II III II III II Naarden-B.D.C. 2-1 Politieke onmacht N.D.F. van hier en daar 25— gylden korting!! MJIISON TEÜM0NDE, JONGE KRACHT DRUKKERIJ SMIT Officiële mededelingen Rattenbestrijding 1 1 i I 11 I i 1 1 1 PIANO'S. S.E.C.-nieuws Nu een Wintermantel kopen, betekent geld sparen. DAMES WINTERMANTELS. Voor leuk afwisselend werk „The Red Stars" V.V.Z.-nieuws I I Pianohandel W. van Tol, S.V.V.-Volleybal Hees-Nieuws B.D.C. Nieuws TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Vechtpartij Bromfiets botst tegen auto Eiermarkt BATEXBITtfiS Erkende Aasto- en Seeoferrifsehonl S.E.C.-NIJENRODES 2 0-1 S.E.C. 2 stelde heel erg teleur door thuis tegen Nijenrodes, ondanks een groot overwicht met 1-0 te verliezen. Heel veel kansen waren er voor rust voor de S.E.C.-aanvallers, maar het lukte niet de bal op de juiste plaats te krijgen. Nijenrodes was fortuinlijker en kon bij één der weinige aanvallen na rust scoren. Jammer voor S.E.C. 2, aan gezien U.V.V. 4 (de koploper) dit week einde met 2-0 van Hercules 3 verloor. De aansluiting is echter nog niet ge mist, zodat de kansen om mee te doen voor de bovenste plaats nog volop aan wezig zijn. De andere uitslagen in de afdeling van S.E.C. 2 waren: Fortitudo 2-D.O.S. '012 2-2. Hercules 2-U.V.V. 4 2-0. De wedstrijd Elinkwijk 4-Velox 4 werd af gelast. Zondag a.s. in het tweede S.E.C. elftal vrij en speelt S.E.C. 1 uit tegen Forti tudo de belangrijke strijd, waarin be slist zal worden of S.E.C. doordringt tot de kopgroep, of weer afzakt naar de staart. Ter kennismaking met onze afdeling geven wij bij aankoop van een WINTER MANTEL OF IMITATIE BONTMANTEL Burg. Grothestraat 36, Soest. Telefoon 3332. Giro 328680. P.V.C. 2-S.E.C. 3 4-3 Opnieuw een ongelukkig gespeelde wed strijd voor S.E.C. 3, waarin o.a. uitkwa men Leo van Breukelen en Wout de Bruin. Voor rust was P.V.C. sterker en nam een 3-1 voorsprong. S.E.C.-doelman Bakker was deze mid dag niet in zijn normale vorm en had enkele treffers kunnen voorkomen. Na rust beet S.E.C. fel van zich af en kwam op gelijke hoogte na zeer knap spel. Het werd 3-3 maar toen sloeg het noodlot opnieuw toe. Bij een ogenschijn lijk ongevaarlijke P.V.C.-aanval werd toch gescoord. Schutters bij S.E.C. 3 waren: Hagelen, Pothoven en Huizin- ga. Zondag a.s.. om 12 uur, speelt S.E.C. 3 de belangrijke uitwedstrijd tegen Zeist 3. Deze wedstrijd moet gewonnen wor den om de onderste 2 plaatsten te ont lopen. A.P.W.C. 6-S.E.C. 4 0-7 Grote zege voor goed spelend S.E.C. 4, dat haar kansen op de titel wil behou den. S.E.C. 4 gaat zondag opnieuw naar Amersfoort om te spelen tegen het vier de elftal van A.P.W.C. A.P.W.C. is ook één der gegadigden voor het kampioenschap. S.E.C. 5-QUICK 5 3-0 S.E.C. 5 heeft de aanval op haar lei derspositie door no. 2 (Ouick 5) weten af te slaan. S.E.C. 5 speelde een goede wedstrijd, hoewel in de beginfase Quick 5 gevaarlijk kwam opzetten. S.E.C. was zeer gevaarlijk en de Amers- foortse doelman kreeg voor rust veel schoten te verwerken. De rust kwam met 0-0. in onze moderne drukkerij vragen wij een leeftijd ongeveer 16-18 jaar. 5-daagse werkweek; zaterdags vrij. Vanzelfsprekend kunt U rekenen op een behoor lijke beloning. Aanmelden, gaarne spoedig, bij Van Weedestraat 29A - Tel. 2566. S.E.C. 5 bleef ook na rust het veel be tere team. Na een kwartier was het Veldhuizen die was doorgebroken. Hij wilde een boogballetje geven aan de Spaanse voetballer Andre Valero, maar de Quickback was zo in paniek, dat hij zijn eigen doelman passeerde toen hij de bal wilde onderscheppen. S.E.C. bleef aandringen en het was, na een aanval over rechts, dat Tony Dasselaar kon inschieten. De mooiste S.E.C.-tref fer kwam hierna. Veldhuizen snelde langs drie verdedigers heen en gaf van af de zijlijn de bal terug naar Ter Ho- ve, die geheel vrijstond op de straf schopstip. Met een enorme dreun scoor de Ten Hove 3-0. S.E.C. 5 had de aanval van Quick 5 af geslagen en leidt thans met 3 punten voorsprong op de Amersfoorters. Na 5 wedstrijden het maximum aantal pun ten van tien. Zondag a.s. spelen de S.E.C.-veteranen thuis, om 12 uur, tegen V.V.Z.A. 4. Wordt dit de zesde zege? S.E.C. 6 was vryaf. Diverse spelers van S.E.C. 6 konden opengevallen plaatsen innemen in de hogere elftallen. Legemaat en Meeder speelden in S.E.C. 4, terwijl Jan v. d. Brink het reserveschap bij S.E.C. 5 vervulde. Zwalve was reserve bij het derde. Voor zondag a.s. was vastgesteld de wedstrijd Quick 5-S.E.C. 6. Reeds nu is echter bekend, dat deze wedstrijd, op verzoek van Quick 5, is uitgesteld. V.V.O.G. junioren A-S.E.C. A 2-3 Vreugde bij de S.E.C.-jeugdcommissie over het fraaie resultaat van S.E.C.- junioren A, die op het allerlaatste mo ment de wedstrijd S.E.C. A-V.V.O.G. A zagen omgezet in V.V.O.G. A-S.E.C. A. S.E.C. A was niet geïmponeerd In Har derwijk en speelde goed voetbal. De S.E.C.-junioren die nog wat licht zijn, spelen technisch zeer goed en te gen V.V.O.G. kon dan ook gevoetbald worden. De veldtraining begint vruch ten af te werpen. Iedere woensdag avond traint het S.E.C.-junioren elftal op het terrein aan de Bosstraat. Voor lopig nog onder leiding van de heer B. v. d. Velde. S.E.C. ZATERDAG VOETBAL Het eerste elftal van S.E.C. is dit week end niet in actie geweest, daar in Utrecht het veld onbespeelbaar was. Nu maar wachten op de wedstrijd van volgende week tegen koploper Baarn. RODA 2-S.E.C. 3 1-0 Het tweede elftal van S.E.C. heeft in de uitwedstrijd tegen R.O.D.A. niet bol kunnen werken. Ondanks het feit dat S.E.C. zeker 80 min. in de meerderheid was. bleek de afwerker niet te vinden. De eerste helft ging dan ook met een 0-0 stand in. Na rust een zelfde spelbeeld tot na 30 minuten spelen de midvoor van Roda goed doorliep op een voorzet, de keeper uit zijn doel liep en de bal over hem heen in het doel belandde. 1-0. S.E.C. ging het nog eens proberen, maar het wilde niet meer lukken. S.E.C. heeft de punten achter moeten laten, hoewel er dik winst in zat, om van een gelijk spel maar niet te spreken. S.E.C. 3-HOEVELAKEN 4 3-4 Het derde elftal van S.E.C. heeft een prima partij tegen koploper Hoevelaken gespeeld. S.E.C. gaf zeer goed antwoord op het vlotte spel van de gasten. De score liep voor de rust al op tot 3-3 door zeer aantrekkelijk spel van beide kanten. Na rust wisten de gaster, de voorsprong nog met 1 doelpunt te vergroten. S.E.C. heeft nog van alles ondernomen om weer gelijk te komen, maar het zat er niet meer in. Het bleef 4-3. Een leu ke wedstrijd met zeer veel spanning. BEGRAFENIS S.E.C. JEUGDVOOR- ZITTER Vrijdag j.1. werd de S.E.C. jeugdvoor- zitter, de heer P. Schrijvers Sr. ter aar de besteld. Grote belangstelling was er, van de zijde van de vereniging S.E.C. eniging S.E.C. In de aula sprak de heer Van der Dus- sen namens gemeentewerken en na mens de vereniging S.E.C. de heer G. Eyking. Kransen waren er van de familie, van gemeentewerken van de vereniging S.E.C. en van de S.E.C. jeugdafdeling. TWEEDE S.E.C. BINGOAVOND Vrijdag a.s. 18 november houdt S.E.C. de uitgestelde 2e bingoavond in de S.E.C.-cantine. Bingomaster Wouter de Bruin en Edy Roeymans zullen deze avond leide^. S.E.C. verwacht voor deze avond grote belangstelling. De avond is toeganke lijk voor S.E.C. voetballeden, honkbal en softballeden met introducee. Ook de S.E.C. poolleden kunnen deze avond bij wonen. BINGO-BALAVOND S.E.C. honkbal Na de 2e S.E.C. bingo-avond op vrijdag avond a.s. op zaterdag 19 november een bal-bingoavond van S.E.C. honkbal. De S.E.C. honkballers en softbalsters zullen deze avond feestvieren in ver band met het behaalde kampioenschap van Honkbal 1. S.E.C. honkbal promoveerde naar de landelijke bond na het behaalde kam pioenschap in de afdeling Gooi-Utrecht. DAMESHANDSCHOEN GEVONDEN Na afloop van de wedstrijd S.E.C. 1- Holland 1 is op het S.E.C. terrein ge vonden een zwarte dameshandschoen (glacé). Terug te bekomen bij het S.E.C.- sekretariaat, Nachtegaalweg 10, telefoon 3615. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat in de periode van 12 tot en met 20 decem ber 1966 wederom van gemeentewege de rattenbestrijding ter hand zal wor den genomen. Teneinde een inzicht te verkrijgen om trent de omvang van de rattenplaag in deze gemeente en de daartegen even tueel te treffen maatregelen, worden belanghebbenden uitgenodigd ter ge meentesecretarie (in de bodekamer), res- pektievelijk op het hulpsecretarie te Soesterberg, schriftelijk (naam en ad res) aangifte te doen van de aanwezig heid van ratten in of nabij hun perce- en wel vóór 30 november a.s. Soest, 15 november 1966. B.D.C. heeft in de moeilijke uitwed strijd beide punten in Naarden moeten laten. De eerste 10 minuten gaf een ge- lijkopgaande strijd te zien met wisse lende kansen. Een hard schot van de Naarden-midvoor ging juist over terwijl Beyer zijn eerste schot door de keeper zag gestopt. Even later speelde Van Fulpen de bal iets te kort terug op de keper Van Thienen. zodat weer de midvoor de bal bemachtigde. Gelukkig voor B.D.C. ging zijn harde schot juist naast. Langzamerhand wist B.D.C. meer vat op het spel van Naarden te krijgen al moet worden gezegd, dat de gastheren iets beter „voetbal" speelden. Hun aan vallen waren zeer gevaarlijk en toen in de 20e minuut Naarden een vrije trap op de linkervleugel mocht nemen re sulteerde dit in een fraai schot van Fr. v. Aalten, dat via de handen van doelman Van Thienen in het doel ver dween 1-0. B.D.C. trachtte terug te slaan en even- later werd een hard schot van Marcel v. d. Lugt slechts half gestopt maar niemand van de B.D.C.-voorwaartsen wist de terugstuitende bal te benutten. Hierna volgde weer een spelbeeld met wisselende kansen, doch geen van bei de clubs wist doelpunten te maken, zodat de rust kwam met een 1-0 ach terstand voor B.D.'"\ Toen scheidsrechter De Bruyn floot voor de 2e helft startte B.D.C. met een he vig offensief. Een harde kopbal van J. Dorresteyn werd gestopt, terwijl scho ten van Beyer en Wigtmans eveneens onschadelijk werden gemaakt door de goed spelende achterhoede. Naarden zat ook niet stil en probeerde met snelle rushes het B.D.C.-doel te bereiken en gaven Bakker, Van Fulpen en Brouwer in de achterhoede handen vol werk. RED STARS A-B.C.H. A 37-34 Wederom is het Red Stars gelukt hun competitiewedstrijd te winnen. Welis waar is het een zeer krappe overwin ning geworden voor de junioren maar wel verdiend. Er werden goede combi naties geleverd en vooral was de over winning te danken aan de betere af werking van Red Stars t.o.v. B.C.H. A. De eerste twee punten werden gemaakt door Red Stars, maar al spoedig kwam B.C.H. tot tegendoelpunten en liep uit tot 6-2. Voordurend had B.C.H. in deze eerste helft een lichte voorsprong tot aan de zestiende minuut. Toen nam Red Stars de voorsprong in handen hetgeen later de overwinning bracht. De eerste helft werd afgesloten met een 20-17 voorsprong voor Red Stars. In de tweede helft probeerde B.C.H. alles om dichterbij te komen, hetgeen niet lukte. De voorsprong van drie punten bleef gehandhaafd. De eindstand werd 37-34. Doelpunten werden gemaakt door Allan Harris (15), John Woerdeman (11), Rob van de Berg (1), William Chang (8) en Gerry v. Delden (2). Woensdagavond a.s. speelt het heren team van Red Stars, om 20.15 uur tegen het Utrechtse U.S.S. in de sportzaal Den Hommel. Donderdagavond a.s. speelt het junio renteam van Red Stars, om 19.00 uur, tegen Taveno-B in de Beatrixhal te Utrecht. Bij een van de aanvallen beging Van Fulpen een overtreding binnen het strafschopgebied en dc scheidsrechter wees naar de „beruchte" stip. Penalty! Fr. v. Aalten belastte zich ermee en deed dit foutloos. 2-0. Hierna zette B.D.C. alles op alles. Bak ker en Voet gingen in de voorhoede spelen, waardoor een enorme druk op het Naardendoel ontstond. Het resultaat bleef niet uit en een fraai hard schot van Marcel v. d. Lugt raakte de roos. 1-2. Wat B.D.C. hierna ook probeerde, het enige wat dit opleverde waren een serie hoekschoppen, waaruit echter niet meer werd gescoord. V.V.Z. 3-KARBOYS 2 2-5 Ook nu wisten de V.V.Z.-ers niet tot winst te komen. Hoewel, vooral in de tweede helft, veel sterker, wist ook nu de voorhoede dit niet in doelpunten uit te drukken. Voor de thee wisten de gasten driemaal de V.V.Z. keeper Van Ossenbruggen te passeren. Na de rust werd het door Onderstal 2-3, maar de verdere kansen werden niet benut. De strijd speelde zich vrijwel voortdurend op de helft van Karboys af, maar door twee uit vallen werd de stand toch 2-5. V.V.Z. 4-HOEVELAKEN 3 5-3 Het jonge vierde V.V.Z.-team zag kans de veel hoger geklasseerde tegenstan ders een nederlaag toe te brengen. Na de standen 1-1 en 2-2 was het V.V.Z. dat door drie fraaie doelpunten de stand op 5-2 wist te brengen. Kort voor het einde werd door Hoevelaken nog gedoelpunt, zodat de einduitslag 5-3 werd in het voordeel van V.V.Z. JEUGDAFDELING V.V.Z. RODA (jun.)-V.V.Z. (jun.) 2-3 V.V.Z. zag kans haar leidende positie te behouden. Wel gaf Roda zeer goede tegenstand en wist zelfs met 2-1 de lei ding te nemen. De einduitslag werd echter toch nog 2-3 in het voordeel van V.V.Z. Pupillen: A.P.W.C. 2-V.V.Z. 1 0-7 V.V.Z. 2-RODA 3 3-0 De beide pupillen elftallen van V.V.Z. wisten de volle winst te behalen. Bij V.V.Z. werd net als in de thuiswed strijd tegen A.P.W.C. zeven maal ge doelpunt, trewijl de V.V.Z. keeper zich niet liet passeren. V.V.Z. 2 speelde op het B.D.C. handbal terrein en wisten de Roda spelers met 3-0 te verslaan. V.V.Z.-LICHT WEDSTRIJD (hedenavond 20 uur) Als oefening voor de verdere competi tiewedstrijden speelt V.V.Z. 1 dinsdag, 15 november (hedenavond) een licht- wedstrijd tegen Valkenheide. TRAINING V.V.Z.-JEUGD A.s. donderdag, om 8 uur, begint de training voor de junioren en adspiran- ten, dit in verband met de voetbalwed strijd op de televisie. De training voor de pupillen komt door deze late aanvangstijd te vervallen. RODA '46 jun. A-V.V.Z. '49 jun. A Beide ploegen hebben op het gladde veld een prima wedstrijd gespeeld. Was het Roda voor rust dat het spel dikteerde, na rust was het V.V.Z. dat de lakens uitdeelde. Het begin begon goed voor Roda, want de ene na de andere aanval rolde op het V.V.Z.-doel af, waar men over ge luk niet te klagen had. Na 10 min. kreeg Roda een indirecte vrije trap te nemen en deze werd via een verdediger in een doelpunt omge zet, onbereikbaar voor den Breejen. 0-1. V.V.Z. kwam hierna wat meer aan de bal maar sukses bleef alsnog uit, tot 4 min. voor rust, toen Altena op rechts een corner nam, die door de gehele ver dediging werd gemist, behalve door Akkerman, die deze kans resoluut in een doelpunt omzette. 1-1. Na rust kwam V.V.Z. in het offensief door een betere conditie, maar het zou weer Roda zijn dat, overigens in dui delijke buitenspelpositie, doelpuntte. 1-2. Het werd er voor V.V.Z. niet beter op toen v. Sloten wegens natrappen uit het veld gestuurd werd. Verwoerd ging nu de aanval versterken om er evt. nog een gelijkspel uit te sle pen, en bij de eerste de beste aanval die Verwoerd opbouwde ging de bal naar de vrijstaande Akkerman, die een hoge voorzet gaf aan Brons, die de bal meteen weer voortrok waar Vetkamp de bal ineens keihard inschoot 2-2 een prachtig doelpunt. V.V.Z. had nu de smaak te pakken en ging fel in het offensief en het was weer Verwoerd die op rechts een aan val opbouwde, hij passeerde 2. 3 man en gaf toen een uitstekende pass aan Brons, die de bal hoog voor het doel zette, waar Akkerman, vrijstaande, de bal ineens inschoot 2-3. Met deze stand kwam ook het einde van deze goede en sportieve wedstrijd. KLEINE Nieuwe en bespeelde 750,— tot 2800,—. Vanaf pl.m. 24,p. mnd. Nieuweweg 103 - Telefoon 2968 Het eerste herenteam van de Soester Volleybal Vereniging moest de afgelo pen week door een overwinning op koploper V.I.O.S. de kleuren van de vereniging hooghouden, want h°t derde herenteam en het meisjesteam verloren hun wedstrijden. Zo verloren de meisjes met 2-0 van V.I.O.S.terwijl het derde herenteam met 3-0 in L.E.A. zijn meerdere moest erkennen. Het eerste herenteam deed _en gedeel telijk geslaagde aanval op de kopposi tie van V.I.O.S. 3. De eerste en derde set leverden namelijk winst voor onze plaatsgenoten op. maar de tweede set moesten zij aan de geroutineerde V.I.O.S.-spelers afstaan. Het progrmama voor de komende week omvat voor de S.V.V.-teams de volgen de wedstrijden: Woensdag. V.I.O.S. 4-S.V.V. 3 (dames). Spirit 4-S.V.V. 4 (dames). V.I.O.S. 5-S.V.V. 2 (heren). Donderdag. S.V.V. 1-G.V.C. 1 (dames). Spirit 2-S.V.V. 2 (dames). HEES WON VAN HULSHORST 2-1 Hees heeft de moeilijke uitwedstrijd te gen Hulshorst verdiend met 2-1 ge wonnen. Door deze overwinning heeft Hees de aansluiting bij de kopgroep behouden. Direct na de aftrap begon Hulshorst sterk aanvallend, waarop Hees niet di rect het juiste antwoord wist, daar het Hulshorstspel bijzonder hard was. Reeds in de 15 de minuut moest Jekel met een knieblessure het veld verlaten en moest Walet invallen. „In de 16de minuut moest Bosman buiten het veld eveneens van een beenblessure worden opgelapt, maar deze kon na enkele mi nuten het spel hervatten. Na deze eerste periode kreeg Hees met goed constructief voetbal meer vat op het Hulshorstspel en werd de verde diging meermalen onder druk gezet. De Hulshorstdoelman stond echter steeds op de goede plaats en wist op bekwa me wijze zijn doel schoon te houden. In de 30ste minuut kwam het verwach te doelpunt. Bosman werd op maat be diend en wist met een hard diagonaal schot de keeper onhoudbaar te passe ren. 0-1. Bij een tegenaanval van Hulshorst maakte spil Geytenbeek op de rand van het strafschopgebied een overtreding en uit de vrije trap wist de rechtsbinnen fraai over het opgestelde muurtje te scoren. 1-1. Direct hierna weer een vrije trap. nu echter voor Hees, die door van Veen hard tegen de lat geschoten werd. Met de 1-1 stand brak de rust aan Na rust kwam Hulshorst opnieuw op zetten, maar de Hees-defensie wist on heil te voorkomen, mede doordat ook keeper Tempelaars in goede vorm was en enkele malen fraai redding bracht. Door beter spel op het middenveld wist Hees zich van de druk te ontdoen en trok ten aanval. In de 35ste minuut keurde de uitste kend leidende scheidsrechter, de heer B. v. Dijk uit Putten een Hees-doel punt af wegens hinderen van de kee per en het zou tot de 42ste minuut du ren alvorens Hees de winst greep. Een hard schot van Walet kon de keeper niet onder controle krijgen en in de hierdoor ontstane doelworsteling kon De Bree het laatste tikje geven. 1-2. In de laatste minuten verdedigde Hees met succes zijn voorsprong. Bij Hees debuteerde Castricum niet on verdienstelijk op de midvoorplaats. Grote vreugde was er bij de Hees-aan hang toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot. Met deze wedstrijd sloot Hees de eerste competitiehelft af De overige uitslagen waren: Kulan- N.S.V.S. 1-1. S.V.P.-Renswoude 2-1. Vallelvogels-Candia 3-3. Rood- Wit-T.O.V. 2-3. JONATHAN 2-HEES 2 5-2 Hees 2 speelde een bijzonder ongeluk kige wedstrijd. Met de rust was de stand nog 2-1 in het voordeel van Hees 2, doch na rust begon de Hees-defensie te blunderen en werd de bal 2 x in eigen doel gewerkt. Toch moet Hees 2 met dit elftal tot betere resultaten in staat worden geacht. HEES 4-S.O.V.A. 2 2-1 Door het Amersfoortse Sova met 2-1 te verslaan staat Hees 4 nu bovenaan de ranglijst. Indien met dezelfde ener gie wordt doorgewerkt bestaat er voor Hees 4 kans cp een goed eindresultaat. AMSVORDE a-HEES a 2-2 Door moedig volhouden heeft de Hees- jeugd bij Amsvorde in Amersfoort de punten kunnen veroveren. Het resultaat van deze wedstrijd geeft de jongens on getwijfeld nieuwe moed om de volgen de wedstrijden met vertrouwen tege moet te zien. K.V.V.A.-HEES pupillen 1-0 De kleintjes van Hees hebben het in hun eerste competitiewedstrijd nog niet tot een overwinning kunnen brengen. Maar gezien de veldmeerderheid, die zij in deze ontmoeting toonden, belooft wel wat voor de toekomst. Jongens doe je best. B.D.C. 5-R.K.B.V.V. 4 4-3 B.D.C. 5 heeft haar koppostie goed ver dedigd door R.K.B.V.V. 4 met 4-3 te verslaan. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin bleek dat de jeugdi ge B.D.C. ploeg over meer conditie be schikte. B.D.C. 6-D.O.N.A.R. 6 1-7 B.D.C. 6 heeft de punten aan het sterke Donar 7 moeten laten, wat ook wel de verwachting was. Donar 6 heeft de leiding in deze afde ling. B.D.C. 7-LAREN 4 2-1 Onder leiding van aanvoerder Frans Duwel heeft B.D.C. 7 haar ongeslagen record gehandhaafd. De ruststand ging in. dankzij een doel punt van Gerard Hilhorst, met 1-0 in het voordeel van B.D.C. 7. Na rust wisten beide ploegen nog een maal te scoren, zodat B.D.C. 7 met 2-1 won. B.D.C. 8-VICTORIA 9 2-2 B.D.C. 8 heeft een prachtig resultaat bereikt door Victoria 9 een gelijkspel af te dwingen. Hiermede hebben zij B.D.C. 9 een go?de dienst bewezen, daar Victoria geen zware concurrent is van B.D.C. 9. en de stand is nu: Renswoude 14-10 Vallei vogels 10- 9 S.V.P. 13-10 Kulan 10-10 Hulshorst 12-10 T.O.V. 8-10 Hees 12-10 Candia 8-10 V.V.Z. 10- 9 Rood-Wit 7-10 N.S.V.S. 4-10 Ook de politieke bijeenkomsten hebben te lijden van inflatie. Vooral die van zogenaamd onverbonden landen en van jange naties. Onlangs in India was er een samenzijn met als grote namen Nasser, Tito en mevrouw Indira Gandhi, de dochter van Nehroe. Niemand nam er haast notitie van, ter wijl het toch een bijeenkomst was in de categorie van de indertijd befaamde conferentie van Bandoeng. In Addis Abeba is het thans ongeveer het zelfde liedje. Daar daagt de Orga nisatie voor Afrikaanse Eenheid. Het voornaamste nieuws er over was dat een delegatie uit Guinee per ongeluk terecht kwam in Ghana en prompt werd vastgezet. Niet verwonderlijk, want sinds de afgezette Ghanese leider Nkroemah hoog vereerd wordt in het land van Sekou Touré, botert het niet zo best tussen deze twre staten. Maar goed: het clubje werd weer vrijgelaten en Sekou Touré gaat ook naar Addis Abeba, waar dus de twee grote tegen standers zowaar samen aan tafel komen te zitten. Het voorval werd opgesierd met Gui- nese protesten tegen de V.S., omdat de delegatie zijn pechreis maakte in een toestel van de Pan American World Airways, maar een vliegtuig is - zeker als het in Guinees charter vliegt - geen souverein territoir van het land van herkomst. De Amerikanen konden dus niet op het protest reageren. Ze wisten toen waarschijnlijk al dat hun ambas sade er weer aan zou moeten geloven in Conakry. Ze doen maar! Gevolg is dat het nu dus ook niet meer erg botert tussen de V.S. en Guinee, een zaak echter waarover men in Wash ington niet heet of koud wordt. „Ze doen maar", is de reactie. Dat betekent terstond ook hoeveel belang men er daar nog aan hecht of de Guinezen mis schien uit balorigheid wat meer gaan aanpappen met de Russen. Ook dat is niet interessant meer. Niet omdat het Aziatisch gevecht de V.S. zo boeit dat voor Afrika geen aandacht overschiet, maar ook omdat de Afrikaanse staten vrijwel alle een dusdanige verwarde po litiek naar binnen en naar buiten voe ren dat er toch geen peil op te trekken valt en er evenmin met enige goede hoop gedacht kan worden aan beïn vloeding. Dat onvoorspelbare en onberekenbare van de Afrikanen heeft ook tot gevolg dat weliswaar zo af en toe een schone kreet opstijgt uit deze en gene Afri kaanse hoofdstad, maar dat de uitwer king zelden of nooit ook maar lijkt op wat werd gezegd. Dat kan men warhoofdigheid noemen, of vriendelijker onmacht, maar hoe men het ook noemt, een symptoom van enig beleid is er nooit in te zien. De Afrikaanse landen hebben - en dat is evenzeer logisch - ook geen kans ge zien van hun organisatie iets te maken. Zelfs de financiering is een reden tot ruzie. De bijeenkomst van een dergelijk als los zand aan elkaar hangend li chaam kan dan ook moeilijk nog enige indruk maken. Verdrietig Besluiten nemen kan de O.A.E. nauwe lijks, behalve als de eensgezindheid wel erg gemakkelijk is. Dat zal bijvoorbeeld ten aanzien van Rhodesië het geval zijn. De O.A.E. zal echter waarschijn lijk niet de eensgezindheid kunnen op brengen om na een vrijwel unaniem veroordelend woord ook naniem tot een actie van enige soort te besluiten. Voor de Britse premier Wilson is dit ondertussen wel gemakkelijk. Hoe zwak ker de stem van de Afrikaanse landen, hoe minder zorgen hij zich hoeft te maken over een vonnis uit Addis Abe ba. Dat is echter maar een bijkomstig heid. Belangrijker en verdrietiger is dat de O.A.E. zo ook geen kans ziet de wat volwassener naties - Egypte bijvoor beeld of Algerije - de anderen wat te laten opvoeden, zodat dit werelddeel In een café in de Middelwijkstraat ont stond onenigheid over een paar Land- schoenen, welke op een vechtpartij uit liep. R. gaf aan S. een klap. waardoor het kunstgebit van S. brak. Nadat zij het café waren uitgeloodst; werd de vechtpartij op het terras voortgezet, totdat de politie tussen beide kwam. De heer B. S. alhier reed met zijn auto op de Noorderweg, richting Stadhou derslaan en verleende bij het links af gaan naar Baarn. geen voor~ g aan de bromfietser J. W. v. d. M., waardoor de bromfietser tegen de auto reed. Met een gebroken enkel werd W. naar Zonnegloren vervoerd. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 42.000 stuks in prijzen van 17,50 tot 18,25. Middenprijs 17,75. Prijs per kg 2,82. met zijn vele dwergstaten wat meer sa menhang gaat krijgen. Een samenhang die zo nodig is omdat wel duidelijk blijkt dat elk voor zich vrijwel geen kans ziet uit de sfeer van kolonie over te stappen in de verantwoordelijkheid van zelfstandige staat anno 1966. Misschien dat het samen -vel beter zou lukken, maar veel kijk is daarop voor lopig niet. Bijna 8 procent der stemmen voor de Nationaldemokrr jhe Partei Deutsch- lands in de landdagverkiezingen - t Hessen betekende een koude douche voor de politici in Bonn en ook voor de niet-Duitsers die hoop koesteren dat de bondsrepubliek stevig op de demo cratische weg is. Die N.P.D. bestaat nog maar twee jaar als een soort fusie van allerlei rechtse partijtjes. Door haar herkomst was ze zonder meer al zeker van enige percen ten der stemmen, maar de acht van nu wijzen toch duidelijk uit dat ook het programma en de ~tijl van N.P.D. een grotere aantrekkingskracht hebben dan men verwachtte. De sfeer van haar bijeenkomsten heeft grote overeenkomst met die van Hitiers N.S.D.A.P. in de beginjaren. Geen wonder, want aan de top treft men verschediene figuren, die in die N.S.D.A.P. bepaald geen onnozele mee lopers waren. Een fors nationalisme is in de Deutschland über alles-trant door- wasemt de vergaderingen, waarop sprekers tekeer gaan tegen het veroor delen van concentratiekampmoorde naars. Verkapt doen ook al weer idee ën opgeld om het Duitse volk raszuiver te houden en daarom moeten alle vreemde arbeiders maar verdwijnen. Gedipl A.B A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 r02955) bgg 03498-1951 Ook vrachtwagen- en busrijbewijs U wordt gehaald en eebracht. Eigen schuld? Vele Westduitse autoriteiten hebben he laas naar vermogen meegewerkt om een atmosfeer te wekken die gunstig was voor de N.P.D. Het onverkwikke lijke schouwspel van de interne ruzie in de C.D.U. uitgeleefd in een genie pige jacht om Erhard uit de kanseliers- stoel te verdrijven, kon uiteraard geen inspiratie zijn tot geestdrift voor een democratie a la Bonn. En in zekere mate hebben de heren ook de rekening thuis gekregen. Zowel de onderling ruziënde C.D.U.. als coalitiepartner F.D.P., die door het kabinet te laten springen het vuurtje nog wat aanwakkerde, hebben twee ze tels verloren in Hessen. De toch al van de absolute meerderheid zekere socialistische partij won nog een zetel. In dat opzicht kan men wel zeggen dat Erhard, de zwakke kanselier, nu ook zijn laatste attractie heeft verloren. Zijn aanzien als bewerker van econo mische wonderen is verdwenen: de Duitsers horen niet alleen uit Bonn sombere verhalen over de bondsfinan- ciën, maar voelen ook aan de prijzen in de winkel dat de vetste jaren voor bij zijn. En men ging Erhard - niet ten onrechte - verwijten dat hij niets deed. Vallende ster Politiek kwam hij vooral onder vuur door zijn verknochtheid aan de Ameri kaanse politieke lijn. met automatische koelheid jegens Parijs - iets wat hem bittere verwijten opleverde van de zij de der zogenaamde Duitse Gaullisten. En tenslotte verbleekte zijn roem als verkiezingslocomotief. Zijn ingrijpen kon een nederlaag van de C.DJU. in Noord- rijnland-Westfalen eerder al niet voor komen en ditmaal evenmin. Dat Erhard zo duidelijk een vallende ster was, heeft in Bonn geleid iot een geniepige strijd waarbij vooral zijn „po litieke vrienden" zich lieten kennen als lieden die het overbodig maken dat men ook nog vijanden heeft. Juist zijn eigen ploegmakkers, in het bijzonder lieden als Adenauer, Gerstenmaier en Strauss met F.D.P.'er Barzel als hulpje, deden hun best om de al verzwakte kanselier nog een trap na te geven. Dat weinig verheffende gezicht kan zeer goed de weinig democratische N.P.D. nog een handje hebben geholpen. Over veertien dagen gaat Beieren naar de stembus voor de eigen landdag. N.P.D.-leider A von Thadden heeft al aangekondigd dat zijn partij daar nop beter voor de dag zal komen. Waar schijnlijk heeft hij daar gelijk in ook. En dan is het nog maar even wachten tot Thadden en de zijnen krachtig hun intree doen in Bonn, tot weinig heil voor een toch al danig aangevreten nieuwe Duitse poging tot democratie.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5