Dit is Liverpool De versnelde belastingheffing MARCHAL HAARMODE ziekenauto 5980 Sint Nicolaas en de Winkeliersvereniging ZWARE DOBBER VOOR AJAX [EN Officiële i^en De gemeente Soest heeft voor 1967 een sluitende begroting Russische Bank thans ook in Zwitserland SOESTERBERG ƒ1,20 ƒ1,15 Vooral uitwedstrijd wordt zwaar Liverpool is hecht team Pracht kollektie Begrotingen ter inzage Schoorsteenbrandje aan de Kolonieweg A. P. Hilhorst aftredend als hoofdbestuurslid A.B.T.B. Kinderen genoten variétémiddag Zeepost Gevonden voorwerpen Vervolg raadsvoorstellen Medische dienst Twee Laetitia Judo-kampioenen Pupillen 1 nog steeds ongeslagen „Soesterberg" gaat negende lustrum groots vieren Instuif gaat aktie voor Soester zieken voeren Het is mogelijk dat de maatregelen tot een versnelde heffing van inkomsten- en loonbelasting, die minister Vondeling meende te moeten nemen, uiteindelijk voor het land voordelig zullen blijken te zijn. Voorlopig hebben zij alleen maar onrust gezaaid. En de kabinetscrisis ver anderde daar niets aan. Een goed deel van de belastingplichti gen begrijpt niets van deze plannen. De regels over de belastingheffing zijn im mers duidelijk. In het begin van elk jaar ontvangen betrokkenen een aangiftebil jet, dat nog steeds niet uitmunt door eenvoud. Zo mogelijk wordt dit biljet vóór 1 april ingeleverd. Men kan uitstel krijgen tot 1 juli als men een voorlopige aangifte van het inkomen doet. Op deze ingediende cijfers kan de fiscus een voorlopige aanslag opleggen. De belas tingplichtige betaalt die voorlopige aan slag in vijf termijnen, waarvan de laat ste samenvalt met het einde van het jaar. Bij die betalingstermijnen kan men wat schuiven. Sommigen betalen de helft van de aanslag direct, anderen halverwege de invorderingsperiode en de rest op het einde. Men kan ook maandelijks een bedrag betalen. Op dit punt moet een zekere vrijheid blijven bestaan. Het in komen vloeit immers bij iedereen niet regelmatig. Het is dus een eis van het maatschappelijk verkeer dat hier soe pelheid wordt betracht. De accountants Na de voorlopige aanslag komen de de finitieve aangiften binnen per 1 juli uiterlijk. Er kan dan een nadere voor lopige aanslag volgen indien de defini tieve aangifte nogal afwijkt van de voor lopige. Ook voor deze tweede aanslag heeft men minimaal tijd tot het einde de definitieve aanslagen die gelijk zijn aan de voorlopige, direct maar definitief te noemen. Toch blijft de kans op na- heffing. Na de naheffing blijft dan ook de kans op navordering met verhoging, indien zich namelijk „een nieuw feit" voordoet. Om de zonder controle vastgestelde aan slagen te onderscheiden van andere zul len ze van een speciaal kenteken wor den voorzien, zo luiden de berichten. Geen zekerheid Waarom zouden wij het gemakkelijk doen als het ook moeilijk kan, wordt nogal eens gezegd. Wij vinden dat met deze nieuwe regeling merkwaardig wordt omgesprongen met de belangen van de belastingbetaler en ook met zijn rechts zekerheid. De belastingdruk grijpt tegenwoordig zo diep in op iemands maatschappelijke po sitie dat hij zo spoedig mogelijk dient te weten waar hij aan toe is. Het invoeren van lange termijnen waarbinnen aansla gen nog kunnen worden herzien, past in een belastingsysteem waarbij iedereen die druk op eik moment wel kan ver dragen. De geweldige financiële verplich tingen, die een belastingschuld nu al spoedig oproept, eisen van de fiscus dat deze binnen een zo kort mogelijke ter mijn opgave doet van de afdracht die de staat van zijn burgers eist. Die burgers hebben er recht op te weten waar zij aan toe zijn. In de toekomst moet men daar zo'n twee jaar op wach ten. Naar onze mening zou iedereen SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 uiterlijk een jaar na de aangifte moeten weten hoe het zit met zijn verplichtingen tegenover de staat. De burger moet op tijd zijn maar ook de overheid. Het ad ministratief apparaat kan daar met al zijn moderne hulpmiddelen wel op wor den afgestemd. Moeilijkheden Tenslotte zit het bedrijfsleven nog met de kwestie van de versnelde inning van de vennootschapsbelasting. De regel is hier toch dat er in september een be taling komt van belasting over drie kwart van de winst over een vooraf gaand jaar. Vanzelfsprekend komen daar nog aan slagen bij over de te verwachten winst van het lopende jaar. Maar is deze winst al gerealiseerd? In vele gevallen beslist niet. De financiering vooral van grotere bedrijven en het voldoen aan fiscale ver plichtingen verloopt toch volgens een be paald financieringsplan en men kan daar niet van afwijken zonder dat bedrijf in moeilijkheden te brengen. Wij dachten dat de geldontwaarding voor het bedrijfsleven reeds voldoende proble men schiep. Wij zijn nogal huiverig over de aangekondigde maatregelen tot wijzi ging in de inningstermijnen. Zij schep pen een nerveuze stemming bij reeds on der zware belastingdruk levende burgers en zij komen de rechtszekerheid bij de belastingheffing niet ten goede. van het lopende jaar en er bestaat ook betaalmogelijkheid in 5 termijnen. Ook hier is soepelheid bij de invordering ge boden om de zelfde reden als hierboven genoemd. De moeilijkheden concentreren zich op de late voorlopige aangiften middels ac countants en belastingconsulenten. Door opeenhoping van werk worden deze aan giften uitgesmeerd en dan gaan de be trokkenen dus ook later betalen. Worden hier zoveel foutieve schattingen gemaakt dat er scherpere controle no dig is? Daar zijn toch deskundigen aan het werk. Het is ons nog niet duidelijk in hoeverre deze aangekondigde ver snelde heffing grote sommen kan ople veren. Beslissend bedrag Na de voorlopige aanslagen volgt de de finitieve aanslag. Als het bedrag daar van aanzienlijk afwijkt van de voorlo pige betaling, dan moet er op een later tijdstip nog behoorlijk worden bijbetaald. Meestal valt die betaalplicht in een pe riode waarin reeds nieuwe voorlopige aanslagen zijn ontvangen en dan dreigen er betalingsmoeilijkheden. Die had de belastingplichtige kunnen voorkomen door nauwkeuriger te schatten. Vooral bij zakenmensen is echter die nauwkeu rige schatting lang niet altijd te maken. Echter heeft hier ook de belastingdienst schuld. Die heeft er eenvoudig voor te zorgen dat. de belastingaanslagen niet zo'n lange tijd onderweg zijn. De burger moet zich maar aanpassen aan de belas tingdienst zo is kennelijk de opvatting. Dat is echter een redenering op zijn kop. Blijkens de memorie van antwoord inzake de wijziging van de wetten op de inkomsten en loonbelasting 1964 is de minister van Financiën blijkbaar be zig de zaak nog ingewikkelder te maken. Men schijnt nu voornemens te zijn ook de definitieve aangiften niet meer vooraf te controleren. Na de aangifte volgt dus direct een definitieve aanslag. Verwarrend De controle geschiedt achteraf binnen een periode van twee jaar. Blijkt het dan dat er te veel is betaald dan volgt ambtshalve vermindering. Is er te wei nig geheven, dan krijgt men krachtens een nog te treffen nieuwe wettelijke voorziening nog een nieuwe heffing thuis. Dus eigenlijk een heffing over een definitief vastgestelde aanslag. Men kan de definitieve aanslag ook zien als voor lopig definitief, maar dein kan de nader voorlopige aanslag vervallen. Al met al is dit een verwarrende zaak waarbij men kennelijk naar streeft om Op verzoek van de Winkeliersvereni ging zal Sint Nicolaas op zaterdag, 19 november a.s., weer zijn intocht in Soest houden. Evenals vorige jaren zal Sint per trein te Soest-Zuid arriveren, en wel te 14.35 uur, waar het bestuur van de Winke liersvereniging St. Nicolaas zal begroe ten. Vandaar gaat hij per rijtuig op weg naar het gemeentehuis. De route is: Ossen- damweg, Soesterbergsestraat en verder via de hoofdweg naar het gemeente huis. Omstreeks kwart over drie volgt de of ficiële ontvangst door de gemeentelijke autoriteiten, waarna Sint het woord tot groot en klein zal richten. De tocht gaat verder over de hoofdweg en Koninginnelaan naar de Beetzlaan, waar Sint afscheid neemt. Muziek n kleurige rolschaatsers zullen voor ver dere opluistering zorgen, waarover wij nog uitvoerig zullen berichten. Geen bonnenactie. Door de nieuwe wet op de kansspelen is het niet meer mogelijk weer de elk jaar gehouden bonnenactie te organise ren. De Winkeliersvereniging heeft hiervoor echter een andere actie in de plaats ge steld. In de weken na de uittocht zal in meer dan 100 zaken, zowel op de dag als des avonds, aan de dan in de winkels aan wezige kopers cadeaus uitreiken. Deze actie zal ongetwijfeld in de smaak van het publiek vallen omdat daarmee aan aanmerkelijk meer personen ca deaus ten deel zullen vallen dan in de voorgaande jaren gehouden bonnenactie. Zal het vermaarde aanvalskwartet van Ajax straks zulke vernuftige combinaties op de grasmat leggen, dat Ron Yeats, de boomlange stopper van Liverpool, uit positie wordt gespeeld? Zelfs in Amsterdam durft men nauvvelyks te hopen dat de rood-witten het zal gelukken de geroutineerde Engelse cupfighter uit te scha kelen voor de kwart-finales van het toernooi om de Europacup voor landskam pioenen. De Ajaxieden staan voor een van de moeilykste ogenblikken in hun zo glorieuze geschiedenis. Zij zullen nu moeten bewijzen, dat hun team werkelijk van inter nationaal niveau is en dat is een uiterst moeilyke opgave tegen een tegenstander, die in het harde cupvoetbal de nodige routine heeft opgedaan en die een speltype hanteert, dat een ploeg als Ajax niet bijster ligt. Ajax zal in de thuiswedstrijd zeker met behoorlijk verschil moeten winnen om met een gerust hart aar Liverpool te kunnen reizen. Er is geen chauvinisti scher voetbalpubliek denkbaar dan juist in de Beatle-stad, waar in de loop der jaren dan ook al heel wat sterke elftal len zijn gesneuveld. Zelfs het machtige Inter Milaan beet hier twee jaar geleden met 3-1 in het zand, al bleek deze overwinning niet vol doende te zijn, want in het San Siro- stadion werden de Britten tenslotte door de Italianen overspeeld en kwamen zij niet verder dan de halve finale. Wel Zowel klassiek als modern. O.a. Zaans - Fries - Twents - Rumpol Schippertje - Sallander enz. enz. PENDULES - PENDULETTES HEIMUHTEN. Barometers - Hygrometers Kamerthermometers. 1 jaar garantie op al onze uurwerken. Gn NAAR S RU KER wonnen zij dat seizoen de Engelse be ker en brachten zij het vorig jaar tot de finale van het toernooi om de Europa cup voor bekerwinnaars, waar men ver rassend van Borussia Dortmund verloor. Ook werden Yeats en zijn mannen met groot machtsvertoon kampioen van En geland, en na een matige start blijken zij dit seizoen toch weer een woordje in de League te willen meespreken. Liverpool beschikt over een zeer hecht team, dat in de laatste jaren nauwelijks van samenstelling is veranderd. Muller en Prins zullen op het middenveld hun beste krachten moeten geven, want juist daar heeft Liverpool enkele van zijn ;rootste troeven lopen. Kanthalf Milne 5 een der sterkste middenveldspelers van het Britse continent en tezamen met Stevenson bouwt hij aan menige aanval. Sterke stootkracht De aanval van Liverpool bestaat stuk voor stuk uit voortreffelijke voetballers. Hoewel Gallaghan reserve is voor het Engels elftal, vinden wij de linker vleu gelman Thompsom, die er ook al heel wat interlands heeft opzitten, nog ge vaarlijker. Hij is een behendig technicus, die op de vierkante meter capriolen kan uithalen, die sterk herinneren aan Gento uit zijn beste dagen. In Hunt en St. John, respectievelijk En gels en Schots international, heeft Liver pool tenslotte twee levensgevaarlijke aanvalsspitsen, die de kleinste ruimte benutten om felle schoten af te vuren. Met deze snelle, schotvaardige voorlinie zal Ajax de grootste moeite krijgen. Vooral in het midden is de Amsterdamse defensie kwetsbaar. Noch Pronk, noch Soetekouw behoren tot de vlugste en dit gebrek aan snelheid kan hen parten spe len tegen schietgrage schutters als Hunt en St. John, van wie vooral de laatste een enorme startsnelheid heeft. Voor achterspelers Suurbier en Van Duiven- bode worden het daarom zware avon den. Slechts wanneer zij kans zien Thompson en Callaghan voldoende af te stoppen, zodat deze vleugelspelers hun spitsen weinig kansen kunnen scheppen, zal Ajax een kans maken de stormlopen van Liverpool te overleven. Niet door de lucht In de defensie van Liverpool is de Schotse international Ron Yeats de cen trale figuur. Deze meer dan twee meter lange stopper, die als het moet gaarne mee ten aanval trekt om bijvoorbeeld bij corners zijn lengte uit te buiten, is door de lucht vrijwel niet te kloppen. Swart en Keizer zullen er daarom ver standig aan doen om Nuninga en Cruyff niet met hoge voorzetten te bedienen, want al deze voorzetten zullen dan een gemakkelijke prooi worden voor de Brit se stopper. Yeats heeft overigens een prima assis tent in de jeugdige Strong terwijl Law- rence een bekwaam doelwachter is. Ajax zal moeten proberen met lange passes over de grond Cruyff in schietpositie te brengen. Tegen mannetjesputters als Yeats en Strong zal hij in kopduels vol slagen kansloos zijn en daarom zal men hem de open ruimte in moeten sturen, waar hij kan profiteren van zijn snel heid. Hoewel Liverpool kwalitatief hoger moet worden aangeslagen dan onze landskampioen, is het zeker niet on mogelijk dat Ajax in deze ontmoetingen naar een topvorm groeit. Het zou daar om niet juist zijn te beweren dat Ajax bij voorbaat volslagen kansloos is. Dat zei men twee jaar geleden ook van F. C. Köln, dat er niettemin in slaagde Liver pool twee maal een gelijkspel af te dwin gen en in het Feijenoord-stadion wer den de Duitsers pas door het lot uitge schakeld. Heel Nederland zal straks met de Am sterdammers meeleven, hopelijk nu niet alleen in het stadion, maar ook voor het televisiescherm. Burgemeester en wethouders der ge meente Soest brengen ter openbare kennis, dat de ontwerpbegrotingen voor het dienstjaar 1967: a. der plaatselijke inkomsten en uitga ven; b. voor het woningbedrijf: c. voor het openbaar slachthuis; d. voor het bedrijf gemeentewerken; e. voor het gemeentelijk grondbedrijf; f. voor het gemeentelijk gasbedrijf en g. voor de gemeentelijke sociale dienst; vanaf heden voor een ieder ter secre tarie der gemeente ter lezing zijn neer gelegd en tegen betaling der kosten al gemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Soest, 9 november 1966. De burgemeester deelde onlangs, bij de installatie van de nieuwe raadsleden mede. dat het hem grote voldoening gaf te kunnen mededelen, dat Soest een financieel gezonde gemeente was. Dat dit geen holle frase was, blijkt wel uit de ontwerpen van de gemeentebe groting en van de bedrijfsbegrotingen voor het dienstjaar 1967, alsmede de begrotingen van het natuurbad, het openluchttheater, de sportstichting en het verzorgingshuis „De Malvahoeve" voor dat jaar, die aan de raad zijn aan geboden. Dat wil niet zeggen, dat elk onderdeel van deze begrotingen even florissant is, maar het geheel *eeft voor 1967 een sluitende begroting en op dat feit kunnen maar heel weing gemeenten in Nederland bogen. Daar komt nog bij, dat het geraamde tekort van 147.000,van de gemeen tebegroting 1966, kon worden gedekt door beschikking over een gedeelte van de saldi-reserve. Inmiddels is komen vast te staan, dat door hogere inkomsten en lagere ka- pitaalslasten de beschikking over een deel der saldi-reserve in 1966 niet no dig zal zijn. Wij zouden U een uitgebreid resumé met duizelende cijfers kunnen geven en U zult dan waarschijnlijk zeggen, maar dat en dat moet nog gebeuren, doch U moet daarbij wel bedenken, dat zeer veel gedaan is en dat ook voor een ge meente het gezegde geldt „Waar niet is, verliest de keizer zijn recht". Tevreden behoeft men nimmer te zijn, maar men moet toch altijd rekening houden met de mogelijkheden. Ook een gemeentebestuur weet zeer j goed, wat er op algemeen-, sport- en woningbouwgebied nog te verbeteren valt, vooral in deze tijden worden Keu len en Aken niet in één dag gebouwd. Met een sluitende begroting en vele tot standkomingen, waarop menige gemeen te trots zou zijn, mogen wij als Soesters trots zijn. Woensdagmiddag, omstreeks half drie, werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje in de woning van de familie K. aan de Kolonieweg hoek Eikenlaan. De brand ontstond door vervuiling van het rookkanaal. De brandweer, uitgerukt met twee wagens, behoefde niet te blussen. De spuitgas ten hebben wel de schoorsteen geveegd. De schade was nihil. De Kring Utrecht van de Aartsdiocesa ne Boeren- en Tuindersbond houdt op maandag 21 november a.s., in het Tref centrum te Bunnik, onder voorzitter schap van de heer A. P, Hilhorst uit Soest, haar jaarvergadering, die om half acht begint. Het belangrijkste agendapunt is wel de bestuursverkiezing. Voorzitter Hilhorst treedt af als lid van het hoofdbestuur. Hij heeft zich herkiesbaar gesteld. De geestelijk adviseur, rector J. B. Bless, houdt een korte toespraak, waar na de heer Ir. J. Godschalx een rede zal houden met als onderwerp „de fi nanciële en economische problemen in de land- en tuinbouw". reeds enige jaren een bron van zorg. Reeds diverse malen werd de installatie gerepareerd, doch thans is de machine weer defect en de kosten voor de nu weer nodige reparatie zijn geraamd op 6000,— tot 10.000,—. B. en W. zijn van mening, dat een nieuwe installatie aangeschaft moet worden, waarvan de kosten in totaal ongeveer 25.000 zul len bedragen. B. en W. stellen voor een krediet tot dit bedrag te voteren. UITKERING INEENS AAN GEMEENTEPERSONEEL De minister van Binnenlandse Zaken heeft bepaald, dat de per 1 januari 1966 ingegane algemene salarisverho ging voor het overheidspersoneel is achtergebleven bij de loonontwikkeling in het particuliere bedrijfsleven. Als gevolg hiervan zal aan het hiervoor in aanmerking komende gemeenteper- soneel een uitkering-ineens van 2.95 over 1966 plaats vinden. VERKEERSSITUATIE SOESTERBERGSESTRAAT NABIJ DE VAN BEUNINGENLAAN De raadsfraktie van de V.V.D. heeft een brief aan de raad gericht, waarin zij attendeert op de gevaarlijke situa tie op de Soesterbergsestraat, ter hoog te van het pand „Duizend Dennen", daar hier veel verkeersongevallen plaats vinden, hetgeen geweten wordt aan de konstruktie en de ligging van het weg dek ter plaatse. B. en W. merken hierbij op, dat reeds in 1962 een aantal maatregelen zijn ge troffen te verbetering hiervan, doch de ze bocht blijft gevaarlijk. B. en W. hebben Gedeputeerde Staten van Utrecht verzocht de grens van de bebouwde kom ter plaatse te verleggen tot - komende uit de richting Soester- berg - vóór gewraakte bocht. Niettemin hebben B. en W. de direk- teur van Gemeentewerken verzocht, in overleg met de Provinciale Waterstaat en de verkeersafdeling van de ge meentepolitie, dit weggedeelte nog eens nader te bezien. Het heeft de Zwitserse autoriteiten veel zorgen en veel hoofdbrekens gekost voor de beslissing werd genomen, maar nu staat er op het adres Schützengasse 1 in het Zwitserse Zürich een Russische krediet- en handelsbank; „Morgenröte A.G." (N.V. Morgenrood). Na maandenlang gewacht en uitgesteld te hebben besloot de commissie voor Na maandenlang gewacht en uitgesteld te hebben besloot de commissie voor het bank- en kredietwezen te Bern, dat het Russische verzoek tot de oprich ting en vestiging van een krediet- en handelsbank in Zwitserland niet kon worden geweigerd. Toch werd erwèlals bindende bepaling vastgesteld dat, af gezien van personeel van een andere dan Russische nationaliteit, er slechts drie Russische personeelsleden aan het Zwitserse bijkantoor te werk mochten worden gesteld. In aansluiting op deze inwilliging van het Russische verzoek volgde de officiële publicatie in het Zwitserse orgaan van de Kamer van Koophandel aldaar; naast Russische r-- we olie is er thans ook Russisch goud in Zwitserland te koop. Het aanvangs- kapitaal van „Morgenröte A.G." bestaat uit 8.400.000,-Als directeur van het bijkantioor zal optreden de Russische bankier /."bert Nikolajewitsch Belit- schenko, 35 jaar, wonende in Moskou, thans verblijvende in hotel Leoneck, kamer 312. te Zürich. Directeur Bel schenko, die de Duitse taal uitstekend beheerst, wordt bijgestaan door twee Russische procuratiehouders. Handel Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Rio Primero" 16 nov. Brazilië: ms „Eemland" 18 nov. Canada: ms „Margaret-C-Ertel" 14 nov. Chili: ms „Diogenes" 15 nov. Indonesië: ms „Laertes" 15 nov. Ned. Antillen: ms „Jason" 15 nov. Nieuw-Zeeiand: ms „Mongolia" 14 nov. Suriname: ms „Ulysses" 15 nov. Verenigde Staten van Amerika: ms „Soestdijk" 16 nov. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Windsor Castle" 13 nov. en ms „Ja gersfontein" 15 nov. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Bij de politie zijn als gevonden aange geven een wandelwagentje met pop, fietstas inhoudende vleeswaren, sleutel ring met 2 sleutels, grijs jasje, blauw met rode shawl, horloge zonder bandje, bruine schooltas inhoudende schriften en boeken, tabaksdoos, paar lange glacé dameshandschoenen, kinderhandschoe nen, rode damesfiets, paar grijze glacé handschoenen, muntbiljet van 2,50 en een paar lederen wanten. Aankomen vliegen een groene parkiet. Aankomen lopen een spaniel hond, een jong grijs konijn en een jong poesje. Hoofddoel van deze bankinstelling is dc uitbreiding van de handel te bevorde- OD ren, niet alleen met Zwitserland, doch ook met andere geïnteresseerde, wes telijke landen. De ieder jaar om- grijker wordende In gebouw Rank hield de Soester buitenlandse handelsbalans dwong de r? i i. i sowjet_unje er toe 0p het vaste land van Europa een bankinstelling te ves - tigen daar sinds 1956 de waarde van de in Rusland uit niet-communistische landen ingevoerde artikelen steeg van ruim drie miljard gulden in 1956 tot 9y2 miljard in 1964. terwiil de waarde van de Russische uitvoer naar het niet- communistische buitenland van drie miljard gulden in 1956 steeg tot negen miljard in 1964. Tot voor kort financierden de Russen hun handelstransacties met het „kapi talistische" buitenland, door middel van de eveneens Russische Moscow Narod- ny Bank Limited in Londen en 'of door die van de Banque Commerciale pour 1'Europa du Nord in Parijs. Beide bank instellingen zijn nog steeds de Russi sche finaniciële steunpunten voor de handel tussen de sowjet-unie en Ame rika. Canada en Australië. In goud Een niet te loochenen feit is, dat de Russen over weinig of geen dollardde- viezen uit eigen export (dus naar het buitenland) beschikken en daarom be talen zij het buitenland met goud in natura. Als gevolg daarvan zijn de Ru: sische goudvoorraden in Moskou aan zienlijk geslonken. Om dit euvel te voorkomen, opende de Londense Narodnvbank een bijkantoor in Beiroet, waarheen het Russische goud legaal werd verscheept om daar na, middels dat bijkantoor, aan Azia tische en Afrikaanse goudhandelaren te gen harde deviezen te worden verkocht. Het goud verdween in de landen van het nabije en verre oosten waar het goed geld opbracht, terwijl de handel in goud aldaar aan geen beperkende be palingen is gebonden. Met de vestiging van de Russische bankinstelling Morgenröte A.G. te Zü rich, doen de Russen een serieuze po ging hun goudhandel te versterken. Zürich bezit namelijk 's werelds groot ste markt voor de goud-transisto-han- del, doch ook op grond van de krediet verstrekking kan de Russische vesti ging hier grote voordelen opleveren, daar Zwitserland het grootste aantal (particuliere) kredietinstellingen van Europa bezit, namelijk 1688. Nergens ter wereld zijn de voorwaar den om krediet te verkrijgen gemak kelijker en de te betalen rentebedragen lager dan juist daar. Bestuurdersbond, in samenwerking met de afdeling Soest van het N.V.V., een variété-middag voor de kinderen van de leden, die in groten getale aanwe zig waren. De voorzitter van de S.B.B. de heer A. Brand, sprak de kinderen toe. .Kindervreugd" uit Haarlem met oom Frans en tante Els bracht een uitge breid programma met poppenkast goo chelen, jongleren enz. Tante Els verstond de kunst om voor de pauze het toneel in een bloemen tuin te veranderen en om Clown Up Ki- ki hebben de kinderen onbedaarlijk ge lachten. VERKOOP GROND De N.V. tot Exploitatie van Onroerende Goederen „N.E.O." te Soest heeft ver zocht twee percelen grond, ter grootte van ongeveer 265 m2, gelegen aan en nabij de Belvédèreweg te Soest, te mo gen kopen. B. en W. hebben tegen verkoop van de ze grond tegen een bedrag van 13.950 geen bezwaar. ONTEIGENING VAN GRONDEN Zeer belangrijke delen van de voor de uitvoering van het bestemmingsplan Industrieterrein benodigde grond be hoort in eigendom aan de gemeente Soest. Met eigenaren van andere terreinen wordt reeds 3 jaar door de gemeente onderhandeld, en B. en W. menen, dat lot onteigening moet worden overge gaan. De gemeente zal echter niet eer der tot dagvaarding overgaan, dan na dat onherroepelijk goedkeuring zal zijn verleend aan het bésluit van 31 augus tus 1966. BENOEMING COMMISSIE WOONRUIMTE WET Voor tot vordering van woonruimte door het college wordt overgegaan wordt de desbetreffende commissie ge raadpleegd. Aangezien de zittingsduur van de leden van deze commissie op 7 december a.s. eindigt, stellen B. en W. voor Je thans zittende leden, te herbenoemen, daar allen een herbenoeming aannemen. De Commissie bestaat uit Mevrouw H. M. Meurer-Van Eyk, Mevrouw S. M. Polet-Musler en de heren J. E. Brou wer, H. M. v. d. Rotte en H. Stolten- berg. KOELINSTALLATIE OPENBAAR SLACHTHUIS De koelinstallatie van het openbaar Slachthuis aan de Lange Brinkweg is Dokter A. Th. M. Splinter, Amersfoort- sestraat 3, Soesterberg, telefoon 03463- 1432, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C. Lucas te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Op bijzonder succesvolle wijze hebben de judoka's van de r.k. sportvereniging „Laetitia" deelgenomen aan de kampi oenschappen judo, die onder auspiciën van de sportschool Van der Vlugt in de Gevato-zaal te Driebergen werden ge houden. Twee jeugdleden van Laetitia, Klenn Kal en Martin Bloem, behaalden in verschillende gewichtsklassen het kampioenschap van Zeist. In een spannende strijd tegen Engels man werd Hans Hagmeijer uitgescha keld doch kwam in het bezit van de tweede prijs in zijn klasse. Soesterberg veroverde twee kampioensbekers en een medaille. Van de Soesterbergse jeugdelftallen heeft de d-aspirantenploeg een grote nederlaag geleden tegen E.M.S. (12-0). De a-aspiranten wonnen van Zeist met 4-0 en de c-aspiranten wonnen van D.O.S.C. (1-0). Van de pupillenploegen speelde alleen het eerste, dat een 1-0 overwinning be haalde op B.V.C. Daarmede zijn deze pupillen nog steeds ongeslagen. De B-junioren gingen naar Zeist, waar zij met 0-6 wonnen van de gelijknami ge club. De a-junioren deelden met E.M.S. in Bunnik de winst (0-0). Het programma voor zaterdag 12 no vember luidt als volgt: Pupillen 1 vrij; Saestum-Pupillen 2; Pupillen 3-T.M.S.; Zeist-Aspiranten d; Aspiranten c-C.D.N.; Aspiranten b-Jonathan; Dolderse Boys- Aspiranten a; Jonathan-Junioren b; Do- restad-Junioren a. MARIONBONBONS. Een assortiment luxe bon bons met extra fijne vul lingen. Nu nog voordeliger. 250 gram MARSEPEIN AARDAPPELTJES. Gefabriceerd van de echte Lubecker marsepein. Een tractatie voor fijnproevers. Zakje pl.m. BANKETBAKKERS SPECULAAS. Speculaas volgens oud-Hol lands recept. Merk Venda, dus kwaliteit. 200 gram QC Pak a 500 gram VROOM DREESMANN Over een half jaar herdenkt de plaat selijke voetbalvereniging „Soesterberg" het 45-jarig bestaan en op verzoek van het bestuur, dat plannei. heeft dit feit te gaan vieren, is een jubileumcommis sie ingesteld, die belast is met de voor bereidingen. Sportevenementen en festiviteiten zul len zodanig worden opgezet, dat de ge hele Soesterbergse bevolking dit jubi leum kan meevieren. Daar de verenigingskas echter steeds aangesproken moet worden voor nood zakelijker belangen, heeft de jubileum commissie zich tot taak gesteld een aanzienlijk bedrag bijeen te brengen. De eerste groep is deze week benaderd en wel de trouwe „poolers", die week in week uit, een serieuze poging doen „dertien goed" te behalen. Alle pool- vrienden worden verzocht deze week hun toto-bijdrage te verdubbelen. De nieuw gekozen Prins Carnaval 1967 en de Raad van Elf hebben besloten om onder auspiciën van de Instuif R.K. Jong Soest een aktie te gaan voeren met als doel geld bijeen te brengen, waarmee men enkele zieke plaatsgeno ten wil verrassen door er nuttige voor werpen voor te kopen. Het plan voor deze aktie is reeds uitgewerkt, de aan vraag om vergunning is al ingediend. Men is er vanuit gegaan, dat de jeugd ieder jaar feest viert, maar men wil de jongelui nu eens niet uitsluitend aan zichzelf laten denken, doch ook aan de zieken. „Ondanks de pret moeten we niet vergeten, dat er mensen zijn, die nooit iets dergelijks kunnen beleven", zo luidt het standpunt. *n de afgelopen zeven jaar heeft men nog niet eén der gelijk initiatief ontwikkeld. De nieuw gekozen Prins, de Raad van Elf en de leiding van de Instuif rekenen op ieders medewerking, zodat een flink bedrag beschikbaar zal komen.

Soester Courant | 1966 | | pagina 8