lil H Bont i Wim Kan 55 jaar Soester winkeliersvereniging nieuw leven ingeblazen Dienstplicht voor meisjes heft personeelstekort niet op Burgerlijke stand I J |I 'IÉT SOESTEBBF.RG Telefoonnummer ziekenauto 5980 31 december Nederland een uur in de ban van de radio Eerste Soester Begrafenis-Onderneming I Wf W e-- KERSTKAARTEN KALENDERS SMITS Pockethall - Boekhandel Amerikaans militair bij botsing gedood Zitting gemeenteontvanger Kerstfeest voor bejaarden V.V. Soesterberg gaat 45-jarig jubileum vieren voor de vrouw van deze tijd. Ook U zult bij ons de bont mantel vinden die past bij uw wensen. Grote sortering losse vellen voor garnering Stola's - Cravatte's Bontlioeden Voorstellen voor de raadsvergadering van woensdag 21 december Dc 15de januari gaat VVim Kan zijn (eigen) oude jaar „uithuilen" en voor de 55stc keer opnieuw beginnen. Dc onbetwiste meester van het Nederlandse caba ret wordt die dag namelijk 55 jaar. „Het waren me de jaartjes wel" zal Wim Kan zeggen maar h(j heeft toch geen reden om evenals op oudejaarsavond 1956 naar de koffiemolen te grjjpen en alle narigheid van die vijfenvijftig jaren bij een „bakkie troost" te verge ten. Een terugblik op zijn leven geeft de virtuoze kleinkunstenaar alle reden tot vreugde. In een land. waar men zijn stekels als dagelijkse tenue draagt, mag alleen h(j zeggen wat anderen slechts mogen denken. Op oudejaarsavond gaat Kan dat weer doen voor de Vara-microfoon en gedurende dat uur zal Hilver sum een maximale luisterdichtheid en Bussum een minimale kijkdichtheid kunnen noteren. TEKST OP SIGARENDOOSJE Alleen als hij in zijn element is, op het toneel, achter het voetlicht, in de schijnwerpers en voor een altijd volle zaal met genietende, lachende, bevrijde mensen, is Wim Kan een bijzonder man. Buiten zijn element: een serieuze, hartelijke, bedachtzame kerel, die zich niet met een grapje van een ernstig vraagstuk afmaakt en voor wie zijn beroep een zaak van ernst en kunde is. de oudejaarsrede een voorwerp van veel gezwoeg en gepieker. „Nee, ik zeg niet waar ik het oude jaarsavond over zal hebben," zegt de GEBOREN: Jeannine Eveline, dochter van D. R. J. Lafèbre en K. W. Lebbink. Dr. Schoonenbeeklaan 6. Monica Bri gitte Alexandra Maria, dochter van A. W. M. Kroon en M. T. J. Groot Koer- kamp. Rademakerstraat 37, Soesterberg. Desiree, dochter van J. H. L. van Rossum en B. J. G. Regnerij. Troelstra- straat 36. Manon Maria Johanna Eli- sabeth, dochter van M. Bouwhuis en A. H. M. Hooijschuur, Korte Hartweg 6. Hyacintha Maria, dochter van P C. W. Timmermans en C. J. M. van Tol. Post weg 37. Soesterberg. Magdalena Hen drik a Margaretha. dochter van B. J. Ruiterkamp en H. v. d. Sluis, Eigen domweg 18. Petrus Paulus. zoon van W. R. Kiljan en H. W. A. Boessen. Eikbosserweg 83, Hilversum. Robert Peter, zoon van N. C. Baptist en H. S. Burken. Kerkstraat 61. Petronella Maria, dochter van A. van Renswouw en D. M. Boeren, Doresteinweg 70. Maarten, zoon van M. van der Veer, Beetzlaan 69 en M. C. Pureveen, Hob- bemalaan 7. Dirk Jan, zoon van B. Scheurwater en M. Altena. Hartweg 38. Ingrid. dochter van J. Hornsveld en M. M. Onwezen. Molenstraat 97. Markus Jan. zoon van M. Schaafsma en E. F. Faasse. Prof. Lorentzlaan 80. Soes terberg. Roger Henri, zoon van H. B. N. Velzeboer en T. Bolhoeve, Kerk straat 31. ONDERTROUWD: Adrianus Johannes Maria Naron, Splitting 11, Barger Oos- terveld, gemeente Emmen en Maria Eli- sabeth Antonia van Oostrum, Soester- bergsestraat 160. 11 Johan Jacob Lam- merts van Bueren, Dr. Schaepmanlaan 41. Zeist en Adriana Julia Theresia van der Lugt, Beetzlaan 105. Johannes Petrus Cornelis Maria van 't Klooster. Schrikslaan 39a en Wilhelmina Adriana Maria Verlaan. Klein Engendaalweg 94. Johannes Ballast. Gijsbrecht van Amstellaan 22. Amstelveen en Laura Saskia Dymphna Maria Hamer, Amers- foortsestraat 84. Johannes Francis- cus van der Grift, Utrechtseweg 124, Amersfoort en Carla Regina de Vries, Plasweg 59. Petrus Louis Maria Weijts, vertegenwoordiger. Van Goyen- laan 30 en Comelia Pickhard, Achter gracht 20a, Weesp. GEHUWD: Winston Ramildo Anselmo Regales, Steenhoffstraat 12A en Teolin- da Patricia Busby. Wilhelminasingel 33, Breda. Gustaaf Gerard van Etten, Torenstraat lc en Francisca Frederika van Heezik, Röntgenstraat 50, Hilver sum. Carel Leonard de Roo van Alderwelt, Wilhelminalaan 23 en Ur- sula Paula Erna Schreyer, Simonstrasse 17, Frankfurt am Main (Dl.). Jan Willem Akse, Stadhouderslaan 23A en Martha Pieterdina de Boer, Oosterstraat 52. Baarn. Ludovicus Knuist, Koter zijweg 1, Barneveld en Henrica Gerritje Maria Dijkman, Korte Hartweg 10. Johannes Wilhelmus Verhoeve, Braam- weg 94 en Richarda Lidwina Elizabeth Epskamp, Braamweg 90. Jacobus Jo hannes Cornelis van der Veer, Plesman- straat 359 en Geertruida Jacoba den Bekker, Cornelis Schuijtstraat 74 hs, Amsterdam. Hans van Eembergen, Kolonieweg 2B en Geertje Jannetje Ma ria Duijst, Hartmanlaan 8. Cornelis Lambertus van Tricht Buntweg 12 en Albertha van der Spoel, Soesterbergse- straat 125. Johan van der Tooren, Lijsterlaan 26, Eindhoven en Annie Christine Meijer, Prins Hendriklaan 72. Jeroen Joannes Marie Vis, Punten burgerlaan 71, Amersfoort en Martina Sophia Hoksbergen, Birkstraat 145. OVERLEDEN: Fransje Siollema, 42 jaar. ongehuwd. Laan van Cattenbroeck 57, Zeist. Hermanus Hendrikus Jo hannes Kroeze, 79 jaar, gehuwd met M. Velthuis, Mariastraat 14. Maria Ca- tharina Hellinx, 84 jaar, ongehuwd, Soesterbergsestraat 125. Margaretha de Bruin, 82 jaar, weduwe van S. de Zoete. Burg. Grothestraat 39. Susan- na Charlotta Kohier, 83 jaar, onge huwd, Prins Hendriklaan 78. Helena Wilhelmina Jacqueline Leonie Keijzer, 85 jaar, weduwe van D. de Groot. Insp. Schreuderlaan 2. Reijntje Gijsberta van Kooten. 79 jaar, weduwe van H. M. van Beek, Braamweg 85. Dlr H. W Vellinga Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk TelefooD 2731 Begrafenis. Crematie, Transport (Rouwkamer) cabaretier ons gedecideerd ,,Of Smal- lenbroek ter sprake komt? Ik zou het niet weten, want ik heb mijn sigaren doos niet bij me en daar schrijf ik al tijd mijn teksten op!" de volgende dag zijn ten ondergang gedoemd rijk schaterend regeerde." Volksmond Deze nar leidt twee levens. Het ene speelt zich in de schouwburg af, het andere in een ruime bungalow in Aals meer, aan de oever van de Westeinder plas. Uitgaan doet hij zelden en hij leest in een jaar heel wat meer ver haaltjes van Simon Carmiggelt (zijn favoriete schrijver en huisvriend) dan dat hij films of toneelvoorstellingen ziet. Natuurlijk is de bungalow vaak het brandpunt van nieuwsgierige blikken geweest, vooral wanneer zijn illustre bewoner weer een oudejaarsrede had afgestoken. Uit zelfverdediging heeft Kan krachtige maatregelen getroffen. Er wordt voor geen mens open gedaan, die zich niet van te voren heeft aange kondigd en Kan heeft een geheim tele foonnummer. In de tuin staat een huisje, waar hij zijn teksten bedenkt en uitwerkt, Of zoals hij het zelf zegt: „In dit huisje volbreng ik mijn levenstaak: het om verwerpen van heilige huisjes". Mensenschuw is deze cabaretier overi gens niet, want komt er een keer een loodgieter of een timmerman iets repa reren, dan kan hij uren met deze men sen over politiek praten. „Juist in de opmerkingen van de „volksmond" komt ..Ik voel iets over me komen van de nar" Hij heeft overigens stof te over om een spirituele oudejaarsrede af te steken. De provo's. Koekoek, de kabinetscrisis, en natuurlijk Schmelzer. die hij typeert als „een vette tekkel, die met een ste vige kluif Cals in zijn bek loopt" Steun in rug Wim Kan gelooft met zijn kunst een hoger doel te dienen. „Waar haal je de treurige moed vandaan om in zulke sombere tijden met alles de gek te steken?" heeft men hem dikwijls ge vraagd. De cabaretier is echter tot het inzicht gekomen dat sombere mensen in sombere tijden een liedje, een praat je en een grapje nodig hebben. Dat hen dan nèt het steuntje in de rug geeft, waardoor zij weer verder kunnen leven. Hij stelt het zo: „In mijn binnenzak zit het avondblad, waar de weg naar de algehele ineenstorting overzichtelijk wordt uiteengezet. En toch voel ik dan iets over me komen van de nar, die de koning zó moest laten lèchen dat hij men karakteristieken van personen en zaken tegen die verrassen door hun gehalte aan geest en humor". Autoriteit Wat is de oorzaak van Kan s grote suc ces als satirisch cabaretier? Niemand heeft dit scherper geformuleerd dan Godfried Bomans. „Nederlanders ver dragen geen autoriteit. Het is typerend voor de Nederlanders, dat hij het jaar wenst af te sluiten met het relativeren van personen, die hij zelf heeft gekozen. Het zich een ongeluk lachten om deze mensen wordt als een bevrijding erva ren. Men is er eens uit. Waaruit? Uit een keurslijf, dat ons niet past: respect voor hoger geplaatsten." Op de laatste avond van dit bewogen jaar zal Wim Kan alle bestaande radio- normen weer voor een uur opzij zetten en ons land doen schudden van het la chen. En wéér zullen we kunnen horen welk een meester van het woord Kan is. Hij tiereliert in de taaltuin als een Toen vrijdagavond, om 8.15 uur, in De Gouden Ploeg, de jaarvergadering van de Soester Winkeliersvereniging onder voorzitterschap van de heer F. Verpoort, een aanvang nam. waren van de 180 leden, zegge en schrijve 11 leden aan wezig. Dat was dus. niet erg hoopvol, om een vruchtbare vergadering te hou den en toen ook nog uit de agenda bleek, dat zowel de secretaris, de heer E. J. Maree, die wegens ziekte afwezig was. en de huidige voorzitter de heer F. Verpoort hun functies ter beschikking stelden, hadden wij de gedachte dat dit het einde zou zijn van de „Winkeliers vereniging Soest". Door het openingswoord van de voor zitter werden wij in deze mening nog gesterkt, daar ook hij verklaarde, dat de vereniging praktisch „dood" was. wat naar zijn mening hoofdzakelijk kwam omdat de leden geen enkele belangstel ling voor de vereniging toonden. Wij kregen echter weer wat hoop, toen bekend werd, dat er nieuwe can- didaten aanwezig waren, die de vereni ging van nieuw bloed wilden voorzien en dat het bestuur zelfs tot 9 personen kon worden uitgebreid. Dat was verheugend, daar een bloeiende vereniging geleid moet worden door een bestuur, dat met vele activiteiten en ideeën naar voren komt. Nadat aan het begin van de vergadering de formele agendapunten, zoals „Notu len van de vorige vergadering", „Inge komen stukken", „Jaarverslag secreta ris" en „Jaarverslag penningmeester" onder de hamer waren doorgegaan, kwamen wij bij het punt „jaarverslag peningmeester" toch wel voor een wat vreemde verrassing te staan. Eén der leden had gaarne een finan cieel overzicht gezien, maar hoewel de kascommissie de boeken in de beste orde bevonden had, werd, met een ang stige blik naar de perstafel, geen finan cieel overzicht voorgelezen en zelfs geen kassaldo genoemd. Dat gaat nie mand aan. Onbegrijpelijk al uit normaal oogpunt, maar des te meer, omdat wel de toezegging op een vraag van een aanwezig lid werd gedaan, dat in januari een op schrift gesteld finan cieel overzicht aan alle leden zou wor den toegezonden. Een bestuur dat geen verder geloof meer in het verder bestaan van de ver eniging heeft, moet natuurlijk hoognodig vernieuwd worden en dat gebeurde ge lukkig ook. De heer A. H. F. Smit werd gekozen tot voorzitter, terwijl de aftredende voorzitter in de achterhoede toch de vereniging in het bestuur trouw blijft. Bovendien werd het bestuur uitgebreid met de heren J. Kok, A. Brey, J. C. A. Meeder en B. Baar, terwijl ook de zit tende bestuursleden, de heer Hilhorst, Wittebol en Middelman in het bestuur blijven. De toespraak van de nieuwe voorzitter, de heer A. H. F. Smit stemde ons hoop vol voor de toekomst. De winkeliers vereniging zal ongetwijfeld een meer actieve toekomst tegemoet gaan, tot ge noegdoening o.a. van de heer Wessels, die dienaangaande vragen stelde. De nieuwe voorzitter wierp o.a. nog de belangrijke vraag op, waar blijven nu de leden, die zo boordevol met kritiek waren op de gang van zaken. Nu heb ben ze de gelegenheid hun hart uit te storten en ze blijven weg. Aan kritiek in onderonsjes hebben we niets. Belangrijk voor de V.V.V. was, dat met 8 tegen 7 stemmen besloten werd om over het jaar 1965 aan de V.V.V. een subsidie te verlenen van ƒ250,-. Nadat in de rondvraag nog door enige leden vragen waren gesteld werd de vergadering om ongeveer 10.30 uur ge sloten. AKLOKKEN IIM HIVTIEKE STIJL f i_J - .ij II rf* i/Sëvi WEEDESTR40 TEL;A36« leeuwerik in de zomerzon. Als guir landes gelijk zijn zijn rappe zinnen, zijn verstolen inspiraties, zijln geestige woordspelingen. Onze traag voortkabbelende amuse mentsprogramma's worden bleker dan ooit in de stralen van deze burisende woorden fontein, die alle heilige huisjes en lange teentjes overspoelt. Provo Verdeeld als wij Nederlanders nu eenmaal zijn zullen we uiteraard plezier hebben om uiteenlopende onderwerpen, maar dat sluit niet uit dat op de laatste avond van het jaar miljoenen Nederlanders in de hu mor vereend zullen zijn. Kan weet zelf heel goed welke reacties zijn politieke grapjes kunnen oproepen. „Als ik des tijds een grapje over Eisenhowcr ver kocht, vond ieder het aardig. Als ik het nu doe over Johnson zeggen de mensen: ,,'t is een provo Ook in zijn A.B.C.-cabaret verricht hij avond aan avond zijn imposante solo prestatie, wanneer hij na de pauze zijn publiek vijf kwartier moet bezighouden. En juist in die ogenblikken, wanneer we hem helemaal alleen voor ons zien, met niets om zich heen dan dat on definieerbare aura van een groot kun stenaar, dan begrijpen we pas hoe groot de macht is van de mens, die de humor in zijn hart heeft meegekregen. In elk geval zal elke rechtgeaarde Ne derlander zich verheugen op Kan's oudejaarsrede die een heel exclusief licht zal werpen op onze politiek en haar bedrijvers Van verschillende zijden Is de laatste maanden het plan geopperd een sociale dienstplicht voor meisjes in te voeren. Onder meer heeft prof. Muntendam dit plan al eens gelanceerd. Deze zogenaamde sociale dienstplicht dient men niet te verwarren met een dienstplicht, waar men eventueel in tijden van nood (oorlog bijvoorbeeld) vrouwen aan zou kunnen onderwerpen. Het gaat hier om een dienstplicht, die men juist in vredestijd wil invoeren. Maar dienstplicht, zelfs sociale dienstplicht, betekent een „onvrijwillige zaak" en alleen een dwingende noodzaak zou ccn dergelijke maatregel kunnen rechtvaardigen. Bestaat die noodzaak er momenteel? VOOR STUDENTES ZEKER NIET De emancipatie van de vrouw impli ceert dat zij niet alleen gelijke rech ten, maar ook gelijke plichten heeft. In deze redenering zien sommigen een rechtvaardigingsgrond voor de invoe ring van een sociale dienstplicht voor meisjes Wordt deze dienstplicht inge voerd. dan zou naar hun mening het tekort in de verplegende en verzorgen de beroepen voor een groot deel kun nen worden opgeheven. Het ls juist dit tekort, dat de voor standers van een dienstplicht voor meisjes enig recht tot spreken schijnt te geven. Men zit in vele ziekenhuizen, inrichtingen e.d. Immers te springen om verpleegsters, verpleeghulpen, kin derverzorgsters etc. Voor uw en Steenhoffstraat - hoek Raadhuisstraat Telefoon 2761. Toch ls deze argumentatie zwakker dan ze op het eerste gezicht lijkt. Want nog niemand is er in geslaagd de werkelijke omvang van dit tekort aan verplegend en verzorgend perso neel precies aan te geven. Niemand kan aantonen of dit tekort beslist een ingrijpende maatregel als een sociale dienstplicht rechtvaardigt en of er niet heel andere mogelijkheden zijn om het tekort aan te vullen. Bedenkingen Er zijn trouwens veel bedenkingen van praktische aard tegen de invoering van een dienstplicht voor meisjes aan te voeren. Welke normen moeten bijvoor beeld bij de keuring worden aange legd? Veel meisjes zullen lichamelijk wel opgewassen zijn tegen de zware taken die hen in een ziekenhuis of een inrichting wachten, maar kunnen zij er mentaal tegen op? Wij hebben zo het Idee dat heel wat jonge meisjes, die achter de toonbank of tikmachine zich verdienstelijk zouden kunnen ma ken, maar beter niet tot verplegend werk kunnen worden gedwongen, want dat zal in vele gevallen zelfs het beste voor de patiënten zijn Een andere vraag is waar de dienst plichtige precies haar taak zou moeten vervullen. En hoe de huisvesting dan wel geregeld zou moeten worden. En wie is verantwoordelijk voor wat deze lminderjarige) meisjes in hun vrije tijd zullen gaan doen? Het staat wel vast dat er meer lei dinggevend personeel zou moeten worden aangetrokken om zich bezig te houden met de opleiding van de dienstplichtigen. Maar wat voor zin zou zo'n (kostbare) opleiding hebben? De meisjes weten toch al dat zij na een aantal maanden weer zullen af zwaaien en dus zullen zij voor een dergelijke opleiding weinig interesse aan de dag leggen. Studerenden? Prof Muntendam heeft destijds voor gesteld alleen bepaalde groepen meis jes. bijvoorbeeld studentes in de me dicijnen, deze dienstplicht op te leg gen. Dat lijkt ons van alle voorstellen nog de minst redelijke. De studie moet dan worden onderbroken en dat leidt tot een extra-verlenging van de studie duur, hetgeen linea recta indruist te gen het streven de studietijd juist te verkorten. Bovendien openbaart het personeels tekort zich momenteel niet alleen in de verzorgende beroepen, maar in alle sectoren van het maatschappelijk le ven. Het is beslist niet waar, dat de belangstelling voor verzorgende beroe pen ls afgenomen. Zo trekken thans relatief meer vrouwen het verpleeg- stersschort aan dan een twintig jaar geleden. Alleen is de vraag naar ver plegend personeel nog sneller gestegen dan aanvankelijk viel te verwachten. Bovendien ondervonden vooral de ver zorgende beroepen de gevolgen van de afneming van het vrouwenoverschot, waardoor de huwelijkskansen zijn ge stegen en ln een verlaging van de hu welijksleeftijd resulteerden. Bijverdienste Hoe het ook zij, voor een voorziening op langere termijn kan een dienst plicht voor meisjes geen oplossing bie den. Men zou beter op een andere ma nier meer personeel voor de verzor gende beroepen kunnen aantrekken. Zo zou voor meisjes en vrouwen de mogelijkheid gecreëerd kunnen worden om tijdens de week-ends of enkele da gen van de week als verpleeghulp werkzaam te zijn. Maar zo'n baantje zou uiteraard financieel aantrekkelijk gemaakt moeten worden. Op die wijze kan een verlichting van de taak van de gediplomeerde verpleegsters worden verkregea Voorts zouden gehuwde vrouwen, die vroeger in een verzor gend beroep werkzaam zijn geweest, kunnen worden ingeschakeld. Dit alles zal natuurlijk geld kosten, maar de kosten zullen toch zeer zeker lager liggen dan het geval zou zijn bij de invoering van een sociale dienstplicht voor meisjes. Tenslotte kost de militaire dienstplicht de staat al geld genoeg. Op de Amersfoortsestraat, ter hoogte van de Dumoulin kazerne had vrijdag morgen om ongeveer acht uur een ernstig verkeersongeval plaats. Een per sonenauto uit de richting Amersfoort kwam bij een inhaalpoging in botsing met een uit de andere richting nade rende vrachtwagen, met het gevolg dat de naast de bestuurder van de auto gezeten Amerikaanse militair, de 24-ja rige E. A. uit Kamp Nieuw Amsterdam tussen beide voertuigen werd doodge drukt. De bestuurder werd slechts licht gewond, de auto werd volkomen ver nield. De zitting te Soesterberg van de ge meenteontvanger is deze maand ge steld op dinsdag 27 december, van 10 uur tot 12 uur. De algemene bejaardensociëteit viert a.s. donderdag 22 december, aanvang half vijf des middags, het Kerstfeest met o.m. een broodmaaltijd. Dit Kerst feest wordt gevierd in een zaal van de „Hoeksteen" kerk aan de Buys Ballot laan. De voetbalvereniging „Soesterberg" hoopt op 29 april 1967 haar 45-jarig bestaan te herdenken. Op verzoek van het bestuur dat voornemens is dit lus trum op passende wijze te vieren, is inmiddels een jubileumcomité opgericht. Het comité is belast met de voorberei ding van diverse sportevenementen en andere festiviteiten. Het ligt in het voornemen om in de periode 29 april 1967 tot en met 29 mei 1967 naast een grote feestavond, di verse andere belangrijke evenementen te organiseren. BONT H"'s Exclusief eigen ontwerp. B. VAN TENT - Bontwerker - Laanstraat 35 - Baarn - Tel. 2726 C C WIJZIGING GUNNING VAN BOUW 96 WONINGEN De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft, in overleg met N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf v.h. Willem van Asch «Sc Zonen, de aan nemingssom op 2.096.500,- gesteld. Dit betreft de bouw van 96 woningen aan de Albert Cuyplaan. Aaangezien de bouw destijds werd gegund voor een bedrag van 2.098.000,- zal een nieuw besluit door de raad worden genomen, voor een ƒ28.500,- lager bedrag, ver oorzaakt door het aanbrengen van di verse bezuinigingen. OPHALEN VAN VUILNIS. De gemeente Soest heeft een 20-tal vuilnisvaten van 750 liter inhoud aan geschaft, welken kunnen worden ge plaatst in flatgebouwen met vuilnisko kers, alsmede bij bedrijven en instel lingen, welke momenteel over een groot aantal vuilnisemmers beschikken. Ook deze vuilnisvaten worden tweemaal per week opgehaald. Met het in gebruik nemen van deze vaten, zal het huidige tarief per 1 januari een wijziging ondergaan en wel als volgt: 1 vuilnisemmer 15,- p. jaar. 2 vuilnisemmers 24,- p. jaar. 3. vuil nisemmers 36,- p. jaar. Voor elke emmer meer, komt er 15,- bij, dus voor 4 emmers 51,- voor 5 emmers ƒ66,- per jaar enz. De huur van het 750 liter-vuilnisvat is ƒ300,- per jaar. KREDIET VOOR ONTWERP DORPSHUIS. Het is de bedoeling in Soesterberg een complex te realiseren bestaande uit een dorpshuis, een gymnastieklokaal en een leesbibliotheek. Ter verkrijging van een meer concreet inzicht is het nodig dat een architect een voorlopig ontwerp maakt. De kos ten hiervan zullen ƒ7.500.- bedragen. De raad wordt verzocht dit crediet be schikbaar te stellen. bij de Belvedèreweg ernstige bezwaren AANVULLEND KREDIET VOOR MALVAHOEVE. Destijds werd voor verbetering in de Malvahoeve een krediet van 11.000.- beschikbaar gesteld. Bij de uitvoering van die werkzaamheden hebben zich on verwachte moeilijkheden voorgedaan en is bovendien de electrische installatie door de P.U.E.M. afgekeurd. Het totaal van de voorzieningen zal een bedrag van 27.305,67 vergen. Hiervan komt ƒ3061,66 ten laste van de begroting van de stichting. B. en W. stellen voor, voor het restant een aan vullend krediet van 13.150,- beschik baar te stellen. VOORSTEL TOT INTREKKING RAADSBESLUIT. Door de N.V. tot Exploitatie van On roerende Goederen N.E.O. is geconsta teerd, dat onttrekking van een weg aan het verkeer nabij de Belvedèreweg ern stige bezwaren van de omwonenden zal opwerpen. Daarom verzoekt zij het besluit tot verkoop van twee percelen grond in te trekken, waarmede B. en W. zich kunnen verenigen.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5