ft de Scepter DfllflP°bevrijd^ Eikehout met woilen medaiilonstof zie 't zelf op de meubeltoonzalen van u s SPEEK |||S S0ESTERBERG Autorijschool VAN BUUREN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest Terreinmoeilijkheden S.E.C. Cees Verkerk en Ard Schenk in Amersfoort NP S.E.C.-nieuws B.D.C. Nieuws „The Red Stars" A U S T 1 N 'T N-v- I N B.D.C. handbal Mixed Hockey Club Soest V.V.Z.-nieuws Hees-Nieuws „De Meteoren" Zeepost miw*] Een gezamenlijke openbare bibliotheek in Soest Medische dienst K.V.O.-nieuws Vier overwinningen voor Soesterberg-jeugd Klaprooscollecte Centrum voor woonvoorlichting Brillantstaaf jes 250 gram I5OÖ Toffee-Melange 69 ct. Utrechtse Sprits 69 ei De sportstichting deelt ons het volgen de mede: De regelmatig in de pers verschijnende klachten van het bestuur van de v.v. S.E.C. over het tekort aan sportvelden voor haar elftallen, zijn ondervver van bespreking geweest in de vergadering van het stichtingsbestuur van 26 okto ber 1966. Het stichtingsbestuur wil voor een goed begrip van zaken thans gaar ne opmerken, dat men er het S.E.C.- bestuur, vroegtijdig en bij herhaling, op heeft gewezen dat: 1. het tot zich trekken van het zater dagmiddag-voetbal, althans voor de stichting, gezien het aanwezige tekort aan velden, geen consequenties zou kunnen hebben met betrekking tot het beschikbaar stellen van velden; 2. een verenigingsbestuur de ledenaan- was dient aan te passen aan de be schikbare accommodatie; 3. het al dan niet voldoende kunnen laten spelen van haar leden dan ook in Vandaag en morgen zullen Cees Ver- Kerk en Ard Schenk in Amersfoort te gast zijn bij het Sportcentrum Wim Jaquet in de Langestraat. eerste instantie een verantwoordelijk heid van het verenigingsbestuur is, die nauw samenhangt met het door haar te voeren beleid ten aanzien van het toelaten van nieuwe leden; 4. de gevreesde overbelasting van de velden afhankelijk is van het aantal elftallen dat een vereniging meent in het veld te moeten brengen. Gaat de vereniging daarbij te ver, dan ligt de te zware belasting van de velden uit sluitend aan het te grote aantal gefor meerde elftallen. De oorzaak moet dan gezocht worden bij de vereniging, die een en ander niet aanpast aan de be schikbare accommodatie. H.V.C. 2-S.E.C. I Zondag, om 11 uur zal S.E.C. I een oefenwedstrijd spelen in Amersfoort. Na de fikse nederlaag die S.E.C., zolang ze in de derde klasse speelt, niet eer der heeft gekend, zijn enkele wijzigin gen aangebracht om het geheel een wat beter verband te geven. Uiteraard is deze opstelling niet als de finitief te beschouwen, maar om enke le spelers weer eens een kans te ge ven. Daan Hanasbei zal voor het eerst na zijn enkelbreuk weer meespelen evenals Piet van Remmerden die als vervanger optreedt voor de zondag af wezige Ab Hoover. De jeugdige Ries Dorrestein zal mee spelen op de plaats van Sjaak Krijt, die nu op de halfplaats staat. Uit deze opstelling zijn gelaten Henk Duijst en Leo van Berkel. Opstelling. Doel Van Hattum; achter De Rooy, Dorrestein, Ruttenberg, Van Rem merden; midden Krijt en P. van Boey en; voor Dettmer, Surstedt, Hanasbei en Van Veen. Res. Aalberts en Kees Dorrestein. De stand is thans: Holland 8-13 Zeist 8-8 D.E.V. 8-12 C.D.N. 8-7 Donar 8-10 Victoria 8-7 H.M.S. 8-10 S.E.C. 8-6 Ultrajectum 8- 8 Fortitudo 8-4 Vriendensch. 8- 8 Saestum 8-3 Onze twee toprijders, die momenteel in het nieuws zijn gekomen door het lan ceren van een financiële actie voor onze schaats-troeven, zullen de heer Jaquet deze twee dagen in zijn winkel assisteren. Hoewel het, in verband met hun training, niet zeker was dat Cees en Ard naar Amersfoort zouden ko men, waren zij daartoe wel direct be reid, toen zij hoorden dat het voor Wim Jaquet in Amersfoort was, een man die hart en ziel aan de schaatssport heeft verpand. Onze twee toprijders zullen beslist ook dit jaar weer hoge ogen gooien, vooral wanneer hun financiële achtergrond, waar nu met man en macht aan wordt gewerkt in kannen en kruiken zal zijn. Deze Stichting, waarvan iedereen, schaatser of niet. lid kan worden, vraagt een jaarlijkse donatie van 27,50, voor een periode van vijf jaar. daar voor ontvangt u dan het officiële or gaan van de K.N.S.B. en uiteraard voorrang bij de kaartverkoop voor grote schaatsevenementen in binnen- en bui tenland. de mooiste meubelen uit 85 fabriekscollecties Uit de collectie Oudhollands waar onder ook kuifkasten, secretaires, laden kasten en dekenkisten b.v. dit bankstel, hoog model, vast gestoffeerd Geuzenweg45a Hilversum achter het station ingang Goois Zakencentrum Tel.('029501)1 67 41 O.D.I. '58 3-S.E.C. 6 Het zesde elftal behoort op het ogen blik tot de clubs die zich in de midden moot bevinden. O.D.I. '58 heeft tot nu toe slechts één wedstrijd gewonnen, zodat er voor S.E.C. 6 winst in zit. K.V.V.A. 6-S.E.C. 5 S.E.C. 5 heeft momenteel de leiding zonder een enkel verliespunt. Afgelopen zondag werd er weer danig afgerekend met A.P.W.C. 5. Voor zondag rekenen we weer op een goed resultaat voor de mannen van aanvoerder Joop Belt. Opstelling: ^ub, Van Klooster, Belt, Kareisen, Voskuilen. Westerveld, Mei- dam, Dasselaar,- P. Meidam. Abbel, Veldhuizen: Res.J. Wildenburg. De opstelling van S.E.C. 6 is: Van Beek, Tolboom. Meeder, Cornelissen, Lage- maat. Scheurwater, Nieuwenhuis, Zwal- ve, Van de Brink, Kanters, Lagemaat. Res. Duijst. Door de jeugd worden zaterdag de na volgende wedstrijden gespeeld: Pupillen: 1 uur: K.V.V.A. 1-S.E.C. 1, 1 uur Hoogland 1-S.E.C. 2. 1 uur S.E.C. 3-Roda '46 2. 1 uur S.E.C. 4- Quick 3. 13.45 uur: S.E.C. 5-Quick 4. Junioren A. 3 uur S.E.C. A-S.D.O. A. Junioren B: 3.30 uur: C.J.V.V. B-S.E C B. Junioren C. 3.30 uur B.D.C. D-S.E.C. C. Aspiranten. 2 uur S.E.C. a-H.V.C. b 3.30 uur: Roda '46 b-S.E.C. b. S.E.C.-VERLOTING Maandagavond is de zesde trekking van de S.E.C.-loterij gehouden met als priis 100,—. De gelukkige werd H. v. Kooy, Veen- zoom 7, alhier, die het nummer 1715 in zijn bezit had. B.D.C. 1 IS VRIJ Het eerste B.D.C.-team is zondag vrij, zodat de spelers de gelegenheid krijgen j naar de interlandwedstrijd te gaan kij ken. A.P.W.C. 2-B.D.C. 2 Voor B.D.C. 2 staat er een inhaalwed strijd op het programma. De blauw-witten gaan op bezoek bij het sterke A.P.W.C. 2. Dit zal een zijzonder moeilijke wed strijd worden voor de Soesters, daar A.P.W.C. lijstaanvoerder is. Weten de blauw-witten een winstpunt uit Amersfoort mee te nemen naar Soest, dan mag dat een prachtig resul taat genoemd worden. Opstelling B.D.C. 2: Doel A. Smink; achter P. Hilhorst en T. v. d. Mast; midden W. v. d. Hengel, J. Brouwer. A. Brouwer, F. Cameron, F. Bunnik, N. Gros, A. v. d. Breemer en C. Dorrestein. A.S.V. 3-B.D.C. 4 B.D.C. 4 gaat in Ankeveen op bezoek bij A.S.V. 3. De B.D.C.-ers zijn tot nu toe nog onge slagen en de blauw-witten zullen onge twijfeld proberen om dit te blijven. B.D.C. 4 vertrekt met de volgende op stelling naar Ankeveen: Doel W. Schim mel; achter B. Schimmel en P. Hooft; midden C. Wolfsen, A. Brouwer en H. Hilhorst; voor J. v. d. Meulen, H. Kro- der, M. v. Dijk, J. v. Isselt en M. Le- narduzzi. ACTIF 5-B.D.C. 5 B.D.C. 5. dat ook lijstaanvoerder is, gaat op bezoek bij Actif 5 in Hilver sum. Dit zal voor de jonge B.D.C.-ploeg weer een zware krachtmeting worden. Opstelling. Doel F. v. d. Kant; achter J. v. d. Kant en H. Hagen; midden A. Hilhorst, E. Bodewes en R. Balvers; voor G. Beijer, T. Jansen, W. Visser, H. v. Dijk en T. Smink. D.O.S.V. 4-B.D.C. 6 Ook voor B.D.C. 6 een uitwedstrijd. De B.D.C.-ers zullen D.O.S.V. 4 moeten bestrijden. Opstelling. Doel R. v. Deyssel; achter 8-13 Kulan 8- 7 8-11 Rood-Wit 9- 7 8-10 T.O.V. 8- 6 8-10 Candia '66 8- 5 8- 9 N.S.V.S. 8- 3 7- 7 B. v. d. Wardt en F. v. d. Breemer; midden J. Smeink, H. Rebel en A. v. d. Breemer; voor H. Bon, A. v. d. Heiden, A. Beyer, G. Dorrestein en R. Henze. B.D.C. 7-ACTIF 6 Het ook nog ongeslagen B.D.C. 7 krijgt Actif 6 op bezoek. Wanneer de blauw- witten weer goed op dreef zijn ver wachten we dat zij de punten in eigen huis zullen houden. Opstelling. Doel A. Roest; achter P. Surstedt en A. v. d. Breemer; midden K. Hilhorst, F. Duwel en W. Hogeveen; voor C. Beyer, A. Wagner, G. Hilhorst, T. Westerveld en J. Hilhorst. B.D.C. 9-B.D.C. 8 B.D.C. 8 speelt een uitwedstrijd op eigen terrein tegen B.D.C. 9. We geloven dat het team van B.D.C. 9 te sterk zal zijn voor B.D.C. 8. Opstelling. Doel J. v. d. Berg; achter F. v. d. Lugt en J. Beyer; midden A. Bakker. R. Voskuilen en J. Grift; voor A. v. d. Linden, C. Hilhorst, A. Beyer, B. v. d. Lugt en P. Jak. Opstelling. Doel A. Pronk; achter B. Kaats en J. Beyer; midden A. Roest; H. v. Hengstum en B. Roest; voor W. Logtesteyn, J. Kaats. J. Kaats, C. Vonk G. Kok. Zaterdag a.s. spelen wederom de juni oren en de senioren in de Beatrixhal te Utrecht. Red Stars A-S.V.S. A speelt te 20.10 uur. Dit zal een bijzonder zware wed strijd worden voor Red Stars A, aan gezien S.V.S. A een van de sterkste teams is in deze afdeling. Wie bij deze wedstrijd als winnaar uit de bus komt zou wel eens hoge ogen kunnen gaan gooien naar een zeer mooie plaats in de eindrangschikking. Red Stars-Midland 2 speelt te 21.20 uur. Het herenteam is op weg naar een mooie plaats in de competitiestand. Midland 2 is echter een niet te onder schatten tegenstander. Wij wensen Red Stars veel succes in hun zoveelste „uit"- wedstrijd. Red Stars speelt nl. praktisch-" alle wedstrijden in Utrecht. Opgesteld zijn: R. Blok, R. Balvers, H. Bosboom, B. Majoor, J. Bleyenberg en R. Valk. Am«r*f oortje stro of 2224 SOESTERBERG Telefoon (03463) 13 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.110-17.00 uur Uitslagen van zondag 30 oktober 1966. Dames senioren. B.D.C.Athleta 2. 2-3. Door blessures en enkele afschrijvingen kwam B.D.C. zondag slechts met 10 speelsters uit tegen Athleta 2. In het begin ging alles prima en de rust kwam met een 1-0 voorsprong voor B.D.C. door een prachtig doelpunt van Anny Roest—Wigtman. Direct na de hervatting werd door Nel Brons 2-0 gemaakt, doch toen kwam Athleta zo sterk opzetten dat er voor B.D.C. geen houden meer aan was. Door dit geweld, de onvolledige bezetting en de invalsters in de verdediging ging B.D.C. door de knieën, ondanks uitste kend keepwerk van Mary v. d. Deijssel. Heren. B.D.C.Fidelitas. 7-10 In een zeer slecht gespeelde wedstrijd verloren de heren van Fidelitas met 7-10. Reeds met rust keek B.D.C. tegen een achterstand aan en waren niet bij mach te deze in te lopen. Verdere uitslagen zijn: Heren, senioren Achilles 3B.D.C. 2 18-4 (zij speelden met 8 man). Dames junioren, B.D.C. 1H.H.C. 9-1. Dames junioren, B.D.C. 2Spirit 2 4-3. Was bij deze wedstrijd de ruststand 1-3, het einde bracht toch de overwinning. Ook de herenjunioren wisten in een zeer vlot gespeelde wedstrijd van de Spirit- junioren te winnen met 10-7. NIEUW BESTUUR B.D.C.HANDBAL Op de laatst gehouden ledenvergadering is het bestuur als volgt samengesteld: C. v. d. Berg, voorzitter; J. v. Kesteren, vice-voorzitter; J. Steenbergen, Plasweg 37, secretaris; N. Sijl, 2e secretaris; mevr. J. v. Doorn-Haasjes, penningmeesteresse, mevr. M. Tourné-Duwel, wedstrijdsecre taresse; N. L. Pouw, adviseur; kapelaan G. B. J. Weersink, geestelijk adviseur. Afgaande op de behaalde successen in de afgelopen 2 wedstrijden, waarin de volle winst werd behaald, moeten er ook nu weer redelijke kansen zijn. De winst werd door Hees bereikt door een betere techniek en een groter ent housiasme dan de tegenstanders te "zien gaven. Wij willen echter waarschuwen voor een te groot optimisme en hopen dat de te genstander niet onderschat wordt. Spelers en supporters vertrekken per bus vanaf de Insingerschool om 14.00 uur precies. Iedereen gaarne tijdig aanwezig. De overige wedstrijden in de 2e klasse A zijn: T.O.V.S.V.P; Renswoude—Hulshorst; Candia '66—N.S.V.S.; Kulan—V.V.Z/49. De stand is: Renswoude Hulshorst V.V.Z. '49 Hees S.V.P. Valleyvogels 7- 7 HEES 2—COBU-BOYS 2 Hees 2 ontvangt om 15.00 uur Cobu- boys 2. Voor de Hees-reserves opnieuw een moeilijke opgave en wil men de rode lantaarn niet langer dragen, dan zal er gewonnen moeten worden, wat bij een goede inzet mogelijk moet zijn. Wij wensen de Hees jongens veel succes! HEES 3—JONATHAN 4 Hees 3 ontvangt, om 13.00 uur. Jona than 4 thuis. Als het 3e elftal van Hees mee wil blijven draaien, zullen de winst punten thuis moeten blijven, wat volgens de standenlijst een zware opgave wordt. WOUDENBERG A—HEES A Tot dusver heeft de Heesjeugd slechts twee punten behaald en ook morgen zal het weer zeer moeilijk worden voor de pupillen. We hopen, dat de jongens zich door de tegenslagen in deze voor hun eerste competitie niet laten ontmoedigen. Kop op! Alle begin is moeilijk. Wedstrijdprogramma voor zondag 12.30 uur Dames I-Qui Vive. 12.30 uur Heren III-Qui Vive II. 14.00 uur Heren II-Qui Vive I. 14.00 uur Dames III-Schaerweide 5. Uit. 11.00 uur Kampong 5-Dames II. 13.00 uur Racing-Heren Veteranen. KULAN 1-V.V.Z. 1 Opnieuw gaat V.V.Z. 1 naar Veenen- daal. Nu gaat de strijd tegen Kulan. Dit is een elftal dat zeer wisselvallig speelt, hetgeen voor de groen-witten een reden is hun tegenstanders niet te onderschatten. Bij eventuele winst voor V.V.Z. blijft de fraaie positie op de ranglijst gehandhaafd. Een gelijkspel is ook voor V.V.Z. een goed resultaat, te meer daar in de tweede helft van de competitie de meeste wedstrijden op eigen terrein zullen worden gespeeld. Opstelling V.V.Z. 1. Doel Van Kooy; achter v. d. Vlekkers, Kooy, Van Grol en Kraak; midden J. v. Kooy en H. Demmers; vlor Schaap, Hahnent, Tim mer en-Schaap. Aanvang 15 uur. V.V.Z. 2-T.O.V. 2 Het tweede V.V.Z.-elftal ontvangt T.O.V. 2 uit Baarn. Gelet op de ranglijst moet winst voor V.V.Z. mogelijk zijn. De ge blesseerd geweest zijnde v. d. Bosch speelt voor het eerst weer mee in het tweede elftal. Aanvang 15 uur. V.V.Z. 3-T.O.V. 3 Ook V.V.Z. 3 speelt tegen een T.O.V.- elftal. Een voorspelling op de uitslag is hier moeilijk te maken, aangezien de V.V.Z.-ploeg goede met minder goe de wedstrijden afwisselt. Desondanks verwachten wij een goed resultaat van aanvoerder Wijma met zijn elftal. STAND V.V.Z. 1 Renswoude 8-13 Kulan 8- 7 Hulshorst 8-11 Rood Wit 9- 7 Hees 8-10 T.O.V. 8- 6 V.V.Z. 8-10 Candia 8- 5 S.V.P. 8- 9 N.S.V.S. 8- 3 Valleivogels 7- 7 STAND V.V.Z. 2 Eemnes 2 5-9 T.O.V. 2 4- 3 Bloem.kwart. 3 5-7 Zuidvogels 3 4- 2 S.V.M.-boys 2 5-7 Altiers 5 5- 2 O.S.O. 2 6- 7 D.O.B. 2 4- 0 V.V.Z. 2 6-7 V.V.Z. 4 is VRIJ S.E.C. 3-V.V.Z. 5 Hees speelt morgen uit tegen Valleivo gels te Scherpenzeel en staat een moei lijke uitwedstrijd te wachten. Wil Hees in de kopgroep blijven mee draaien, dan zal er gewonnen moeten worden, daar de achterstand van Hees op lijstaanvoerder Renswoude 3 punten bedraagt. Door de competitieleider was voor V.V.Z. 5 de wedstrijd tegen S.E.C. 3 vastgesteld. Het S.E.C.-bestuur heeft echter laten weten dat deze strijd geen doorgang kan vinden. V.V.Z.-JEUGD DON BOSCO-V.V.Z. junioren De nog ongeslagen V.V.Z.-junioren gaan naar Leusden om Don Bosco te be kampen. Verwacht wordt dat V.V.Z. van deze wedstrijd met de volle winst terug keert. A.P.W.C.-V.V.Z. adsp. De adspiranten van V.V.Z. spelen op nieuw een uitwedstrijd. Nu tegen A.P.W.C. in Amersfoort. Ook hier ligt een overwinning in de lijn der ver wachtingen. Pupillen V.V.Z. 1-A.P.W.C. 2 V.V.Z. 2-K.V.V.A. 5 Deze beide wedstrijden beginnen om 13 uur. Aangezien het V.V.Z.-terrein om deze tijd reeds bespeeld wordt, kunnen de kleine voetballers daar niet terecht. Het aktieve jeugdbestuur doet alle moeite om de wedstrijden toch door gang te doen vinden. Door medewerking van het bestuur van B.D.C. handbal kan reeds één wedstrijd op het handbalveld worden gespeeld. De spelers krijgen bericht waar en hoe laat gespeeld moet worden. Door de ter- reinnood zouden anders de kleinsten in de eerste plaats gedupeerd worden. Nu kan er toch gevoetbald worden. Wedstrydprogramma voor zondag Meteoren I-Excelsior 4, om 14.00 uur. Welgelegen 3-Meteoren 2, om 12.00 uur. J.U.K.O. I-Meteoren 3, om 14.30 uur. Meteoren jun.-Soesterkwartier jun. om 12.00 uur. Opstellingen Eerste twaalftal: Riet Maris, Trees v. Dijk, Ria Groen, Corrie v. Herwaarden, Marja Roozenboom, Annie Venema, Kees v. Rouwendaal, Rus Kemler jr., Flip Brandsma, Dick Maris, Wim Warm- steeker en Henk de Jong. Tweede twaalftal: Joke Saarloos, Marja Schaafsma, Riek v. Soest, Ineke Tim mer, Nivja Vulperhorst, Ralleke Zim- merman, Peter Verlinden, Gerard v. d. Bor, Koert Geval, Ries v. Herwaarden, Wim Kraay en Jan v. d. Kuil. Derde twaalftal: Gerda v. d. Biezen, Hanny v .d. Biezen, Coby v. Gelder, Wil Huurdeman, Ciska Wiss, Hetty Kruisbos, Rudy Lagemaat, Willem 't Lam, Jos Minkels, Ben Zeypveld, Jon Verlinden en Bart Veldhuis. Res. Yvon- ne Doornekamp. Junioren: Hanneke v. Gestel, Henny Kraay, Olga Kweekei, Corrie v. Nieu wenhuis, Ans Groenesteyn, Lies Ouwer- kerk, Otto v. d. Bor, Henk Friebel, Charles Eykelenboom, Dick Wouters, Leen Hilgers en Roel Hermsen. neus, keel en borst van vastzittend 9lflm Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Diego" 9 nov. Australië: ms „Alcor" 7 nov. en ms „Arcadia" 11 nov. Brazilië: ms „Brasil Star" 11 nov. Canada: ms „Carmania" 6 nov. Chili: ms „Buchenstein" 6 nov. Indonesië: ms „Darmstadt" 6 nov. en ms „Asia" 9 nov. Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Eu ropa" 11 nov. Ned. Antillen: ms „Theron" 8 nov. Suriname: ms „Hermes 8 nov. Verenigde Staten van Amerika: ms „Grotedijk" 9 nov. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „S.A. Oranje" 6 nov. en ms „Simons- kerk" 9 nov. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Ga n.ttrSP'JKER TEL.2982 5QE5TERBERGSESTR 26 Vanaf 1 november 1966 heeft de ge meente Soest slechts één bibliotheek- apparaat. De vroegere Algemene Nutsbibliotheek en de Katholieke Bibilotheek zijn met het gemeentebestuur een overeenkomst aangegaan om het bibliotheekwerk ge zamenlijk voort te zetten. In afwachting van een definitief hoofd gebouw, dat aan de eisen van de tijd zal voldoen, fungeert als centrale bi bliotheek het pand met aanbouw aan de Steenhoffstraat hoek Dalweg. In de laatste maanden van dit jaar zal getracht worden de beide voormalige bibliotheekapparaten tot een geheel te versmelten, zodat de scheiding spoedig weggevaagd wordt. De bibliotheken in de Van Weedestraat en in het gebouw Eltheto zijn filialen geworden van de bibliotheek in de Steenhoffstraat. Het bestuur van de nieuwe stichting wordt gepresideerd door Wethouder K. de Haan. Secretaris en penningmeester zijn de heren W. Bijl en C. van de Breemer. Verder is het bestuur even redig samengesteld uit afgevaardigden uit de gemeenteraad en uit de bestu ren van de beide reeds bestaande stich tingen. Als adjunct-directrice zal mevrouw G. G. A. Hoekstra de dagelijkse leiding hebben, trewijl de heer A. P. F. M. Kemme uit Utrecht de algemene direc tie zal voeren. Om een gezonde financiële basis te ver krijgen zal vanaf 1 januari 1967 de contributie 5,— bedragen, voor de jeugd tot 18 jaar echter 2,50 per jaar. Het aantal hiervoor gratis te lenen boeken wordt voor volwassenen twee romans en twee ontwikkelingsboeken, voor de jeugd twee leesboeken en een ontwikkelingsboek. Romans in vreemde talen zullen, zoals reeds gebruikelijk, als ontwikkelingsboeken gelden. De leestermijn wordt voor alle boeken uiterlijk drie weken, telefonisch, schrif telijk en mondeling verlengbaar. Bin nen die termijn mag men tijdens iedere uitlening ruilen. De knipkaarten, in ge bruik bij de katholieke bibliotheek, ver vallen per 31 december van dit jaar. In de boeken zal een indicatie staan, die een informatie geeft omtrent het morele gehalte van het boek, zoals de katholieke lezers gewend waren. Dit zal andere lezers niet storen en wil uit drukkelijk alleen een informatie geven aan hen die dit op prijs stellen. Aldus gaat de gemeente Soest een nieu we bibliotheektoekomst tegemoet. De gezamenlijke bibliotheek zal alge meen zijn. Dat wil zeggen, dat zij aan iedere lveensbeschouwing volledig recht wil doen. Een ieder kan inlichtingen krijgen overeenkomstig zijn overtuiging. De gezamenlijke bibliotheek gaat uit van respect voor ieders levensbeschou wing en beoogt betrouwbare informatie en voorlichting voor iedereen. Wanneer alle bevolkingsgroepen gebruik maken van die nieuwe bibliotheekappa raat. kunnen zij vertrouwen op de be hartiging van ieders belangen. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tele foon 03404-31574, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de art sen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Ha- gedoorn te Soesterberg. Het eerste twaalftal van K.V.O. heeft een zware tegenstander ontmoet in S.V.M.M. 1, waarvan met 7-2 verloren werd. Het derde behaalde in eigen huis een prachtige 6-3 overwinning op Fortissi mo 1. Bij de aspiranten leed K.V.O. c een kleine nederlaag bij Tovers c. Ook de pupillen K.V.O. d verloren, doch zagen maar eenmaal de bal in hun mand verdwijnen, gescoord door de Meteoren. Op zaterdag 5 november spelen K.V.O. 1 tegen S.K.F. 2 en K.V.O. 3 tegen Viko 2 in eigen sportpark, om 15 uur. De A- en B-aspiranten gaan naar Biko A en B. K.V.O. c speelt een uitwedstrijd tegen Juka b. Pupillen 1 won met 0-5 van Patria 1 achter het slot. Daar wonnen eveneens de b-aspiranten met 0-1 van Saestum. De B-junioren wonnen thuis van C.D.N. met 2-1 en de D-aspiranten behaalden een 2-0 overwinning op eigen veld te gen Saestum. Pupillen 3 behaalde een winstpunt door 0-0 gelijk te spelen tegen D.O.S.C. 3. Pupillen 2 speelde ge lijk tegen 't eerste van F.A.K. (1-1). De c-aspiranten verloren van F.A.K. met 2-0 in Bilthoven, terwijl de A-junioren in Doorn werden verslagen door D.E.V. met 3-0. Wedstrydprogramma voor zaterdag Pupillen 1 en 2 spelen thuis om 13.45 uur tegen B.V.C. 1 en Odijk 1. De c-aspiranten-D.O.S.C. (aanvang 14.30 uur) en de a-aspiranten-Zeist om 15.30 uur. Pupillen 3 gaat naar Jonathan 3; de d-aspiranten naar E.M.S.; de a-juni oren naar Zeist en de b-junioren naar E.M.S. Alleen de b-aspiranten zijn vrij. Ook in Soesterberg wordt in de week van 6 tot en met 12 novmeber de jaar lijkse klaproos-collecte gehouden, die bestemd is voor de verzorging der oor logsgraven en bezoek van de nabe staanden. Op het terrein van de aan de Amers- foortsestraat, waar de borduurinrich- ting gevestigd is geweest, wordt een centrum gesticht, dat voorlichting zal geven op het gebied van woninginrich ting. Reeds nadert de ruwbouw haar voltooiing. Er zullen een zestigtal toon- kamers komen, waar wisselende collec ties meubelen, stoffen, ceramiek en ta felbestek uit heel Europa zullen wor den geshowd. Voort zal er een model woning komen, een documentatie-afde- ling en congresruimte, met daaromheen parkeerruimte voor enige honderden auto's. In de toekomst wil men ook voor ver schillende maatschappelijke groepen congressen organiseren. Het plan wordt gebouwd naar een ontwerp van de ar chitect Jan Teders in opdracht van de vereniging „Goed Wonen". De directie berust bij de heer en me vrouw Rijfkogel, oprichters en ex-di rectieleden van het internationaal stu dentencentrum. De Drommedaris te Enkhuizen. Men hoopt dat dit unieke voorlichtings centrum in maart 1967 geopend kan worden. 10 LESUREN f55.— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300 Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Pittige chocolade met een croquante nootvulling. Een assortiment van de fijnste toffee's. Een Gilda produkt, dus heerlijk. Zak 250 gram Heerlijke brosse sprits. Zo uit de oven verpakt in vershoudende verpakking. Per doos VROOM DREESMANN

Soester Courant | 1966 | | pagina 5