Arnould Diepenveen I Hoppenbrouu/ers I COLLEWIJN 1000 r i Ï1 Soester mode-ontwerper Als de sterren spreken ZUIDWEST-AFRIKA DE WITTE POMPEN Krabbels van Knelis GESCHENKEN Nauwer contact tussen de jeugdcommissies van voetbalverenigingen Alex v. Keulen n.v. A.B.T.B. afd. Soest Gevonden voorwerpen Renteverhoging Nutsspaarbank 5% Voor hen die het willen horen S| Autorijschool F. C. Kuyperstraat 11 SOEST V.A.M.O.R. Kinden oorstelling Wegafsluiting Boutique Arnould Diepenveen staat er op het bordje boven de deur van het pand Kerkpad 160 Z.Z. in Soest. Daar woont de heer Diepenveen en te vens heeft hij er zijn boutique waar zijn creaties zijn uitgestald. De heer Diepenveen staat erg in de belangstelling, vorig jaar gingen er ge ruchten, dat hij de bruidsjapon van prinses Beatrix zou maken en nu weer dat hij die van prinses Margriet zou vervaardigen. „Dat is helemaal niet waar", zegt Ar nould Diepenveen. „Ze hebben ook ge schreven dat ik de avondjaponnen voor Prinses Margriet zou maken, maar ik snap niet hoe ze er aan komen. Ik heb helemaal geen opdracht gekregen. Prin ses Margriet is een klant van ons, dus komt ze hier wel eens wat kopen, maar verder niet". De heer Diepenveen heeft vroeger bij Dick Holthous gewerkt en is anderhalf jaar geleden voor zichzelf begonnen. ..Het was wel een risico om naar Soest te gaan, maar ik geloofde echt dat er hier een behoefte aan was. Er komen natuurlijk veel mensen uit Soest hier, maar ze komen ook uit Groningen en Maastricht. Uit het hele land. In het begin konden ze het vaak moeilijk vin- IN GOUD ZILVER EN DOUBLÉ Wat gebeuren moest is gebeurd. Na een beraad in de algemene vergadering van de Verenigde Naties, dat vijf weken heeft geduurd, is een door de Afro-Aziatische landen ingediende resolutie aangenomen, waarin de V.N. bepalen dat Zuid-Afrika niet langer zijn mandaat mag uitoefenen over het uitgestrekte buurland zuidwest- Afrika, maar dit mandaad terugvalt aan de opvolger van de Volkenbond: Vere nigde Naties. Met dit besluit is een zeer belangrijke stap gezet in een ontwikkeling die sinds jaren gaande is en die nog zeer onlangs een hoogtepunt had gevonden in het vonnis van het Internationale gerechts hof in Den Haag, volgens welk Liberia en Ethiopië (leden van de V.N. en aan klagers) niet het recht hadden om Zuid- Afrika's bestuur over het mandaadgebied te betwisten. Over deze uitspraak is veel ergernis ont staan en men mag veilig aannemen dat zij tot rechtstreeks gevolg de bovenge noemde resolutie van de assemblee der V.N. heeft gehad. De resolutie is met een overweldigende meerderheid van 114 tegen 2 stemmen aangenomen, terwijl slechts Engeland, Frankrijk en Malawi zich van stemming onthielden en de economisch volledig van Zuid-Afrika afhankelijke staten Leshoto en Botswana er wijselijk voor zorgden niet bij de stemming aanwezig te zijn. Zowel een Amerikaanse poging om de resolutie wat af te zwakken als een Saoedie-Arabische om haar te ver scherpen faalde. Volgens het besluit van de V.N. wordt 'n uit veertien leden bestaande speciale commissie in het leven geroepen die voor april van het volgend jaar aanbevelin gen moet doen aangaande verder te ne men stappen inzake het bestuur over dit uitgestrekte en dunbevolkte gebied. Zuid-Afrika had reeds voor het besluit aangekondigd een dergelijke beslissing naast zich neer te zullen leggen en er zijn eigen konsekwenties uit te trekken. Het valt zeer te betwijfelen of het nu genomen besluit enige uitwerking zal hebben. Er bestaat in de wereld een grote eensgezindheid over Zuid-Afrika's politiek jegens zuid-west-Afrika die er op is gericht in dit land het apartheids- beleid door te voeren. Deze politiek wordt bijna eenstemmig afgekeurd (slechts een land als Portugal vormt een uitzondering) en in dat licht gezien is de resolutie logisch en juist. Maar daar het de V.N. anderzijds volledig aan de machtsmiddelen ontbreekt Zuid-Afrika opzij te schuiven en het bestuur over te nemen en daar bovendien landen als Amerika, Engeland en Frankrijk er zeer weinig voor zullen voelen in zuidwest- Afrika in te grijpen en er een oorlog te voeren, zijn er voorlopig geen maatre gelen te verwachten die de wensen van de V.N. in werkelijkheid zullen omzet ten. De volkerenorganisatie heeft met andere woorden wel een zedelijke overwinning behaald, maar daar zedelijke overwin ningen noch in nationale noch in inter nationale politiek ooit een factor van betekenis zijn, bestaat de kans dat haar prestige door de onuitvoerbaarheid van haar besluit verzwakt. den omdat ik niet aan de grote weg zit." Het is ook niet zijn enige Boutique, hij heeft er nog een in Amsterdam, waar ook het atelier is gevestigd. Mede daar om is Arnould Diepenveen maar twee dagen in de week in Soest. De leiding in Soest is dan in handen van de heer Dekker. In het totaal werken er 30 mensen bij Arnould Diepenveen. „We werken hier voor een bepaalde klantenkring. We hebben hier veel meer vaste klanten dan in Amsterdam. De mensen inspireren je geweldig. Je praat namelijk veel meer met de klant dan in een gewone winkel. Soms geven de mannequins je ook wel inspiratie. Ik ben nu al weer bezig voor de zomer collectie, die op 23 februari geshowd wordt. Ik heb ongeveer 8 weken nodig om een model klaar te maken en aan gezien we een vollecte van 100 stuks maken, moeten we wel heel vroeg be ginnen. Daarom staat de nieuwe mode al lang van te voren bij ons vast." Arnould Diepenveen is al 5 jaar niet in Parijs geweest, want hij vindt dat je onbewust toch beïnvloed wordt door de Franse mode. „Het is ook razend duur. want je moet vaak vier dagen in een hotel wachten tot je tot de show wordt toegelaten. Dan moet je nog twee duizend gulden entree betalen en dat moet weer uit je eigen creaties gehaald worden. Het komt er dus op neer dat de klant het moet betalen en dat heb ik er niet voor over. Wel koop ik alle stof in Frankrijk of liever gezegd ze komen het hier la ten zien". „De mode in Engeland vindt de heer Diepenveen op een heel hoog peil staan. Het straatbeeld is daar volgens hem veel levendiger dan in de rest van Europa. Trouwens volgens hem is heel Nederland nog niet erg modebewust. Vooral de Nederlandse man heeft nog geen begrip van mode, maar hij vindt dat er nu wel verbetering in komt door alle tienerboutiques. „De tienerboutiques halen de Neder landse mode omhoog. Het is erg goed dat ze in hun eigen prijsklasse iets kunnen kopen dat ook helemaal voor hun is gemaakt. Ik vindt de Minimode overigens verschrikkelijk lelijk. Het staat wel voor een schoolmeisje, maar als je ouder wordt moet je het niet meer doen. De knie vind ik trouwens helemaal niet mooi. Nu de jeugdmode bewuster wordt, gaat dat wel over het hele land. Dadelijk zijn ze zelf ge trouwd en dan komen ze bij ons. Ik maak meestal kleren voor jonge vrou wen zo van 22 tot 40 jaar. Ook komen er natuurlijk oudere mensen, maar het accent ligt toch bij de pas getrouwde vrouw. Het is erg jammer, dat de tie ners geen zelfkritiek hebben. Meestal zijn ze te extreem gekleed, waardoor ze er allen maar bespottelijk uit zien. .Het showen wordt meestal gedaan door Free Lance mannequins, waarvan er ongeveer 15 in Nederland aan de top staan. Daarnaast zijn er natuurlijk heel veel goede waar je nooit van hoort om dat ze in vasté'dienst 5fïjn.'" De heer Diepenveen heeft er ongeveer 5 a 6 per show, die niet meer in Soest maar in Amersfoort wordt ge geven. ,Het is hier in de Boutique veel te klein. Ik heb er overigens geen spijt van dat ik hiernaar toe ben gekomen. Het is hier een centraal punt dat uit het hele land te bereiken is. De band met de klant is hier ook beter dan in Amsterdam. Er is nog wel een groot verschil met de winkel. We vragen bij voorbeeld waar ze een bepaalde jurk voor nodig hebben en in wat voor ge legenheden ze er mee komen". Arnould Diepenveen moet dan weer vlug weg, naar Amsterdam, om daar de zaak te regelen. Het is een druk be drijf, dat steeds de mode voor moet 2ijn en dat nooit te laat mag komen. W. J. VAN DE WETERING. PHILIPS SPECIAALZAAK Reeds meer dan 25 jaar het goedkoopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Huisbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten. Afgevaardigden van jeugdcommissies van voetbalverenigingen uit Soest, Ach terveld, Hamersveld, Amersfoort, Hoog land en Nijkerk waren woensdagavond bijeen in het clubgebouw van de Amersfoortse voetbalvereniging Ams- vorde ter bespreking van een lijvige agenda, waarvan enkele punten zeer uitputtend werden behandeld. Voorzitter H. W. Groeneveld opende de bijeenkomst. Het agendapunt „Jeugd leiderscursus" ontlokte talrijke reakties. De voorzitter van het district Amers foort van de K.N.V.B., afdeling Utrecht, stelde, dat een heleboel in de leiding bij jeugdwedstrijden voor verbetering vatbaar is. Er schort een heleboel aan volgens hem. Hij constateerde, dat het jeugdvoetbal met steeds groter proble men te worstelen krijgt, getuige ook wel het aantal strafzaken, dat toeneemt. Hij was van mening, dat er spoedig iets aan gedaan moest worden en beval in dit verband de jeugdleiderscursus aan. Deze duurt, verdeeld over twee jaar, twee keer 20 lessen. Mocht men deze niet kunnen volgen, dan is er al tijd nog de cursus, die zes avonden duurt en die een soort compensatie is voor de jeugdleiderscursus. „Er zijn nog teveel jeugdleiders, die al leen maar aan elf jongens van hun eigen vereniging denken, maar er voet ballen 22 jongens", zei hij. „We moeten de oorzaak van de problemen niet al leen bij de jeugd zoeken, maar eerst bij onszelf beginnen". De voorzitter deelde mee, dat wordt overwogen om de boete voor het niet opkomen van een elftal voor een vast gestelde wedstrijd te verhogen. Dit om te voorkomen, dat de verenigingen te gauw afschrijven, waartoe alle vereni gingen wel bereid waren mee te wer ken. De heer Jansen (B.D.C.) wees in dit verband op de moeilijkheid, dat de toernooien altijd tussen de competitie en het gesloten seizoen moeten worden gespeeld, dus tussen 15 mei en half juni. Niettemin zal men trachten tot zoveel mogelijk spreiding te komen. Het polio-toernooi van Cobu Boys in Amersfoort bracht 500 gulden op, dat van de districts-commissie 312 gulden. De provincie Utrecht bracht ruim een kwart van de totaal-opbrengst op: 8.000 van de 30.000 gulden. De polio-toernooi en zullen in 't vervolg ieder jaar op de eerste zaterdag in juni worden gehou den, in 1967 dus op 3 juni. De commissie verzocht met klem om medewerking bij het beschikbaar stel len van jeugdspelers, die in aanmerking komen voor de juniorenselectie, waar uit het elftal zal worden samengesteld, dat deelneemt aan het districtentoer- nooi voor A-l junioren en aan het vier Bondentoernooi. In december en januari zullen spelre geltests worden gehouden. Ditmaal niet alleen voor adspiranten en pupillen zo als gebruikelijk, maar ook voor junio ren boven de 14 jaar. De heer Jansen drong er op aan. deze bijeenkomsten zoveel mogelijk op zaterdagmiddagen -te houden. Maak een proefrit bij: Automobielbedrijf Amsterdamseweg 29 Amersfoort Telef X4243 Iedere zaterdag STMCA-SHOW rr I De commissie is tot de conclusie geko men, dat de samenwerkingen 't contact tussen de verenigingen onderling veel te \yensen overlaat. Teveel heilige huisjes worden haars inziens overeind gehouden. Mede daardoor ontstaan bij de jeugd steeds meer moeilijkheden. Met het oog hierop deed men een be roep op de verenigingen om een speler, die zich aan ernstige overtredingen schuldig maakt, te straffen. De commissie acht het noodzakelijk, dat de jeugdcommissies van de vereni gingen meer contact met elkaar heb ben. „Men kijkt elkaar vaak met ach terdocht aan. Om dit wantrouwen weg te nemen, is een nauwer contact nood zakelijk. Het chauvinisme in sommige verenigingen is vaak het gevolg van oud zeer". Een van de aanwezigen haakte hierop in door te stellen, dat jeugdleiders vaak dc schuldigen zijn, met name dan de jeugdleiders, die de wedstrijden fluiten. „Soms denk je wel eens: die man is geen jeugdleider meer, dat is een ben deleider", aldus deze afgevaardigde. Men besloot in de toekomst enkele con tactavonden te beleggen, te beginnen op woensdag 16 december. Hiervoor zul len alleen de jeugdcommissie-secretaris sen worden uitgenodigd. Na de rond vraag besloot voorzitter Groeneveld de vergadering, die goed was bezocht. Ruime leeus in herenhoeden De modellen in onze nieuwe col lectie volgen de laatste mode-aan wijzingen. Eerste klas materialen, goed gekozen kleuren. Wollen herentruien Kies met plezier én succes uit onze mooie collectie truien. Sportieve modellen in moderne kleuren. 29.75 Wollen herensjaals Wij zijn rijk gesorteerd in wollen herensjaals, royaal van afmetingen en heerlijk warm. Kleuren en des sins zijn aangepast bij de nieuw ste mode. V.a. S.90 Van Weedestraat 80-82, Soest. De Algemene Boeren- en Tuinders Bond houdt op vrijdag, 11 november, des avonds 7.45 uur, haar algemene ver gadering in het verenigingsgebouw (zaal-noord), aan de Steenhoffstraat. Op maandag 14 november wordt, in de zelfde zaal een kaartavond gehouden. Bij de politie zijn als gevonden aange geven een boodschappentas met 10 si naasappels en een krentenbrood, étui met foto's, bruin petje, huissleutel, bankbiljet van 10.gouden armband, zwarte wollen herenhandschoenen, étui met 2 pasfoto's, lipssleutel, grote steek- sleutel, witte portemonnee en huissleu tel. 31 01 op gewone spaarreke- 2 o n'ngen met een dage- li/ks opvraagbaar tegoed. 41 0/ op termijnrekeningen *2 lo met 3 maanden opzeg ging. Eerste Inleg 1500,- verder In ronde bedra gen van 1 100,'.)' als voren, maar met een opzegtermijn van 6 maanden)' 51 0 voren maar met l0 een opzegtermlln van 12 maanden.)* Opzegtermijnvervalt bij aankoop van huis, via onze bemiddeling gekochte ettekten en aflossing van hypotheek Ajje 't ming vraogt mok zeige dak blie bin veur de mirtse van de Rubenslaon, die binnekort gin straotbelas* rig meer hoeve te htf- ole. Nle alle minse, maor al- lenig die an ut stuk- kie wone, dat over nie al te laange tied an ut openbaor ver keer wordt onttrokke, zoas dat in aam- telukke taol heet en die ik elufckig ok meester bin. Noeng mok d'r wel bie- zeige, dak nie zeker weet of zullie gin straotbelasting meer hoeve te betaole, maor dat schat ik van wel, waant ajje nie meer an een straot woont dan hoeft dat nie meer. Die Rubenslaon wordt bie wieze van spreke ewoon de laon uut estuurd. 't Is maor goed, dat de man naor wie die vernoemd is, allaang nie meer leeft, aanders zou d'r nog best us één be- zwaorschrift binne kenne komme. Goed, dat stukkie weg gaot weg, ut mot wieke veur ut ongderwies. De Van der Huchtschool kriegt steeds meer leerlin ge, ut aontal lokaole mot worde uut ebreid en dat het tot gevollug, dattut terrein bie de school veuls te klein wordt. As noeng die Rubenslaon d'r bie etrokke wordt, is ut terrein groot ge- nog. Eerluk ezeid vind ik ut ok niks arreg, dattie weg veur die school uut de weg gaot, waant de kingders motte toch ruumte genog hebbe om te speule in ut speulkwartier en nao schooltied, as dat teminste mag. 't Het netuurluk ok naodele, waant noeng kajje iemaand zo moeiluk naor de Rubenslaon hellepe, naor dat op te heffe stukkie teminste. Iemaand die daor naor toe op weg is, kan de weg wel us kwietraoke. Volleges burregemeester en wethouwers ister gin enkele bezwaor teuge om d'r veur te zorrege dattie weg maokt dat tie wegkomp, waant d'r staon daor toch gin huuze en veur ut deurgaonde ver keer is dat stukkie van gin enkel be- laang. Des te beter, zeg ik dan, aanders zou ut wel us nie zo emakkeluk kenne gaon. Maor noeng d'r haost gin minse komme, as ik teminste ut edelachtbao- re kellege mot gelove, kan die weg wat ming betreft wel op eheve worre. Ik kwam d'r toch al haost nooit. Noeng is een wegafsluuting aaltied een aordug punt en in de gemeenteraod is ter wel us meer over esproke. En 't is ok wel us nie deur egaon, herinner ik me. Burregemeesters en wethouwers wouwe de Tallemalaon dicht hebbe om zo doende mingder overwege te hebbe, maor d'r kwam niks van in. Meraokelse debatte waore d'r toen en de minse hebben kenne geniete. Dan lees ik d^ verslaoge over de raod graog. Maor 't zitter in, dattut deze keer ge- makkelukker gaot. En dat vink ik eer- luk ezeid jammer. Nie veur die weg, maor veur ut verslag in de krant. Waant veerder zitter nie veul vuur- warrek in, in de kommede raodsver- gaojering. Hoewel je nooit weg mot gaon veur- dattut laotste pungt behaandeld is. Zou dat veurstel van de Rubenslaon daorom as punt vier op de agendao staon? SCHORPIOEN (24 oktober t.e.m. 22 no vember) U hebt wel een lang verlanglijstje, maar u moet daar de voornaamste za ken zo snel mogelijk van trachten te verwezenlijken, voor er wat tussen komt, Dat levert gunstige dagen op, vóór de tegenslag komt. BOOGSCHUTTER (23 november t.c.m. 21 december) U hebt veel te veel te doen als u niet efficiënt kunt werken. Laat u geen nieuwe taken opdringen, anders ont staan gespannen verhoudingen en onge zonde toestanden. Zorg in overleg met uw partner(s) voor een harmonische omgeving. STEENBOK (22 december t.e.m. 20 ja nuari) Een niet nagekomen toezegging zal u teleurstellen, maar noch deze noch an dere tegenslagen mogen u terneerdruk ken. Gebruik tact en maak nieuwe plannen. Met uw vindingrijkheid kunt u toch uw doel bereiken, al is dat dan niet deze week. WATERMAN (21 januari t.e.m. 19 fe bruari) Met de financiën kunt u het moeilijk op een accoordje gooien. Neem geen enkel risico. U moet nog een familielid bezoeken dat u verwacht. Bepaal u in uw werk tot de hoofdzaken aan het begin en regel de bijkomstigheden aan het eind van de week. VISSEN (20 februari t.e.m. 20 mrt.) U kunt iets verbeteren aan de sfeer in huis of op het werk. Iemand let op u. Een complicatie is onafwendbaar, maar kan op diplomatieke wijze wor den opgelost. Pak de zaken systema tisch aan en blijf vooral niet op eigen stuk staan. RAM (21 maart t.e.m. 20 april) Een verwisseling of een vergissing kan u schade berokkenen. Overleg met er varen personen in uw omgeving. Een interessant aanbod wacht u. Bij over weging hiervan moge gelden, dat u meer kunt presteren dan u nu doet. STIER (21 april t.e.m. 20 mei) Let op de praktische ideeën van ande ren. U kunt daar gebruik van maken. Ga geen overeenkomsten aan voor al les voor 100° o is doordacht eh nage gaan. Als u toch eerst een zijsprong wilt maken, stel dan de beslissing uit tot volgende week. TWEELINGEN (21 mei t.e.m. 21 juni) Als u „het" voor elkaar wilt krijgen, zult u nu zelf het initiatief moeten ne men, want de tijd is rijp. Zorg eerst voor een rustige sfeer. Een verrassing is mogelijk. KREEFT (2? juni t.e.m. 22 juli) U dreigt iets te vergeten of te verlie zen. U stuit ook in uw werk op een hindernis. In alle consternatie en druk te moet u echter snel doorwerken om achterstand te voorkomen. Ook moet u tijd vrijmaken voor een belangrijk bezoek, ren. LEEUW (23 juli t.e.m. 23 aug.) Er rijzen moeilijkheden bij uw werk. Met de financiën wil het niet vlotten, toch moet u daar doorheen. Dinsdag zult u een succesje boeken. Later vol gen er meer. U komt in contact met interessante mensen. Ga echter niet in op aanlokkelijke aanbiedingen! L Telefoon 6038 LESGELD 7,50 PER LES. MAAGD 24 aug. t.e.m. 23 september) Overschat uw energie niet, nu u zoveel kunt doen. Zorg bijtijds voor ontspan ning. U kunt bijverdienen als u uw inkomen wat wilt opvoeren. Verzet u tegen de versnippering van eigen kracht. Overweeg de konsekwenties van de nieuwe mogelijkheden. Beheers u te genover anderen. WEEGSCHAAL (24 september t.e.m. 23 oktober) U wilt er uit. Wat let u? Enige ont spanning door long week-end of snip perdag zal u goed doen. Deze week is gunstig voorreizen en bezoekjes, roman tiek en avontuur. Schakel goede rela ties in als u nu uw positie wilt verbe teren. De Soester Bestuurdersbond en het N.V.V. geeft voor de kinderen van haar leden morgenmiddag (zaterdag), te 2 uur in „De Rank" een kindervoorstel ling. Deze middag wordt verzorgd door „Kindervreugd" uit Haarlem met o.a. optreden van een jeugdcircus met de 3 Franelly's, de clown Uphihi, jongleurs enz. De kinderen ontvangen aan het einde van de voorstelling allemaal een ver rassing. In verband met bestratingswerkzaam heden is de Korte Middelwijkstraat eni ge dagen voor alle verkeer afgesloten.

Soester Courant | 1966 | | pagina 9