yfpo/£t ADVIES WOENSDAGAVOND DONDERDAGAVOND VRIJDAGAVOND SIMCA T®« Geen groene kaart EN van hier en daar 1 Telefoonnummer ziekenauto 5980 V.V.V.-nieuws VAN DE WINKELIERSVERENIGING SOEST DE WINKELS RECHTSBIJSTAND DIENSTPLICHTIGEN Een basis voor persoonlijk bezit S.E.C.-nieuws B.D.C. Nieuws B.D.C.-Handbal „The Red Stars" Automobielbedrijf Alex van Keulen N.V. Maar hebt u de GOEDE polis voor de Benelux S.V.V.-Volleybal SPAARBEWIJZEN a f 25,per stuk, 20 PREMIE RAIFFEISSENBANK SOEST POLITIETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Ook de twee pupillenelftallen konden wegens terreinafkeuringen niet spelen. V.V.Z.-TERREIN Het V.V.Z.-bestuur heeft bericht ont vangen, dat achter het huidige speel veld een tweede terrein zal worden aangelegd. Hierdoor worden de moeilijk heden voor V.V.Z. kleiner. Indien ook de aangebrachte drainering kan worden verbeterd, zodat het hui dig eterrein meer kan worden bespeeld, is V.V.Z. uit de nood. veenendaal II-S.E.C. II Een onbegrijpelijke nederlaag van S.E.C. II. In een korte tijd stond S.E.C. tegen een 4-1 achterstand aan te kij ken door enorme blinders van onze achterhoede. De samenhorigheid liet veel te wensen over. hoewel deze na rust helemaal hersteld was. Het was zelfs zo, dat S.E.C. in de twee de helft op de valreep nog een gelijk spel zou behalen wat trouwens in deze phase nog verdiend zou zijn. We kunnen rustig stellen, dat S.E.C. deze keer over capaciteiten beschikte, maar dat er iets anders niet klopte. Zondag komt Elinkwijk 4 op bezoek en we rekenen erop, dat S.E.C. het te laat ingezette offensief goed zal maken. KLAVERJASSEN S.E.C. Vrijdagavond heeft S.E.C. zijn vierde klaverjasavond gespeeld. De uitslag was: 1. Mevr. Tuenter 5793 punten. 2. B. de Rooy (5259). 3. Van de Bunt (5097). 4. F. Duyst (5094). 5. Groe- nesteyn (5068). 6. Mevrouw E. Horns- veld (5036). 7. Mevr. Groenesteyn (5008). 8. Wiggermans (4955). 9. Tuenter (4866). 10. L. v. Breukelen (4820). WOENSDAG: ZEVENDE TREKKING SL.C.-LOTERIJ De korpschef van de Soester politie, de heer H. G. Scholtmeyer, zal woensdag avond (morgen), om 8 uur in de S.E.C.- cantine de zevende trekking verrichten in de S.E.C.-loterij met als hoofdprijs de Volkswagen 1500. Er resten hierna nog drie trekkingen. In februari 1967 zullen de drie hoofd prijzen worden getrokken. Belangstellen den zijn op woensdagavond welkom in de S.E.C.-cantine. Dameshorloges vanaf f150,- ln goud vanaf f 275,- Herenhorloges vanaf f 135.- UTRECHTSESTRAAT 13 AMERSFOORT [BifBJfBJfgjfBJfBJfarargJrafgjfaifaiisiEiraJfe- BESTUURSVERGADERING S.E.C. De S E C.-bestuursvergadering van dins- dagavond is voor deze week verschoven naar de woensdagavond. Een en ander houdt verband met de woensdagavond a.s. teverrichten zevende trekking van de loterij. S E C.-JEUGD OP HALFVERHARDE VELD Voor de maand december is het verharde terrein aan de Bosstraat op de zaterda gen vanat half drie ter beschikking van SEC De S.E.C.-jeugdtrainers zullen in de maand december de S.E.C.-jeugd op het verharde terrein bezighouden met wed strijden. Voor zaterdag a.s. zijn geen pupillenwed- strijden vastgesteld en derhalve kan de S.E.C.-jeugd zaterdag a.s. vanaf half drie terecht op het halfverharde veld, dat een uitkomst blijkt te zijn, aangezien bij nat weer op dit terrein toch gespeeld kan worden. JEUGDPROGRAMMA In verband met diverse St. Nicolaasfees- ten is door de Bond voor zaterdag 3 de cember a.s. slechts een bescheiden pro gramma vastgesteld. Alleen de juniorenelftallen van S.E.C. zullen in het veld komen. De kleinere voetballers, Jun. B II, Jun. B III en de S.E.C.-pupillen spelen deze middag, vanaf half drie, op het halfverharde terrein. Het Juniorenprogramma voor S.E.C. luidt: Actif A—S.E.C. A; Quick B— S.E.C. B en S.E.C. C—H.V.C. E. PROGRAMMA VOOR 4 DECEMBER Afgelopen zondag kwam alleen S.E.C. 2 in het veld tegen Veenendaal 2. De res terende S.E.C.-elftallen kregen door ter reinafkeuring een vrije dag. Voor zondag a.s. staat het volgende programma ge pland: D.E.V. 1—S.E.C. 1 in Doorn; S.E.C. 2— Elinkwijk 4 (12 uur, Bosstraat); S.E.C. 3 —Utrecht 2 (Bosstraat, 14.30 uur); S.E.C. 4—K.V.V.A. 5 (Bosstraat, 14.30 uur); S.E.C. 6Amsvorde 6 (Bosstraat, 14.30 uur). Aangezien om half drie voor de S.E.C.- elftallen drie wedstrijden zijn vastge steld en S.E.C. slechts over 2 terreinen beschikt, zal met de Bond contact moe ten worden opgenomen om het program ma te wijzigen. SINT NICOLAAS OP BEZOEK BIJ S.E.C.-JEUGD Deze week zal St. Nicolaas op de jeugd- trainingsavonden een bezoek brengen aan de S.E.C.-velden. De S.E.C.-jeugd, die deze week de trainingsavonden be zoeken op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag, zullen van de Sint na af loop een verrassing ontvangen. De jeugd commissie verzocht de Sint om de S.E.C.- jeugd te bezoeken en aan het verzoek werd gevolg gegeven. S.E.C.-POOLER SUCCES IN TOTO Met toto no. 19 was een S.E.C.-pooler zo fortuinlijk in de prijzen te vallen. De prijs, die hij in de wacht kon slepen be droeg 2.800, B.D.C. VERLIEST B.D.C. is er zondag niet in geslaagd winstpunten uit de domstad mee naar Soest te nemen. Zij moesten daar aan treden tegen, het in hun afdeling als laagst geklasseerde Voorwaarts, dat di rect vanaf het beginsignaal van start ging met een fel offensief en het was de B D.C.-defensie, waarin aanvoerder Van Fulpen goed werk deed. die alle zeilen bij moest zetten om doelpunten te voorkomen. Geleidelijk wist echter B.D.C. iets meer vat te krijgen op het spel. Zij openden de buitenspelval, waar vooral de snel le vleugelspelers van Voorwaarts nogal eens in liepen. Dit nam niet weg dat, tussen de schaarse B.D.C.-aanvallen door, zeer gevaarlijke momenten voor het doel van Van Thienen ontstonden. Na ongeveer een half uur spelen wer den kort na elkaar 2 doelpunten ge scoord. doch beiden werden afgekeurd en terecht! Een aanval van de blauw-witten ein digde in een schot en de toestormende A. v. d. Bremer scoorde, doch de scheidsrechter had gezien dat de bal uit de handen van de doelman werd gewerkt. Even later eenzelfde teleurstel ling voor Voorwaarts, doch hier was de buitenspelregel oorzaak van het niet toekennen van het doelpunt. Het gladde, lastig te bespelen kleiveld was mede oorzaak dat vlotte combina ties uitbleven en dus kwam de rust met een dubbelblanke stand. Na de thee leek het erop dat B.D.C. met verre schoten haar geluk wilde be proeven, maar voorlopig wist de steeds goed opgestelde Voorwaarts-achterhoe- de onheil te voorkomen. Na ongeveer 15 minuten had J. Ver hoeve succes met een goed schot dat doel trof, maar de arbiter keerde dit doelpunt eveneens af wegens vermeend buitenspel. Met verre trappen werd het spel steeds weer naar de voorhoeden verplaatst, maar voor beide ploegen echter zon der succes. Het plaatsen van B.D.C. was slecht en daardoor kregen de spil en beide backs steeds weer de gelegenheid de aanval len te onderscheppen. A. v. d. Breemer bewaakte echter, vooral na rust, de gevaarlijke oud-se- mi prof speler Gademans goed, zodat deze geen direct succes kon boeken. Toch had deze speler een groot aan deel in het winnende doelpunt, dat in de laatste minuut van de wedstrijd werd gescoord. Een toegekende vrije trap plaatste hij precies voor de voeten van de vrij staande rechtsbuiten Van de Werff, die laag en hard inschoot, zodat de eind stand 1-0 in het voordeel van Voor- B.D.C.-AMERSFOORT 1-2 In de eerste helft waren de dames se nioren beduidend sterker dan die van Amersfoort. Vooral Barry van Leeuwen speelde voortreffelijk zaalhandbal. Zij was het ook, die met een verrassend schot 1-0 voor B.D.C. scoorde. Na rust scoorde Amersfoort (1-1) en hierna ontspon zich een felle strijd om het winnende doelpunt, dat door Amersfoort, via een van de B.D.C.-ver- dedigsters, gescoord werd. Door de coach werd nu de sterkste op stelling in het veld gebracht, maar de goede keepster, paal en lat stonden een gelijk spel in de weg. Verdere uitslagen waren: Heren adsp. B.D.C.-Leusden 10-10. Heren senioren B.D.C. 1-B.H.C. 2 7-5. Heren sen. B.D.C. 2- Fidelitas 2 9-23. Dames jun. B.D.C. 1-Fidelitas 1 7-1. Dames jun. B.D.C. 2-Fidelitas 2 4-9. Dames aspiranten D.E.S. 1-B.D.C. 1 0-5. U.V.V. 3-RED STARS 1 30-46 Zaterdagavond is het herenteam van Red Stars wederom gelukt de winst mee naar huis te nemen. Deze wed strijd werd met spanning tegemoetge- zien, daar beide teams een duchtig woordje meespreken voor de bovenste plaatsen. Al spoedig bleek, dat Red Stars het be tere spel had. Met name in de eerste helft werd er bijzonder goed gespeeld en de combinatie liepen perfect. De eerste helft werd afgesloten met een 31-18 voorsprong voor Red Stars. Jammer was het, dat het spel in de tweede helft bedenkelijk zakte en er ook veel minder gescoord werd. De tweede helft liet een lichte voorsprong zien voor Red Stars (15-12), zodat zij deze wedstrijd wonnen met 46-30. Nieuw model Simca station-car voor zaak en ge- zin. Uiterst praktisch, tevens luxueus. xAËÜ Amsterdamseweg 29 Amersfoort - Tel. 03490-14243 IEDERE ZATERDAG SIMCA-SHOW Slechts twee teams van de Soester Vol leybal Vereniging kwamen de afgelo pen week in touw voor het spelen van kompetitiewedstrijden. Het meisjesteam moest het opnemen tegen de meisjes van Wilhelmina en moest in dit team met 2-0 zijn meerdere erkennen. Het eerste damesteam van de rood-wit- ten deed het in de Expohal in Hilver sum beter tegen de dames van V.I.F. Met 3-0 bleven onze plaatsgenoten in de meerderheid in een wedstrijd die minder spanning bracht dan de set standen zouden doen vermoeden. Met 16-14, 15-10 en 17-15 mochten de da mes van S.V.V. de punten mee naar Soest nemen. Voor a.s. donderdag staan voor de S.V.V.-teams de volgende wedstrijden op het programma: S.V.V. 3-Limvio 1 (dames). S.V.V. 4-V.I.O.S. 5 (dames). Wilhelmina 1-S.V.V. 1 (heren). S.V.V. 2-Spirit 4 (heren). S.V.V. 3-S.S.S. 4 (heren). Krachtens het Benelux-verdrag van 24 mei 1966 zullen de in één der drie Be- nelux-landen gesloten w.a.-verzekerin- gen voor motorrijtuigen ook dekking moeten verlenen tegen aansprakelijk heid voor schade in elk van de drie landen veroorzaakt. Met andere woor den: de in Nederland gesloten motor rijtuigverzekeringen zullen ook in Bel gië en Luxemburg aan de daar gelden de wetelijke eisen moeten voldoen. Dit maakt het mogelijk de groene kaart binnen de grenzen van de Benelux af te schaffen, en dat zal ook inderdaad het geval zijn per 1 januari 1967. Een waarschuwing is hier echter zeker niet overbodig. Het is immers mogelijk een verzekering te sluiten die alleen in Nederland gel dig is, of één die geldig is in geheel Europa (uitgezonderd enige Oosteurope- se landen), een z.g. Europese polis. Is nu een Europese polis gesloten dan ont vangt men daarbij tevens de groene kaart. Nu betekent het feit dat voor de Bene lux géén groene kaart meer nodig is, bepaald niet dat degene die slechts een polis voor Nederland heeft (en dus geen groene kaart), nu ook dekking geniet in de Benelux! De Nederlandse polis blijft aan de verzekerden zelf alleen dekking verlenen voor in Nederland veroorzaakte schaden! Zelf betalen Wanneer een automobilist, in het bezit van een Nederlandse polis, in België of Luxejnburg een schade aan derden veroorzaakt (de automobilist kan im mers „ongehinderd" België en Luxem burg binnenkomen!), dan zal de schade die door de benadeelde is geleden, in principe betaald worden door het bu reau in dat land. Het daarmee gemoei de bedrag zal gerestitueerd worden door het bureau in het land van her komst van de auto (in dit geval dus door het Nederlandse). Laatstbedoeld bureau heeft vervolgens weer een vordering op de verzekeraar van de auto, en deze zal de vordering van 't bureau ook voldoen (ook al geeft de polis dus tegenover de verzekerde alleen dekking in Nederland). Maar tenslotte zal de verzekeraar het door hem betaalde bedrag weer terugvorde ren van zijn verzekerde, omdat deze immers buiten Nederland geen dekking geniet! De omweg via de bureaus is overigens niet eens noodzakelijk. De benadeelde kan zich namelijk ook rechtstreeks tot de (Nederlandse) assuradeur wenden, maar ook dan zal deze, na de vorde ring voldaan te hebben, uiteraard het bedrag weer van zijn (niet verzekerde) verzekerde terugvorderen. Onverzekerden Indien de Nederlandse automobilist zijn verplichtingen tot verzekering niet is nagekomen (dus in het geheel niet voor zijn w.a. verzekerd is) zal het Ne derlandse bureau het betaalde bedrag van de automobilist zelf terugvorderen; er is dan immers geen verzekeraar. Evenmin echter heeft het bureau in dit geval een vordering op het waarborg fonds. Het bureau heeft alleen dan een vordering op het waarborgfonds als de eigenaar, respectievelijk houder, van het motorrijtuig op grond van ge moedsbezwaren van de verzekerings plicht is vrijgesteld. Het is duidelijk dat assuradeuren het zich tot een plicht rekenen hun verze kerden, die slechts een Nederlandse po lis hebben, te waarschuwen dat hun polis geen dekking biedt in het buiten land, terwijl men deze verzekerden voorts in de gelegenheid stelt hun polis om te zetten in een Europese polis. Bromfietsers Voor bromfietsers is een afwijkende re geling getroffen. Ten aanzien van deze categorie motorrijtuigen heeft men be sloten de Nederl. dekking zonder meer (slechts tegen een geringe premie-ver hoging) uit te breiden tot een dekking voor de Benelux. Een groene kaart is daarbij niet nodig. Wil men een verdergaande dekking dan alleen voor de Benelux, dan zal men een Europese dekking moeten nemen, waarbij dan een groene kaart zal wor den afgegeven. Laat u zich door het vervallen van de groene kaart voor de Benelux dus vooral niet misleiden, maar controleer terdege of de verzekering zelf voor schaden buiten Nederland dekking ver leent, als u voornemens bent te eniger tijd de grenzen van Nederland te over schrijden, derwerpen. Het toch al kleine programma dat voor de V.V.Z. voetballers was vastgesteld werd door terrein afkeuringen nog klei ner. Het V.V.Z.-terrein was door grote plas sen onbespeelbaar, zodat de wedstrijd V.V.Z. 1-Hees 1 niet doorging. ALTIUS 3-V.V.Z. 2 1-4 De V.V.Z.-reserves hebben na een goed gespeelde wedstrijd weer twee winst punten kunnen veroveren. V.V.Z. 2 blijft haar goede positie op de rang lijst handhaven. V.V.Z.-JEUGD Aangezien ook het terrein van B.D.C. aan de Bosstraat werd afgekeurd had den de V.V.Z.-junioren een vrije mid dag. O.D.I.-V.V.Z. 4-4 De adspiranten hebben deze keer slechts één winstpunt kunnen veroveren. Voor de rust waren de V.V.Z.-ers veel ster ker. maar met uitzondering van P. Floor, die alle vier de V.V.Z.-doelpun- ten scoorde, bleven alle spelers onder hun normale vorm. Ook doelman W. Hosper deelde in de malaise. Na een ruststand van 1-3 werd het 3-3. Toen V.V.Z. de stand op 3-4 had ge bracht leek winst alsnog mogelijk. Uit een vrije schop echter wisten de Odi- spelers te doelpunten zodat de eind stand 4-4 werd. HEDENAVOND ZATERDAGAVOND TOT 9 UUR GEOPEND De burgemeester van Soest brengt het navolgende onder de aandacht van be langhebbenden. Aan de Nederlandse jongemannen, krachtens de dienstplichtwet onder de wapenen geroepen, wordt een reeks van niet geringe verplichtingen opgelegd, welke niet alleen bij oorlog of oorlogs gevaar, doch ook in vredestijd tot erns tige moeilijkheden voor betrokkenen kunnen leiden. Worden zij in deze ver plichte militaire dienst door ziekten, gebreken of ongevallen getroffen, dan wel na het verlaten van de dienst als gevolg daarvan lichamelijk of geestelijk invalide, dan doet zich de vraag voor, waarop zij recht kunnen doen gelden. Gebleken is, dat vele dienstplichtigen en ook zij, die de dienst reeds verlaten hebben, onbekend zijn met de voorzie ningen', welke zijn getroffen terzake van arbeidsongeschiktheid en invaliditeit welke hun oorsprong hebben gevonden in ziekte of ongeval tijdens het verblijf in werkelijke militaire dienst alsmede met de wegen welke moeten worden bewandeld om tot een realisering van de in deze voorzieningen neergelegde aanspraken te geraken. Teneinde in deze leemte te voorzien is een onafhankelijke stichting in het le ven geroepen met als doel de dienst plichtige voor te lichten en te helpen. Bedoelde instantie, genaamd „Stichting Rechtsbijstand Dienstplichtigen" is haar taak begonnen. Niet alleen aan de dienstplichtige, maar ook aan hem, die de dienst reeds verlaten heeft, wordt, indien hij meent rechten te kunnen doen gelden, voorlichting en advies en, ter beoordeling van de stichting, bij stand verleend. Voorts wordt als de dienstplichtige het zij tijdens de mi litaire dienst, hetzij na afloop van de militaire dienst en als gevolg daarvan is overleden, aan de nabestaanden op hun verzoek deze bijstand verleend. kan men bereiken door het ko pen van waarbij het Rijk na 4 kalen derjaren verstrekt en u van de bank ZVz rente krijgt. Vraagt inlichtingen bij: Kantoren: Kerkplein 9, Soester- bergsestraat 14, Koninginnelaan naast 38. Het werk van de Stichting beperkt zich niet tot het geven van advies en voor lichting. Zij verleent ook hulp bij het opstellen van bezwaar- en beroepschrif ten en de verzending daarvan aan het juiste adres. Wanneer dit nodig is, wordt ook bijstand verleend bij het in stellen van beroep bij de administratie ve of burgerlijke rechter. Indien de tussenkomst van de Stichting wordt ingeroepen, dient de dienstplich tige alle op het geval betrekking heb bende bescheiden, welke in zijn bezit zijn, over te leggen. De Stichting zal in de eerste plaats die gevallen behandelen, welke van heden af plaats vinden. Evenwel zullen zo mo gelijk ook gevallen welke vroeger zijn ontstaan ,in behandeling worden geno men. Voor de door de Stichting verstrekte adviezen en voorlichting alsmede voor juridische bijstand worden de dienst plichtige in het algemeen geen kosten in rekening gebracht. De Stichting bezit volkomen zelfstan digheid en verricht haar taak geheel onafhankelijk van welke overheidsin stantie ook. Hieraan doet niet af. dat de financiering van het werk der Stich ting o.a. met subsidie van de Overheid geschiedt. Het bureau van de Stichting is geves tigd te 's-Grav»nhage, Jan van Nassau- straat 37, telefoon (070J-54 11 42. Direc teur is Drs. T. G. van den Hof, tot wie de dienstplichtige zich zowel monde ling als schriftelijk kan wenden. In het eerste geval verdient het aanbeveling een telefonische afspraak te maken.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3