i Soest toen - Soest nu op Steeds minder lawaai de vliegbasis Soesterberg Grenzen van het waterschap Isselt-Middelwijk gewijzigd BEROERING Cor van Es opvolger van Evert Sterk bij H.V.C, NOG GEEN SPAANSE KONING Officiële mededelingen Het oog gericht op eervol ontslag SSns^ag G december 19G6 48e jaargang no. 93 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie s Van Wecdestraat 29a, Soest Tel. 2566 - Postgiro 126156 bij Israëls kalmste buur Eerste paal voor Soesterveen Vrouwenbeweging N.K.V. Gratis controleren van autoverlichtin" Jubileum bij de P.U.E.M. Soestcr successen op duivententoonstellinsr Openbare zedelijkheid Oud-Soester gepromoveerd tot doctor in de geschiedenis Eiermarkt Gedeputeerde Staten in nota SQESTERfflOURANT Abonn p. kwart. f 2.15 - per post t 3.40 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag Koning Hoessein heeft in zijn veertien jarig bewind al ettelijke malen onlus ten in zijn land meegemaakt, zoals die nu weer woeden. Stc -ds bleef hij de situatie meester door zijn vasthoudende koelbloedigheid en die heeft hij nu weer nodig. Zijn trouwe Bedoeïense troepen hebben in het vroeger Palestijnse deel van het land enige steden omsingeld en hebben demonstraties tegen de vorst de kop indrukt. Nogal krachtig: twee de monstrerende jongens vonden de dood door kogels. De onlusten van nu zijn anders dan alle vorige. Dit keer heeft de Jordaan se koning vooral te maken met de Pa lestijnse Bevrijdingsorganisatie P.L.O. Dat die beweging toegelaten werd in Jordanië stond Hoessein twee jaar ge leden toe, zij het ongaarne. Het beding werd toen gemaakt dat de P.L.O. geen regering in ballingschap zou mogen vormen. Toch is juist dat gebeurd en men kan hun leider Ahmed Shukairy wel beschouwen als de president die volgens de Palestijnen de koning moet opvolgen. Shukairy heeft - vanuit Ca iro - Hoessein al laten weten dat deze rekening moet houden met een geweld dadige dood. Concurrentie Het vroegere Transjordaanse koninkrijk kreeg na de verdeling van het Brits mandaatgebied Palestina een stuk ge bied erbij en bovendien een massa vluchtelingen uit het nu Joodse gebied. Deze vluchtelingen blijven ijveren voor terugkeer naar hun geboortegrond, waarvoor dan natuurlijk eerst Israël moet worden verslagen. Intussen hebben ze nu hun P.L.O., die in vele opzichten inderdaad een con current is geworden voor Hoesseins re giem. De P.L.O. krijgt geld uit de mees te Arabische landen, de morele steun van de republieken Egypte, Syrië en Irak vooral, en heeft in de door Egyp te bezette strook van Gazah recruten getraind. Hoessein echter is bepaald niet zo heftig gebrand op strijd tegen Israël. Weliswaar zijn er brieven van hem bekend aan president Nasser bij voorbeeld, waarin hij deze aanmaant het Jemenitisch avontuur op te geven opdat de Arabische landen eensgezind tegen Israël op kunnen trekken, maar dat is waarschijnlijk niet meer dan een diplomatiek spel. Hoessein kan terecht vrezen dat een eventuele Islamietische republiek Pa lestina vervolgens graag ook een repu bliek Jordanië zou eisen. En dan zit hij bepaald niet comfortabel, al heeft hij dan de morele steun en ook hulp aan soldaten van zijn grote buur, het ko ninkrijk Saoedie-Arabië. Verzwakt De aanleiding tot een en ander is de Israëlische aanval bij Hebron, waar- Naar wij vernemen zal de eerste paal voor het godegekeurde plan Soester veen I voor de bouw van 850 woning wetwoningen op dinsdag 13 december a.s. geslagen worden. Deze plechtigheid zal des namiddags te 3 uur plaats vinden. De Vrouwenbeweging van het N.K.V. organiseert op donderdag 8 december, des avonds 8 uur, in het Verenigings gebouw aan de Steenhoffstraat een Sin terklaasavond. Behalve dat er een muziek- en zang- geschelschap aanwezig zal zijn, heeft ook Sint Nicolaas beloofd op bezoek te komen. Op aller opkomst wordt gere kend. O De A.N.W.B. is vandaag met zijn Ver lichtingsactie in Utrecht begonnen. Ge durende drie weken zullen automobi listen uit Utrecht en omgeving de ver lichting van hun personenauto gratis kunnen laten controleren en de kop lampen kunnen laten afstellen. Utrecht is de vierde stad, die in het kader van de A.N.W.B. Verlichtings actie 1966-1967 wordt bezocht. Deze ac tie, die voor de derde achtereenvolgen de maal wordt gehouden, heeft ten doel bij automobilisten meer belangstelling te vragen voor het belang van een goe de voertuigverlichting. Tijdens de eerste acht weken van de ze actie in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam werden ruim 20.000 auto's onderzocht. Van meer dan 18.000 auto's moesten de koplampen worden afge steld; bij ruim 5.000 auto's werden bo vendien gebreken aan andere verlich- tingspunten geconstateerd. De A.N.W.B. voert zijn actie met drie mobiele equipes, die elk bestaan uit drie Wegenwachten en twee specialis ten van de Technodienst. Zij beschik ken naast de nodige voertuigen over een tent waarin een waterpas-vlier is aange bracht en waarin met speciale appara tuur de koplampen worden afgesteld. Verder worden de andere verlichtings- punten, zoals stop- en achterlichten, stadslichten en clignoteurs op hun juis te werking gecontroleerd. De Verlichtingscontrolestations zijn in Utrecht opgesteld aan de Weg der Ver enigde Naties, op het parkeerterrein Noord-zijde, van heden tot en met za terdag 24 december. De Verlichtingscontrolestations zijn ge opend op werkdagen van 11.00 tot 19.00 uur en op zaterdagen van 10.00 tot 16.00 uur. De A.N.W.B. verwacht in Utrecht in to taal meer dan 7000 auto's aan een on derzoek te kunnen onderwerpen. voor de Veiligheidsraad in New-York een vrij krachtige veroordeling uit sprak. Kort daarvoor was een Syrische aanval op Israëlisch gebied geweest, waarop de Veiligheidsraad lang niet zo fel reageerde. Een veroordeling van Syrië werd trouwens door een Russisch veto onmogelijk. Uiteraard waren de Israëli's verontwaardigd en vandaar hun repressaille. Op Jordaans gebied, dat ook de Syriërs wel gebruiken voor hun aanvallen. Of dit tactisch juist is geweest valt bij nader inzien te betwijfelen. Israëls pre mier Esjkol heeft waarschijnlijk om zijn binnenlands prestige te bevestigen een daad willen stellen. Maar om dan Jor danië aan te vallen, was wellicht toch onjuist, ook al komen heel wat raids op Israël over de Jordaanse grens. De Is raëli's hebben nu de positie van Hoes sein ernstig verzwakt, juist hun rede lijkste en rustigste vijand, van wie het minst ondoordachte dingen te vrezen waren. Dit temeer omdat Jordanië sterk Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben een nota het licht doen zien betref fende de geluidshinder op de vliegbasis Soesterberg. Daarin staat onder meer: Aan de aanwijzing van het luchtvaart terrein Soesterberg ingevolge de Lucht vaartwet heeft de Kroon een aantal voor waarden verbonden in het bijzonder ter beperking van hinder en lawaai als ge volg van de exploitatie van deze vlieg basis. Deze voorwaarden luidden: a. het is noodzakelijk dat hinder en la waai als gevolg van het gebruik van het luchtvaartterrein Soesterberg zo veel mogelijk zal worden beperkt. b. middelen tot verbetering van de dem pers dienen zoveel mogelijk benut te worden. Voorts dient door het op juiste wijze kiezen van vliegtuigop- stelplaatsen en het aanleggen van be planting, op zo efficiënt mogelijke wijze afscherming van hinderlijk la waai verwezenlijkt te worden. De heer H. H. Werkhoven, wonende Vinkenweg 11. alhier, heeft de afgelo pen week, na 45 jaar trouwe dienst bij de P.U.E.M., dit bedrijf met pensioen verlaten. Dit feit wilde de directie van het hoofdkantoor te Utrecht niet ongemerkt voorbij laten gaan en er werd hem een waarderend afscheid bereid. Een grote verrassing was het voor de heer Werkhoven, toen de burgemeester van Soest hem kwam mededelen, dat het H.M. de Koningin behaagd had hem de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau voor zoveel jaren trouwe dienst te verlenen. Hij spelde hem het ereteken met ver melding van de vele diensten, die de heer Werkhoven aan het bedrijf, dus ook in het algemeen belang had ver richt, op de borst. Des middags werd nog een druk be zochte receptie in Restaurant „Soest- dijk" gehouden, waarbij de scheidende jubilaris nog vele geschenken mocht ontvangen en waarbij zijn echtgenote niet werd vergeten. c> In Amersfoort werd vrijdagavond de af deling L-tentoonstelling van de duiven- houdersvereniging „De Reisduif" gehou den. Eén van de meest tevreden inzen ders was ongetwijfeld de heer A. C. van Ee, wonende aan het Kerkpad Z.Z. al hier, die enkele fraaie successen behaal de. In klasse 17, ereklasse, won hij de eerste prijs. Tevens kwam hij in het bezit van de prijs voor de beste jonge duivin van deze tentoonstelling. is aangewezen op Britse en Amerikaan se hulp en die niet graag verspeelt door tegen Israël te opereren. Uit balans De Israëlische aanval heeft niet alleen Hoessein in een moeilijke positie ge bracht, maar bovendien de Palestijnse bevrijdingsorganisatie prachtig propa- ganda-voedsel gegeven. En dan nog eens de Russen, die ijverig bezig zijn hun invloed in dit deel van de wereld uit te breiden, van goede nieuwe kan sen voorzien. Er is al zo lang 'n Arabisch commando, dat de strijd tegen Israël moet voe ren, maar daar door onderlinge veten nooit aan toe komt. Bovendien doen de Verenigede Naties nog een beetje politiewerk hier. De dreiging van een algemene oorlog lijkt dus niet zo groot. Maar opwinding als nu is ontstaan, kan de wankele balans wel elk moment la ten doorslaan. Het opstclplatform is thans zodanig gesi tueerd, dat de motoruitlaten van de vliegtuigen van de nabijgelegen bevol kingscentra zijn afgewend. De commandant van de vliegbasis Soes terberg heeft orders uitgevaardigd dat naéhtvliegen mag gebeuren van maandag tot en met donderdag tussen 18.00 en 24.00 uur, de minimum hoogte 1500 voet moet zijn, de snelheid ten hoogste 300 knopen mag bedragen, het „doorstarten" is verboden en dat men met het nacht- vliegen zo vroeg mogelijk moet begin nen. De heer Cor van Es uit Soest is de opvólger van coach Evert Sterk van de Ametsfoortse tweede divisie voetbal club H.V.C. met de werkgevers van de betrokken spelers. De Soester heeft ook een aandeel gehad in het aantrekken van twee nieuwe spelers door H.V.C., de Willem Il-er Jan van Daal (ex-Baarn) en de Duitser Werner Weigel, die onder contract stond bij het Maastrichtse M.V.V., maar die door een verkeerde interpretatie van de reglementen nog geen enkele wedstrijd voor de competitie heeft gespeeld. De heer Van Es heeft bij het aantrekken van deze spelers een adviserende rol gespeeld. Hij heeft voordat hij zijn werk begon bij H.V.C. contact opgenomen met de ontslagen Evert Sterk, met wie hij vriendschappelijke relaties onderhoudt. De heer Van Es is ook nog als advi seur verbonden aan de Bond van Oefenmeesters, in welke functie hij de afgelopen week de belangen van de door Vitesse in Arnhem ontslagen trai ner Pepi Gruber voor de arbitrage commissie behandelde. De Spanjaarden die hoopten nu einde lijk te vernemen wie generaal Franco had uitgekozen als hun koning, zullen nog even geduld moeten hebben. Ze wachten eigenlijk al sinds 1947, toen de overwinnaar van de burgeroorlog zich liet voorzien van de titel staatshoofd. En de staat werd formeel een konink rijk, zij het zonder koning. Het leek dat ook de aflossing van Franco vlot zou verlopen, want kort nadien kwam het tot 'n gesprek tussen Don Juan de Bourton en de generaal, die echter niet aan deze zoon van koning Alfonso dacht voor de troon, maar zijn oog liet vallen op Juans zoon Juan Carlos. Dat was een jeugdige knaap die wellicht te vormen viel naar een Fran co welgevallig model. Juan senior was nog te zeer in contact met de oude adel en was te lang uit Spanje wegge weest om Franco's goedkeuring weg te kunnen dragen. De jongeman werd ook in een soort Spaanse school voor koningen gestopt, maar onaangenaam was het dat hij weigert de troon te beklimmen die rech tens zijn vader toekomt. Overigens zou hij het formeel niet eens kunnen, want hij is 27 en volgens de wet moet de koning tenminste dertig zijn. Nieuwe stijl Met de wetten die Franco nu aan de Spaanse natie presenteert, lijkt hij zeer bewust geen opvolger te hebben willen aanwijzen. Hij is nu bijna 74 en wie weet of hij nog lang genoeg leeft om het probleem van Juan Carlos' vader te overwinnen. In de nieuwe wet wordt een systeem aangeduid om na Franco een trio re genten te belasten met het aanbevelen van een koningskandidaat, die dan weer de goedkeuring moet hebben van een paar organen. Komt het niet tot goed keuring, dan moet er eventueel nog maar weer een regent - lees een cau- dillo - komen om net als Franco een koningsloos koninkrijk te besturen. De oude dictator heeft in ieder geval de zaken zo willen regelen dat na zijn eventuele dood tenminste geen machts strijd zal ontstaan. Al kan die wellicht toch losbarsten, want o.m. in de Fa- lange zijn wel een paar lieden die graag in Franco's schoenen willen stap pen. Bovendien is er nog al een keus aan koningskandidaten. Behalve Juan Carlos is er nog een lid van het huis Bourbon-Dampierre en niet te vergeten prins Hugo Carlos. En dit trio wordt nog aangevuld door o.a. Don Jaime, van weer een andere Bourbontak. Soepeler De nieuwe wetten die Franco aan de Spanjaarden voorlegt, beogen vermoe delijk ook om de macht van de falan- gistische beweging wat in te knotten. Niet door partijen toe te staan - die passen niet bij de soort democratie die in onze volksaard ligt. orakelt de cau- dillo. Maar hij wenst wel andere ma nieren te stimuleren oni de verschei denheid van meningen in de natie wat beter tot uitdrukking te laten komen. Zo zal van de cortes, het parlement, een deel kunnen worden gekozen door de gezinshoofden, een kleine introduc tie van het verkiezingselement in een verder voornamelijk benoemd orgaan. Moderne ideeën vertolkt Franco ook door weliswaar de katholieke godsdienst als de staatsgodsdienst te blijven er kennen. maar andere religieuze groe pen althans de vrijheid te geven hun godsdienst te belijden in het openbaar. Dat is in overeenstemming met wat op het Vaticaans concilie is besloten. En eigenlijk is dit al eerder een Spaanse wet geworden, die echter door de bis schoppen is opgehouden. Deze nieuwe aandrang van Franco's kant is wel een teken echter dat de Spaanse leider wat soepelheid in zijn Spaanse samenleving wil brengen. Of het ook voldoende zal zijn om de onte vredenheid weg te nemen die door stakende studenten, rebellerende pries ters en opstandige arbeiders is ver tolkt, dat is minder zeker. Burgemeester en wethouders var Soest; gelet op artikel 111 van de „A.P.V. Soest"; maken bekend dat het degene, aan wie de burgemeester zulks in het belang van de openbare zedelijkheid schriftelijk heeft medegedeeld, verboden is zich anders dan in een openbaar middel van vervoer te bevinden op of aan de Rademakerstraat, de Van Weer den Poelmanweg. de Amersfoortsestraat en de Soesterbergsestraat té Soest, van 8.00 uur tot 24.00 uur. Soest, 6 december 1966. Het Ambtenarengerecht in Amsterdam heeft vorige week het beroep behandeld, dat oud-hoofdcommissaris van politie in Amsterdam, de heer H. J. van der Mo len, heeft aangespannen tegen het hem op 16 juli bij Koninklijk Besluit verleen de eervol ontslag. Tijdens de behande ling van deze zaak is duidelijk gebleken, dat het ontslag is geschied op gronden, die tot nu toe steeds voor iedereen ver borgen zijn gebleven. Het is dan ook geen wonder, dat de raadsman van de heer Van der Molen heeft aangedrongen op nietig verklaring van het ontslag. Het gemis aan feitelijke grondslagen was niet nodig geweest, als de toenmalige minister van Binnenlandse Zaken, mr. J. Smallenbroek (A.R.), die overigens ook in andere gevallen er blijk van heeft gegeven, niet voor het ministersambt in de wieg te zijn gelegd, zijn belofte ge stand had gedaan, dat de heer Van der Molen zou kunnen rekenen op een ge gronde reden. Die is echter nooit gege ven en daarmee is deze zaak nog even duister als in het begin. Het zal voor het Ambtenarengerecht dan ook niet ge makkelijk zijn er enig licht in te bren gen. Het is intussen wel duidelijk geworden, dat de minister van Binnenlandse Zaken, in die (woelige) dagen uit was op het ontslag van de heer Van der Molen, zonder zich daarbij kennelijk af te vra gen of dit wel juist was. Tijdens de behandeling van deze zaak in Amsterdam zijn wel enkele pikante de tails aan het licht getreden. Het feit, dat de burgemeester zich schijnbaar nooit om het politie-apparaat in de hoofdstad bekommerde; en het geval van het telefoontje naar het stadhuis, waar de heer Van Hall juist in bespreking was met de heer Van der Molen. Het ging over de ongeregeldheden bij het Telegraafgebouw. De burgemeester haastte zich de heer Van der Molen de telefoon te overhandigen en hem aldus voor de bijna onmogelijke situatie te plaatsen van direct te beslissen. Ook de heer Van Hall heeft zich in de moeilijke dagen in Amsterdam niet van zijn sterkste zijde laten zien. Hij was duidelijk geëmotioneerd als hem eens iets gevraagd werd; iets, waarvan bij de heer Van der Molen nooit iets te bespeu ren is geweest. Oud-minister Smallenbroek heeft de heer Van der Molen in een dwangpositie ge plaatst door hem niet te wijzen op het recht een commissie van „wijze mannen" te laten instellen als hij niet akkoord zou gaan met het ontslag. Als de heer Van der Molen in deze zaak gelijk krijgt, hoeft men niet bang te zijn, zoals de landsadvocaat veronderstel de, dat Amsterdam dan twee hoofd-com- missarissen krijgt. De heer Van der Molen zal er nu wel voor waken nog eens -met de heer Van Hall samen te werken. Het gaat echter alleen maar om herstel van een geschokt rechtsgevoel. En dat is bij velen ge schokt. Zelfs tijdens de zitting nog, toen de landsadvocaat zich liet ontvallen: „De situatie eiste, dat één van beiden zijn post moest verlaten. In dit geval lag het voor de hand, dat de ondergeschikte het veld moest ruimen." Hoe zegt men het ook weer? Grote hon den bijten elkaar nietMaar met deze uitspraak heeft de landsadvocaat zich op het gevaarlijke pad van klassejustitie begeven. Dat woord wordt de laatste tijd nogal eens gebruikt. Het zou beter zijn, als dat niet het geval was. Misschien houdt het Ambtenarengerecht daar dan óók rekening mee! KANTMAN De in 1922 in Soest geboren en thans te Den Haag wonende heer F. van Dongen, is vrijdagmiddag aan de Rijksuniversiteit te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. Dit geschiedde op een proefschrift getiteld: „Tussen neutraliteit en imperialisme, de Neder- lands-Chinese betrekkingen van 1863 tot 1901". Promotor was prof. dr. W. Ph. Coolhaas, gewoon hoogleraar in de ge schiedenis der betrekkingen van Neder land met de overzeese wereld. Doctor Van Dongen was gedurende de bezetting in Soest zeer actief in het ver zet. Hij werd echter door de Sicherheits- dienst gegrepen en gevangen gezet. Na in diverse gevangenissen en concentra tiekampen te hebben verbleven, zag hij eind 1944 kans te ontsnappen. Tot kort na de bevrijding heeft hij daarna als verbindingsofficier bij de Binnenlandse Strijdkrachten gewerkt. Na zijn taalkun dig doctoraal examen indologie in 1946 vertrok hij naar Timor als controleur bij het binnenlands bestuur aldaar. In 1951 repatrieerde hij en werd na zijn attaché-examen tewerkgesteld op de Ne derlandse ambassade te Bonn. Via Bag dad, consul in Hongkong en secretaris bij de N.A.V.O. in Parijs werd hij in 1964 ambassaderaad. In 1965 keerde hij in Ne derland terug, waar hij hoofd werd van het Bureau Politieke Zaken, directe in ternationale organisaties op het Depar tement van Buitenlandse Zaken. Dr. F. van Dongen, zoon van de medicus dokter K. van Dongen, behandelt in zijn proefschrift de Nederlands-Chinese be trekkingen van het eerste verdrag tussen beide landen in 1863 tot het Protocol in 1901, dat een einde maakte aan het ge schil tussen het Chinese keizerrijk en de Westerse mogendheden, dat was ver oorzaakt door de vermaarde Bokserop stand. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 44.000 stuks hoendereieren van 15,tot 16,Middenprijs 15,40. Prijs per kg 2,45. het gebruik van de nabrander bij de start van vliegtuigen dient te worden beperkt. het nachtvliegen dient beperkt te worden tot een maximum aantal van 4 dagen per week en om uiterlijk 24.00 te zijn beëindigd, de standaard circuithoogte van 450 meter boven de grond dient nauw keurig aangehouden te worden. Ook dient te worden gewaakt voor een stipte naleving van alle voorschriften, die strekken tot een beperking van lawaai en hinder. In het bijzonder geldt dit voor de verbodsbepaling in zake het beneden 11,5 km hoogte overschrijden van de geluidssnelheid boven land. Bij de Luchtmacht bestaat het voorne men om voor het beproeven van losse vliegtuigmotoren over te gaan op mo- tortestbunkers en test-hangars voor het proefdraaien van vliegtuigen. Met betrekking tot de proefdraaiopstel ling delen Ged. Staten mee, dat deze aanvankelijk in de meest afgelegen hoek van het terrein was gesitueerd, terzijde van de spoorbaan Utrecht-Amersfoort, waar men het verst verwijderd is van de bevolkingscentra Soesterberg, Bosch en Duin en Den Dolder. Toen nog klach ten binnenkwamen van een kampeerter rein aan de overzijde van de spoorbaan zijn uitgebreide experimenten en metin gen verricht. De beste resultaten zijn uit eindelijk verkregen bij een opstelling op het zuidelijk uiteinde van een niet meer in gebruik zijnde startbaan, waar men na het aanbrengen van een aanvullende beplanting nagenoeg geheel door groen omringd is. Foto Astra. Dc heer Van Es, 51 jaar, heeft tal van K.N.V.B.-functies vervuld en is de af gelopen jaren met veel succes werk zaam geweest bij de ere-divisieclub Go Ahead in Deventer en de eerste divisie- club Zaanstreek. De heer Van Es is zondag met zijn werk bij H.V.C. begon nen. In het clubhuis van de Amersfoor- ters aan de Bergstraat hield hij een korte „mental-speechdie zijn vruch ten al heeft afgeworpen: de rood-wit- ten wonnen de moeilijke thuiswedstrijd tegen Excelsior uit Rotterdam met 1-0. De heer Van Es zal trachten om overleg met trainer Hans Croon en de heer Stapel, die de administratieve kant van het betaalde voetbal regelt, te ko men tot een middagtraining voor de betaalde voetballers. Hiervoor zal de heer Van Es zich in verbinding stellen Het bestuur van het waterschap Isselt- Middelwijk heeft Gedeputeerde Staten van Utrecht verzocht om een gebied ter grootte van 100 hectaren aan het waterschapsverband te onttrekken. Dit gebied zal in de stadsuitbreiding van Amersfoort worden opgenomen en heeft dan de waterstaatkundige verzorging van het waterschap niet meer nodig. Het waterschap Isselt-Middelwijk en de gemeente Amersfoort hebben een ont- polderingsovereenkomst gesloten, waar in de waterstaatkundige en financiële gevolgen van deze ontpoldering volle dig geregeld zijn. In de overeenkomst verbindt de ge meente Amersfoort zich tot het tref fen van een aantal voorzieningen, waar onder een belangrijk waterstaatkundig werk, de aanleg binnen het te ontpol- deren gebied van een nieuwe kade langs de Eem. Als compensatie voor de verkleining van het omslagplichtig gebied betaalt de gemeente aan het waterschap een bedrag, dat berekend wordt naar 87,50 per hectare. Dit bedrag is gevonden door de omslag per hectare per jaar ad 3,50 tegen de penning 25 te kapi taliseren. Gezien deze voorstellen hebben Gede puteerde Staten van Utrecht de Staten van de provincie Utrecht voorgesteld de grenzen van het waterschap Isselt- Middelwijk voor wat betreft de ge meente Soest te wijzigen. Tevens wordt Provinciale Staten voor gesteld dit besluit op 1 januari 1967 in werking te laten treden.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1