Foto van Essen II III II III II 1 Soester politiemannen richten politieke partij op Show van „Soester Vogelvrienden M i r - Voor alles op fotogebied! KLEINE PIANO PIANOHANDEL W. VAN TOL SOESTERBERG GESCHENKEN Oprichtingsvergadering van Soester Zeeverkennersgroep Terrein bij Grote Melm, eigen houten elubgebouwtje en in juni een boot Zie de etalages Vraag folders Birkstraat 2 Telefoon 2874 69 et. 69 et. 59 ct, Nederianus pastoraal Loiiciiie Uitreiking van onderscheidingen j Bazar in Lage Vuursche Jongetje speelde met lucifers brand in houten schuurtje I I I I 1 I I I II I II BIJZONDERE AANBIEDING Filmvoorstelling J.B.T.B. -succes Geslaagd Medische dienst Benoeming Sint IVicolaas komt overal Kath. Vrouwengilde Rattenplaag PANTOFFELS BONTLAARZEN TASSEN KLEIN LEDERWAREN Op vrijdag 2 december a.s. wordt de oprichtingsvergadering gehouden van een plaatselijke Zeeverkennersgroep. De bijeenkomst heeft plaats op het terrein van de Hopman Masselmangroep aan de Sparrenlaan en begint om acht uur. De initiatiefnemers zijn hiertoe geko men mede doordat de belangstelling voor de landverkennerij afneetnt. Om dat de zeil- en watersport tegenwoor dig steeds meer beoefenaars trekt en om de animo voor de „padvinderij" niet te laten afnemen, besloot men tot op richting van een Zeeverkennersgroep in Soest. Tot nu toe zijn alle werkzaamheden vlot verlopen, De nog op te richten groep weet zich gesteund door een vijf tal leiders. Schipper D. v. d. Wal uit Amersfoort, assistent-districtscommissa ris van de Zeeverkenners aldaar, is waarnemend-groepsleider. De heer D. Meerding is verkennersleider, terwijl de heren R. J. van Dijk, R. W. van Dijk en G. W. Hilhorst assistent-ver kennersleider zijn. Herenhorloges vanaf f 135.- Dameshorloges vanaf f150,- In goud vanaf f 275,- UTRECHTSESTRAAT 13 AMERSFOORT mmmm Men rekent erop, ten minste twaalf of veertien jongens bij elkaar te krijgen, zodat men twee „bakken" (patrouilles) heeft. Daardoor kunnen de mogelijkhe den van het zeeverkennersspel uitste kend gerealiseerd worden. Oud-verken ners en welpen, die lid zijn van een bestaan padvindersgroep hebben voor keur voor het lidmaatschap. De initia tiefnemers verwachten voldoende be langstelling. De Soester jongens, die thans lid zijn van een Zeeverkenners groep, moeten daarvoor naar Amers foort of Baarn. Zodra Soest zelf een Zeeverkennersgroep telt, zullen zij in eigen gemeente blijven, zo verwacht men. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de heer R. J. van Dijk. Albert Hahnweg 25, tel. 3046. Ook degenen, die de nog jonge groep, die voor het ont plooien van haar aktiviteiten over vol doende financiële middelen moet be schikken, willen steunen door donateur te worden, kunnen zich op genoemd adres opgeven. Het ligt in de bedoeling om in januari officieel van start te gaan. Veel hangt uiteraard af van de resultaten van de oprichtingsvergadering. Als voorlopige naam hebben de initiatiefnemers geko zen „De Eemgeuzen". De nog te stich ten groep heeft de beschikking gekre gen over 'n terrein van de familie Van Etten aan de Grote Melm. Daar zal men het permanent clubgebouwtje op trekken. Het is een houten gebouwtje van 2,5 bij drie meter. Het is door schipper v. d. Wal ontworpen. Men zal zo spoedig mogelijk met de bouw er van beginnen, waarschijnlijk volgende week al. Volgend jaar juni krijgt men de be schikking over een zogenaamd lelie- vlet, als tenminste realisering van de aankoop hiervan financieel mogelijk is. De boot heeft een casso van staal en I is voorzien van buikdenning. Er zijn i BENSDORP- CROQUETROLLEN. Heerlijke chocolade in melk en puur. Normaal per rol 85 ct. Deze week per rol GILDA-RUMPLUMPS. Overheerlijke drops met een fijne rum vulling. Zak a 250 gram SPECULAASBROKKEN. Cellofaan zak met 2 dikke brokken speculaas opge legd met amandelen. Per zak VROOM DREESMANN twee banken in aangebracht. De boot beschikt bovendien over zes essen rie men, zes dollen, een zwaard en ,ec i zwaardkast, een roer en een mastko ker. Tot de uitrusting behoren bovendien een mast van 5,5 meter hoogte en een dia meter van acht centimeter, een gaffel met klauw en een giek. Het tuigage wordt gevormd door een gaifeltuig van twaalf vierkante meter van ruwkatoe- nen doek met een zeilnummer. De boot kan dienstdoen als zeilboot zowel als roeiboot. De das van de Soester Zee verkenners, die bij het traditionele uni form hoort, is blauw-wit diagonaal. Zondag 27 novt-muer a.s. zal het Ne derlands pastoraal concilie worden ge opend. Dit zal geschieden door Zijne Eminentie Kardinaal Bernardus Annnk, Aartsbis schop van Utrecnt, tijdens een plecüti- ge viering van de Eucharistie in de Kathedrale Kerk te Utrecht, waarmede al de Kathedralen der andere bisdom men worden verbonden, zodat het woord van de Kardinaal overal kan worden gehoord. De plechtige viering van de H. Eucha ristie, waarbij ook vertegenwoordigers van andere Christelijke kerken aanwe zig zullen zijn, om gezamenlijk voor het welslagen van dit Concilie te bid den, zal door de televisie worden uitge zonden. De Aartsbisschop heeft aan de pastoors gevraagd ook plaatselijk en parochieel deze opening van het Concilie zondag a.s. in een bijzondere dienst biddend te begeleiden, te samen met vertegenwoor digers van andere Christelijke Kerken in de gemeente. Om aan dit verzoek te voldoen zal 1. in de parochie van de H.H. Petrus en Paulus de H. Mis van 12 uur ver vallen en des avonds om 7 uur een plechtige Eucharistieviering plaats heb ben met voorbeden voor het welslagen van dit postoreel beraad. 2 In de parochie van de H. Familie te Soest (Zuid) zijn de H.H. Missen om 8 uur, half 10 en half 12 en is er des avonds om half 7 de plechtige Eucha ristieviering. In de parochie Maria Onbevlekt Ont vangen te Soestdijk vervalt de H. Mis van 12 uur en wordt de plechtige Eucharistieviering 's avonds te 7 uur gehouden. General Maurice A. Preston heeft gis termiddag onderscheidingen uitgereikt op de vliegbasis aan Amerikaanse en Nederlandse militairen. Het was het eerste bezoek dat de generaal die com mandant is van Amerikaanse lucht strijdkrachten in Europa aan Soester- berg bracht sinds hij in juli dit jaar het commando van U.S.A.F. overnam. Na zijn aankomst per vliegtuig uit Wiesbaden werd hij verwelkomd door generaal A. B. Wolff en de Amerikaan se commandanten Vand Hey en E. M. Walsh. In een der hangars traden 36 militairen voor het front. Vijf mannen van de Ne derlandse luchtmacht kregen een onder scheiding voor hun uitstekende hulp, die zij verleenden aan het Soesterberg- se-Amerikaanse 32 Fighter interceptor squadron in de William Teil-competitie. Het 32ste werd wereldkampioen. De Ne derlanders die onderscheiden werden zijn kapitein P. C. Bakker, kapitein J. J. Damoisseaux, eerste luitenant J. N. Arnold en de sergeants K. H. Jager en N. A. Spitters. Vier Amerikanen kregen onderscheidin gen. waaronder tweemaal een Distin- guished Flying Cross, voor hun verrich tingen in Vietnam. Een aparte onderscheiding kreeg ser geant Duncan B. Cowie, die in januari van dit jaar, een Nederlands slachtoffer van een auto-ongeluk tot bewustzijn bracht en verzorgde totdat het slacht offer aan een arts kon worden overge dragen. Zijn hulp als tandtechnicus van de Amerikaanse luchtmacht werd met de Commendation nadal gehonoreerd. Woensdag 30 november a.s. wordt in het verenigingsgebouw een bazar ge houden ten bate van de Ned. Herv. Kerk. De bazar is geopend van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 uur tot 10 uur. Er is veel te koop en te raden, waar onder een prachtige Bunschoter pop. Verder kan men sjoelen, schieten enz. 1 Allen hartelijk welkom. Dit stond met grote koppen in de he denmorgen verschenen landelijke dag bladen. Als men dit leest staat men even met de oren te klapperen; alsof het oprichten van een politieke partij iets is als het in deze tijd kopen van een belangrijk St. Nicolaascadeau. Van de oprichting van een partij is dan ook nog geen sprake. Wel is deze ge dachte toevallig ter sprake gekomen tussen enige leden van het Soester po litiecorps en aanleiding hiertoe zal wel geweest zijn de in Amersfoort gehou den bijeenkomst, waarvan wij een uit voerig verslag plaatsten op de voorpa gina van ons blad van vandaag. Volgens een der dagbladen zou de nieu we politieke partij reeds de naam „Po litieke partij voor Gezagshandhaving" dragen en zou zij reeds aan de ver kiezingen in februari 1967 willen deel nemen. Voor een zetel in de kamer zouden veertigduizend stemmen nodig zijn. Wel gek. als men bedenkt, dat de in diening van candidaten voor deze ver kiezing reeds in januari moet plaats hebben. De gedachte aan de oprichting van be doelde partij - hééft de heer -G. van Woudenberg, inspecteur van politie al hier, niet losgelaten en hij is de me ning toegedaan, dat een dergelijke par tij nodig is. Volgens de heer Van Woudenberg zul- Donderdagmiddag omstreeks één uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in een houten schuurtje aan de Gallenkamp Pelsweg 22, waar de fa milie A. H. woont. Het 5-jarige zoontje zag in een onbewaakt ogenblik kans om een doosje lucifers te bemachtigen, waarmee hij in de schuur ging spelen. Een stapeltje kranten op het kolenhok in de schuur vatte vlam; het vuur breidde zich langzaam uit tot de dak spanten, die echter niet ernstig door het vuur werden aangetast. Dat kwam me de door het doortastende optreden van mevrouw A. en haar dochter, die met emmers water het vuur te lijf gingen. De brandweer, die met twee wagens was uitgerukt, hoefde mede hierdoor geen grof geschut te gebruiken. Met be hulp van één straal van de nevelspuit werden de laatste vuurresten gedoofd. De brandweer was zeer snel na het alarm ter plaatse. De schade is niet groot. len niet alleen politie-ambtenaren, be roeps-militairen, douanebeambten en marechaussees het bestaan van een der gelijke partij toejuichen maar ook zeer vele burgers, die van oordeel zijn, dat aan de steeds erger wordende ordever storingen paal en perk moet worden gesteld. Van officiële politieke zijde wordt, vol gens de heer Van Woudenberg, veel te weinig opgekomen tegen de tendentieuze en eenzijdige berichtgeving over het openbaar gezag. Het ontbreekt de politie uit hoofde van haar functie nu eenmaal aan middelen om zich hier tegen te ver weren. De openbare mening moet in deze tijd van gezagsondermijning worden wakker geschud. De ogen moeten open gaan voor alle gezag, die tot dusver onaangeroerd bleven. Dat kan alleen via een eigen spreekbuis, en de meest geëigende plaats daarvoor is in de Tweede Kamer. De heer Van Woudenberg verwacht niet dat een vertegenwoordiger in de Kamer veel zal bereiken, maar daar gaat het ook niet om. Het belangrijkste is dat wij ons laten horen en ook eens de keerzijde van de medaille belichten. Overigens is hij ervan overtuigd dat een nieuwe partij een constructieve bijdrage kan leveren. Van een politiële vertegen woordiger in de Kamer mag kennis van taken worden verwacht ten aanzien van caken betreffende de politie, justitie, het verkeer en dergelijke. Merk Zimmermann. Houtsoort: Noten. Prqs 910,(desgewenst 20,per maand). Levering: Franco huis, met 3 jaar schriftelijke garantie. NIEUWE WEG 103 TELEFOON 2968. Zaterdag 26 november om 2 uur zal in gebouw „Credo" de eerste filmmiddag voor de kinderen van de Speeltuinver eniging gehouden worden. Er is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar voor kinderen van niet-le- den. In Hoogland wordt een cursus „Spreken in het openbaar gegeven. Deze cursus wordt door 2 Soester J.B.T.B.-leden ge volgd, nl. de heren C. van Logtensteyn en G. Hilhorst. Hiervoor was dinsdagavond een tenta men - tevens wedstrijdavond. Er werden diverse interessante speeches ten gehore gebracht onder grote pu blieke belangstelling. Na 16 speeches aangehoord te hebben moesten de juryleden zich beraden wel ke spreeksters of sprekers voor een prijs in aanmerking kwamen. Dit was geen gemakkelijke opgave, doch tenslot te werd medegedeeld, dat het Soester J.B.T.B.-lid de heer G. Hilhorst, die ge sproken had over „Het ontstaan van de Zuiderzee" het hoogst aantal punten had behaald. Als tweede volgde de heer C. van Middelaar uit Hoogland, die sprak over „Het weer wordt in De Bilt gemaakt". Mej. R. Midden uit Hoogland behaalde met het onderwerp „Het ver enigingsleven" de derde plaats. De heer C. van Logtensteyn uit Soest had met het onderwerp „De politieke verwarring" ook een zeer aandachtig gehoor. Voor het rijbewijs BE zijn geslaagd de dames en heren N. R. M. Kuijpers- Cappendijck, M. L. ten Bosch-Dams, Y. van Elsas-Nikolaidou, J. Hogeveen, A. S. van Kooten en J. A. M. Tool. Zij werden opgeleid door Rijschool „De Witte Pompen", Steenhoffstraat 25, Soest. Hedenavond, om 8 uur, wordt een grote tentoonstelling en vogelshow geopend in het Verenigingsgebouw aan de Steen hoffstraat en deze show zal ook zater dag en zondag voor het publiek ge opend blijven. Wij zijn al vooraf een kijkje gaan ne men en kunnen U zeggen, dat U daar een keur van kanaries, tropische vogels, parkieten enz. kunt bewonderen. Er zijn niet minder dan 217 inzendin gen uit Soest, Amersfoort en Hilver sum. U kunt er ook enige vogelsoorten zien, die uniek in Nederland zijn o.a. de witte borstral, afkomstig uit Brazilië. Ongetwijfeld zullen vele vogelliefheb bers deze tentoonstelling bezoeken, maar wij kunnen ook niet zo erg ge- interesseerden aanbevelen eens een kijk je te gaan nemen. De keuring der vogels werd verricht door een commissie, afgevaardigd door de Nederlandse Bond van Vogelvrien den, bestaande uit de heren G. Reurink uit Bemmel, G. J. Groenewoud uit Rot terdam en J. A. Campfens uit Oostburg. De uitslag van deze keuring zal heden avond worden bekend gemaakt. Het erelid van de Nederlandse Bond, de heer B. J. Bos uit Doorn, zal de ten toonstelling officieel openen. Dokter D. J. R. Jellema, Paltzerweg 299, Den Dolder, telefoon 03402-4555, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Heide. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Oud-plaatsgenoot dr. H. A. J. Wegman is door het Nederlands Episcopaat be noemd tot voorzitter van de Nederland se commissie voor liturgie waarvan hij sinds de oprichting in 1963 reeds lid is. Dr. Wegman studeerde liturgie in Rome en Parijs en is sinds 1960 docent in de liturgie op het seminarie „Rijsenburg" en redactielid van verschillende liturgi sche uitgaven. Sint Nicolaas koestert het lumineuze idee om in Soesterberg iedereen te be zoeken en niemand te vergeten. In ver band hiermede is hij genoodzaakt zijn bezoeken over verschillende dagen te verdelen. Intussen is hij al gearriveerd op het Dorpsplein en heeft hij in gezelschap van kwistig strooiende Zwarte Pieten en de Soesterbergse muziek vereniging een rondgang gemaakt door ons dorp. Met de komst van de Sint ging ook de winkeliersactie, ten bate van het Dorps huis van start en zullen deze week de eerste prijstrekkingen plaatsvinden. In tussen wil de goedheiligman graag op huisbezoek gaan. Zijn secretaresse, me vrouw v .d. Werk kan daar meer van vertellen. Men kan zich opgeven aan haar adres: Plesmanstraat 82, telefoon 1474. De Sint wil de baten beschikbaar stellen voor de schulddelging van de Hoeksteenkerk. Voor de afdeling Soesterberg van het Katholiek Vrouwengilde heeft de 72- jarige kunstschilder en kunstkriticus de heer Hamstra, vertelt over de ontwik keling van de religieuze kunst aan de hand van zwart-wit dia's. Verschillen de dia's waren vervaardigd naar eigen schilder- en tegenwerk van de kunste naar, die de aanwezigen bijzonder wist te boeien. Voor de verdiepingsavond op 8 decem ber a.s. dienen de dames zich voor 5 december a.s. op te geven bij mevr. Majoor, tel. 1796 of mevr. Jansen tel. 1765. Na de Eucharistieviering in St. Jan zal prof. dr. L. ter Steeg de inlei ding houden. De bewoners van de flatwoningen aan de Plesmanstraat 305-319 zitten met een afschuwelijk probleem. Vanuit de vuil nisstortplaats in een zandafgraving aan het einde van de Gen. Winkelmanstraat komen ratten van groot formaat de trapportalen van die woningen binnen. De bewoners betreden, gewapend met stok of paraplu, hun garage of fietsen- box. In het belang van de gezondheid en met het oog op de gevreesde ziekte van Weil heeft men de gemeente Soest in kennis gesteld van deze gevaarlijke si tuatie. Een goede rattenvanger en het verbod om vuil te storten kan slechts de op mars van de ratten stuiten. IN GOUD ZILVER EN DOUBLÉ v. WEEDESTRflRT 40 TEL: 4361 - SOESTDIJK SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - Telefoon 4145 SINT NICOLAASFEEST WORDT GEVIERD MET (alle soorten) EN DEELNEMER SINT NICOLAASACTIE CONTANT ZEGELS

Soester Courant | 1966 | | pagina 5