GIBRALTAR H MIDDELMAN I juli 1967 II III II III II van hier en daar 'S. Tussen Sinterklaas en Kerstmis S.E.C.-nieuws In onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOBCïT De machtigste rots ter wereld Vesting met een roemrucht verleden Scholieren-basketball- toernooi te Bunschoten Kinderkleding Dames-, Heren- en B.D.C.-handbal V.V.Z.-nieuws Arbeidsongeschiktheid treedt in werking Belangrijke datum in onze sociale geschiedenis 4e rit Interclub cyclecross competitie Nieuwjaarsreceptie commissaris der koningin De Soester imkersvereniging bestaat 45 jaar Hees-Nieuws Pianohandel W. van Tol. Overwinning hockey-dames KLAVERJASWEDSTRIJD Donderdagavond wordt in de S.E.C.- cantine de maandelijkse klaverjaswed- strijd tussen S.E.C.-leden, donateurs en poolleden georganiseerd. Voor deze zo genaamde kerstdrive" zijn speciale prijzen beschikbaar gesteld. Door de S.E.C.-cantinecommissie is in de S.E.C.- cantine een reusachtige kerstboom ge plaatst, terwijl verder de cantine met kerstgroen is versierd. MEER DAN 100 DEELNEMERS AAN S.E.C.-BINGO-AVOND In de versierde S.E.C.-cantine kwamen vrijdagavond meer dan 100 S.E.C.-leden, donateurs en poolleden voor het spelen van het bingospel. Bingomaster de Bruin, geassisteerd door zijn charmante schoonzuster, had met zijn publiek er al snel de stemming in. Het werd deze avond voor de aanwezigen een regen van prachtige prijzen en na het houden van vele pauzes, waarin werd gedanst, sprak voorzitter M. Wilhelm de aanwe zigen toe. Hij was verheugd over het feit dat Mevr. Duyst, die 12 weken ge leden haar been brak bij een val op het S.E.C. veld, weer aanwezig was. Hij hoopte dat haar echtgenoot ook weer snel van zijn ziekte zal zijn genezen. De grote verloting leverde voor Herman Lüschen, de eerste prijs op, een minia tuur kerstboom, volledig opgetuigd. Bingomaster de Bruin attendeerde de bezoekers op de klaverjasavond, don derdag a.s. en de S.E.C.-instuif op 1 januari a.s. S.E.C. is met het bingospel, als „trait d'union" tussen de leden en donateurs op de goede weg, hetgeen op deze avond duidelijk werd bewezen. De volgende bingoavond zal in januari a.s. worden gehouden. FILM VOOR S.E.C.-PUPILLEN De S.E.C.-jeugdcommissie heeft voor de S.E.C.-jeugd op de komende stille voet bal zaterdagen enkele evenementen ge organiseerd. Zaterdag a.s. zal in het clubgebouw van de postduivenvereniging „De Zwaluw" aan de Schrikslaan een filmmiddag worden georganiseerd. 80 S.E.C.-pupil len zullen deze middag cp vrolijke film- taferelen worden vergast. De S.E.C.- jeugd wordt om half drie in het ge bouw verwacht. De jeugd zal deze mid dag ook enkele tractaties ontvanger.. BINGO-MIDDAG EN BEAT-AVOND VOOR DE S.E.C.-JEUGD Wout de Bruin, zal op een nog nader te bepalen zaterdagmiddag een bingörmd-" dag voor de S.E.C.-jeugd van 13 tot 16 jaar organiseren in het S.E.C.-clubhuis. De oudere jeugd krijgt een beatavond in de cantine. Ook de datum voor dit evenement wordt nog nader bekendge maakt. ls er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier JEUGDTOERNOOI S.E.C. De datum voor het grote S.E.C.-jeugd- toernooi is vastgesteld. Op zaterdag 3 en zondag 4 juni zal op het S.E.C.-ter rein een toernooi worden georganiseerd waaraan vijf verenigingen met vier teams zullen deelnemen. Op twee vel den worden de wedstrijden gespeeld. Per vereniging zullen vier teams aan treden t.w. junioren A, pupillen, asp. B II en asp. B III. Uitgenodigd zullen worden de zuster verenigingen B.D.C., Voorwaarts uit Utrecht, Amsvorde en K.V.V.A. uit Amersfoort en natuurlijk neemt S.E.C. met vier teams deel. Het team dat de meeste punten verza meld uit de gespeelde wedstrijden der vier teams wordt winnaar. Zaterdag spelen asp. B II en asp. B III, terwijl op de zondag de junioren en aspiran ten zullen spelen. Behalve dit toernooi zal S.E.C. ook het bekende onderlinge pupillentoernooi or ganiseren met deelname van Ajax, Li- verpool, Dukla, Inter, Anderlecht en Real Madrid. JEUGDTRAINING WINTERMAANDEN De competitie voor de jeugd ligt stil van 15 dec. tot 15 januari. De avonJ- traming en zaterdagmiddagtraining zul len, zolang het weer gunstig is, wor den voortgezet. De pupillen zullen za terdag a.s. niet op het halfverharde veld trainen in verband met de film middag. Alle jeugdleiders, die de pu- pillentraining verzorgen worden uitge nodigd op de filmmiddag aanwezig te zijn. ZAALVOETBALTOERNOOI Het S.E.C.-pupillenteam dat deelnam aan het door Cobu Boys in Amers foort georganiseerde pupillentoernooi kan met trots op de gespeelde wed strijden terugzien. De S.E.C.-pupillen speelden vier maal. Driemaal werd 0-0 gelijkgespeeld, terwijl eenmaal met 2-0 werd gewonnen. Geen enkele maal werd de S.E.C.-doelman dus gepasseerd. Er waren 24 deelnemende teams. 7 januari a.s. gaan de S.E.C.-pupillen weer naar Amersfoort voor het spelen van de 2e ronde. GESPEELDE WEDSTRIJDEN S.E.C.-RESERVE-ELFT ALLEN De uitwedstrijd van S.E.C. 4 tegen Quick 6 ging wegens terreinafkeuring niet door. Ook de grote strijd tussen S.E.C. 5 en S.E.C. 6 moest uitgesteld worden wegens het slechte terrein. Wel speelde S.E.C. 2 thuis tegen Vrienden schaar 3 en verloor met 2-1. S.E.C. was aanzienlijk sterker, maar slaagde er, dank zij o.a. de goede Cu- lemborgse keeper, niet in meer dan 1 doelpunt te maken. Voor rust raakte bij S.E.C. Lenarduzzi geblesseerd. Veel gevaarlijker was Vriendenschaar met haar uitvallen, waaruit zelfs meer dan 2 goals gescoord hadden kunnen wor den. Doelman van Essen had geen schuld aan de 2 treffers van de tegenstanders. Met rust was de eindstand reeds be reikt. Na rust kwamen Hanasbei, De Jong en v. d. Broek diverse malen voor de Culemborgse doelman maar scoren lukte niet. BIJ IJS: WEDSTRIJDEN OP DE SCHAATS VOOR S.E.C.-JEUGD In overleg met oefenmeester Leo van Berkel zal bij ijs getracht, worden op Peter's Baan schaatswedstrijden voor de S.E.C.-jeugd te organiseren. Hiervoor zal contact gezocht worden met bestuur van Peters Baan. Voor de derde achtereenvolgende maal wordt op kerstzaterdag dit tournooi ge houden. Had Soest de twee vorige ke ren de eer dit tournooi te organiseren, dit keer komt deze eer toe aan Bun schoten. Was het in de twee vorige tournooien zo dat dit tournooi een intiem karakter moest hebben, met alleen U.L.O.-scho- len uit Soest, Hilversum en Bunschoten en de L.T.S. uit Soest, nu is het de organisatoren gelukt ver buiten deze gemeenten een U.L.O.-school aan te trekken, nl. de Karei de Vries Ulo uit Haarlem, die als gastspeler twee zeer sterke basketballers van het in de eers te divisie spelende Flamingo's hebben aangetrokken. Verder zijn er dit jaar nog twee zeer sterke scholen aangetrokken nl. het Corderius Lyceum en de Rijkskweek school, beiden uit Amersfoort. Er zal dus a.s. zaterdag sprake zijn in Bunschoten van een waarlijk sterk, basketballtoemooi dat ongetwijfeld door zijn grootste opzet stellig de moeite waard is om mee te maken. De poule-indeling is als volgt: Poule A: Corderius Lyceum, Amersfoort. Rijkskweekschool, Amersfoort. Karei de Vries Ulo, Haarlem. Poule B Lagere Technische School I, Soest. H. Hart U.L.O. I, Soest. U.L.O. I, Bunschoten. Poule C: Lagere Technische School II, Soest. H. Hart U.L.O. II, Soest. U.L.O. II, Bunschoten. De wedstrijdduur voor poule A en B is 2 x 15 minuten, voor poule C - x 10 minuten. Alle poules spelen één hele competitie. De wedstrijden worden ge speeld in de gymnastiekzaal van de Uloschool te Bunschoten. Dit tournooi begint om 8.00 uur en zal eindigen te 16.00 uur. Prijsuitreiking te 16.00 uur, door de heer C. A. H. Bron- gers, leraar lichamelijke opvoeding, on der wiens bezielende leiding dit tour nooi staat. Dit tournooi zal worden geleid door scheidsrechters, die worden geleverd door de basketballverenigingen „S.V.S." uit Bunschoten en „The Red Stars" uit Soest. Ten zuiden van Spanje ligt, slechts met het vasteland verbonden door een betrekkelijk smalle landtong, de rots van Gibraltar. Hij ls. vanuit de verte gezien, een ongenaakbare steenklomp, vierhonderdzesentwintig meter hoog, vijf kilometer lang en anderhalve ki lometer breed. De vraag is of ooit in de geschiedenis twee landen zolang om een tamelijk klein stukje grond gebied hebben touwgetrokken. Reeds in de oudheid stond de rots bekend als een der zuilen van Hercules, de poort naar het onbekende. Wie er doorheen voer, liep gevaar de woede fier goden op te wekken. Men vermoedt, dat de Neanderthalers hier Europa binnenkameh toén zij wegtrokken uit het opdrogende Saha- ragebied. Archeologische onderzoekingen heb ben aangetoond, dat op de rots pre historische dieren hebben gehuisd, ter wijl hij eens privé eigendom was van een Spaanse hertog. Vast staat, dat Gibraltar door de eeuwen heen een van de meest begeerde krijgsobjecten is geweest. Immers, wie door de vierentwintig ki lometer brede zeestraat, welke Euro pa van Afrika scheidt, wil varen, moet onder het dreigend oog van de rots door. In het stadje heerst een deels Britse deels Spaanse sfeer en dat schijnt iedereen die er woont best te beval len. want, hoewel de Spaanse autori teiten iedereen op het vaste land van Spanje toelaten, maken weinigen van die reismogelijkheid gebruik. Het schiereiland is slechts 260 Jaar Brits en is de enige Europese kolo nie van het Verenigd Koninkrijk. Ver moedelijk ook een van de meest kleur rijke. Gibraltar overweldigt de bezoe ker met kleuren en verwarrende con trasten. De bloemen, de uniformen en de schilderachtige straatjes met hun rood-, blauw- en geelgeschilderde huisjes en niet te vergeten het ver bijsterende azuur van de hemel en de zee. Dzjebel al Tarlk Volgens de annalen der geschiedenis waren het de Feniciërs. die de rots het eerst bezetten. Zij werden gevolgd door de Grieken, de Carthagers en de Romeinen, die de rots meer dan zes eeuwen in handen hielden, waarna zij moesten wijken voor de oprukkende barbaren. Op 30 april 711 vond een nieuwe invasie plaats en wel die van de Moren onder leiding van Tarik- ibn-Zeyad, die de Moorse overheer sing van Spanje inleidde en bijna de verovering van West-Europa beteken de. De Moren noemden de rots naar hun leider Tarik - Dzjebel al Tarik -, hetgeen Berg van Tarik betekent. De naam Gibraltar is hiervan een ver bastering. Deze krijgsman was de eers te. die de rots versterkte door er een groot fort te bouwen, waarvan de overblijfselen nog altijd boven de stad te vinden zijn. Zes eeuwen later gingen de Spanjaar den tot de aanval over en na 150 jaar van af en toe onderbroken vechten veroverden zij de rots onder aanvoe ring van de hertog van Medina-Sido- nia. Vierendertig jaar lang kon hij het, na enige strijd, als zijn privé be zit beschouwen. Daarna kwam het schiereiland aan de Spaanse Kroon. Halverwege de tachtigjarige oorlog, op 25 april 1607, forceerde de Hollandse admiraal Jacob van Heemskerck met een grote zeemacht de toegang tot de haven van Gibraltar en vernietigde de in de baai liggende en door het stadsgeschut beschermde Spaanse vloot. Van Heemskerck zelf sneuvelde weliswaar, maar de Nederlanden had den een belangrijke overwinning ge boekt. De Engelsen kwamen tijdens de Spaanse Successieoorlog van 1704, on geveer een eeuw later dus. min of meer toevallig in Gibraltar aan. Ad miraal Sir George Rooke was er. door onbekwaamheid en besluiteloosheid op de Nederlands-Britse vloot niet in ge slaagd met de vijand kontakt te ma ken, zodat hij toen Gibraltar maar innam. De laatste stormloop, die Spanje nam om de rots te herkrijgen, vond plaats in 1799. Hij duurde drieëneenhalf jaar. Met behulp van Franse troe pen en het volgen van de ulthonge- ringstactiek trachtte men de Britten te verdrijven. Te^n het einde van het beleg schoten de Engelsen de Frans-Spaanse vloot met roodgloeien de kanonskogels in brand. De tun nels en galerijen waarin thans toe risten wandelen, hebben bij de verde diging een grote rol gespeeld. Gedurende de Tweede Wereldoorlog heeft men in de rots een geweldige tunnelstad gehouwen met een geza menlijke tunnellengte vr.n vijftig ki lometer, hetgeen meer is dan het we gennet op de begane grond. Men bouwde er hospitalen, krachtcentra les, munitieopslagplaatsen en kazer nes, die nog steeds tot de niet toe gankelijke militaire objecten behoren. Vanuit dit centrum heeft Generaal Eisenhouwer de landingen in Noord- Afrika geleld. Waarschijnlijk was dit de laatste rol. die Gibraltar in mili- tar opzicht heeft gespeeld, want in het huidige atoomtijdperk is de mili taire waarde van de rots uiteraard sterk gedaald. Deze week dinsdag t.e.m. vrijdagavond tot 9 uur GEOPEND TORENSTRAAT 19 - TEL 2424 DAMES SENIOREN: S.D.O.-B.D.C. 3-4 In een spannende en zeer sportieve wedstrijd wonnen de dames van B.D.C. van het nu onderaan staande S.D.O., waardoor B.D.C. twee plaatsen omhoog ging. S.D.O. nam al spoedig een 1-0 voor sprong, daar zij over uitstekende schut ters beschikt. Anny Wigtman wist ech ter de stand op 1-1 te brengen. S.D.O. scoorde nog eenmaal, waardoor de rust aanbrak met 2-1. Na rust liep S.D.O. zelfs uit tot 3-1. B.D.C. zag het gevaar en kwam nu op volle toeren en begon er lustig op los te schieten. Met twee doelpunten van Bar- ry van Leeuwen en een van Mieke van Leeuwen. B.D.C. verdiende deze overwinning, daar zij zeer goed verdedigde. De keepster stopte zelfs nog een straf- worp, hetgeen een prestatie is, daar de ze op zeven meter voor het doel wordt genomen. Verdere uitslagen waren: Dames junioren: Laren 1-B.D.C. 1 2-8. Heren junioren: B.D.C.-D.S.O. 5-3. Ook de meisjes-pupillen speelden weer eens. Zij wonnen van Attila met 1-12 en speelden tegen Fidelitas gelijk met 5-5. De eerste zaal wedstrijden zullen weer worden gespeeld op zondag 8 januari 1967. S.O.V.A. 2-V.V.Z. 4 5-0 De jonge V.V.Z.-spelers moesten tegen de meer geroutineerde tegenstanders het onderspit delven. Op het zeer goed bespeelbare terrein wist V.V.Z. tot de rust de stand dub- belblank te houden. Ondanks enkele scoringskansen kwamen de V.V.Z. voor- waarsen niet tot doelpunten. Mede door fouten in de achterhoede kon S.O.V.A. echter wel scoren. Toen spil Hilhorst naar voren trok, teneinde de V.V.Z.- voorhoede te versterken, wist S.O.V.A. nog enkele malen te doelpunten. Een verdiende overwinning voor S.O.V.A., hoewel de 5-0 stand toch wel geflat teerd was. V.V.Z. 2 en V.V.Z. 3 speelden niet daar de terreinen van V.V.Z. en Huizen wer den afgekeurd. In de troonrede werd aangekondigd, dat de wet op de arbeidsongeschikt heid 1 Juli 1967 in werking zal tre den. Deze wet zal een belangrijke hervorming brengen in ons historisch gegroeide stelsel van sociale verzeke ringswetgeving. De logische konsekwentie van het ln wérking treden van de arbeidsonge schiktheidsverzekering is, dat de in- terimwet voor invaliditeitstrekkers zal gaan verdwijnen. INTERIMWET KOMT TE VERVALLEN De wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering. die de invaliditeitswet en de ongevallenwet zal gaan vervangen, betekent ln velerlei opzicht een ver betering van onze wettelijk geregelde sociale verzekering. De wet stoe't op het rechtsbeginsel, dat de oorzaak van de arbeidsongeschiktheid geen rol meer speelt ten aanzien van de aanspraken op een uitkering. Of een werknemer nu invalide wordt door een bedrijfsongeval, dan wel op an dere wijze arbeidsongeschikt wordt, dat doet er niet meer toe. De wet brengt bovendien een volle dige vervanging van het kapitaaldek kingsstelsel. dat in de Invaliditeits wet (rentekaart) ls neergelegd en voorts een volledige invoering van het omslagstelsel, zoals we dat kennen bij andere volksverzekeringen (a.o.w. en a.w.w.l. waardoor welvaartsvaste uit keringen mogelijk zijn. Tenslotte brengt de wet een uitbrei ding van de kring verzekerden door afschaffing van de loongrens ten op zichte van de verzekeringspllcht, zo dat alle loontrekkenden ln het parti culiere bedrijfsleven verplicht verze kerd zullen worden. Vanzelfsprekend betekent dit een verzwaring van de premiedruk, maar daar staat tegen over dat wanneer Iemand Invalide wordt (en iedereen loopt de kans dat te worden) hij aanspraak kan maken op een redelijke uitkering. Die uitke ring kan zelfs 80"» van het laatstge noten loon bedragen. Hoe vroeger? De werknemers die straks de neiging zullen hebben te mopperen, wanneer zij op hun loonstrookje zien dat er premie is ingehouden voor de arbeids ongeschiktheidsverzekering, mogen be slist wel eens een blik werpen in de geschiedenis van ons sociale verzeke ringsstelsel. Wanneer voor 1940 iemand invalide werd, kreeg hij een uitkering krach tens de invaliditeitswet. Die uitkering was te hoog om te sterven en te laag om te kunnen leven. Men kon zeggen dat wie Invalide werd, nauwelijks meer aanspraak kon maken op een redelijk menselijk bestaan. Na 1945 trachtte men dit euvel lange tijd te ondervangen door toeslagen op deze minimale uitkering te geven. Maar dit systeem had vele nadelen. Het werkte dikwijls de sociale on rechtvaardigheid in de hand. Zo was het niet altijd duidelijk, waarom de een wel en de ander geen toeslag kreeg. Teveel invaliden vielen tussen de wal en het schip in. Minister Veldkamp wilde daarom dit aanvecht bare systeem afschaffen. Bezwaar Hij liep toen reeds vooruit op de ar beidsongeschiktheidswet. die volgend jaar een feit zal worden Er werd een voorlopige wet gecreëerd, de z.g. ln- terimwet invaliditeitstrekkers, die een overgang betekende van de inmiddels voor een gedeelte al gelikwideerde invaliditeitswet naar de arbeidsonge schiktheidswet. Werknemers, die de maximumuitkering van het zieken fonds, hadden getrokken, vielen nu onder de Interimregeling Die rege ling is er nu nog en ze zal nog tot volgend jaar in werking blijven. Deze regeling had echter één groot bezwaar. Men moet voor meer dan 55% Invalide zijn verklaard, om voor een dergelijke uitkering in aanmer king te komen. Meer klassen De wet heeft verschillende lnvalidl- teitsklassen, t.w. A, B, en C Uitkering per jaar respectievelijk 5628.- (80 tot 100 invalide); 4578.- (66 tot 80 3522,- (55 tot 66 Iemand die bijvoorbeeld voor 50 invalide is. kreeg geen uitkering. Hoogst onrechtvaardig natuurlijk, want zo Iemand ls toch ook danig gehandicapt. Daarom ls kortgeleden nog een klasse D in de interlmwet opgenomen. Zij. die voor 45 tot 55 Invalide zijn verklaard, hebben ook recht op een uitkering. Maar dit ls nog niet helemaal redelijk. Wij kun nen ons namelijk ook voorstellen dat Iemand, die voor een derde Invalide ls verklaard, hiervan de weerslag ln het maatschappelijk leven ondervindt, o m. bij sollicitaltie naar een hogere, beter betaalde functie. Hoe dan ook. de arbeidsongeschikt heidsverzekering zal hierin straks ge lukkig verandering brengen. In de eerste plaats zullen de uitkeringen zijn afgestemd op het laatstgenoten loon, terwijl er tevens veel meer ln- validiteltsklassen komen. Jammer dat om allerlei redenen, die verband hou den met de staatskas en ook met de loonpolitieke conflicten, het inwer kingtreden van deze wet een half jaar ls opgeschoven. Maar 1 juli 1967 zal het dan toch eindelijk zover zijn! De deelname was zaterdagochtend niet zo groot, daar vele renners hadden in geschreven voor een Nationale Cross in Amsterdam op de bosbaan. Toch waren hier nog enkele renners, die ook nog 's middags in Amsterdam starten, w.o. Ruttenberg. De 10 amateurs reden 10 ronden op een verkort parkoers. Gerrit Ruttenberg nam resoluut de kop om die niet meer af te staan. Wel bleef Dave Pos dicht in z'n buurt, maar echt bedreigen kon hij hem vandaag niet. Hij werd dus tweede. Om de volgende drie plaatsen werd een verbeten strijd gevoerd tus sen de Tempoleden Rik Hees, Rob de Haas en het Adelaarlid Teus v. d. Tol. Pas in de laatste ronde wist De Haas een lichte voorsprong te nemen en moest Hees afhaken, waardoor v. d. Tol de 4e plaats bezette. De Ulyssusman A. v. d. Bokkel had vanaf de 2e ronde de 6e plaats inge nomen. De uitslag werd 1. Gerrit Ruttenberg, (T.), 10 r., tijd 46 min., 31 sec. 2. Dave Pos (Ad.). 3. Rob de Haas (T.). 4. Teus v. d. Tol (Ad.). 5. Rik Hees (T.). 6. A. v. Bokkel (UI.). 7. Cor Faber (Ad.). 8. Eddy de Lange (T.). 9. Theo Zeedijk (T.). De 10 nieuwelingen reden 8 ronden. Hier nam Cor van Leijenhorst de lei ding. Z'n broer Joop had het wat moei lijker, die moest stevig partij geven aan een drietal concurrenten, maar tegen 't einde had hij toch een flinke voor sprong gekregen, zodat hij nog vrij on bedreigd de 2e plaats kon bezetten. De rest van de nieuwelingen kwamen direct achter elkaar binnen. Uitslag 1. Cor van Leijenhorst (T.). 8 r., 39 min. 10 sec. 2. Joop v. Leijenhorst (T.). 3. Nic Hoeve (G.M.C.). 4. Klaas Keur (Ad.). 5. W. v. d. Molen (UI.). 6. Ries van Breukelen (T.). 7. Jan W. de Lange (T.). 8. Wil Kotterer (Ad.). 9. Henk Smeekes (T.). 3 adspiranten en 1 veteraan reden 5 ronden. Na de derde ronde was de eind stand al bereikt. Deze werd 1. H. Banen (G.M.C.), 5 r., 25 min. 13 sec. 2. R. Vos (Ad.). 3. H. Blaske (Ad.). De veteraan D. Verboom werd bij deze adspiranten derde. De commissaris der koningin van Utrecht en gravin van Lynden van Sandenburg zullen ter gelegenheid van de jaarwisseling een ontvangdag hou den op dinsdag 3 januari, van 16 tot 18 uur, in Paushuize, Kromme Nieuwe Gracht 49, Utrecht. In De Rank werd de jaarvergadering gehouden van de afdeling Soest van de Vereniging tot Bevordering van de Bij enteelt. De voorzitter deelde mede, dat deze jaarvergadering vervroegd is, van wege de viering van het 45-jarig be staan in begin januari 1967. Van de 42 leden waren 32 aanwezig. Zij werden verwelkomd door de voorzitter A. J. v. Breukelen. De secretaris, de heer A. Dijkstra bracht in zijn jaarverslag naar voren, dat 1966 een goed honingjaar is geweest. Ook de overwintering 1965-'66 is zeer gunstig verlopen. Het ledental blijft stabiel. In 1967 wordt weer een cursus georgani seerd voor jonge imkers. De heer J. van Breukelen gaf een over zicht van de financiën. Er bleek een klein batig saldo te zijn. De heren Radstok en Verhoef hadden de boeken en bescheiden van de pen ningmeester gecontroleerd en in orde bevonden. Doordat zich veel leden aanmelden van buiten Soest, werd besloten de naam van de afdeling Soest, te veranderen in afdeling Soest en Omstreken. Aftredend waren de secretaris en de penningmeester. Eerstgenoemde stelde zich niet herkiesbaar, maar bleef wel bestuurslid. In deze vacature werd voorzien door de benoeming van de heer J. J. van Ravensteijn. Voor de propaganda werd alsnog benoemd de heer R. Velthuizen. De contributie werd niet verhoogd, hoe wel er stemmen opgingen, dat wel te doen. Op 20 januari 1967 zal het 45-jarig be staan op intieme wijze worden gevierd in De Rank, waarbij de rijksbijenteelt- consulenten zullen opvoeren het toneel stuk „Imkerpraat". HEES JEUGD Een bijzonder geslaagde jeugdbijeen- komst werd georganiseerd in de kanti ne waarbij naar hartelust werd gestre den in de verschillende attrakties. Door de grootse opkomst van de jeugdleden zag het bestuur zich genoodzaakt een beetje te improviseren, waardoor de di verse spelen in een zogenaamde halve competitie moesten worden gespeeld. Algemeen winnaar in het sjoelen werd H. Kamphorst, daar hij alle gespeelde wedstrijden won. Ook het tafeltennissen voor aspiranten werd gewonnen door H. Kamphorst, waaruit blijkt dat deze jongeman niet alleen een groot sportman op het voet balveld maar ook in de binnensporten is. Voor de pupillen is het tafeltennissen een gedeeld succes geworden voor de jongens H. Gaarlandt en H. de Bree. Door het jeugdbestuur werd de jeugd enkele consumpties aangeboden, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Gezien de grote opkomst en het enthousiasme ver dient het aanbeveling deze bijeenkoms ten te herhalen. RODA 2-HEES 4 Deze competitiewedstrijd is voor het 4e elftal van Hees wel een bijzonder grote sof geworden. Hees startte als lijstaan voerder als grote favoriet, temeer daar Roda 2 de laatste plaats inneemt. Di- rekt na de aftrap nam Roda 2 het initiatief, dat zij gedurende de gehele wedstrijd zou behouden. Dat Hees 4 het tot de rust 0-0 wist te houden was slechts de verdienste van keeper Alte- na. Direkt in de 2e helft was het de rechts binnen van Roda, die na de aftrap ge makkelijk de Hees-defensie kon passe ren en onhoudbaar kon scoren 1-0. Hees drong weliswaar sterk aan maar de Roda-defensie was steeds heer en mees ter. Zo kon het gebeuren dat 8 minuten voor het einde de Hees-defensie zo on der druk kwam te staan dat uit een voorzet van de Roda rechtervleugelspe ler Wouter Bloemendaal onhoudbaar in eigen doel schoot. 2-0. De laatste minu ten waren voor Roda slechts een for maliteit, waardoor Hees 4 verdiend verloor. TRAINING SENIOREN Het bestuur van Hees en in het bijzon der trainer Batenburg moeten zich wel afvragen waarom men zoveel drukte maakt voor de spelers van het le yn 2e elftal om hen de gelegenheid te ge ven hun conditie te verhogen. Tijdens hef gesloten seizoen werd steeds weer gelegenheid gegeven tot trainen, welke gelegenheid alleen maar door de beste voetballers wordt aangegrepen. Diegenen, die het het meest nodig heb ben, ontbreken op de training. Het schijnt nog steeds niet goed door te dringen dat men met 11 man een wed strijd moet winnen en dat dit onmo gelijk is als er van deze 11 slechts 4 of 5 regelmatig de training bezoeken. Een Hees-elftal, dat een mooie kans heeft op het behalen van het kam pioenschap moest zich wel schamen dat men in deze rustperiode de geboden ge legenheid om de conditie te verhogen, niet met beide handen aangrijpt. KLAVERJASSEN Hedenavond wordt het laatste klaver- jasconcours gehouden. Het zal er gaan spannen, daar er 5 mensen zijn met on geveer het zelfde aantal punten. Er zijn 3 prijzen, n.1. van 75,50,en 25,waarvoor hard gevochten zal moeten worden. BINGO-AVOND Vrijdagavond 30 december is er een grote bingo-avond in de kantine, waar bij fraaie prijzen gewonnen kunnen worden. Deze avond zullen tevens de Klaverjas- en Toep-prijzen worden uitgereikt. Op deze avond is er gelegenheid zich op te geven voor het tweede Klaverjas- concours, hetwelk tot Pasen 1967 zal duren. KLEINE Nieuwe en bespeelde 750,— tot 2800,—. Vanaf pl.m. 24,p. mnd. Nieuweweg 103 - Telefoon 2968. Uitslagen van de zondag gespeelde wed strijden van de Mixed Hockeyclub Soest. Dames: Soest I-Upward II, 4-0. De Soester dames waren veel sterker en toen Marion Ebbers de score met een fraaie treffer had geopend, wist Stans Hoppenbrouwers voor de rust er 2-0 van te maken. Daarna bleef Soest ster ker. Loor v. d. Sterren nam de twee resterende doelpunten voor haar reke ning. Dames: Soest II-Schaerw. III 6-1. In deze ontmoeting, gezien het doelpunten- verschil, gaven de dames van Soest II de toon aan. Heren: Schaerw. VlI-Soest II, 0-1. De overige wedstrijden, zowel thuis als uit gingen door terreinafkeuring niet door. Tussen Sinterklaas en Kerstmis is het donker in ons land, En dan is het heerlijk als er in ons zelf een lichtje brandt; Een gordijn hangt voor de hemel en er licht geen enk'le ster, En het vredeslied der eng-len is nog zo oneindig ver. Tussen Sinterklaas en Kerstmis is het stil rondom ons hart, Op de zolder ligt de mijter in een hoekje ligt de gard, Mensen schuiven over 't asfalt van de donkergrijze stad, Van de boom vlak voor ons huisje valt het allerlaatste blad. Tussen Sinterklaas en Kerstmis hangt er wachtend in de lucht Iets van spanning en het nad'ren van een heimelijk gerucht, Sparrebomen staan bij hopen in de regen bij elkaar, En de maandkalender heeft nog maar één blaadje in dit jaar. Tussen Sinterklaas en Kerstmis zijn de herders nog op 't veld, En ze hebben elke avond weer hun schaapjes nageteld, Maar de hemel blijft gesloten en geen ster blijft stille staan, Zelfs de wijzen van het Oosten zijn nog niet op zoek gegaan. Tussen Sinterklaas en Kerstmis zijn wij allemaal nog blind, Want er is nog geen verlossing door het kleine Christuskind, En de mensheid weet nog steeds niet welke weg zij kiezen zal, Maar onwetend zijn wij allen toch op weg al naar de stal.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3