of 'n Ton Beuken BUREN ka v.v.z. -nieuws T! 98 aas- ïd- ti- pis van hier en daar Bronchi letten „KERKO" LAIMBOCK" „GORRAY" „LEBAILLY" J. HOPPENBROUWERS ..De Witte Fomnen' Achter vrij? Voor vrij? VFRHIFIJR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn. boeken, pockets en kalenders in SMITS Pockethall-Boekhandel REVOLUTIE OM DE INDIASE KOEIEN Autorijschool VAN BUUREN bonthoeden U kunt niet alles weten M. TUSSEN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 100 100 100 150 150 100 ps, 1340 lei- Ie Ide en. SPEEK Van Weedestraat 80-82, Soestdijk Soester volleybal vereniging bestaat 12Vz jaar S.E.C.-nieuws ,.De Meteoren" B.D.C Nieuws B.D.C. Handbal „The Red Stars" S.E.C.-zaterdag Van Wieren voor een bontmantel met persoonlijke smaak stola's - cravatte's - garneringen exclusief eigen ontwerp Rouw- en Trouwkleding 2435 73. |rn. IS V.V.Z. TERREIN BESPEELBAAR? Voor a.s. zaterdag staat de plaatselijke ontmoeting V.V.Z.-Hees op het pro gramma. Door de regen in de afgelo pen tijd is het echter waarschijnlijk dat het V.V.Z.-terrein niet bespeelbaar is. Ondanks de aangelegde draineerbuizen staan er grote plassen op het veld. De afwatering via de sloten blijkt nog niet in orde te zijn. Hierdoor hebben de V.V.Z.-spelers ook niet kunnen trainen, aangezien het bespelen van het terrein door de Sportstichting is verboden. Voor V.V.Z. dus een dubbele handicap, aangezien er geen wedstrijden konden worden gespeeld j.1. zaterdag en er ook niet getraind kon worden. V.V.Z. hoopt dat de bespreking welke met het bestuur van de Sportstichting wordt gehouden een gunstige oplossing zal brengen ten aanzien van uitbreiding der accommodatie. Het V.V.Z. elftal is nog niet samenge steld. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Een verdeling der punten ligt in de lijn der verwachtingen ALTH1S 5-V.V.Z. 2 - 14.30 uur Het 2e elftal gaat naar Hilversum. Aan gezien Altius over goede terreinen be schikt zal deze wedstrijd wel doorgaan. Winst voor V.V.Z. is mogelijk. V.V.Z.-JEUGD Junioren: V.V.Z. speelt een thuiswed strijd tegen B.D.C.-junioren op het B D.C.-terrein aan de Bosstraat. Ook al door de terreinnood van V.V.Z. hebben de junioren tot nog toe geen enkele thuiswedstrijd gespeeld. Ook hier is winst voor de groen-witten mogelijk. Adspiranten O.D.I.-V.V.Z. Wat voor de junioren geldt is ook voor de adspiranten van toepassing. Ook de- ze jongens moeten steeds op het terrein van de tegenstander spelen. Pupillen: C.J.V.V.-V.V.Z. 1. V.V.Z 2- S.E.C. 5. V.V.Z.-Toto. Ook nu zijn er onder de V.V.Z.-toto- leden weer enkele prijzen gevallen. Zij die nog wensen te poolen kunnen zich nog als lid laten inschrijven bij de be kende adressen. V.V.Z. 1-HEES 1 Indien zaterdagmorgen geen raambil jetten zijn opgehangen gaat deze wed strijd niet door. Hoastdrqnk in tabletvorm. 95ct BLOUSES HANDSCHOENEN ROKKEN JUMPERS EN VESTEN Kanters; voor L. Meidam. P. Meidam, J. v. d. Brink, Groenestein en Lege- maat. Reserve Tolboom. Aanvang wedstrijd 12 uur. KLAVERJASSEN S.E.C. Vanavond voor de derde keer in dit seizoen klaverjassen. Vreest u niet, er zijn ook slechte spe lers dus kom gerust. Am«rsfoortM*traat 2224 SOESTERBERG Tel.foon (03463) 1317 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur Het 12'/2-jarig bestaan van de Soester Volleybal Vereniging is voor enkele le den aanleiding geweest een inzameling onder de leden te organiseren met het doel aan het bestuur een geldbedrag aan te bieden voor aanschaffing van een prijzenkast. In een bliksemactie van veertien dagen zagen twee dames kans het benodigde bedrag bijeen te brengen dat zij zon dagmiddag, toen het bestuur ter gele genheid van dit jubileum bijeen was. aanboden. De kast zal een plaats krijgen in de showroom van de heer Stam op het Niewerhoekplein. Op dinsdag, 29 november a.s. zal ter gelegenheid van het jubileum in het gebouw Eltheto de leden een filmavond worden aangeboden met reportages van training en wedstrijden gespeeld op de Olympische Spelen in Tokio. Hieraan voorafgaand zal voor de jeugd van de Soester Volleybal Vereniging een gezellige middag georganiseerd worden. De organisatie hiervan ligt in handen van de op de laatste ledenver gadering gekozen evenementen-kom- of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 S.E.C.-VICTORIA De spanning in deze afdeling schijnt weer te gaan gelijken op die van vorig jaar. Lijstaanvoerder D.E.V. kreeg zondag een nederlaag te incasseren bij C.D.N. in Driebergen, welke in de lijn der ver wachtingen lag. De wedstrijd Fortitudo-SE.C. werd ter elfder ure afgelast, zodat S.E.C. door het niet spelen weer gepasseerd is door enkele clubs waarvoor Victoria uit Hil versum er één is. Zondag ontvangt S.E.C. Victoria en zal deze wedstrijd dienen te winnen om Victoria te pas seren. Onderaan de ranglijst staat Fortitudo en Saestum, welke laatste zondag een verdienstelijk gelijk spel uit de wacht sleepte tegen Donar. Doordat enkele clubs nu één wedstrijd minder hebben gespeeld is de stand een beetje vertroebeld en staat in feite op dit moment theoretisch met één punt voorsprong Holland aan de leiding, gevolgd door D.E.V. en H.M.S Voor zondag ziet het wedstrijdprogram ma er weer bijzonder spannend uit. Een enkele streek derby, met als klap op de vuurpeil Vriendenschaar-Holland. Vriendenschaar zal deze wedstrijd zon der meer moeten winnen om aan de reeks nederlagen, welke zij achter el kaar hebben opgelopen, vier in succes sie, een einde te maken. Het programma luidt: Saestum-C.D.N. Donar-Ultrajectum. Vrienden schaar-Holland. H.M.S.-Fortitudo. Zeist-D.E.V. S.E.C.-Victoria. VEENENDAAL 2-S.E.C. 2 De S.E.C.-reserves, die vorige week zondag vrij waren, moeten zondag de strijd aanbinden—in Veen endaal met dé club van die naam. Dit is altijd een moeilijke strijd geweest voor S.E.C. 2, maar met een goede in zet en met een voorhoede die eventuele kansen weet te bevatten, kan deze ploeg met een goed resultaat huiswaarts keren. Het is jammer dat S.E.C. 2 niet op vol le sterkte naar Veenendaal kan gaan, daar Aalbers verhinderd is door mili taire plichten in Duitsland. Daar staat echter tegenover, dat de hechte S.E.C. 2 defensie weer aangevoerd wordt door doelman Van de Broek, die weer vol ledig van zijn tegen Donar opgelopen blessure hersteld is. Ook Van Breuke- len speelt weer mee. S.E.C. III-K.D.S. II Na het bijzonder onfortuinlijke spel te gen Zeist 3, in welke wedstrijd S.E.C. III minstens met vier één had dienen te winnen, komt het Utrechtse K.D.S. op bezoek. De eerste ontmoeting eindigde in een 3-0 overwinning voor K.D.S. S.E.C. III is aan de tweede helft be gonnen en zal nu zijn slag dienen te slaan om aan de degradatie te ontko men. Voorlopig gaat Van Essen het, na zijn operatie, zondag weer proberen en de gene die Bertus van Essen goed kent, twijfelt er niet aan dat hij zondag zijn steentje zij zal dragen om K.D.S. het scoren te beletten. Dik Hagelen, de middenvoor van dit derde elftal, zal zondag niet zoveel pech hebben als te gen Zeist, want dit was wel heel erg. Wanneer hij de keeper gepasseerd was, werd de bal wel weer op de één of an dere manier gekeerd, alhoewel de kee per voortreffelijk was. We wensen de mannen van het derde veel succes met goed voetbal. K.V.V.A. 6-S.E.C. 6 Het zesde elftal heeft een goede kans op een overwinning nu het tegen het puntenloze K.V.V.A. 6 speelt. Opstelling S.E.C. elftallen S.E.C. I-VICTORIA I. Doel J. Hattem; achter L. de Rooy, J. Krijt, L. Rutten- berg en A. Hooyer: midden K. Dorre- stein en B. v. Veen; voor T. Surstedt, P. van Boeyen, N.N. en F. Dettmer. Reserve B. v. Essen. Aanvang wedstrijd 14.30 uur. VEENENDAAL II-S.E.C. II. Doel M. v. d. Broek; achter Hoed, Rodermond, R. Dorrestein en P. v. Remmerden; mid den L. v. Breukelen en W. Brouwer; voor Lenarduzie, D. de Jong, H. Lu- schen en W. Rijnders. Reserve Pure- veen. S.E.C. III-K.D.S. II. Doel B. v. Essen; achter D. Hooyer, J. Abbel en W. de Vries; midden P. Huizinga en W. Pot hoven; voor K. Wildenburg, D. v. Ha gelen, W. de Bruin, H. Evers en P. v. d. Brakel. Reserve M. Voskuilen. Aanvang wedstrijd 12.00 uur. HOOGLANDERVEEN 3-S.E.C. 4. Doel Bakker; achter B. Kanters, Jasper v. d. Linden en P. Cornelissen; midden Zwalve en Schimmel; voor M. Heinen, J. Luitelaar, Van Rijn, J. Lagemaat en J. v. Ginkel. Reserve J. Belt. Aanvang wedstrijd 14.30 uur. K.V.V.A. 6-S.E.C. 6. Doel Van Beek; achter van Wildenburg, C. Meeder en Scheurwater; midden P. Duist en P. Programma voor zondag Meteoren I-Welgelegen 2, 14.00 uur. J.U.K.O. 2-Meteoren 3. 14.30 uur. Meteoren jun.-Zwaluwen jun., 12.00 uur. Opstellingen: Eerste twaalftal. Riet Maris, Trees v. Dijk, Ria Groen, Corrie v. Herwaarden, Maria Roozenboom, Annie Venema, Kees v. Rouwendaal, Rus Kemler jr., Flip Maris, Wim Wamsteeker, Henk de Jong. Derde twaalftal. Coby v. Gelder, Ger- da v. d. Biezen, Hanny v. d. Biezen, Wil Huurdeman, Hetty Kruitbos, Ciska Wiss, Ben Zeypveld, Willem 't Lam, Rudi Lagemaat. Jos Minkels, Jon Ver linden, Hen Friebel. Res. Yvonne Door nekamp. Juniores. Hanneke v. Gestel, Henny Kraay, Olga Kweekei, Corrie v. Nieu- wenhuis, Ans Groenestein, Lies Ouwer- kerk, Roel H^msen, Ries Hermsen, Ot- to van den Bor, Johan v. d. Heiden, Dik Wouters, Bart Veldhuis. Res. Mari- ke Overhof en Guus Edelenbosch. HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER. Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN. DRIEWIELERS en AUTOPEDS. Voor een goede service staan wij garant. B.S.A. - PHOENIX - PUCH - SOLEX RAP - MOBYLETTE E.E.G. BURGERS RIJWIELEN. Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 VOORWAARTS 1-B.D.C. 1 B.D.C. gaat zondag weer een uitwed strijd tegemoet. De blauw-witten zullen in Utrecht aantreden tegen Voorwaarts. Voorwaart, dat de oud semi-prof speler Gademans in de gelederen heeft, valt dit seizoen iets tegen. Toch zal deze wedstrijd een zware krachtmeting be tekenen voor de B.D.C.-ers. De Utrechters zijn wellicht belust op revanche van de destijds geleden 2-0 nederlaag en zullen ook de smadelijke nederlaag van zondag j.1., toen zij met 6-1 verloren van Hoogland, uit willen wissen. De B.D.C.-opstelling zal op één plaats afwijken van de ploeg die zondag Ac- tif verslagen heeft. Jan Westerveld zal n.1. op de rechts buitenplaats Marcel v. d. Lugt vervan gen. Van de Lugt liep zondag j.1. een hchte hersenschudding op. B.D.C. komt in de volgende formatie in het veld: doel E. v. Thienen; achter G. Egbers en R. Brouwer; midden A. Voet, J. v. Fulpen en J. Brouwer; voor J. Westerveld, J. Bever. J. Verhoeve, A. v. d. Breemer en j. Dorresteyn. Stand 1c klasse A Afd. Utrecht. 't Gooi Amf. Boys D.W.S.V. Naarden Hoogland B.D.C. B.D.C. 2-B.V.C. 3 B.D.C. 2 krijgt B.V.C. 3 uit Bilthoven op bezoek. Dit mag voor de B.D.C.-re serves geen al te zware opgave bete kenen, temeer daar B.V.C. 3 hekkeslui- ter van de afdeling is. B.D.C. heeft nog heel wat goed te ma ken, want de uitwedstrijd ging destijds onnodig met 1-0 verloren. Opstelling B.D.C. 2: doel A. Smink; achter P. Hilhorst en A. Brouwer; mid den W. v. d. Hengel, H. v. d. Lugt en T. v. d. Mast; voor F. Cameron, C. Dor restein, N. Gros, F. Bunnik en C. Ver kerk. 11-19 Barneveld 11-10 10-16 Meervogels 11- 8 10-14 E.M.M. 8- 7 9-13 Kampong 10- 5 10-12 Voorwaarts 10- 4 10-10 Actif 10- 4 in eigen huis zal houden. B.D.C. won de uitwedstrijd met 3-0. Opstelling. Doel F. v. d. Kant; achter J. v. d. Kant en H. Hagen; midden R. Balvers, E. Bodewes en T. Jansen; voor G. Beyer, G. Dorrestein, H. v. Dijk, T. Smink en W. Visser. B.D.C. 6 B.D.C. zou zondag een uitwedstrijd te gen Baarn 5 spelen, doch deze wedstrijd ls door de bond uitgesteld. B.D.C. 7-OLYMPIA 6 B.D.C. 7 krijgt Olympia 6 op bezoek. Olympia is, evenals B.D.C. nog ongesla gen, doch de Hilversummers hebben pas 2 wedstrijden gespeeld. We hopen, dat de blauw-witten hun ongeslagen positie weten te handhaven. Opstelling. Doel A. Roest; achter P. Surstedt en A. v. d. Breemer; midden C. Beyer, F. Duwel en T. Westerveld; voor W. Hogeveen, G. Kok, G. Hilhorst, C. Hilhorst en J. Hilhorst. B.D.C. 8 is zondag vrij. ZEBRA'S 6-B.D.C. 9 Ook voor B.D.C. 9 staat er zondag een zware strijd te wachten. Zij zullen n.1. bij Zebra's 6 uit moeten maken wie de grootste concurrent voor het leidende Hilversum 5 zal gaan worden. Opstelling. Doel A. Pronk; achter A. Roest en B. Roest; midden J. Beyer, B. Kaats en R. Voskuilen; voor H. van Hengstum, J. Kaats, C. v. Hattum, W. Logtersteyn en K. Hilhorst. B.D.C. 10 heeft ook een vrije dag. Het programma voor het weekeind luidt: Zaterdag 26 november 16.00 Heren adspiranten B.D.C.-Leus- den, in sporthal te Amersfoort. Zondag 27 november 12.10 Dames senioren B.D.C.-Fidelitas. 12.30 Heren senioren B.D.C. 1-B.H.C. 2. 16.20 Dames junioren B.D.C. 1-Fideli- tas 1. 16.55 Dames junioren B.D.C. 2-Fideli- tas 2. 17.20 Heren senioren B.D.C, 2-Fideli- 'tas 2. Al deze wedstrijden zullen worden ge speeld in de nieuwe sporthal te Amers foort. In de Bernhardhal te Utrecht wordt te 15.20 uur gespeeld: Dames adspiranten D.E.S.-B.D.C. 1. RED STARS-U.V.V. B 37-23 Afgelopen woensdagavond is het de ju nioren gelukt de wedstrijd tegen U.V.V. B in de Amersfoortse Sporthal te win nen. Het is een nogal makkelijke over winning geworden, hoewel Red Stars dit keer ook niet in topvorm speelde. Onder aanvoering van John Woerde man. die weer een groot aandeel had in deze overwinning, ging Red Stars ten aanval. De verdediging klopte voor al in de beginfase van deze wedstrijd uitstekend. Het duurde zelfs veertien minuten voordat U.V.V. zijn eerste doelpunt maakte. Red Stars had toen al een 14-0 voorsprong, welke in de veertiende minuut wat slonk. U.V.V. kwam terug tot 8-14 en sloot deze eerste helft af met een 12-20 achter stand. De tweede helft was niet veel anders met een iets doeltreffender Red Stars. De eindstand was dus in het voordeel van Red Stars met een 37-23 score, zo doende kon men weer twee punten mee naar Soest nemen. Doelpunten werden gemaakt door: John Woerdeman 21, Harry Versluys 6, Rob van den Berg 4, Frits Buffart 4 en Gerry v. Delden 2. Ook bij de junioren zien wij dat Red Stars een duchtig woordje meespreekt en dat het nog lang niet kansloos is voor een zeer goede plaats. Stand junioren: Red Stars A 7-10 S.V.S. A 7-10 Taveno B 4-8 B.C.H. A 5-4 Zaterdagavond a.s. wacht het heren team van Red Stars een bijzonder zwa re wedstrijd tegen het zeer sterke U.V.V. 3 in de Beatrixhal in Utrecht, om 21.20 uur. S.V.S. B 4-2 U.V.V. B 4-2 Midland B 6-0 V.C.U.-S.E.C. 2.45 uur Zaterdag zal S.E.C. naar Utrecht trek ken om daar V.C.U. te. bekampen. Na de nederlaag tegen Baarn is S.E.C. ze ker geïnspireerd om de winst mee te nemen, hoewel het in Utrecht niet mee zal vallen. De opstelling ziet er als volgt uit: doel Kramer; achter v. d. Schagt, Beijer en Staal; midden Roels en Wolffsen. voor Nljhuis, Hartman, Hop, Sengers en Vink. S.E.C. 2-C.J.V.V. 2.45 uur S.E.C. 2 zal zaterdag om 2.45 uur C.J.J.V. in eigen huis ontvangen. De laatste wedstrijd heeft het 2e elftal verloren. Willen zij nog aansluiting met de kop krijgen dan dient zaterdag ge wonnen te worden. Als we de opstelling bekijken moet dat zeker mogelijk zijn: doel v. Rossum, achter Piepenbroek, Duinkerken en v. Delden; midden de Boer en Cairo; voor Rademaker. v. d. Loon, Dobben, Re- nooy en Tolboom. S.E.C. 3-S.O.V.A. Ook het derde elftal zal thuis voet ballen en wel tegen Sova. Voor S.E.C. altijd een lastige tegenstander. Wanneer we terugdenken aan de wedstrijd tegen koploper Hoevelaken, deze werd met één puntje verloren, dan zien we er deze keer voor S.E.C. zeker winst in. Hieronder volgt de opstelling. Doel Kraaij; achter Hannessen, Bouma en v. Beek; midden W. Kraaij en Wiss; voor Stalenhoef, v. d. Broek, Wolfssen, Noo- men en Zomer. Stand Reserve 2e kl. A A.P.W.C. 2 7-13 Amf. Boys 3 7-6 N.S.C. 2 7-12 H.V.C. 4 7-3 B.D.C. 2 8-10 B.V.C. 3 7-2 Baarn 3 7- 9 Veense Boys 2 7-2 K.V.V.A. 3 7- 7 U.V.V. 5-B.D.C. 3 B.D.C. 3, dat zondag zo verrassend goed speelde, zal in Utrecht de strijd aanbin den met U.V.V. 5. Dit zal weer een zware opgave betekenen voor de blauw- witten, hoewel het wel mogelijk moet zijn om zeker één winstpuntje mee naar Soest te nemen. De thuiswedstrijd tegen U.V.V. werd met 4-3 gewonnen. Opstelling: doel H. van Dalen; achter A. Hilhorst en J. v. d. Deyssel; midden W.« v. d. Breemer, A. Roest en J. Spoel- stra; voor M. van Dijk, J. v. d. Meu- len, A. Wagner, A. Brouwer en D. Dor restein. Stand Res. 2e klasse C. Midlandia 3 S.D.O. 3 Zebra's 3 7-12 7-11 5- 8 R.K.B.V.V. 3 6- 6 Elinkwijk 6 6-5 Hilversum 4 B.D.C. 3 K.W.S. 4 U.V.V. 5 6- 5 6- 4 6- 3 6- 2 B.D.C. 5-ACTIF 5 B.D.C. 5 ontvangt Actif 5 aan de Bos straat. We verwachten dat het leidende B.D.C.-team ook nu weer de volle buit, van SERVIES - GLAS - BESTEK, STOELEN TAFELS enz enz Met bulevering van DRANKEN op SERVIES GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant WIJNHANDEL SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 - Telefoon 2551 Ook SINT NICOLAAS koopt al zjjn Steenhoffstraat hoek Raadhuisstraat. Telefoon 2761. Merkwaardige taferelen spelen zich in India af. Het hoogtepunt was wel toen een menigte spiernaakte „sadhoe's", heilige mannen, een stormloop op het parlement ondernam. Hun doel was kracht bij te zetten aan het protest dat in de wetgeving niet een absoluut verbod was opgenomen om koeien te doden. Dat protest was intussen goeddeels achterhaald, want premier Indira Gandhi was eigenlijk al bezweken voor de koeienminnaars in I haar kabinet, dat overigens over dit onderwerp al scheurde. Nu kan men het onderwerp van de heilige Indiase koeien met een schou derophalen afdoen. Er zijn er tussen de 150 en 200 miljoen, veelal scharminkels en daarvan is een groot deel ook nog geen koe maar stier, zodat ze zelfs door melk te geven niet een kleine vergoe ding leveren voor alle ongemak dat ze bezorgen. Dat ongemak is niet gering. Het is voorgekomen dat automobilisten botsten tegen zo'n rondslenterend dier, dat dan gevolgd werd door fanatieke lingen die met de handen gevouwen achter hem aanschreden teneinde de kans te grijpen iets van de heilige uri ne op te vangen en te drinken. Bij de botsing kon de automobilist gewond ra ken en zijn auto in puin liggen, maar de hulpvaardigheid ging dan steeds uit naar de aangereden koe. En de man in de auto kon zeker zijn van nog een pak slaag extra. Economie Menige hongerende koe nam ook zijn toevlucht tot het leegvreten van markt stalletjes, waarbij de eigenaar dan tan denknarsend kon toezien. Was zijn eigen eerbied voor het heilige vee al niet zo groot dat hij met liefde zijn handel zag verdwijnen, dan weerhield de vrees voor reactie van de omstan ders hem er wel van om zijn hand op te heffen tegen de vretende koe. Ook al hongeren de meeste heilige koei en, wat ze met zijn allen naar binnen werken en wat ze ongehinderd kunnen vernielen en wat ze voor economische schade aanrichten door verkeer te ont wrichten, dat alles loopt in de miljoe nen Logisch zou het zijn iets te doen tegen de koeienplaag. En in de moder nere delen van India is dat ook wel gedaan, maar de mate waarin moest vrij beperkt blijven omdat geen deel staatsregering het risico dorst lopen van een complete opstand. In een aantal staten is ook het slachten van koeien toegestaan, al gebeurt het toch maar vrij beperkt. Die slachtper- missie wensen nu fanatieke hindoe's ook afgeschaft te zien opdat het bestaan der heilige opvreters nog wat veiliger wordt. Achtergrond Onder Nehroe speelde dit soort zaken slechts een ondergeschikte rol. Het was of hij een soort nevengodsdienst had la ten ontstaan met zijn eigen persoon als middelpunt: veel van zijn besluiten wer den al niet aangevochten omdat hij het was die ze nam. Met zijn dochter ligt het anders. Me vrouw Gandhi kan zo'n dominerende rol niet spelen en dat maakt de weg vrij voor onder meer de koeienbescher- mers. En daarbij komt dat deze lieden die op de bres staan voor de koe„ ook weer gebruikt worden door zelf veel moderner denkende lieden die echter graag zien dat mevrouw Gandhi zich mogelijk maakt. Zijzelf zien dan wel licht kans een extreem en misschien wel dictatoriaal gezind nieuw bestuur te vestigen. De koeiendemonstraties zijn in dat op zicht niet alleen merkwaardig religi eus verschijnsel, maar ook een politiek bedenkelijk gebeuren. Het klinkt wat zot, maar de piepjonge democratie van het moderne India dreigt ten gronde te gaan aan de in moderne tijd onmoge lijke verering van de koe. 10 LESUREN 155,— MET DE NIEUWSTE V.W 1300 Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Nu ook 2 Jaren verzekerd tegen diefstal en verlies. Juwelier - Horloge, Van Weedestraat 40 - Telefoon 4361 BONTHUIS B. VAN TENT, Laanstraat 35 Baarn Telefoon 2726. Groente die zonder water gekookt wordt kan vrijwel zonder zout worden opgezet, daar de groente zelf veel zouten bevat. Groenten moeten bijna allemaal alleen met aanhangend water worden gekookt Er blijven dan de meeste voedingsstoffen in de groente en u bespaart gas. Groenten kunnen lekkerder en voedza mer worden gemaakt door het toevoegen van een lepel melkpoeder. Groenten die door het huis te ruiken zijn als ze gekookt worden, kookt u in een goed gesloten pad. Verder kunt u een stukje wit brood in de pan doen; dit neemt de diverse geuren op. Groenten, vruehten enz. die aanzetten worden direct van het vuur genomen en in een bak met koud water gezet. De aangezette groenten e.d. zullen nu weer loslaten. Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn Groentenat met aroma wordt met een blad gelatine (2 gram) per dl vocht tot gelei gemaakt. Dit wordt over koude ge kookte asperges, bloemkool, tomaten of komkommer heengegoten. Groentenat wordt altijd bewaard om bouillon, soep of saus van te maken; het kan in de jus verwerkt worden; ver der kan het voedsel van de baby er mee worden verdund. Grauwe erwten kunnen gekookt heel goed gebruikt worden voor een zure schotel of voor het vullen van tomaten enz. op een hors d'oeuvreschotel.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7