De laatste Gemini-vlucht gevaarlijke weggebruikers SOEST SOESTERBERG van hier en daar Coop. Raiffeisenbank kosteloze rekening-courant En nu naar de maan Burgerlijke stand V.V.Z.-nieuws „The Red Stars" S.E.C.-nieuws I Handbal B.D.C. De Snoekbaars Ned. Christen Vrouwenbond Eiermarkt Geen spreekuur Uitreiking Hughes Trophy TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Geen controle op Rijexamen is maar een momentopname Sinterklaas-aktie in Soesterberg geslaagd Onderscheiding voor de heer Top Voor het Dorpshuis Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Jeugdorkest P.V.0. presenteerde zieh Aangezien zaterdag j.1. het gehele voet balprogramma werd afgelast hadden de V.V.Z.-ers opnieuw een voetballoze dag. Door de K.N.V.B. is van 15 december tot 15 januari 1967 een verplichte rust ingesteld, zodat behalve enkele inhaal wedstrijden niet gevoetbal wordt. Voor a.s. zaterdag, 17 december zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: V.V.Z. 2-D.O.B. 2. Huizen 6-V.V.Z. 3. S.O.V.A. 2-V.V.Z. 4. HET TWEEDE LAND Het V.V.Z.-bestuur hoopt dat de werk zaamheden aan het toegezegde terrein vlug zullen beginnen zodat wanneer na de winter weer gevoetbald kan worden, dit terrein gebruikt kan worden. Hier door zullen dan ook de lagere en de jeugd elftallen hun thuiswedstrijden op eigen terein kunnen spelen. Door deze uitbreiding van speelgelegen- heid zullen alle leden en ook eventuele nieuwe leden, die de V.V.Z. gelederen willen versterken, gelegenheid hebben op zaterdag de voetbalsport te beoefe- V.V.Z. JEUGDAFDELING Vanaf vrijdag 6 januari 1967 zal door de jeugd worden getraind in de gym nastiekzaal van de school Kerkebuurt aan de Middelwijkstraat. Pupillen van 19.00 tot 20 uur, adspiran- ten en junioren van 20.00-21.00 uur. Verder treft het aktieve jeugdbestuur reeds voorbereidingen tot het houden van een tournooi voor alle jeugd elftal len, na afloop van de competitie. 6-0, Bert Majoor 6-0 en J. Bleyenberg 2-0. Woensdagavond a.s. speelt Red Stars 1 weer tegen Taveno 2 in de Amersfoort- se Sporthal, om 21.20 uur. Ongetwijfeld zal dit duel weer vol spanning en sen satie zijn, daar beide teams nagevolg even sterk zijn. Opstelling: H. Bosboom, R. Valk, R. Blok, J. v. Fulpen, J. Bleyenberg en wisselspeler P. Quaster. Open een PARTICULIERE REKENING-COURANT bij de Door de steeds grotere toename van het girale geldverkeer stelt de Raiffeisenbank haar cliënten in de gelegenheid een te openen, waarop alle betaling verricht kunnen worden. Kantoren: Kerkplein 9 en Soesterbergsestraat 14. TAVENO B-RED STARS A 38-52 In een zeer emotioneel geladen wed strijd is het de junioren van Red Stars gelukt de koploper Taveno B, die nog niet één wedstrijd had verloren, te kloppen met wel zeer sprekende cijfers, nl. 52-38. Er werden uitstekende com binaties geleverd en het succes bleef dan ook niet uit. Vooral de eerste helft gaf een voor deze afdeling, uitmuntende strijd te zien. Toch was het Taveno, die met 2-1 de leiding wist te nemen. Dit echter sloeg de jongens van Red Stars in het geheel niet aan, maar gaven, geïnspireerd door de kracht van de tegenstander, een wa re basketballshow. Ze draaiden de ver dediging van Taveno in deze helft vol komen dol en bouwden een prachtige voorsprong op van 24-7. Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft kon Taveno zich enigszins herstellen van deze grote ach terstand, maar kon niet verhinderen dat Red Stars bleef scoren. De tweede helft gaf toch een licht voor deel voor Taveno, nl. 31-28. Dit kon echter niet verhinderen dat Red Stars de overwinning uit het vuur sleepte. Doelpunten werden gemaakt door Allan Harris 14-0, Harry Versluys 4-0. J. Woerdeman 10-1, Wim Jansen Schip pers 20-2, William Chang 0-1. Verder speelden mee Nico van de Berg en Bart Jansen Schippers. TAVENO 2-RED STARS 1 40-41 Eveneens speelde afgelopen zondag avond het herenteam van Red Stars in de Utrechtse Beatrixhal tegen het twee de team van Taveno. Ook toen kon de toeschouwer getuige zijn van een zeer spectaculaire wed strijd, die, gezien de uitslag, reden tot grote spanning gaf. Zowel Red Stars als Taveno hadden tot dan toe slechts één wedstrijd ver loren, zodat beide teams even sterk geacht mochten worden. Het was echter Red Stars dat de wedstrijd met drie man eindigde, die over de langste adem beschikte. In de eerste minuten van de eerste helft zag het er nog niet naar uit dat Red Stars zou winnen, want Taveno nam een lichte voorsprong van 11-6 en behield deze in de eerste helft en kwam op 25-20. Toen al merkte Red Stars, dat het nog een kans had. Het begon in de tweede helft direkt goed en nam na zes minu ten de leiding over met 28-27 om deze niet meer uit handen te geven. In de dertiende minuut moest R. Blok het veld uit met vijf persoonlijke fou ten en speelde Red Stars met vier man verder. Toch liepen zij uit tot 36-29 en in de laatste minuut bij een stand van 40-36 voor Red Stars moest ook Bert Majoor met vijf persoonlijke fouten het veld af. Toch wist Red Stars met nog slechts drie man de wedstrijd te winnen en be reikte dit met de kleinst mogelijke marge van 41-40. Doelpunten werden gemaakt door: H. Bosboom 16-1, R. Blok 10-0, R. Valk Zaterdag 10 en zondag 11 december j.1. weer geen jeugd-, zaterdag- en senio renvoetbal voor de S.E.C.-teams als ge volg van het besluit van de K.N.V.B. en de afdeling Utrecht. Aangezien de betaalde voetballers ge deeltelijk speelden, zal het programma niet worden opgeschoven. S.E.C. 1 zal daarom op zondag 18 de cember a.s. thuis spelen tegen H.M.S. uit Utrecht. Uit verloor S.E.C. van de vorig seizoen gepromoveerde Utrechte naren. S.E.C. 2 speelt zondag a.s. thuis tegen Vriendenschaar 3 om 12 uur. Voor de in de afdeling Utrecht spelen de teams worden tussen 15 december en 15 januari 1967 uitsluitend inhaalwed strijden vastgesteld. S.E.C. 6 zal zondag a.s., om 12 uur, het ongeslagen vijfde team ontmoeten. Op passen is dan de boodschap voor S.E.C. 5, dat S.E.C. 6 het veteranenteam niet verast. Ook S.E.C. 5 zal zondag, als de weers omstandigheden meewerken, spelen. Het vierde elftal zal aantreden tegen Quick 6 in Amersfoort. Voor S.E.C.-zaterdag zijn voor zaterdag a.s. geen wedstrijden vastgesteld. De zaterdagspelers blijven echter actief en oefenen iedere zaterdagmiddag vanaf 4 uur op het halfverharde veld. S.E.C.-ZATERDAG OEFENT IJVERIG Dat ging de stoutste verwachtingen van de S.E.C.-zaterdagcommissie te boven. Afgelopen zaterdag geen voetbal en de spelers waren aangeschreven om bij af keuring om vier uur te komen trainen op het halfverharde terrein, dat naar blijkt, in een enorme behoefte voorziet. Reeds wekenlang zijn de grasvelden on bespeelbaar, maar de S.E.C. spelers za terdag, jeugd en senioren, kunnen toch het trainingsschema volgen door de ge bruik te maken van het halfverharde veld. Door de week wordt ijverig getraind, maar thans ook op de zaterdagen en zondagen. De S.E.C.-oefenmeester Vale ro kon zaterdag j.1. ruim dertig zater dagspelers verwelkomen. Slechts 2 spe lers van het eerste zaterdagteam lieten deze middag verstek gaan en gehoopt wordt dat beiden zaterdag a.s., om vier uur, wel aanwezig zullen zijn. S.E.C.-JEUGD TRAINT OP DE ZATERDAGEN Ook de S.E.C.-jeugdcommissie zet het trainingsprogramma voort. De avonden door de week kan de S.E.C.-jeugd trai nen, maar ook op zaterdag vanaf half drie tot vier uur traint de S.E.C.-jeugd. Oefenmeester v. d. Broek nam zaterdag j.1. de jeugd voor zijn rekening en draaide een vlot oefenprogramma af. Zaterdag a.s. wordt de S.E.C. jeugd weer verwacht, om 14.30 uur, op het halfverharde veld, dat zeer intensief wordt gerbuikt. S.E.C.-ZONDAG KWAM NIET IN HET VELD De regen, die viel in de nacht van za terdag op zondag, gooide roet in het eten. S.E.C. had een afspraak met Baarn, dat beide teams een oefenwed strijd op het Baarnterrein zolden spe len. Door de vele regen bleek echter ook het Baarnterrein onbespeelbaar. Oefenmeester v. d. Velde nam daarom, zijn spelers eerst mee naar de Soester duinen, waar een zwaar programma werd afgewerkt, om vervolgens op het halfverharde veld zijn schema af te werken. S.E.C. blijft in deze weken van voetballoze zondagen het accent leggen op de conditie. S.E.C.-BINGO De S.E.C. bingocommissie zal vrijdag avond a.s. in het clubhuis, versierd met kerstgroen en een enorm grote kerst boom, de S.E.C.-leden, donateurs en poolers ontvangen voor het spelen van het bingospel. In verband met de na derende feestdagen zijn op deze avond speciale prijzen te winnen. S.E.C. KLAVERJAS De vierde ronde in de S.E.C. klaverjas- competitie zal worden gespeeld op don derdag 22 december a.s. in plaats van, zoals eerder is gemeld, op vrijdag 23 december a.s. De S.E.C.-klaverjassers worden verzocht van deze wijziging no ta te nemen. S.E.C.-VERZOEK AAN DE BOND Het S.E.C.-bestuur heeft een verzoek aan de K.N.V.B. afd. Utrecht, gericht om toestemming voor het spelen van pupillenwedstrijden op de helft van een normaal terrein. Op deze wijze zouden op één terrein tegelijkertijd 2 pupillenwedstrijden kun nen worden gespeeld. Weliswaar zul len de afmetingen niet aan de eisen voldoen, maar het gaat er bij S.E.C. in de eerste plaats om, dat de jeugd zo veel mogelijk kan spelen. Voor dit doel, zullen indien toestem ming wordt verleend, speciale pupillen- goals worden gemaakt. VETERANENTOERNOOI S.E.C. Ook in 1967 zal S.E.C. opnieuw een ve- teranentoernooi organiseren voor spelers boven de 35 jaar. De juiste datum zal nog worden bekend gemaakt. Voor de eerste vier eindigende teams zullen weer bekers worden beschikbaar ge steld. Vorig jaar won A.P.W.C. verrassend door Baarn met strafschoppen te slaan. Ook B.D.C. deed het toen uitstekend, terwijl de beide S.E.C. teams reeds in de gespeelde wedstrijden in de poules werden uitgeschakeld. GEEN TRAINING VOOR S.E.C.- ZATERDAG De S.E.C.-zaterdagspelers zullen a.s, woensdag in verband met de T.V.-uit- zending Liverpool-Ajax niet op het halfverharde veld trainen. Oefenmeester Valero verwacht echter zijn spelers a.s, zaterdag om vier uur, op het halfver harde veld voor het afwerken van een oefenprogramma. t DAMES SENIOREN U.D.-B.D.C. 0-0 De dames senioren speelden zondag te- i gen het sterke U.D. en de uitslag is van j dien aard dat de dames er trots op mogen zijn. Bij dc aanvang nam B.D.C. al dadelijk het initiatief en trok fel ten aanval. De Vandaag is door de Hengelsportver eniging „De Snoekbaars" 1000 pond bra sem en 1000 pond voorn uitgezet in de Grote Zandpunt, de Waai Nellie en de Waaien Hooi werf. Nu de laatste ruimtevlucht in het kader van het Gemini-project door de Gemini- 12 is beëindigd, zal het op zijn minst een half jaar duren voor we opnieuw een Amerikaan buiten een ruimtecapsule zullen zien. De algemene verwachting is zelfs dat er pas tegen het eind van het volgend jaar weer zo'n uitstapje zal komen. De Amerikanen bereiden zich voor op het Apolloproject, dat drie astronauten in een baan om de aarde zal brengen, de laatste etappe voor de landing op de maan. Dat die landing zal komen staat nu wel vast, maar vele betrokkenen in Amerika vragen zich af wat er zal gebeuren na de landing op de maan. Gemini-resultaten Ondanks het veelvuldig voorkomen van vertraagde lanceringen, deels door de te genwerking van het weer, en deels door kleine technische storingen kunnen de Amerikanen tevreden zijn over hetgeen het Gemini-project heeft opgeleverd. Vooral over het gevaar dat de mens liep binnen de Van Allen-stralingsgordels is veel opgehelderd. De vermeende straling bleek veel minder intensief dan men een tijdlang gevreesd had. Ook is bewezen dat de mens gedurende langere tijd be schermd door een ruimtepak in het luchtledige kan vertoeven. Men heeft be langrijke foto's kunnen nemen van het heelal zonder dat de dampkring, die foto's vanaf de aarde genomen verdoe zelt, nu invloed had. En bij de laatste vlucht, die van de Gemini-12, werden vele moeilijkheden opgelost in verband met het uitvoeren van allerlei taken bui ten de capsule, en kon men herhaalde malen andere objecten benaderen en en teren, van groot belang voor de aan staande maanreis. Buiten dit alles om heeft men nu ook een behoorlijke dosis ervaring gekregen in het reizen buiten de aarde, zodat veel onnodig werk thans vermeden wordt, en voor veel problemen een oplossing is ge vonden. De Russen Uit de Gemini-vluchten bleek, hoe Ame rika 'n maanreis gaat ondernemen. Alle proeven die uitgevoerd zijn, staan in ver band met die reis. Men zal drie mannen tegelijkertijd naar de maan sturen. Daar toe worden zij eerst in een baan om de aarde gebracht, om te landen op een soort ruimtestation, waar vanuit de eigenlijke maanreis in een ruimteschip zal beginnen. Eenmaal in een baan om de maan zullen een of twee van de as tronauten in een capsule op de maan landen, terwijl de ander(n) om de maan blijft cirkelen. Op de terugweg wordt de zelfde procedure gevolgd. De vraag is nu maar op welke manier de Russen hun poging zullen onderne men. Al vele maanden gaat er geen Rus j Soester dames waren dadelijk heer en meester op het veld, doch tot doelpun ten kwam het niet. Tot driemaal toe schoot B.D.C. tegen de paal, welke voor U.D. nog menigmaal uitkomst bracht. Beide verdedigingen waren uitstekend alsook keepster Mary v. d. Deijssel. De wedstrijd zelf werd in een hoog tempo gespeeld en uitstekend geleid door de heer Joh. Smidt. De eindstand kwam met 0-0. Dames junioren-Oranje B.D.C. 1 0-6. Dames adspiranten. Athleta 2-B.D.C. 2 1-7. Heren junioren U.D. 2-B.D.C. 5-4. Heren adspiranten U.D.-B.D.C. liefst 0-13. Programma voor zondag 18 december. In Expohal te Hilversum. Dames senioren. S.D.O.-B.D.C., 14.30 uur. Dames junioren. Laren 1-B.D.C. 1, 15.25 uur. Dames junioren. Laren 2-B.D.C. 3, 16.35 uur. In Sporthal te Amersfoort. Heren junioren. B.D.C.-D.S.O., 11.10 uur. De Kerstbijeenkomst van de N.C.V.B. Soest-Zuid, wordt gehouden woensdag 14 december, te 8 uur, in „De Rank Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 42.000 stuks in prijzen van 15,75 tot 16,50. Middenprijs 16,25. Prijs per kg 2,58. De heer A. P. Hilhorst, wethouder van Openbare Werken, is verhinderd a.s. donderdag zijn wekelijkse spreekuur te houden. De Hughes Trophy,.is een soort wissel bokaal, die elk jaar door de Hughes Aircraft Company ter beschikking wordt gesteld voor het beste Fighter Interceptor Spuadron van de U.S.A.F. Ditmaal werd deze Trophy uitgereikt aan het 32 Fighter Interceptor Squa- drong, dat op Soesterberg gelegerd is. De commandant van dit squadron, co- lonel E. M. Walsch mocht deze bokaal in ontvangst nemen. meer de ruimte in, wat tot gevolg had dat Amerika praktisch alle ruimterecords in handen heeft. Uitlatingen van Russi sche deskundigen laten voorzichtig door schemeren dat men verwacht dat zij eer der dan Amerika de maan zullen berei ken, en als men bedenkt dat de Russen volgend jaar hun revolutie voor de 50ste keer herdenken, zou het best kunnen dat men dat wil vieren met de eerste maan landing. De algemene verwachting dat het nog tot 1970 zal duren, wordt door steeds minder mensen aangehangen, en waar schijnlijk zouden zowel de Amerikanen als de Russen de reis nu reeds kunnen gaan maken, zij het met een veel groter risico, wat geen van beiden zich kunnen permitteren met het oog op hun repu tatie ten opzichte van de ander. Na de maan Zoveel als men weet omtrent de aan staande maanreizen, zo weinig valt er te zeggen over de richting die men in gaat slaan als de maan „veroverd" is. Rus land heeft reeds belangrijke pogingen gedaan om meer over de tweede planeet in ons zonnestelsel, Venus, te weten te komen. Amerika daarentegen richtte zijn aandacht op Mars, de vierde planeet vanaf de zon. Natuurlijk is de grote vraag of men le ven zal aantreffen op een van deze twee planeten. Van Venus weet men nog al tijd te weinig om er iets met zekerheid over te kunnen zeggen (Venus is voort durend gehuld in een zeer dikke wolken laag die alle uitzicht onmogelijk maakt), de mogelijkheid met betrekking tot Mars is groter, er zijn sterke aanwijzingen dat er daar plantengroei is, zij het primitief. In beide gevallen echter zal, zodra men Mars eiVof Venus bereikt, weer een nieuw stadium in de natuurwetenschap pen aanbreken, dat vele raadselen om trent de aard van ons zonnestelsel, het heelal en het leven zelf zal onthullen. De uiteindelijke resultaten kunnen de mensheid ten goede komen, mits men zo verstandig is niet in militaire en stra tegische begrippen te gaan denken. De officier van Justitie van de Bossche arrondissementsrechtbank heeft kortgeleden ernstige kritiek geuit op het verlenen van een rijbewijs aan een geestelijk onvol waardige, die al eens toen hy nog geen rybewys had zwaar beschonken achter het stuur had gezeten en een aanrijding veroorzaakte. Dc openbare aanklager heeft hiermee een actueel vraagstuk aangesneden. Nu het verkeer op de weg met de dag toeneemt, zou een verfijning van de bepalingen met betrekking tot het uitreiken van rijbewijzen zeker niet misplaatst zijn. Het is zonneklaar, dat het Bureau voor de afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen meer ma teriaal ter beschikking zou dienen te krijgen dan alleen het rapport van de exami nator. Het moet voor het actieve bestuur van de SOMIFA, de gezamenlijke Soester- bergse TVIidcl en stands verenigingen, een grote voldoening zijn te weten, dat de Sint Nicolaasaktie 1966 volledig ge- slaagd is. Mocht er andere jaren nog wel eens kritiek geuit zijn op de organisatie, het verstrekken van de speciale St. Nico- laaszegels, het tekort aan enveloppen en wat dies meer zij, dit jaar was er niets dan lot voor deze winkeliersaktie. De juiste opbrengst ten bate van het Dorpshuis is nog niet bekend in ver band met de diverse onkosten-atreke- nin"en doch een belangrijk steentje tot de "bouw en verwezenlijking van dit belangrijke projekt kan zeker worden bijgedragen. De oud-voorzitter van de Soesterbergse Handelsvereniging, de heer C. Top, die thans te Soest woonachtig is, werd door het huidige bestuur tot ere-voorzitter benoemd. Een fraaie voorzittershamer vormt het symbool van deze uitverkie zing die de heer Top te danken heeft aan'de ruim 25 jaren waarin hij de handelsvereniging vanaf de oprichting heeft geleid. De Sint Nicolaaswinkeliersactie ten ba te van het dorpshuis is prachtig verlo pen. Door Sint Nicolaas werd boven dien nog medegedeeld, dat de laatste duizend gulden, die nodig zijn om het bedrag bijeen te brengen, geschonken zullen worden door circus Boltini, maar dan moet de bevolking zelf eerst zorgen voor het tussenliggende bedrag. Verfijning van veiligheidsbepalingen gewenst Inderdaad hebben de rapporten van de examinatoren, waarop het Bureau voor de afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen zijn beslissingen baseert, slechts een be perkte, vooral tijdelijke waarde. Dit rap port heeft hoogstens de verdienste een goede momentopname te zijn. Het zegt helemaal niets over de verdere gedra gingen van de houder van het rijbewijs, want uit de aard der zaak kan de exa minator niet in het koffiedik kijken. Wanneer zich in het persoonlijk leven van de rijbewijshouder belangrijke gees telijke veranderingen voltrekken of als hij plotseling belast wordt met sociale moeilijkheden, hoe zal hij hier dan op reageren en in hoeverre zal zijn gedrag op de weg hier de invloed van onder gaan? Ziedaar een belangrijke vraag, waarop een examinator geen antwoord zal kunnen geven. De psycholoog wel? Deze zal natuurlijk zich gemakkelijker een indruk kunnen vormen van de vat baarheid, die de betrokkene toont voor onverwachte tegenslagen in zijn leven. Dus zouden alle rijbewijskandidaten psy chologisch moeten worden gekeurd, zo als nu a.s. beroepschauffeurs reeds ge keurd worden door het Psychologisch Verkeerslaboratorium. Men stelt deze vraag wel eens maar wil er toch eigenlijk niet aan. Toch is het een klemmende vraag naar aanleiding van een acuut probleem. De verkeerson veiligheid, die honderden doden per jaar eist, de criminele statistieken, die ons vertellen over een sterke stijging van het aantal verkeersmisdrijven, stellen diege nen in het gelijk, die menen dat de af gifte van rijbewijzen aan rigoureuze be palingen zou moeten worden gebonden. Ongeschikt De administratieve rompslomp, die dit alles met zich mee zou brengen, is ech ter niet te overzien, al hebben wij wel de indruk, dat met het argument „te veel rompslomp" maar al te vaak maat regelen worden afgeweerd, die eigenlijk zeer noodzakelijk zijn. Zorgelijk is, dat ook tal van rijbewijs- houders, wier geestelijke vermogens min of meer ernstig zijn aangetast, rustig op de weg mogen blijven rijden. Het gaat hier niet zozeer over personen met in telligentiestoornissen, want die schijnen van weinig invloed op de rijbekwaam- heid te zijn. Het is bijvoorbeeld een er varingsfeit dat onder de chauffeurs van vrachtauto's soms lichte debielen voor komen, die nimmer bij een ongeval be trokken raakten. Ten aanzien van verschillende psychosen is er wel een duidelijke relatie tot de verkeersonveiligheid. Tijdens een psycho se is een mens onbekwaam te rijden. Maar na zijn behandeling in ziekenhuis of psychiatrische inrichting kan hij weer rustig achter het stuur plaats nemen. Een aantal van deze patiënten wordt uit een inrichting ontslagen in een stadium waarin zij niet geheel genezen zijn. Men noemt dit de genezing met defect. Onder deze groep schuilen gevaarlijke verkeers deelnemers, die in ons land rustig de ge legenheid krijgen zich weer op de weg te begeven. Nog belangrijker is de groep van per sonen, die lijdt aan organische hersen- aandoeningen. Hoewel door de verbe terde neurologische en neurochirurgische techniek vele gevallen niet meer van dodelijke aard zijn, tasten deze aandoe ningen dikwijls het karakter en de gees telijke vermogens van de patiënt aan, waardoor hij voor deelneming aan het verkeer ongeschikt wordt. Brommers Dit was dan alleen nog maar de rijbe wijskwestie. Op onze wegen worden ech ter niet alleen brokken gemaakt door automobilisten, maar o.m. ook door be rijders van bromfietsen. Voor dit gemo toriseerde voertuig heeft niemand boven de zestien een vergunning nodig. Brom mers zijn niet centraal geregistreerd, in tegenstellen tot Wèst-Duitsland, waar het aantal bromfietsen dat in ons land vele malen overtreft. Ook geestelijk onvolwaardigen berijden bromfietsen, richten dikwijls ernstige, soms onherstelbare schade aan en toe ren dan weer lustig verder. Wie doet je wat! Al deze gevaarlijke verkeersdeelne mers worden door onze wetgeving meer ontzien dan ten aanzien van de gemeen schap verantwoord is. Over een verfij ning van de beveiligingsbepalingen wordt in Den Haag desondanks nog nauwelijks gedacht. Het is een moeilijke materie en voor geen enkel kabinet is het politiek gezien een aantrekkelijke zaak om deze bepalingen drastisch te verscherpen. Maar dat is geen reden om alles blauw- blauw te laten. Een feit is dat het aantal ongevallen op onze wegen toeneemt en dat er te weinig waarborgen zijn om lieden, die voortdu rend de verkeersveiligheid in gevaar brengen of door hun geestelijke constel latie elk ogenblik in gevaar künnen brengen, van de weg te weren. GEBOREN: Hendrikus Johannes Gijs- bertus, zoon van H. J. Barrink en M. W. B. C. Kuijer, Stadhouderslaan 152. Wilhelmus Petrus, zoon van N. J. A. van Stijl en J. A. M. Koppen, Beetz- laan 3. Jeannette Astrid, dochter van P. Verwoerd en A. J. Reijerse, Beuken laan 68. Brigritta Sophia, dochter van G. de Vries en C. S. Spruit, Eiken- horstweg 12. Cornelia Wilhelmina Maria, dochter van W. C. Steenkamp en S. Sangers, Parklaan 45, Soest. Es- ther Jacqueline Annette dochter van R. V. Isarin en F. A. van der Weijde, Schrikslaan 29. Maria Louise, doch ter van J. J. A. Schut en M. A. Bunck, Christiaan Huygenslaan 116. Robert Jan, zoon van J. Veenendaal en L. Jul- sing, Van Weedestraat 78. Bianca Geertruida, dochter van M. J. Geerders en W. M. Rood, Dorresteinweg 32. Rozemarijn Eva dochter van V. E. van Niel en J. H. van den Berg, Olijke- weg 3. ONDERTROUWD: Edwin Ulrich Seve- rijns, Borsaliastraat 64, Mijdrecht en So phia Frederika Petronella Middelman, Oude Utrechtseweg89.Ghristiaan Caron, Groene Hilledijk 398b, Rotter dam en Johanna Lok, Schrikslaan 52. Richard Jan Westeneng, Leeuwerik- weg 3, en Magdalena Vonk, Betje Wolff- laan 28. Klaas Buik, Langestraat 22a, Amersfoort en Aafje Ina Bruin. Soes terbergsestraat 1. Johannes Cornelis Wijnands, Nepveulaan 52. Zeist en Ma ria Adema, Postweg 32. Bauke Braaksma Krommeweg 16 en Hedwig Anna Sevink, Krommeweg 16. Da- vid Harold Norris. Boston U.S.A. en Cornelia Adriana Bouhuis, Van Goven- laan 2. Jan Willem ten Broeke. Prins Bernhardlaan 44 en Willy Bakker, Ramstraat 15, Utrecht. GEHUWD: Cornelis Franciscus Adolfse, Markt 1, Scha gen en Cornelia Maria Schouten, Midelwijkstraat 43. Jaco- bus Cornelis Hubertus MichiJsen, An- driessestraat 3 en Maria Wlhelmina Jo hanna Henrica Veldhuizen, Vredehof straat 11. Hendrikus Theodorus Wil helmus Diikman, Kerkpad Z.Z. 8 en Gerda Berkhof, Smitsweg 33. Arie den Hartog, Korte Brinkweg 41 en An- nigie Neeltje Terlouw. Koekoekweg 3. Paul Jan Herman Seegers, Kerkpad N.Z. 52 en Neeltje van den Broek. Soesterbergsestraat 131. Elbert Heemsbergen, Javastraat 34, Utrecht en Wilhlemina Marianna Anke van der Velde, Julianalaan 88. Albert Martien Haring, Piet Heinlaan 22. Baarn en An- gela Louisa van den Broek. Dorrestein weg 29. Cornelis de Jong, Noord- dammerweg 93, Amstelveen en Marga- retha Cornelia van Rouwendaal, Oude Grachtje 11. OVERLEDEN: Henri Theodoor Marie Hendriksen, 71 jaar, gehuwd met A. Sloots, Korte Melmweg 1. Elsje Ma ria Dolman, 83 jaar, weduwe van H. G. Swijter. Nieuwerhoekplein 10. Nies- sien Venekamp, 92 jaar, weduwe van H. Houweling, Korte Bergstraat 5. Neeltje Woutrina van Houwelingen, 76 jaar, gehuwd met T. van der Vlies, Os- sendamweg 47. Dir H W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis Crematie. Transport (Rouwkamer) De Soester Harmonie P.V.O. hield za terdagavond in het wijkgebouw Middel- wijk een contactavond, waarbij het jeugdorkest zich van z'n beste zijde liet horen en zien. De uitgevoerde num mers klonken zeer goed en P.V.O. is op de goede weg. Binnenkort kan het korps met jongere krachten worden uitgebreid, hetgeen ook de bedoeling van het bestuur is. De gezelligheid van de avond werd ver hoogd door het spelen van bingo. Al met al een geslaagde avond.

Soester Courant | 1966 | | pagina 2