of Ton Beuken J. HOPPENBROUWERS 1111 ïi! Pu rol Jaarvergadering Soester Zakenkring COLLEWIJN Als de sterren spreken MARCHAL - HAARMODE Zijlstra niet „rechts" Eerste Gooise Kleding Verhuur GARAGE STAM Krabbels van Knelis houdtde huid Telefoonnummer ziekenauto 5980 Uw RECORDER staat klaar b 15 „DE B0IJDFW SNAAR" Autorijschool F. C. Kuyperstraat 11 SOEST gelegenheidskleding Voor hen die het willen horen Bridgewedstrijd Soester Zakenkring Vereniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland afdeling Soest Renault dealer P0L1TIETEL. 4444 HEUS.. - VOOR IEDEREEN KEU5. De V.V.D. vergaderde V i Van Weedestraat 80-82 Soestdijk smetteloos- zuiver J^l iScUoemaizer '7 Verschillende bij de Soester Zakenkring aangesloten bedrijven hebben aange drongen op uitbreiding van het aantal aktiviteiten in het kader van de Be- drijfscompetitie. Dit deelde de voorzitter van de Zaken kring, de heer A. Hoegen Dijkhof, mee -tijdens de dinsdag in hotel 't Zwaantje te Soesterberg gehouden jaarvergade ring. Aan deze wens is inmiddels vol daan, zoals men uit het programma voor 1967, het lustrumjaar. kan opma ken. Het evenement is met een aantal onderdelen uitgebreid, waarbij vooral belangrijk Is, dat de organisatoren ook aan de oudere werknemers hebben ge dacht. De jaarvergadering werd geopend door voorzitter Hoegen Dijkhof, die de ver tegenwoordigers van de bedrijven ver welkomde. Van de 85 aangesloten be drijven waren niet minder dan 65 ver tegenwoordigd, waarover de voorzitter zijn vreugde uitsprak. In zijn openings woord besteedde hij tevens aandacht aan de jongste binnenlandse politieke ontwikkelingen. Hij toonde zich ver heugd, dat er weer een kabinet is, zij het dan ook een overgangskabinet. Het staat volgens spreker onder leiding van een bekwame minister-president, die te vens minister van financiën wordt. De voorzitter bracht dank aan de fir ma's Van Hengstum en Van de Bosch, die gratis de doelen hebben gemaakt, die vorig jaar voor het eerst werden gebruikt en die ter beschikking van de Zakenkring zijn gesteld. lierop inha kend zei de heer Hoegen Dijkhof, dat de sportevenementen in het afgelopen jaar, toen ze voor de vierde maal in successie werden gehouden, weer een groot succes zijn geworden. Over het afgelopen jaar kon het be stuur een gunstig geluid laten horen, waarbij het constateerde, dat de Zaken kring een aantrekkelijke en gezellige vereniging is. Dit kwam later op de avond nog eens tot uitdrukking, toen het voorstel tot oprichten van een Lion- club in Soest ter sprake kwam. De meningen hierover liepen nogal uit een, maar later bleek er toch geen be hoefte aan een dergelijke club te be staan. De heer Th. de Muijnck stelde, dat er een bloeiende Zakenkring be staat, dus waarom zou het dan nodig zijn een Lionclub op te richten. Met nagenoeg algemene stemmen besloot men geen Lionclub te stichten. De voorzitter van de Evenementencom missie van de Zakenkring, die de Soes ter Bedrijfssportcompetitie organiseert, 'Miil'1 lil of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 Mr. Geertsema van de V.V.D. heeft zich deze week al laten ontvallen dat prof. Zijlstra hem eigenlijk een beetje tegen valt. In rechtse kringen heeft men de laatste jaren voortdurend gebouwd aan een „mijthe Zijlstra" maar nu de pas benoemde premier van het overgangs kabinet zijn belastingplannen voor 1967 bekend heeft gemaakt, is velen het lachen toch wel vergaan. Natuurlijk is deze hoogleraar van de Vrije universiteit een bekwaam eco noom maar het verwachtingspatroon ten aanzien van hem was danig ver troebeld omdat velen die niet content gingen met het beleid van vorige kabi netten, hem wilden spannen voor een ultra-rechts karretje. Dat is dan een enorme vergissing ge weest, want in de tijd dat prof. Zulstra minister van economische zaken was, vond men hem zelfs in zijn eigen partij „te rood". De werkelijkheid is dat deze econoom zich niet in het vakje „links" of „rechts" laat rubriceren en er niet voor terugdeinst maatregelen te treffen, die in beide kampen hard aankomen. Prof. Zijlstra denkt er niet aan te tor nen aan de staatsuitgaven, zoals die door het kabinet Cals zijn uitgestippeld, hetgeen natuurlijk kwaad bloed zet bij de C.H.U. en de liberalen. Maar hij wil de verhoging van de omzetbelasting een half jaar vervroegen, hetgeen nu juist bij de socialisten weer slecht in de «maak valt. bracht verslag uit over het afgelopen jaar. Hij vroeg nog meer medewerking van de bedrijven voor wat betreft het deelnemen aan sportaktiviteiten. Hij vestigde er de aandacht op, dat de sportcompetitie voor iedereen is bedoeld en dat ze een algemeen belang is. De heer Van Driel wees erop, dat het programma voor het lustrumjaar 1967 dusdanig is vastgesteld, dat nu ook de oudere werknemers kunnen deelnemen door het invoegen van een viertal pres tatie-nummers. Hiermee kan men in ieder geval punten verdienen voor z'n bedrijf. Bovendien zal er waarschijnlijk een herinnering aan verbonden zijn. Dr. Van Driel verzocht de directies met klem om die werknemers, die deel uit maken van de contactcommissie, op te dragen de voorbereidende vergaderin gen van de Evenementencommissie bij te wonen. Tijdens de eerste bijeenkomst lieten nogal wat contact-commissarissen verstek gaan. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer A. D. Bos, bleek dat de balans per 1 september '66 ƒ5.097,15 bedraagt en de exploitatie-rekening 1965-1966 9.892,21. Het tekort van de Evenementencommissie beloopt een to taal van 902,21. Het totale tekort be draagt 3.234,72. De reserve laat een bedrag van 5.000,zien. De begro ting voor het dienstjaar 1966-'67 werd vastgesteld op 12.900, Voorzitter Hoegen Dijkhof legde er de nadruk op, dat een flinke reserve nood zakelijk is. Gedacht wordt aan een be drag van 10.000,Dit hoeft geen be zwaar te zijn, want ieder aangesloten bedrijf betaalt 75.aan contributie en bovendien een rijksdaalder voor ie dere werknemer. De heer M. van Driel, die als bestuurslid aftredend was, werd herbenoemd. De voorzitter maakte vervolgens het programma voor het komende seizoen bekend. Op 27 januari van het volgend jaar spreekt in De Rank de heer A. Viruly, bekend oud-K.L.M.-gezagvoer- der, over de vliegerij. Dit gebeurt tij dens de jaarlijkse Nieuwjaarsbijeen komst van de Zakenkring. Voordien heeft op 22 december een bingo-avond plaats in het restaurant van het Soes ter Natuurbad. Dr. Van Driel heeft Telefoon 6038 toegezegd een lezing te zullen houden met als onderwerp „De moderne indu strieel". Tenslotte zal men een avond besteden aan de uitbreiding van Soest. Drs. A. C. Bervoets hield vervolgens een uiteenzetting over de lessen in ver keerswetten, die door de afdeling Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen zullen worden verzorgd. Hij drong er op aan, deze zoveel mogelijk te volgen. Verschillende leden hadden hier echter bezwaar tegen, gezien het aantal van negen lessen. Er bleek wel animo te bestaan voor een cursus van drie of vier lessen. De Soester Zakenkring heeft een com missie in het leven geroepen, die op ge regelde tijden een onderhoud heeft met de directeur van de Gewestelijk Ar beidsbureau betreffende diverse vraag stukken over de werkgelegenheid. Het is gebleken, dat van de ongeveer 1.000 in Soest wonende buitenlandse arbei ders er slechts 200 in Soest zelf wer ken. De overige 800 vinden hun werk kring buiten de gemeente. Het bestuur van de Soester Zakenkring heeft een verzoek ingediend om 40 pro cent van de in het plan Soesterveen te bouwen woningen te bestemmen voor ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in 't GOOI arbeiders die werken in bij de Zaken kring aangesloten bedrijven. Dit ver zoek is echter afgewezen. Wel kunnen eengezinswoningen worden betrokken tegen een redelijke huurprijs. Het was al laat, toen de voorzitter deze drukbezochte jaarvergadering, die om half zes was begonnen met een maal tijd, sloot. LESGELD 7,50 PER LES. De Soester Zakenkring hield in Hotel Van den Brink een bridgewedstrijd met als resultaat: A-lijn. Dames Schlebaum-Van Amers foort, 641/: punt (Hollandia). Heer en mevrouw van Bloemendaal 63 punt (Dalco). Heer en mevrouw Verkruysen 57 punten (invité). B-lyn. Heer en mevrouw Groenendijk 62 punten (Ned. Middenstandsbank). He ren C. en H. Schaap 62 punten (invité). Heren Van den Berg en Van Ameron- gen (61) (Gemeentewerken). Hedenavond, 8 uur, houdt de Vereni ging tot bevordering der bijeenteelt in Nederland, afdeling Soest, een bijeen komst in „De Rank", Soesterbergse straat. De heer P. T. Hilhorst uit Den Haag, vertegenwoordiger van de afd. bijen teelt in het Landbouwschap, zal als spreker optreden met het onderwerp ..De bijenteelt en de landbouw". Iedereen, die zich voor de bijeenteelt interesseert is van harte welkom. BOOGSCHUTTER (23 november t.e.m. 21 december) Waarom verdrietig of twijfelend? Er zijn goede dagen in zicht met een ro mantisch tintje. Maar pas op, laat de zaak (uw werk) niet in 't gedrang ko men. Teken nog geen contract. En pro beer uw zin niet door te drijven! STEENBOK (22 december t.e.m. 20 ja nuari) De ongunstige dagen van deze week kunt u draaglijker maken door oplet tendheid, zorgvuldigheid en meer sa menwerking. Bespreek evt. moeilijkhe den tijdig, dan is er ook op tijd een oplossing. Zorg verder voor prettige vrije-tijdsbesteding! WATERMAN (21 januari t.e.m. 19 fe bruari) Onderdruk speelse of lichtzinnige buien, nu er nog belangrijk werk wacht. On derbreking en uitstel zouden schadelijk zijn. Financieel bezien staat u voor een moeilijke opgave. Er zal ook tact nodig zijn om verder te komen. VISSEN (20 februari t.e.m. 20 mrt.) U zult het in eigen straatje moeten zoeken! Zorg voor een prettige sfeer thuis, onderhoud het contact met de familie. Er is een probleem dat moet worden opgelost, maar dat vraagt veel begrip. Het initiatief moet van u uit gaan. RAM (21 maart t.e.m. 20 april) De prettige dagen zullen u weer moed kunnen geven voor de minder gunstige. Trek dan uw opgewektste gezicht en beheers uw emoties. Grijp echter niet te hoog. Laat gewichtige zaken even wachten tot u zich daar beter op kunt concentreren. STIER (21 april t.e.m. 20 mei) A lala, dat ziet er niet best uit. U komt niet uit met uw geld, bent wat overmoedig geworden en wilt verder springen dan uw portemonnee lang is. Dat kan u erg teleurstellen. U moogt echter niet ontevreden zijn, het eind van de week zal goed zijn. TWEELINGEN (21 mei t.e.m. 21 juni) Wat op dinsdag niet lukt, kan wel op maandag. Begin daarom met volle moed en op volle kracht. Er is kans op bij verdiensten of verbetering. Amor moge u in de steek laten, Mercurius (die van de handel) is nabij Renault R 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. 5.385, Renault R 8 v.a. 5.960, Renault R 10 Major v.a. 6.495, Caravelle Coupe v.a. 10.530, Renault Rambler v.a. 14.450, Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. KREEFT (22 juni t.e.m. 22 juli) Kijk, kijk, vijf gunstige dagen van de 7. U kunt nu allerlei uitgestelde kar weitjes met goed gevolg afdoen. U kunt voorstellen indienen, besluiten nemen, reizen, examen doen of inkopen doen, maar doe het doordacht en loop niet te snel van stapel! LEEUW (23 juli t.e.m. 23 aug.) U verwacht teveel van bepaalde men sen. Dat leidt tot een teleurstelling. Zorg dat er geen misverstanden kunnen ontstaan. Er is meer overleg nodig. Zorg ook op diplomatieke wijze een prettiger sfeer te bewerkstelligen. Iemand wacht op bericht van u. MAAGD 24 aug. t.e.m. 23 september) Uw partner heeft meer aandacht no dig. Zorg voor een gezellig uitstapje of andere verrassing. Als u betere resul taten wilt bereiken, zult u zich beter moeten concentreren of afzonderlijk moeten gaan werken. Verlies geen tijd aan futiliteiten. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 WEEGSCHAAL (24 september t.e.m. 23 oktober) Pas op, blijf deze week verre van on enigheid in de familie of andere nete lige problemen. Oordeel niet te ongun stig over collega's en vrienden. Er wacht u een prettige verrassing, maar financieel zult u zich nog even moeten behelpen. SCHORPIOEN (24 oktober t.e.ra. 22 no vember) Er schuilt een addertje onder het gras, want het lijkt allemaal gesmeerd te lopen. Toch dreigt er iets eenvoudigs fout te gaan. Spoor de adder dus tijdig op! Waag niets en handel niet overijld. Controleer alle gegevens. Dinsdagavond hield de afd. Soest-Soes- terberg van de V.V.D. een openbare bij eenkomst in gebouw „Eltheto", die druk bezocht was. Als spreker had het bestuur aan getrokken Prof. Dr. H. W. L. Wyn- holds uit Maarn, die als onderwerp had gekozen „Actuele, financiële en econo mische vraagstukken in Nederland". De voorzitter van de afdeling, de heer Faber heette de aanwezigen hartelijk welkom en spreker verheugde zich dat zoveel leden en belangstellenden waren gekomen. Spreker dankte Prof. Wyn- holds, dat hij bereid was deze avond het woord te voeren en nog wel over een onderwerp dat thans zeer actueel is. De voorzitter had op het eerste gezicht niet zo'n sterke indruk van het ge vormde kabinet. Hij had een krachti ger geluid van Prof. Zijlstra willen ho ren, waarbij diverse bezuinigingen zou den worden aangekondigd. Met uitstel van belastingverlaging komen we er niet. Hij had veel vertrouwen in de komende verkiezingen met betrekking tot de V.V.D. Tenslotte attendeerde hij nog op de discussie-avonden, die de afdeling van tijd tot tijd belegden, waarvan de eerstvolgende op donderdag 1 december in Hotel Van den Brink zal worden gehouden. Hierna kreeg Prof. dr. H. W. L. Wyn- holds het woord. Het extra parlementair kabinet, dat Prof. Zijlstra gevormd heeft, heeft in eerste instantie geen sterke indruk op spreker gemaakt, hoewel wij de rege ringsverklaring van a.s. dinsdag moeten afwachten. Wat hem vooral teleurstelde was, dat Prof. Zijlstra het schijnbaar niet gaat zoeken in beperking van de overheidsuitgaven. Met maatregelen als vervroegde invoering van de omzetbe lasting en verlate belastingverhoging komen we er niet. De regering is ten val gebracht omdat de begroting niet gedekt was. Er staat een uitgave van 20 miljard te genover een inkomsten van 18.3 mil jard, alzo een te kort van 1700 mil joen gulden. De versnelde invordering van de in komstenbelastingen heeft geen enkel ef fect wat de dekking betreft, daar met deze inkomsten bij het opmaken van een begroting reeds rekening wordt ge houden. De regering Cals heeft de kaspositie en de begrotingspositie door elkaar ge haald. De begrotingen zijn te hoog op gevoerd, de structuele begrotingsruimte is overschreden, waardoor inflatie ont staat. Spreker verklaarde zich tegen voortdurende loonsverhogingen, omdat die de inflatie in hoge mate in de hand werken. Niet alleen, dat hieraan diverse bedrij ven kapot gaan, zoals nu al blijkt, maar we kunnen niet meer concurreren met het buitenland, waardoor onze export wegvalt en grote werkeloosheid ont staat. De staatsuitgaven moeten terug. Spre ker haalde als voorbeeld de woning bouw aan, die hij een totale misluk king noemde. Kenmore - Kerko King v.a. 15,90 M'lillTOMilllipIlift Ideaal voor uw vrije tijd v.a. 26,50 Suède met wollen rug en mouwen v.a. 52,50 Lambswool, in diverse kleuren, v.a. 24,90 Wasbaar en kreukvrij enorme sortering v.a. 4,95 - I'il/.'V r/^'9;. «jyt Wol en zijde, nieuw, in kleur en dessin, v.a. 5,90 Gevoerd en ongevoerd, sportief en modern, v.a. 15,90 Poplin en flanel royale modellen v.a. 16,90 Wol en stretch ook extra lang, v.a. 2,95 Gezellig, vlot en warm v.a. 29,75 Deelnemers St. Nicolaas-aktie Ajje 't ming vraogt mok zeige dak de indruk krieg, dat de gemeente zich op ut Horecao-weeze gaot toelegge noeng ze ok hotel Eemland an ekocht het. Maor veur 't zelluf- de geld kan ut in- houwe, dat de ge meente ons darrep droog gaot legge, waant Eemland is noeng al de vierde „oase", die in ge- meenteluk bezit komp en dat kan ik nie toejuuche. De gemeente koopt die dinge nle om d'r zelluf slokkies te verkope. Ik zie de burgemeester en de wethouwer en de sikkeretarus al affer de tapkas staon! Nee, de gemeente het die dinge ekocht, omdat die motte verdwiene. D'r binne meraokelse planne, die allang uut evoerd waore aster maor stuuvers enoeg wao- re. Zodrao die stuuvers d'r binne, binne die hotels en kefees d'r nie meer, waant die gaon teuge de grongd. Vier stuks, zomaor van kant emaokt. Noeng bin ik heulegaor nie iemaand, die gauw iets vreemd vind, maor ik begin toch wel een bietje an de nood- zaok van de planne te twiefele. Veural omdat ik weet datter nog een hotel op de nomenasie staot om te verdwiene. Misschien nog wel meer, maor daor bin ik nie over in elicht. Ik vind ut al mooi enoeg, dat ik dit allemaol weet. Noeng kan iedereen ming veul wies maoke. maor Knelis vind ut op z'n zaachtst gezegd vreemd, datter zoveul hotels en kefees in de weg staon om de planne uut te voere. Volleges ming steekt d'r meer affer en ajje 't ming vraogt geleuf ik, dat de gemeente ongs zo langzaomerhand op een droogie wil zette. Wat zalle wullie in Soest dan een stel droogstoppels en droogpruume krie- ge. 't Het maor één veurdeel: d'r kan niemand meer zeige, dat wullie nie droog affer ongze ore binne. Maor je gaot je wel als maor meer as een vis op ut droge te veule, noeng d'r zomaor een stel kefees op edoekt wor de. Veural van Eemland is dat zengde, waant de zaol mot ok weg. En ast noeng zo was. dat wullie in Soest riek ezegend waore mit zaole dan zou ik zeige: alla. Maor dat is nie zo en daor- om zou ik de gemeente wille vraoge of zullie mschien van plan binne om een aandere zaol te bouwe. De gemeente prebeert ut allemaol wel een bietje te susse netuurluk, waant de raod had ut besluut om Eemland te kope nog nie enome, of d'r wier al een bietavond ehouwe, maor ming strooie zullie gin zaand in de oge. De Outseij- ders speulde d'r. De vollegende bent heet De Inseijders, die bestaot allenig uur gemeentepersoneel, die wete presies hoe ut mit Eemland in z'n warrek gaot. De enige die blie is dat Eemland op edoekt wordt zou de eigenaor kenne weeze. Die kriegt d'r een paar stuuvers voor en hie is geliek van alle naorug- heid af van waoteroverlast Waant as ut flink regent en ut waoter komt van ut Nassauplantsoen naor beneeje, dan stond ut heulegaor blank. Dan was ut bienao letterluk: Eem-land. Noeng is ut meer Neem-land. En wat geeft de ge meente d'r veur terug? PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 In 1967 worden 67.500 woningwetwo ningen gebouwd, die de regering 2 mil jard subsidie kosten, dat is 10 °o van de begroting. Waarom moet dat? In de eerste plaats worden deze woningen veelal betrok ken door gezinnen met een hoog inko men, wat niet de bedoeling is en men ondermijnt het particuliere initiatief, wat tot gevolg heeft, dat er duizenden woningen leeg staan en de aannemers niet meer kunnen bouwen. Hij gunde iedere werknemer een goed inkomen, doch iedereen moet door wer ken bezit vormen en niet ten koste van anderen. Iedereen heeft gelijke kansen, maar moet die door werken verwerven. Wie het hardste werkt moet het mees te verdienen. Spreker achtte ook een besparing op sociale wetten mogelijk. Nog terugkomende op de inflatie zei spreker, dat in 5 jaar de prijzen met 20 °,o zijn gestegen, dat heeft een waar devermindering van het geld ten ge volge. Eigenlijk is dat diefstal, vooral voor de minvermogenden. Hij noemde in dit verband de A.O.W.-trekkenden, personen met een lijfrente of spaar gelden. De prijsstijgingen hebben ook tot ge volg. dat de bedrijven te veel gaan in vesteren en steeds maar meer arbeiders aantrekken, omdat het door die prijs stijging goed gaat. maar we geraken door dit alles in een overspannen eco nomie en de inflatie wordt een steeds groter gevaar. Onze betalingsbalans geeft een tekort aan van 800 tot 1000 miljoen, omdat onze export achteruit loopt, we worden te duur. Ondanks alles, was spreker ervan over tuigd. dat we onze economie weer ge zond kunnen maken, doch dan moet er tijdig en krachtdadig ingegrepen wor den. Men moet niet aan grote loonsverho gingen gaan denken, meer aan de ma nier, om de mensen duidelijk te maken, dat de lonen niet hoger kunnen. De mensen worden tegenwoordig ongeluk kig gepraat: men moet tevredenheid onder de bevolking brengen en de re gering moet het voorbeeld geven door de staatsuitgaven in normale banen te brengen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele personen gebruik ge maakt, waarna de voorzitter de avond besloot.

Soester Courant | 1966 | | pagina 9