0 eworde en da's veur ut tiende nie zo'n hoge uutslag, maor zullie hebbe ut kalium an edaon. Een meraokels doelpunt heb ik ezien, ut vierde. Dat was uut een vrieje trap. De bal zat en dat waore d'r trouwes nog meer. De scheidsrechter ok, waant hie floot geliek af. Vier-nul. een me raokels mooie staand. En soms scheel de ut maor een meter of vieftien, twin- tug, of d'r hadde nog veul meer doel- punte in egaon. En da's gin wongder, waant ajje die manne ziet voetballe, stao je wel mit ope mongd te kieke. Zukke praachti- ge staoltjes voetbal ajje ziet, soms snap je niet dattut bestaot. De speulers snappe d'r zelluf trouwes ok wel us niks van. Maor geweldig voetballe blieft ut en ik gao vast en zeker nog us kieke. Al gao ik in 't ver- vollug nao afloop wel meteen naor huus. GEBOREN: Brigitte, dochter van H. Lotze en E. de Vries, Jan Steenlaan 43. Annelies Margot, dochter van N. M. Hart en B. Voigt-Hansen, Anna Paulownalaan 38. Francisca Alexan- dra Astrid. dochter van W. Post en H. N. Maris, Dr. s' Jacobstraat 18. Jo- hanna Maria, dochter van G. van Buu- ren en A. M. J. Dissel, Jac. v. Looyl. 6. Bob, zoon van B. Servellen en G. M. van Leeuwen, Parklaan 9. ONDERTROUWD: Kier Stellingsma, Willemstraat 48, Hengelo en Marie Al- brecht, Birkstraat 138. Emerito For- tunato Janzen, Nieuwstraat 2A en Ja- coba Antonia Christina Maria van den Hoogen, Stadhouderslaan 144. GEHUWD: Rolf Kneefel. Kortenaer- straat 2b, Amersfoort en Maria Martha Alida van Dorresteijn, Groen van Prinstererstraat 26. Johannes Gijs- bertus van der Kleij, Koninginnelaan 31 en Christel Clara Cornelia van Bee- kum, Schaepmanstraat 33. Cornelis Albertus Kok, Klaarwaterweg 55 en Gerritje Johanna Westerveld, Klaarwa terweg 96. Nicolaas Antonius de Bruin, Nieuweweg 39 en Cornelia Ma ria Gerarda Boomhouwer, Stadhouders- laan 164. Wilhelmus Henricus van Doorn, Betezlaan 95 en Johanna Pau- lina Geertruida Haasjes. Kerkpad Z.Z. 65. Wilhelmus Hermanus Lentjes, Strijpestraat 114, Eindhoven en Maria Paula Veldhuijzen. Stadhouderslaan 17b. Bernardus Jacobus Tolboom, Van Maarenstraat 6 en Geertje van de Bunt, Laanstraat 75. Benjamin Duijst, Beu kenlaan 1 en Johanna Hermina van der Stam, Korte Brinkweg 41. Richardus .Antonius van Logtenstein, Lange Brinkweg 43A en Maria Martha Val- kenet, Kerkstraat 28. OVERLEDEN: Cornelia Martje Wijn, 68 jaar gehuwd met G. M. van der Waar den, Amersfoortsestraat 118, Soester berg. Elisabeth Anthonia Jansen, 64 jaar, gehuwd met E. J. Koudijs, Van Lenneplaan 66. Pieter den Boef, 74 jaar, weduwnaar van M. Verschoor, Oranjelaan 18. Johanna van Putten, 71 jaar, weduwe van B. van den Brink, Laanstraat 78. Simonetta van Veg- ten, 55 jaar, gehuwd met T. van Til, Birkstraat 3. Gerrit Johan Groote waal, 83 jaar, gehuwd met J. F. Nol- ting, Luit. Koppenlaan la, Soesterberg. Margaretha Martina Bernardina Hendrica Visser. 80 jaar, gehuwd met A. Houtkoop, Nieuweweg 34b. Mar garetha Cornelia den Boer. 73 jaar, Hei deweg 52. Péter Pal Kiss, 31 jaar, gehuwd met A. M. A. Schagen. Anto- nie van Leeuwenhoeklaan 123, Soester berg. Cornelis Johannes Holewijn, 76 jaar. Eigendomweg 38. Dlr H W Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk TelefooD 2731 Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer)

Soester Courant | 1966 | | pagina 5