COLLEWIJN of 'nstoel Ton Beuken ■N r Een goed uiteinde... en een goed begin Gereformeerde Kerk wil eigen gebouw voor buitenkerkelijke jeugd Eerste Gooise Kleding Verhuur Burgerlijke stand MET RAAD EN DAAD 0 Krabbels van Knelis GARAGE STAM ZENITH Fa. Spijker Autorijschool F. C. Kuyperstraat 11 SOEST gelegenheidskleding «Safe-.- Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Meisjesbelangen In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOBfiT Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Ondernemersuittocht KOM WASSEN BU DE Renault dealer Zeepost Onder het motto „Geef ze de ruimte" heeft de Stichting Jeugdzorg Soestdijk, uitgaande van de Gereformeerde Kerk van Soestdijk, een actie georganiseerd, die op 1 januari van start gaat. Het is het begin van de financiële aktiviteiten, die ten doel hebben voor de buiten kerkelijke jeugd een eigen gebouw te stichten. Voor de bouwsteen-aktie 1967 is het voorlopig nodig, dat 20.000 „bouwstenen" voor een kwartje per stuk worden verkocht. Elke maand is een prijs beschikbaar voor degene, die de meeste „bouwstenen" heeft verkocht. De gemeente heeft een stuk grond be schikbaar gesteld, dat de Stichting te gen een symbolische prijs huurt. Het terrein ligt aan de Nachtegaalweg en is onderdeel van de speeltuin 't Hart. Op het onbebouwde gedeelte daarvan kan het gebouwtje komen te staan. De ingang ervan is aan de zijde van de Beetzlaan geprojecteeerd. Het is van de resultaten van de akties afhankelijk wat voor gebouwtje er zal komen. In ieder geval is de keus gevallen op een semi-permanent gebouw, dat voor het grootste deel uit hout zal bestaan. Of het een nieuw dan wel een bestaand gebouwtje zal worden, is nog niet be kend. In ieder geval moet er voldoende ruimte zijn om clubs gescheiden bijeen te laten komen. Er moet een speelzaal zijn en ruimte voor de administratie. Het ligt in de bedoeling om te starten met een instuif, waarna men tot club- vorming zou kunnen overgaan. Voorts wordt overwogen van het jeugdwerk een Open Deur-werk te maken, zodat de jeugd er dan elke avond terecht zal kunnen. Over de stichting van het ge- Telefoon 6038 bouw voor de buitenkerkelijke jeugd is contact opgenomen met Evangelisch Herstel en Opbouw te Baarn. Dominee Wilschut is de stimulator en adviseur in deze. Hij stond voordat hij naar Soestdijk kwam in Amsterdam waar hij meer dan eens in aanraking kwam met het werk voor de buiten kerkelijke jeugd. In Soest rijpte de idee om ook hier iets dergelijks te beginnen; de voorkeur ging daarbij uit naar 't Hart, waar elk kerkelijk lokaal ont breekt. Uit een door een lid van de kerkeraad, daarbij geassisteerd door en kele enthousiasten, ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat aan een dergelijk jeugdgebouw in dit deel van de gemeente grote behoefte bestaat. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s. vaD 14 tot 17 uur. voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier Dominee Wilschut wil een eigen gebouw voor de buitenkerkelijke jeugd, omdat een kerkelijk lokaal bij de jeugd drem pelvrees zou kunnen doen ontstaan. Daarom ook heeft men afgezien om Credo voor dit doel te gebruiken. Dat ligt bovendien niet centraal voor de jeugd van 't Hart. In dit deel van de gemeente is geen enkel lokaal, waar de jeugd opgevangen zou kunnen wor den. Vandaar dit initiatief van de Ge reformeerde kerk van Soestdijk, die blij is met de medewerking van de gemeen te. Dominee Wilschut is geenszins afkerig van samenwerking met andere kerk genootschappen. zoals bijvoorbeeld in Schagen en Terneuzen het geval is. Volgende week start de „bouwstenen- aktie"; men rekent op een succes, want een eigen gebouw voor de buitenkerke lijke jeugd is hard nodig. Bovendien zal het gedurende het eerste jaar finan cieel niet allemaal zo gemakkelijk gaan. Het jeugdwerk moet eerst een jaar „draaien" wil het voor de overheid subsidiabel zijn. LESGELD 7,50 PER LES. GEBOREN: Annette, dochter van C. van Amerongen en J. H. Moree, Soes- terbergsestraat 55. Melania Elsien, dochter van E. J. van der Geest en R. J. Wierenga, A. van Leeuwenhoeklaan 147, Soesterberg. Alijda Anna Maria, dochter van P. H. Hagen en C. H. Tij mensen, Beukenlaan 49. Cornelis A1-. bertus Johannes, zoon van P. A. van den Diissel en E. Traa, Soesterbergse- straat 45. Angélique. dochter van C. A. J. van Woerkom en C. J. H. van Boeijen, Birkstraat 121. Robert, zoon van H. de Peuter en M. de Zeeuw, Christiaan Huygenslaan 89. Soesterberg. Pactricia Jolanda, dochter van A. T. J. Semper en A. F. Lubbersen, Noor- derweg 30. Jannette, dochter van A. S. J. Friebel en J. Jonkers, Koningin- nelana 100. Kenneth Philip Louis, zoon van O. de Weerd en J. v. d. Ak ker, Schrikslaan 21. Andreas Johan nes, zoon van D. J. Miegies en J. C. T. Poort, Laanstraat 56. Martinus Adri- anus, zoon van Th. G. van den Berg en J. B. Wijnhoff, Hobbemalaan 16. Ma- rianne, dochter van K. N. de Vries en A. M. van Hamersveld, Schaepman- straat 77. Jan Cornelis, zoon van G. A. van Bruggen en P. Hoeijenbos, Ri vierdijk B 242, Hardinxveld-Giessen- dam. ONDERTROUWD: Robert Balvers, Dr. 's Jacobsstraat 21 en Marijke Elizabeth Engelse, Plasweg 38. Soest. Hendri- kus Antonius van Groenestein, Schou tenkampweg 43 en Dolores de Jesus Guerra Calzado, Ossendamweg 32. Geurt Hendrik van den Broek, Ferdi- nand Huycklaan 34 en Renske Tak, Ferdinand Huyklaan 34. GEHUWD: Frederik Kroon, Hoge La- renseweg 168, Hilversum en Jantina Maria Stalenhoef, Laanstraat 39. Ed win Ulrich Severijns, Borsaliastraat 64, Mijdrecht en Sophia Frederika Petro- nella Middelman, Oude Utrechtseweg 39. Christiaan Caron, Groen Hille- dijk 398b, Rotterdam en Johanna Lok, Schrikslaan 52. Hendrikus Schut, Kerkstraat 69, en Wilhelmina Roelofi- na Jacoba van Kempen, Schaepman- straat 61. Adrianus Johannes Bouw meester, Oosterstr. 62, Baarn en Wilhel mina Doornekamp, Schaepmanstr. 55. Gijsbertus J. Bakker, Amsterdamse- weg 57, Amersfoort en Emmy Jettv van Leersum, Heuvelweg 6. Oswald Ga- briël Roch, Julianalaan 88 en Alijda Jo hanna van der Veer, Julianalaan 30. Timotheus Henricus Nicolaas van den Brink, Stratingplantsoen 87, Velsen en Heleentje Wilhelmina Jonker, Maria- straat 16. OVERLEDEN: Jan Pieter Tabois. 77 jaar, weduwnaar van E. C. de Vries, Verlengde Talmalaan 27. Katharina Lohn, 54 jaar, gehuwd met E. Kaats, Molenstraat 113. Maria de Groot, 82 jaar, weduwe van J. de Leeuw, Nieu- werhoekplein 10. Eduardus Antonius de Leest, 71 jaar, gehuwd met C. ter Burg, Ossendamweg 32. Maria Wil helmina Johanna van Kessel, 78 jaar, weduwe van Th. J. Bus, Noorderweg 9. Gaston Francois Ferdinand Joseph Klep, 71 jaar, gehuwd met M. C. P. Gielkens, Eikenlaan 10. Dir. H. W. VeUinga Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Door middel van advertenties in ons blad, weet u dat er in Soest een afdeling „Meisjesbelangen" bestaat, maar wat deze instelling precies doet, zullen de meeste inwoners van Soest niet weten. Daarom lijkt het ons goed, hierop eens een duidelijker licht te werpen, daar de diverse werkzaamheden inderdaad van groot belang kunnen zijn. In de eerste plaats geeft zij informatie en bemiddeling voor meisjes, die naar het buitenland willen. Dit houdt in, dat geïnformeerd wordt naar de betrouwbaarheid van eventuele werkgevers, gastgezinnen, penfriends, verloofden, vakantieadressen enz. enz. Deze zelfde inlichtingen kunnen ook in gewonnen worden in het binnenland. Meisjesbelangen bemiddelt ook voor bui tenlandse betrekkingen, voornamelijk in gezinnen. De instelling heeft in het bui tenland o.a. in Engeland en Frankrijk contactadressen, waar al zo'n 6 jaar, re gelmatig meisjes uit Nederland geplaatst worden. ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in 't GOÓI Zij verleent bemiddeling bij het zoeken van kamers aan meisjes, die hier of in de omgeving komen werken. Daarnaast geeft deze instelling aan die meisjes alle mogelijke inlichtingen en voorlichting o.a. betreffende de kerkdiensten. Hoewel „Meisjesbelangen" een katholieke instelling is, werkt zij voor iedereen, die om hulp vraagt. De instelling heeft ver takkingen over geheel Nederland, dus kunnen niet alleen inlichtingen over Soest verstrekt worden, maar ook van andere plaatsen. U kunt bij „Meisjesbelangen" uitgebreide inlichtingen krijgen aan de hand van folders voor uw vakantie, zoals over bo nafide reisverenigingen, in het bijzonder voor speciale jongerenreizen, werkkam pen, vakantiehuizen in het buitenland enz. Ook ongehuwde moeders worden door de instelling niet vergeten en ook zij kun nen zich voor vele inlichtingen tot de afdeling Soest wenden. U ziet, welk belangrijk werk deze afde ling doet. De afdeling Soest werk op een uitgebreid terrein en wel in Baarn, Eem- nes .Soesterberg en Lage Vuursche. Het bestuur van de afdeling Soest is als volgt samengesteld: Presidente: mevr. P. W. A. Lambert- Rölkens, St. Theresiastraat 5, Soestdijk. Tel. 5261. Secretaresse: mevr. T. T. M. Musolf-Rui- ter, Kon. Wilhelminalaan 22a, Soestdijk. Tel. 3972. Penningmeesteresse: mej. E. Schuier, Van Goyerlaan 88, Soest. Tel. 5581. Lid: mep. M. Muller, Kerkpad 128 z.z., Soest, terwijl de navolgende dames als correspondenten dienst doen: Soest-Zuid: mevr. B. Smit-Beckers, Hei deweg 58, Soest-Zuid. Tel. 2938. Soes terberg: mevr. C. A. van Rossum-Rus- man, Prof. Lorentzlaan 29, Soesterberg. Soest: mevr. M. Pots-Vlamink, Rubens laan 44, Soest. Soestdijk: mevr. P. Lam- bert-Rölkens, St. Theresiastraat 5, Soest dijk. Tel. 5261. Baarn: mevr. O. Beuken, Tromplaan 34, Baarn. Tel. 2155. Eemnes: mej. Van Klooster, Wakkerendijk 116, Eemnes. Tel. 3268. Is er zeker een naar uw keus. Burgem Grotbestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier HUURDER Ik heb in Apeldoorn een huis verhuurd aan een echtpaar. De man is overleden. De bewoonster heeft naar aanleiding hiervan zonder mijn voor kennis haar getrouwde zoon met vrouw en kinderen als bewoners het huis in gebruik gegeven. Heeft de huur ster hiertoe het recht? De onderhouds kosten beliepen in het afgelopen jaar meer dan 2.000,plus gemeentelijke belastingen. De huur bedraagt 64,50 per maand. Als de verhuurster hiertoe het recht heeft, kan ik dan verhoging van de huur aanvragen bij de betrokken instantie? De bewoonster is zeer bejaard. In geval van overlijden, wordt de zoon dan als hoofdbewoner aangemerkt? Antwoord: Als onderverhuur niet na drukkelijk verboden was bij het aangaan van de huurovereenkomst, kunt u hier 67,50 of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Socsterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND niet tegen opkomen. Ook is huurverho ging op deze grond niet mogelijk. Na tuurlijk kunt u wel de huuradviescom missie vragen of de huidige huurprijs nog in overeenstemming is met het te genwoordig toegestane maximum, als u van mening bent dat u te weinig huur ontvangt. STERFGEVAL Welke punten zijn van belang bij een sterfgeval. Kunt u mij dit kort en puntsgewijze opgeven? Wij zijn al jaren lid van de Facultatieve Cre matie te 's-Gravenhage. Antwoord: De volgende punten zijn van belang: 1. Er moet aangifte van het overlijden worden gedaan bij de ambtenaar van de burgerlijke stand (wordt meestal gedaan door begrafenisondernemer of door de arts). 2. Begrafenisondernemer van het over lijden in kennis stellen. 3. Idem uw vereniging voor Facultatieve Crematie. 4. Met begrafenisondernemer bespreken: regeling uitvaart; eventuele opgave advertentie; drukken van kaarten; overleg over mogelijkheid tot condo leren na de uitvaart. 5. Regeling nalatenschap; nagaan of er testament bestaat, wie de erfgenamen zijn. Zoals u ziet, zo heel veel te regelen is er niet en als u over een zo uitgebreide verzekering beschikt dan neemt de be grafenisondernemer u het meeste wel uit de hand. POSTZEGEL Ik bezit een postzegel van het Duitse rijk, uitgegeven op 28 juni 1942, blauw, met opschrift: „Grosser Deutschlandpreis der dreijahrigen en te vens de genoemde datum. Als onderwerp een paard met ruiter. Waarde 25 100. Er zit tevens een strookje aan de post zegel met daarop 56.25, waarschijnlijk een bloknummer. Het nummer in de Yvert catalogus, deel II 1965 luidt 738. De zegel is gestempeld met een speciaal stempel waarop ook de datum en de ge noemde prijs wordt vermeld. Er staat Dok nog een bepaald wapen op (kasteel met drie torens). Graag zou ik willen weten hoeveel de postzegel waard is en ik zou graag iets willen vernemen over deze wedrennen. Antwoord: De door u bedoelde zegel is uitgegeven op 16 juni 1942 als weldadig heidszegel en tevens gedenkuitgave voor de strijd om de Blauwe Band; dit waren wedrennen voor driejarige paarden die, elk jaar werden gehouden in Hamburg. Ter gelegenheid van die wedrennen werd er dan een speciaal stempel gebruikt en dat was in 1942 op 28 juni toen er om de grote prijs van Duitsland werd ge streden. De waarde van deze zegel is ongeveer f 3,50. Met het speciaal stempel er op ligt de waarde wat hoger. De torens die in het stempel voorkomen zijn afkom stig van het stadswapen van Hamburg waar de strijd werd gestreden. GERANIUM Hoe moet ik Geraniums stekken? Antwoord: Men onderscheidt bij de Ge raniums 2 perioden. In augustus stekt men voor vroeger bloei in het voorjaar en in het vroege voorjaar voor zomer en najaarsbloei tot zelfs de gehele win ter door. Voor vroege bloei stekt men van de oude planten de kopjes ter lengte van 5 tot pl.m. 8 cm. Men snijdt deze met een scherp mes juist onder een blad af, ver wijdert dan het onderste blad (glad af snijden dus niet afbreken) en de beide vliezen die zich daar bevinden en zet de stekken dan in zanderige goed ver teerde bladgrond in kistjes of kleine potjes. Koel houden en matig vochtig houden. Tegen de winter goed schoon maken, ook de bloemen er uit halen en zo droog mogelijk overwinteren op een lichte, vorstvrije plaats. In het voorjaar in 12 cm potten verpotten in voedzame grond. Voor najaars- en winterbloei neemt men jonge stekken van in het vroege voorjaar teruggesneden planten. Snijden als boven, doch ze kunnen wel wat korter. Stekken in kistjes of potjes en na beworteling direct in een 12 cm pot zetten. DAK VAN PLASTIC GOLFPLATEN Wij hebben een afdak van plastic golf platen. Op de platen zit groene uitslag. In het voorjaar heb ik 't er af gekregen met warm water en zout. Maar nu is het zeker zo erg. Weet u een beter be strijdingsmiddel? Antwoord: Daar plastic bestand is tegen zuren e.d. kunt u die groene aanslag het beste verwijderen door de golfplaten af te wassen met een verdunde zoutzuur- oplossing. Door regen e.d. gaat het plas tic op den duur weer groen worden, doch dan kunt u de zelfde behandeling weer toepassen. Neem de verdunning niet te slap, doch de praktijk geeft u wel aan, hoe sterk die moet zijn. Denk om planten die onder die golfplaten staan om verbranding te voorkomen. Een staatssecretaris uit het vorige kabi net heeft openhartig gezegd dat het ontbreken van een goed ondernemers klimaat de oorzaak is dat in twee jaar tijd tenminste 14 Nederlandse indu strieën naar Belgisch Limburg zijn ver trokken. Hij doelde daarbij niet alleen op de hier te lande gestelde hoge loon eisen, maar ook op de onvoldoende me dewerking bij de vestiging van nieuwe industrie en onder meer op de wetge ving van Nederland, die hoe langer hoe verder gaat in het aantasten van de eigendom. Vakbondsvoorzitter Mertens heeft zich geërgerd aan de woorden van deze staatssecretaris. Hij ziet de „starre bu reaucratische opstelling" in Nederland als de oorzaak van de ondernemersuit tocht. Deze vakbondsman heeft gelijk. Door zijn uitspraak geeft hij de juiste type ring van een beleid dat hij vurig heeft aangehangen. Hij kon zich van boos heid en teleurstelling nauwelijks be heersen voor de televisie toen aan dit beleid een beperkt halt werd toegeroe pen. Niet alleen echter de regering heeft zich bureaucratisch opgesteld. Ook de vakbeweging heeft deel aan deze bureaucratie, die hoe langer hoe meer als ideaal wordt gezien om het econo misch leven in de hand te houden. Tegen beter weten in kunnen dit soort voormannen nog enkele jaren de lonen verder opdrijven, een spaarloon afdwin gen, de huren vasthouden en nog meer inkomen overhevelen van de ene groep van ons volk naar de andere. Met deze gedragslijn zullen echter steeds meer ondernemers en andere mensen met ini tiatief over de grenzen trekken. Zij la ten het scheppen van een rechtvaardi ge maatschappij rustig over aan de heer Mertens. Het resultaat van dat scheppen is dat er elke dag meer onrust is en meer ontslagen rondom ons val len. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak al heul in de stemming bin. Marrege is 't oud en nieuw en ok Kneliao en ik viere dat netuurluk. Saom- pies, bie de haord. En allenig om twaol- luf uur lope wullie effe naor de weg om een deel van ut veur in tetaol twee miljoen gulde gekochte vuurwarrek de lucht in te zien gaon. Kneliao vindt ut veur deze keer nie arreg dak zo laot opblief, maor dan mok 's middags wel een poosje naor bed, zee ze, aanders hoef ik 's aoves maor één slokkie te hebbe en dan lig ik al ongder de taofel. 't Zal me wel een klaap geve om twaol- luf uur, al dat vuurwarrek. Dat wordt netuurluk een oorverdovend lewaoi. En gelukkig mag ut nong nog nie. maor van oud op nieuw staot de pelisie ut oogluukend toe. 't Zal een aodembene- mend schouwspul weze, al zalle ming de haore wel us te barrege rieze ak de jongeluu mit al die gevaorlukke spulle bezug zie. Dan zal ik wel us effe staon te trille op me bene, en me knieje zalle wel knikke, de rillinge lope ming noeng over de rug. Maor of en toe zak d'r ok wel us tusse wille springe. Dan beginne me hangde weer te jeuke. Maor 't zal d'r wel nie van komme. Ik krieg hoogstes een paor raosdongders, waant die aandere binne al op. Ik zal ming wel bie de oliebolle motte houwe. Die bolle die benijd ik, die binne al vroeg op de avond in de olie. Van 't jaor hoeft Kneliao trouwes nie te bakke. En dat vind ik niks arreg, waant die naore luch in huus, daor hej- je niks an. Dan lust je 's aoves gin oliebol meer. Vorig jaor ok nie, toen hebbe wullie d'r een heule kwak over ehouwe en die hebbe wullie gelukkig zuunug bewaord. Om nog effe op dat vuurwarrek terug te komme: eerluk ezeid bin ik blie, dat- tut of estoke mag worde. Kneliao zeit aaltied, dak gedurig nie tot tien kan telle en as dat zo is zou ik nie eens wete wanneer ut twaolluf uur is. En hoe mot je mekaor dan een gelukkig nieuwjaor wense? Zeker op de bonne fooi. Ik hoop allenig. datter nie veul gouwe rege ebruukt zal worde. Wullie hebbe van 't jaor al zoveul rege ehad. Voor de rest magge zullie van ming alles schiete, as mut maor gin bokke binne. Noeng het ik ok wel us wat laote schie te, maor nog nooit op ouwejaorsnacht en dat zak van 't jaor ok nie doen. Ik had stiekum een dongderbus emaokt en een zeuveklapper ekocht, maor Kneliao het die dinge ongder ming metras evongde en in de vullusbak egooid. En dat had ze beter nie kenne doen. waant toen ze de aslao leeggooide en d'r nog een heet stukkie tusse bleek te zitte, vloog de heule zooi de luch in. Ik het zo vroeg in ut jaor nog nooit zo'n me- raokels vuurwarrek ezien. 't Kostte ne tuurluk wel een vullesemmer en m'n dongderbussie was ik ok kwiet. Maor ik had ut d'r graog voor over. Net zo graog as een stukkie van de ruumte om alle lezers ming en Kneliao's beste wen se voor 1967 over te brenge. GUN U TIJDENS DE DRUKTE VOOR DE FEESTDAGEN EEN UURTJE RUST! Van Goyenlaan 156, tel. 5897. Op de Eng. Renault R 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. 5.385, Renault R 8 v.a. 5.960. Renault R 10 Major v.a. 6.495,— Caravelle Coupé v.a. 10.530, Renault Rambler v.a. 14.450. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. EEN BETER HORLOGE KAN ZWITSERLAND NIET LEVEREN VERKRIJGBAAR IN DE GOEDE VAKZAKEN Dealer voor Soest Soesterbergsestraat 26. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstelland" 3 jan. Brazilië: ms „Uruguay Star" 4 jan. Canada: ms „Beaverpine" 4 jan. Chili: ms „Buntenstein" 1 jan. Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Eu ropa" 4 jan. Ned. Antillen: ms „Simon" 3 jan. en ms „Oranjestad" 4 jan. Suriname: ms „Ulysses" 3 jan. Verenigde Staten van Amerika: ms „Grebbedijk" 4 jan. en ms „American Reliance" 6 jan. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Windsor Castle" 1 jan. en ms „Streef kerk" 4 jan. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Soester Courant | 1966 | | pagina 13