X?8 KALKOEN 3.25 SfÉÉHf 2®5 Oost-Europese opmars 887 medium dry JN KOFFIE VOETBAL ACHTER T IJZEREN GORDIJN DOORSMEREN GARAGE BOSBOOM Telefoonnummer ziekenauto 5980 Een basis voor persoonlijk bezit UIT ALBERT HEIJN'S GROTE KERSTRECLAME 235 Niet tevree met assepoestersrol Klaar terwijl u wacht «EVEROL SMEERSTATÏON Soester J.B.T.B.-successen op cursus Spreken in openbaar Weg met de tocht SPAARBEWUZEN a 25,per stuk, 20 PREMIE SOEST Voor de Kerstverkoop: 500.000 flessen Alaska Ring Crab 030 Het hoogtepunt van uw Kerstdis... per 500 gram per 500 gram per 500 gram Wat de kalkoen extra lekker maakt! Vruchten op Sap 1 blik Ananas 99/ SamQn2^^" 1 blik Slagroom JïREZ de la FRONTE^ 500 gram AH-ChipslllCTW! Zoute Pinda's Up- of Cola-Drink 25 59 Cocktailworstjes Rose Zalm F&ncy Bink 1/2 blik 1.29 Crab Meat nmtka^3.69 AH-Mayonaisegrote pot 1.15 Paté met verso lever fStegeman) 100 gram ^9 AH-Kippesoep met stukjes kip ft C Kerststol met spijs en roomboter 1000 gram 2.85 CakeMix in *n wip een forse cake m q alleen melk en eieran toevoegenroyaal pak 4 O Engeland moge wereldkampioen z^n geworden en de Europacup mag al jaren naar het Pyrenees of Apentfns schiereiland verhuizen, het mooiste voetbal wordt nog altyd in Oost-Europa gespeeld. Dat heeft Hongarije deze zomer in Engeland overtuigend bewezen. Toch heeft het Oosteuropcse voetbal na 1955 veel van zyn prestige ingeboet. Na de spectaculaire resultaten van Russische voetbalclubs (Dynamo!), van het Hon gaarse sterrenteam uit de vijftiger jaren en het nauwelijks zwakkere Joego-SIavie uit deze periode, schenen de Oosteuropese voetballers voorgoed naar het tweede plan te zyn verdrongen, al bleef hun altijd stijlvolle spel de aandacht boeien. Maar er schijnt nu toch een kentering op komst. Het oostelijk deel van ons con tinent is niet langer tevreden met een assepoestersrol en vele clubs en nationale teams in de rest van dit werelddeel hebben dat reeds aan de lijve ervaren. OOSTEUROPEANEN GAAN WEER MEETELLEN Het Oosteuropese voetbal is inderdaad in opmars. Achter het ijzeren gordijn leeft het verlangen naar een terugkeer van het glorieuze tijdperk, toen het Hongaarse wonderteam elke tegenstan der onder de voet liep en Russische clubs met spectaculaire overwinningen uit Engeland en Duitsland terugkeerden. Men herinnert zich met weemoed de finale van de Olympische Spelen in Helsinki (1952), toen Hongarije en Zuid- Slavië een voetbalshow opvoerden, waarbij het spel van de wereldkam- Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Onder grote publieke belangstelling is in Hoogland, in gebouw „Concordia" de examenavond gehouden van de cur sus „Spreken in het openbaar Deze cursus ging uit van de M.B.A. en J.B.T.B., Kring M.O., Utrecht. De avond werd geopend door algemeen voorzitter C. J. van Middelaar uit Hoogland. Na zijn openingswoord, gaf hij het woord aan de heer G. A. Hil- horst uit Soest, die ale vice-voorzltter de taak had om de spreeksters en spre kers van het eerste gedeelte in te lei den. Als eerste spreker had de heer J. A. M. van Middelaar (Hoogland) voor de spre kerstafel. Hij vergaarde met het onder werp „De werkende jeugd" 33 punten. Het tweede onderwerp „De vrije tijds besteding" werd besproken door mej. C. P. van het Klooster uit Hoogland en werd gehonoreerd met 32 punten. De heer R. J. van Valkenhoef (Hoogland) vergaarde met „De mentaliteit bij het voetballen" 32 punten. Het onderwerp „De communicatie-mid delen", besproken door mej. C. M. H. Hilhorst (Hoogland) werd ook met 33 punten gewaardeerd. De heer W. Th. Hilhorst, die „Het xeven van Vincent van Gogh" uiteenzette, werd beloond met 32 punten. Als laatste van het eerste gedeelte snrak mej. R. Midden (Hoogland) over ..Piere en Madame Curie", waarmee zij tot een puntentotaal van 33 kwam. Hierna droeg de heer G. A. Hilhorst de taak van vice-voorzitter over aan de heer N. A. W. van Logtenstein uit Soest. Als eerste spreker leidde hij de heer H. Y. J. Tolboom (Achterveld) in, die over „De Euratom" sprak. Zijn resul taat was 33 punten. „Verbetering van bedrijfsgebouwen is noodzakelijk" werd besproken door de heer W. P. v. d. Heuvel, wat hem 32 punten opleverde, evenals de heer A. C. van Middelaar, die „Het waterschap te Hoogland" on der de loep nam. De heer G. A. Traa kwam met het on derwerp „De melkhygiëne" tot 30 pun ten. „De reserve-onderdelen voor het men selijk lichaam" werd(en) uit de doeken gedaan door de heer J. W. Tendeur en scoorde 33 punten. Dit was de laatste spreker van het tweede gedeelte, waar mede tevens de heer Van Logtenstein zijn taak als vice-voorzitter kon over dragen aan de heer H. Y. J. Tolboom, die het derde en laatste gedeelte in leidde. In deze groep zaten de 4 sterkste spre kers van deze avond. De heer H. J. M. Bokkers (Hamers- veld) kwam met het onderwerp „De Sociale toestand in Nederland" tot 29 punten. „De ruimtelijke ordening in Ne derland" werd besproken door de heer C. J. van Middelaar (Hoogland) en be reikte een hoog aantal punten: 37. De heer J. P. van Middelaar kwam op 32 punten uit met het onderwerp „waar voor dienen de belastingen". Dat sparen noodzakelijk is werd be sproken door de heer G. A. Hilhorst uit Soest met „Sparen en het doel er van". Hij behaalde met dit onderwerp 34 punten. De heer N. A. W. van Logtenstein, eveneens uit Soest, gaf een uiteenzet ting van „De Gemeente". Ook hij be haalde 34 punten. De heer A. W. van het Klooster sloot de rij van 17 sprekers. De heer Van het Klooster behaalde met het onderwerp ..Het Europa" het hoog ste aantal punten, nl. 38. Nadat alle spreeksters en sprekers hun woordje hadden gedaan, werden na een korte pauze de diploma's uitgereikt. Al le cursisten zijn geslaagd en dit is ook een succes voor de docent, frater Adel- berto. De avond werd gesloten door de alge mene voorzitter de heer Van Middelaar. pioenschapsfinalisten Engeland en Duitsland volkomen verbleekte. En inderdaad zijn er tekenen, die er op wijzen dat Oost-Europa op voetbalge- bied weer mee gaat tellen. Partizan Belgrado drong het vorig seizoen reeds door tot de finale van de Europacup voor landskampioenen nadat het eerst de gedoodverfde finalist Manchester United had uitgeschakeld plus enkele andere sterke verenigingen waaronder Werder Bremen. Deze zomer in Engeland ging de schoonheidsprijs naar de Magyaren, die tegen Brazilië een spelletje etaleerden, waarover de voetballiefhebbers over tien jaar nog zullen spreken. Rusland behaalde een alleszins verdien stelijke vierde plaats maar ze willen er direct aan toevoegen dat het nogal krampachtige Russische spel beslist niet representatief is voor het fijne techni sche voetbal, waarvan bijvoorbeeld de Hongaren het geheim kennen. Successen Zuid-Slavië was in de vijftiger jaren een der sterkste voetballanden met sterren als Vukas, Zebec en doelman Beara, die nu n.b. trainer is van Sittardia. De Zuidslaviërs doen het mo menteel uitstekend. Na Partizan is nu kampioen Vojodina een gevreesde cup- fighter en het nationale team versloeg Tsecho-Slowakije, waarvan wereldkam pioen Engeland toch maar niet winnen kon! Dat zelfde Tsjecho-Slowakije is met een sterk verjongd team bezig zich weder om een grote reputatie op de interna tionale voetbalmarkt te verwerven. De Tsjechen, die tegen Nederland niet imponeerden maar de Engelsen een ge lijk spel afdwongen, mikken op de vol gende wereldkampioenschappen en ho pen dat zij dan kans zien voor de der de maal door te dringen naar de finale. Trouwens, hoe hebben de Nederlandse televisiekijkers laatst kunnen genieten van het fraaie technische voetbal van Dukla Praag, dat Anderlecht met over tuigende cijfers uit het toernooi om de Europacup heeft gewipt. Terwijl we in de eerste maanden van het nieuwe jaar onze landskampioen Ajax. die zich door een eclatante over winning, en een minstens zo spectacu lair gelijkspel op Liverpool bij de laatste acht in de competitie voor de Europa cup, heeft geplaatst, tegen dit zelfde Dukla aan het werk kunnen zien. Was het spel van de Pragers, dat voor al boeide door zijn geacheveerd com binatiespel, eigenlijk niet veel mooier dan het berekende spelletje, waarmee Real Madrid de laatste jaren opereert? Sportief Op hetgebied van de tactiek kunnen de Oosteuropese voetballers misschien wel iets leren van de Britten, de Duit sers en de Italianen. Als het Hongaarse Vasas bijvoorbeeld met iets meer bere kening had gespeeld, dan was een uit schakeling voor het Europacuptoernooi tegen de favoriet Inter Milaan wellicht helemaal niet nodig geweest. Maar op het stuk van de techniek en van het combinatiespel kan men in onze con treien nog heel veel van de Oosteuro pese voetballers leren. En - helaas - ook op het gebied van de sportiviteit. Partizan heeft vorig sei zoen de finale met oirbare middelen be reikt, hetgeen men van Real Madrid bepaald niet kan zeggen. De Hongaren staan al jaren bekend door hun altijd sportief en correct optreden. Aanvallen! Wat het spel van de Oosteuropese voet ballers zo aantrekkelijk maakt, is hun neiging om alles op de aanval te zet ten. Men houdt er niet van om, zoals bijvoorbeeld Inter Milaan pleegt te doen, een voorsprong met een negen mans-defensie te verdedigen. Dukla Praag hal op eigen veld reeds met 4-1 van Anderlecht gewonnen maar de Tsjechen dachten er in Brussel niet over om met man en macht te gaan verdedigen. Het resultaat was dat ook in België Dukla zegevierde. Juist omdat de Hongaren, Tsjechen en Zuidslaviërs zoveel pure voetbalkunde etaleren, juichen wij de opmars van Oost-Europa toe. Het betekent de be loning voor technisch voortreffelijk en veelal ook sportief voetbal, dat in zijn soort aantrekkelijker is dan het altijd berekende spel van de Spanjaarden of Italianen en het efficiënte, maar be paald niet geacheveerde voetbal van de Britten en de Duitsers. Alleen heerst in Oost-Europa gebrek aan goede schutters. Het spel sterft er vaak in schoonheid. Hongarije heeft in Albert, Farkas en Bene goede afwer- kers, maar in de omringende landen zit men dikwijls te springen om een schutter, die de fraaie combinatiepatro nen doeltreffend kan afronden. Maar ja, een Puskas of een Kokcis worden maar eens in een halve eeuw geboren. Sinds mensenheugenis probeert men al iets te doen tegen de tocht in huis. Van Oma kennen we nog de ietwat treurig aandoende zware tochtdekens voor de ramen. Daarna zijn er talloze oplossingen met hoera-geen-tocht-meer gejuich op de markt gebracht. Veel middelen helpen nauwelijks, andere weer worden na korte tijd al ineffec tief. Er zijn ook middelen die wel redelijk voldoen, maar die een zeer ingrijpend montage-gedoe veroorzaken. Maar eindelijk is er toch iets op gevon den, en dat is dan ook wel zó doeltref fend, dat zelfs het Haagse hoofdkantoor van de superkritische T.N.O.-mensen er mee uitgerust is. U denkt nu misschien aan iets van zwaar metaal of dik rubber. Het is echter totaal anders. Z10 hermetistrip - zo heet deze echt geniale uitvinding - is een strip van praktisch gewichtloos „activated nylon" dat speciaal voor dit doel ontwikkeld werd. Het is een dub- kan men bereiken door het ko pen van waarbij het Rijk na 4 kalen derjaren verstrekt en u van de bank 3Vz rente krijgt. Vraagt inlichtingen bij: Kantoren: Kerkplein 9, Soester- bergsestraat 14. Koninginnelaan naast 38. belgevouwen strook met aan één kant een levenslang hechtende lijmlaag, be schermd door siliconenpapier. Z 10 kan men zelf aanbrengen! Men meet met de strip het te beplakken kozijn van deur of raam, men knipt op maat af. Siliconnepapier eraf, plak ken maar. Een kind kan de was doen. Er komt nog een speciale vloeistof - Z10 Active aan te pas, en er zijn nog een paar andere details, maar dat vindt men allemaal in een heldere gebruiks aanwijzing. In grote trekken komt het neer op: meten, knippen, plakken - en dan is er (minstens 10 jaar) geen tocht meer ,geen wind, er waait geen stof meer naar binnen, straatlawai is zwak ker. Brandstofbesparing 20-50 °,'o. ♦Geldig t.'m zaterdag 24 december Magere Achterham ïoogram 99 Casselerribïoognm 99 Gelardeerde Lever jooeram 75 Luncheon Meatblik 200 eram 75 AH-Knakworstjes tuk 10 stuks 1.- Uit de diepvries Croquetten om zó te bakken 4 stuks 99 Bitterballen om zó te bakken 8 stuks 70 NIEUW! IGLO doosje (3 4 personen.0. HOLLANDSE HELE KALKOEN Friki. Gewicht per hele kal koen varieert van 2DQQ-45Q0 gram AMERIKAANSE KALKOEN-BOVENBOUT Norbest. Het vlezdgBte deel- van de kalkoen, slechts 10% been. Gewicht varieert van' 1300-1800 gram. AMERIKAANSE KALKOEN-ONDERBOUT Norbest. Bevat meer been dan bovenbout. Gewicht .va rieert van 1000-1500 gram Appelmoes vangoudrelnetten 1/1 blik 95 Preiselbeeren Hero grote pot 2.25 Tutti Frutti emakwaliteit .tsosran 98 Purée de Marrons blik l.40 ongesuikerde Franse kastanjepnree Cakemeelpak joo gram 52 Bigarreauxdoosje 83 Gesneden Bakgember pot 240 gram 80 Hele Sukade zakje 120 gram 78 Rozijnen Griekse Sultana 250 gram 56 Portugese Sardines dubbelklik 59 Schelvislever Necoblikje 70 Hele Augurkjes zoetzuur a/3 pot 1.10 Zilveruitjes zoetzuur 1/3 pot 70 ZureHaring pot5a7biets 88 Aardbeien Ananas Rode Bessen Perziken Frambozen, O Fruitcocktail BLIK NAAR KEUZE -|50 Calif. Halve Perzikenia wit 1.39 Mandarijntjes blik i 60 partjes 95 Dolo (stukjes) EspanA Belegen Goudse Boerenkaas soo et. blokjes Tafelamandelen 100 gram 95 I Walnoten in dop 250 gram 1.08 I Elitehaverzakjo 60 Casbewnootjes gezouten zakjo 70 Nootmelangezakje 79 Fidalgo Port rood of wit4.50 Zoete Spaanse2.25 Pescara zoete Ital.wijn 1.6 Itr. 3.45 Reserve du Palais Gallien Bordcaux.rood of wit 1.98 1965 Beaujolais 2.95 1964 Rioja rood of wit 1.79 Mosel Perlé demi-sec 1.95 Rosé d'Anjon demi-sec2.45 Adrokaat roodmerk 1/1 fles 4.35 Jus d'Orange1/1 fles 1.19 WIJNVOORDEEL: Bij 12 flessen te gelijk (van dezelfde soort) de 12e fles gratis! Uitgezonderd reclame-aanbie dingen. De koffie-van-het-jaar: dubbelpak Fcestpudding met vruchten en bit terkoekjes pak voor 1 ltr. pudding 59 Kerstboterstaaf met roomboter en amandelen in doos 1.65 Choc. Kransjes melk/puur 100 gr. 1Z Verse Roomboter pakje 138 Doperwten-fijn l/l blik 1.09 Appelmoes 1/1 blik 59 Sperziebonen 1/1 blik 69 AVONDVERKOOP. Alle AH-winkels zijn t/m vrijdag 23 dec.'e avonds tot 21.00 uur geopend. Zaterdag 24 deo. sluiten wil om 17.00 uur. Onvoorwaardelijke Kwaliteitsgarantie. Wanneer u enig bij AH gekocht- artikel niet élke cent waard acht die u ervoor hebt betaald, dan geeft Albert Heijn u het volle bedrag terug. Promptzonder enige bedenking 200 gram 98 AH-Bier:Pils zak 500 gram 1.42 Cavelli Vermouth LITEltfles per flesje LITERfles 2.98 dubbel blik 38 st. 1.29 geconcentreerd: voor 4 borden blik f** Oh alberb heijn

Soester Courant | 1966 | | pagina 13